DEMONSTRATIE BIJ UW HANDELAAR Weer schending van het Zwltser- sche luchtgebied. De toestand in Roemenië. De Britsch-Amerikaansche overeenkomst. BIJBELVERSPREIDING. Verlenging van den duur der zomerpostzegels. Uit de Provincie Zons op- en ondergang. MIDDELBURG. Instelling van een grond bedrijf. GOES. lijken luchtaanval op het vliegveld van Javello een toestel neergehaald en een ander toestel waarschynlyk omlaag ge haald. Een van onze formaties bommen werpers heeft in de Roode Zee een En- gelsch schip zwaar getroffen. BERLIJNSCHE PERS NIET TEVREDEN OVER ZWITSERLAND. Den laatsten tgd worden de gevallen veelvuldiger, dat machines van 'tBrit- sche luchtwapen over het souvereine ge beid van Zwitserland vliegen om boven woonwijken en ziekenhuizen in Noord- Italië hun bommen uit te werpen. De Berlijnsche bladen bepalen hierom trent uitvoerig hun standpunt. De Lokalanzeiger schrijft, dat vast staat, dat Zwitserland, vergeleken met vroegere gevallen, volstrekt nog niet alle mogelijkheden gebruikt, die het voor den afweer der Britsche neutraliteits- schendingen ter beschikking staan. Het blad verwacht, dat in het vervolg ook Zwitsersche jagers zullen opstijgen, vooral daar geenszins alle gevallen van het passeeren van Engelsche machines zich des nachts voordoen. De Angriff schrijft, dat het de kringen rondom den Zwitserschen bondsraad wel nauwelijks zal verbazen, wanneer noch de Duitsche rijksregeering, noch de Ita- liaansehe regeering zich accoord kunnen verklaren met een dusdanig inactief op treden tegenover een voortdurend ge schonden neutraliteit. AFWEERGESCHUT OP DE ZWITSER SCHE BERGEN. (United Press.) De Zwitsersche ra diozenders zullen, naar officieel wordt bekend gemaakt, voortaan reeds om 22 uur in plaats van 22.30 u. hun uitzendin gen staken. Als motief wordt opgegeven, dat de radio-uitzendingen het buiten- Iandschen vliegtuigen gemakkelijker ma ken hun vliegroute te bepalen. Naar verluidt stellen de Zwitsersche autoriteiten zich voor nog meer maat regelen te treffen. O.a. zullen luchtdoel batterijen op de Zuid-Zwitsersche berg ketens en op andere geschikte plaatsen worden opgesteld. Men beschouwt deze maatregelen als een uitvloeisel van de door de Duitsche radio en pers geuite beschuldiging, dat Zwitserland niet zijn uiterste best doet te verhinderen, dat Britsche vliegtuigen hun route over Zwitserland kiezen. De Roemeensche premier, generaal Antonescu, heeft een proclamatie uitge vaardigd waarin verklaard wordt: Er is een nieuwe regeering, een nieuw regime. Geen woorden, maar werk, geeü talmen, maar daden. Een ernstig, smartelijk ver leden is afgesloten. Daarover zal ik niet den sluier van het vergeten, maar van de gerechtigheid uitspreiden. Doeh van daag moeten wij den staat en de natie redden. Uit alle macht moeten wij onze krachten verzamelen, onze eer weer op richten en onze toekomst verzekeren, De ware volken bouwen hun groote toe komst uit de nederlagen. De vervol gingen hebben opgehouden. Thans moet de jeugd, de hoop des volks, haar plicht vervullen. Onze natie moet haar tegen woordigheid in de geschiedenis bewijzen. De ambtenaren van den staat moeten be grijpen, dat alles op hen steunt. Zij moe ten zich hun verantwoordelijkheid waard toonen. Eerlijkheid, gerechtigheid en ar beid moeten de werkzaamheid van alle ambtenaren leiden. Ik zal de regeering op nieuwe grondslagen plaatsen. Het program zal ik u voorleggen, opdat gij het allen beoordeelt. Het zal zijn oor sprong volledig in het eensgezinde natio nale geloof vinden. Geleidelijk zullen wij de vernieuwing van den staat volvoeren, met geloof aan God, aan het heilige on vergankelijke recht des volks. Voor waarts de plicht roept u. UITEENLOOPENDE MEENINGEN JN HET CONGRES. Associated Press meldt uit Was hington Het optreden van president Roosevelt, om vijftig oude torpedojagers tegen steunpunten op het Westelijk halfrond aan Engeland af te staan, heeft onder de leden van het Congres terstond tot meeningsverschillen geleid. Senator Nye, de republikeinsche afge vaardigde voor Noorö-Dakota, ten sterk isolationist, zeide, dat het optreden van den president toont, dat de regeering reeds dictatoriale middelen gebruikt en wegens den bijzonderen toestand niet let op wetten en verdragen. De Republikeinsche afgevaardigde voor New York, Wadwordth, zeide: Ik erken de waarde van de luchtsteunpun- ten, welke wij zoojuist in gebruik gekre gen hebben. Wat het afstaan van de tor pedojagers betreft, zulks zou het Con gres nooit hebben goedgekeurd. De afgevaardigde voor New York van de Amerikaansche werkliedenpartij Mare Antonio zeide: wanneer de president dit doen kan, zou het mij niet verbazen, wanneer zijn volgende stap is ons te la ten vechten. Senator Schwarz, Democratische af gevaardigde voor Wyoming, verklaarde: Engeland vecht onzen strijd. Ik ben voor elke hulp die wij Engeland ten deel kun nen laten worden. Senator Thomas, Democratische ver tegenwoordiger van Utah, zeide: Ik ge loof, dat dit optreden gewenscht was. Senator Clark, democraat voor Idaho, zeide: Het afstaan van de torpedojagers staat eigenlijk met een daad van oorlog gelijk. Bloom, de voorzitter van de commis sie uit het Huis van Afgevaardigden voor buitenlandsche aangelegenheden, zeide: Hetgeen wij gekregen hebben is van meer belang dan de torpedojagers. Bij al het donker van dezen tijd, vallen ook telkens weer lichtpunten te ontdek ken. Wij denken hierbij o.a. aan den arbeid van het Nederiandsch Bijbelgenootschap. In de deze week gehouden algemeene vergadering, bracht Dr W. G. Harren- stein namens de veldpredikers het Bij belgenootschap dank voor al hetgeen het voor de verspreiding van bijbels en bij belgedeelten onder de militairen heeft gedaan, waardoor de geestelijke verzor ging der gemobiliseerden, zooals die door de veldpredikers is verricht, ten zeerste is gediend. Een aantal van niet minder dan 125.000 bijbels en bijbelgedeelten is ver spreid, niet 't minst door de bemoeiingen van de heeren Boeke en Tabak. Natuurlijk is 'tniet mogelijk te zien den zegen, die door dezen arbeid ver spreid. is. Maar God heeft toch wel won dere getuigenissen van dien zegen doen zien. EEN NIEUWE (7i/2) ER BIJ. Het is bekend, dat in verband met de tijdsomstandigheden, waaronder dit jaar de zomerpostzegels zijn uitgegeven, de uitgifte van deze zegels zal worden verlengd tot 31 October a.s. Inmiddels heeft zich het feit voorge daan, dat de posttarieven zijn verhoogd en dat met name het tarief van den postzegel van 5 cent verhoogd is tot IVz cent, In verband hiermede heeft het hoofd bestuur van P. T. T. bepaald, dat de zomerzegel van 5 cent (Jan Steen) thans in rood zal worden uitgegeven met een opdruk in zwart: 7% 2y2, zoodat de prijs van dezen nieuwen zegel 10 cent zal bedragen. De bijslag van 2% cent is bedoeld als een tegemoetkoming in de leniging van oorlogsnood op sociaal en cultureel ge bied, voor welk doel de zes zomerpost zegels dezen keer zijn uitgegeven. Deze nieuwe zegel zal nog in de eer ste helft van September worden uitge geven. Voorts kan nog worden vermeld, dat ook, echter uitsluitend bij de plaatse lijke comité's een speciaal postzegel boekje verkrijgbaar zal worden gesteld, zijnde een mapje, voorzien van vier on gestempelde zomerpostzegels van 5 cent de beeltenis van Jan Steen dragende en bestemd voor stadsverkeer en briefkaar- tenport. Dit mapje is versierd met een teekening van Anton Pieck, n.l. een schrijvenden soldaat, als historische her innering aan onzen mobilisatie- en oor logstijd. Ter bevordering van den verkoop der zomerpostzegels, die uiteraard door de tijdsomstandigheden dit jaar eenige stagnatie heeft ondervonden, zal in de eerste helft van September, op nader aan te kondigen datum en uur, de voor zitter van het comité voor de zomer postzegels '40, Prof. Mr C. M. P. Romme voor de radio een propagandarede hou- cten, ZATERDAG 7 SEPTEMBER. Zonsopgang 6 u. 58. Zonsondergang 8 u. 16. REIZEN IN, NAAR EN UIT ZEELAND In het algemeen worden den bewoners van Zeeland bij het reizen geen belem meringen in den weg gelegd. Zij kunnen zich in de provincie zoo goed als over al vrij bewegen en zij mogen ook uit Zeeland gaan en naar Zeeland komen, wanneer zij in het bezit zjjn van een nieuw uittreksel uit het bevolkingsregis ter. Voor Schouwen-Duive- land gelden strengere be palingen. Alleen in zeer bijzondere gevallen kan de Ortskommandant te Bergen op Zoom toestemming geven tot het betreden van dit eiland. De Schou wenaars zelf mogen gerust heen en weer reizen, doch alleen over Zijpe en den Noordweg terwijl ieder boven de 15 jaar legitimatie-bewijzen bij zich moet dra gen. Ook voor Zeeuwse h-V 1 a a n d e- r e n is de regeling iets strenger dan el ders, maar zij die daar voor zaken heen moeten, zullen, mits voorzien van legiti matiepapieren, geen moeilijkheden on dervinden. Niet-Zeeuwen, die onze provincie voor zaken moeten bezoeken, worden op de Zeeuwsche eilanden, met uitzondering dan van Schouwen, vrij toegelaten. Moe ten zij echter een of meer nachten logee- ren, dan dienen zij zich te melden bij de politie, om controle mogelijk te maken. Geweerd worden alleen zij die voor hun genoegen naar onze provincie willen ko men. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente zal Woensdag a.s. des namiddags 2.30 uur, in het Ge meentehuis aan het Molenwater vergade ren. Punten van behandeling zijn o.a.: Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd Raadslid J. Verhage. Benoeming van: een voorzitter der Commissie van toezicht op het Middel baar onderwijs (vac. M. H. Boasson); een voorzitter der Commissie van Financiën (vac. Mevr. R. Weijl-Snuijf); (bij even- tueele benoeming van een der leden tot- voorzitter: benoeming van een lid der Commissie van Financiën); een lid der Commissie voor de Strafverordeningen (vac. Mevr. R. Weijl-Snuijf); een plaatsv. lid der Commissie van Overleg (vac. J. W. Kögeler); tijdelijke leeraren aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Verleening wachtgeld vroegere Weth. M. H. Boasson. Hernieuwde vaststelling verordening heffing en invordering marktgelden. Wijziging schoolartsen en genees kundigen dienst. Inrichting van een grondbedrijf. Regeling verhaal couponbelasting. Medewerking aan wachtgeldregelingen. Voorstel nopens stichting en exploitatie van noodwinkels. Vaststelling rekening 1939 Godshuizen. Goedkeuring begrooting 1941 Godshui zen. Opschorting overeenkomst nopens jachtrecht in duingronden bij Oranjezon. Crediet voor aanschaffing brandweer- materiaal. Beslissing op aanvrage ex. art. 72 L.O.- wet 1920 voor R.K. school. Verhuring voormalige openbare Be waarschool c.a. Pacht verlenging gronden Oude Mid- delburgsche Haven bij Nieuwlandschen weg. Huurverlenging gronden aan Klevers- kerkschen weg. Huurverlenging woning Nieuwstraat hoek Korte Delft. Erfpachtsverlenging gemeente-grond Nieuwe Oosterschestraat. Wijzigingen Algemeene Salarisverorde ning. Gratificatie aan door oorlogsgeweld ge troffen gemeente-personeel. Crediet voor stalling van vee op sta tionsemplacement. Bij de behandeling van gemeentebe- grootingen is door leden van den raad meermalen de wenschelijkheid betoogd, dat voor het gemeentelijk grondbezit een meer overzichtelijke administratie zou worden ingericht. Ook is de vraag ge steld of de oprichting van een grondbe drijf overweging zou verdienen. Bij de be handeling van de begrooting 1940 ver klaarden B. en W. de instelling van een Grondbedrijf wel wenschelijk te achten en met voorstellen te komen als het ge- meentepersoneel minder met werkzaam heden belast zou zijn. Was het college in zijn toenmalige samenstelling dus reeds overtuigd van het nut van de instelling van een ge meentelijk grondbedrijf, de loop der ge beurtenissen door oorlogsgeweld ver nielde panden, de noodzakelijke weder opbouw van de stad en het voornemen van den Regeeringscommissaris om de daarvoor benoodigde gronden ten name van de gemeente te doen onteigenen is van dien aard geweest, dat het huidig college van B. en W. de instelling van een grondbedrijf thans dringend noodzakelijk acht. B. en W. kunnen zich met de alge meene strekking van het door het Cen traal Bureau voor Verificatie en Finan- cieele Adviezen der Vereeniging van Ned. Gemeenten op verzoek uitgebrachte advies wel vereenigen en de conclusie, dat, indien het gemeentebestuur zich in de toekomst rekenschap wil geven van de financieele consequenties van zijn grondpolitiek, het goed zal doen voor de administratie daarvan den bedrijfsvorm te kiezen, onderschrijven B. en W. ten voile. B. en W. achten het, waar beteekenen- de waardestijging na verloop van tijd on waarschijnlijk is, niet verantwoord de rente op de waarde der gronden bij te schrijven om zoo een ontlasting van den gewonen dienst der gemeente te verkrij gen. Doch afschrijving op grondbezit ach ten zij eveneens onjuist. In tegenstelling met het advies van den directeur van ge noemd bureau achten zij het nuttig alle gronden der gemeente voor administra tie in een grondbedrijf in aanmerking te doen komen. Het huizenbezit der gemeen te behoort evenwel, ook naar hun mee ning, niet in het grondbedrijf thuis. Bij aanneming van het voorstel, zou de personeelsbezetting bij den dienst van gemeentewerken uitbreiding met 1 vast aan te stellen en 1 tijdelijke kracht nood zakelijk zijn. B. en W. vestigen er uit drukkelijk de aandacht op, dat bij dezen dienst, onafhankelijk van het al of niet instellen van een gemeente-grondbedrijf, zeer dringend behoefte bestaat aan een goed onderlegde kracht, die, behalve goede administratieve, ook bouwtechni sche kennis bezit. Als tijdelijke hulp zouden B. en W. een opzichter-teekenaar willen aanstellen. Voor wat de bezoldiging van den vast aan te stellen ambtenaar betreft, wien B. en W. den titel „Administratief Ambte naar" zouden wenschen te geven, wen- schen B. en W. deze te bepalen op f2280 f2755 (salarisgroep VI), met het in uitzicht stellen van tusschentijdsche ver hoogingen of plaatsing in een hoogere salarisgroep, wanneer blijken zou dat de aangestelde aan alle te stellen eischen ruimschoots zou voldoen. Het is de be doeling als voorwaarde van benoeming de diploma's 5-jarige H.B.S. en Middel bare Technische School of daarmede ge lijkstaande diploma's te eischen. De jaarwedde van den Boekhouder ware nu ook meer in overeenstemming te brengen met de hem op te dragen ver antwoording; plaatsing in de salaris groep, die een klasse hooger ligt dan die waarin hij thans is ondergebracht is gewenscht. B. en W. meenen dat de lasten van voor den wederopbouw, het stratenplan, enz. te onteigenen gronden, wel op het grondbedrijf zullen drukken, doch dat tot dekking daarvan door bijdragen van het Rijk zal moeten worden voor zien. 1 REORGANISATIE VAN DEN SCHOOL ARTSEN- EN GENEESKUNDIGEN DIENST. Reeds geruimen tijd voelen B. en W. de noodzakelijkheid om aan den gemeen telijken schoolarts, die tevens als zoo danig te Vlissingen fungeert een hulp toe te voegen, welke niet, zooals de des betreffende gemeenschappelijke regeling aangeeft, alleen als administratieve hulp hem bij staat, doch ook, voor wat het medische gedeelte betreft, haar diensten verleent. Op die wijze zal het school artsen-instituut ongetwijfeld nog beter dan tot dusver tot zijn recht komen. Naast de schoolartsen-practijk oefent de betrokken titularis ook de functie uit van gemeente-geneesheer buiten gestichten, belast met de armen-practijk en ook voor die betrekking zouden B. en W. de bo venvermelde hulp willen zien aangewend. Aldus zou deze zich een volle dagtaak kunnen zien toegewezen. In verband met de ramp, wplke de gemeente getroffen heeft, is deze zaak van nog meer gewicht geworden, daar het gevaar voor minder hygiënische toestanden er door is toege nomen. Als hulp van den school- en ge meente-arts denken B. en W. zich een gediplomeerd verpleegster, door hen te benoemen op eene belooning van f 1000 's jaars en aanvankelijk tijdelijk voor l jaar. Desgevraagd hebben B. en W. van Vlis singen verklaard zich te kunnen vereeni gen met het denkbeeld, dat die gemeente 1/3 van de jaarwedde en van de pen sioensbijdragen voor haar rekening zou nemen en het overige 2/3 gedeelte door de gemeente Middelburg zou worden ge dragen, alsook, dat de gemeenschappe lijke regeling van den schoolartsendienst dienovereenkomstig zou worden gewij zigd. Bovendien zal een gedeelte der hoogere kosten kunnen worden opgevangen door een reorganisatie van den geneeskundi gen dienst van de armenpractijlc buiten de gestichten. Die armenpractijk kan na melijk gevoegelijk aan één gemeente-ge neesheer worden opgedragen, waarvoor dan de volledige ambtenaar-geneesheer Dr Eerelman de aangewezen persoon is. De ze heeft zich bereid verklaard de hieraan verbonden werkzaamheden zonder ver hooging van salaris op zich te nemen. Door zoodanige reorganisatie zal dan aan den anderen gemeente-geneesheer arts L. Weijl, eervol ontslag kunnen worden vei leend, onder toekenning van wachtgeld overeenkomstig de desbetreffende veror dening. Het Burgerlijk Armbestuur heeft be richt zich te vereenigen met de opdracht der armenpractijk aan één gemeente-ge neesheer. Een bedrag van f 150 zal moe ten worden uitgetrokken voor belooning van een vervanger bij vacantie, ziekte of afwezigheid van Dr Eerelman. B. en W berekenen dat de verandering in 1940 voor de gemeente Middelburg een ver meerdering van kosten met zich brengt van f 195. Voor 1941 een vermeerdering van f 306.60. Arts Weijl zal op 15 Jan. 1944 den pensioengerechtigden leeftijd be reiken, met ingang van welken datum dus zijn wachtgeld (f 1389.25 voor 1941) geheel komt te vervallen. B. en W. stellen voor in bovengenoom- den zin te besluiten. Huurverlenging Woon- en Winkelhuis. De huurder van het woon- en winkel huis op den hoek van de Korte Dei fx en de Nieuwstraat, de heer A. de Steur, heeft verzocht de op 31 December verstnj mie huur weder voor een jaar te mogen voort zetten onder de thans geldende voorwaar den en bepalingen. B. en W. hebben daar tegen geen bezwaren en stellen voor het pand wederom voor f 750 per jaar aan den heer De Steur te verhuren voor het jaar 1941. Wijziging salarisverordening. In art. 6 der algemeene salarisvf rorde- ning wordt bepaald, dat de ambtenaren, ingedeeld in de salarisgroepen I tot en met V bij het behalen van een diploma, dat rechtstreeks in verband staat met de werkzaamheden der door hen bekleede functie, voor éénmaal een toelage van f 95 ontvangen, terwijl door B. en W. voor elk geval afzonderlijk moet worden bepaald voor welk diploma deze toelage wordt uitgekeerd. B. en W. achten deze bepaling niet juist en zouden willen te- rugkeeren tot de vroegere, die een jaar- lijksche toelage kende, wat zij billijker achten. Zij stellen voor weder een toelage van f 60 per jaar in de verordening op te nemen. DE BRAND VAN GISTERENNACHT. Gisterenmiddag zijn de gevaarlijke schoorsteenen en muren aan den Looiers singel door de brandweer omgehaald, terwijl zij met het personeel voort is ge gaan met de uit elkaar gehaalde stapels hout geheel afdoende te blusschen. Mej. E. de Liefde, f Gisteren overleed alhier op 66-jarig® leeftijd mej. E. de Liefde, die na haar pensionneering als hoofdverpleegster ia het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam, naar Middelburg, waar zij geboren was, terugkeerde en hier bij het werk van de Vereeniging tot het bezoeken aan de Ar men zich nog verschillende jaren zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Wij vestigen de aandacht op de ia dit nummer voorkomende advertentie- waarin Chr. lectuur (boeken, tijdschrif ten enz.) wordt gevraagd voor enk«f rustbehoevenden. zuid-beveland AANZIENLIJK BATIG SLOT OVER lg3S Kloetinge. Gemeenteraad. D°n' derdagavond vergaderde de Raad der'- gemeente. Aanwezig alle leden, 1 vaC8j ture. Onder de ingekomen stukken bev® zich een schrijven van den heer Mr Kousemaker, waarin deze mededeelt, e8' hij ophoudt lid van gons vertrek naar ding hiervan wijdt waardeerende woorc semaker. Hij spreek hem verder goed zi Voorts wa» ingo van den heer G. noemd hoofd der dank zegt voor het trouwen en waarin schillende redenen van indiensttreding op 1 September, te tober. Dit wordt go. Aangeboden werd over 1939. De i f82081.27, de uitga er een batig slot ii kapitaaldienst betre sten f 119254,12 en d Aldus een nadeelig Vervolgens werd vol ontslag verleent Fokker-van Veen als het Gemeentehuis ir 1940. Tevens werd structie voor de sch Gemeentehuis. Naar vraag van den he benoodigdheden zoo enz. door de t.z.t. maakster zelf zullen geschaft dan wel of doen werd aangenox den heer Straub, w, van de schoonmaak op f200. Zij moet i de diverse benoodigc dit voorstel stemdei huis en Lankester, eens wilden verhoog vens de benoodigdhe te wilden doen besc Op voorstel van i na besloten om aai den heer J. Fokker ficatie te verleenen zeer drukke werkzs buitengewone omsta betrekking verbonde deelde mede, dat I hadden of het niet v salaris van den gei per jaar bedraagt, te slotte meende men d gratificatie toe te k« zaamheden niet stc vang zullen houden Op een vraag van of de betrekkingen gemeente-bode tegen op de zeer drukke hieraan verbonden zi baar zijn antwoordc ook dit punt in B. ei Het zou echter niet nieuwe gemeentebod. wachter is daarvoor hoofde van zijn berc wezen persoon. Hierna werd eer waarbij de gemeente haar bevoegdheid on sloten en nog te s de couponbelasting, draagt, bij de rentebt In behandeling w< men een voorstel va gemeente te doen di bruik van den Opbc trolediensten voor dl Dit voorstel wordt, n zitter een uiteenzetti: ven, met alg. stemm kosten zullen 13 bedragen. Het bedrag der ko 55 ter der Lager Ond over 1939 bepaald op Besloten werd om huisvuil in twee perc verpachten aan den voor het tijdvak 1 31 Oct. 1942 tegen f perceel. Aan den heer G hierna met ingang slag verleend als lid wering van schoolvc uing in deze vacatur stemmen met ingan benoemd de heer school. Aan den heer C. °P zijn verzoek eerv- als onderwijzer aan gens zijn benoeming ie Waarde. Na eenige bespre! om in de oproeping derwijzer niet op te van de land- en tuinl velrng strekt. Wel z Prijs gesteld worden. Besloten werd hier kort door den heer woonde huis te verb Hein te Waarde r geldende voorwaarde: f-cben huurprijs van De ingezonden heer D. Koster, die werd verklaard, wer orde bevonden, zoodat besloten werd. sr->?r-ihuer Lankester schelrjkheid om op b Punten met het oog kenteekenen (witte Sen. Dit zal zooveel Yerseke. O e s t £j?Sustus 1940, 13 300Samen 962°' n N G f gel to stl n er Ne< Vo WARMTE Ee verzendi Ze week zeer gewoon EN MC ig van gedruk warme weer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2