Kerknieuws Japan zendt Minister van Handel naar Ned -Indië. Onderwijs Een soldaat vertelt over den oorlog... Finantieele Berichten. Telegrammen Smyrna belangrijk kopstatlon? Drie Britsche vliegers door de Duitsche reddingsdienst opgepikt. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws naar Hooger, Wol- C. Goense, van leerenhoekextra rogels A. de Jonge, ande. Ook werden met f 0.50 verhoo- j schutters werden i, en er heerschte, ;n gezellige stem- [ID-BEVELAND. EVELAND VAN ANDARBEIDERS- D. ie in de melksalon- ïer leiding van den 3t district Zuid-Be- Chr. Landarbeiders a waren vertegen- erde loonactie werd urder, dhr A. Vin dat contracten met dorpen in midden- Egesloten. Eveneens i., afd. Nieuwdorp, ers te Hoedekens- "kgeversvereeniging .bbendijke, Waarde, le-Biezelinge. rage voor Oostelijk land werden de 'res- cten van Oostelijk a den L. T. B. opge- er niet-naleving der kennis van de_be- worden gebracht, ring in het vragen- IBngen gedaan over uitsche autoriteiten, secretariaat uit de drie landarbeiders ontslagverordening, n naar Duitschland, ig van provinciale er waarschijnlijk zal :ht ook voor Zeeland 3 voorzitter daarvan L. Ir Droogendijk te e te Kloetinge. i „vacantiegangers". ike het te werk stel- 'acantiegangers) op Zeeland. Betreurd i-polders te Rilland- arvan arbeiders uit ich voor oogstwerk 'erden aangenomen, edoeling niet zal zijn r kennis van de be te brengen. Het erwtenplukken. onen werd medege- het erwtenplukken schijnsel van vorig ■om toen tot staking nu was er een werk- '5 en later f 1,30 be- esp. f 1,40 en 1,20. iet door de oorlogs- t gelukt een regeling gend jaar zal dit ze- Men was van mee- i willekeur een eind ontslag-verordening merkt, dat arbeiders, weken bij een werk- >rkt en vooraf geen emaakt, zonder toe- Vrbeidsinspeetie niet lagen. o.a. ter sprake: de rerkverschaffing, het idagsarbeid bij mili- rorgoeden van reis- emeentebestuur voor nr de Wieringermeer ondaccordeonvereeni- gaf Zaterdagavond te Kapelle een wel ig, onder leiding van eer. Er was veel be- ngeloos bericht.) verzending. lending van mosselen zeer goed geweest, n naar verschillende verzonden, alle per De verzending van is wegens het ontbre- na geheel afgeloopen. zaad van de Wadden- geweest. De qualiteit )e prijs f 1.30—f 1-40 ing pacht. erybestuur is bij de -perceelen die in 1932 waarvan de pachtter- 1 was afgeloopen, be- dat het Departement voornoemde bestuur ie huurtermijn te ver- 1945. ie verpachting. WALCHEREN. j. Dinsdagavond komt eente in openbare ver- i de agenda komt o.m- en W. voor, om mee 'achtgeldregeling voor de N. V. Intern. Cre- „Rotterdam", waar- e gemeente woonaen- 5. en W. voor in ver- ongeschiktheidverkla' Hing Zijner betrekking enbare lagere schoo et ingang van 1 SeP te verleenen. Voor a vacature hebben ZIC wee sollicitanten aangemeld. De vol gende voordracht is opgemaakt1. H. K. ,.n Duijvenvoorde, alhier; 2. S. Santen ^Middelburg. g, en W. hebben bij wyze van proef het schoonhouden van het geheele ge meentehuis opgedragen aan den concier ge nadat de daarvoor aangestelde werk ster ontslag had genomen. De proef is, „aar B. en W. meedeelen, geslaagd. Zij «tellen daarom voor de oorspronkeiyke instructie van den bode-concierge op- nleuW vast te stellen onder intrekking van de bestaande regelingen. Arnemuiden. Wegverbetering. gen der slechtste wegen in deze gemeen te de z.g. Kraaienholscheweg, die in het vervolg een mooie verbinding vormt met Middelburg, is thans verhard. Het werk jat in werkverschaffing werd uitge voerd, nadert zijn voltooiing. Een dikke laag grint is thans op het wegdek gebracht, hetgeen met behulp van een wals, vast gewalst wordt. Tijdens dit werk geraakte Vrijdag de wals in een sloot. Na eerst vergeefs ge tracht te hebben met een 5-tal paarden om het vehikel uit de sloot te trekken, heeft men later met een kraanwagen van (je fa. Louisse uit Middelburg het ge vaarte uit de sloot gelicht. Domburg. Tot directeur van het mu ziekgezelschap „Apollo" is benoemd de heer P. H. Broerse te Serooskerke (W.), terwijl tot voorzitter is gekozen de heer W Brand alhier. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Tholen. Tengevolge van het gure, kou de weer, waren de botvangsten vorige week zeer gering. De hoogste besomming beliep slechts 200 pond. Andere visch- soorten werden niet aangevoerd. Ook de kreeftenvangsten waren zeer matig. De prijzen varieerden van f 1,80f 2 per kg. De verzending van mosselen was ook deze week. weer zeer gering. Vorige jaren werden om dezen tijd pl.m. 3000 ton per week verzonden en nu slechts een tiende gedeelte. Voor de handelaars en ook voor hen die vroeger hierin hun brood verdienden is een en ander een groote schadepost. Vrijdagavond j.l. kwam de afd. Tholen van de vereeniging voor zieken- huisverpleging „Eiland Tholen en St. Philipsland" in algemeene vergadering bijeen. Een uitvoerige bespreking werd gevoerd over de nieuwe tariefsregeling en wijziging reglement. Besloten werd wegens bedanken van den heer W. de Korte, een boekhouder aan te stellen op een vergoeding van f 300. Het bodeloon werd met ingang van 1 Oct. a.s. gebracht van 8 op 10 pet. Tot vertegenwoordigers van de afd. op de te houden algemeene vergadering werden gekozen de heeren N. v. d. Zande en B. Krijger. Tot bestuurslid werd herkozen dr Duinker. Door verhooging van de contributie van 4i/2 op 5% ct. per week, kon een batig saldo van f 793,20^2 worden ge hoekt. Scherpenisse. Dhr L. C. van Doorn, oud-gemeente-secretaris en ontvanger griffier van het calamiteuze waterschap Scherpenisse, heeft uit laatstgenoemde betrekking tegen 1 Nov. a.s. ontslag aangevraagd. Hij heeft deze betrekking bekleed vanaf 15 April 1897. Sfavenisse. In de vergadering van de afd. Stavenisse van de Vereen, voor Zie- kenhuisverpleging voor Tholen en St. Philipsland werden uitvoerig de voor stellen welke beoogen om tot uitbreiding van de verzekeringsmogelijkheid te ge raken, besproken. Hoewel de ver gadering zich wel met de voorstellen kon vereenigen, sprak men de wensch uit, dat elke rubriek zich zelf zal bedrui pen, m.a.w. dat een eventueel tekort in tarief n niet bijgepast zal worden uit een eventueel overschot van het grond- tarief. NOORD-BEVELAND. MIJNEN ONTPLOFT. Kortgene. Vrijdagnacht werden de in gezetenen driemaal wakker geschud door den ^toffer* te betreuren bij Engelsehen bomaanval op Hengelo, overblijfselen van het huis, waarin rier personen den dood vonden. (Foto Pax-Holland) ontploffende mijnen. Deuren en vensters rinkelden. De mijnen lagen tusschen Co- lynsplaat en Wissenkerke. Aan de Oost zijde van het Wauteskuipje, tegenover de hofstede van de heeren Gebr. De Regt lag er een. De explosie was zoó hevig, dat de stukken en brokken een paar- honderd meter weggeslingerd zijn en te rechtgekomen bij de hofstede van den heer Jao. v. d. Weele, waar, door den luchtdruk, de ruiten sprongen. In den Vlietepolder is een Bteenglooi- ing over een lengte van plm. 100 M. door een ontploffende mijn weggeslagen. Vier lijken waren aangespoeld, terwijl, er niet minder dan zeven mijnen in deze buurt hebben gelegen. Op het strand van de „kleine duintjes" lagen 3 mijnen, die men heeft gedemonteerd. Bij den Oester put is een mijn ontploft. Overal, vanaf de duinen van Kamper land tot achter Kolynsplaat, was er wrakhout aangespoeld. De geheale Noordkant was overdekt met stookolie en teer. Tijdens het stormweer zijn er niet minder dan 27 mijnen gesignaleerd rond Noord-Beveland, de aangespoelde mee geteld. Gemeenteraad. Zaterdag morgen vergaderde de Raad. De voorzit ter deelde mede, dat de gemeente in het gelijk is gesteld inzake de kwestie met den heer Joh. Buyse voorheen te Wis senkerke. Deze kwestie liep over vermin dering van het schoolgeld. De heer Gebr. Knuist te Goes hebben een gedeelte van het haventerrein en den oprit naar het Veer verbeterd. Het Borgstellingsfonds voor de Zeeuw- sche Eilanden vroeg toetreding. Daar er hier geen behoeftige middenstanders zijn werd besloten niet toe te treden. De ge meente-rekening over '39 werd aangebo den. Inkomsten f73.100.75; uitgaven f 69.890,57. Saldo f 4210,16. De voorzit ter sprak met dankbaarheid over de goe de financieele toestand der gemeente. De gemeenschappelijke regeling in zake het luchtbeschermingsgebied Zuid en Noord-Beveland werd gewijzigd, daar het bestuur hiervan het noodig geacht heeft een geldleening aan te gaan ten behoeve van noodziekenhuizen. Dit be- „sluit werd door den Raad goedgekeurd. Het parkeerverbod in de Kaaistraat werd gewijzigd in dien zin, dat het par keeren voortaan niet meer verboden zal zijn bij den heer P. de Regt, daar de straat ter plaatse verbreed is. Er werd daarna een onderwijzer be noemd aan de O.L. school. De voordracht luidde1. A. B. Holster, Hansweert2. P. de Hullu, Oostburg; 3. Adr. Markusse, Kortgene. Bij stemming verkreeg de heer Holster 2 st., dhr de Hullu 1 st. en de heer Markusse 4 st., zoodat de laatste benoemd werd. Wissenkerke. Mjjn ontploft. Za terdagmorgen omstreeks half zeven wer den de bewoners dezer gemeente opge schrikt door een hevigen knal. De oor zaak hiervan was het ontploffen van een mijn, die bij hoog water terecht kwam op de steenglooiïng van den zee dijk van den Thoornpolder. De steen glooiïng bekwam nogal eenige schade door deze ontploffing. Hoe groot de luchtdruk was, die bij deze ontploffing ontstond, blijkt wel uit het feit, dat op den Dorpsdijk en aan de Noord- eindstraat enkele ruiten werden ver nield. Drie mijnen, die Woensdag in den z.g. Zandhoek waren aangespoeld, zijn deze week door de Duitsche marine gede monteerd, terwijl een mijn aan den Mariapolder tot ontploffing werd ge bracht, waarbij een dichtbij staande woning eenige schade bekwam aan dak pannen enz. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Cadzand. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. is een aan de kust aan gespoelde mijn ontploft, met het gevolg, dat van enkele woningen de ruiten ver nield en de kozijnen uit de muren geslin gerd werden. KORFBAL. Goes. Zaterdagmiddag is „Togo" voor de laatste maal van deze competitie een bezoek wezen brengen bij de Korf- balvereen. Wemeldinge (K.V.W.), al waar weer een spannende wedstrijd ge speeld werd. Uitslag 31 voor „Togo". Ruststand 21. VOETBAL. Waarde. De vriendschappelijk gespeel de voetbalwedstrijd WaardeRilland werd door Waarde gewonnen met 61. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Heerlen, P. Fagel te Veere-Kleverskerke. Bedankt voor Vlaardingen, J. C. Ter louw te Garderen. Voor Opheusden, J. Cuperus te Doornspijk. Beroepbaar. Ds J. H. Vaan drager te Naarden, voorheen leger- en vlootpredikant, stelt zich weer beroep baar in de Ned. Herv. Kerk. DsC. W. J. van Lummel f. In den ouderdom van 84 jaar is te Zuid- land overleden, Ds C. W. J. van Lummel, em. predikant van de Geref. Kerk aldaar. Ds van Lummel, die aanvankelijk bij het onderwijs werkzaam was, diende sinds 1887 de kerken van Waarder, Delft en Zuidland, waar hem in 1933 eervol emeritaat werd verleend. In de kerkelijke wereld nam hij een vooraanstaande plaats in. Driemaal werd GENERAAL KOISI'S REIS VERVALLEN? Officieel wordt meegedeeld, dat de minister van Handel, Kobayasji, tot bij- zonderen gezant voor Nederlandsch-In- dië is benoemd. De oorspronkelijk voor genomen reis van generaal Koiso schijnt daarmee vervallen te zijn. In politieke kringen meent men daaruit de gevolg trekking te kunnen maken, dat 't zwaar tepunt van de komende onderhandelin gen op economisch terrein zal liggen. hij door de Part. Synode van Zuid-Hol land naar de Generale Synode afgevaar digd. Maar ook op sociaal en politiek gebied heeft de overledene mogen arbeiden. Tal- looze spreekbeurten werden door hem vervuld. De komst van Ds van Lummel beteekende steeds een volle zaal en een hoogst interessant debat. Ds van Lummel was door God met uitnemende gaven toegerust. Maar er was bij dezen Calvinist in merg en been ook de brandende begeerte om het licht van Gods Woord naar alle kanten te doen uitschijnen. Een trouwe, beginselvaste strijder, die tot in hoogen ouderdom actief bleef, is met het afsterven van Ds van Lummel heengegaan. BIJZONDERE GODSDIENSTOEFE NINGEN OP KONINGINNEDAG. Naar wij in de „A'damsche Kerkbode" lezen, kwam bij den kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam-Centrum een schrijven in van het gemeentebestuur van Amsterdam, dat speciale gods dienstoefeningen en kerkdiensten op verjaardagen of andere gedenkdagen van leden van het Huis van Oranje moeten worden beschouwd als door de Duitsche autoriteiten verboden hande lingen. Waarde. De door B. en W. opgemaak te voordracht voor de benoeming Hoofd O.L.S. alhier, luidt als volgt: 1. C. van de Zande, Kloetinge; 2. P. I. Krijger, Arnemuiden; 3. B. van de Reepe, Aalsmeer. De leider van den Opbouwdienst heeft in zijn eenigen tijd geleden tot de toe komstige sportleiders van den dienst ge richte rede o.m. gezegd, dat zij, de cur sisten, uit een gedemoraliseerd leger kwamen. Naar aanleiding van deze ongelukki ge uitspraak, die in strijd is met wat de Rijkscommissaris Dr Seyss-Inquart om trent ons leger verklaarde, schrijft de „Nederlander" onder meer: Een sergeant, zekere Henri van Hoof, die aan de Grebbelinie vocht, heeft in een boekje van zijn ervaringen verteld .in de vreeselijke vijf oorlogsdagen. „Z 66", een verhaal van een commandopost ergens in de Grebbelinie" heeft hij zijn boekje, dat bij Scheltens en Giltay te Amsterdam verscheen, genoemd. „Het maakt er geenszins aanspraak op, een mooi geheel te zijn of een lite raire aanwinst", zegt de schrijver in zijn nawoord. Dat getuigt van zelfkennis, want literaire waarde heeft het boekje niet. Maar onopgesmukt vertelt het, een voudig en zuiver, van de gevoelens van een troepje Nederlandsche soldaten, ge durende den vijfdaagschen strijd. En als zoodanig heeft het zijn waarde. Wij lee- ren er zonder mooidoenerij den offer vaardigen geest onzer soldaten uit ken nen. Een enkel citaat. De schrijver vertelt ons, hoe de bataljonscommandant de me- dedeeling overbrengt aan den troep van de capitulatie. „Het geeft ons, na al het gebeurde, toch nog een schok, als de stoere groot majoor ons rustig, maar met bewogen stem, vertelt, dat Nederland gecapitu leerd heeft Hierbij hebben wij allen stil gezwe gen! Slechts heel langzaam kunnen we deze mededeeling verwerken, waarna onze moede hersenen gaan beseffen, dat de oorlog voor ons geëindigd is. Hij is kort doch hevig geweest. Nederland capituleert! Wij zijn van frontsoldaten krijgsgevan genen geworden. Met het uitleveren der wapens geven we ons laatste houvast, ons laatste vertrouwen uit handen. Nederland capituleert! Nu groeit er toch verzet in ons. On danks alles worden we opstandig, ook al gaan we de noodzakelijkheid ervan meer en meer begrijpen. Nederland capituleert! Onze vijand was ons verre de baas. Zijn superioriteit heeft ons verslagen. De hulp van Engeland en Frankrijk heeft zich bijna uitsluitend bepaald tot het vernielen van olietanks, havens, vlieg velden en bruggen. Nederland capituleert, alleen in Zee land wordt nog doorgevochten." Nog een citaat: „Er wordt een lijst voorgelezen van hen, die tot ons bataljon behoorden en niet teruggekeerd zijn. Wat is er van hen geworden Gewond Krijgsgevangenof gesneuveld? We weten alleen, dat zij er niet zijn en ontbreken op dit appèl. Drie officieren! Dertien onderofficieren Twaalf korporaals! Honderd-en-vijf-en-zeventig man! Er gaat een rilling door de stramme gelederen. Ginds, by den linkervleugel, valt er een flauw. Ik kgk Japie aan, die fier rechtop naast me staat. Hy kijkt naar mij en lacht even. Een droevige lach, waarme de hij de tranen, die in zijn oogen blin ken, verbergen wil. We weten natuurlijk niet, of al de ge noemden gesneuveld zijn, maar daar ver telt de majoor, dat een kapitein, een van de drie vermiste officieren, dood en deerlijk verminkt, in het voorterrein van zijn stelling gevonden werd. Voor dezen dappere wordt eenige mi nuten stilte in acht genomenNie mand schaamt zich, nu zijn tranen den vryen loop te laten. Deze aangrijpende stilte spreekt tot ons duidelijker dan de welsprekendste redevoering. Hier staat een terneergeslagen batal jon met gebogen hoofd rond zyn com mandant op een vreeseljjk appèl Waartoe we dit citeeren? Enkel en alleen om er de vraag aan te verbinden: zijn het soldaten van een gedemoraliseerd leger, die al dus reageeren op het bericht van de overgave Wij meenen van niet. Terneer gesla gen mannen met gebogen hoofd, maar gedemoraliseerd, neen, dèt waren ze niet. Hier niet, en elders niet, behoudens een enkele uitzondering wellicht, waar we echter niet van weten. BEURSBERICHTEN. 26 Aug. 1940. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. Nederland 1940 I 98. Nederland 1940 H 907e. Nederland 1939 3-37e pet. 82. Nederland 1937 3 pet. 75%. Ned. Indië 1937 I 3 pet. 76. Nederl. Indië A 74. Kon. Petroleum 20. Alg. Kunstz. Unie 81. Philips Gloeil. 154. Amsterdam Rubber 18814. Ned. Scheepv. Unie 1297e. Anaconda Copper 20. Beth. Steel 63. Lever Bros 78. H. V. A. 350. Rep. Steels 167s. De beurs opende op de slotkoersen van Vrijdag, doch al spoedig werd de stem ming beter en in korten tijd behaalde Kon. Olie een winst van 7 p., AKU van 2 y2 p. en Scheepvaart-Unie van 3 p. Ook andere Hollandsche aandeelen lie-- pen op. De staatsleeningen lagen ge drukt, met zeer weinig affaire. Amerikanen konden zich ondanks de daling der laatste dagen in New York vrij Soe(l handhaven en de koersverlie zen waren gering. Bij verder verloop wist Kon. Olie nog 8 p. te winnen en AKU 2 p., zoodat deze fondsen in totaal een koerswinst van 15 en 4Yz p. wisten te behalen. LANDBOUWER VERMOORD. WEERT. Zondagavond is de landbou- werd v. d. Kruys uit Leuken bij een café te Swartbroek het slachtoffer ge worden van een moordaanslag. Er was twist ontstaan over een ontvreemd rij wiel. Deze twist ging over in een hand gemeen, waarbij de 26-jarige v. Veld hoven v. d. Kruys een steek toebracht. De halsslagader werd doorgesneden, zoodat hy doodbloedde. Van V. is ge arresteerd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. ANKARA. In verband met de aan komst van lord Glencommer, voorzitter van het Centraal Bureau der British Commercial Corporation, verneemt het Turksche persbureau, dat Glencommer onderhandelingen zal voeren met den Turkschen minister van handel en de Jaarbeurs zal bezoeken. Volgens politieke kringen alhier zou het verblyf van Lord Glencommer ver band houden met de inrichting van Smyrna tot kopstation van de verbin ding van Indië met Egypte. De Engel- sche belangen zouden by het plan ten zeerste betrokken zyn. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN BERLIJN. BERLIJN. D.N.B. Naar het D.N.B. meldt, hebben in den nacht van 25 op 26 Augustus vyandelyke vliegtuigen boven het gebied van Groot-Berlyn ge vlogen en op twee voorsteden brand bommen uitgeworpen. Behalve een brandje in een boschje, werd geen scha de aangericht. Een der vliegtuigen werd door luchtdoelartillerie neergeschoten. BERLIJN. D.N.B. Hedenmorgen vroeg heeft de Duitsche reddingsdienst in het zeegebied voor de Nederlandsche kust drie Britsche vliegers opgepikt. Zy be hoorden tot twee vliegtuigen, welke, naar z(j verklaarden, vannacht over Noord-Duitschland hadden gevlogen. De Engelsche vliegers verklaarden, dat er spoedig nadat zy over Neder- landsch gebied gevlogen waren, twyfel by hen was ontstaan, of de voorraad benzine wel groot genoeg was om Enge land te bereiken. Kort daarop bleek in derdaad dat de benzine ongeveer ver bruikt was, zoodat zy genoodzaakt wa ren op zee te dalen. Zy gaven S.O.S.-seinen en werden, na dat zy twee uren op het water waren geweest, daarop door de Duitschers ge red. GOES. Huw.-afkond.Martinus Roose 26 j. jm. en Francina Elizabeth Geene 25 j. jd. te 'sHeer Arendskerke; Jo hannes Torbyn 25 j. jm. en Tannetje Levina Tazelaar 25 j.jd. te Wolphaarts- dyk. Geboren: Jan Machiel z. v. Machiel de Kok en Margaretha Jacoba Geel hoed. HANDIG WASCHZAKJE VOOR DE SLAAPKAMER. Bedrukt katoen of cretonne wordt aangewend om deze handige waschzak te maken. Men heeft stof noodig, die 80 k 90 cm. breed is by een lengte van 1.60 M. 1.80 M. (2 x de breedte, omdat men twee vierkanten knipt) eventueel kan men stof van 1 M. breedte aanwenden, zooals op de schets is aangegeven; het verschil is, dat de zak grooter of kleiner wordt naar gelang de stof meer of min der breed is. De beide cirkels worden op eenvoudige wyze geknipt, wanneer men de stof in vieren vouwt en daarna met spelden de gewenschte lyn van uit het midden uitzet. Deze zal van uit het mid den gerekend zooveel cm. bedragen als de helft van de stofbreedte aangeeft. Na dat de beide cirkels geknipt zijn wordt in de bovenste helft een split geknipt, dat met een schuine bies wordt afge werkt. Vervolgens worden de beide cir kels op elkander gelegd en op den ver keerden kant plm. %cm. van den rafel af gestikt. Naad uitstrijken, daarna wor den de beide" helften nogmaals door ge stikt plm. iy2 cm van den rand af. In het midden boven wordt een stukje stof tegen den binnenkant genaaid, ter ver sterking, daarna bevestigt men de lus, welke als hanger wordt gebruikt, boven de dubbele stof. Een handig en gemak kelijk te maken waschzakje, dat ons in derdaad practische diensten zal bewijzen en zich tevens leent om als geschenk te dienen. Dronken man slaat een rijksveldwachter een gat in het hoofd. Gisternacht te om streeks 1 uur, is te Ouderkerk aan den IJsel een poging tot doodslag gedaan op den ryksveldwachter De Bokx, die daar- by een gapende hoofdwonde heeft opge- loopen. De dader, zekere J. B., werd met een klewang neergeslagen. De ryksveldwachter C. C. de Bokx, die Zaterdagavond de café'és ging contro leeren trof in de keuken van het café van den heer O. nog een aantal mannen die zich daar na het sluitingsuur hadden terug getrokken. Het gelukte den rijks veldwachter hen te bewegen het café te verlaten, doch eenmaal buiten gekomen, begonnen zy ruzie te zoeken en den man der wet met messen te bedreigen, zoo dat deze, die zich alleen tegenover een aantal onder invloed van sterken drank verkeerende kerels geplaatst zag, het ge raden vond assistentie te halen. Hy waarschuwde den gemeenteveld wachter van Krimpen a. d. IJsel, Van Hoepen, die meeging om te pogen de drinkebroers te arresteeren. Zij troffen nog drie van hen aan, n.l. J. B., zijn broer A. B. en T. P., alleen woonachtig in deze gemeente, die zich reeds in de nabyheid van hun woning bevonden toen de politiemannen hen aanhielden. J. B. had uit zyn woning een zwaren hamer gehaald, waarmee hy zich krachtdadig tegen zijn arrestatie verzette. Men slaagde er in, hem aan een zyner polsen de handboeien aan te doen, doch met zijn vryen arm bleef de man hat ge- vaariyke wapen in het rond zwaaien. Hy trof daarmee den rijksveldwachter De Bokx boven op het hoofd en bracht hem een ernstige wonde toe.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3