IVSooie, charmante zonnebruining Wat buiten de Textiel distributie valt. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Laatste Berichten Landbouw Rechtszaken Burgerlijke Stand Telegrammen Finantieele Berichten. gemaakt, maar aan principieel deeld. ar: zij heeft thans in bestaan, omdat gezag van Gods enbare leven, met aat of valt, thans wordt aangevoch- aatdeNe- Jnie klaren en duidelijk arop haar de politie- rust ivelke grondslagen behoort te berus- rorden gericht, be- verschil van mee- l dat verschil van n. Er zijn staats- erschil van inzicht treden, omdat er het staatkundige )aar wordt slechts zich niet op dat iet optreden van irmaal. Daar geldt, re beperkingen, de ming. dat de Nederland- dijk uitspreekt op ch ten deze stelt, of zij zich op dit e N. S. B. en van erscheidt. van Mr Linthorst persconferentie bevestiging is van sijner brochures kt, dat met de Ne- nieuwe groep ee- de pretentie heeft politieke formatie t standpunt van de dan zal de sympa- lloos velen op een berusten. Unie behoort zich korten termijn on tken. hzelf al niet meer zij de vrijheid van ou verwerpen, be- idelijk te maken, Laatschap onveree- t van een politieke >f zij een waarlijk wil zijn, dan wel Dolitieke partij, ïrslag van de pers ezen, dat degenen, betuigd, nog in de gesteld zich als lid oeten onzen lezers ifwachting van een klaring van de lei- dsche Unie de aan- maatschap achter- het isolement niet dit ons echter op- m zullen wij haar niet passief, maar lie ons wordt opge- indersbond. zijn blijdschap uit, eweldige gebeurte- vergaderd en dat litairen dienst zijn in welstand moch- erse sprak daarna van de veeteelt in de ontwikkeling jere tijden. De oor van bestaan zulk ts heeft ingenomen onze bevolking er Voorts, hoe wij ons rendabel kunnen ie positie der vee- d, bij gebrek aan lig zal zijn zooveel lit eigen bedrijf te neenteraad. erde de gemeente- ■schap van den bur- Louwerse was we- In zijn openings voorzitter aan de ons liggen, daarbij ir uitsprekende dat ze gemeente behou- erd. Dhr De Nood laad den voorzitter >eid, zoowel in de als in de tegen- ank ook betrekken- den ambtenaar ter Iter wil ook den ge- wachter een woord >or de door hen ten ;sdagen verrichten ening, dienst 1939, >p een bedrag van nsten en f 24.459,72 slot f2780,98, ge- i het Burg. Armbe- istjaar 1941 wordt jedrag van f 1100,oo en W. wordt he it met de Fraude- gemeenten inzak0 -nqi nee. Vrij zün van de distributieregeling: 1, Geheel uit natuurzijde geweven, ge breide en tricot stoffen, en daaruit ver vaardigde artikelen, boven- en onder- kleeding, inclusief kousen en sokken. 2. Crêpe georgette, crêpe mousseline, or- zandi, opal, glasbatist, velours chiffon, brocaat- en laméstoffen, cisselé, en de daaruit vervaardigde bovenkleeding. 3. gportsokjes (z.g. skisokjes) voor zoover jjgt geheel of gedeeltelijk vervaardigd uit wol; lange dameskousen, vervaar- uit kunstzijde (geen kinderkousen) 4 "Kleeding en benoodigdheden voor ba- bies en kinderen, die op 5 Augustus '40 beu leeftijd van 3 jaar nog niet bereikt hebben, uitgezonderd op punten gewaar- deelde stoffen en weefsels aan het stuk en garens. 5. Rok- en smoking-costuums, rokves te rokhemden en fronts, voor zoover bestaande stoffenvoorraden de vervaar diging daarvan toelaten. 6. Avondjapon nen en-mantels (z.g. galakleeding), voor zoover bestaande stoffenvoorraden de vervaardiging daarvan toelaten. 7, Regenjassen, regenmantels en re gencapes uit gummi of gegummeerde stoffen vervaardigd. 8. Strandpyama's voor vrouwen en meisjes. 9. Lange ka merjassen voor mannen. 10 Corsetten, corseletten, bustehouders, sousbras, lijf jes, gordels, maag- en buikbanden, jar retelles, bretelles, sokophouders, buik borst-, knie-, pols- en oorwarmers, sous pieds en handschoenen. 11. Kant, kant werk en uit kant vervaardigde artikelen en kleeding. 12. Shawls, hoofddoeken en omslagdoeken, voor zoover niet uit wol en/of halfwol vervaardigd. 13. Zwem- kleeding en uniforme sportkleeding, be staande uit shorts en shirt, voor voet balclubs en dergelijke sportvereenigin- gen. 14. Mannen- en vrouwenhoeden, pet ten, baretten, mutsen, kappen, dassen (zelfbinders, butterflies, enz.), boorden, manchetten, dameskraagjes, jabots en dergelijke, lint, band (ook elastiek), strikken, corsages, kunstbloemen, gar neering, passement, tressen, brande- bourgs, haarbandeaux, haarnetten, rouw- artikelen (geen bovenkleeding), slaap- sokken en veters. 15. Ambtskleeding voor geestelijken, advocaten, leden van de rechterlijke macht, professoren, kleeding voor koor knapen, misgewaden, kerkelijke para menten, bruidskleeding, kap- en bed- mantelties en lijkwaden. 16. Echt bont en daaruit vervaardigde bovenkleeding voor zoover het bont daarin niet Is ge bruikt als voering. 17. Sanitaire textiel producten (b.v. watten, verbandgaas, bandages, sluitlakens, elastieken knie- en enkelkousen, enz.). 18. Natuurzijden en kunstzijden garens. 19. Lampekappen en glanscretonne en daaruit vervaardigde artikelen, pitten en petroleumbranders. 20. Parapluies, para sols, tuinparasols, parapluie-foudralen, tasschen, beurzen, doozen, etui's, koffers stofzuigerzakken, vlaggen, vlaggetjes, vaandels, hangmatten, sierkussens, thee mutsen, visscherij-artikelen (geen z.g.n. visschersgaren), poppenkleeding, speel goederen, kleerhangers, motzakken en waschzakken. 21. Handwerkgarnituren, -kleeden en kleedjes met of zonder mate riaal (met uitzondering van voorgetee- kende kleedingstukken voor personen van 3 jaar er, ouder en handbreigarens), handgeweven tafel- en sierkleeden, hand- werkgarens (b.v. borduur- en haakga- rens, kelimwol, smyrnawol, zephirwol en dergelijke). 22. Afgepaste tapijten, kar petten en matten, linoleum, balatum, stragula en artikelen, vervaardigd uit jute, cocos, sisal, manila, hennep en ramé; kunstleer, leerdoek en wasdoek, benevens daaruit vervaardigde artikelen. 23. Artikelen, vervaardigd uit geperst vilt. 24. Poetsdoeken, vaatkwasten, pan- schuurders, zwabbers en dergelijke, en poetskatoen. 25. Schilderslinnen, cal queerlinnen, boekbinderslinnen en gaas. 26. Speciale beschermende beroepsklee- ding voor zandstraalblazers, lasschers, arbeiders in gieterijbedrijven, machine arbeiders, schoorsteenvegers; verder as- bestkleeding, zuuravste kleeding, mijn- werkerskleeding, waterdichte beroeps- kleeding, beschermende kleeding tegen teer en mest, operatie jassen (al deze ar tikelen uitsluitend tegen overlegging van een bewijs van werkzaamheid in het be treffende beroep). 27. Verduisteringstof en daarvan voor verduisteringsdoelein den vervaardigde artikelen. 28. Divan- kleeden, schoorsteenkleeden, tafelklee- den en tafelloopers, sierkleeden en sier- kleedjes, kapstokkleeden, afgepaste go belins en dergelijke wandkleeden en an- timacassers. 29. Stoffen en weefsels in coupons, welke ten hoogste 90 cm lang zijn. en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Flacon 60, Tube 60, Doos 50 en 25 ct. (Adv.) 3. ast i X gCJLUCCAXWA* welke op 31 Dee. Irie jaar te verlen- Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat door hem op Dinsdag 30 Juli j.l. de noodige handeling is verricht tot in schakeling van den electrischen stroom voor Buttinge, zoodat de bewoners al daar thans over electrischen stroom be schikken kunnen en de electrificatie van Buttinge hiermede een feit is geworden. In verhand hiermede geeft de voorzit ter kennis, dat volgens mededeeling van de P. Z. E. M. nog meerdere bewoners van Buttinge aansluiting wenschen, en vraagt of de Raad genegen is hiervoor garantie te stellen. Na eenige bespreking wordt met alg. st. besloten zich als ge meente garant te stellen ook voor deze verdere aansluitingen. De wensch wordt uitgesproken, dat nog meerderen ter plaatse hun perceelen zullen doen aan sluiten. Ten aanzien van de bestrating en her bestrating van wegen in de gemeente, waarvoor vóór den oorlog reeds plannen waren opgemaakt, vindt nog eenige be spreking plaats. Besloten wordt deze plannen niet te laten varen, doch t.z.t. hierop nader terug te komen. Hierna sluiting. Stavenisse. Onder voorzitterschap van dhr J. C. Droogendijk werd Maan dag j.l. een vergadering gehouden van den Dijkraad der Calamiteuze Polders Moggershil en Oud-Kempenshofstede. De rekening van de waterkeering van Moggershil werd in ontvangsten vastgesteld op f 2211,63en in uitga- fl375°9" f 835,68%goed slot alzoo n aV reken'n§ van de waterkeering ua-Kempenshofstede werd in ontvang sten vastgesteld op fl007,85y2 en in f1565 98 °P f8441'871/2: goed slot Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Broek op Langendijk, J. velden te Nijega (H.O.V.). Aangenomen naar Hillegersberg, B. c- Visser te Vorden. Geref. Kerken. Beroepgn te Noordeloos, H. H. Gros- P p oand. te Delft. Te Nieuw Beets, u' v- Berge, cand. te Oosthem. Chr. Geref. Kerk. can<?rf0Po" te ®rmef°' H. v. Leeuwen, Cand' Rijswijk (Z.H.). Vrije Evang. Gemeente. sfr^0men naar Rotterdam, D. Vis- nd., die bedankte voor Franeker. Mooi?6^' Pfn 14 Aug- ho°Pt Ds M- J- sch( ppredlkant bij de Vrij Evangeli- ambtsiuhif6ent! alhier> 2Ün 30-jarig ^jubileum te herdenken. J. VIJVERBERG. De in heel Nederland bekende vogel fotograaf, de heer J. Vijverberg te Noordgouwe, heeft afscheid genomen als hoofd der school, welke betrekking hij 31 jaar had vervuld. Van tal van zijden mocht hij treffende bewijzen van hulde en dank ontvangen van leerlingen, oud-leerlingen, uit de burgerij, namens het gemeentebestuur en den inspecteur van het lager onderwijs. DE KWEEKELING MET ACTE. De besturen van de vereeniging van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche gewes ten; de Ver. van Chr. Nat. Schoolonder wijs; de Unie „Een school met den Bijbel"; De Schoolraad voor de scholen met den Bijbelde Ver. voor Chr. Volks onderwijs; de Unie van Chr. Onderwij zers en Onderwijzeressen in Nederland; Geref. Schoolverband; de Ver. voor Chr. Geref. Schoolonderwijs in Nederland hebben gezamenlijk een circulaire doen uitgaan aan de besturen der Chr. scho len in ons vaderland, waarin zij nog eens de aandacht vestigen op de positie van den kweekeling met acte en deze besturen opwekken de werklooze jonge onderwijzers te helpen in hun strijd om het bestaan. Erkennende de financiëele moeilijkheden voor de meeste school besturen durven deze organisaties dan ook niet aandringen deze leerkrachten te salariëeren naar het salaris waarop zij aanspraak hebben, maar dringen zij er op aan, alle middelen in het werk te stellen om deze jonge werklooze onderwijzers tegen een zoo redelijk moge lijke vergoeding een plaats in de school te geven. De organisaties willen in deze richting gaarne stimuleerend wer ken en de besturen desgewenscht met raad en daad bijstaan. Wissenkerke. Te Arnhem slaagde voor het diploma Wegentechnicus van PBNA de heer W. Oele te Zwartsluis, voor dien wonende alhier. Twee personen ge dood bij instorten graan zolder. Gisterochtend is de zolder van een graanpakhuis van den heer Sig- mond te Sleewijk ingestort. In het pak huis bevonden zich vier personen, die allen onder het graan bedolven werden. De 60-jarige eigenaar, de heer Sigmond en de 47-jarige heer Visser werden bei den levenloos uit het graan gehaald. De zoon van den heer Visser was bewuste loos, doch kwam later weer bij kennis, terwijl het vierde slachtoffer een been breuk kreeg. De beide gedoode slachtoffers waren gehuwd. De heer Visser laat een groot gezin achter. Kettinghandel in thee ontdekt. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen eenige Haarlemmers, die zich hebben schuldig gemaakt aan een z.g. kettinghandel in thee. De eerste kocht thee voor f 1.25 per pond en verkocht deze weer tegen een hoogeren prijs aan anderen, die op hun beurt de partij ook weer met een zoet winstje van de hand deden. Toen de politie ingreep, was de prijs reeds tot f 4.50 per pond gestegenVijftig pond thee is in beslag genomen. (Telegr.) Te water geraakt en verdronken. In de Maas bij Al phen (N.-B.) is het 13-jarig zoontje van de familie K„ dat in een roeibootje zat te spelen, in het water gevallen en ver dronken. Kind uit raam van derde etage gevallen. Zondagmiddag is het tien maanden oude dochtertje van de familie H. in de ouderlijke woning aan de Langedijk- straat te Rotterdam uit het raam van de derde étage gevallen. Het kindje lag in een wieg, die vlak voor het open raam van de achterkamer was neergezet en in een onbewaakt oogenblik is de kleine op den vensterbank gekropen en vandaar omlaag gestort. Het meisje bleef zwaar gewond lig gen op een plat van de eerste étage en had een hersenschudding en een bek- kenfraetuur opgeloopen. Haar toestand is zorgelijk. Het gevaarlijk spel met een lorrie. Zondagmiddag is te Rotterdam een noodlottig ongeval gebeurd, waarbij een tweejarig jongetje om het leven is gekomen. Het ventje was vergezeld van Zijn moeder in de loods van Stokvis. Terwijl de moeder in gesprek was met den por tier liep het ventje door de loods en ibleef staan bij eenelectrische lorrie. Hij ging er vóór staan en haalde toen een handle over, waardoor de lorrie plotse ling in beweging kwam en over het kind heenreed. Het werd op slag gedood. Een onprettig avon tuur. De talrijke passagiers, die Za terdagmiddag met de boot van R.T.M. van Rotterdam naar Middelharnis ver trokken, hebben een onaangenaam avontuur beleefd. Kort voor de haven van Middelharnis liep het vaartuig aan den grond op een zandbank, die zich daar ter plaatse bevindt. De boot bleef voorloopig onwrikbaar vast zitten, zoo dat tal van passagiers zich met behulp van kleine bootjes, die te hulp snelden, naar den wal hebben begeven. Dat het gebeurde voor vele passagiers aanzien lijke vertraging opleverde, moge blijken uit het feit, dat verscheidene van hen pas laat in den avond op de plaats van bestemming arriveerden. Twee legerauto's en vijf motorr ij wielen in be slag genomen. De politie te Voorburg ontdekte dat bij een garage houder een auto was ondergebracht die destijds bij het Nederlandsche leger ge bruikt was. Bij nader onderzoek konden twee auto's, vijf motorrijwielen en ver schillende onderdeelen en gereedschap pen in beslag worden genomen. Alles was door vier onderofficieren meegeno men en vertegenwoordigde een waarde van ca. f20.000. Als verdacht zijn door de politie aangehouden de 28-jarige v. d. B. uit Voorburg, een 20-jarige jongeman uit Amsterdam, een onderofficier en een korporaal van den motordienst. De lompen-ophalers en schilleboeren in Utrecht zijn nu in gemeentedienst en op iederen wagen troont de van een por tret voorziene vergunning van den nieuwen „ambtenaar". OP HET DISTRIBUTIEBUREAU. Hedenmorgen brachten wij een bezoek aan het distributiebureau en wel aan de afdeeling, waar de aanvragen voor tex- tielkaarten worden ingeleverd. Het bleek dat verschillende formulieren geheel on ingevuld waren ingeleverd. Zelfs het stamkaart-nummer ontbrak. Ook bleek, dat slechts een klein percentage der aan vragers na 28 Mei zich van een of an der kleedingstuk heeft voorzien. OVERNAME VAN GROND. B. en W. stellen voor van de N. V. Vee- en Vleeschhandel v.h. fa. J. Hakker over te nemen een stuk grond van 2.50 M. aan de Beddewykstraat, waar thans in her scholing een schutting van genoemde firma wordt herbouwd en dien grond als openbare straat te bestemmen. ROOK UIT EEN KELDER. Hedenmorgen kwamen groote rook wolken uit een kelder op de plaats waar vroeger de bakkerij Van Dijk op den Wal stond. Een hoeveelheid kapok bleek aan het smeulen te zijn. De brandweer wist spoedig het vuur" te blusschen. Rilland. B r a n d in een gras drogerij. Vannacht ontstond te 12 uur brand in de nieuwe grasdrogerij van de Mij Bathpolders N. V. op Middenhof. De brand, welke zich eerst ernstig liet aanzien, werd door de brandweer, die spoedig ter plaatse was, tijdig gebluscht. Toch is de drogerij grootendeels ver nield. Omtrent de oorzaak staat nog niets vast. Ze kan gelegen zijn in zelfontbran ding of kortsluiting. Verzekering dekt de schade. GELE MOSTERD ALS GROEN- BEMESTING. De Zeeuwsche landbouwers, die groen- bemesting in een vroege stoppel toepes- sen, gebruiken hiervoor in het algemeen de wikke. Het wikkenzaad, dat voor een belangrijk deel uit het buitenland komt, is thans niet of moeilijk te krijgen, zoo dat er wordt omgezien naar andere groenbemestingsgewassen. Als zoodanig kan in aanmerking komen de gele mos terd, die voor dit doel wel in het buiten land wordt verbouwd en ook hier te lan de wel op enkele plaatsen met succes is geteeld. Voordeelen van mosterd zfln de vol gende: De uitgaven voor zaaizaad zijn gering, het zaad ontkiemt gemakkelijk en het gewas groeit vlug. De stand moet niet al te dicht zyn, zoodat men niet al te veel zaaizaad moet bezigen. Wordt op rijen gezaaid, dan is 10 kg per H.A. ze ker voldoende, bij breedwerpig zaaien wordt meer gebruikt. Terwijl bij wikken vooral moet ge tracht worden om ze zoo spoedig mo gelijk na het oogsten van de voorvrucht te zaaien, is dat bij mosterd niet nood zakelijk. Het is mogelijk ook nog te zaai en in de eerste helft van September. Daardoor kan mosterd ook na meer ge wassen nog worden gezaaid en is er te vens gelegenheid om vuil land behoorlijk van onkruid te reinigen, waarvoor bij wikken de tijd ontbreekt. Men kan zelfs in een vooraf met stal mest bemeste stoppel nog mosterd zaai en. Op schalen grond zal men ook wel een kleine stikstofbemesting kunnen ge ven b.v. 100150 kg kalkammonsalpe- ter per h.a. De vroeg gezaaide mosterd kan soms voor den winter nog zaad ge ven. Dit is in verband met opslag in het volgend jaar niet gewenscht, zoodat men in zoo'n geval het gewas bijtijds moet on- derploegen. Een goed geslaagd gewas geeft veel massa, waardoor de bodem flink met hu mus wordt verrijkt. De mosterd neemt de gemakkelijk oplosbare stikstof, die in den grond zit, of daarin gevormd wordt en die in den winter kan uitspoelen op en legt ze tijdelijk vast, dus voorkomt stikstofverlies. Bij verrotting van het ondergeploegde gewas komt de stikstof het volgend jaar weer ter beschikking. In tegenstelling evenwel met wikken en andere vlinderbloemigen, kan mos terd den bodem niet verrijken met stik stof, die uit de lucht afkomstig is. Mos terd geeft dus humus en werkt stikstof sparend, doch niet stikstofverrijkend. Onder de tegenwoordige omstandig heden verdient ze als groenbemesting zeer zeker de aandacht. Landbouwers, die dezeii herfst gebrek aan veevoeder mochten hebben, kunnen de mosterd ook hiervoor gebruiken. Men moet dan echter vroegtijdig mooien, vóór den bloei, omdat de stengels anders te hard worden en de mosterdsmaak voor den dag begint te komen. De Rijkslandbouwconsulent voor Zeeland, Ir C. J. DROOGENDIJK STOKEN TEGEN DUITSCHE WEERMACHT. Een employé van een groot bedrijf in Den Haag heeft terecht gestaan voor den Duitschen krijgsraad. De zitting werd Zondagochtend gehouden te Sche- veningen. Aan den beklaagde was ten laste ge legd: le. na den wapenstilstand met Ne derland openlijk de Duitsche weermacht beleedigd te hebben door dagelijks in bijzijn van meer employé's tegen de Duitsche weermacht te stoken en onder meer te zeggen, dat Engeland er voor zorgen moest, dat de Nederlanders wa pens kregen, dan zouden zij spoedig die... Duitschers er uitgooien; 2e. opzet telijk onware en verdraaide feiten ver breid te hebben, die het welzijn van het Duitsche rijk nadeel kunnen berokke nen, namelijk het verspreiden van een brief van beleedigenden aard voor het Duitsche rjjk. De vervolgende autoriteit eischte twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger voerde ten aanzien van het geïncrimineerde geschrift aan, dat dit reeds in duizenden exemplaren vóór het begin van den oorlog in Nederland was verspreid en dat het derhalve reeds verbreid en in grooten kring bekend was. Ten aanzien van de beleedigingen der Duitsche weermacht en den Rijks commissaris betoogde pleiter nog, dat deze slechts waren geuit tegenover twee medewerkers in zeer beperkten kring zonder dat beschuldigde den opzet ge had zou hebben dit in grooten kring te doen. De beklaagde werd schuldig bevonden aan het hem ten laste gelegde. Hij werd voor beide feiten tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. ANP. Met brandhout naar Stokholm. Reus achtige houtvlotten worden thans uit het Noorden van Zweden naar de hoofd stad des lands getransporteerd, om in de behoefte aan brandstof te voorzien. Van 29 Juli3 Aug. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: Marinus Jacobus Klap, 49 j. wednr. en Adriana Mesu 41 j. jd. (P. Z. C.) Over de maand Juli. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 13, Maatje Geertruid d. v. Adriaan Pieter Lindhout en Leunt je Sara Geense; 16, Gilles Paulus z. v. Jan Harthoorn en Ja- comina Sinke. 17, Ludovicus Bernardus z. v. Cornelis Johannes Moreauw en Apollonia de Jonge. 27, Theresia Ja- coba Maria d. v. Marinus Gregorius Verbeek en Martina Rentmeester. Gehuwd: 11, Francois Pieterse 30 j. te Ellewoutsdijk en Cornelia Lucasse 28 j. DE WERKLOOSHEID ONDER DE BEZITTERS ACTE L. O. LICHAMELIJKE OEFENING. DEN HAAG. Het Rijkscollege voor de lichamelijke opvoeding wenscht de om vang te kennen van de werkloosheid on der de bezitters van de acte L. O. licha melijke oefening. Ten dien einde ver zoekt het de bezitters dier acte, die werk loos zijn of arbeid verrichten waardoor zij niet in hun dagelijksch levensonder houd kunnen voorzien, zich binnen een week op te geven bij het secretariaat van het Rijkscollege: Oostduinweg, 's-Gra- venhage. BEURSBERICHTEN. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. Nederland 19401 96. Nederland 1940 H 90Vs-91. Nederland 1938 3—372 pet. 807a—81. Nederland 1937 3 pet. 72V2. Nederl. Indië 19371 3 pet. 76Vï. Kon. Petroleum 181 Alg. Kunstz. Unie 62%. Philips Gloeil. 118. Amsterd. Rubber 172. Ned. Scheepv. Unie 104. Anaconda Copper 18%. Beth. Steel 6IV2. Lever Bros 70. H. V. A. 318. Rep. Steels 15Vs-%. Un. State 42V2. Gen. Motor 37%. Vandaag ging ter beurze weinig om en alhoewel Aku's weder de koersstij gingen met ruim 1 pet. voortzetten, was ook in dit fonds de handel minder le vendig dan de laatste dagen. Amerikanen en locale aandeelen wer den bij de opening onveranderd gead viseerd. Bij het verder verloop werd de stem ming voor de staatsfondsen, die aanvan kelijk lager geopend waren, weer wat beter en konden boven de slotkoeraen van gisteren uitkomen. Op de aandeelenmarkt moesten de hoofdfondsen eenige punten prijs geven en ook Amerikanen waren terhgloopsnd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3