Bommen op bezet gebied en zijn bevolking. Uit de Provincie Aan het Zoeklicht, Hongarije stelt Roemenië voort zetting der onderhandelingen voor. Griekenland—Albanië. Verwerking fabrieksaard appelen tot griesmeel. Schatkistbiljetten geplaatst. Vereen, tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland. MIDDELBURG. Bommen bij den Noordweg. VLISSINGEN. slechts mot de grootste moeite in de rub berboot in veiligheid brengen. -a|rvtANDF'. |M^ VAN V' O^EVANGENEN iN DL!f"rSCHL AND. Het D.N.B. meldt uit New York: Dr Bolton lid van het internationale comité van cthatelijke jongemannen, heeft bij ztfn aankomst uit Europa aan de pers verklaard, dat hij vier Duitsche krijgsgevangenkampen had bezocht. Hij had er zich van kunnen vergewissen, dat de gevangenen dezelfde levensmiddelen rantsoenen ontvangen als de Duitsche burgerbevolking en de met verlof zijnde Diitsche troepen. De toestanden in de kampen waren zoo, dat de krijgsgevan genen niets beters hadden kunnen ver wachten en nanzienl\jk beter dan hij ver wacht had. Het D.N.B. meldt uit Boekarest: De Hongaarsche regeering heeft de Roemeensche regeering uitgenoodigd, haar gevolmachtigden ter voortzetting van de onderhandelingen van Turnu-Se- verin naar een .Hongaarsche stad te zen den. De Roemeensche regeering stelt voor de komende onderhandelingen twee voor stellen op, die in den vorm van land kaarten, met ingeteekende nieuwe grens lijnen, gehouden zyn. Het eene voorstel beoogt, alle Hongaren uit Roemenië, met inbegrip van de Szekler, naar de tegen woordige Westelijke Roemeensche dis tricten te doen verhuizen. Volgens het andere worden de Szekler gelaten in de gebieden, die zij thans bewonen. In het eerste geval biedt Roemenië van zijn Westelijke gebieden aan Hongarije onge veer 25.000, in het tweede geval 14.500 vierk. .sa. «ian. Van Roemeensche zijde wordt in elk ge val als voorwaarde gesteld, dat bevol- kingsruil plaats vindt, hetgeen Hongarije te Turnu-Severin in den voorgestelden vorm van de hand heeft gewezen. WIJZIGING DER ROEMEENSCHE REGEERING VERWACHT. Naar het D.N.B. te Boekarest ver neemt, kan elk oogenblik een wijziging der regeering verwacht worden, waarbij de leden der IJzeren Garde uit de regee ring treden en meer Zevenburgers daar in opgenomen worden. GERUCHTEN TEGENGESPROKEN. D.N.B. Ten aanzien van de Grieksch- Albaneesche kwestie wijst men er in Ita liaansche politieke kringen op, dat van Engelsche zijde nog steeds geruchten verspreid worden om de atmosfeer op den Balkan te vergiftigen en onrust te zaaien. Deze Engelsche manoeuvres vinden slechts steun in de pers van bepaalde staten, zooals in Turkije. In Italië beperkt men zich er toe, der- gelyke manoeuvres van de hand te wij zen, zooals ook uit de kalme houding van de Italiaansche pers blijkt. Gisteren nog heeft de Italiaansche radio het door Reu ter verspreide bericht, volgens hetwelk Italiaansche troepen de Grieksche grens hadden overschreden, moeten tegenspre ken. VAN DEZEN OOGST ZAL 30 MILL. KILO VEENKOLONIALE AARD APPELEN TOT 7.5 MILL. KILO GRIES WORDEN VERWERKT. Gemeld wordt, dat na een onderzoek door het Centraal Instituut voor Indu strialisatie en de Aalrdappelcommissie door de autoriteiten toestemming is verleend tot het verwerken van dertig millioen kilo fabrieksaardappelen van den oogst 1940 tot aardappelgries. De bemoeiing van de overheid' be perkt zich uitsluitend tot het geven van toestemming, om de aardappelen tot dit doel te verwerken, terwijl zy tevens eischen stelt; het kapitaal is gefourneerd door particulieren. Men hoopt over twee maanden met de pro ductie te beginnen. Per dag zal 120 ton aardappelen worden verwerkt; geduren de de geheele campagne van negen maanden zal rond 30 millioen kilo wor den verwerkt tot 7y2 millioen kilo gries. De samenstelling van het product is: 9,2 eiwit, 0,2 vet, 2,9 mine rale zouten, 10,7 vocht en 77 kool hydraten. Bij verwerking tot gries wordt 22 Y2 droge stof verkregen. Aangezien in de laatste jaren 700 800 millioen kilo aardappelen werd ver werkt tot aardappelmeel, komt het er op neer, dat thans rond 4 tot gries zal worden verwerkt, overeenkomende met een areaal van ruim duizend hec taren. Per hectare verkrijgt men dus ongeveer 700 kilo gries, d.w.z. bij een oogst van 425 mud. Tenslotte vernemen wij, dat de auto riteiten tevens hebben besloten, om het aantal grasdroog-installa- ties te verdubbelen. Vorig na jaar zijn 44 inrichtingen gebouwd, wel ke dit jaar voor het eerst in werking zijn. Thans zullen er 50 worden ge maakt, die dan volgend jaar in bedrijf kurraQu komen. De Engelsche luchtaanvallen boven Nederlandsch gebied hebben de laatste dagen weer talrijke Nederlandsche slachtoffers geëischt en wederom aan- zienlyke schade toegebracht aan Neder landsche eigendommen. Sedert Nederland op 14 Mei zelf de wapens moest neerleggen en bezet ge bied werd heeft de luchtoorlog gewoed boven een Nederlandsche bevolking, die uit den aard der zaak zelf volkomen weerloos was geworden en, na de over gave, geheel uit den strijd der groote mogendheden was uitgeschakeld. Men zou mogen verwachten dat onder die omstandigheden de aanvallen op Neder landsch gebied met de grootst mogelijke omzichtigheid zouden geschieden. Maar de groeiende lijst van Nederlandsche burger-slachtoffers en van vernielde burger-eigendommen spreekt een duide lijke taal, waartegen een woord van ern stig protest geboden is. De bijzondere positie van een klein be zet land, gelegen tusschen twee oorlog voerende groote mogendheden, schept natuurlijk bijzondere moeilijkheden. Voor Engeland zijn wij niet politiek-for- meel, maar wel militair-technisch v ij - andelyk gebied. De Britsche oorlogsmaatregelen die bedoelen den Duitschen tegenstander te treffen wor den ook op den tegenstander toegepast, wanneer hij zich op andersmans ge bied bevindt. De scherpte van den oorlog gaat op die manier ook aan een land dat zelf als belligerent is uit geschakeld, niet voorbij maar men moest toch in zulk een geval onder scheid maken tusschen het ge b i e d en zr n bevolking. In het bijzonder tegenover de burger bevolking van een bezet, maar zelf niet meer oorlogvoerend land, zou men mo gen verwachten, dat aan het oorlogs recht streng de hand zou worden ge houden. Art. 25 van het Landoorlog reglement bepaalt, dat het verboden is aan te vallen of te bombardeeren, op welke wijze ook, steden, dorpen, wonin gen of gebouwen, die niet verdedigd worden; in andere gevallen zijn nogver- ƒ100 MILLIOEN a 31/2 BIJ DE BANKEN. Naar verluidt, zou het Rijk kort ge leden voor 100 millioen schatkistbiljet ten bij de groote banken hebben onder gebracht. De plaatsing zou a pari zijn ge schied. De rentevoet zou 3y2 bedra gen en de looptijd van de biljetten drie jaren. Begin September, naar men aan neemt op 2 September, moet ca. 60 millioen op de biljetten worden gestort, het overige gedeelte op 1 October a.s. Niet alleen de grootte van het bedrag, doch ook een verandering in de finan- cieringspolitiek van het Rijk trekt de aandacht, zegt de N. R. Ct. De laatste maanden waren immers groote bedragen aan schatkist promessen, meestal „over de toonbank" geplaatst, welke promessen meestal een looptijd van drie a vier maanden hadden, doch thans heeft het Rijk schatkist biljetten met een looptyd van drie jaren uitgegeven, waar door de schatkist zich voorloopig geen zorgen over vernieuwing behoeft te ma ken. Aan schatkistpromessen stond op 15 Aug. volgens den staat van 's Rijks Kas voor f 597,6 millioen uit en aan schat kistbiljetten voor f 78.9 millioen, welk bedrag den laatsten tijd vry stationnair was geweest. Dank zy de jongste emissie zal het Rijk zijn, niet onaanzienlijke, verplichtingen per 1 September gemakkelijker kunnen honoreeren. Het plaatsen van langloo- pend schatkistpapier, zooals de onder havige biljetten, opent in elk geval pers pectieven voor de financiering van de be hoeften van het Rijk, waarvan de betee- kenis zonder meer duidelijk is. ALGEMEENE VERGADERING TE GOES. Dat was wel iets ongewoons en iets buitengewoons: de algemeene vergade ring van de vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen buiten de stichting Vrederust. Voor velen uit onze provincie was het een zekere traditie geworden eens per jaar, ter gelegenheid van de algemeene vergadering, Vrederust te bezoeken. Maar dit jaar kon van een vergadering op de stichting geen sprake zijn en werd het centraal gelegen Goes als plaats van vergaderen gekozen. Ondanks de nog minder goede reisgelegenheden waar door het bezoek uit enkele deelen der provincie «iet druk was was toch de opkomst groot, zoodat de zaal van het Schuttershof geheel bezet was. De voorzitter, Dr J. J. C. van Dijk, liet zingen Psalm 68:10, las Matth. 6:19 tot het eind en ging voor in gebed. Daarna sprak hij een welkomstwoord Wy gevoelen ons vreemd te moede we gens de bijzondere omstandigheden, on der welke deze vergadering plaats heeft, verschillende beschermingsmaatregelen voorzien voor kerken, musea, monumen ten hospitalen, enz. Steeds blijkt, dat men de burgerbevolking en haar bezit tingen en instellingen zooveel mogelijk wil sparen. Het „A1 g. H d b 1." wyst er in dit verband op, dat het ontwerp-Luchtoor- logreglement van 1923 een luchtbom bardement, dat ten doel heeft de bur gerbevolking te terroriseeren of pri vaat-eigendom zonder militair karakter te vernietigen, verbiedt. Het bom bardement is slechts wettig, wanneer het gericht is tegen een militair doel, waarvan de vernietiging een positief mi litair voordeel zou opleveren. „Wat nu", schrijft prof. Frangois in zijn Handboek van het Volkenrecht, „in geval de militaire objecten zóó gelegen zijn, dat zij niet kunnen worden gebom bardeerd dan indien, zonder eenige con sideratie voor de burgerbevolking, bom men worden afgeworpen?" Het regle ment maakt dan een onderscheid: „Be treft het plaatsen buiten de fei- telijke gevechtszone, dan moet in zoodanig geval van het bombar dement worden afgezien. Betreft het evenwel plaatsen binnen die zone, dan is het geoorloofd, mits een redelijk vermoeden besta; dat de militaire con centratie er belangrijk genoeg is om het bombardement te rechtvaardigen, reke ning houdende met het gevaar voor de burgerbevolking", Ook dan nog moeten voorzorgsmaatregelen worden genomen ten aanzien van kerken, musea, hospi talen, enz. Het reglement is wel is waar niet in een verdrag omgezet, maar geeft toch de rechtsopvatting weer van de overgroote meerderheid der statenge meenschap. Hebben deze regels dus een zeker recht van eerbiediging in een oor log rechtstreeks tusschen twee bellige- renten en hun burgerbevolkingen, des te grooter zal dit recht worden wanneer het gaat om de burgerbevolking van een non-combattant gebied, in welke positie de Nederlandsche burgerbevol king thans verkeert, en boven welk ge bied het oorlogsgeweld zich doet gel den, omdat het terrein door een bellige rent b e z e t is. De weerlooze burger bevolking heeft daar dus als het ware een bijzondere aanspraak op consideratie in den luchtoorlog. aldus Spr., en wegens het beperkt karak ter dat aan deze vergadering moest ge geven worden. Aan de stichting Vrederust werd Gode zij dank geen oorlogsschade toegebracht. Verliezen onder verpleegden en verple- genden hebben we niet te betreuren. Deze vergadering kon slechts kort du ren. Vandaar, dat ook de bidstond moest vervallen. Inplaats hiervan zou de twee de voorzitter, ds J. de Vries, een korte toespraak houden. Nadat het appèl nominaal was gehou den, verkreeg ds J. de Vries het woord. Naar aanleiding van Psalm 1439 („Bij U schuil ik") wees Spr. er op, dat we bij losbrekend noodweer een schuil plaats zoeken in onze woning, al weten we, dat we daar niet absoluut veilig zijn. De dichter van Ps. 143 zoekt zijn toe vlucht bij God. En daar is het veilig. Het gekozen Schriftwoord is zeker passend in dezen oorlogstijd, nu de or kaan is losgebroken over ons eigen land, over ons eigen huis. Wij zoeken schuiling by onzen Vader. Belijdenis doende van onze zonden en onwaardigheid mogen we tot Hem ko men. Nergens zouden we veiligheid kun nen vinden. Deze schuilplaats staat evenwel wijd open en er is groote blijdschap in den hemel, als wy by onzen Vader onze toe vlucht zoeken. Deze schuilplaats biedt absolute vei ligheid. God is de Almachtige. Hij re geert. Hij is de Eeuwige. Wereldrijken ontstaan en vergaan, maar Zijns Konink lijks is geen einde. Al moge de toekomst nóg zoo donker zyn, laten wij het „Bij U schuil ik" tot ons levensdevies nemen. Dan zullen wy niet teleurgesteld uitkomen. Nadat was gepauzeerd, kwamen de verslagen van secretaris en penning meester in bespreking. Naar aanleiding van enkele vragen deelde de voorzitter mede, dat het Bestuur over een kleine verhooging van den verpleegprijs in onderhandeling is met. de betrokken Provinciale besturen. We mogen dankbaar z-ijn, dat er ge zorgd is voor een gezonde financieele basis. Wel zyn. er tEans vele en groote zorgen, en moeilijkheden waarvoor het Bestuur zich geplaatst ziet, maar tot he den is men er toch nog in geslaagd de verpleegden in of bij de stichting op te nemen. Wij bidden God, dat dit zoo moge blijven en dat het werk der Chris telijke barmhartigheid ook in dezen oor logstijd voortgang kan vinden. Ook gaf de voorzitter een over zicht van de financiën van vereeniging en stichting. De exploitatierekening sluit met een gering nadeelig saldo. De exploitatie-in ventaris werd fot het dubbele opgevoerd door het vormen van voorraden, die het Bestuur in staat zouden stellen aan in tredende moeilijkheden inzake de voor ziening van voeding, kleeding enz. ge durende eenigen tijd het hoofd te bieden. De bedrijven hebben het goed gemaakt en leverden een winst op. De verlies- en winstrekening van de Veieeniging, hoewel gedrukt door een verliescijfer op effecten, mag eveneens bevredigend worden genoemd. Na het. opnemen van het nadelige saldo van de exploitatierekening en na het toepassen van de noodige afschrij vingen op de bezittingen, sluit de ver hes- en winstrekening met een batig saldo. Dat de reserverekening kon worden opgevoerd stemt tot dankbaarheid, om dat voor verschillende te verwachten uit gaven uit de reserve zal moeten worden geput. De opbrengst van contributiën, qollec- ten enz. wijst wederom een lager cyfer aan. De voorzitter drong er daarom op aan, het aantal contribuanten op te voeren en meer sprekers voor de afdee- lingen te laten optreden. Een der aanwezigen vestigde de aan dacht op Goes, Waarde en St Maartens dijk, waar momenteel geen correspon dent is. Hierna werden de verslagen onder dankzegging goedgekeurd. Het bestuur werd gedechargeerd. Tot leden der commissie tot het na zien der rekening 1940 werden benoemd de heeren J. Laport, H. v. Mazijk en J. J. v. d. Ende (secundus dhr C. de Jonge). Als bestuurslid werd herkozen dhr J. W. van 'tHoff met 79 van de 99 stem men, terwijl gekozen werden dhrn A. C. Burger te Goes met 71, M. Kry'ger te Bruinisse met 80, ds J. Spoelstra te A. J. Polder met 65 en ds D. J. Vossers te Vlissingen met 81 stemmen. De voorzitter dankte de aftredende bestuursleden, dhrn C. de Jonge Cz., E. v. d. Slikke en J. van Strien voor wat zij voor de vereeniging en de stichting heb ben gedaan. Een der aanwezigen vroeg, of het niet mogelijk is aftredende leden te doen aan blijven tot de nieuw gekozenen hun be noeming hebben aangenomen, maar dit bleek statuair niet mogelijk te zijn. Bij de rondvraag werd door den voor zitter in antwoord op enkele vragen mee gedeeld, dat de gebouwen der stichting tegen molestrisico zijn verzekerd en dat evacuatie niet was voorbereid, omdat dit niet noodig en mogelijk werd geacht. Nadat de voorzitter en de geneesheer directeur nog enkele inlichtingen hadden verstrekt over het houden van voetbal wedstrijden op Hemelvaartsdag en van een St Nicolaasfeest, volgde sluiting met dankgebed door ds A. Scheele, nadat staande twee coupletten van het Luther- lied waren gezongen. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. Vannacht te ongeveer 12 uur zijn door een Engelsch vliegtuig drie bommen in de omgeving van den Noordweg gewor pen, die tot ontploffing kwamen. Een vierde bom, die op een weiland in dezelfde omgeving neerkwam, is nog niet ontploft. Aan de woningen en aan een bloe misterij is vrij veel schade toegebracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Uit de weide, waarin de nog niet ont plofte bom ligt, had de eigenaar juist gisteren zijn vee weggehaald. Enkele woningen in de omgeving worden thans ontruimd om verdere schade bij een eventueele ontploffing te voorkomen. OVER PUINRUIMEN, ENZ. Gisteren zijn geen muren omgehaald, doch vandaag zou men hier weer mede voortgaan en wel te beginnen in de Langedelft by de Nieuwe Kerkstraat. In die zelfde omgeving is een der puinruimers, L. uit Vlissingen, giste renmiddag plotseling onwel geworden en op medisch advies per ziekenauto naar het gasthuis overgebracht, daar operatief ingrijpen voor een maag aandoening noodzakelijk werd geacht. Wat betreft het werk tot behoud van het stadhuis kunnen wij melden, dat gisteren op het overschot van den toren begonnen is met een nooddichtdekking om verder inregenen te voorkomen. Ook aan de ontkalking van het wapenschild wordt voortgewerkt. JUBILEUM VAN DEN P.T.T.- DIRECTEUR. Den 1 September a.s. zal het 40 jaar zijn geleden, dat de heer A. G. Schram de Jong, directeur van het P.T.T.-kan- toor te Middelburg, als surnumerair by den P.T.T. in dienst trad. Na in laatst genoemde functie werkzaam te zijn ge weest te 's-Gravenhage, Leiden (Post kantoor), Rotterdam (Postkantoor), en Leiden (Telegraafkantoor), volgde op 1 Januari 1903 zijn benoeming tot com mies vierde klasse. In den commiezen- rang was hij achtereenvolgens werk zaam te Amsterdam (Postkantoor), Leeuwarden (Telegraafkantoor), Nijme gen (Postkantoor), 's-Gravenhage (eerst Telegraaf-, toen Postkantoor en daarna aan het hoofdbestuur). Op 16 Novem ber 1921 volgde zijn benoeming tot directeur te Woudrichem. Reeds 2 jaar later verwisselde hij deze directie met die te Schagen, om 16 Juli 1925 in ge lijke functie werkzaam te worden ge steld te Zierikzee, waar hij op 1 No vember 1928 den rang van referenda ris verkreeg. Nadat hij op 16 No vember 1932 was belast met de directie te Alphen a. d. Rijn, zien wij hem 1 Mei 1937 de leiding van het P.T.T.-kantoor te Middelburg opgedragen. De heer Schram de Jong is door zijn humaan optreden, zoowel bij het pu bliek als by zyn personeel zeer gezien. Niet zonder zorg denkt menigeen aan den komenden winter met z'n lange avonden en waarschynlyk verduistering op groote schaal. De lange donkere avonden Toch is er nog iets anders te doen, dan te mopperen en met een zorgelijk gezicht over de donkerheid te praten. Daarop wyst de „Leeuw. Kerkbode". Dit blad wyst er de vaders en de moe ders op, dat zij nu een groote en dank bare taak krijgen. De groote waarden van het gezins leven komen, nu de gezinsleden avond aan avond thuis zijn, naar voren. „Als vader er nu maar voor zorgt, dat men zich niet verveelt. Het moet zóó zijn, dat de kinderen later zul len zeggen: het was een vreeselijke tijd, maar thuis was het prachtig. We heb ben thuis veel genoten en veel ge- 1 e erd. Daarom moet dezen winter de radio dikwijls z w ij g e n. Daarom moet het boek in het middelpunt staan. En het gesprek. Vader moet vertellen. En het orgel, zoo dat er is, moet open, en allemaal met elkaar moeten we zin gen. Zoo moet deze winter zyn een winter van lichte woningen, van binnen licht." Dit lijkt me goed gezien. Zoo kan het misschien worden: uit verlies, winst! OPMERKER. VIJFTIGJARIG BESTAAN VAN HET STEDELIJK MUSEUM. Rede van den burgemeester. In verband met het vijftigjarig be staan van het Stedelyk Museum werd heden in Britannia een receptie gehou den, waar de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen, o.m. een toe spraak hield. Het Gemeentebestuur en het Bestuur van het Stedelijk Museum stellen het op zeer hoogen prijs, aldus spr., dat in deze uiterst moeilijke tijdsomstandig heden Professor Dr van Poelje, als waarnemend Hoofd van het Departe ment van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen vergezeld door den heer Mr Van der Haagen, chef der Afdeeling Kunsten en Wetenschappen de reis naar Vlissingen heeft willen ondernemen, om blijk te geven van zyn belangstelling bij de herdenking van het 50-jarig bestaa:. van het Stedelijk Museum te Vlissingen. waarvoor wij hem zeer erkentelijk zijn. Op deze receptie moge ik U mijne heeren allen hartelyk welkom heeten. Het is geen tijd voor feestbetoon, maar wel voor ernstigen inkeer en overden kingen. Wij hebben daarom gemeend, den 50sten verjaardag van ons Stedelyk Museum niet geheel ongemerkt te moe ten laten voorbygaan, omdat het wakker houden van de herinneringen aan een roemrijk verleden, die in ons Museum worden bewaard, kunnen helpen goeden moed te houden en te blyven vertrouwen op een betere toekomst. Wij hebben onze plannen, om een tentoonstelling te organiseeren in ons Stedelijk Museum moeten opgeven, om dat ons museumgebouw geheel ontruimd is en de eigendommen van het Museum zoo veilig mogelijk binnen de zware muren van de voormalige brouwerij „De Meiboom" zyn opgeborgen. De uitgave van een gedenkboekje van de bekwame hand van den heer van Grol hebben wij evenwel doorgezet om vast te leggen, hoe de oudheidkundige Vlissingscbe verzamelingen zijn tot stand gekomen en wat zij omvatten. Wij gedenken dankbaar het initiatief, de toewijding en den arbeid te Vlissin gen sedert 1890 gegeven aan het ver zamelen van waardevolle herinneringen aan de veelbewogen geschiedenis onzer gemeente. Een halve eeuw geleden heerschten veel onverschilligheid en on verstand over de waarde van overeeuw- de voorwerpen van wetenschap en kunst. Hulde daarom aan de weinigen, die toen begrepen, dat er moest worden gezorgd, dat niet al het mooie, dat was vervaardigd en gekocht van de groote rijkdommen, die o.a. in den Gouden Eeuw te Vlissingen zyn vergaard, geheel naar elders werd weggehaald. Niettegen staande de zware tegenslagen na den Franschen tijd en na het bombardement der Engelschen zijn er nu daardoor nog verwonderlijk veel Vlissingsche monu menten van oude kunst en herinnerings stukken in ons Stedelijk Museum be waard gebleven. De wisselvallige geschiedenis onzer Scheldestad, waar perioden van groo- ten bloei afwisselden met diep verval, zou aanleiding kunnen geven tot vele beschouwingen, waarvan ik mij echter wil onthouden. De collecties van het Stedelijk Museum, dat ik een steeds toenemenden bloei moge toewenschen, versterken het vertrouwen, dat de be studeering der geschiedenis onzer ge* meente ons schenkt, namelijk, dat Vlis singen zich door zijn gunstige liggiD? aan de Scheldemonding steeds weer van tegenslagen zal herstellen, zoodat ik ook op dezen gedenkdag al miJne goede wenschen voor het Stedelijk Mu seum moge samenvatten in het uitspre ken van den bekenden Vlissingschen gevelspreuk: Tandem bona Causa Triumphat.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2