Vergadering kan niet doorgaan. Dagblad voor de Provincie Zeeland igramma EERSTE BLAD Vastheid van overtuiging. HET VERBOD VAN VERLAGING VAN LOONEN EN SALARISSEN. Buitenland Nieuwe distributie-bonnen. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1940 54e JAARGANG - No. 285 De Zweedsch-Nederlandsche handelsbesprekingen begonnen. Restitutie wegenbelasting. EEN OFFICIEELE TOELICHTING. Het Duitsche weermachtsbericht. De luchtaanvallen op Engeland. Een crisis In de Fransche regeering Troonsafstand van Koning Karei van Roemenië. eijn de Bokx 79 j„ Faas; 24, Cornells Uwn. var) Maria rla T r. [nedewerken aan de t machtig Duitsche [e arbeiders in het or wordt deskundig (Foto Weitbild) eptember 1940. 1.4.4 M. NCRV-Uitz. T.10 Schriftlezing, me- Imuz. (gram.) 8.35 Vcando-ensemble en foncert (opn.). 10.30 Gram. 11.15 Zang 12.15 Gram. 12.45 I Orgelspel (opn.) en |e-trio en gram. 3.00 Dhr. liederen (gram.) Molto Cantabile en ANP. 5.30 Voor de 6.30 VPRO: Bijbel- 3ram. 7.00 Vragen j>). 7.15 Ber. 7.30 Re- 18.00 Ber. ANP., hier na). 8.15 Arnhemsche 8.45 „De wacht bij ferie. 9.05 Postillons frtet. 9.45 Gew. muz. Schriftlezing. 10.15 sluiting. f5 M. VARA-Uitz. 7.15 Ber. Eng. 7.30 Ir. ANP. 10.30 Orgel- ^g. 11.30 Gram. 12.00 3012.45 Berichten 1.00 Ber. ANP. 2.00 f Esmeralda en solist. B0 Gram. 3.45 Tuin- De Ramblers. 4.45 Jiitsch. 5.15 Ber. ANP. |5 Ber. Eng. 6.30 Es- len van den dag ANP. leportage. 7.45 Gram. |e. 8.00 Ber. Duitsch. 3.30 Ber. Eng. 8.45 159,30 Ber. Eng. fch. 10.15 Ber. ANP. Eng. en sluiting. 0.30 en 1.15—1.30 Lptember 1940. L14.4 M. 8.00 NCRV. NCRV. 7.00 VPRO- ANP. 8.10 Schriftl., Drgelconcert (gram.) (gram.) 9.50 Gerefc 1: Gew. muz. (gram.) It. 12.45 Nieuwsber. [-orkest. 1.40 Letterk. aeralda en solist. 2.40 Ie. 3.15 De Ramblers, bl. 4.15 Voor de kin- f rekels. 5.15 Weke. (ANP.) 5.30 De r Sportpraatje. J.OU 1.00 Studiodienst. b.uu 8.15 VARA-ork. en Jooneel. 9.15 Bontpro- lieuwsber. ANP- Slul- 75 M. AVRO-Uitz. |h. 7.15 Ber. Eng. 7.3" Isber. ANP.; RenoV*' I Gram. 10.00 Morgen- im. 10.30 Omroepor» fl.30 Orgelspel (°Pn'J_ Isementsorkest en s luitsch. 12.45 Nieuws L.00 De Romancers e 1 Duitsch. 2.15 pkoor. 2.35 OMl", soliste. 3.30 1—4.20 Cyclus J* 15 Gram. 5.15 Weke (ANP). 5.30 Viooj '6.15 Ber. Eng. 6g 7.00 RePorofl0 len" en een koor. v-p, .15 Nieuwsber. L 8.45 Gram. •30 Gram. l0.30 ieuwsber. ANr. png., sluing. Q ger, 0 en 1.15— Uitgave: N. V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Qoes Postrekening 44455 Telefoon 2438 Bijkantoor Middelburg: Fa. Bockhandel J. J. F A N O Y, Lange Giststroat 34 en Noordweg 155. Directeur - Hoofdredacteur: R. ZU1DEMA Abonnementsprijs *2.40 per kwartexi Weekabonnementen voor Midde&tsrg Goes en Vlisslngen f 0.20 Losse nummers 5 cent Advcrter.liën 30 cent per regel Ingezonden mededeefingen 60 cent per regel Kleine Advertentlën Dinsdags en Vrijdags f0.75 bij vooruitbetaling Advertentlën onder ietter of motto 10 cent extra A Bij contract belangrijke kofïing Dit nummer bestaat uit twee bladen. Wij hebben er voor enkele dagen op ge wezen hoe veel van wat Groen van Prin- sterer ongeveer een eeuw geleden schreef ook nog van toepassing is voor dezen tijd. Wij hebben toen herinnerd aan wat hij zegt over de kracht van het Chris telijk beginsel en de toepassing daarvan, aan zijn opwekking om getrouw te zijn een iegelijk op zijn post. Niet minder van belang is, ook voor nu, als Groen aan de eene zijde waar schuwt, om niet t© spoedig in eigen oor deel te berusten en terdege rekening te houden met de belijdenis van anderen, maar daarnaast ook om te streven naar vastheid van overtuiging. Onwrikbaar vasthouden aan 't Woord Gods en wat daarop deugdelijk is ge bouwd, maar tegelijkertijd oog hebben voor het feit, dat de deugdelijkheid van het gebouw en de juistheid der gevolg trekking menschelijk werk is. Een gedeelte van wat Groen hierover opmerkt laten wij hier volgen: „In het algemeen moeten wij streven naar zelfstandigheid der overtuiging; niet van de wisselende meening van an deren afhankelijk zijngeenszins gelijken naar een door den wind ginds en weder gedreven riet; doch ook niet te spoedig in eigen oordeel berusten en ons wach ten voor beslissenden en meesterachti- gen toon. Niet altijd vreemd is die toon, welke de wereld onzer dagen karakteri seert, zelfs aan Christenen, die evenwel voorbeelden behooren te zijn ook in het acht geven op de vermaning: „Zijt met ootmoed bekleed". Dit treurig verschijnsel kan, behalve uit het: „Wij struikelen allen dagelijks in velen", uit misverstand worden ver klaard. De geloovige weet, dat 't Woord Gods aan al wat daarop deugdelijk ge baseerd en daaruit met juistheid afge leid is, onwrikbaarheid verleent; maar hij vergeet te dikwerf, dat de deugde lijkheid van het gebouw en de juistheid der gevolgtrekking menschelijk werk is, zoodat hij te n onrechte eigen breek baren arbeid met den rotssteen, eigen re deneering met de uitspraken des Aller- hoogsten vereenzelvigt, en alzoo, bij le vendig besef van de onfeilbaarheid Gods, eigen feilbaarheid vergeet. Laat ons ook in de politieke weten schap, bij het gevoel van onwankelbaar heid van den grondslag uit God, nauw keurige toetsing voegen van al wat uit ons is. Laat ons aan het oordeel an anderen, aan de algemeene overeenstem ming, aan de publieke opinie der mensch- heid, binnen de grenzen van haar be voegdheid, gewicht hechten, en ons ver blijden, dat de christelijk-historische waarheid in de eenparige belijdenis van vroeger tijden, ondubbelzinnige bevesti ging vindt". In verband daarmede wijst Groen dan op den B ij b e 1, op de h i s t o r i e en op de politieke schrijvers van vroe ger en later tijd. Wat hij over het eerste, den Bijbel zegt, willen wjj hier nog laten volgen, omdat het een woord is voor alle tij den. „De Bijbel aldus Groen is het Boek der boeken, ook en vooral in de anti-revolutionaire boekerij. De nieuwere wijsheid, ook waar zij de Openbaring met onbewimpeld verwerpt, meent dat hooger uitspraak in den kring van het staatsrecht niet te pas komt. Wij daar entegen (zonder daarin, gelijk sommigen gedaan hebben, eene Encyclopedie te zoeken) beweren, dat de Heilige Schrift de grondslagen van recht en zedelijkheid, van gezag en vrijheid, ook van Natiën en Regeeringen aanwijst. e Bijbel is de onbedriegelijke toets- een- Onvoorwaardelijke onderwerping aan Gods Woord was steeds de waar- °rg van plichtmatige gehoorzaamheid en van plichtmatig verzet. Met de uit- praken der Openbaring kan geen leer an trotsche zelfvolmaking of van schro- eiflosbandigheid bestaan. Er is geschreven! Zie- aar de bijl die eiken wor- e van revolutionair mis gewas afsnijdt". Kostelijke lessen die Groen hier geeft meermalen gedane vraag of er ans, onder de gewijzigde omstandig- cten nog wel een taak is voor onze Eiesvereenigingen en wij denken hier ,,aa? organisaties als „Patrimonium" mot hier een antwoord. f van de beginselen, van de eigen g en en die van allerlei partijen en bewegingen, die thans een beroep op ons volk doen is nu meer dan ooit noo- dig. In 'tbesef van eigen onvolmaaktheid. Met een open oog voor het gevaar, dat eigen redeneering met de uitspraken des Allerhoogsten wordt vereenzelvigd. In de wetenschap, dat de Bijbel is de onbedriegelijke toetssteen. Zoo zullen we verkrijgen een zoo vaste overtuiging, dat om met Luther te spreken al verzette zich de gansche wereld daartegen, wij in de vrijmoedig heid der belijdenis niet zouden worden geschokt. Uit Stockholm wordt gemeld dat tus- schen Zweden en Nederland de bespre kingen zijn begonnen over een defini tieve regeling van de wederzijsche eco nomische betrekkingen, waarbij voorna melijk de uitvoer van hout en Zellstoff zal worden geregeld. Als gevolg van de tot dusverre geldende voorloopige rege ling v/as het handelsverkeer tusschen beide landen zeer beperkt. De K.N.A.C. deelt het volgende mede: De beschikking vanwege het departe ment van financiën, waarbij het verkrij gen van 60-dagenkaarten voor de mo torrijtuigenbelasting werd vergemakke lijkt, gaf door haar redactie aanleiding tot het feit, dat verschillende inspec teurs der directe belastingen zich niet meer gerechtigd achtten terugbetalin gen te doen geschieden op jaar- en kwartaalkaarten voor motorrijtuigen, welke buiten gebruik moesten worden gesteld. Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek van de K.N.A.C. werd thans van het departement van financiën be richt ontvangen, dat deze terugbetaling toch kan geschieden, indien voor de desbetreffende motorrijtuigen een rijver gunning door de rijksverkeersinspectie is geweigerd. Bovendien blijft de bepaling van kracht dat hun, die kunnen aantoonen op bepaalde dagen in de maanden Juni, Juli, Augustus en/of September 1940, niet met hun voertuig op den openbaren weg te hebben gereden, op verzoek te ruggave kan worden verleend over de desbetreffende dagen. De leider der afdeeling sociale zaken bij den commissaris-generaal voor finan ciën en economie deelt mede: De rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft eenige da gen geleden een verordening uitgevaar digd over het verbod van het verlagen van loonen en salarissen. Deze verordening heeft de bedoeling de werknemers te beschermen tegen wil lekeurige verlaging van hun ontvang sten, d.w.z. tegen kortingen, die niet ge boden zijn door de economische verhou dingen in het bedrijf. Zij is uitgevaar digd na overleg met de werkgevers- en werknemersorganisaties. Zij treedt, wat de kern betreft, in de plaats van het besluit van den Neder- landschen opperbevelhebber van Land en Zeemacht van 24 Mei 1940. De bedoe ling van dat besluit was ongetwijfeld ook den werknemer te beschermen tegen on rechtvaardige vermindering van zijn in komen. De er in genoemde rechtsmidde len zijn echter voor dit doel ontoereikend gebleken. De ervaring heeft geleerd dat de werk nemer dikwijls, hetzij om persoonlijke redenen, hetzij op grond van economi sche afhankelijkheid, in het geheel niet in staat is van het hem gegeven recht gebruik te maken. Daartegenover eischt de verordening van den Rijkscommissaris voor 'tdoor voeren van een loonsverlaging van den werkgever het bewijs, dat deze in den voorgenomen omvang door den econo- mischen toestand van het bedrijf drin gend noodzakelijk en met de sociale ver houdingen van zijn werknemers veree- nigbaar is. In de plaats van het recht tot beklag van den werknemer stelt de verordening den eisch van goed keuring en draagt hierdoor den be wijslast voor de noodzakelijkheid van de korting op den werkgever over. De verordening ontkent echter ander zijds niet, dat onder den tegenwoordigen economischen toestand soms het blijven bestaan van een bedrijf slechts door een zich binnen zekere grenzen bewegende vermindering van de loonkosten kan wor den veilig gesteld. Zij bepaalt, dat in zulke gevallen zonder ingrijpen van de overheid door een overeenkomst tusschen de beide belanghebbende partijen een regeling tot stand moet komen, die zoo wel met de belangen van het bedrijf als met de sociale omstandigheden van den arbeider behoorlijk rekening houdt. Een eisch, die, wanneer hij door de beide partijen juist wordt begrepen, tegelij kertijd geschikt is om de gemeenschaps gedachte in het bedrijf te bevorderen en daardoor tenslotte slechts het algemeen belang van alle betrokkenen dient. Onder het geldigheidsgebied van de verordening van den Rijkscommissaris vallen alle landbouweconomische, indu- strieele en handelsbedrijven, met inbe grip van visscherij- en scheepvaartbedrij ven. De verordening is verder van toe passing op de arbeidsverhoudingen in de vrije beroepen. Onder „geldende loon en salaristarieven" voor korting waar van toestemming vereischt wordt, wor den verstaan de in feite betaalde loonen en salarissen met inbegrip van alle re gelmatige toelagen en andere vergoe dingen. Niet onder het verbod vallen b.v. toe lagen en vergoedingen, die slechts een enkelen keer worden verstrekt en die slechts zoo nu en dan om bijzondere re denen worden gegeven. Daartegenover zijn vergoedingen, zooals verlofsgelden, alsook toelagen voor overwerk, toela gen voor zwaren arbeid, toelagen voor bijzondere verontreiniging enz. in de ver ordening opgenomen. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Duitsche zeestrijdkrachten hebben in overzeesche wateren koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 41.000 brt. tot zinken gebracht. Zooals reeds ge meld, heeft een flottielje motor-torpedo booten in den nacht van 4 op 5 Septem ber voor de Britsche Oostkust 'n Britsch konvooi aangevallen. Daarbij werden 5 gewapende vijandelijke koopvaardijsche pen met een totalen inhoud van 39.000 brt., waaronder een tankschip van 12000 brt., alsmede een torpedobootjager der Imogen-klasse, tot zinken gebracht. Nog een ander schip is ernstig beschadigd. Een duikboot heeft verscheidene bewa pende vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 19.100 brt. tot zinken gebracht. Onze formaties gevechts- en jacht vliegtuigen hebben op 5 September de bomaanvallen op vijandelijke vliegvelden in Zuid-Engeland voortgezet en treffers geplaatst op gebouwen en onderkomens. Het groote oliedepot van Thameshaven werd in brand geworpen. In den loop dezer aanvallen ontstonden luchtgevech ten, die voor ons gunstig verliepen. In den nacht hebben formaties ge vechtsvliegtuigen verscheidene vliegvel den in de buurt van Lincoln, havenwer ken te Liverpool, Portsmouth, Sunder land, Blyth, Hull, fabrieken te New castle, haven- en dokwerken in het Oos telijk deel van Londen, alsmede opnieuw het groote oliedepot te Thameshaven doeltreffend met bommen bestookt. En- gelsche havens werden verder met mij nen afgesloten. Britsche vliegtuigen zijn des nachts het Duitsche rijksgebied binnen gevlogen en hebben op enkele plaatsen bommen geworpen zonder noemenswaardige schade aan te richten. Slechts op één plaats werd een boerenwoning getrof fen. Daarbij zijn vijf burgers op weg naar den schuilkelder gedood en twee gewond De totale verliezen van den vijand be droegen gisteren 46 vliegtuigen. Het ge lukte voorts, zes versperringsballons te vernietigen. 16 eigen vliegtuigen keer den niet terug. URENLANG LUCHTALARM IN LONDEN. Reuter meldt uit Londen: De strijd tegen Engeland komt in een Naar ona wordt meegedeeld kan de vergadering, die op 14 Sept. a.s. te Mid delburg zou worden gehouden, en waarin de heeren Dr Colijn en Jhr. Mr. de Sa- vornin Lohman zouden optreden, niet doorgaan. Er was voor deze vergadering veel be langstelling. Meer dan 2500 toegangs kaarten waren aangevraagd. nieuwe, fellere phase. De luchtaanvallen worden sneller herhaald en talrijke Duit sche formaties kruisen over Engeland. Even over acht uur (Greenwichtijd) heb ben gisterochtend 200 Duitsche vliegtui gen de Zuidoostkust in de richting van Londen gepasseerd. In twee gevallen wa ren vliegvelden de voornaamste doelen der sterke vijandelijke formaties. Toen de luchtstrjjd de richting van Londen naderde, werd in de hoofdstad voor de tweede maal luchtalarm gemaakt. De mededeelingen omtrent den vroe gen luchtaanval waren nog niet geheel uitgewerkt, toen het derde luchtalarm in Londen werd gemaakt. Ongeveer duizend personen, die zich tijdens een luchtaanval in een openbare schuilgelegenheid bevonden, zijn aan den dood ontsnapt, toen een bom op het bouwwerk tot ontploffing kwam. Twee personen werden licht gewond. Een groote formatie vijandelijke vlieg tuigen was Donderdagavond laat over de Oostkust gevlogen. Men gelooft, dat dit tot dusverre de grootste formatie is ge weest, die sedert het begin van den oor log dit gebied heeft aangevallen. Brand en fluitbommen werden in Londen uitge worpen. Boven acht steden werden vijan delijke vliegtuigen gemeld. Slechts af zonderlijke toestellen vlogen over Lon den. Het alarm had te Londen 7Vï uur geduurd. Het D. N. B. meldt zijnerzijds nog, dat Duitsche vliegtuigen die gister ochtend verscheiden doelen in Zuid-En- geland aanvielen, op sterke groepen ja gers zijn gestuit. Het kwam tot hevige luchtgevechten, in den loop waarvan 35 Britsche vliegtuigen werden neergescho ten. Nadat de Duitsche bommenwerpers door de versperde zone heengebroken waren, vielen zij hun doelen met goed ge volg aan. Vroeg in den middag hebben voorts af- deelingen Duitsche gevechtsvliegers de vliegtuigfabriek te Weybridge gebom bardeerd. Verder is één aanval gedaan op het vliegveld Henley. Aan weerskanten van de beneden- Theems zijn hardnekkige gevechten ge voerd tusschen Duitsche jagers en En- gelsche jachttoestellen. Ook zijn weder om verschillende strategische doelwit ten in het gebied rondom Londen ge bombardeerd. Laat in den middag werden de lucht gevechten heviger. De Engelsche verlie zen van gisteren zijn volgens de tot dus verre ontvangen berichten gestegen tot 60 toestellen. De Duitsche verliezen zijn niet toegenomen. DE NEW YORKSCHE BLADEN OVER DE DUITSCHE LUCHTAANVALLEN. Het D. N. B. meldt uit New York: De New Yorksche ochtendbladen pu- bliceeren uitvoerige berichten over de Duitsche luchtaanvallen van den afge- loopen nacht, uit welke berichten, on danks de strenge Britsche censuur, dui delijk blijkt, welke vreeseiyke verwoes tingen het aanvallende Duitsche eskader met zijn bommen heeft veroorzaakt. Na zware bomontploffingen, zoo wordt gemeld, was de hemel boven het Lon- densche gebied als gevolg van groote branden hel verlicht. Een belangrijke hoofdstraat was geheel omgeploegd. De gas- en waterleidingbuizen waren ver nield. Het verkeer op den weg, ook dat van den ondergrondschen spoorweg, Is ge heel verbroken. Zeven Duitsche vliegtui gen kruisten 20 minuten lang boven Londen, zonder door schijnwerpers of luchtdoelartillerie gestoord te worden. Het ministerie van luchtvaart heeft toe gegeven, dat fabrieken aan de Theems zwaar beschadigd zijn. Geruchten uit Vichy houden, naar het D. N. B. meldt, in, dat de crisis in de Fransche regeering thans acuut is ge worden. Naar verluidt zouden alle mi nisters, met uitzondering van Laval, hun ontslag hebben ingediend. Tot zoo ver het bericht uit Bern. Deze geruchten komen niet onverwacht. Het bleef voor niemand een geheim, dat zich in de Fransche regeering ernstige span ningen lieten gelden. Het moet aan de BROOD. Gedurende het tijdvak van 9 Septem ber 1940 tot en met 17 September 1940 geeft elk der met „5" genummerde bon nen van het broodbonboekje recht op het koopen van ongeveer 125 gram rogge brood of 100 gram ander brood. TARWEBLOEM. Gedurende het tijdvak van 7 Septem ber 1940 tot en met 4 October 1940 geeft de met „71" genummerde bon van het algemeen distributiebonhoekje recht op het koopen van 2'y2 ons tarwe bloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. GRUTTERSWAREN. Gedurende het tijdvak van 7 Septem ber 1940 tof en met 4 October 1940 geeft: de met „41" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram rijst, rijste- meel of rijstebloem; Voor hetzelfde tijdvak geeft de met „54" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koo pen van 250 gram havermout, haver vlokken, gort of grutten. Gedurende het tijdvak van 9 Septem ber 1940 tot en met 1 November 1940 geeft: de met „28" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje, recht op het koopen van: 100 gram griesmeel óf 100 gram maizena (met dien verstande, dat twee der hiervoren genoemde bon nen te zamen recht geven op het koopen van maizena in verpakkingen van 225 gram, indien deze maizena vóór 22 Juli 1940 was verpakt) óf een hoeveelheid puddingpoeder, welke 100 gram zetmeel bevat, met dien verstande, dat deze hoe veelheid verpakt dient te zijn in niet meer dan drie pakjes, óf een hoeveelheid puddingsauspoeder, welke 100 gr. zet meel bevat, met dien verstande, dat deze hoeveelheid verpakt dient te zijn in niet meer dan zes pakjes. Voor hetzelfde tijdvak geeft de met „15" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram macaroni, spaghetti of vermicelli. vereischte homogeniteit ontbreken ten aanzien van de eischen, door de omstan digheden van de nederlaag aan de staats organisatie gesteld. Wel kan het verbazen, dat Laval zou aanblijven. Zou de grijze maarschalk zelf tot heen gaan gedwongen worden, dan zouden de gevolgen niet te overzien zijn. Voor het overige zij gezegd, dat in zekere Fran sche kringen Dorio als hoofd van de nieuwe regeering genoemd wordt. Maar de verwarring is zóó groot, dat er niets van te zeggen valt. Het D. N. B. verneemt uit Vichy op nieuw, dat men daar een aanklacht en bevel tot arrestatie tegen den vroegeren opperbevelhebber generaal Gamelin bin nenkort verwacht. In hetzelfde verband wordt ook de naam van den vroegeren minister-president Reynaud genoemd. ARRESTATIES EN MUTATIES. Omtrent de gebeurtenissen van gis ternacht is te Boekarest, naar het D.N.B. meldt, het volgende bekend ge worden: Generaal Antonescu heeft in den loop van Vrijdag verder geïnformeerd naar de houding van het leger en van toon aangevende kringen jegens den Koning. H(j kreeg overal ten antwoord, dat Ka- rel afstand moest doen. Gistermorgen om half vijf deelde Antonescu den Ko ning het resultaat van zijn enquête mee en bepaalde, dat de Koning voor zes uur moest antwoorden. In den tusschentyd hadden verschei dene door Karei begunstigde generaals geprobeerd hem een ander beeld van den toestand te suggereeren. Generaal Antonescu verklaarde in een brief, dat dit een verdraaiing van den werkelijken toestand was; het geheele land en het leger verlangden afstand, daar anders stroomen bloed zouden vloeien. Daarop deelde de Koning om tien minuten voor zes z\jn besluit tot afstand mede. Generaal Antonescu heeft de gene raals, die den Koning hebben getracht te misleiden, terstond doen arrestee ren. Onder hen bevinden zich de chef van den generalen staf, Mihail, de voor malige premier, generaal Argetoianu, en de oud-minister van luchtvaart, gene raal Theodorescu. De leider van de geheime politie, Mo- rusoff, die uit zijn functie is ontheven,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 1