BELANGRIJKE MAATREGEL. Welks bonnen deze week? Zoeklicht. laad van Kruiningen reeniging van de uinlngen en Schore. Oe Gemeenteraad van Schore over de samenvoeging van Kruiningen en Schore. NOORD-BEVELAND. Laatste Berichten Moordaanslag te Baarland. Bekendmaking. Finantieele Berichten. Burgerlijke Stand Telegrammen ordt op groote schaal bouw van het Sovjet, der machtigste bouw- ;ad belooft te worden, too wordt gemeld, zal itingen hebben en dat t model waarvan som beeld geven, sn beslaan een ontzag, en het honderden me ment eindigt naar bo- jachtig beeld, dat de |r den hemel, van de bijzonderheden anzelf aan wat gemeld is 11: Laat ons voor wen en een toren welks hemel zij en laat ons ns maken. tan dat andere woord: afgesneden worden al lebben te maken? en is groote macht g e- le Heere regeert! OPMERKER. en raad gegeven verder e anderen is daarna de 'uiden begonnen, een in vluchten arriveerde waar onderdak werd asteel van een landge- ermeulen. ilstand is notaris Jon- gonnen met pogingen d terug te keeren, doch het onbezette gebied verre van gemakkelp. der Duitsche autori- echter gelegenheid om d terug te keeren. Per ik de terugreis gedaan, ■houden in Goes te arri- rs zal alles in het werk faillissement opgeheven ls de andere tijdelijk ge ilen. NG WEESHUIS. Jen plan thans opheffing s aan den Raad voor te it, is de laatste jaren de iet Weeshuis steeds te- ■menteel worden er nog Jnderen gehuisvest. Het plan deze kinderen on- gezinnen en in een ge- fcze maatregel heeft een iring tengevolge, temeer Weeshuis zelf verhuren jbouwdienst, die er een ipen in zal onderbren- H. Spruijt en P. v. d. de heer M. Sinke te gesteld bij de Mare- plaatst te 'eHertogen- ZUID-BEVELAND. vergaderde de gemeen- ngen. Afwezig met heer Witte. komt het eenige punt verzoek van Ged. Staten s over het voorstel tot de gemeenten Kruinin- zegt, om misverstand te |dit punt een uitvloeisel ntewet om aan de hand der vergadering van keerd advies uit te bren- beeft gezien, dat alle le* ad van Schore tegen op- toch om samenvoeging lurgemeester, behalve de blijkbaar het ..Luctor ..aktijk wil brengen. Ook dningen is tegen samen- wordt In twee raden er tj meent met den he st ernstlgen wil Schore blijven. De andere oe geen kans en nu 2 moeten doen. Schore ïg en inundatie ree waarbij komt de gr°° i vele moeilijkheden re zelfstandig blijft, ker zijn te dragen dan i gemeenten bu^ng redenen waarom hij w 1 besluiten tegen samen agt, of wij door een J h nog kunnen ontko® -oeging. Ook hij is teg» >or de vele moeilijkhe ft loeien. Dhr de Sat he iagd, of de f 25000, d» noemde, niet ba de te krijgen Dan behield Shankelijkheid. Ha ïren Francoys en S niet happig op sa® lever vrij blijven a egt, dat hij in de wrijf uiteenzettmg beet zaak aan het roUetij onbekend. B. en W- t jen er in elk ge over 8econ£er^dcoB" dering was de^» n ivoeging te aanv >r hand zou worden r ""jkt «lachen voldaan. Volgens de gemeentewet moet deze vergadering gehouden worden. We moeten nu niet op den zetel van Schore gaan zitten. Ged. Staten móeten thans weten, wat ze aan ons hebben, daar an ders de wenschen van Schore vanzelf vervuld worden. Het standpunt van Schore, dat er thans een nieuwe gemeen te Kruiningen komt, is onjuist; het is alleen een bijvoeging. Weth. van Hootegem vroeg zich af, of de vorige sprekers Schoorsche leden wa ren. Het door den heer Francois genoem de nieuwe bouwplan staat nog geenszins vast en komt later in den raad. Dhr Francois zegt, dat hij vreest, dat dat dure bouwplan voor Schore later ons zal worden opgelegd. Het eigen karakter waar Schore om vraagt, kan niet be waard zijn, wanneer B. en W. geen verte genwoordiging in den raad noodig ach ten. Dit is z.i. een eerste eisch. In het college van B. en W. en alle andere za ken hebben ze dan medezeggenschap. Waar, en of, er een hulpsecretarie moet komen, kan later uitgemaakt wor den zeggen B. en W. waar hij het mee eens is. Over het al of niet blijven van de school op Schore, zal de raad weinig hebben te beslissen. Ook de kwestie van een ambtenaar voor Schore dient de raad later uit te maken, doch het advies, dat de gemeente-veldwachter moet blij ven, kan hy niet onderschrijven, 3 veld wachters voor deze gemeente die elk bij na f 2000 kosten, is kras. Bij practische werkverdeeling kan met 2 worden vol staan. Dhr Verijzer meent ook dat Scho re recht heeft op vertegenwoordiging in den raad. Ook meent hij, dat met 2 veld wachters best kan worden volstaan. De voorzitter zegt, dat het eigen ka rakter niet aangetast wordt al is er geen vertegenwoordiging in den raad. Ieder een kan daaraan medewerken. De hulp secretarie is een zaak van Kruiningen om te beslissen. Wat de school betreft, begrijpt hij niet, dat Schore dit wenscht. De raad heeft daar weinig in te zeggen. Wel de inspecteur en de ouders. Wat den veldwachter betreft, meenen we, dat deze niet kan gemist worden. Het politiekorps wordt zelfs allerwege aanmerkelijk uit gebreid tegenwoordig. Weth. Burkunk zegt, dat Schore uitge strekt is, en de veldwachter daar op zijn plaats is, terwijl hij zegt, dat het salaris niet plm. f 2000, doch f 1700 is. Dhr Francois zegt, dat niet het salaris alleen, doch alle kosten o.a .kleeding, pensioenstorting enz. dit bedrag benade ren. Dhr de Bat acht een veldwachter voor Schore wel noodig. Weth. van Hoo tegem zegt, dat bij ontslag de veldwach ter op wachtgeld zou komen, waarop de heer Frangoys antwoordt, dat dit met den Burgemeester ook het geval is. De voorzitter zou willen besluiten de samenvoeging van Schore met Kruinin gen als het moet te aanvaarden overeen komstig het prae-advies van B. en W. Hiertoe wordt z.h.sL besloten. De voorzitter zegt, dat nog is te be handelen een schrijven van den lucht beschermingsdienst Z.- en N.-Beveland om voor de luchtbescherming die steeds met ijver door burgers werd verricht thans mannen uit den opbouwdienst aan te nemen. B. en W. achten dit ge- wenscht daar niet alles van de bur gers gevergd kan worden. Dit zal echter 13 tot 18 cent per inwoner of voor Kruiningen f600 kosten. Er komen dan 6 man op Kruiningen en 6 op Hans- weert, welke in kazerneverband met We- meldinge en Schore totaal 42 man en 1 officier waarschijnlijk op Kruiningen worden gestationneerd. Vooral het toe zicht op de verduistering zal streng zijn. Weth. Burkunk zegt, het te betreuren, dat zelfs ais er wat in de lucht gebeurt, sommigen licht ontsteken. Op een vraag van den heer Sinke zegt de voorz., dat bij samenvoeging van Schore de kosten alleen met het inwoner tal verhoogd worden en Schore vanuit Hansweert wordt gecontroleerd. Hij wijst nog eens uitdrukkelijk op de verduiste ring en dringt er op aan, weg te blijven van de straat, als er eens iets gebeurt. Verder vraagt de voorzitter verlen ging van den post ambtenaar van 1 Sep tember tot 1 October, met het oog op de samenvoeging. Dit wordt goedgevonden. Bij de rondvraag wijst de heer Verijzer op moeilijkheden met de verlichting voor een aantal bewoners van den Zanddijk, welke geen petroleum krijgen. Kan de kabel van de P.Z.E.M. niet doorgetrok ken worden? De Voorzitter zegt, dat hij van deze kwestie heeft gehoord en de belangheb benden met de P. Z. E. M. gecorrespon deerd hebben. Hij weet echter niet de voorwaarden en cijfers daaromtrent. Hiervan zal afhangen of B. en W. hun medewerking kunnen verleenen. Ook de garantie speelt een rol. Spr. zegt een onderzoek toe. Daarna sluiting. ver?aderde de gemeente Mieras Sm® kennisgevin* dhr J Besloten wordt de gemeente-eigendom men voor zoover deze na het bombarde ®ent van 16 Mei j.l. zijn overgebleven, gen brand te verzekeren bij De Groote Bossche van 1838. j„^e gemeenschappelijke regeling voor vleeschkeuringsdienst Kruiningen wlaangeVUld in dien zin- dat op ninf ii e? des Zaterdagsnamiddags wordt gekeurd. De begrootingen 1940 en 1941 van den vleeschkeuringsdienst worden goedgekeurd. Aangevuld wordt de gemeenschappe lijke regeling voor de luchtbescherming op Zuid- en Noord-Beveland in dier voege dat van aan te gane geldleeningen rente en aflossing door de gemeenten worden gegarandeerd. De door de gemeente te betalen cou ponbelasting voor gesloten en nog te sluiten geldleeningen zal worden verhaald op de rechthebbenden op de rente waar van belasting moet worden betaald. Van Ged. Staten van Zeeland is ont vangen het advies van den gemeenteraad van Kruiningen inzake de voorgenomen vereeniging der gemeenten Schore en Kruiningen. Op voorstel van burgemees ter en wethouders wordt besloten geen opmerkingen dienaangaande kenbaar te maken, aangezien het betrokken advies daartoe geen aanleiding geeft, zulks met 5 stemmen, terwijl de heer Bierens zich te dier zake van medestemmen onthoudt. De heer Bierens vraagt nog naar de gronden, waarop in den gemeenteraad van Kruiningen kon worden beweerd volgens het courantenverslag van de be treffende raadsvergadering dat het ge meentebestuur van Schore zou hebben gevraagd om deze vereeniging van ge meenten. De voorzitter zegt, dat ook hem die gronden niet bekend zijn. De heer Bierens begrijpt dan niet, dat burgemees ter en wethouders van Schore niet zijn ingegaan tegen deze bewering. Volgens den voorzitter behoort het niet tot de taak van de Overheid om zich in het publiek te verweren tegen hetgeen men zegt of schrijft. Er zou al een heel bij zondere reden moeten zijn om van dezen regel af te wijken. Bij de rondvraag informeert de heer Rijn, wanneer de school weer begint, waarop de voorzitter mededeelt, dat de vacantie moest worden verlengd met een week tot 9 September a.s., omdat de her stelwerkzaamheden aan het schoolge bouw zeer belangrijk bleken te zijn. De heer Stevense acht het mogelijk de scha de in te halen op de Zaterdagen. Indien eenigen tijd wordt volgehouden om op Zaterdag onderwijs te geven, dan kunnen de tijdens de oorlogsdagen verloren ge- gane schooltijden mede worden inge haald. De voorzitter acht dit een uitvoer bare oplossing en zal hierover spreken met het hoofd der school. Verder vraagt de heer Stevense naar het tijdstip van aanvang van de werkverruiming, waarop de voorzitter mededeelt, dat de werkver ruiming (opruimen van puin) enkele weken is stil gelegd, aangezien de be schikbare werkkrachten elders meer noo dig waren. Borssele. Brand. Zondagmiddag om streeks vier uur werd de bevolking opge schrikt door het luiden der brandklok. Aij spoedig bleek, dat er brand was uit gebroken op de hofstede van J. van Liere. Dicht bij de landbouwschuur stonden een klamp met vlas en een klamp hooi in lichtelaaie. Gelukkig dat er een kalme afwerende wind was. Anders waren de onheilen niet te overzien geweest. De brandweer was spoedig ter plaatse en trad krachtdadig op. De oorzaak van den brand is onbekend. HET THOUWEN KAN NIET DOORGAAN. Yerseke. Een klerk der secretarie had vergeten een ondertrouwd paartje aan te „plakken", met het gevolg dat de huwe lijksplechtigheid niet op tijd zal kunnen doorgaan. Daar dit evenwel zeer onaan-. genaam is voor belanghebbenden en fa milie, is aan den officier van justitie dis pensatie aangevraagd, ten einde toch op den voorgenomen tijd in het huwelijks bootje te kunnen stappen. GROOTE DRUKTE IN DEN MOSSELHANDEL. Te Yerseke is het zeer druk met den mosselhandel. De vaart met de bekende booten en ijzeren mosselscheepjes is op tal van plaatsen in België heropend en de vraag is steeds toenemend. Naar we vernemen hebben de gezamenlijke Zeeuw- sche kweekers verleden week niet min der dan 20.000 tonnen mosselen in be stelling gekregen, een voor den tijd van 't jaar zeer mooi leveringscijfer. Ook Holland, vooral de groote steden, vraagt veel mosselen. AFSCHEID VAN DEN HEER HOLSTER. Kortgene. Het is Vrijdagavond voor den heer Adr. B. Holster, voorzitter en dirigent van het muziekgezelschap „Een dracht maakt macht", een bijzondere avond geweest, evenals voor de leden van het genoemde gezelschap. De heer Hol ster heeft n.I. afscheid genomen van het muziekgezelschap. Hij heeft zich door bijzondere omstandigheden genoodzaakt gezien om te bedanken als directeur van het muziekgezelschap en leider van het „Meisjeskoor" en „Kortgeensch Jeugd koor". Hij is door den Raad der gemeen te niet benoemd als onderwijzer aan de O.L. school alhier. Vrijdagavond dan heeft de heer Hol ster voor het laatst den dirigeerstok voor E.M.M. gevoerd. In het repetitielo kaal waren o.a. burgemeester Schuit aanwezig, alsmede de wethouders Salo- mé en Wolse. De heer Adr. Welleman heeft als be stuurslid van E.M.M. het woord gevoerd tot den heer Holster. Het gezelschap be schouwt het als een gevoelig verlies, dat de heer Holster heengaat, of beter ge zegd heen moet gaan. De plaats die de heer Holster innam is niet te vervangen. E.M.M. is door hem groot geworden. De reden w&4rom er thans afscheid ge nomen moet worden, ls te betreuren. Spr. dankte den heer Holster namens het bestuur voor al hetgeen deze in het belang van E.M.M. heeft gedaan. De heer Holster heeft zijn teleur stelling er over uitgesproken, dat de Raad hem niet heeft benoemd tot onder wijzer aan de O.L. school. De inspecteur van het lager onderwijs was hem gunstig gezind, evenals B. en W. van Kortgene en het hoofd der O.L. school te Kortge ne. Hij werd dan ook nr 1 op de voor dracht geplaatst. Nacht en dag heeft Spr. gewerkt voor E.M.M. en voor het kinderkoor. De kin derzangdag was een succes. Het valt Spr. moeilijk om afscheid te nemen. Steeds was er eensgezindheid en prettig is er samengewerkt. Spr. brengt dank aan zijn mede-bestuursleden en aan de leden voor hun bereidwilligheid op velerlei gebied. Spr. brengt hulde aan B. en W., die steeds een open oog had den voor de vereenigingen op het dorp. Burgemeester Schuit nam hierop het woord. Spr. was van oordeel dat er iets ernstigs gebeurd is. Holster moet deze gemeente verlaten en dit stemt weemoe dig. Namens B. en W. bracht spr. dank voor het vele dat de heer Holster gebo den heeft. Ook sprak spr. woorden van dank namens de burgerij. Acht jaar lang beeft de heer Holster het muziekleven in goede banen geleid. Kinderzang en mu ziek bloeiden. B. en W. hebben hun best gedaan om den heer Holster te behou den, doch aan het besluit van den Raad is niets meer te veranderen. Kortgene is u veel dank verschuldigd. We hopen dat de tijd mag aanbreken dat u nog eens terug mag keeren. Hierop sprak de heer P. C. SchipperB, de vorige dirigent van E. M. M. Spr. roemde de prettige verhouding en be schouwde het besluit van den Raad als een zware slag voor de vereeniging, die echter niet bij de pakken neer moet gaan zitten. De heer Welleman bood hierna na mens de vereeniging aan den heer Hol ster een fraaie leeslamp aan, waarvoor deze hartelijk dankte. Op verzoek werd onder leiding van den heer Holster „Death or Glory" van Hall gespeeld: het laatste nummer onder zijn eminente leiding. Onder leiding van den heer P. C. Schipper volgde daarna een serenade, waarna weth. Wolse nog enkele woorden sprak, daarbij de hoop uitsprekende, dat E. M. M. spoedig een nieuwe directeur zal krijgen. MEN ZORGE UITERLIJK MORGEN OCHTEND IN DE GEMEENTE, WAAR VAN MEN INGEZETENE IS, TE ZIJN. Zoo als van officiëele zijde elders in dit nummer wordt medegedeeld, wordt ge last, dat alle niet plaatselijk woonachti ge Nederlandsche burgerlijke personen op zjjn laatst morgenochtend 10 uur de plaats, waar zij tijdelijk vertoeven, en waar zij dus niet ingeschreven staan, hebben te verlaten. Wjj hebben getracht daar ons van verschillende zijden allerlei vragen wer den gesteld ter bevoegder plaatse na dere inlichtingen in te winnen. Voorop stelde men, dat het onderling noodzakelijke verkeer tusschen de Zeeuwsche gemeenten/wel geen moeilijk heden zal ondervinden, al is het aan te bevelen, een bewijs van Nederlander schap en (of) ander document bjj zich te hebben. Het gaan werken of het ver richten van zaken in een naburige plaats zal dus wel mogelijk blijven. De bedoeling is, dat alle menschen, die vanaf morgen in Zeeland vertoeven, ook werkelijk inwoners van Zeeland zijn. Zy, die den laatsten tijd de gewoonte hadden, om buiten hun feitelijke woon plaats te gaan slapen, dienen daarin tij delijk verandering te brengen. Men over nachte in de gemeente, waar men ais in gezetene is ingeschreven. Zij echter, wier woning is verbrand of verwoest, zullen echter, naar ons werd medegedeeld, wel in hun tijdelijk adres kunnen blijven. Zij doen echter goed, hiervan te bevoegder plaatse kennis te geven. Wie dus kón, ga naar huis. Logé's gaan vanavond, uiterlijk mor genochtend vroeg naar huis. Morgen middag om 12 uur begint de controle. Men vroeg ons ook of nu de Zeeuwen voorloopig hun provincie niet mogen ver laten. Daarover deelde men ons mede: Het is Zeeuwen waarschijnlijk niet verboden Zeeland te verlaten, maar bij terugkeer zal men aan de grens der pro vincie met deugdelijke stukken moeten kunnen bewijzen, dat men ingezetene van een Zeeuwsche gemeente is. Ook is het raadzaam, als men werkelijk op reis móet, één of andere verklaring van een officieel persoon bij zich te hebben. Ple zierreisjes ga men dus niet maken. Wij hoorden het vermoeden uiten, dat deze ingrijpende maatregel waarschijn lijk slechts voor enkele dagen zal gelden. Nogmaals wijzen wij er op, om mis verstand te voorkomen dat personen, die b.v. uit Vlissingen of Souburg zijn verhuisd en dus werkelijk als ingezete nen van eer. andere gemeente staan inge schreven, niet naar hun vroegere ge meente behoeven terug te keeren. Vannaoht Is te Kwadendamme onder de gemeente Baarland tijdene een twist, die tueeohen enkele Jongeman nen waa ontstaan, de ongeveer 24-Jarige P. H. uit Nieee doodgestoken. In verband hiermede zijn twee Jonge mannen aangehouden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nader vernemen wij Zondagavond j.l. kwamen eenige jon gelui van Kwadendamme huiswaarts □aar Nisse. Onder de gemeente Baarland kregen zij woordenwisseling met de gebroeders Z. uit Baarland, welke ruzie zoo hoog liep dat zij in een vechtpartij ontaardde. Deze vechtpartij had tengevolge, dat de gebr. Z. hun mes trokken. De 24-jarige P. Huige uit Nisse werd hierbij zoodanig getroffen, dat de ont boden geneesheer dr Kole uit Hoede- kenskerke slechts den dood kon consta- teeren. De burgemeester van Baarland en de majoor der rgksveldwacht te Ovezand waren spoedig ter plaatse en leidden het onderzoek. Twee personen zijn gearresteerd. HERBOUW VAN DOOR OORLOGS GEWELD VERWOESTE EN HERSTEL VAN BESCHADIGDE WONINGEN (BEHALVE WONINGEN MET MEER DAN 450 M8. INHOUD, BEDRIJFS RUIMTE NIET MEDEGEREKEND). Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: I. dat de mogelijkheid bestaat om hen, die niet over voldoende middelen be schikken om hun door oorlogsgeweld ver woeste woning te herbouwen dan wel hun door oorlogsgeweld beschadigde wo ning te herstellen, in geldelijk opzicht tegemoet te komen. II. dat, voor wat betreft verwoeste wo ningen, de Regeeringscommissaris voor den wederopbouw, vooruitloopende op de schatting door de Schade-enquête-com missie, de verkoopwaarde van het be trokken perceel per 9 Mei 1940 kan vast stellen en aan de betrokkenen 80 pet. dier waarde als voorschot op de tegemoetko ming in de schade kan uitkeeren, met dien verstande, dat het voorschot voors hands niet hooger zal kunnen zijn dan 80 pet. van f 10.000 f8000, en dat aan hen, die finantieel niet in staat zijn het overblijvende deel zelf te financieren en geen hulp van derden kunnen verkrij gen, het verschil tusschen het voorschot en de kosten van nieuwbouw onder hy pothecair verband tegen een rente van 4 pet. kan worden geleend, terwijl als na vaststelling van de tegemoetkoming deze eventueel het gegeven voorschot overtreft, dit op de leening in mindering zal wor den gebracht en de rest als hypotheek op het pand kan blijven rusten. III. dat, indien de financieels positie van betrokkene daartoe aanleiding geeft, een deel der sub. II vermelde hypotheek renteloos kan worden verstrekt. IV. dat, voor wat betreft beschadigde woningen, in bijzondere gevallen, wan neer de financieele toestand van betrok kene daartoe aanleiding geeft, vooruitloo pende op de schatting door de schade- enquête-commissie, crediet kan worden verstrekt. V. dat belanghebbenden ter gemeente secretarie (kamer 26 boven) van 3 Sep tember 1940 af op eiken werkdag, des voormiddags van 10 tot 12 uur een des betreffende publicatie van den Regee ringscommissaris voor den wederopbouw, waarin meer uitvoerig een en ander is vermeld, kosteloos kunnen afhalen. DE BORDES, voorzitter. M. VAN DER VEUR, secr. Middelburg, 2 September 1940. BEURSBERICHTEN. 2 Sept. 1940. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. Nederland 1940 I 991/». Nederland 1940 H 91T/i. Nederland 1938 3-3Vt pet. 82*/(. Nederland 1937 3 pet. 78 K. Ned. Indië 1937 3 pet. 78. Nederl. Indië A 75)4. Kon. Petroleum 231. Alg. Kunstz. Unie 79)4. Philips Gloeil. 150. Amsterdam Rubber 200. Ned. Scheepv. Unie 132. Anaconda Copper 23 X. Beth. Steels 71V*. Lever Bros 88. H. V. A. 371. Rep. Steels 17)4. De markt was heden zeer vast ge stemd voor Amerikanen, vooral wat be treft staal- en koperaandeelen, welke voor de hoofdfondBen eenige punten hoo ger waren. Locale fondsen deden niet mee en hoe wel Kon. Olie's iets hooger op 240 ge opend waren, liepen z\j al spoedig tot 234 terug. Staatsfondsen waren prijshoudend, ter wijl de vraag voor Bank-aandeelen blijft voortbestaan. Bjj verder verloop moesten de Ameri kanen iets van hun winst afstaan, terwijl ook de locale aandeelen verder inzakten. Kon. Olie sloot op 231. De handel was echter zeer kalm, in tegenstelling met Vrijdag, toen de Beure nerveus was. BLOEM OF BAKMEEL: Bon 40 (al gemeen distributieboekje voor Va pond. Geldig tot en met 6 September. BOTER, MARGARINE EN VET: Van 24 Augustus t/m, 18 October de met 05 t/m 12 genummerde bonnen van de boterkaart voor y2 pond boter; de met 05, 06 en 07 genummerde bonnen van de vetkaart voor Vfc pond marga rine of boter; de met 08 genummerde bon voor y2 pond gesmolten spijsvet of boter; de met 09, 10, 11 en 12 genum merde bonnen van de vetkaart voor y2 pond boter tegen gereduceerden prijs. BROOD: Van 2 tot en met 8 Septem ber zijn de met 4 genummerde bonnen van het broodbonboekje geldig. Deze bonnen bleven tot en met 12 Septem ber geldig; de bonnen 3 tot en met 5 September. GRUTTERSWAREN: Bon 14, alge meen distributieboekje, van 12 Aug. tot en met 6 September, voor rijst of rijs te- meel of rijstebloem; bon 27, algemeen distributieboekje, van 12 Aug. tot ep met 6 Sept., voor havermout, haver vlokken, gort of grutten; bon 105, al gemeen distributieboekje, van 22 Juli tot en met 8 September, voor maizena, griesmeel of puddingpoeder, of pud- dingsauspoeder. Op 2 bonnen 105 kan men tot nader te bepalen dag een pak je maizena met een inhoud van 225 gram verkrijgen (speciale fabrieksver- pakking). Bon 110, algemeen distribu tieboekje, van 22 Juli tot en met 11 September, voor macaroni, vermicelli of spaghetti. PETROLEUM: Petroleumzegel „Pe riode 5", geldig van 12 Augustus tot en met 8 September. Bon „Periode 4" is ongeldig verklaard. SUIKER: Bon 72 (algemeen distribu tieboekje). Geldig tot en met 27 Sept. THEE OF KOFFIE: Bon 73 algemeen distributieboekje). Geldig van 31 Aug. tot en met 27 September, recht gevende op y2 pond koffie of ons thee. ZEEP: Van 31 Augustus t/m. 24 Sep tember bon 115 van het algemeen dis tributieboekje voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoudzeep, óf 200 gram zachte zeep óf 250 gram zeeppoeder, óf 125 gr. zeep vlokken, óf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen óf 200 gr. vloeibare zeep. Wasschepen zullen gedurende boven genoemd tjjdvak bon 115 van hun cliëntele in ontvangst kunnen nemen en wel één bon per acht kilogram droog waschgoed. De bonnen voor extra-rantsoen geven van 31 Augustus 1940 tot en met 24 Januari 1941 elk recht op het koopen van een stuk toiletzeep (oude samen stelling) van gemiddeld gewicht. Van 31 Augustus tot en met 31 De cember kan op bon 116, welke tegelijk met de textielkaart is uitgereikt, 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crême dan wel een pot scheerzeep wor den gekocht. BONNEN, DIE DEZE WEEK VERVALLEN. In den loop van deze week vervallen de navolgende bonnen: Broodbon 3 op 4 September. Bloembon 40 op 6 September. Rijstbon 14 op 6 September. Havermoutbon 27 op 6 Sept. Maizenabon 105 op 8 Sept. GOES. Huw.-afk.: Jan Bastiaan van Fraassen, 24 j. jm. en Dina Landman, 21 j. jd. te Kapelle. GeborenJan Josephus z.v. Pieter Ma ria van Eikeren en Elisabeth van Klom- penberg. Overleden: Magdalena Goedhart 54 j. e.v. Simon Schram. TE VROEG UIT DE TRAM GESTAPT. AMSTERDAM. Gisteren is een 65- jarige man te vroeg uit de tram ge stapt. Hy geraakte onder een volg- wagen en werd zoo ernstig gewond, dat hjj in het Ziekenhuis, waarheen hij werd overgebracht, aan de gevolgen is over leden. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. DEN HAAG. In den nacht van Za terdag op Zondag is een zekere v. d. B. alhier te water geraakt en verdron ken. EEN MOORD. RODEN. In een weiland nabij Roden heeft een voorbijganger een vreeselijke ontdekking gedaan. Hij vond het lijk van het twee-en-twintig jarig meisje E. M. uit Roderwolde, dat naar alle waarschijnlijkheid het slachtoffer is geworden van een moordaanslag. De da der is voortvluchtig. DE VERMISTE BABY. DEN HAAG. Vandaag heeft het Ge rechtshof in hooger beroep uitspraak gedaan in de procedure tusschen twee families om het bezit van een baby, dat deze families elkaar betwisten, na de verwarring ontstaan by den bommen- slag op 10 Mei j.l. In kort geding heeft de president van de Rechtbank het kind. dat zich ten huize van de familie v. d. W. bevond, toegewezen «en de familie 8,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3