De verduisteringsvoorschriften. Dagblad voor de Provincie Zeeland berichten irögramma EERSTE BLAD De ontwikkeling van den Opbouwdienst. Pensioenen voor verwanten van overleden militairen. Het bevaren van onze riviermondingen verboden. Buitenland DINSDAG 3 SEPTEMBER 1940 54e JAARGANG - No. 281 Arbeidsgemeenschap van de Nederlandsche Unie. Het verlagen van loonen en salarissen. De Kinderbijslagwet 1 Januari a.s. In werking. 2 Engelsche jagers getorpedeerd. De luchtaanvallen op Engeland. 30 Aug. 1940, Spina, n 8—10, augurken 5- onen 6, euikerboonen bnen 18—25, stamen», jtokprlnoeesen 12—18 —15, doppers 12—is' ekpeen 2,5, andyvle 2' uien 2.5—4, kroten 2-! —8, spitskool 3, roode kool 1, witte kool 2,5 sb per k.g.; peen 3,5—6 ten 23, uien iy^3' terselie 1, radijs '21/,' ct. alles p. bos; bloem! vie 11,5, kropsla 1— 33,5 ct. p. stuk; per. stuk; reine victoria 1— nen 28, belle de Lou- kg. 31 Aug. Meloenen: netmeloen 6—15, sul! nje anannas 7—20 ct. e Viscoria 522, wyn- e claude 16, Kirkes- le de louvain 14 ct, centhaler 1824, Black ct. p. kg; tomaten 7— k 17 ct. p. stuk. ïvereen. Zuid-Beveland. rdag 31 Augustus 1940. Dubb. Princesseboonen 3 Kroetappels 1.50 per «tra 14, id. A 13—14, C 5.50—6.50, Transp. a 14—16, id. A 13—16, d. C 8, Zigeunerinnen A 17—23, id. B 14- -4.50, Codlin Keswick pels 13, Const, de Cox Pomona 2— 4, Gulderling 2— -e 8—17J acq. Lebel ippels 3.50, Oranjerei- loode Ribbeling 2.50— h. 48, Tuinzoet 7, The ete Ribbeling 8, alles _nnlis extra 11, id. A 810, id. C 7, Clapps 2.50, id. A 11.70, id. B itra 15, id. A 15—16, C 10, Trimph de Vien- id. A 14—16, id. B 12 1.1, Br. Wilhelmina 1.50 25.50, Bergamotten ie Merode 27, Calle- -3, Duifjesperen 1—6, Marg. Marillat 210, Spekperen 22.50, es 28, Scharlakenpe- d'Esperen 314, vy- Vittebroodsperen 2—3, —7, alles per 100 kg. koospruimen 1.6010, 7.50—8.50, BI. Abri- -10, Belle de Louvain kpruimen 24, Blauwe Cataloniepruimen 2—7, en 110, Jefferson- L3, Kirkespruimen 2— en 2—8, Reine Victoria ornarch 211( Reine 017, Reine Claude Reine Cl. Violette 3— 'spruimen 29.50, Roo- 27.50, Pruimen (val) 2, alles per 100 kg. Druiven 1830, Fram- 10 kg.; Meloenen 8-16, 1 per 100 stuks. Irtktbericht van 29 Aug. 7, Boereboter 0.82 per ,75 per 100 stuk. September 1940. 414.4 M. NCRV-Uitï. fP. 8.10 Schriftl., medi- lew. muz. (gram.) lovoordr. en gram. l"-1 irgendienst. 11.00 en gram. 12.00 Ber. 12.45 Ber. ANP. JJJ ig met pianobegeleiding oor tuinliefbebbere. 3.00 en gram. 3.40 Gram- 4.30 Gram. 4.45 Apol- gram. 5.15-5-30 Ber. 10: Jeugduitz. 6.45 be Jaarbeurs", cause7r1(j flö orgelconcert. licbameiyke opveeg w', lezing. 9.15 NCRV rkest. 10.05 Gram. Hier ng. 10.15-10.30 Ber. 1875 M. KRO-Uto tsch. 7.15 Ber. Eng- in dag. 8.00 Ber. AJJ V-11.30 Ber. Eng- ^'45 1*30 Ber. Duitsch. Gram. 1-15 KR Duitsch. 3.00 Eng. 5.00 Ber. 5.30 KRO-Melodisten^ Eng. 6.30 RVU- GJld", de van Het vrije Uitgave: N. V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux La 11 go Voritstraat 7 0, Gooi Postrekening 44455 Telefoon 2438 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Giststroat 34 en Noordweg 155. Oirecteur - Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Abonnementsprijs f2.60 per kwersaai Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vüssingen f 0.20 Losse nummers 5 cent Advertentlën 30 cent per regel ingezonden mededeeBngen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentlën onder letter of motto 10 cent extra j BIJ contract belangrijke korfing Dit nummer bestaat uit twee bladen. De Opbouwdienst, waarin een belang rijk deel van het gedemobiliseerde leger Is opgenomen, is een zaak, die heel ons volk interesseert, althans behoort te interesseeren. Jonge mannen uit alle lagen en klas sen hebben by dezen dienst een plaats gekregen en zullen daar gevormd worden en geschoold en dus mag het ons niet onverschillig zijn, in welke richting dit geschiedt en welke beginselen daarby gelden. Nu heeft de chef van de vierde afdee- Iing van dien dienst, waaronder de licha melijke en geesteiyke opvoeding ressor teert, kapitein J. D. S. Paters, een uit eenzetting gegeven omtrent de wijze waarop men een nieuwen geest onder de mannen van den Opbouwdienst wil kwee ken, Het voornaamste van wat hy mede deelde, laten wij hier volgen. Onder de geestelijke opvoe ding van de mannen van den Opbouw dienst verstaat men niet de religieuze opvoeding, doch de geestelijke opheffing van den werker, waaraan in de jaren, die achter ons liggen, zoo meende kapitein Paters, nogal wat heeft ontbroken. Het besef moet worden bijgebracht, dat de arbeid aan de gemeenschap ten goede komt. Aleen arbeid, die aan dit criterium voldoet, heeft waarde. Als zoo danig is de arbeid op zichzelf een uitste kend opvoedingsmiddel, omdat hy in zicht geeft in tal van problemen, die de gemeenschap raken. Door den arbeid moet niet alleen ge tracht worden, aldus spr., de werkloos heid op te heffen, maar ook te komen tot den opbouw der gemeenschap. De werkers dragen den arbeid. Waar gear beid wordt, zal men bemerken, dat de ar beid alleen rendabel is wanneer hy wordt geleid door tucht, gemeenschapszin en saamhoorigheid. Daarom dienen deze eigenschappen te worden aangekweekt. Dat is het streven van de geestelijke ontwikkeling, waarby vooreerst gegre pen is naar de lichamelijke opleiding en de sport. Een belangryke achterstand is daar in te halen. De lichaamsbeweging is noodig om aan de nivelleerende houdingen by den arbeid schadeiyken invloed op 't lichaam te ontnemen. In de sport zitten opvoed kundige elementen, die den zin voor or de, de arbeidzaamheid, den arbeidslust de kracht, behendigheid, het uithou dingsvermogen en de saamhoorigheids- gevoelens bevorderen. Ook door de beoefening van zangen muziek verwacht men orde en tucht aan te kweeken. Men wenscht op deze wijze den zang op hooger peil te brengen, zoodat men Mientje met haar hart van Prikkeldraad voor goed vergeten zal. Begonnen is met 52 jongelieden voor zangleiders op te leiden. Het Centrale Muziekopleidingsinstituut heeft tot taak richting gevend en smaak vormend op ie treden. d°el wil men trachten te bereiken oor de samenstelling van een bundel °P de juiste wyze gerangschikte e ede Nederlandsche liederen en van en bundel met voor harmonie- en fan- v r ,,orPsen bewerkte marschen en op- bouwliederen. Omtrent de taak van den pers- en n/,° P^andadienst van den pbouwdienst deelde kapitein Paters aat deze zoowel uitwendig als in- w<mdig is bedoeld. v w n, dig, omdat niet alle leden tnciTi- Opbouwdienst zich voldoende de Sf,v reahseeren, die zy in het Nederland- lenh, Hebben. Dat moet hen door het Ur ,^orden bygebracht. Daartoe zal zLÜ ^lad »Pak aan!" worden uitge lid u*? een HHegblad voor de plaatse- Jn® ^langen van een bepaald corps, men middel van brochures hoopt taak mannen een juist inzicht in de Me/1f", den dienst te verschaffen. Plaats en zal men hen hun zoo ho!n j £?Heel verduidelijken, want, Duitsch. B.» en 8.45 KRO-Melodiste» Eng. 9.30 Igjyt den dag. 3er. ANP. 10-8&T10iJ5 itlng. 11.18—:11.30' ■1.80 Ber. Eng. Patera m^ rmdruk! Wil hi;eif8r/n01et beSr9Pen. wat Hij doet, zonalo v? denkende werker zijn. Hij zal, ten «,0i? efn tunnelbouw, moeten we- het' p-eh tümetie hij in den bouw van geheel vervult. zal ten1^6/1^^6 Propaganda lichter, hebben, het publiek in te doet on ov®r Hetgeen de Opbouwdienst V en volbrengt. °öder/eifenS besPrak Hapt. Paters de erdeelen ontspanning waarby eveneens de zelfwerkzaamheid van den troep zal moeten worden gesti muleerd, en de lectuurverstrek- klng. Van beide moet een groote opvoedkun dige waarde uitgaan. Daarom meende hy, dat het cabaret voor den troep geen zin heeft, tenzy het door de mannen zelf wordt te voorschyn gebracht, doch dat vooral door de opvoering van goede too- neelstukken den geest versterkt moet worden. Hetzelfde geldt voor de lectuur, waartoe goede onpolitieke romans zul len moeten worden verstrekt, alsmede vaklectuur en vooral ook vaderlandsche lectuur, waarin van onze ontdekkings reizen wordt verhaald en van onze groo te historische figuren. Op deze wijze dient by'zondere zorg te worden besteed aan de cultureele verhef fing. Men dient de mannen te leeren le zen. Met populaire lezingen over goede boeken hoopt men dit te bevorderen. V In deze uiteenzetting is wel een en an der dat ons aantrekt. Maar we gevoelen toch ook verschil lende bezwaren. Het moet wel de aandacht trekken, dat heel de dienst is ingesteld op wat men het neutraliteitsbeginsel zou kunnen noe men. Hier is niets, maar dan ook niets, wat er aan herinnert, dat het Nederlandsche volk toch altijd nog als een c h r i s t e- 1 y k volk bekend staat. De Opbouw wil de geestelijke ophef fing van den werker, maar met de reli gieuze waarden wordt daarbij blijkbaar geen rekening gehouden. Dit trekt vooral de aandacht als het gaat om ontwikkeling en ontspanning. Onze mannen en jongens zullen too- neel-uitvoeringen e.d. als onderdeel van den dienst moeten bywonen en voor het cabaret zal, als het van den troep zelf uitgaat, een plaats worden inge ruimd. Maar van de geestelyke verzorging, zooals die by het leger was geregeld, wordt ook nu nog niet gerept. De troepen alszoodanig zullen het, ook als ze in afgelegen plaatsen arbeid zul len vinden, zonder geestelyke verzorging moeten stellen. Het spreekt wel vanzelf, dat hiermee waar het hier verplichte dienstne ming betreft, geen genoegen kan wor den genomen. Het parlement is momenteel niet in staat zijn stem te laten hooren en voor het volksbelang te waken. Welnu, dan zullen naast de ouders en andere betrekkingen, de kerken hun stem moeten laten hooren en niet mo gen rusten voor de zekerheid is verkre gen dat ook voor de geestelyke verzor ging een behoorlyke regeling is verkre gen. In „De Unie", het orgaan van de Nederlandsche Unie, worden plannen geopenbaard voor de vorming van een soort onder-organisatie, genaamd: De arbeidsgemeenschap der Nederlandsche Unie. Wat de bedoeling hiervan betreft citeeren wy het volgende: Deze organisatie zal gekenmerkt wor den door de practische daad. Zy zal van den grond af opgebouwd worden en be ginnen op de boerdery, in den winkel, op het kantoor en in de onderneming, waar degenen, die hun dageiyksch werk tezamen arbeiden en by dezen arbeid door plichten en rechten, doch bovenal door onderlinge verantwoordelykheid hecht verbonden zyn, elkander iederen dag ontmoeten. De organisatie begint derhalve by de eenheid, waar de patroon en het perso neel tezamen arbeiden, in dienst van elkander en in dienst van ons Volk. In verantwoordelijkheid voor elkanders be staan en voor de vervulling van ieders taak kunnen zy gezamenlijk toetreden tot de „Arbeidsgemeenschap der Neder landsche Unie", die als organisatie hen zal bystaan om de moeilijkheden, waar voor zij gesteld worden, gezamenlijk te overwinnen. De organisatie zal van hen drie din gen vragen: 1. Zich onderling verbonden te weten in de bereidheid om tezamen de moei lijkheden, welke zich zullen voordoen, tegemoet te treden en in onderlinge sa menwerking en opoffering dat deel de zer moeilykheden, welke tezamen over wonnen kunnen worden, gezamenlyk te overwinnen. 2. Plaatselijk of gewestelijk bedrijfs- gewijze samen te werken, om dat deel der moeilijkheden, welke hierdoor over wonnen kunnen worden gezamenlyk te overwinnen. 3. In iedere plaats of gewest een cen trum te stichten, waar ieder die hulp behoeft met raad en daad bygestaan wordt, onder inschakeling van alle be staande instanties en vereenigingen, die tot deze samenwerking bereid zyn. Deze Arbeidsgemeenschap, over wier vorming weldra uitgewerkte organisa torische richtiynen zullen verschynen, zal in iedere onderneming en in iedere plaats waar zy optreedt een levende werkgemeenschap vormen, die, thans in tyden van nood onder gezameniyke of fers gevormd, een hechten grondslag zal bieden om een toekomst van grooter welvaart met eeriyke arbeidsverhoudin gen en een sterk onderling vertrouwen tegemoet te treden. IN DE KOMENDE TWEE WEKEN SCHERPE CONTROLE. Ter verzekering van een goede na leving der verduisteringsvoorschriften, zal biykens een buitengewoon politie blad in de periode van 2 t/m 15 Sep tember de Duitsche Ordnungspolizei in samenwerking met de Nederlandsche politie scherpe controle uitoefenen op de naleving van het ryverbod voor mo torrijtuigen tusschen 22 uur en 4 uur, van het verbod om het strand te betre den en van de verduisteringsvoorschrif ten. SLECHTS TOEGESTAAN WANNEER OECONOMISCHE NOODZAAK AANWEZIG IS. Verschenen is het eerste uitvoerings besluit van den waarnemenden secreta ris-generaal van het departement van sociale zaken ingevolge de verordening van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied betreffende het verbod van verlaging van loonen en salarissen. Hierin wordt bepaald: Artikel 1. (1.) Het college van ryksbemiddelaars is bevoegd tot het verleenen van een ver gunning tot verlaging van loonen en sa larissen. De vergunning kan ook worden verleend voor by collectieve arbeidsover eenkomst geregelde loonen en salarissen. (2.) De vergunning wordt slechts ver leend, indien de oeconomische omstan digheden dit noodzakeiyk maken en de verlaging met het oog op de sociale po sitie van de betrokkenen toelaatbaar is. Artikel 2. (1.) Verzoeken om vergunning wor den schriftelijk by het college van rijks- bemiddelaars ingediend. Zy moeten vol doende gemotiveerd zyn. (2.) De vergunning kan voor een be paalden tyd en voorwaardelijk worden verleend. De beslissing wordt den werk gever schrifteiyk medegedeeld. Een af schrift wordt gezonden aan het bevoeg de districtshoofd der arbeidsinspectie. De werkgever is verplicht de betrokke nen terstond met de beslissing in kennis te stellen. Artikel 3. (1.) De werkegever is verplicht aan het college van ryksbemiddelaars op diens verlangen alle gegevens te ver strekken, welke noodig zyn voor de be handeling van het verzoek tot verlaging van loonen en salarissen. (2.) Voordat de vergunning tot verla ging van by een collectieve arbeidsover eenkomst geregelde loonen en salarissen verleend wordt, wordt aan de by deze collectieve arbeidsovereenkomst betrok ken partyen gelegenheid geboden hun standpunt uiteen te zetten. Artikel 4. (1.) Het hoofd of de bestuurder van een onderneming, of de persoon, die een vrij beroep uitoefent, die, ingeval daar voor een vergunning noodig is, zonder vergunning geldende loonen of salaris sen verlaagt, is strafbaar; het feit wordt beschouwd als overtreding en wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste 3 maanden of geldboete van ten hoogste drie duizend gulden. (2.) Met de opsporing van een in het eerste lid strafbaar gestelde handeling zijn behalve de in artikel 141 van het wetboek van strafvordering genoemde personen ook belast de ambtenaren der arbeidsinspectie. Artikel 5. Dit uitvoeringsbesluit treedt in wer king op den dag van afkondiging. Naar wy vernemen, is aan de ver schillende instanties, welke een taak hebben met betrekking tot de uitvoe ring van de Kinderbyslagwet, bericht gezonden, dat het in de bedoeling ligt om zooals ook reeds voorheen in de bedoeling lag de wet met ingang van 1 Januari 1941 in werking te stel len. REGELING VOOR HEN, WIER AAN VRAGEN NOG NIET ZIJN BEHANDELD. Het is niet mogelyk gebleken, vóór 31 Augustus op alle aanvragen om pensi oen ten behoeve van verwanten van over leden of invalide militairen een beslissing te nemen. In verband hiermede heeft het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie de volgen de voorzieningen getroffen. 1. Aan de weduwen of kinderen van in den krijg gevallen militairen of van mili tairen, die in den krijg zyn verwond ge raakt en aan hun verwondingen zijn over leden, zal omstreeks 10 September 1940 een voorschot op pensioen worden ver leend ten bedrage van f100, indien al thans door of ten behoeve van belang hebbenden een pensioenaanvrage werd ingezonden en door den burgemeester van hun woonplaats ingevolge het daartoe door het departement gedaan verzoek reeds de noodige inlichtingen aan het af wikkelingsbureau van het departement vem defensie werden verstrekt. 2. Aan de weduwen of kinderen, hier vóór bedoeld, door wie of ten behoeve van wie een pensioenaanvrage werd in gezonden, doch te wier aanzien de burge meester van hun woonplaats nog geen inlichtingen heeft verstrekt, zal een voorschot, als in het eerste lid vermeld, worden verleend, zoodra de in dat lid bedoelde inlichtingen zullen zyn ont vangen. 3. Is pensioen aangevraagd in een an der geval dan in het tweede lid bedoeld dan zal de burgemeester ook na 31 Aug. 1940 met de uitbetaling van kostwin nersvergoeding doorgaan tot het tyd- stip, waarop een beslissing op de pensi oenaanvrage is genomen. De na 31 Aug. 1940 uitgekeerde vergoedingsbedragen komen in mindering van het pensioen, indien dit wordt toegekend. Wordt geen pensioen toegekend, dan zal geen terug vordering van uitbetaalde kostwinners vergoeding plaats hebben. Mocht een pensioenaanvrage niet vóór 31 Aug. 1940 zyn gedaan, dan wordt na dezen datum geen vergoeding meer uitbetaald, althans niet zonder dat daartoe machtiging is verleend door het afwikkelingsbureau van het departement van defensie. Vermiste militairen. 4. Ten aanzien van vermiste militairen zal de burgemeester aan het hoofd van het afwikkelingsbureau een staat van inlichtingen, weergevende de tegenwoor dige gezinsomstandigheden, doen toeko men. Na ontvangst daarvan wordt nage gaan, of er voldoende reden is tot door betaling van kostwinnersvergoeding. In afwachting van de beslissing van het hoofd van het afwikkelingsbureau zal de burgemeester de uitbetaling van vergoe ding voortzetten. Tot de vermisten be- hooren ook gerekend te worden zy, om trent wier verblijfplaats inmiddels nadere zij het wellicht vage gegevens, bekend zy'n geworden, doch die nog niet hier te lande zyn teruggekeerd. INDIEN DIT VOOR SPORT OF GE NOEGEN GESCHIEDT. Het verordeningenblad van gisteren bevat een verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende beperking ten aanzien van het bevaren van het gebied der Schelde- en Rynmondingen. Hierin wordt bepaald: Als gebied, waarvoor de beperking in den zin van deze verordening geldt, moe ten alle wateren, waar eb en vloed gaat, worden beschouwd die: 1. Ten Zuiden door den Zuidelyken oever van de Westerschelde 2. ten Noorden door het Haringvliet en het Hollandsch Diep tot voorby Willem stad; 3. in het Noordwesten door de zee be grensd worden. Vaartuigen mogen het gebied waar voor de beperking geldt, niet bevaren, wanneer het varen uitsluitend of over wegend bedoeld is als sport of genoegen, of het maken van uitstapjes dient. Vaartuigen, die uitsluitend of overwe gend voor sport, genoegen of uitstapjes dienen, mogen alleen dan in bedoeld ge bied liggen, wanneer de Inrichtingen tot voortdry ving door het wegnemen van on derdeden onklaar zyn gemaakt en de zeilen van boord gehaald zyn. Komen in het gebied, waarvoor de be perking geldt, varende vaartuigen, die de Duitsche oorlogsvlag voeren, in zicht, dan moet elk ander varend vaartuig terstond zoo ver mogelyk naar den uiter sten rand van het vaarwater gaan. Degene, die aan boord de leiding heeft, zyn plaatsvervanger, de roerganger en de loods van een vaartuig worden, wan neer door hun schuld hun vaartuig zoo wordt bestuurd, dat in stryd wordt ge handeld met de voornoemde voorschrif ten, gestraft met hechtenis van ten hoog ste zes weken en mat geldboete van ten hoogste vyf duizend Rijksmark of met een dezer straffen. Met dezelfde straffen wordt de eigenaar van een vaartuig en degene, die een vaartuig daadwerkelyk onder zich heeft, gestraft, wanneer deze in strijd handelt met het voorschrift, dat de inrichtingen tot voortdrijving onklaar moeten zyn gemaakt. In ernstige gevallen wordt gevange nisstraf (Duitsch recht) uitgesproken. Ook kan het vaartuig verbeurd verklaard worden. Ieder feit, gepleegd in stryd met de voorschriften van deze verordening, is een delict als bedoeld in de verordening nr 12/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied. Andere strafrechtelyke voorschriften blijven van kracht, voor zoover deze niet met deze verordening in stryd zyn. Deze verordening geldt niet voor vaar tuigen, welke de Duitsche oorlogsvlag voeren of met bijzondere toestemming van den bevelhebber der Duitsche ma rine in Nederland in meerbedoeld gebied mogen varen of liggen. Deze verordening is gisteren in wer king getreden met uitzondering van de bepaling ten aanzien van het onklaar maken van voortdryvingsinrichtingen. Dit voorschrift treedt 10 Sept. in wer king. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Duitsche duikbooten hebben op de Noordzee twee Britsche torpedobootja- gers tot zinken gebracht. Op 1 Sept. hebben onze gevechts- en jachtvliegers de aanvallen op inrichtin gen der Engelsche luchtmacht in Z.O. Engeland voortgezet. Hangars en onder komens der vliegvelden Abingdon, Ken- ley, Biggin-Hill, Detling, Hawkings en Lympne kregen voltreffers en werden voor een deel in brand gestoken. In den loop der aanvallen ontstonden verschei dene luchtgevechten, waarin onze vlie gers opnieuw hun superioriteit bewezen. In den nacht hebben afdeelingen ge vechtsvliegers de zeehavens van Liver pool, Swansea, Bristol en Chatham met goed gevolg met bommen bestookt. Het leggen van mynen voor Britsche havens werd voortgezet. Vyandelyke vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht wederom getracht Ber- ïyn en andere steden aan te vallen. Dank zy den krachtigen afweer van het lucht doelgeschut slaagden zy er niet in, in het gebied van groot-Berlyn bommen uit te werpen. Op andere plaatsen in het Duit sche rijksgebied werd slechts schade aan woonhuizen, nergens echter militaire schade aangericht. De totale verliezen van den vijand be droegen gisteren 62 vliegtuigen. Daar entegen worden slechts negen eigen vliegtuigen vermist. DE AANVAL VAN ZATERDAG WAS VAN ONGEKENDEN OMVANG. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt blykens een Reuter-bericht mede: „Maandagmorgen heeft een groot aan tal vyandelyke vliegtuigen de Britsche kust by Kent gepasseerd en van het Noorden uit het Theemsgebied aange vallen. Het afweergeschut kwam onmid- deliyk in actie en de vyandelyke toestel len werden door onze jagers aangeval-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 1