riprlanri. Lanauouw-Ïnleveringsbeslait. >lll>l lliliu li ten voor de marine en de luchtvloot toe- REGEERINGSCOMMISSARIS WIJST eigen aan een. - Afzet- iwe Europa. jk Amerlkaansche ootjagers naar sche wateren. Accoord tusschen V. S. en Canada volgende week gereed. Bekendmaking. Pijn - Pijn - Pijn Uit de Provincie morgen officieele opening noodwinkels. nummers der noodpanden. een brandje. ZUID-BEVELAND. Onderwijs Kerknieuws Telegrammen Een aanslag op Leo Trotsky. Duitsch Weermachtsbericht. Italiaansch legerbericht. Burgerlijke Stand Marktberichten *s lichtte hij de ont- afzet toe na een 2% maand. In weer- iportmoeilijkheden en bruggen is reeds en- :n wapenstilstand de >nte en fruit naar 11 Juli zijn aan groen- laar Duitschland rond xporteerd. In hetzelf- i verleden Jaar heeft le landen van de we- ïillioen kg uitgevoerd, vertegenwoordigt de- drag van 16 millioen at eveneens veel hoo- -de van verleden jaar. js per kg was 10 pet. 9. n vroege aard- dt hetzelfde. Daarvan tijdsverloop van 1940 jvoerd ter waarde van ;en 27.3 mill. kg. ter ill. R.M. naar alle lan- 9. De gemiddelde uit- as in 1940 0.078 R. M. 1939. ter van s n ij b 1 o e - tenenbloembol- het mogelijke gedaan oeilijkheden bij de ver- loemen zijn in de eerste de onmogelijkheid, de e snelle transportmid- ring te stellen. Niette.- dezen uitvoer de li- n bloembollen rekende dat het beslist moge- veer het drievoud van n-het vorige jaar naar e voeren. Nagegaan ver er uitvoermogelijk- aar andere landen, in ndinavië. van zijn arbeid ken- >te le. een billijke prijs ent, 2e afzet van den n 3e. het vormen van llyke prijs is in het bij- >ied van de groente- en i fundamenteele nood- van voorraden doelde conserven- en preser- 1940 zullen de conser- volle capaciteit wer ing met de jaren 1938 chts 80, onderscheiden de in voorafgegane ja- hoeveelheden mochten ;erd. De preserven-in- de gedroogde groen- Duitschland opdrachten hoeveelheid, die het ïaakt, zeven maanden 'en 24 uur per dag aan den. Dat beteekent een 2.5 mill. kg. gedroogde n ongeveer de tienvou- versche groente verte- idigde met zijn vertrou- :en in de toekomst van hen landbouw WEIGEREN OP MD TE VAREN. van twee schepen, die ouden vertrekken, heeft B.-bericht uit Rio de :rd in zee te gaan, om verband met de blok- yk is geworden. Derge- comen ook uit Pernam- Manaos. Times meldt uit Was- ar in diplomatieke kria- i Amerik. regeering ai3 olg van de besprekingen gelijk een aantal Am'j' obootjagers voor bet deesche kust zal stu esche en in Canada ngelsche oorlogsschepen >or den dienst in de en zoodoende uidBjJ relschen gevraagde n nsche torpedojagers aat gelijk met een vef- iderde torpedojagers e kenrechtelijke hindernis* ïrikaansche departeme sche zaken veel z°'g r zal Canada hoogs1 jjet gebruik van Canadeesche steunpun ten voor de marine en de luchtvloot toe staan. (D. N. B.) President Roosevelt heeft den depar tementen van Oorlog en) Marine verzocht t,et wederzijdsche verdedigingsaccoord met Canada uit te werken, zoodat het de volgende week gereed is. Donderdag zullen vier of vyf diploma tieke vertegenwoordigers en leger- en vlootexperts worden benoemd, die in sa menwerking met Canadeesche vertegen woordigers het defensieplan voor Noord- Amerika zullen ontwerpen. PER WEEK 25 VLIEGERS UIT AMERIKA NAAR CANADA. Uit alle deelen van Amerika komen berichten binnen, dat de Engelschen hun pogingen verdubbelen om Amerikaan- sche vliegers te bewegen dienst te nemen bij de Engelsche luchtmacht. Aan vrij willigers worden groote bedragen gebo den. In New York, Dallas (Texas)Okla- homa-City, San Francisco en Los An geles bestaan werfbureaux. Bovendien reizen tal van agenten rond, die door de Engelsche autoriteiten zijn gemachtigd Amerikaansche vliegers voor de Royal Air Force te werven. Volgens de New York Herald Tribune gaan er iedere week 25 Amerikaansche vliegers naar Canada. HET VLIEGEN BOVEN ZWITSERSCH GRONDGEBIED. Het Zwitsersche departement van bui- tenlandsche zaken deelt mede, dat de Britsche regeering aan het Zwitsersche gezantschap haar leedwezen voor de schendingen van het Zwitsersche lucht gebied door Britsche vliegtuigen heeft betuigd. Het Britsche luchtwapen heeft aan wijzingen ontvangen al het mogelijke te doen om het vliegen over Zwitsersch grondgebied te vermijden. (D. N .B.) REGEERINGSCOMMISSARIS WIJST PRODUCTEN AAN. DE SECRETARIS- GENERAAL BEPAALT DE PRIJZEN. In het Verordeningsblad is opgeno men een besluit van den secretaris-ge neraal van het departement van Land bouw en Visschery, ter uitvoering van de Landbouw-Crisiswet 1933 (Land- bouwinleveringsbesluit 1940), waaraan wy het volgende ontleenen: Het voorhanden of in voorraad heb ben van door den secretaris-generaal aan te wijzen crisis-producten boven een door den secretaris-generaal voor elk dier producten vast te stellen gewicht is aan den teler van dergelijke producten verboden. Dit verbod geldt onvermin derd het bepaalde bij of krachtens eenig ander wettelijk voorschrift met betrek king tot het voorhanden of in voorraad hebben van crisisproducten. De verbodsbepaling geldt niet voor hem, die als georganiseerde is aange sloten bij een door den secretaris-gene raal aan te wijzen crisis-organisatie en tevens de crisisproducten, die hij voor handen of in voorraad heeft, overeen komstig het hieronder bepaalde ter be schikking der volkshuishouding houdt en hiervan telkens de vastgestelde hoe veelheden inlevert. Deze verbodsbepa ling geldt eveneens niet voor hem, aan wien door of vanwege den secretaris-ge neraal ontheffing is verleend, indien de, zoo noodig aan deze ontheffing te ver binden, voorwaarden zijn nagekomen. De teler van de bedoelde crisisproduc ten is verplicht hiervan een zoodanige hoeveelheid ter beschikking der volks huishouding te houden als hij redelijker wijze voorhanden of in voorraad moet hebben op grond der volgende factoren: le. De hoeveelheid door hem geteelde of ontvangen producten, blakende uit de door hem verstrekte dan wel op andere wijze verkregen gegevens; 2e. de hoeveelheden door hem over eenkomstig voorschrift van den regee- ringscommissaris ingeleverde produc ten; 3e. de hoeveelheid waarvan hij kan aantoonen, dat hij deze ten gevolge van eenige andere rechtmatige handeling dan wel ten gevolge van een vreemde oorzaak, welke hem niet kan worden toegerekend, niet meer ter beschikking heeft. Door den regeeringscommissaris wordt vastgesteld, welke crisisproducten hetzij door bepaalde telers, hetzij door een be paalde groep van telers, hetzij door alle telers moeten worden ingeleverd. Door of vanwege den regeeringscommissaris wordt bepaald, vóór welke tijdstippen, tot welke hoeveelheden, op welke wijze en onder welke voorwaarden zij moeten ingeleverd. De secretaris-generaal stelt vast op basis van welke standaardprijzen de in levering zal geschieden. Aan dengene, die hoeveelheden dezer crisisproducten voor de telers van der gelijke producten voorhanden of in voor raad heeft, is dit slechts toegestaan, in dien hy aantoont deze hoeveelheden voorhanden of in voorraad te hebben voor een teler, voor wien het bovenver melde verbod niet geldt. Het besluit treedt in werking met in gang van den dag van zijn afkondiging en eindigt met ingang van 1 Januari 1941: het kan worden aangehaald on der den titel: „Landbouwinleveringsbe- sluit 1940." S Door hun uitdrijvende- en pijnstil lende werking helpt hierbij altijd veilig en vlug als geen ander een poe der of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. (Adv.) MIDDELBURG. HET omhalen van muren. Gedurende twee dagen heeft men met behulp van de auto met wins, die ge huurd is, de muren tusschen de Markt en de Lombardstraat omvergehaald en de kale ruimte aldaar zeer vergroot. Men heeft de auto met steenen moe ten verzwaren, omdat anders de muur de auto optrok, in plaats van dat de auto den muur omhaalde. Onder de vele muren, die alsnog moe ten worden omgehaald, behooren ook die van het achterdeel van het Stad huis, en die van de R.-K. kerk. Hieruit wil men echter eerst de beelden in den voorgevel en enkele nog gave gebrand schilderde ramen verwijderen. HET wapenschild in het stadhuis. Men is nu begonnen met het maken van een afgietsel van het groote wapen schild van Middelburg, dat boven het trapportaal in het stadhuis intact is ge bleven. Op een hooge stelling doet hij, die met dit werk belast is, het eerste werk, n.l. het afnemen van de lagen kalk die er in den loop der jaren zijn opge bracht, te verwijderen. Eerst dan kan hij stukjes het negatieve afgietsel ge maakt worden, dat moet dienen om later weer het positieve te krijgen van het wa penschild. Morgenochtend zullen de noodwinkels voor zoover gereed, er zyn nog ver schillende niet klaar officieel in ge bruik worden genomen. Gisteren is nog een telefoonkabel gelegd langs de ge bouwen op den Dam en toen is men met volle kracht begonnen aan het leggen kels 6en klinkerpad, langs die win- Men werkte er aan door tot het val- mn van den avond. Beginnende by den Dam tegenover de gemeentebedryven worden de noodpan- en genummerd van 1 tot en met 34, op e Kade by de Bellinkstraat begint dan en dit loopt door tot 67 by de Visch- markt. «tavond heeft een brandje ge- ea in een patates-friteskraam op het hm,ewater" Politie en brandweer heb ben het vuur gebluscht. Ue oorzaak is onbekend. r®0?*1®- Gemeenteraad. De Vp„ vra.ag blijft. Dinsdagavond OvJrbeeke6 ^aati* Afwezig dhr a. van shin6 v°l0r7£tter deelde mede, dat het be- <- betreffende den toren nog niet ten uitvoer was gebracht. Zulks vond zijn oorzaak in de huidige omstandigheden. De voorzitter stelde voor (waarmede de Raad accoord ging) wat de vernieuwing van den toren betreft, een afwachtende houding aan te nemen. Medegedeeld werd, dat vragen inge volge art. 216 der gemeentewet, ten aan zien van een onderwerp, vreemd aan de orde van den dag, 24 uur voor den aan vang der vergadering bij den voorzitter moeten worden ingediend. Acht het col lege van B. en W. van wien inlichtingen worden verlangd, voor de beantwoording der vragen overleg noodig, dan kan de beantwoording tot de volgende vergade ring worden aangehouden. Dhr De Regt kan zich hiermede niet vereenigen, aangezien bij de rondvraag onderlinge gedachtenwisseling wel eens goed is. Ook de overige leden waren deze meening toegedaan, zoodat de oude ma nier blijft gehandhaafd. Bij de beschikbaarstelling van extra hulp aan werkloozen (B-steun) voor '40 stellen B. en W. voor, voor het jaar 1940 uit de gemeentekas beschikbaar te stel len een bedrag van f 2 per werklooze. Het ryk zal in 1940 per werklooze bij dragen f 4,42. Het voor B-steun in aan merking komende aantal werkloozen be draagt 43. Afgewezen werd een verzoek van J. Ruster Mz. om vergoeding uit de ge meentekas voor zijn kind, dat de open bare lagere school in deze gemeente be zoekt, daar de afstand tusschen school, en huis 3985 m bedraagt. Ingewilligd werd een verzoek van Joh. v. d. Ende en S. Nieuwenhuize tot het berijden van de gemeentelijke wegen met een tractor en aangekoppelde machi nes. By de vaststelling van den pensioen grondslag werd medegedeeld, dat door den centralen raad van beroep te Utrecht uitspraak is gedaan over de vraag, of 'n genoten persoonlijke toelage o.a. in de betrekking van ontvanger der gemeente moet worden aangemerkt als genoten salaris in den zin van art. 31 der pensi oenwet. Deze vraag is bevestigend be antwoord. Als gevolg daarvan stellen B. en W. den Raad voor den pensioen grondslag van den gemeente-ontvanger vast te stellen en wel van 1 Oct. 1934 op f 801, van 1 Jan. 1936 op f 762. Door den aannemer A. Warren uit Ossenisse moeten werkzaamheden ver richt worden voor den calamiteuzen pol der Borssele, waaronder valt het maken van betonblokken. De geschiktste plaats hiervoor is een gedeelte van het haven plateau. Hy vraagt den Raad het huren van een gedeelte havenplateau voor den tijd van zes weken. B. en W. adviseeren gunstig en wel voor een bedrag van f 60. Dit wordt goedgevonden. Ged. Staten noodigen den Raad uit om toe te treden tot het Borgstellingsfonds voor den Middenstand. Aangezien hier voor op de begrooting 1940 geen post is, stellen B. en W. voor hierop niet -in te gaan. Aldus besloten. Voor de schoonmaak der openbare la gere school zal een publieke inschrijving worden gehouden. Daar op het einde van het jaar 1940 de tarieven van de los-, laad- en liggel den moeten worden herzien, stellen B. en W. voor deze ook verder van kracht te doen zijn om alsdan de herziening eens rustig te overwegen. Aldus besloten. Besloten wordt waar zulks mogelijk is de couponbelasting op den geldgever te verhalen. De rekening van het Burg. Armbe stuur over 1939 sluit met een nadeelig saldo van f 62,51. De rekening van het gemeentelijk wa terleidingbedrijf over den dienst 1939 be draagt aan baten en lasten f 6001,31. Kapitaaldienstinkomsten f 1690,33, INLEVEREN VAN CONSUMENTEN BONNEN DOOR DETAILLISTEN BIJ GROSSIERS. De Directeur van den Distributie- dienst te Middelburg vestigt de aan dacht der detaillisten op het volgende: Zooals reeds eerder werd bekend ge maakt, kunnen detaillisten slechts 40 of meer bonnen van één soort by den Distributiedienst inleveren. Uitsluitend wanneer hun omzet hier voor te gering is, dienen zy het betref fende artikel tegen inlevering der con sumentenbonnen bij hun grossier te be trekken. Zulks is echter slechts toege staan, voor zoover een aantal van 40 bonnen gedurende het tydvak, waar voor die bonnen geldig zyn verklaard, niet wordt overschreden. Niet alleen is het dus niet geoorloofd, meer dan 40 bonnen by de grossiers in te leveren, doch door deze handelwyze wordt de detaillist zelve gedupeerd, daar in dat geval aanvragen om extra voorschot ten in de meeste gevallen zullen worden afgewezen. De Directeur voornoemd: H. P. STAAL. sticht te Amersfoort, herdenkt op 28 Augustus a.s. dat hy 40 jaar geleden te Borssele in het ambt werd beves tigd. Vrouwenpolder. Bevestiging en intrede. Zondag 25 Aug. a.s. des n.m. hoopt candidaat J. A. de B i e, intrede te doen in de Ned. Herv. Kerk alhier, na des morgens te Gapinge bevestigd te zyn door Dr P. J. de Bie te 's Graven- hage. uitgaven f 1459,59. Batig slot f 230,74. De gemeenterekening over 1939 wordt voorloopig vastgesteld op: inkomsten f 59.852,46, uitgaven f 59.173,98. goed slot f 678,48. Kapitaaldienstinkomsten f20.977,54, uitgaven f21.258,04. Nadee lig slot f 280,50. De begrooting van den dienst 1941 van 't gemeentelijk waterleidingbedrijf luidt: Baten en lasten f 6207,01 Kapitaaldienstinkomsten f 2025,64, uitgaven f 1610,08. Batig saldo f 415,56. De voorzitter deelt nog mede: In ver band met het overlijden van den graf- I delver, dat voorloopig geen nieuwen grafdelver zal worden benoemd, daar dit werk kan geschieden door den gemeente werkman. Later kan hoogstwaarschijn lijk deze betrekking met een andere ge meentelijke functie worden gecombineerd Dhr Nijsse vraagt ook in zijn omge ving wat meer bekendheid te geven aan distributie-aangelegenheden. Verder of er niet een betere regeling kan worden getroffen bij het afhalen der bons, daar men nu soms lang moet wachten. De voorzitter zegde overweging toe. Dhr v. Zweeden vraagt, of de bel in den toren voor altijd tot zwijgen is ge doemd. De voorzitter zegt: voorloopig nog wel, daar dit de luchtbeschermings dienst betreft. Dhr Walhout bespreekt nog den slech ten waterafvoer in de Weststraat. Yerseke. Schipbreukelingen gered. Dinsdagmorgen, toen de YE 4, schipper H. Koster, met zijn boot van Antwerpen kwam, bemerkte hij, dat in het schaar van den Doel (bij Antwer pen), een omgeslagen jacht ronddreef met 5 man. Het mocht de bemanning van de YE. 4, later geassisteerd door die van de YE 26 (J. Padmos), gelukken de 5 mannen te redden, het jachtje op de slikken te zetten en hen van proviand en dekens te voorzien, waarna de reis naar huis werd voortgezet. De oesterprijzen. Nu via de organisatie geen overeenstemming over de oesterprijzen is te bereiken, hebben enkele oesterkweekers-handelaren ge tracht een onderling accoord aan te gaan. Op een drietal firma's na, die zich niet willen binden, is besloten, om de prijzen als volgt vast te stellen: oesters van 55 kg f 45 per 1000, van 65 kg f 65 per 1000, van 75 kg f 85 per 1000. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tjalleberd, P. B. W. Ha- zeloop te Surhuisterveen. Te Venhuizen- Oosthem, K. M. Proost (dir. „Ons Huis") te Rotterdam. Aangenomen naar Venhuizen-Oost- hem, "K. M. Proost te Rotterdam. Naar Uitwijk-Waardhuizen, L. A. Snijders, cand. te Delft. Bedankt voor Broek op Langendyk, J. v. d. Velden te Nijega-Elahuizen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Oostwold (Ev. arb. te Finsterwolde), W. P. Kramer, cand. te Schagen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Dokkum, J. H. Velema, cand. te Rijswijk. TELLING VAN LEERLINGEN. Het komt meermalen voor, dat leer lingen uit de geteisterde streken en ste den andere scholen bezoeken dan die, waarop zij waren ingeschreven. Bij een kort verblijf, waarin ten hoogste één der door de wet aangegeven teldata voor komt, behooren zij niet in de telling der school te worden opgenomen, blijven zij gerekend bij het leerlingengetal der school, die zij verlaten hebben. Bij aan wezigheid gedurende langeren tijd, wan neer zij dus de school op twee achter eenvolgende teldata ten minste bezoe ken kunnen zy medegeteld worden op de school, die zij werkelijk bezoeken. Mocht op de drie teldata het aantal leerlingen hierdoor zoo gestegen zijn, dat uitbreiding van het getal verplichte onderwijzers noodig is, dan mag hiertoe niet overgegaan worden, zoo deze leer lingen ten tijde van de benoeming de school niet meer bezoeken. De daartoe vereischte toepassing van art. 28 1. o. wet 1920 moet aan het departement aangevraagd worden. Geslaagd te Breda aan het insti tuut E.N.S.A.I.D. voor leerares, met lof de dames T. Geelhoed en D. Geelhoed te Nieuwdorp en M. C. P. Vermeulen te B. op Zoom. Zondag a.s. zal het 45 jaar geleden zyn, dat D s M r A. v. d. F1 i e r G. Jzn, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk, thans advocaat en procureur te IJmuiden, te Lemele in het ambt werd bevestigd. Van 1900 tot 1911 diende hij de ge meente te Middelburg. DsA. F. L. vanHengel, gods dienstleeraar by het Ryksopvoedingsge- Jongetje vermist. UTRECHT. Sedert gisteren wordt hier vermist het achtjarig jongetje P. De politie verzoekt opsporing 'van dit knaapje. Lijk aangespoeld. DEN HAAG. Op het strand te Sche- veningen is vanmorgen het lijk van een 17-jarigen jongeman aangespoeld, die op 6 Aug. door den stroom werd mee gesleurd en verdronk. MAARSCHALK PéTAIN OVER FRANKRIJKS TOEKOMST. BERN. Maarschalk Pétain heeft tegenover Amerikaansche journalisten zyn vertrouwen uitgesproken in het herstel van Frankryk, zoo meldt Havas uit Vichy. Frankryk moet weer een volk worden, dat uitsluitend den landbouw beoefent. Het zal de noodige krachten terug vinden om het contact met den bodem te herstellen. SCHEPEN WORDEN BEWAPEND. LONDEN. D.N.B. Volgens een be richt van de Londensche radio worden thans alle uit Indië vertrekkende sche pen met wapens uitgerust. TIEN ENGELSCHE VLIEGTUIGEN VERLOREN. BERLIJN. D.N.B. De Engelschen hebben gisteren 10 vliegtuigen verloren. LUCHTAANVALLEN OP TSJOENKING. TOKIO. D.N.B. Volgens „Domei" heeft het Japansche luchtwapen binnen een tydsbestek van 24 uur Tsjoenking voor de vierde maal aangevallen. Door deze aanvallen is aanzienlyke schade aangericht. Op verschillende plaatsen is brand uitgebroken. GIBRALTAR DOOR BOMAANVALLEN GETEISTERD. LALINEA. (D.N.B.) Verschillende vliegtuigen van onbekende nationali teit hebben gisternacht Gibraltar aan gevallen en de haven met bommen be stookt. De bommen vielen tusschen de in de haven voor anker liggende sche pen en op kaden en instellingen, niet ver van de plaats, waar de kruiser „Re solution" ligt, die gerepareerd moet worden. Onder de bevolking, die een groot deel van den nacht in de schuilkelders doorbracht, zou een paniek zyn uitge broken. Allen Spaanschen burgers is het betreden van het gebied van Gibraltar verboden. MEXICO-CITY. Gisteren is een aan slag gepleegd op het leven van Leo Trotsky, die voorheen in Rusland een belangrijke rol speelde. Over dezen aanslag worden de vol gende bijzonderheden gemeld: De dader, een Fransch communist, die zich sedert eenigen tyd onder een valschen naam by Trotsky ophield, sloeg Trotsky in zyn woning met een yzeren staaf neer. Trotsky kreeg hier door een ernstige hoofdwonde, waarom hy onmiddellyk aan de eerste hulppost van de politie moest worden gebracht. Het gerucht dat Trotsky zou zyn overleden werd tot heden niet beves tigd. Zijn toestand wordt zeer ernstig ge acht. De dader werd onmiddellijk gearres teerd en verhoord. Bij de arrestatie pro beerde hij zich te verweren waarby hy zware verwondingen opliep. ONTPLOFFING IN DE DUPONT- FABRIEKEN. NEW-YORK. (D.N.B.) In de afdee- ling waar patronen worden gevuld, van de Dupont-fabrieken, is 1200 pond dy namiet in de lucht gevlogen. Vier arbei ders kwamen om het leven. BERLIJN. In het kader der gewapen de verkenningen viel het luchtwapen gisteren afzonderlijke voor den oorlog belangrijke doelwitten in Midden- en Zuid-Engeland aan. In het Graafschap Suffolk werden een munitie-fabriek bij Aldeburgh, een spoorweg-knooppunt bij Southwold en de haven van Great Yarmouth alsmede een oorlogsschip doeltreffend met bom men bestookt. By Cambridge, Eest- Church, alsmede by Manston en Deal bestookten onze vliegtuigen vliegvelden met bommen en machinegeweren. De spoorweg-stations en de havens van Lowestoft en Exetor werden ver schillende malen door treffers getrof fen. In een fabrieks-complex te Chelms ford was een zware ontploffing waar te nemen. Verschillende kleine schepen werden tot zinken gebracht. In het zeegebied ten Noorden van Ier land is een koopvaardyschip van 12.000 br. reg. ton tot zinken gebracht. In den Atlantischen Oceaan kregen 3 andere koopvaardy-schepen zware bom- treffers. Een enkele maal kwam het tot lucht gevechten. Eenige Britsche vliegtuigén vlogen naar Frankrijk en Ne4erland. Over het Ryksgebied werd op 20 Aug en in den nacht van 20 op 21 Aug door vyande- lyke vliegtuigen niet gevlogen. De vijand verloor gisteren 10 vliegtui gen. Drie eigen vliegtuigen zyn niet te ruggekeerd. In het vroegere Britsch Somaliland stroomt de bevolking toe om zich te on derwerpen. De Askari's van de kameelafdeelingen en troepen Milano's dienen zich aan om de wapens neer te leggen en in onze for maties te worden opgenomen. De vijand heeft tal van luchtaanvallen ondernomen op verschillende kleine plaatsen in Abessynië. Een vrouw werd gedood, vyf personen werden gewond. De aangerichte schade was onbelangrijk. Onze bommenwerpers ondernamen met succes een aanval op de luchtbasis te Malta. Al onze toestellen zyn op hun punt van uitgang terug gekeerd, ongeacht de hevige reactie van den vyand. Van 1017 Augustus. DOMBURG. Overleden: Johannes van Eyzeren, 51 j., man van Elizabeth Passenier. (P. Z. C.) OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: An- theunis Joziasse 23 j. jm. en Maatje Jacobse 20 j. jd. (P. Z. C.) Aug. 30 Yerseke, Woonhuizen, van Dissel. Sept. 4 Middelburg, huis en tuin, v. d. Harst. 12 Middelburg, winkelhuis en erf, v. d. Harst. Vrouwepolder, hofstede „Land zicht", Batten. MIDDELBURG. Aardappel- en fruit veiling van 20 Aug. 1940. Appels: Transparant de Croncel 5 7, Codlin Keswick 35, Manks Codlin 410, The Queen 3—7, Zigeunerinnen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3