Buitenland Britsch Somaliland door Engelsche troepen ontruimd. Uit de Provincie Aan het Zoeklicht. SSLïïü w Verdere vorderingen in Somaliland. Onrust under de Engelsche bevolking. Defensie-voorschriften uitgebreid tot geheel Engeland. 1204 man omgekomen bij onder gang van de „Glorious". De behandeling van valscherm- troepen. De gezondheidstoestand van Koning Leopold en Koningin Elisabeth. Finland behoeft geen honger te vreezen. De verdediging van Amerika. De Hongaarsche eischen. Distributie van verf en verfgrondstoffen. Het herstel van de brug bij Tholen. oeconomische or MIDDELBURG. De van dB pers ZU ri I 11 i! liera. Van prysopdryving of oneerlijke concurrentie zal op deze wyze geen spra ke k-'nnen zijn. Handel en consument zijn hier *'%ji-//)frnrek^nd mede gebaat. N? no ~r .aali de stellige verzekering te hebben ontvangen, dat het met de aardappelenvoorziening in den komen den winter wel los zal loopen, verlieten wij het bondsbureau van de V.B.N.A., in de overtuiging, dat ook hier gewerkt wordt in het belang van den Nederland- schen consument. De Engelsche troepen in Britsch So maliland hebben ook de tweede verde- digings'inie niet kunnen behouden en hebben, naar Reuter officieel bevestigt, het land verlaten. In dit Reuter-bericht wordt verklaard „dat Britsch Somaliland door de Brit- sche troepen met succes ontruimd is". „Alle kanonnen zoo wordt verder gezegd zyn ingescheept, met uitzon dering van twee, die voordien verloren zyn gegaan". Het D.N.B. had voordien uit Rome vernomen, dat de Engelsche eenheden zich in de haven van Berbera (de hoofdstad van Br. Somaliland) hadden ingescheept. Van bevoegde Italiaansche zijde ver neemt het D.N.B. nader, dat de tweede Engelsche verdedigingslinie doorbroken is. De gevechten om dezen tweeden ver dedigingsgordel zijn buitengewoon fel geweest. Aan Engelsche zijde zijn voor al Rhodesische en Indische troepen ge bruikt, terwijl het gros van de Italiaan sche eenheden, die de operaties in So maliland hebben verricht, uit troepen van het moederland bestond, waaraan uiteraard ook inlandsche troepen waren toegevoegd. In dezelfde kringen wijst men er op, dat in Britsch Somaliland buiten de havens van Berbera en Zeila de kust geen andere bruikbare havens heeft en dat vooral de kust van Ber bera uit naar het Oosten slechts uit zandduinen bestaat. Zou het den Engel- schen troepen niet gelukt zijn zich in te schepen, dan zou hun evenals den troe pen, die zich, terwijl dit bericht werd verzonden, nog in het Oosten van Britsch Somaliland bevonden, de terug tocht zyn afgesneden. In zyn weermachtsbericht no. 72 deelt het hoofdkwartier van de Italiaansche strijdkrachten het volgende mede: In Britsch Somaliland zijn onze troe pen door de vijandelijke verdedigingsli nie gedrongen en na Faroek te hebben veroverd en gepasseerd, achtervolgen zij den vijand die op den aftocht is naar de schepen, welke op hun beurt voortdurend door onze vliegtuigen ge bombardeerd worden. Een vijandelijke aanval op Kassala veroorzaakte noch slachtoffers noch schade. Een andere aanval op het vlieg veld van Addis Abeba veroorzaakte twee dooden en vijf gewonden. Twee hangars waarin oud materiaal was op geborgen werden getroffen. In Noord-Afrika heeft onze lucht macht doeltreffend de havenwerken van Sidi-Barrani gebombardeerd, evenals kampen en voertuigen in het gebied ten Zuidoosten van Solloen. Al onze vlieg tuigen zijn op hun basis teruggekeerd. Vijandelijke aanvallen hebben plaats gevonden op Milaan, waar drie bom men zijn neergekomen op een particu lier gebouw. Andere bommen vielen in het open veld, alsmede op C o n i en T Ui r ij n waar onbeteekenende schade is aangericht. Er waren geen slachtof fers te betreuren. Voorts zijn de ge bruikelijke strooibiljetten uitgeworpen. Het D.N.B. meldt uit Stockholm: De weerklank over de door Duitsch- land aangekondigde absolute blokkade van Engeland heeft volgens hier uit Londen ontvangen berichten aanzien lijke onrust onder de Engelsche bevol king verwekt. De vernieling van de ha vens en dokken aan de Zuidkust, van tal van wapenfabrieken, voor den oor log belangrijke industrieën en vliegvel den werkt op het oogenblik ernstiger op de stemming dan de aanhoudende aanzienlijke verliezen aan scheepsruim- te. De Engelsche bevolking neemt de door Duff Cooper uitgegeven overzich ten van den toestand, alsmede de ge tallen over de neergehaalde Duitsche vliegtuigen niet meer voor ernst op. In de City heeft de daling van En gelsche papieren aan de buitenlandsche beurzen de onzekerheid der financieele kringen nog doen toenemen. Onrustiger dan ooit kijkt Engeland naar de Ver- eenigde Staten, die over de vertwijfelde positie van Groot-Britannië nauwkeu rig op de hoogte zijn. Volgens het oor deel van militaire deskundigen is Enge land volkomen in de verdediging ge drongen en is het tot elke offensieve houding tegenover Duitschland onbe kwaam geworden. De Engelsche bladen dringen de laat ste dagen bijzonder krachtig aan op sneCfi Amsrikaanrche hulp. Ia hst bij zender wordt de wensch geuit, dat de Vereenigde Staten eindelijk eenige tor- pedobootjagers, die zij kunnen missen, aan Engeland nullen afstaan. ENGELSCH OORDEEL OVER DE BRITSCHE LUCHTMACHT. Het Britsche luchtwapen heeft geen geljjken tred gehouden met de ontwik keling, aldus majoor Oliver Stewart, de militaire luchtvaartmedewerker van de Observer. In het artikel, waarin deze gevolgtrekking wordt gemaakt, zegt de schrijver verder: De autoriteiten moes ten meer luisteren naar de vaklieden. Duitschland heeft zijn verschillende ty pen machines voortdurend verbeterd. De nieuwe Britsche vliegtuigen hebben daarentegen geen groote verbeteringen ondergaan. Men dient nu toch eindelijk op te houden de Spitfires en de Hurri canes te bestempelen als onovertrefbare jachtvliegtuigen. Hetzelfde geldt voor de Blenheim- en Beaufort-bommenwer- pers. De thans gebruikte Britsche vlieg tuigtypen zijn met bijna 60 mijl gerin ger snelheid de minderen van de Duit sche jagers. TALRIJKE ARRESTATIES. Het D.N.B. verneemt van de Egypti sche grens: De Britsche militaire autoriteiten heb ben tot dusverre meer dan 2000 Egyp- tenaren in het geheele land gearres teerd, die er van verdacht worden „de openbare veiligheid in gevaar te bren gen". De gearresteerden zijn overge bracht naar concentratiekampen in het Zuiden van het schiereiland Sinai. Zij zullen daar grondarbeid en dergelijk werk moeten verrichten. In alle steden en dorpen duren de arrestaties voort. Naar Reuter meldt, aldus D. N. B., worden op grond van een verordening van den Britschen minister van Veilig heid, van heden af de voorschriften voor de verdedigingsmaatregelen uitgebreid tot geheel Engeland. Volgens „United Press" maakt deze verordening het mogelijk, dat de desbe treffende bepalingen onmiddellijk in wer king treden, wanneer een Duitsche troe penlanding in eenig deel van het land deze naadzakelijk maakt. De Japansche ambassadeur te Londen, Sjigemitsoe heeft, zoo meldt Domei, aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken te Tokio geseind, dat de Britsche regee ring aan de inwoners van Londen een instructie heeft gegeven inzake de hou ding, die men moet aannemen en de wij ze waarop men moet optreden, indien Londen onder controle van de Duitsche troepen zou komen. Het verlies van het Britsche vliegtuig moederschip „Glorious", dat, zooals be kend in Juni door de Duitschers in de Noorsche wateren tot zinken is gebracht wordt thans, naar het D. N. B. verneemt, officieel door Londen erkend^ Volgens een mededeeling van de Brit sche admiraliteit zijn hierbij 1204 man omgekomen, waaronder de commandant kapitein G. Doyly Hughes. DUITSCHE WAARSCHUWING AAN ENGELAND. Het D. N. B. meldf uit Berlijn Op een desbetreffende vraag werd van bevoegde zijde aan journalisten meege deeld, dat de Rijksregeering door be middeling van Zwitserland een nota ge richt heeft tot de Britsche regeering, in welke zij wijst op het uiterlijk van de Duitsche valschermtroepen (uniform, uitrusting enz.). In deze mededeeling wordt o.a. gezegd: De kleeding van de inzittenden van de Duitsche vliegtuigen en van de forma ties"""valschermjagers bestaat, geheel vol gens de regels van het volkenrecht, uit uniformen. Deze Duitsche „nationale uniform" is voor vliegers en valscherm jagers dezelfde als die van alle soldaten van het Duitsche luchtwapen. Over deze algemeene uniform dragen de vliegers en valschermjagers een bijzondere vlie- gerskleedy, gelijk deze in de legers van alle modern uitgeruste staten wordt ge dragen. Sedert 1936 is deze kleedij in Duitschland bij parades in het openbaar vertoond. Ook bij deze bijzondere kleedij bevinden zich op de linkermouw duide lijk zichtbaar de Duitsche militaire di stinctieven. Derhalve voldoet ook deze bijzondere kleedij aan de regels van het volkenrecht. De Duitsche rijksregeering moet er daarom nogmaals op wijzen, dat zij on middellijk de scherpste repressailles te gen Engelsche vliegers zal nemen, in dien in gevangenschap geraakte Duit sche vliegers of valschermjagers niet volgens de regels van het volkenrecht als krijgsgevangenen worden behandeld. Naar de Msb. meldt, bevinden koning Leopold en de koningin-moeder Elisa beth zich nog steeds op het slot te La ken. Omtrent den gezondheidstoestand van den koning liepen dezer dagen in de Belgische hoofdstad onrustbarende ge ruchten. Ons werd echter van bevoegde zijde verzekerd, dat deze geruchten allen i grond missen. Koning Leopold liep tij dens den 18-daagschen veldtocht een verkoudheid op en werd, na de onder- teekening van het capitulatiebesluit, by zyn terugkeer te Brussel, door een zwa re vermoeidheid overvallen, maar thans is hij weer volkomen gezond. Wat de koningin-moeder betreft, na het bezoek aan het ziekenhuis te Maas tricht liet zy geen dag voorbijgaan zon der zich naar een militair hospitaal te begeven. Te Sint Amandsberg bij Gent, waar in het tehuis voor ouden van dagen vele gewonde Bedgische militairen ver pleegd worden, werd de vorstin door de bevolking herkend, hartelijk toegejuicht en met bloemen overladen. ENGELSCHE BOMMEN OP ZWITSERLAND. Het D.N.B. meldt uit Bern: Naar de Zwitsersche generale staf in verband met de nieuwe schending van het Zwitsersche luchtgebied in den nacht van 18 op 19 Augustus nader mededeelt, zijn tusschen Diessenhofen en Schlatt (provincie Thurgau) op 19 Augustus des ochtends tusschen 0.24 en 1.00 uur bommen geworpen op de spoorlijn. De rails werden onder het puin bedolven, doch niet beschadigd. Telefoon- en telegraaflijnen werden vernield. Zonder twijfel zyn de vliegtuigen, die deze bommen hebben uitgeworpen, En gelsche machines,die systematisch in de laatste nachten de Zwitsersche neu traliteit hebben geschonden. De Finsche Minister-president Ryti en de vroegere minister voor de volksvoor ziening, Tanner, hebben redevoeringen over den economischen toestand van Finland gehouden. Ryti constateerde, dat door de demo bilisatie van het leger werkkrachten voor den herbouw zijn vrijgekomen. Zelfs bij de moeilijke econo mische positie van het land, welks herstel in hoofdzaak van den buitenlandschen han del afhankelijk is, behoeft in den komenden winter nie mand voor honger te vreezen. Werkjloosheid van grooten omvang behoeft niet te wor den verwacht. ROOSEVELT OVERLEGT MET CANADEESCHEN MINISTER PRESIDENT. Roosevelt heeft een langdurige con ferentie gehouden met den Canadee- schen minister-president Mackenzie King. Roosevelt heeft tegenover persver tegenwoordigers verklaard, dat het onderhoud betrekking heeft gehad op de verdediging van het Westelijk halfrond. Roosevelt antwoordde bevestigend op de vraag, of gezocht werd naar een bij zondere lijn voor een gemeenschappelijk optreden van Canada en de Vereenigde Staten. President Roosevelt en de Canadee- sche minister-president Mackenzie King hebben een gemeenschappelijke verkla ring afgelegd, waarin mededeeling wordt gedaan van het besluit tot vorming van een permanente gemeenschappelijke de fensie-commissie. D.N.B. meldt uit Washington, dat de reactie van het Congres op Roosevelt's verklaring over de stichting van een gemeenschappelijke afweercommissie met Canada, algemeen toestemmend is zelfs in isolationistische kringen. De New York Herald-Tribune steunt het plan maar oefent tegelijk kritiek op den president dat hij niet ver genoeg is gegaan, want de toestand eischte een onmiddellijk militair verbond tusschen Canada en de Vereenigde Staten. VERHOOGING LEGERSTERKTE NA EVENTUEELE DUITSCHE OVER WINNING. (D.N.B.) De chef van den Amerikaan- schen generalen staf, Marshall, heeft verklaard, dat het ministerie van oor log van plan is de sterkte van het Amerikaansche leger onmiddellijk tot 900.000 man op te voeren, indien Duitschland den oorlog zou winnen. Hiertoe is het absoluut noodzakelijk, dat het in behandeling zijnde ontwerp voor de algemeene dienstplichtwet wordt aangenomen, want met het vrijwilligers- systeem zal Amerika waarschijnlijk zijn leger niet op de beoogde sterkte kun nen brengen. TWEE-DERDE VAN TRANS- SYLVANIë. (Reuter). De Roemeensche Kroon raad is gisteren bijeen gekomen om de Hongaarsche aanspraken op Transsyl- vanië te bestudeeren. Men meent te we ten, dat de voorstellen van Hongarije neerkomen op het afstaan van twee derde van Transsylvanië door Roeme nië. In geval de besprekingen niet tot een resultaat zouden voeren, wordt aange nomen, dat men de mogendheden van de as zal verzoeken op te treden als scheidsrechters. Daarentegen hebben de Roemeensch-Bulgaarsche besprekin gen over de Dobroedsja een snel ver loop. Aangenomen wordt dat Bulgarije de zuidelijke Dobroedsja zal krijgen en dat tegen het einde van de volgende week de onderteekening van de over eenkomst is te verwachten, De secretaris-generaal, wnd. hoo#l van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart deelt mede, dat by beschikking van gisteren het rijksbureau voor chemische producten is uitgebreid met een nieuwe sectie, te weten de sec tie verf en verfgrondstoffen. Tot direc teur van deze sectie is benoemd ir P. M. van Doormaal. De sectie is gevestigd te 's Gravenhage, Koningskade 15. Bij bedoelde beschikking worden verf en verfgrondstoffen aangewezen als dis tributie goederen in den zin der distribu- tiewet 1939. Ingevolge genoemde beschikking is het verboden verf of verfgrondstoffen, zooals boven omschreven, te koopen, te verkoopen of af te leveren, alsmede verf grondstoffen te verwerken, zonder toe stemming van den directeur der sectie. Algemeene dispensatie tot 2 September. Van deze verboden geldt echter gedu rende 14 dagen na het in werking treden der beschikking (de beschikking is gis teren in werking getreden. Red.) een algemeene dispensatie en wel tot 70 pet. van de hoeveelheden, welke in de over eenkomstige periode van 1939 zyn ge kocht, afgeleverd of verwerkt. Deze dis pensatie geldt echter niet voor loodme- nie en mengsels van droge verfstoffen, welke meer dan 50 pet. loodmenie be vatten en evenmin voor verf, welke uit loodmenie en mengsels van droge verf stoffen bevattende meer dan 50 pet. loodmenie is vervaardigd. Ten aanzien van de hierbedoelde producten treden de verboden derhalve terstond in werking. Ieder, die verf of verfgrondstoffen fa briceert, importeert of verhandelt, als mede ieder die verfgrondstoffen ver werkt, voor welke doeleinden dan ook (dus ook voor niet-verftechnische doel einden), is verplicht zich bij de sectie verf en verfgrondstoffen te laten in schrijven en wel vóór 29 Augustus. Deze inschrijvingsplicht geldt echter niet voor verbruikers van verven (con sumenten, niet handelaars)deze vallen geheel buiten de werkingssfeer dezer beschikking, evenals de meeste schilders, schildersbedrijven en kleinhandelaren, zooals drogisten. Alleen die schilders bedrijven en drogisterijen, welke meer dan 10.000 kg verf per jaar vervaardi gen, benevens die handelaren welke in totaal meer dan 25.000 kg verf of verf grondstoffen per jaar omzetten, moeten zich laten inschrijven. Na het verstrijken van den bovenge noemden dispensatietermijn van 14 dagen zullen vergunningen uitsluitend worden verleend aan ingeschreven ondernemin gen. Voor de beoordeeling van de vraag of een belanghebbende voor inschrijving bij de sectie verf 'en verfgrondstoffen van het rijksbureau voor chemische produc ten in aanmerking komt moet de belang hebbende enquete-formulieren invullen, welke hem door de sectie zullen worden toegestuurd. GESCHIEDT VOOR RIJKSREKENING Naar ons van bevoegde zijde is mede gedeeld, zal de brug over de Eendracht, geheel voor Rijksrekening worden her steld. De bedoeling is, er zoo spoedig mogelijk aan te beginnen, opdat ze nog dit jaar voor het verkeer kan worden opengesteld. De opdracht is verleend aan de N.V. Fa. Kloos Zn. te Kinderdijk, welke de brug 12 jaar geleden heeft ge bouwd. De bedoeling is, de brug door bokken te doen lichten en te plaatsen op z.g.n. jukken (hulppijler), waarna de montage ter plaatse kan geschieden. De kosten worden berekend op ca. f 100.000. BOOTDIENST HOEDEKENSKERKE— TERNEUZEN TIJDELIJK. STOPGEZET Op de lyn HoedekenskerkeTerneu- zen is gisteren de Prov. bootdienst alleen door de eerste boot uitgevoerd. Verder heeft geen boot gevaren. Ook vandaag ligt deze dienst stil. Bij informatie ver namen wy, dat nog niet bekend is of morgen de dienst kan worden uitge voerd. DE FERRYBOOT „PRINSES JULIANA". Dit schip van de provinciale vloot is, nadat het door Van der Tak's Bergings maatschappij was rechtgezet, leegge pompt en drijvende gemaakt, waarna het naar Vljssingen is gesleept en in het droogdok is opgenomen. Het zal gerui- men tijd vorderen om het schip, dat on geveer 3 maanden onder water heeft ge zeten te herstellen. GEREF. MEISJESBOND IN ZEELAND De Prov. afdeeling Zeeland van den Bond van Meisjesvereenigingen op Gereformeerden grondslag in Neder land zal haar algemeene vergadering houden op Woensdag 28 Aug. a.s. in de Prins van Oranje te Goes. In de morgenvergadering zal mej. R. Touw refereeren over: „De ideale Meisjesver- eeniging". In de middagvergadering zal ds A. B. C. Hofland, Geref. predi kant te Oostkapelle, refereeren over: „Jeugdtwyfel in verband met doop en belijdenis", De meisjesvereenigingen te Volgens de „Maasbode" van Maandag avond werd tc Rotterdam een vergade ring gehouden van electro-technische werkgevers. De vergadering trok zeer veel be langstelling, zegt het blad. Geen wonder ook. Deze electro-technische werkgevers bleken, naar uit het verslag bleek, heele- maal op de hoogte van hun tijd te zijn. Er werd n.l. druk gesproken over wederopbouw en samenwerking. En de resultaten waren niet onbevredigend, want men kwam overeen gezamenlijk te arbeiden aan den electro-technischen opbouw van Rotterdam. Ik vermoed maar dat werd niet vermeld met electro-technische werk krachten. Als dat zoo doorgaat kan Rotterdam nog meer beroemd worden dan het al was. Want dan komen straks ook de bouw- bedrijfsehe werkgevers en arbeiders in actie. En natuurlijk ontbreken dan niet de journalistische werkers, die met hulp van de grafische vakgenooten voor de noodige reclame zorgen. De handelsche Rotterdammers zullen dan wel voor de rest zorgen. OPMERKER. Bergen op Zoom en Goes zullen de bij eenkomsten met declamatie opluisteren. STABILISATIE DER OESTER- PRIJZEN? De oesterverzenders zijn voor algeheele vrijheid. Maandagavond kwamen te Yerseke op uitnoodiging van burgemeester Gunning een 30-tal oesterverzenders uit Yersek, Tholen en Bergen op Zoom bijeen, ten einde te komen tot het vaststellen van prijzen voor consumptieoesters in ver band met de betalingen via de clearing. Burgemeester Gunning, die de verga dering opende en leidde, zette in het kort uiteen, wat in de laatste vergaderingen van het Vebo-bestuur is besproken. Deze hadden tot doel stabilisatie der prijzen op een niet te hoog niveau. Niemand kar. oesters zenden naar Duitschland of Bel gië zonder vereffeningscertificaat van de Nederlandsche Visscherij-centrale. De betalingen van die zendingen moeten per clearing plaats hebben. Anders is ni- mogelijk. Controle op de prijzen kan dus, zegt de voorzitter, plaats hebben via de clearing en de Visscherijcentrale. Een ieder die zich niet aan de overeengeko men prijzen houdt, zal gestraft worden met een flinke boete of uitsluiting van den oesterhandel. Verschillende personen meenden d; dit idee wel goed is, maar in de practijk niet uitvoerbaar. Is het mogelijk, dat de clearing medewerkt? Leent deze zich daarvoor? Heeft de Visscherijcentrale recht zulks te doen of te doen cont; leeren? Bovendien kan retour-provisie worden gegeven, of kan met den afn mer worden afgesproken om te recla meeren over slechte visch. Bovendien vertrouwt de eene handelaar de ander niet. Alleen controle op de prijzen is mogelijk bij een centrale verkoop een verkoopkantoor b.v. evenals bij de mos sels. Een officieel regeerings-instituut acht men echter over het algemeen nie» gewenscht. De voorzitter klaagde er over, dat het Vebo-bestuur hem in dezen niet steun de. De heeren lieten hem, zeide hij. in zijn hemdje staan. Na een discussie die ruim IV2 uur duurde, werd besloten te stemmen over de drie volgende punten: 1. algeheele vrijheid, 2. vrijwillige controle via Vis scherijcentrale en clearing, 3. in beginsel besluiten tot centraal verkoopkantoor over te gaan. Voor punt 1 werden uitgebracht 12 stemmen; voor punt 2: 3 stemmen en voor punt 3 ook 3 stemmen, blanco 5. De voorzitter gaf in overweging om de zaak nog eens rustig te bezien. De heer P. de Jong van Tholen dankte bur gemeester Gunning voor zyn leiding en bemoeiienissen. EERVOL ONTSLAG. Aan den agent van politie, dhr E Voorhans, is ingaande 1 April eervol ontslag verleend wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. NOG STEEDS RIJWIELDIEFSTALLEN Nog steeds duurt het stelen van rij wielen voort. Ook nu zijn weer aangif ten bij de politie ingekomen. Een hollend paard. Toen de vrachtrijder J. Huiszoon uit Meliskerke gisteren in de LangedeV zijn paard bij de leidsels vast had, schrok het dier van een auto en sloeg op hol. H. bleef met het paard meehollen, doch toen midden op de Markt het tuig brak kwam hij te vallen en verwondde zicl1 aan het gelaat, speciaal aan zijn rechter oog. Op de Markt bevond zich toevallig een arts van elders en ook een lid van de transportcolonne van 't Roode Kruis- Onder goedkeuring van den arts legde laatstgenoemde een verband, waarop H. zich mede op aanraden van den dokter naar een plaatselijk geneesheer begat Het paard werd even verder tot staan gebracht. Daar de wagen over H. v_'! heengegaan, was het een wonder, da deze er nog zóó afkwam. In het Verordening* «luit opgenomen eeneraal van het «ike verzekering onafhankelijkheid Hierbij werd of di var dept van van het volf Artikel De uitgever van een van een geïllustreerd 1 schrift, van persberi periodiek verschijnenc niede de eigenaren een onderneming, voor een overwegend vaardiging van of de danige drukwerken verplicht uiterlijk 1940 een ingevulde bevoegden procureur- rend directeur van po! 2. Hij, die tot invul danige vragenlijst verp 10 September 1940 noemde instantie zending van een een en ander onder gave van den aard zi„ 3. De in lid 1 bed* geldt zoowel voor door particulieren, die door maatschapp( of stichting worden 1 4. De procureurs-gei de directeuren van de juistheid der onderzoeken. Artikel 1. Voor algeheele of dracht, vervreemding Ij ondernemingen, i tikel 1, die zich bezi uitgeven of verhanc werken 2) afzonderlijke een uitgeversbedrijf, auteursrechten 3) die stukken groi die voor handelsbedr ging der drukwerke beteekenis zijn, moet te voren de den secretaris-genera van justitie worden 2. Hetzelfde geldt lingen, die de verplich dracht, vervreemding in lid 1 bedoeld, met vo v aa een vra po ge Eindvergaderii Onder de plannen d in duigen vielen bij 't oorlog op 10 Mei, was den van het Concours Harmonie- en Fanfar Zeeland op 13 Mei alh is, was dit concours v Meco, samengesteld ui gers van de Mimuco e nigingen Excelsior, C: ning na den Arbeid. Verleden week ver tot afwikkeling van d* Besloten werd, dat blijven om, zoodra de naar het voorwoord meester in het feestpr varen". Dit tevens als tegenover de advertec Toestemming werd bestuur van den Bond rant- en Koffiehuishoi nisatie den grootsten rantiefonds had gegev* gedane betalingen ove ten als grondkapitaal. bestuur van den Bor en Fanfaregezelschap toegezegd te zijner tij* vergadering een vooi het concours wederoir houden. Kloetinge. Reeds ja^ naar een ruimer en gi uitgezien. Thans is de: -Maandagmorgen wer 'oor, dat heel wat 1. geopend. Dit beteeken: tering voor Kloetinge ld Domburg. Op ring heeft het bescui •ondersteuningsfonds ervan in kennis groot aantal zie een zeer laag saldo 1 tJe toezegging werd zoodra het saldo f600, een uitgeschreven. Vfd is zal deze v* gorden gehouden, stuur voorstellen Ok met 50 te 169 leden telt, i maatregelen dienen 1evens zal op n nieuwe bo noemd, daar de £ls zoodanig heeft bedankt. de la bestuuj ads gest ziekteg zot vergad Waar verga A de ver vooi was het g< gene m heer om is bode lang Arnemuiden. Schijnen nog \a Sen te zijn van v dmsteren hunner ^erd Vrijdagav ""voner dezer nieentepolitie Geregeld ft et jg Ook ii ni< den wc favond o: gem procesvi wordt des ■P ■politie gemeente-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2