II bespaart tijd en geld mm Nieuws M Bevil Granville Rechtszaken Telegrammen Briefwisseling Laatste Berichten Burgerlijke Stand Adm. van „De Zeeuw" Goes feuilleton De komende gebeurtenissen De Engelsche vliegtuigen boven Duitschiand. schouwen-duiveland. zyn hier van be- in de eerste plaats le oppervlakte cul- ;d. .re werken en door ;eerswegen werden :e uitgestrektheden inden aan de bo- |nRuilverkavelin- nz., welke wij aan- echnische werken, [eening, meer byge- van onze Neder- itie, dan de directe ;ronden, wijl deze •en om het verlies se bestaande gron- ïg van opbrengst, jaren in de eerste ;n te hebben, marop het by ver landbouwproductie jie van een rationee- landbouw, die in tend. Hierbij speelt m groote rol. Het m landbouwonder- tegen en het aantal iet duizenden, zoo- jveer 40.000 perso on of anderen vorm ijs. Het aantal in- rijs is van 1442 tot 39.832 leerlingen. >ok onze landbouw- [ing gaan toonen .derwijs en ook voor [epaald gebied, b.v. leze daadwerkelijke itste kracht van on- landbouw. worden herhaalde- ontwikkeling van jjen dan ook trotsch celden boerenstand, gebied van land- en hebben, illen wij mede het tden, dat het onder- leen vormend moet lande boer diè ont- ce hij als lid van de ühap noodig heeft, ikende boerenstand opkomen voor zijn ivendien is met een lerenstand het bes- 3 Maart 1887 te Na van 1908 van 1914 tot Sep- |liskerke gepro- verd hij beroepbaar ■spt. 1915 bevestigde Lisse hem te Lei hij de gemeente te Lpril 1921 te M i d- jd van het hoofdbe- llenbond der Geref. de Commissie van van den bond van [gen der Geref. Ge- aber hoopt Ds Ver- iddagdienst een ge lden. •ken in Japan. it D. N. B., dat een Ten Chr. Kerken in stellen om onaf- nlandsche subsidies •gadering van haar 1 onder leiding van ischoppelijke Metho- I daartoe een besluit belangrijk voor de tiouwd. den Grebbe-berg Irplaatst. iof op den Grebbe- worden. De omge- yksweg is te druk. Ifc deze dagen g°ef kaartjesverkooper voor de veerpoflt voor het civiele eent per tocht. (Foto Pax-Holl&od) Daarom is thans besloten het kerkhof te verplaatsen naar de zandafgravingen in het Koningsbosch, eveneens by den Grebbeberg. Hier zal een mausoleum worden opgericht. _- Z esjarig jongetje epeelde me,t lucifers. Een leeg lucifersdoosje en één lucifer in de kleine handen van een zesjarig jongetje, ziedaar de oorzaak van den grooten brand, welke Maandagavond een groote loods aan de Kattenburgergracht te Amsterdam in asch heeft gelegd en voor duizenden guldens aan goederen beeft vernietigd. De politie slaagde er in eenige knapen aan te houden, die on der den vloer een vuurtje hadden ge stookt. Een der jongens had het doosje en den lucifer gevonden en een partijtje afval in brand gestoken. Dit is het be gin geweest van den kolossalen brand, waarbij alleen reeds in het gedeelte, dat gehuurd was door de firma Hooge- werf Co., voor ca. 300.000 a 400.000 gulden aan goederen is verbrand. De kinderen, die het wel zeer gevaar lijke spelletje hebben gespeeld, zijn al len door de politie gehoord. Een der knapen werd aangewezen als de jeug dige brandstichter. (Telegr.) D e post thans per fiets. Sedert eenigen tyd worden te Amsterdam de brievenbussen door post beambten per fiets gelicht. Dit spaart autovervoer uit, waartegenover staat, dat een grooter aantal postbeambten aan het werk is voor het lichten der bussen. Zoo zyn dus de Posteryen in de hoofd stad thans noodgedwongen terug ge gaan naar de fiets als vervoermiddel. Verdronken. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de 56-ja rige gehuwde caféhouder Z. te Gronin gen, vermoedelijk door de duisternis misleid, in het Winschoterdiep te water geraakt en verdronken. Fietser aangereden. Gistermorgen is de 47-jarige gehuwde slager H. E., wonende te Sauwerd, die onder de gemeente Adorp op de fiets achter een zandauto reed, bij het uitwij ken gegrepen door een personenauto, die van tegenovergestelde zijde kwam. De man is in zorgwekkenden toestand zijn rechteram werd afgeknepen naar het ziekenhuis te Groningen ver voerd. Door een vrachtauto gedood. Gistermorgen is te Leeu warden een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 28-jarige S. het leven heeft gelaten. Uit een zijstraat naderde een zandauto die den voorrang had. S. wei felde even hetgeen hem noodlottig is ge worden daar hij onder den zwaren auto terecht kwam en op slag werd gedood. Overtredingen van de verduisteringsvoor schriften. Gisternacht heeft de Haagsche politie in 88 gevallen proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der verduisteringsvoorschriften. Hier onder waren 13 gevallen van onvoldoen de verduisterde huizen. Brand 'in grasdrogerij te Onderdendam. Gistermorgen heeft een felle brand gewoed in de coö peratieve grasdrogerij te Onderdendam, gemeente Bedum. De brandweer was na ruim een uur den brand meester. De grasdrogerij die apart stond, is van bin nen geheel uitgebrand. Een groote hoe veelheid gras is verloren gegaan. De oorzaak is vermoedelijk broeiing van het gras. Ambtenaar wegens Valsche declaraties aan gehouden. Dezer dagen is bij Maatschappelijke Steun te Amsterdam een fraude aan het licht gekomen, waar aan zich een ambtenaar van dezen ge meentelijken dienst, die reeds jaren hierbij werkzaam was, heeft schul- gemaakt, aldus meldt de „Tel." De man had tot taak, ondersteunden te controleeren en na te gaan of deze menschen ook bijverdiensten verzwegen of op andere wijze de gemeente bena deelden. Thans is gebleken, dat hy van zyn werkzaamheden declaraties indiende voor onkosten die hij in 't geheel niet door JOSEPH HOCKING. _o- Ze las den brief een tweeden keer door stopte hem haastig weg. Zij wilde oor niets ter wereld, dat Osborne weten °u, dat Seth haar geschreven had. Niet, at zij plan had, hem te ontmoeten. Daar on geen sprake van zijn en toch, waar in zou zij het niet doen? Het was wel is aar maar een eenvoudig werkman, maar hy meende het goed. waarom zou hy haar willen spreken? pJ" baar verbaasd, dat zij niet al nip(-Van gehoord had; waarom hij et gezegd had, wat hij dacht, van het- m verteld had. Toen schoot "et naar opeens te binnen, dat hij haar uen vorigen avond met Nick Bodinnick dacht hebbe^f V£m ge" Vennoedeiy'k schonk Auriol dien dag leprii„aar gewone aandacht aan haar vnistSen' r geest was te veel ver" vuid van andere dingen. Dwnlo-o besloten om niet naar de genpas te gaan, maar toen de had gemaakt. Zoo noteerde hy zelfs reiskosten voor reizen buiten de stad, die hij evenmin had gemaakt. Op deze wijze wist hy zich in den loop der jaren vrij belangrijke bedragen toe te eigenen. Ten slotte kwam het bedrog uit, waar na een uitgebreid onderzoek door de centrale recherche werd ingesteld. Een groot aantal der reeds uitbetaalde de claraties werd nagezien. De fraude stond toen vrij spoedig vast. Men kreeg ten slotte zooveel bewijs tegen den amb tenaar, dat deze een volledige bekente nis aflegde. Hij is hierop gearresteerd. Vermist. In het gezin Wit kamp te Utrecht wordt sedert veertien dagen de jongste zoon, Adriaan, ver mist. Hij is in den vroegen morgen van den 19en Augustus per trein naar Den Haag vertrokken en in deze stad aange komen, maar heeft zich niet op zijn werk gemeld. Daarna heeft hij, zooals achteraf is gebleken, enkele dagen bij kennissen in Katwijk en Rotterdam ge logeerd. Na Maandag 26 Augustus is hij niet meer gezien. Volgens zeggen van de familie te Rot terdam zou hij het plan gehad hebben, naar Noord-Brabant en Limburg te rei zen. Politierechter te Middelburg. Zitting van 3 September 1940. De volgende personen werden gedag vaard: G. O. K., 26 jaar, arbeider te Graauw, wegens mishandeling van R. P. de Bakker. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. A. C. T., 45 jaar, fabrieksarbeider te Westdorpe, wegens diefstal subsidiair verduistering van 2 houten deuren, toe- behoorende aan de Bad- en Zweminrich ting te Sas van Gent, welke goederen hij in Mei of Juni te Westdorpe had weggenomen, subsidiair had gevonden, toen deze in het Kanaal te Sas van Gent dreven. Eisch en uitspr. f 25 of 20 d. h. J. de V., 31 jaar, meubelmaker te Houtigehage, is in verzet gekomen tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 17 October 1939, waar bij hij wegens „bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht", is ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Eisch bekrachtiging verstek-vonnis. Verzet vervallen verklaard wegens niet verschijning. W.A.-COMMANDANT VEROORDEELD De strafkamer van de Haagsche recht bank heeft vonnis gewezen tegen een 20-jarigen N.S.B.-er, die als comman dant van een door Naaldwijk marchee- rende W. A. colonne geweigerd had te voldoen aan het bevel der politie om zyn troep te ontbinden. Op 28 Augustus werd een gevange nisstraf van drie maanden tegen hem geëischt. De rechtbank bleek met een voor waardelijke straf te willen volstaan. Hij werd veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar en tot een onvoorwaardelyke straf van f 25 boete of 10 dagen. EEN OUDEN LANDBOUWER VAN HET LEVEN BEROOFD. Levenslange gevangenisstraf geëischt. De officier van justitie bij de recht bank te Almelo heeft levenslange ge vangenisstraf geëischt tegen den Apel- doornschen klompenmaker G. V. en den koopman H. H. T. D. uit Deventer, bei den thans gedetineerd. Aan deze beide mannen was ten laste gelegd, dat zij opzettelijk en met voorbedachten rade in den nacht van Maandag 10 op Dins dag 11 April van het vorige jaar den 73-jarigen landbouwer B. J. Leetink te Holthen, van het leven hebben beroofd en diens 63-jarige vrouw levensgevaar- lyke verwondingen hebben toegebracht. In dien nacht hadden beide mannen zich naar het huisje van het echtpaar L. begeven met het voornemen hen te berooven. In de buurt was het algemeen bekend, dat het echtpaar L. niet onbemiddeld school uit was, ging ze toch niet naar huis, maar begaf zich in tegenoverge stelde richting naar de plaats, die Seth haar genoemd had. Nauwelijks was zij den heuvel afge daald, of zy zag Seth midden in de kloof staan. Hij stond doodstil te turen in de beek en scheen geheel onbewust van zijn omgeving. Hij leek niets op den Seth Trelyon, dien zij kende. Zijn gezicht had een totaal andere uitdrukking. Auriol sloeg hem vol verbazing een paar secon den gade. Eindelijk scheen hij van iets te schrik ken. Hij keek op, en zag haar staan. „Ik zag u gisteravond," begon hij, „en schreef u daarop dadelijk den brief. Op weg naar de mijn schoof ik hem onder uw deur." „Ja, ik heb hem daar gevonden," ant woordde het meisje. „Heeft David Osborne hem gezien? Weet hij, dat u hier is?" „Hy weet er niets van," zei ze, „maar waarom wou u mij spreken?" „Nick Bodinnick maakte u gisteravond het hof. Vroeg hy u ten huwelijk?" Auriol kreeg een kleur. „Heeft u daarom gevraagd, of ik hier wou komen?" vroeg zy. „Ja," antwoordde hij. „Ik deed geen oog dicht vannacht. Ik kon onmogelyk was en de koopman D., die geregeld in j Holthen kwam venten, wist dit ook. Met den klompenmaker V., die by hem in den kost was, had D. het plan van de berooving beraamd, nadat hy zich nauw keurig op de hoogte had gesteld van de levenswyze der beide menschen en de situatie ter plaatse. Toen dan ook in den nacht van tweeden Paaschdag ca. 1 uur iemand aan de deur klopte, dacht de vrouw, die nog aan tafel zat te brei en, dat dit de gemeente-veldwachter van Holthen was, die wel meer kwam kijken wanneer er in het huisje op zoo'n laat uur nog licht brandde. Op haar vraag: Is Heyenk daar? kreeg de vrouw ech ter van iemand, die aan de deur stond, ten antwoord, „Neen, de zoon". De man aan de deur gaf de vrouw den raad de blinden van de woning te sluiten, daar er veel soldaten op den weg waren. De vrouw vertrouwde de zaak echter niet en sloot ijlings de deur. Ongeveer een half uur later ging zij naar buiten om de blinden toch te sluiten.Zij werd toen door twee mannen aangevallen en zoo ernstig verwond, dat zij geen kracht meer had om op te staan. De mannen gingen ver volgens de woning binnen, waar zij den 73-jarigen L. aantroffen, die op het ge roep van zijn vrouw uit bed was geko men. L. werd eveneens beetgepakt, ge bonden en daarna zoodanig met een knuppel geslagen, dat hij spoedig over leed. De mannen hebben vervolgens de woning aan een grondige inspectie» onderworpen, doch vonden slechts een blikken sigarendoosje met zeven gulden. Later is de vrouw naar het zieken huis te Deventer overgebracht. Het onderzoek leidde tot de arrestatie van beide verdachten. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN DEN HAAG. Gisteravond te 11 uur is de 58-jarige F. W. in het water langs de Koninginnegracht geloopen. Toen hij op het droge was gebracht, bleken de le vensgeesten reeds geweken te zijn. VERKLARING VAN MINISTER EDEN SAN SEBASTIAN. De Britsche Minis ter van Oorlog Eden heeft verklaard, dat het zeer onvoorzichtig is om aan te ne men, dat het gevaar voor een inval in eenig opzicht minder dreigend is. In de komende weken kunnen zich nog zeer wel ernstiger gebeurtenissen afspelen dan tot dusver. Engeland heeft evenwel nog nooit een zoo goed leger gehad. Eden heeft een boodschap tot leger en luchtafweertroepen gericht, waarin hij naar aanleiding van den verjaardag van den oorlog hen met hun taak geluk- wenscht. BERLIJN. D.N.B. Van bevoegde zijde wordt bekend gemaakt, dat de Engel sche vliegtuigen die den afgeloopen nacht naar Duitschiand gevlogen zijn, koers zetten naar Berlijn waar kort na middernacht alarm werd gemaakt. Op de Rijkshoofdstad zijn echter geen bom men gevallen. De Engelschen hebben de afweer van het Ruhrgebied vermeden. Een deel van de vijandelijke vliegtuigen werd reeds vóór de Elbe tot terugkeer gedwongen. Een vrij levendige actie van Duitsche en Engelsche vliegtuigen viel in de om geving van Maagdenburg waar te nemen, doch hieromtrent zijn nog geen bijzonderheden bekend. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN BERLIJN. BERLIJN. D.N.B. Afzonderlijke Brit sche vliegtuigen hebben na midder nacht op groote hoogte boven Berlijn gevlogen. Er werd luchtalarm gemaakt. Luchtdoel-artillerie en nachtjagers kwa men in actie. De vijandelijke toestellen wierpen op verschillende plaatsen licht- kogels uit. Er zyn geen bommen geval len. slapen. Ik had u met Nick Bodinnick ge zien en ik volgde u. Zag u my Auriol knikte. De blik in zijn oogen maakte haar angstig. „Vroeg hy u ten huwelijk?" herhaalde hy. „Heeft u eenig recht, om die vraag te doen „Neen, niet in het minst; maar ik zou toch graag weten, wat u geantwoord heeft." „Ik geloof niet, dat ik u dat vertellen zal." „Dat verbaast mij niet", zei hij, „maar uw zaken gaan mij ter harte. U heeft mij dingen toevertrouwd, die u aan niemand anders verteld heeft. Toen ik u in de Wesleyaansche kerk hoorde zingen, maakte u mij hoos, omdat het lied, dat u zong, mij er bijna toe bracht, om het plan op te geven, dat ik my jarenlang had voorgenomen. Ik moest daarna telkens weer aan u denken. Ik ontmoette David Osborne en was er dadelijk zeker van, dat hij uw vader niet kon zijn, daarom was ik niet verbaasd over het verhaal, dat u mij laatst deed. Toen ik Nick Bo dinnick gisteravond met u zag loopen, en wist, dat hij met Trudgeon bevriend is, trok ik myn conclusies. Ik was er ze ker van, dat hy u het hof maakte en u ten huwelyk zou vragen. Daarom wou ik DUITSCH WEERMACHTSBERICHT. Een duikboot heeft tydens een reis in totaal zes gewapende koopvaardysche- pen, met een totaal-inhoud van 51.507 bruto-registerton, tot zinken gebracht, waaronder de reeds gemelde vyandelyke hulpkruiser Dunvegan Castle. Den 3en September hebben onze vlieg tuigen opnieuw vliegvelden in Zuid-En- geland aangevallen. Verschillende bran den werden veroorzaakt. Formaties ge- vechts-vliegtuigen hebben in den nacht bommen geworpen op Britsche havens en wapenfabrieken, alsmede op vliegvel den. Te Liverpool, Avonmouth, Bristol, Portland, Goole, Middlesbourough e.a. ontstonden omvangrijke branden. Britsche vliegtuigen zijn in den nacht Duitsch rijksgebied binnengevlogen en hebben o.m. getracht Berlijn aan te val len. Slechts enkele vliegtuigen slaagden er in boven groot-Berlijn te komen. Bom men werden hierbij niet geworpen. Op de mark Brandenburg en sommige andere plaatsen vielen enkele bommen zonder noemenswaardige schade aan te richten. De vyand verloor gisteren 62 vlieg tuigen. Tien eigen vliegtuigen worden ver mist. HEVIGE BRANDEN IN ENGELAND. BERLIJN. D.N.B. De luchtaanvallen van gisteren op Engeland hebben zoo hevige branden doen ontstaan, dat de Duitsche vliegers zich des nachts zon der raadpleging van hun kaarten kon den oriënteeren. Op vele plaatsen heb ben de Engelschen zelf vuur aangelegd om de Duitsche vliegers in hun oriën teering te misleiden. Ook vannacht hebben Duitsche ge vechtsvliegers op verscheiden doelen die voor den oorlog van belang zijn, op de Zuidelijke helft van het Britsche eiland bommen van het zwaarste kaliber ge worpen. ADVOCAAT VAN VROEGEREN BELGISCHEN MINISTER GEARRESTEERD. BRUSSEL. De advocaat van den vroe- geren Belgischen Minister Jaspar, ge naamd Houtman, is gearresteerd. Hij had meegeholpen aan de vlucht van Jaspar naar Engeland. Onlangs keerde hij naar Brussel terug, waar hij weldra door verdachte handelingen de aandacht van de politie op zich vestigde. Ook na het beëeindigen van de vijandelijkheden in België was hij in opdracht van zijn vroegeren werkgever werkzaam. Hout man is een Jood en speelde vroeger een rol in de maconnieke beweging. MIJN- EN DUIKBOOTGEVAAR IN DE INDISCHE WATEREN. MOSCOU. (Tass.) Volgens een bericht uit Kaboel hebben de Engelsche marine autoriteiten zich genoodzaakt gezien maatregelen te treffen ter bestrijding van het mijn- en duikbootgevaar in de Indische wateren. Te Bombay is een speciale school voor zee-officieren opge richt, welke zich bezig houdt met de strijdmethoden tegen duikbooten en mij nen. De Indische koopvaardijschepen is men gaan bewapenen. AAN ONZE CORRESPONDENTEN TE HANSWEERT, TERNEUZEN EN VLISSINGEN. Uw berichten mogen niet worden ge plaatst. Zierikzee. Ned. Herv. Rusthuis officieel geopend. Zater dagmiddag had in tegenwoordigheid van Ned. Herv. kerkelijke colleges, het gemeentebestuur, opzichters, bouwers en genoodigden de plechtige opening plaats van het fraaie Ned. Herv. Rust huis „Ons Huis", gelegen aan het Vrije. De opening geschiedde door den voor- u spreken. Ik weet niet, hoeveel waar heid er was in de mededeeling die Trud geon u gedaan heeft, maar ik ben er ze ker van, dat er eenige waarheid in schuilt." „Denkt u, dat myn vader is, wat hy zei riep het meisje uit. „Gelooft u, dat hij een schurk, een misdadiger is dat hij mijn moeder bedroog en de oorzaak van haar dood was? Gelooft u dat?" „Het zou mij niet verbazen", antwoord de Seth met schijnbare ongevoeligheid, maar dat kan mij niets schelen." „Kan u dat niets schelen? Wat bedoelt u Ik kan er niet van slapen, als ik denk aan mijn moeder, en wat zij heeft door gemaakt. U kan zich niet voorstellen..." „Ja, dat kan ik wel", antwoordde Seth op grimmigen toon. „Ik kan het heel goed begrijpenmaar wacht u even. Nick Bodinnick is van het geheele geval op de hoogte." „Hoe weet u dat?" vroeg het meisje. „Omdat hij u ten huwelijk heeft ge vraagd. Arthur Trudgeon en hij hebben natuurlijk de heele zaak samen bepraat, Wat ik zeggen wou, heeft u zijn aanzoek aangenomen „Nog niet", antwoordde Auriol, maar waarom vraagt u het?" „Omdat u het niet doen moet", ant woordde Seth. zitter van het Diaconie-armbestuur, den heer J. de Regt. Vervolgens spraken de burgemeester van Zierikzee, Ds Valeton namens den Kerkeraad, Ds Pynacker Hordyk, als praeses van het klassikaal bestuur, de heer O. Baarda, architect te Hengelo en de aannemer Roggeband. SPOTNAMEN. Volkshumor en dorps veeten hebben vaak bynamen gegeven san bewoners van bepaalde steden of kleinere gemeen schappen. Zoo heeten de Vlissdngers men denke aan een der oude legenden aan den naam Willebrord verbonden „flesschendieven"de Middelburgers, aanknoopend aan een potsierlijk verhaal, „Maneblusschers"Aardenburgers hee ten naar den Zeeuwschen nachtegaal „Kikkers"; Biervlietenaren, trotsch op Willem Beukelszoon, „Harings", enz. Dat dit gebruik heel oud is, bewijst wel een handschrift uit de 15de eeuw in de Koninklijke Bibliotheek te Brussel: „De properheden (eigenaardigheden) van de Steden van Vlaanderen". Daarin heeten de bewoners van het Vrije van Brugge „Daringberders", (daring do ring, een minder goede veensoort, die verbrand werd om uit de asch zout te winnen); de Sluizenaren „Schipheeren" die van Damme „Kuipers"; de bewoners v. Munnikenreede (verdwenen plaats aan het Zwin bij Sluis) „Rocheters" rog eters) te Diksmuide had men de „Bo tereters" te Duinkerke de „Konijneters" te Nieuwpoort de „Kabeljauweters"; te Thorhout de „Boffers" bluffers)te Oostburg de „Stokvischmakers" en te Oostende de „Mostaardeters". Men ziet hier tevens uit, dat reeds lang voor Pallieter, de streelingen van de maag een voorname plaats hadden in het denken van den Vlaming. Van 2431 Augustus. OOSTKAPELLE. GeborenJohanna Hendrika d. v. Willem Cysouw en Hen- drika Wolf. Ondertrouwd: Abraham Brand 28 j. jm. en Elizabeth de Feijter 24 j. jd. Getrouwd: Antheunis Joziasse 23 j. jm. en Maantje Jacobse 20 j.jd. (P.Z.C.) Over de maand Augustus. GRIJPSKERKE. Overleden: Andries Lorier 79 j., man van Prina Groenen- berg, wonende te Oost- en West-Sou burg. (P. Z. C.) AAGTEKERKE. Geboren: Pieter- nella Adriana d. v. J. Louws en A. Kes- teloo. Getrouwd: L. de Visser 37 j. jm. en L. Dekker 39 j. jd.; J. van Eijzeren 30 j. jm. en W. Dekker 32 j. jd. Overleden: J. de Pagter 88 j., weduwe van I. van Eijzeren. (P. Z. C.) N.- EN ST. JOOSLAND. Geboren: Jannetje d. v. C. Moens en M. J. La- bruijere; Wilhelmina Jannetje d.v. Jac. Poppe en N. W. Franke; Aarnoud Adriaan z. v. L. de Voogd en C. Bliek; Frans z. v. J. Houterman en J. de Kok; Jannetje Johanna d. v. J. Baas en E. Poppe. Getrouwd: A. Klap 24 j. jm. en C. L. de Hamer 24 j. jd.; A. Antheunisse 23 j. jm. en C. Dellebeke 27 j. jd. Overleden: Cornelia Bliek 83 j., wed. van J. de Keuning; Adriana Bliek 69 j., vrouw van Jac. Caljouw. (P. Z. C.) door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de „Waarom niet?" „Hy heeft u niet gevraagd, omdat hy u liefhad, maar omdat hy denkt, dat u rijk is." „Omdat hy denkt, dat ik ryk ben? Waarom zou hij dat denken?" „Herinnert u zich niet, wat u my ver teld heeft? Herinnert u zich het papier niet, dat Trudgeon wilde ,dat u zou tee kenen? U heeft toch nog niets geteekend is het wel?" „Neen, ik heb niets geteekend." „Daarom wil Nick Bodinnick met u trouwen. Ik ken hem. Ik ken hem al ja ren..." Hij hield plotseling op, alsof hij zich iets herinnerde. „Ik vind mezelf eigenlijk erg laag, dat ik u voor hem waarschuw", ging hij voort, „vooral als ik er aan denk, wat ik u ga vertellen". Zijn stem klonk heesch, en zijn oogen brandden in zijn hoofd. „Natuurlijk ben ik niet zeker, wat Nick betreft. Misschien heeft hij u wel lief. Een man kan eigen lijk niet anders dan u liefhebben, en ik ben nog niet geheel achter de waarheid Auriol", en hy sprak als iemand, die alle zelfbeheersching verloren had, „zou je mij kunnen liefhebben." „U riep het meisje vol verbazing uit. „Ik begrijp u niet!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3