De troonsafstand van Koning Carol van Roemenië. :uid-beveland- PIB SLOT OVER 193 b Jü zeer gedrllkt door het buiten gewoon warme weer. Direct zijn de be WALCHEREN, ZEEUW SCH-VLAANDEREN. Weer bommen bij Terneuzen. Kerknieuws Onderwijs Binnenland Bond van Chr. Bakkerspatroons. Er moet meer boter gekarnd worden. Geneeskundig onderzoek bij werk verschaffing en arbeidsbemiddeling Burgerlijke Stand Telegrammen De Britsche Koninklijke Familie naar Canada? Het Italiaansche legerbericht. Weer Duitsche luchtaanvallen op Engeland. den school- en ge en W. zich een igster, door hen te elooning van f1000 ilijk tijdelijk voor 1 B. en W. van Vlis- te kunnen vereeni- d, dat die gemeente ie en van de pen- haar rekening zou e 2/3 gedeelte door urg zou worden ge- de gemeenschappe» n schoolartsendienst zou worden gewij- gedeelte der hoogere in opgevangen door i den geneeskundi- .rmenpractijk buiten menpractijk kan na- één gemeente-ge- igedragen, waarvoor tenaar-geneesheer Dr ;ezen persoon is. De- erklaard de hieraan iheden zonder ver- op zich te nemen, anisatie zal dan aan te-geneesheer arts L. kunnen worden ver ting van wachtgeld iesbetreffende veror- -mbestuur heeft be en met de opdracht an één gemeente-ge- van f 150 zal moe ken voor belooning ij vacantie, ziekte of Eerelman. B. en W. erandering in 1940 diddelburg een ver ten met zich brengt een vermeerdering Feijl zal op 15 Jan. echtigden leeftijd be- van welken datum (f 1389.25 voor 1941) Uien. oor in bovengenoem- on- en Winkelhuis [iet woon- en winkel- in de Korte Delft en leer A. de Steur, heeft fcember verstrijkende jaar te mogen voort- Is geldende voorwaar- V en W. hebben daar- en stellen voor het f750 per jaar aan jte verhuren voor het |risverordenlng. cieene salarisverorde- dat de ambtenaren, [arisgroepen I tot en len van een diploma, verband staat met de door hen belcleede al een toelage van vijl door B. en W- iderlijk moet worden Jdiploma deze toelage I. en W. achten deze en zouden willen te- roegere, die een jaar- pde, wat zij billijker or weder een toelage de verordening op BISTERENNACHT, ■zijn de gevaarlijke pren aan den Looiers- mdweer omgehaald, personeel voort is ge saar gehaalde stapels Be te blusschen. Liefde, f alhier op 66-jarigen Liefde, die na haar hoofdverpleegster m sthuis te Amsterdam, mar zij geboren wak, j bij het werk van «e bezoeken aan de Af schillende jaren zeer gemaakt Be aandacht op de io romende advertentie, ir (boeken, tijdschrii- evraagd voor enkele eenteraad. E*®1 derde de Raad de alle leden, 1 va^, (men stukken bevond |van den heer Mr deze mededeehi hij ophoudt lid van den Raad te zijn we gens vertrek naar elders. Naar aanlei ding hiervan wijdt de voorzitter eenige waardeerende woorden aan den heer Kou- 8emaker. Hij spreekt de hoop uit, dat het hem verder goed zal gaan. Voorts was ingekomen een schrijven van den heer G. Hein te Waarde, be noemd hoofd der school, waarin deze dank zegt voor het in hem gestelde ver trouwen en waarin hij tevens om ver schillende redenen verzoekt de datum van indiensttreding, welke was bepaald 0p 1 September, te veranderen in 1 Oc tober. Dit wordt goedgevonden. Aangeboden werd de gemeenterekening over 1939. De inkomsten bedroegen f82081.27, de uitgaven f73737.27, zoodat er een batig slot is van f 8344. Wat de kapitaaldienst betreft waren de inkom sten f 119254,12 en de uitgaven f 129852.22. Aldus een nadeelig slot van f 10598.10. Vervolgens werd op haar verzoek eer vol ontslag verleend aan mej. N. A. H. Fokker-van Veen als schoonmaakster van het Gemeentehuis met ingang van 1 Oct. 1940. Tevens werd vastgesteld een in structie voor de schoonmaakster van het Gemeentehuis. Naar aanleiding van een vraag van den heer Blomaard of de benoodigdheden zooals bezems, dweilen enz. door de t.z.t. te benoemen schoon maakster zelf zullen moeten worden aan geschaft dan wel of de gemeente dit zal doen werd aangenomen een voorstel van den heer Straub, waardoor het salaris van de schoonmaakster wordt bepaald op f200. Zij moet dan echter zelf voor de diverse benoodigdheden zorgen. Tegen dit voorstel stemden de heeren Buiten huis en Lankester, die het salaris even eens wilden verhoogen tot f 200, doch te vens de benoodigdheden door de gemeen te wilden doen beschikbaar stellen. Op voorstel van B. en W. werd daar na besloten om aan den gemeentebode den heer J. Fokker over 1940 een grati ficatie te verleenen van f75 wegens de zeer drukke werkzaamheden die in de buitengewone omstandigheden aan deze betrekking verbonden zijn. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. overwogen hadden of het niet wenschelijker was het salaris van den gemeentebode, dat f50 per jaar bedraagt, te verhoogen, doch ten slotte meende men dat het beter was een gratificatie toe te kennen daar de werk zaamheden niet steeds denzelfden om vang zullen houden als thans. Op een vraag van den heer Blomaard of de betrekkingen van veldwachter en gemeente-bode tegenwoordig met het oog op de zeer drukke werkzaamheden die hieraan verbonden zijn nog wel vereenig- baar zijn antwoordde de voorzitter, dat ook dit punt in B. en W. besproken was. Het zou echter niet gemakkelijk zijn een nieuwe gemeentebode te vinden. De veld wachter is daarvoor trouwens reeds uit hoofde van zijn beroep de meest aange wezen persoon. Hierna werd een besluit genomen, waarbij de gemeente gebruik maakt van haar bevoegdheid om voor alle reeds ge sloten en nog te sluiten geldleeningen de couponbelasting, welke 2 pet. be draagt, bij de rentebetaling af te houden. In behandeling werd vervolgens geno men een voorstel van B. en W. om de gemeente te doen deelnemen in het ge bruik van den Opbouwdienst voor con trolediensten voor de luchtbescherming. Dit voorstel wordt, nadat door den voor zitter een uiteenzetting hierover is gege ven, met alg. stemmen aangenomen. De kosten zullen 13 A 18 cent per inwoner bedragen. Het bedrag der kosten bedoeld in art. 55 ter der Lager Onderwijswet 1920 werd over 1939 bepaald op f 11.27 per leerling. Besloten werd om de opslagplaats voor huisvuil in twee perceelen onderhands te verpachten aan den heer A. de Visser voor het tijdvak 1 Nov. 1940 tot en met 31 Oct. 1942 tegen f27.50 per jaar en per perceel. Aan den heer G. Houtekamer werd hierna met ingang van 1 Sept. 1940 ont slag verleend als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Ter voorzie ning in deze vacature werd met algem. stemmen met ingang van 1 Oct. 1940 benoemd de heer G. Hein, hoofd der school. Aan den heer C. van de Zande werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de O. L. school we gens zijn benoeming tot hoofd der school te Waarde. Na, eenige bespreking werd besloten om in de oproeping van een nieuwe on derwijzer niet op te nemen dat het bezit van de land- en tuinbouwakte tot aanbe veling strekt. Wel zal een taaiakte op PriJs gesteld worden. Besloten werd hierna om het tot voor ort door den heer G. Houtekamer be woonde huis te verhuren aan den heer G. Hein te Waarde onder de tot nu toe geldende voorwaarden tegen een jaarlijk- schen huurprijs van f350. De ingezonden geloofsbrief van den eer D. Koster, die tot raadslid benoemd verk3aard, werd nagezien en in ide bevonden, zoodat tot diens toelating besloten werd. sn?r.^er ^ankester wijst op de wen- ehjkheid om op bepaalde gevaarlijke ,cri, met het oog op de verduistering w! r, n8T1 (witte strepen) aan te bren- 1 it zal zooveel mogelijk geschieden. Yerseke. Oesterverzending in augustus 1940. Nederland 9120, België 13 300Samen ^orig ïaar -Augustus WARMTE EN MOSSELEXPORT. De verzending van mosselen wordt de- stellingen minder en worden ladingen af gezegd. Was er op gerekend 't uitvoercij- fer van vorige week aanzienlijk te over treffen, dit zal niet zoo zijn. Gevreesd wordt dat de mosselen, die onder den wal op de verwaterplaatsen gereed liggen veel te lijden zullen hebben van de warmte en wellicht „gekleurd" zullen worden. Kleverskerke. Een zeer vooraanstaan de en geziene dorpsgenoote, mej. M. de Rijke, trad Woensdag in het huwelijk. Op velerlei gebied nam zij in dit kleine dorpje een zeer vooraanstaande plaats in. Gedurende ruim 25 jaar was zij on derwijzeres der Zondagsschool, presiden te der Meisjesvereeniging, kosteres der Ned. Herv. Kerk en onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school. Ook het werk der barmhartigheid had haar sympathie. Voor Kleverskerke is haar vertrek een groot verlies. Woensdagavond om ongeveer half elf heeft een Engelsch vliegtuig getracht bommen te laten vallen op Terneuzen, al dus meldt het A.N.P. Drie projectielen kwamen even buiten de stad neer. Hier bij werden slechts enkele woningen licht beschadigd. Personen werden niet ge wond. BRAND TE AARDENBURG. Vermoedelijk tengevolge van onvoor zichtig spelen met vuur door kinderen brak Woensdagmiddag brand uit in den hangar van den landbouwer P. F. van den Wandel te Aardenburg. In totaal gingen ongeveer 11 gemet van den reeds binnengehaalden oogst tarwe, gerst, haver en erwten verloren. Aangezien geen der belendende per ceelen gevaar liep. en er slechts blusch- water op ongeveer 1 K.M. afstands aan wezig was, terwijl toch ook aan blus schen niet te denken viel, rukte de brandweer spoedig in. Een en ander was verzekerd tegen brandschade. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Linschoten, J. van Am- Stel te Lage Vuursche. Te De Wilp, G. K. Wiersma te Noordwolde. Aangenomen naar Harkstede-Schar- mer, J. D. Smids, cand. te Dokkum. Naar Tjalleberd, P. W. B. Haseloop te Sur- huisterveen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te 's Gravemoer, M. Baan te Bussum en G. H. Polman, cand. te Zwolle. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. Voorloopig uitgesteld. In verband met in de noodzakelijke voorbereiding ingetreden stagnatie heeft het Moderamen van de voortgezette Ge nerale Synode van Sneek van de Geref. Kerken in Nederland besloten de samen roeping der Synode uit te stellen. Het Moderamen v.n. Ds F. C. MEYSTER, praeses. Ds W. H. DEN HOUTING, ass. Dr G. KEIZER, le scriba. Dr J. THYS, 2e scriba. Beroepbaar. Het Provinciaal Kerkbestuur van Gel derland heeft na gehouden colloquium doctum toegelaten tot de evangeliebedie ning dr J. G. U b b i n k te Leiden, voor heen predikant bij de Geref. Kerken in Hersteld Verband. De classis 's Gravenhage der Geref. Kerken heeft beroepbaar verklaard de heer C. v. d. Vaart te Pynacker, cand. aan de Vrije Universiteit. Tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk is toegelaten de heer H. N. van Heusbergen, theol. cand. te Zaandam. Arnemuiden. De opbrengst der Unie collecte bedroeg alhier f30,72. (Belan geloos bericht.) CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL TE MIDDELBURG. Toegelaten tot klas I van de Chr. Kweekschool te Middelburg: Wilha. R. Bouman, Aagtekerke; Dina J. Colijn, Goes; Jan A. Dekker, Goes; Adra. de Dreu te 's-H. H.kinderen; Nelly E. Koop man, Middelburg; Nicolaas de Koster, Meliskerke; Joha. de Voogd, Souburg; Catha. H. v. d. Weert, Goes. Deze week hield de Bond van Chr. Bakkerspatroons te Utrecht zijn jaar vergadering. In het jaarverslag van den secretaris den heer K. K o 1 s t e i n, werd er op gewezen, dat de algemeene bedrijfstoe- stand in 1939 teekenen van betere ver houdingen vertoonde. De oorlogsomstan digheden hebben echter vele moeilijkhe den gebracht. In de samenstelling van het hoofdbe stuur kwam geen wijziging. Het ledental mocht zich in 1939 in stijgende ljjn be wegen. In Utrecht en Zuid-Holland wer den gewesten van den bond opgericht. Nieuwe afdeelingen werden opgericht op Schouw e n en Duiveland en Bunschoten-Spakenburg. Het aantal afdeelingen bedraagt nu 41. In 9 plaat sen werd een correspondentschap opge richt. In 1939 werd voor het eerst een voorzittersdag gehouden. Het orgaan „De Chr. Bakkerspatroon" verscheen geregeld en vierde zijn 10-ja rig bestaan. Het bondsbureau te Biltho- ven deed in 1939 3707 brieven uitgaan. De rechtskundig adviseur, Mr Tiddo Vroom te Apeldoorn, bracht in 1939 116 adviezen uit. De bond is in tal van licha men vertegenwoordigd. Het verslag werd goedgekeurd, even als dat van den penningmeester, den heer J. Vink te Harmelen. De begrooting 1941 werd eveneens vastgesteld en de contributie wederom bepaald op f 6 per lid en per jaar. Het aftredende bestuurslid, de heer M. Honders te Naaldwijk, werd her kozen. WACHTGELDREGELING IN HET GRAFISCH BEDRIJF. Onlangs werd medegedeeld, dat wordt gewerkt aan een wachtgeldregeling voor het grafisch bedrijf. Wij vernemen thans, dat reeds per 1 Sept. 1940 een wachtgeldregeling tot stand gekomen is voor de arbeiders, voorheen werkzaam aan grafische in richtingen, die door den oorlog werden vernietigd. Deze wachtgeldregeling, geldende voor het tijdvak van 1 Sept. 1940 tot 1 Dec. 1940, behelst o.a. de bepaling, dat zij geldt voor gehuwde arbeiders, die op 9 Mei 1940 in dienst waren van een on derneming, die door den oorlog is ver nietigd en die daardoor werkloos zijn ge worden. De uitkeering bedraagt 70 pet. van het normale dagloon, zooals dit op 9 Mei 1940 van kracht was, met dien verstande, dat de uitkeering ten hoogste f 5 per dag zal bedragen. De onderne mingen kunnen voor eigen rekening een aanvulling toekennen, die niet als loon zal worden beschouwd. MAGERDER KAAS EN STANDAARDISATIE VAN CONSUMPTIEMELK. In het officieel orgaan van de Algem. Ned. Zuivelbond werd medegedeeld, dat in het bestuur besprekingen zijn ge voerd over de boterproductie. Van Duit- sche zijde wordt aangedrongen, zoo staat er in het verslag, op vergrooting van de boterproductie. Eén der maatregelen, die daartoe moe ten leiden is de stopzetting van de pro ductie van vollemelkpoeder en halvee ring van de productie van vette gecon denseerde meik en van de uitvoer van 20 -f- kaas naar België. De productie van deze magere kaas zal moeten wor den uitgebreid, terwijl maatregelen ten aanzien van de consumptiemelk moeten verwacht worden. Men acht standaardi satie van de consumptiemelk in deze de meest aanbevelenswaardige maatregel. Deze mededeelingen komen dus hierop neer, dat zooveel mogelijk melkvet tot boter moet worden verwerkt. Daartoe wordt de kaas en de condensmelk en het melkpoeder in vetgehalte verlaagd. Standaardisatie van consumptiemelk wil zeggen, dat men in de fabrieken zoo veel room op de melk laat, dat een be paald uniform vet-percentage overblijft, terwijl het publiek toch geen afgeroom de melk behoeft te drinken. Alles wat de consumptiemelk meer bevat dan dit vaste percentage zal eveneens tot boter verwerkt worden. Wanneer hiermee slechts één pet. vet gemiddeld werd uitgespaard, zou voor de boterproductie reeds per jaar 12 mil- lioen kilo botervet meer beschikbaar ko men bij 'n normale melk-consumptie van 1200 millioen liter per jaar. Aan de keuring moeten hooge eischen worden gesteld. Men schrijft van sociaal-geneeskun dige zqde: 1 De bestrijding van het ernstige euvel der werkloosheid is niet alleen een kwes tie van werkverruiming, maar ook van reclasseering der werkloozen. Er moet niet slechts werk komen, maar zij moe ten ook voor werk geschikt zijn of ge maakt worden. Dus is het van primair belang „koren en kaf" te scheiden. De chronisch zieken, de invaliden, ook de tijdelijk arbeidsongeschikten behooren nergens minder dan in de werkverschaf fing. Voor effectieve scheiding van koren en kaf nu in bovenaangegeven zin is deugdelijke „keuring" onmisbaar. En dat zoowel om voorgewende arbeidsonge schiktheid van werkschuwe elementen te ontmaskeren als om te voorkomen, dat door ongeschikt werk, veelal ingevolge overbelasting, tijdelijke of blijvende li chamelijke schade wordt toegebracht. Deugdelijke keuring ontbrak tot dusver bijna overal, met een veelal eindeloos ge harrewar als gevolg. Tot overmaat ont brak in de meeste werkverschaffings kampen behoorlijk „hygiënisch" toezicht (wat evenmin weelde is als keuring). Het is, zooals men heeft kunnen lezen de bedoeling, dat bij elke arbeidsbeurs de werkloozen voorloopig zullen worden ge keurd, om in aansluiting daaraan den gezondheidstoestand der afgekeurden nader te bezien. Uitdrukkelijk is daarbij vermeld, dat het hier een eerste stap be treft, tot uitbouw van de gezondheids zorg van den arbeider, in het kader van de gezondheidszorg voor de geheele be volking. Wil deze opzet echter slagen, dan zal deze keuring aan hooge eischen moeten voldoen en dan komt er heel wat kijken. Want het is niet voldoende de kennelijk zieken en invaliden er uit te halen, het is ook noodig de meerdere of mindere mate van gezondheid voor be paalde beroepen te beoordeelen. Er zijn maar heel weinig artsen in den lande, die voldoende ervaring van dit soort keurend werk hebben en sociaal voldoende onderlegd zijn daarvoor. Maar wat niet is, kan komen, mits men niet meent, dat een groepje willekeurig per advertentie bijeengeraapte artsen van deze keuring iets werkelijk bevredigends terecht brengen. Van de keurende artsen zal men ten minste 5 jaar praktijkervaring moeten vergen, men zal ze behoorlijk moeten in- strueeren, men zal toezicht op hun werk moeten houden en men zal behoorlijk de beslechting van geschillen moeten rege len. Want ook de keurende arts is maar een mensch en zonder beroep mag men bij hem de beslissing in hoogste instan tie over geschikt of ongeschikt niet vei lig achten. De herkeuring (in beroep) met inscha keling van de noodige voor dit doel ge schikte specialisten ook niet dik ge zaaid zal goed in elkaar moeten zit ten, wil deze dienst vlot marcheeren en afgezien van vlot marcheeren, zijn doel benaderen. Van 2531 Augustus. WESTKAPELLE. Geboren: Hendrik z. v. Leunis Adriaan Roelse en Johan na Cijsouw. Ondertrouwd: Joost Boogaard 25 j. en Willemina Roelse 24 j.; Willem Hui- bregtse 24 j. en Kornelia Huibregtse 24 j.; Jakobus Minderhoud 25 j. en Adria- na Cijsouw 24 j. (P. Z. C.) Over de maand Augustus. ST. LAURENS. Geboren: Gerard z.v. Cornells Janse en Maria Louwerse; Ma- rinus Cornells z. v. Willem Marinissen en Johanna Louwerse. Getrouwd: K. Houterman 27 j. en T. P. Vader 25 j. Overleden: J. Fransoo 90 j., wedn. van J. Melse; J. Antheunisse 73 j., wedn. van A. G. van Essen; A. Franse 89 j., wedn. van J. van Tatenhove; M. J. Din- gemanse 66 j., echtg. van C. Kasse. (P. Z. C.) SEROOSKERKE. Geboren: Denise Yvonne d. v. Robert Hoegen en Jeanne Henriette van 'tHoff; Jacoba Johanna d. v. Houterman Jacobus Allaart en Eli sabeth Maljaars. (P. Z. C.) WOLPHAARTSDIJK. Geboen:r 1, Pieter Johannes z. v. Jan Bosman en Adriana de Regt; 13, Pieter Jan z. v. Janus Katsman en Maria Adriana Kats- man. Overleden: 9, Dina Sinke 73 j., echt- genoote van Jacob Rooze; 19, Cornelia van Strien, 87 j., wed. van Pieter Kole. WAARDE. Geboren: 28, Helena d. v. Jan Weststrate en Helena Blok. Overleden: 30, Christiaan Hendrik Louisse 39 j., echtgenoot van Francina Maria de Jager. UITVOER VAN TUINBOUWPRODUC TEN NAAR DUITSCHLAND. NAALDWIJK. (A.N.P.) Dagelijks gaan groote kwanta Nederlandsche tuinbouwproducten naar Duitschland. Het gevolg hiervan is, dat zelfs in het hoogseizoen deze producten niet meer vernietigd behoeven te worden. Thans worden groote hoeveelheden druiven en tomaten naar Duitschland uitgevoerd. De omzet der coöp. veiling te Naald wijk bedroeg in Aug. 1940 f 470.848 en in Aug. 1939 f303.049. BOEKAREST. Koning Carol heeft van zijn troonsafstand mededeeling ge daan in de volgende door de radio en in extra-edities der bladen verspreide proclamatie „Roemenen. Tijden van ernstige schokken en zorgen trekken over ons land. Sedert tien jaar heb ik er naar ge streefd alles voor het welzijn van Roe menië te doen, zooals mijn geweten het mij ingaf. Thans ligt over het land, dat voor groote gevaren heeft gestaan, rouw. Uit liefde voor den grond, waarop ik geboren en opgegroeid ben, wil ik de ge varen uit den weg ruimen door mijn zoon, van wien gij houdt, den zwaren last der heerschappij over te dragen. Ik bid, dat dit voor de redding van het vaderland gebrachte offer niet ver- geefsch zal zijn. Ik verzoek alle Roeme nen mijn zoon met trouw en liefde te ontvangen, opdat hij den steun vindt, dien hij voor de voortaan op zijn schou ders rustende zware verantwoordelijk heid noodig heeft. Moge God ons land beschermen en het een trotschere toekomst verzekeren. Le ve Roemenië." KONING MICHAEL LEGT EED AF. BOEKAREST. Om half tien heeft Ko ning Michaël in de troonzaal van het Koninklijk Paleis voor den minister president Antonescu en den patriarch van de orthodoxe kerk van Roemenië den eed afgelegd. De eedsformule luidt: „Ik zweer het erfgoed van Roemenië, zqn grenzen en zijn integriteit te waar borgen. Zoo waarlijk helpe m(j God Al machtig." Vervolgens legde de premier Antones cu den volgenden eed op den nieuwen koning af: „Ik zweer trouw aan koning Michaël, den Roemeenschen staat en de Roe- meensche natie. Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig." Het opmerkelijke van deze formule is het ontbreken van de verplichting ten aanzien van de Grondwet, wat hiermede verklaard moet worden, dat terstond na de benoeming van Anto nescu tot premier de Grondwet buiten werking is gesteld. PROCLAMATIE VAN ANTONESCU. BOEKAREST. De minister-president Antonescu heeft de volgende proclama tie tot de natie gericht: „Roemeensche broeders. Uit het diepst van mijn hart richt ik tot U het drin gend verzoek alles te vergeten, U om onzen jongen Koning te scharen, de orde te bewaren en aan den arbeid te gaan. Leve Roemenië." VRACHTSCHEPEN GETORPEDEERD NEW YORK. Volgens hier ontvangen berichten hebben passagiers van het Britsche stoomschip „Orduna" ver klaard, dat vijf dagen na het vertrek uit Liverpool, vijf vrachtschepen uit hun convooi zijn getorpedeerd en tot zinken gebracht. NEW YORK. Volgens hier ontvangen berichten, worden op het oogenblik in Ottawa plannen uitgewerkt, voor het huisvesten van de Britsche Koninklijke familie in Canada. DEMONSTRATIES TE WASHINGTON WASHINGTON. De politie heeft 200 demonstranten uiteengejaagd, die pro testeerden tegen de wet op den algemee- nen dienstplicht. WEER LUCHTALARM TE LONDEN. LONDEN. Het vierde en laatste lucht alarm, gisteren te Londen gegeven, duur de tot in den vroegen morgen van van daag en had 'n duur van in totaal 5Vz u. Het eerste luchtalarm hedenochtend voor Londen gegeven, kwam om 5 u. 15, het tweede om 7 u. 49. OORLOGSSCHEPEN IN DE HAVEN VAN GIBRALTAR. ALGECIRAS. Behalve het slagschip Resolution, bevinden zich in de haven van Gibraltar nog twee linieschepen, een kruiser, drie torpedojagers en drie tor pedobooten. Uit de richting Gibraltar werden Donderdag verschillende hevige ontploffingen gehoord. AANKLACHT TEGEN VROEGERE FRANSCHE MINISTERS. GENEVE. Naar Havas uit Vichy meldt is het opperste gerechtshof Donderdag bijeengekomen. De aanklager diende een aanklacht in tegen de voormalige mi nisters La Chambre en Pierre Cot. Hij vroeg een bevel tot aanhouding. PLAATSVERVANGEND MINISTER IN JAPAN AFGETREDEN. TOKIO. Officieel wordt het aftreden gemeld van den plaatsvervangend minis ter van marine Soemiyama. Hij zal op gevolgd worden door den chef van het marine luchtvaartbureau, vice-admiraal Toyoda. Het aftreden van Soemiyama staat in verband met het ontslag van den huidi- gen Minister van Marine Yoshida. Het Italiaansche legerbericht meldt, dat twee maal een luchtaanval op Malta is ondernomen. In het Oostelijk deel der Middelland- sche Zee werd een aanval op een con vooi gedaan. In Suez werd een brandstofdepot aan gevallen. In de Roode Zee werd een vijandelijk convooi aangevallen. Twee schepen wer den ernstig getroffen. De vijand heeft wederom Assab ge bombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen, die als steeds via Zwitserland kwamen, bombardeerden Turijn. Aan particuliere gebouwen werd eenigszins belangrijke schade toegebracht. Op een station ont stond brand. BERLIJN. D.N.B. Vanmorgen heb ben Duitsche vliegtuigen opnieuw mili taire doelen in Zuid-Engeland aangeval len. Na succesvolle luchtgevechten drongen de vliegers door in de gebie den, die als doel gekozen waren en ver vulden daar hun opdrachten. VLIEGTUIGEN BOVEN ZWITSERSCH GEBIED. BERN. Als gevolg van het vliegen van Engelsche toestellen boven Zwitsersch gebied, is gisteren in, Geneve en en-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3