Wenken op technisch gebied. M 1 I De bank van tante. Het Vrouwenhoekje O O S gj I-S"0, §*ui£i I Distributie van levertraan. Het hoog? woord is er nog niet uit. at 0 N Z C n a ■a-S 7, 3% a 7 ë-cg? o M Cl w 513 a cs lif1 li bloc in de Moer, de plannen tot ruilver kaveling afwacht, daar dit van invloed zal iron op het wegennet. Men kan ech ter perwoniyk aansluiting vragen. Een der leden vraagt verlaging van het zomerpeil in de Moer, waarop de voorzitter er op wijst, dat men ook met de hooger gelegen gronden rekening hou den moet. Er klagen er reeds, dat er niet voldoendé water is. Hierna sluiting. Levering aan verbruikers alleen op een door een arts afgegeven bon. Levertraan mag krachtens beschikking van gisteren, zooals wij reeds meld den, aan verbruikers alleen wor den afgeleverd op recept van een arts of tegen overgave van een door een in Ne derland gevestigden arts afgegeven bon. Voor het afgeven van deze bons gel den voor de artsen de volgende richt lijnen: a. een grootere hoeveelheid levertraan dan 200 c.c. per hoofd en per week is niet toegestaan; b. de arts mag per bon niet meer lever traan uitschrijven, dan noodig is voor twee weken; voor meerdere personen uit eénzelfde gezin kan met één bon worden volstaan; c. de arts mag de bonnen slechts af geven, indien hij het verstrekken van levertraan op goede medische gronden noodzakelijk acht. Desbetreffende bonboekjes worden be schikbaar gesteld door het Rijksbureau voor genees- en verbandmiddelen, Tessel- schadestraat 6, Amsterdam (Z.). Apothekers mogen dus voortaan lever traan alleen afgeven op recept van een arts of tegen ontvangst van een bon, als bovenbedoeld. Zij kunnen levertraan blij ven bestellen op de bekende bestelformu lieren, doch zijn verplicht van iedere af levering nauwkeurig aanteekening te houden. Ook apotheekhoudende geneeskundigen kunnen op de bekende bestelformulieren levertraan blijven betrekken, doch moeten eveneens aanteekening houden van de verstrekte hoeveelheden. Zij mogen geen bonnen gebruiken voor aflevering uit eigen voorraad; al deze afleveringen wor den beschouwd als op recept te zijn ge schied. Drogisten en kleinhandelaren mogen levertraan uitsluitend afleveren op bon nen en kunnen levertraan, alleen betrek ken tegen inlevering van een overeen komstige hoeveelheid bonnen. Met een wang al ingezeept en de an dere nog glad en glimmend, blijft Bart stijf voor het raam staan. Nee, het kan niemand anders zijn. Maar zoo vroeg in den zomer? Een zeepklodder, vermengd met de korte baardstoppels, plekt tegen 't gor dijn. Bart zou het wel open willen trek ken, om nóg beter te kunnen zien, maar dat durft hij niet. Het hoeft ook eigenlijk niet, want hij weet het zeker, het is Sella. Het is het beeld, dat hy onder zijn vaak taaie studie-avonden en in het laatste jaar in de loopgraven en op wacht, altijd voor zich heeft gehad. De breede witte bank, voor het huis met de donkere boomen, langs den zon- nigen weg. De donkere figuur van tante Jans, het zwarte haar in een midden scheiding, die hij hier kon zien, en daar naast, een tenger blauw figuurtje, waarover een krans van warrige gouden krullen. Breed staat Bart voor het smalle raam. Een spiegel heeft hij vandaag niet noodig. Voor het raam, de oogen gericht op de bank daar aan de overzijde van de groene weilanden, scheert hij zich ver der af, strikt hij zijn dasje recht, trekt by zijn jasje aan en blijft dan lang staan de ellebogen geleund in de smalle groene vensterbank. Overwinnaar voelt hij zich reeds. De weg ligt nu voor hem open. De aanstelling op secretarie en krui wagens genoeg om een goede kans te maken voor een burgemeestersbenoe ming. En dat met Sella. „Marcella", zegt hy langzaam, met donker trillende stem. Ja, zoo zal hij haar naam zeggen. Vanavond al? Het is toch niet voor niets dat Sella al zoo vroeg is gekomen? Nee, hij wil niet één dag voorbij laten gaan. En Sella? Een gedachte springt in hem op die hem nog zekerder doet zijn van zijn overwinning. Een vroolijk jong meisje kan toch niet iederen zomer bij zoo'n oude tante lo- geeren om de tante? „Natuurlijk niet!" De vreugde bruist in hem op. Ze kwam hier om hem, en ze is hier nu ook om hem gekomen. Ze weet hoe hy er voor staat, tante zal het haar ver teld hebben. Vanavond gaat hij er heen. De oor log heeft het hem gemakkelijk gemaakt. In de oorlogsdagen, Bart was al gauw terug uit den strijd, praatte je met ieder een en Bart heeft toen de kans niet voorbij laten gaan, de kennismaking met tante Jans aan te knoopen. Hy heeft gedeeld haar onrust om het nichtje, dat analyste was in een groot ziekenhuis in Rotterdam. De uitlegging van tante Jans, wie het nichtje was, dat meisje dat hier 's zo mers wel kwam, hy had haar misschien wel eens op de bank zien zitten? was heelemaal overbodig. „Ja, hy had haar wel eens gezien", probeerde hy toen zoo gewoon mogelyk te zeggen, en het was zeker tante Jans haar angst om Sella, dat zy toen niet be merkte, hoe ongewoon zyn stem klonk. De eerste maal, dat hy met iemand over haar gesproken had. Het eerste contact, al was Sella er on bewust van, was toen tot stand geko men. Natuurlyk had hij daarna tante Jans nog vaak gesproken. Zyn droomen, den langen winter aan het front, achter zijn bureau, waren by- na werkelijkheid geworden. 's Morgens, 's middags, soms nog des avonds, had hij naast tante op de bank gezeten, en al was het nu nog zonder Sella, toch op Sella's plaatsje. Zijn hand had hij gelegd op de leuning waar zeker Sella's hand ook gerust had. Enhij had ook naar het huis, daar aan de andere zijde van de weilan den gekeken. Daar moest Sella hem gezien hebben, als hij 's avonds voor het open raam zat te studeeren. Bart richt zich hoog op. De hand aan de raamknop. Hij weifelt om het raam open te doen. Andere jaren was het heel gewoon ge weest. Maar nu, nu zyn plaats daar op de witte bank verzekerd is? Tante Jans zal Sella natuurlyk van hem verteld hebben: De jonge mynheer van den overkant. 's Avonds overtuigt Bart zich, dat tante Jans en Sella op de bank zitten, en dan maakt hij zijn toilet tot in de puntjes in orde. Sella kijkt droomerig voor zich over de door de avondzon beschenen landen als Bart langzaam aan komt fietsen en pas als hij vlak bij is, bemerken zij en tante Jans hem. Stijver dan gewoonlijk begroet hij tan te Jans. Een korte voorstellingen dan kijkt Bart voor de eerste maal in de la chende oogen van Sella. Bart krijgt een plaats aan den ande ren kant van Tante Jans. Wacht maar, nog even, dan zit hij in het midden, of Sella. Toch voelt hij zich dezen avond op de bank niet zoo op zijn gemak als wanneer hy alleen is met tante Jans. Hij voelt, Sella is een ander meisje dan de meisjes van het dorp, waarmee hij tot nu toe omgang had. Tegenover haar vlotte omgangsma nieren voelt hij zich houterig en hij is niet de vlotte jongeman, die hij in zijn droomen tegenover Sella was. Tot zijn blijdschap merkt hij dat tante Jans Sella toch al over hem heeft inge licht. Sella huldigt hem om zijn dapperheid tydens de oorlogsdagen, maar Bart wuift de hulde terug. Zooveel bijzonders was het niet. Als tante Jans naar binnen is, om thee te zetten, praten ze samen over zijn toekomstige loopbaan. „Het lykt me heerlijk", zegt Sella, en Bart leest verlangen in haar oogen, „om burgemeester te zijn van een dorp. Al tijd buiten te wonen" „Ja", begint Bart, en dan zwijgt hij. Hij heeft Sella's blik gevangen en kijkt haar diep in de oogen. Nee, deze dag geeft hem Sella niet, maar die blik? In den nacht is de lucht vervuld van vliegtuiggeronk, maar Bart hoort alleen de stem van Sella. Beschaafd, zonder dialect, een stem zooals er maar een is, en hij ziet de diep ten van haar klare oogen. „Ga jij er zelf even heen, Sella", zegt tante Jans en draait zich meteen om, dat Sella haar gezicht niet zal zien. De veelvuldige bezoeken van Bart den laatsten tijd en nu, nu Sella er is. Tante Jans heeft zijn steelsche blik ken wol gezien. Voor haar heeft hij zijn geheim niet kunnen bewaren. Sella voelt zich niet erg op haar ge mak, wanneer zy in de duur, maar niet smaakvol gemeubileerde kamer zit. Het dieprood is uit Bart's gezicht te ruggetrokken, als hij Sella begroet. Dan vertelt Sella haar plan. Een bui tendag voor haar Rotterdammertjes van de Zondagsschool. Tante Jans heeft haar hier naar toe gestuurd om de groote weide en de schuur. Bart's moeder zit zwaar op een rechte stoel. Zij is er niet dadelijk voor. Het gras zal zoo vertrapt worden Maar Bart weet haar bezwaren weg te redeneeren en Sella kan met de be geerde toestemming naar huis gaan. „Bart", zegt zijn moeder langzaam, als hij weer in de kamer komt, en na druk leggend op ieder woord, „je hoeft niet te denken dat dat een vrouw voor je is. Zoo'n stadsdametje. Er zijn hier meis jes genoeg waaruit jij je keus kimt doen en die waarschijnlijk heel wat meer in de melk hebben te brokken", Sella's plan, waarbij Bart haar trouw terzyde staat, slaagt volkomen. En Bart heeft nu ongezochte aanlei dingen genoeg om geregeld bij tante Jans binnen te loopen en Sella te ontmoeten. Toch blijft hij zich stijf voeten bij Sella's ongedwongen lach en haar jolige scherts. De avond na de Rotterdammertjes, ja dan zal hy haar naam noemen, Marcella Moe en afgezakt keert Sella met Bart van het station terug, waar zij haar Rot terdammertjes uitgeleide heeft gedaan. Bart's bezorgdheid voor haar weert ze lachend af, maar als hy 's avonds nog even komt kijken, blykt tot zyn teleur stelling, dat Sella al vroeg naar boven is gegaan. Voor het open raam van haar kamer hoort Sella beneden Bart's stem. Wat ze niet wilde aanvaarden, is haar thans overduidelijkBart heeft haar lief. Hoe moet nu haar houding voortaan tegenover hem zijn? Gewoon, zooals tot nu toe, besluit ze dan; waarom zou ze anders doen dan gewoon Het uitstapje van haar Zondagsschool klas heeft Sella veel correspondentie bezorgd en ook de daarop volgende da gen komen er nog veel brieven. „Tante, vindt u het goed ,dat ik van avond bezoek krijg?" vraagt Sella twee dagen later, met een blosje op haar wan gen en een verlegen lachje. „Natuurlijk, en het treft mooi", zegt ante en ze heeft moeite haar blijdschap te verbergen, „ik heb immers vergadering van het comité voor slachtoffers van de oorlogsschade". „Ja, dat wisten we", en als tante dan niet verder vraagt, geeft Sella ook geen nadere uitlegging. Tante Jans naar de comitévergade- ring en Sella alleen thuis. Deze gelegen heid zal Bart niet vcorbij laten gaan. Met zijn blikken gericht op de bank zijner droomen, knapt hij zich tegen den avond op. Bart is zenuwachtiger dan hij zelf wil weten en veel te vroeg om tante Jans niet thuis te treffen fietst hij weg. Dan eerst nog maar een eind om, in huis heeft hij toch geen rust meer. Hij weet niet meer wat hij zich heeft voorgenomen te zeggen. Alleen de naam „Marcelle", daarin lig gen al zijn gedachten uitgedrukt. Als Bart eindelijk, voor het uiterlijk beheerseht, het huis van tante Jans na dert, ziet hij op de bank Sella. En naast Sella, haar handen in de zijnen, een vreemde, jongeman. Zij hebben alleen oogen voor elkaar en zien niet, dat Bart haastig een zijweg inschiet, waar hij het zichzelf probeert duidelijk te maken, dat voor hem geen plaats meer is op de bank van tante. „M. Z.". EEN TRANSPORTABELE ONTVANGER. Een radiotoestel dat speciaal in dezen tijd onze bijzondere aandacht verdient is de nieuwe Philips draagbare ontvanger type 122 ABC. Juist omdat het eenigs- zins afwijkt van de meeste typen draag bare ontvangers, besteden wij eenige aandacht aan dit toestel. Vroeger genoten wij van een draag bare ontvanger, terwijl we kampeerden. Ook als curiositeit bouwden we wel een draagbare ontvanger. Tegenwoordig is het echter zoo, dat wij een radio-ontvan ger niet gaarne missen. Ook als de stroom ons in den steek laat, willen we toch gaarne luisteren. En dit is op een heel gemakkelijke manier mogelijk met het nieuwe Philips toestel. Daarbij is het gemakkelijk verplaatsbaar, daar de afmetingen van het geheele apparaat, inclusief batterijen slechts 18 x 26 x 29 cm is. In deze maat zijn zelfs de knop pen inbegrepen. Het is dus inderdaad gemakkelijk transportabel. Ook het probleem van de stroombron bij dit toestel is op een bijzondere wijze opgelost. Zooals we weten, hebben we voor verplaatsbare toestellen een accu, anode-batterijen en negatieve rooster- battery noodig. De bezwaren, die aan deze stroom bronnen kleven, kennen wij allemaal. De accu is meestal leeg, als we juist eens naar iets moois willen luisteren, de an- node-battery willen wij altyd langer la ten meegaan, als voor een goede ont vangst te prefereeren is. Daarby komt het ongemak voor transportabele appa raten, dat beide voedingsbronnen zeer zwaar zijn, zoodat we voor ons plezier het toestel meestal niet transporteeren. Philips heeft voor deze problemen een goede oplossing gevonden. Ook in het toestel zitten batterijen, maar het kan bovendien worden aangesloten op een net van willekeurige stroomsterkte en stroomsoort. Dus het toestel is zoowel geschikt voor wissel als gelijkstroom, voor 220 volt zoowel als voor 110 volt. Men kan daardoor uitkomen met een en hetzelfde toestel, voor thuis en op reis. Laat de electrische centrale ons in den steek, dan even omgeschakeld en onze radio kan toch gaan. In het toestel zit ten drie parallel geschakelde batterijtjes die voor de voeding zorgen als het toe stel niet op het electriciteitsnet is aan gesloten. Als het niet bepaald noodig is, kan men de batterijen ongebruikt laten en ze daardoor sparen. In het toestel is een relais aangebracht, waardoor automa tisch op batterijen wordt overgescha keld, zoodra de stekker uit de contact doos wordt genomen. Het toestel houdt dus niet op met spelen als men de ver binding met het net verbreekt. Voor de gèlijkrichting van de wisselstroom wordt van een selenium-cel gebruik gemaakt. Het schema van het toestel is eenvou dig. Het golflengte-gebied is beperkt tot dat der middengolven (200585 m). Bedienknoppen zy er maar twee, n.L de sterkteregelaar (gecombineerd met de aan- en uitschakelaar) en de afstem knop. Er is een ingebouwd raam, hoewel ook met een buitenantenne of een net- antenne kan worden gewerkt. De eerste lamp is een DK 21, een mengoctode, dan volgt een middenfrequentversterker pen- thode, de DF 21, de derde lamp is een diode triode DAC 21als eindlamp is een penthode toegepast, de DL 21. Zooals wij uit de beschrijving der lampen kun nen zien is het toestel een super. Het be vat vijf afgestemde kringen, zoodat het toestel aan redelijke selectiviteitseischen voldoet. De anode-spanning is van de orde van grootte van c.a. 100 volt. Zoo als we zien is dit een lage anodespanning De luidspreker is permanent dynamisch zoodat een goede geluidskwaliteit ver zekerd is. Zooals vanzelf spreekt moet men het toestel .gebruikt als draagbare ontvan ger draaien loodrecht op de richting van het zendstation. Alles bij elkaar is boven beschreven ontvanger alleszins de moeite waard er eens nader mee kennis te maken. Het is een klein, handig toestel, met uitsteken de kwaliteiten. Vragen. F. J. te K. Het feit dat u verschillen de pauzeteekens hoort op de Duitsche zenders, ligt aan het feit, dat iedere zen der byna weer een apart pauzeteeken heeft. Het pauzeteeken, dat men hoort is dus afhankelyk van het programma, waarmee de door u beluisterde zender is verbonden. De volgende keer hopen wij eenige pauze-teekens te geven. DE VETRANTSOENEERING. De vetrantsoeneering is nu eenigen tijd aan den gang en de huisvrouw zal inmiddels bespeurd hebben voor welke problemen de beperkte boterverstrek- king haar stelt. Van het rauwe vet kan hoewel de prijs zeer gestegen is, voor het bereiden van vleesch gebruik worden gemaakt, maar de hedendaagsche huisvrouw is het „uitbraden" van vet wat ontwend. Daarom kan het zijn nut hebben eraan te herinneren, dat het rauwe vet, dat men bij den slager betrekt, eerst in zoo dun mogelijke stukjes moet worden ge sneden, waarna het op een zacht vuur in de braadpan moet worden uitgebak ken. Door herhaaldelijk roeren kan het onaangename aanbranden worden voor komen. Is het vet volkomen helder ge worden en zijn de kaantjes ten slotte alle lichtbruin, dan worden zij met een lepel stevig uitgedrukt en vervolgens uit de pan genomen. Met een snufje zout erbij worden zij door menigeen gaarne bij de boterham gegeten. In het dam pend heete vet wordt nu het vleesch op de gewone wijze gebraden of gebakken. Vindt men, dat op dezelfde wijze verkre gen jus een wat te lichte kleur heeft, dan biedt het jusblokje uitkomst. Ook denke men aan de mogelijkheid om rauw spek op de wijze van groot vleesch te braden. Hef daarbij verkregen spekvet kan de grondstof voor een smeervet op de boterham vormen (stroopvet) en het gesneden spek is een uitstekende broodbelegging. Bij verschillende andere groenten (bladgroenten, knolletjes, koolraap, bloemkool enz.) kan een melksausje, dat gebonden is met aardappelmeel en waardoor op het laatste oogenblik een kleine hoeveelheid boter wordt geroerd, het botergebruik beperken, zonder de smakelijkheid in gevaar te brengen. De bereiding van rauwe sla stelt even een probleem, omdat zonder olie zal moeten worden gewerkt. Hier zijn ech ter verschillende goede vervangingsmid delen bij de hand, zooals: een mengsel van hangop met fijn gesneden groene kruiden en wat zout. een mengsel van hangop met wat dikke tomatenpuree, fijn gesneden peterselie en wat zout, een mengsel van hangop, mosterd, pe per en zout, een mengsel van yoghurt, dat men op een der vorig genoemde manieren geurig maakt, een mengsel van kwark met een of meer van boven vermelde toevoegsels. U ziet hier: er is keus genoeg. Wil men zijn hoeveelheid boter voor het uit smeren op de boterham vergrooten een vermeerdering van het vetkwantum levert dit uiteraard niet op dan kan men de boter met wat melk of lauw wa ter vermengen. Toevoeging van melk doet de boter sneller bederven, zoodat dit hulpmiddel in het warme jaargetijde minder aanbeveling verdient. Tenslotte zij nog vermeld, dat men door een hoeveelheid boter of door, zoo als reeds werd vermeld, spekvet met stroop te vermengen een smeersel voor de boterham verkrijgt, dat door sommi gen wordt gewaardeerd. Het braden van vleesch met los vet. Koop hiervoor bij 't vleesch een weinig bijbehoorend los vet (men rekent on geveer 1/5 van het gewicht aan vleesch) snijdt dit zeer fijn en laat het zachtjes uitsmelten, af en toe roerende. Druk de kaantjes uit en neem ze uit de pan (een smakelijke broodbelegging), verhit het vet tot er een blauwe damp afkomt, wentel het gezouten vleesch aan alle zijden door het heete vet. Keer het vleesch telkens en laat het aan alle zijden bruin worden, voeg er wat water by en laat het vleesch met het deksel op de pan, gaar worden. Gebruik niet te veel water tegelijk om het bruine korstje niet verloren te laten gaan. Vleesch braden zonder vet. Vette vleeschsoorten kunnen uitste kend gebraden worden zonder vet. Zet het vleesch op met een bodempje water en laat het zachtjes koken. Braad het vleesch als het water verdampt is in het intusschen uitgesmolten vet. Behandel het verder op de gewone wijze. Stroopveit. Meng hiervoor 1 deel uitgesmolten spekvet met 3 deelen stroop, gebruik het als strijkvet op de boterham. Het maken van kwark. Neem hiervoor 2% 1 gepasteuriseerde melk of taptemelk met 1 flesch karne melk. Verwarm de zoete melk tot ze lauw is (ongeveer 30 gr.). Voeg de kar nemelk er bij. Houdt het mengsel lauw in een teil met warm water of op een hoekje van het fornuis tot de melk ge stremd is en de wei (het waterachtig gedeelte) boven komt drijven (na onge veer een uur). Giet de massa op een, met een niet te dunne doek, bedekt vergiet, met een kom of teil er onder. Laat het water er zoo volkomen mogelyk uitlek ken en schep de stevige massa in een schaal. Kwark als slasaus. Meng de kwark met wat zout en fijn gehakte tuinkruiden (peterselie, sjalot jes, dragon) en desverkiezend wat dikke tomatenpuree. Maak met deze saus de sla aan. Kwark als broodsmeersel. Strijk de kwark uit op ongesmeerd bruin- of roggebrood. Vermeng ze des- verkiezend eerst met wat uiensap en wat zout, strooi er voor de kleur en voor de smaak wat paprika over. Meng er in plaats van ui ter afwisse ling wat tuinkruiden door. UIT DE MODEBLADEN. Het Augustus-nummer van Beyer's „Mode fiir Alle" is inderdaad „een red der in nood", want het redt de dam' uit de moeilijkheid, wat met de stof te doen om het beste resultaat te krijgen. Wanneer men in dit nummer de fijne combinatie van verschillende stoffen, de origineele verandering van een oude ja pon in een nieuwe, de totale vermaking van een plusfours tot een kinderjasjt- ziet, doet dit wellicht menig aardig idee aan de hand. Behalve elegante middagtoiletjes, waarbij ook nu nog veel ruimte ver werkt wordt, vinden we vroolijke, sportieve jurkjes van weinig stof ge maakt, maar toch een vlot geheel vor mend. Bij de avondkleeding valt ons di rect de stijlvolle, witzijden japon op met lange mouwen, die, evenals het lijfje rijkelijk met kralen versierd zijn. De meest ideale dracht voor den over gang, n.1. het mantelcostuum, biedt steeds vele voordeelen. Men kan bij he rokje verschillende blousjes dragen, zoo als dit nummer in groote verscheiden heid laat zien. Het jasje kan desnoods ook op een jurk gedragen worden en bij het rokje eventueel een wollen vestje. Erg aardig is de hooggesloten mantel met de groote opgezette zakken, die deze practisch en sportief maken. Ditmaal werd veel aandacht besteed aan de kleeding voor dames met groote bovenwijdten. Ook voor de jongens en meisjes is in dit nummer wel wat te vinden. Het handwerkhoekje zorgt voor ge breide kinderkleeding en het knutsel hoekje vertelt wat men met gekleurd band allemaal bereiken kan. Maandag 12 Aug. 1940. JAARSVELD. 4.14.4 M. VARA-Uitz. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Gram. 10,00 VPRO: Morgenwijding. 10,15 Declam. 10,40 Pianoduetten. 11,10 Declam. 11,30 Orgel en zang. 12,00 VARA-orkest. 12,45 Ber. ANP. 1,00 Gram. 1,15 VARA- orkest. 2,00 Viool, piano en gram. 2,40 Declam. 3,10 Gram. 4,00 Esmeralda. 4,45 Voor de kinderen. 5,15 Ber'. ANP. 5.30 De Ramblers. 6,00 Gram. 6,30 „De Golfbrekers". 6,40 Lezing- „Gelre's ont wikkeling in de middeleeuwen". 7,00 Vragen van den dag (ANP). 7,15 Ber. 7,20 Gram. 7,40 Causerie „De textiel distributie". 8,00 Ber. ANP. 8,15 VARA- orkest en soliste. 8,45 Radiotooneel. 9,15 Gevarieerd progr. (opn.) 10,15 Ber. ANP. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV-Uitz. 7,00 Ber. Duitsch. 7,15 Ber. Eng. 7,30 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,10 Schriftlezing en medit. 8,25 Gew. muz. (opn.) 8,35 Gram. 9,45 Viool, piano en gram. 10,30 Gram. 11,15 Ber. Eng. 11,30 Gram. 11,45 Zang met pianobegel. en gram. 12,30 Ber. Duitsch. 1,00 Quintolia en gram. 2,00 Ber. Duitsch. 2,15 Quintolia en gram. 3,15 Ber. Eng. 3,30 Gram. 4,15 Jac. Staffer's sextet en gram. 5.00 Ber. Duitsch. 5,15 Ber. ANP. 5,30 Jac. Staf fer's sextet en gram. 6,15 Ber. Eng. 6,30 Gram. 7,00 Vragen van den dag (ANP 7,15 Ber. 7,30 Reportage of muziek. 8,00 Ber. Duitsch. 8,15 Ber. ANP. 8,30 Ber. Eng. 8,45 Bel Canto. 9,15 Ber. Eng. 9,30 Bel Canto. 10,00 Ber. Duitsch. 10,15 Ber. ANP. 10,30—10,45, 11,15—11,30: 0,15—0,30 en 1,15—1,30 Ber. Eng. C/7 C/5 .e c "i c o3 eu ais s 05 T3 MR fl o -D O 03 <D <D -4-> <D O 3 "O a S-l a a St A o> ■si txfl <2 S S C ~Üj o, bi) g. o o o N O a 'n 2 oi O) O bo C 0J c3 o3 cj bp <u d 6 0) O a d o cl >3 es o. ca T3 2 N 12 °p 3 52 2 s oo I f 7 TH 00 (M IM ,H co li

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6