Uit de Provincie Wat buiten de distributie valt EVBooïe, Kerkni Amerika zal dezen oorlog geen expeditiecorps uitzenden. n. In de Commissie Goes: a. J. Pi laar, oud-Notaris te Goes, Voorzitter; ni. In de Commissie te Oostburg: a. H. van Mazijk, Notaris te Sluis, Voor zitter; b. A. Salomé, technisch ambte naar bij den Provincialen Waterstaat te Groede, lid. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. OPENLUCHTSAMENKOMST „KORENBLOEM". „De Nederlander" en de Nederlandsohe Unie. Vry zgn van de dist EN SINT Stavenisse. Onde van dhr J. C. Droog dag j.l. een vergade: den Dijkraad der C Moggershil en Oud- De rekening van van Moggershil we vastgesteld op f2211 ven op f 835,68i/2 f 1375,95. De rekening van ambtsjubileum te hei Er zijn altijd nog kringen, hier en in het buitenland, verklaarde Lindbergh, die al het mogelijke doen om ons in den oorlog te betrekken. Tegen deze kringen moeten wij voortdurend op onze hoede zijn. De openbare meening is echter nu definitief en overstelpend tegen onze deelneming aan den Europeaanschen oorlog. Ik ben er weliswaar een voor stander van, dat de Vereenigde Staten zich niet in de binnenlandsche aangele genheden van Europa mengen, maar be schouw het toch van het grootste belang dat de Vereen. Staten met Europa sa menwerken. Tot dusver hadden wij te doen met een Europa, dat door Engeland en door Frankrijk beheerscht werd. Voortaan zullen wij wel moeten rekenen met een Europa, dat door Duitschland wordt be heerscht. Wenschen wij, dat de Vereenigde Sta ten buiten den oorlog blijven, dan moe ten wij ons laten gelden bij het opbouwen van den vrede. Laat Europa ons een vredesplan voorleggen voor vooruitgang en bescherming van de Westelijke be schaving, waaraan Europa en wij kunnen deelnemen. Generaal Pershing, de opperbevelheb ber van het Amerikaansche expeditiele- ger tijdens den wereldoorlog, heeft Zon dag een radio-redevoering uitgesproken, waarin hij als zijn meening te kennen gaf, dat het gevaar van een verwikke ling der Vereen. Staten in den oorlog verminderd zou worden, wanneer de Vereen. Staten iedere materieele hulp, die in hun vermogen lag, zouden ver strekken. Naar zijn meening was het echter vol strekte waanzin de zending van een ex peditiecorps in den loop van dezen oor log te verwachten. (D.N.B.) STRIJD OM DIENSTPLICHT IN VEREEN. STATEN IN VOLLEN GANG D.N.B. meldt uit Washington: Het dienstplichtontwerp is door de legercom- missie van den Senaat met 12 tegen 3 stemmen aangenomen en doorgezonden naar den Senaat. Volgens den tegenwoordigen vorm van het wetsontwerp moeten ongeveer 12 millioen mannen van 21 tot 30 jaar zich voor den dienst melden. In 'n aan vullende bepaling wordt de aanmelding van vrijwilligers van 18 tot 34 jaar voor een opleiding van een jaar toegelaten. Ofschoon in de legercommissie slechts drie leden tegenstemden, wordt volgens „Associated Press" in de plenaire zit ting van den Senaat een sterke oppo sitie verwacht, In legerkringen hoopt men, dat, indien de wet van kracht wordt, in October de eerste 400.000 man kunnen worden opgeroepen. FREDERICK COOK f Stefani meldt uit New-York: Frederick Cook, de Amerikaansche Poolreiziger en geneeskundige, is op 75- jarigen leeftijd overleden. Cook hield vol, dat hij het eerst de Noordpool bereikt heeft, hetgeen door Peary werd betwist. INGEBRUIKNEMING PERKPOLDER- HAVEN. De ingebruikneming van de nieuwe Perkpolderhaven op hedenmorgen, ging met eenige plechtigheid gepaard. De commissaris der provincie Zeeland, leden van Ged. Staten, autoriteiten van den Rijkswaterstaat, den Provincialen Stoombootdienst en anderen, waren aanwezig. Ze werden ontvangen in de raadzaal te Hontenisse. STICHTING ZEELAND 1940. Rente voor kleine credieten verlaagd. Een bespreking heeft plaats gehad tusschen eenige hoofdambtenaren van het Departement van Financiën en het bestuur van de Stichting Zeeland 1940. Het resultaat van deze bespreking is geweest, dat het verzoek van het stich tingsbestuur om de rente voor de zoo genaamde kleine oorlogsmolestcredieten, dat zijn die van minder dan f 10.000. te verlagen van 5 tot 2 pet. voor het eerste jaar, wordt ingewilligd. Ten aanzien van de grootere credie ten werd eenzelfde regeling niet inge willigd, omdat die credieten, alsmede de rentebepaling, hoogere goedkeuring behoeven. (D. v. Z.) AUTO UIT ZEELAND SU BREDA TEGEN BOOM GEBOTST. Drie zwaar gewonden. Onder Terheyden bij Breda is gister avond een auto-ongeluk gebeurd, waar door drie inzittenden in levensgevaar zijn komen te verkeeren. Te ongeveer half zes reed in de rich ting Breda een auto uit Zeeland, be stuurd door den heer J. Martens uit a Heerenhoek, Met hem waren nog drie heeren in den wagen gezeten. De be stuurder, die met een snelheid van 70 80 km reed, wilde een ander voertuig vlak voor een bocht passeeren en zag te laat, dat een tegenligger van den anderen kant naderde. Hij trachtte nog snel rechts te komen, maar hierbij werd zijn rechterachterspatbord gegrepen door den bumper. De wagen werd hier door naar rechts geslingerd, de bestuur der verloor de macht over het stuur en sa Jmg? «es hoorn to zip, geschampt, botste de wagen tegen een volgenden boom. De auto werd aan de voorzijde ge heel ingedrukt en vernield. De vier in zittenden waren gewond. Drie werden in levensgevaarlijken toestand naar het Ziekenhuis te Breda vervoerd. Het wa ren de heeren J. F a v e j e e uit 's- Heerenhoek, P. J. Scheele uit Terneuzen en F. Dekker uit Axel. De bestuurder, de heer J. Martens, was eveneens zeer zwaar gewond, doch niet levensgevaarlijk. SCHADE-ENQUêTE-COM MISSIES BENOEMD. De Commissaris der Provincie Zee land heeft benoemd tot leden der in deze provincie opgerichte schade-enquête commissies I. In de Commissie Middelburg: a. Mr W. M. G. Jolles, President der Ar- rondissements Rechtbank te Middelburg, Voorzitter; b. J. C. Blaupot ten Cate, oud-Notaris, lid; c. Mr Th. Portheine, Vice-president der Arrondissements- Rechtbank, plaatsvervangend lid. b. F. G. C. Rothuizen, directeur van ge meentewerken te Goes, lid. IV. In de Commissie te N e u z e n: a. Mr G. Tichelman, Advocaat en Procu reur te Neuzen, Voorzitter; b. J. Hen- nink, architect te Sas van Gent, lid. DE LANGE JAN TE MIDDELBURG WORDT GERESTAUREERD. Volgens de N. R. Ct. staat het thans vast, dat ook de Adbijtoren te Middel burg die door de ramp op 17 Mei voor het grootste deel werd vernield, zal wor den gerestaureerd. Aan architect Jan de Meyer te Amsterdam, die reeds verschil lende belangrijke kerk- en gevelrestau raties heeft uitgevoerd, is opgedragen een plan voor de restauratie te maken en de noodige voorzieningen te treffen, opdat de restanten van den toren in de komende wintermaanden door storm- en weersinvloeden niet verder zullen worden beschadigd. Over de restauratie van de Koorkerk en de Nieuwe kerk worden nog onder handelingen gevoerd met de kerkvoog dijen. (Naar wij vernemen is dit bericht eenigszins voorbarig. Er wordt thans een onderzoek ingesteld wat er van den toren te behouden is. Wat gevaar ople vert, zal worden opgeruimd. Red. Z.) DE COMMISSIE VAN FINANCIëN OVER VERSCHILLENDE RAADS VOORSTELLEN. De commissie van financiën, die door de afwezigheid van mevrouw Weijl, al leen bestaat uit de heeren v. d. Feltz en Mondeel, heeft gerapporteerd over verschillende in de raadsvergadering van Woensdagavond te behandelen voorstellen van B. en W. en wel over de volgende: Ontwerp stratenplan. De commissie kan zich, erkennende de moeilijkheid van B. en W. om met een eenigszins preciese raming van kos ten te komen, met dit voorstel vereeni gen. Zij wil echter daarbij haar groote waardeering uitspreken voor den spoed waarmede B. en W. den opbouw van Middelburg hebben ter hand genomen en voor het vele werk, dat de heeren de Ranitz en Scheffer bereid zijn be langloos te verrichten ten behoeve van de gemeente Middelburg, alsook voor het vele werk, dat de heer de Ranitz nu reeds heeft verricht. Tijdelijke slachtplaats voor varkens. De commissie is van meening, dat waai* reeds tot uitvoering van het plan van een tijdelijke slachtplaats voor var kens is overgegaan, een advies harer zijds overbodig is geworden en derhalve beter achterwege kan blijven. Afgietsel van wapenschild. Een der leden vereenigt zich met het voorstel inzake het verleenen van een crediet voor het maken van een afgiet sel van het gestuct wapenschild boven het trapgat in het stadhuis. Het andere lid meent de vraag te moeten stellen of gezien de bouwveiligheid van den muur waartegen het wapenschild beves tigd is, de kans om met succes een af gietsel te kunnen maken, wel zoo groot is, dat het geoorloofd is daarvoor f 500 te wagen. Gratificatie gemeente-personeel. Naar aanleiding van het voorstel tot het vërleenen van een gratificatie aan door oorlogsgeweld getroffen gemeen te-personeel, is een der leden der com missie van meening, dat het voorstel nog moet worden uitgebreid tot 2 maanden salaris voor de gehuwden met een maximum van f400 en één maand salaris voor ongehuwden mits kostwin ner. Het andere lid vraagt zich af, of deze gratificatie, die niet met parti culier geld, maar met gemeentegeld zal worden betaald wel gerechtvaardigd is tegenover de honderden inwoners van Middelburg, die even zwaar getroffen zijn en geen gratificatie uit de gemeente kas zullen ontvangen. Uitbreiding politiekorps. De commissie kan zich vereenigen met de voorstellen tot uitbreiding van het politiekorps, al meent zjj, dat in het bijzonder dat inzake de 11 nieuwe agen ten wel wat breedvoeriger had kunnen zijn toegelicht. Daarom zou een der leden willen vragen in welken rang de nieuwe agenten zullen worden aan gesteld of voor hen de minimum-salaris sen gelden en of het in het voornemen ligt het systeem der wgk-agenten te verlaten. Jaarrekeningen bedrijven. De commissie maakt ten slotte enke le opmerkingen over posten van de rekeningen der gemeentebedrijven en zou er de voorkeur aan geven, dat aan het bedrag van de meerwinst de be stemming wordt gegeven, die door de directie wordt voorgesteld en niet die, welke door B. en W. wordt geadviseerd. B. en W. zullen waar noodig, de op merkingen op de verschillende voorstel len mondeling in de raadsvergadering beantwoorden. DE KADE BIJ DEN KOUSTEEN- SCHEN DIJK KRIJGT EEN MOOIEREN VORM. Men is vanwege de N.V. Houthandel v.h. Bouwmeester, Borsius en van der Leije bezig door middel van puin den inham van de kade voor het terrein der N.V. vol te storten, waarvoor eerst een kistdam is gemaakt. Op die wgze krijgt de kade er een mooieren vorm en het terrein der firma wordt er beter door, terwijl een goede aanlegplaats voor schepen met hout kan worden gescha pen. NOG EENS DE NOODWINKELS. Aan het einde van de rij noodwinkels aan de zijde van de Bellinkbrug, zal een zelfde slotstuk worden gebouwd als tegenover de Segeerstraat. Tusschen den schuilkelder bij die straat en de Ko- ningsbrug zal nu nog een flink pand verrijzen. Dit is dan ook het laatste, waaraan op de kaden begonnen wordt. A. R. KIE3VEREENIGING. Gisteravond hield de A. R. Kiesveree- niging in de melksalon-Bustraan een druk bezochte vergadering, die wegens uitstedigheid van den voorzitter geleid werd door den secretaris, den heer Mr M. R. Krans. Na uitvoerige bespreking werd unaniem besloten te handelen vol gens het advies van Dr H. Colijn, om voorshands, d.w.z. tot omtrent doel en middelen der Nederlandsche Unie meer klaarheid aanwezig is, zich te onthouden van toetreding tot deze Unie. Van ver schillende zijden werd aangedrongen om contact te zoeken met andere Christe lijke groepen. Krachtig werd opgewekt trouw te blijven aan de A. R. beginselen en de A. R. partij. Het was een bemoedigende vergade ring. Rilland-Bath. Gevonden: een dames polshorloge. Te bevragen bij den Rijks veldwachter. (Belangeloos bericht.) Zaterdagmiddag 1.1. vierden de Geref. Jeugdvereenigingen van het eiland Wal cheren hun jaarlijksche openlucht samenkomst op de hofstede „Koren bloem", onder de gemeente Serooskerke. Ongeveer achthonderd jonge menschen waren naar den traditioneelen toogdag opgekomen, alwaar zg reeds vroeg in den middag den boomgaard vulden en in hun blijden zang getuigden van hun hoop en verwachting. Als eerste spreker voerde Ds P. N. Kruiswijk, Geref. predikant te Hil versum, het woord en wel over: „De moeilijke reis". Het leven van den mensch, zoo zeide spr., is volgens de Schrift, een reis, welke in diepste wezen wel door God bepaald, maar daarnaast door den mensch zelve ge gaan moet worden. En in deze zoo veel bewogen tijden mag precies als onder alle tijdsomstandigheden dit vastge houden worden, dat de tjjden der men schen in Gods hand zijn, en dat er niets ter wereld is, dat verandering kan brengen in de eindbestemming waartoe (God ieder mensch, middels den vaak zoo moeilijken weg des levens, wil heen voeren. De heerlijkheid van de Kerk des Heeren, en daarom ook van de jeugd van Christus' Heilige Gemeente, schuilt nu hierin, dat zij, zoo vaak als zg treedt op het pad van Gods geboden, en zoo vaak als zij vertrouwt op de haar verzegelde beloften, wanneer zij de reis zal beëindigd hebben, de ge trouwheid van Gods Woord zal erva ren in de genieting van de eeuwig du rende gemeenschap des Heeren. Na de pauze, welke besloten werd met het zingen van de diverse bondsliede ren, sprak Ds W. H. v. d. V e g t Geref. predikant te Goes, over het onderwerp: „De navolging van Chris tus". Bij de behandeling van dit onderwerp bracht Ds v. d. Vegt eerstens naar voren hoe de navolging van Christus in alle tijden is misverstaan;; het kloosterleven geeft hiervan duidelijk illustratie. De kardinale fout in deze zienswijze ligt altijd in het ontkennen van de genoegzaamheid van Christus' offer, welk tekort men dan in de „na volging", d.i. voor hen b.v. in het als Christus willen lijden (zelfkastijding), wil completeeren. Voor hen, die gelooven, dat Christus alles heeft volbracht, en die aanvaar den, dat deze volheid van genade de inhoud is van hat Verbond des Heeren, Wjj hadden niet gedacht zoo spoedig reeds genoodzaakt te zgn, tegenover de Nederlandsche Unie spelling te moeten nemen, aldus schrijft „De Nederlander". Wie onze artikelen over deze nieuwe beweging heeft gevolgd, weet, dat wg van meet af aan een open oog hebben gehad voor de gevaren, waarvoor de Nederlandsche Unie open staat. Niettemin hebben wij gemeend deze beweging met veel vertrouwen tegemoet te moeten treden, omdat zij, mits met beleid geleid, de mogelijkheid bood de organisatie te worden, om aan de gevoe lens, die in dezen tijd bij de overgroote meerderheid van ons volk leefden, uiting te geven en gezag te verleenen. Wij waren van oordeel, dat wij als Protestantsch-Christelijke groep ver keerd zouden doen, op grond van onze vrees, dat de beweging een verkeerde richting zou kunnen uitgaan, ons afzij dig te houden, maar te moeten beginnen, haar met vertrouwen tegemoet te treden, te meer waar zij uitdrukkelijk in haar program schreef, dat zij de vrijheid van Kerk en opvoeding wilde verdedigen en naar een verdieping van den christelg- ken geest in de samenleving wilde stre ven. Wij meenden en meenen nog, dat het goed Christelijk-Historisch is, wanneer het belang van geheel het volk wordt voorop gesteld, aan den oproep tot sa menwerking gehoor te geven, ten einde aldus binnen het algemeene kader on- izen invloed te doen gelden. Wij waren evenwel van oordeel, dat er voor ons geen enkele aanleiding was om onze eigen organisatie ontrouw te wor den, omdat de oprichting van de Neder landsche Unie in geen enkel opzicht te niet kan doen de erkenning, welke de grondslag is van onze party, dat het christelijk geloof van beteekenis is voor het maatschappelijke en staatkundige leven. In de jongstleden Zaterdag gehouden persconferentie nu is vanwege het drie manschap den volke kond gedaan, dat het lidmaatschap van de Nederlandsche Unie in principe onvereenigbaar is met dat van eenige politieke partij. Daarmede worden dus al diegenen uit onzen kring, die aanvankelijk de Neder landsche Unie met een zekere sympathie zijn tegemoet getreden, gesteld voor de keus tusschen de Nederlandsche Unie en de Christelijk Historische Unie. Die keus kan niet twijfelachtig zijn. Het spreekt vanzelf, dat wij onze Chris telijk Historische Unie trouw blijven. Wanneer wij op deze voorwaarde met de Nederlandsche Unie in zee zouden gaan, dan zou dat neerkomen op een er kenning, dat wg vóór 14 Mei ten princi pale gedwaald hebben en zij het dan ook wellicht met de beste bedoelingen, ons aan misleiding hebben schuldig ge maakt door onze geestverwanten op te wekken zich in onze rangen te scharen. Een dergelijke karakterloosheid kan en mag het driemanschap van de Neder landsche Unie van ons niet verwachten. Wij willen niet verdoezelen, dat ook onze Christeiyk-Historische Unie in het verleden fouten heeft gemaakt, maar en daarop komt het aan principieel is onze Unie niet geoordeeld. Wy gaan zelfs verder: zg heeft thans meer dan ooit recht van bestaan, omdat de erkenning van het gezag van Gods Woord, ook voor 't openbare leven, met welke erkenning zg staat of valt, thans sterker dan tevoren wordt aangevoch ten. Doch er is meer. Laat de Ne derlandsche Unie klaren wgn schenken en duidelgk uitspreken, waarop haar afwgzing van de politie ke partgen berust. Over de vraag, op welke grondslagen het staatkundig beleid behoort te berus ten en hoe het moet worden gericht, be staat altijd en overal verschil van mee ning. Niet overal kan dat verschil van inzicht zich openbaren. Er zijn staats vormen, waarin dat verschil van inzicht niet naar buiten kan treden, omdat er slechts één visie op het staatkundige leven wordt erkend. Daar wordt slechts één partij getolereerd. Overal waar men zich niet op dat standpunt stelt, is het optreden van meer dan één partg normaal. Daar geldt, zij het soms met zekere beperkingen, de vrijheid van partgvorming. Het is noodzakelgk, dat de Nederland sche Unie zich duidelijk uitspreekt op welk standpunt zg zich ten deze stelt, opdat ons volk wete, of zg zich op dit cardinale punt van de N. S. B. en van Nationaal Front onderscheidt. Door de uitlating van Mr Linthorst Homan op de laatste persconferentie een uitlating, die een bevestiging is van een uitspraak in één zijner brochures wordt de indruk gewekt, dat. met de Ne derlandsche Unie een nieuwe groepee ring is opgestaan, die de pretentie heeft de eenige toelaatbare politieke formatie te' zijn. Is dit inderdaad het standpunt van de Nederlandsche Unie, dan zal de sympa thiebetuiging van talloos velen op een vergissing blijken te berusten. De Nederlandsche Unie behoort zich daarom daarover op korten termijn on omwonden uit te spreken. Maar dat is op zichzelf al niet meer voldoende. Wanneer zij de vrijheid van partgvorming niet zou verwerpen, be hoort zg tevens duidelijk te maken, waarom zij het lidmaatschap onveree nigbaar acht met dat van een politieke partij, opdat blgke of zg een waarlijk nationale beweging wil zgn, dan wel louter een nieuwe politieke partij. Men heeft in het verslag van de pers conferentie kunnen lezen, dat degenen, die adhaesie hebben betuigd, nog in de gelegenheid worden gesteld zich als lid op te geven. Wg moeten onzen lezers het advies geven in afwachting van een nadere duidelijke verklaring van de lei ding van de Nederlandsche Unie de aan melding voor het lidmaatschap achter wege te laten. Wij hebben bewezen het isolement, niet te zoeken. Wanneer dit ons echter op gedrongen wordt, dan zullen wg haar aanvaarden, en dat niet passief, maar actief, als een taak, die ons wordt opge legd. is de navolging echter een gehoorzaam navolgen, dienen van den Heiland, Die, omdat Hij alles heeft volbracht, nu ook als Koning der gansche aarde, al Zijn onderdanen oproept tot den strijd van Zijn Rijk. Die strijd vraagt natuur lijk ontbering; noopt vaak tot het prgs- geven van veel liefs, maar de strij dende, de Christus-navolgende, de kruis- dragende Kerk weet, dat zg door de goedertierenheid Gods ten hemel zal ingaan en Koninkrijken zal beërven. Na het zingen van het Lutherlied werd den Heere dank gebracht. Domburg. Een drukke Zater dag. Schreven wg onlangs, dat het seizoen 1940 gedurende de maand Juli ten opzichte van de badgasten zeer te leurstellend is geweest voor de bad plaats, zoo kunnen we dit ook schrg- ven in verband met de dagjesmenschen. Ook deze laten zich maar zeer weinig zien. Een uitzondering hierop maakte de j.l. Zaterdag. Deze dag van ouds bekend als de Zaterdag van de Middelburgsche kermis, brengt anders zeer veel bezoek naar Domburg. Waar andere dagen het bezoek van passanten zeer gering is dit jaar, zoo verwachtte men dit ook voor dezen dag. Geen wonder dan ook, dat men door dit onverwachte bezoek van zeer veel personen eenigszins was over vallen in de verschillende gelegenheden. Het waren voornamelijk de jongeren, die hun vrijen middag hier kwamen doorbrengen. Ging men andere jaren des avonds naar Middelburg naar de verschillende kermisgelegenheden, nu bleef men hier tot des avonds laat. Bij het verlaten van onze gemeente der talrijke fietsers constateerden wij dat men pogingen had aangewend om volgens de voorschriften te verduiste ren. Deze waren echter maar bg zeer weinigen afdoende geslaagd. Een en an der stichtte natuurlijk verwarring, zoo dat ook enkele aanrijdingen tusschen hen, die te veel en anderen, die te wei nig verduisterd hadden, niet uitbleven. Serooskerke (W.) Vrijdagavond werd onder leiding van den voorzitter, den heer Jacs. Melis, een vergadering ge houden van de afd, van den Chr, Jon gere Boeren- en Tuindersbond. De voorz. sprak zijn blgdschap uit, dat weder na de geweldige gebeurte nissen kan worden vergaderd en dat de leden, die in militairen dienst zyn geweest, weer allen in welstand moch ten wederkeeren. De heer J, Sanderse sprak daarna over de beteekenis van de veeteelt in onzen landbouw. Inleider bespreekt de ontwikkeling der veeteelt in vroegere tgden. De oor zaken hoe deze tak van bestaan zulk een belangrijke plaats heeft ingenomen en welk procent van onze bevolking er zijn bestaan in vindt. Voorts, hoe wij ons weiland het meest rendabel kunnen maken en eindelijk de positie der vee teelt in dezen tgd, bij gebrek aan krachtvoer. Verstandig zal zgn zooveel mogelgk ruw voer uit eigen bedrijf te betrekken. Grijpskerke. Gemeenteraad. Dezer dagen vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den bur gemeester. Dhr A. Louwerse was we gens ziekte afwezig. In zgn openings woord herinnerde de voorzitter aan de dagen, welke achter ons liggen, daarbij zijn blijdschap er over uitsprekende dat alle militairen uit deze gemeente behou den zijn terug gekeerd. Dhr De Nood dankt namens den Raad den voorzitter voor verrichten arbeid, zoowel in de drukke oorlogsdagen als in de tegen woordige, in dezen dank ook betrekken de den secretaris en den ambtenaar ter secretarie. De voorzitter wil ook den ge meente- en rijksveldwachter een woord van dank brengen voor de door hen ten tijde van de oorlogsdagen verrichten arbeid. De gemeenterekening, dienst 1939, wordt aangeboden op een bedrag van f27.240,70 aan inkomsten en f24.459, <3 aan uitgaven; batig slot f2780,98, ge- wone dienst. De begrooting van het Burg. Armbe stuur voor het dienstjaar 1941 wore goedgekeurd op een bedrag van f 1100,33 Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de overeenkomst met de Fraude risico-onderlinge van gemeenten inzake verwaarborgsregeling, welke op 31 Dec. 1940 eindigt, voor drie jaar te verlen- Geheel uit natuur breide en tricot stoffe vaardigde artikelen, kleeding, inclusief kou Crêpe georgette, crep gandi, opal, glasbatisl brocaat- en laméstoff daaruit vervaardigde Sportsokjes (z.g. skisc niet geheel of gedeel uit wol; lange daim digd uit kunstzijde (gi 4. Kleeding en benood bies en kinderen, die c deI1 leeftijd van 3 jaa hebben, uitgezonderd c deelde stoffen en weel en garens. 5. Rok- en smoking ten, rokhemden en fr bestaande stoffenvoor digjng daarvan toelatc nen en -mantels (z.g. g zoover bestaande stc vervaardiging daarvar 7. Regenjassen, ref gencapes uit gummi stoffen vervaardigd, voor vrouwen en mei: merjassen voor manr corseletten, bustehoud jes, gordels, maag- ei retelles, bretelles, sol borst-, knie-, pols- en pieds en handschoenei werk en uit kant verv en kleeding. 12. Shaw! omslagdoeken, voor z en/of halfwol vervaar kleeding en uniforme staande uit shorts ef balclubs en dergelijk gen. 14. Mannen- en vr ten, baretten, mutse: (zelfbinders, butterfli manchetten, dameski dergelgke, lint, ban strikken, corsages, neering, passement, bourgs, haarbandeaux artikelen (geen bovc sokken en veters. 15. Ambtskleeding en geen verbrander Vervolgens deelt d dat door hem op Din noodige handeling i; schakeling van den voor Buttinge, zooda daar thans over elect schikken kunnen en d Buttinge hiermede ee. In verband hiermee ter kennis, dat volger de P. Z. E. M. nog van Buttinge aanslui vraagt of de Raad g garantie te stellen. N wordt met alg. st. be meente garant te ste verdere aansluitingen uitgesproken, dat n plaatse hun perceelei sluiten. Ten aanzien van de bestrating van wege waarvoor vóór den oc waren opgemaakt, vi spreking plaats. Bi plannen niet te later hierop nader terug te Hierna sluiting. uud-Kempenshofsted< sten vastgesteld uitgaven f1565,98. op op f 8441 Ned. Hen Beroepen te Broek v- d. Velden te Nijej Aangenomen naar - Visser te Vorden. Geref. K Beroepen te Noorc p1 °e> cand. te Delft O. v. Berge, cand Chr. Gere Beroepen te Erme d. te Rijswijk (Z. Vrge Evang. Aangenomen naar -r> cand., die bedan 'enseke. Den 14 A M°°g, predikant bij Gemeente all

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2