Gemengd Nieuws Kerknieuws Land- en Tuinbouw Marktberichten Radioprogramma WALCHEREN De Paardenstapel van Nederland. zwaren met zich bracht is thans deze inrichting bestemd voor Oost-Zuid-Beve- land, voor de gemeenten die ook in den Keuringskring vereenigd zijn. Een 4050 varkens worden hier des Maandags aangevoerd en voor de sla gers geslacht, waarvoor achter het ge bouw een groot hok is gebouwd. Ook de huisslachtingen moeten hier plaats heb ben. De kosten van één en ander zijn voor de gezamenlijke gemeenten, alsook de eventueele voor- en nadeelen. Daarna ging het (per fiets) naar de barakken voor dakloozen. Deze zijn gebouwd op de oude gedemp te Weel te Hansweert. Een 13-tal klee- ten, welke voordien voor het Nederland- sche leger waren gebouwd in Zeeland zijn hier onder leiding van de deskundi gen M. Clercq en Wondergem alhier, op een flinke fundeering ingericht voor de dakloozen van Hansweert, welke thans een woning vinden, zoo goed in gericht als men slechts wenschen kan van een houten barak. De heer Mr Dieleman, voorz. van het prov. comité, zei dan ook bij zijn bezoek deze week alhier, dat dit de best inge richte van Zeeland waren. Enkele zijn nog niet klaar, doch het aantal aanvra gen dat nu nog komt, is grooter dan de beschikbare barakken. Ook is er één voor winkel ingericht, terwijl een tegel pad en een tuintje bij elke woning het ge heel geriefelijk maakt. Vloerbedekking, gordijnen en meubelen zijn gratis afge staan, alsook kleeren en ondergoed, enz. Dit laatste door het damescomité alhier. De burgemeester hoopte dat niette genstaande de gunstige inrichting van één en ander de bewoners niet te lang hier zullen moeten vertoeven en deelde mede, dat het bouwplan voor Hansweert van hoogerhand reeds is goedgekeurd en eerstdaags in den raad komt ter vast stelling. Nog werd de O.L. school te Hansweert bezocht, waar een granaat het gedeelte waar de centrale verwarming onderge bracht is, heeft vernield. Dit is het eeni- ge, wat aan de gemeentegebouwen be schadigd is. Te Hansweert zijn evenwel 49 huizen verwoest. OPHEFFING DER GEMEENTE SCHORE EN COMBINATIE MET KRUININGEN. De Burgemeester deelde aan de Raads leden nog mede, dat een Regeerings- voorstel is ingekomen tot opheffing der gemeente Schore en om deze te voegen bij Kruiningen. De schade te Schore is van dien aard, dat behalve vele woonhuizen, ook alle gemeentegebouwen, zooals toren, ge meentehuis en school verwoest zijn en daar deze kosten voor rekening der ge meente Schore komen en deze niet by machte is dit te doen, is in beginsel tot opheffing besloten. De raad zal eerst daags daarover kunnen oordeelen. Het ligt in de bedoeling reeds 1 Oct. of uiterlijk 1 Nov. tot opheffing van Schore over te gaan. Heinkenszand. Gemeenteraad. Dezer dagen vergaderde de Raad. Af wezig de heer Lammers. Vastgesteld werd de begrooting voor den keuringsdienst van vee en vleesch tot een bedrag van f 3133,25 in inkom sten en uitgaven. Aangeboden werd de gemeente-reke ning 1939 met de volgende cijfers: ge wone dienst: inkomsten f58834,Uit gaven f 57801,Batig slot f 1033, kapitaaldienstinkomsten f 61731,04, uitgaven f62170,24, nadeelig slot f 439,20. De rekening van het Burg. Arm bestuur over 1939 wijst aan: inkomsten f2880,uitgaven f2926, Vervolgens werden B. en W. gemach tigd om de gemeente-eigendommen te verzekeren tegen brandschade by een Ned. Maatschappij, tegen de voordeelig- ste voorwaarden. De heer Beaufort wees in verband hiermede op den lagen water stand in deze gemeente, waardoor het blusschen van een eventueelen brand zeer bemoeilijkt zal worden. Het is wen- schelyk, dat het waterpeil in deze ge meente om deze redenen hooger gesteld wordt. Besloten werd een verzoek daar toe te doen aan het waterschap 'sHeer Arendskerke. De heer Nysse adviseer de om in dit verzoek er tevens op te wijzen, dat het meerendeel van de grond gebruikers in deze gemeente veel pry's stelt op een hoogeren waterstand. De heer Vermue besprak de wensche- lijkheid van het sluiten van een molest- verzekering. De voorzitter antwoordde hierop, dat de voorwaarden waartegen een dergelijke verzekering afgesloten kan worden, zullen worden opgevraagd. Vrouwenpolder. Gemeenteraad. Belastingverhooging. Vrijdag middag vergaderde de Raad. Ingekomen was o.m. een schrijven betreffende op heffing van den capitulantenraad en het centraal capitulantenbureau, en een schrijven van den Commissaris der pro vincie Zeeland, houdende bericht, dat de gemeenteraadsleden, behoorende tot de C.P. Nederland en Rev. Soc. Arbeiders party zich moeten onthouden van deel neming aan de raadsvergaderingen. Naar aanleiding van het van Ged. Staten ontvangen schrijven, inzake toe treding der Gemeente tot het Borgstel lingsfonds voor den middenstand, deel de de voorzitter mede, dat B. en W. van oordeel zijn, dat ook thans toetreding der Gemeente tot bedoeld fonds niet noodig is, op grond, dat gebleken is, dat daaraan voor deze Gemeente geen be hoefte bestaat, waarom zij voorstellen te besluiten, de Gemeente niet tot dat fonds te doen toetreden, welk voorstel z.h.st. werd aangenomen. Vervolgens werd tot voorloopige vast stelling der Gemeenterekening besloten, aanwijzende voor den gewonen dienst in ontvang f39.362,37, in uitgaaf f 39.037,61 en een batig slot van f 324,76 en voor den kapitaaldienst in ontvang f 88.483,01, in uitgaaf f 76.155,98 en een batig slot van f 12.327,03. Daarna werd overgegaan tot behan deling der gemeentebegrooting. By den post vergoeding ingevolge art. 104 der L.O.-wet 1920 uit te betalen aan de besturen der bijzondere lagere scholen, zeide de heer Arendse van oordeel te zyn, dat een vergoeding, be rekend naar f 10,per leerling, gezien de huidige omstandigheden, veel te laag is. Hy stelde voor het bedrag der ver goeding vast te stellen op f12,per leerling. De voorzitter zette de ziens wijze van B. en W. te dezer zake nader uiteen. De heer Dingemanse verklaarde het met het door den heer Arendse aan gevoerde eens te zijn. Het voorstel- Arendse werd met vier tegen drie stem men verworpen. De heer van den Bosse stelde voor, het bedrag der vergoeding te bepalen op f 11,per leerling, welk voorstel met vier tegen drie stemmen werd aange nomen. Hierna werd de begrooting vast gesteld. Vervolgens werd na bespreking over eenkomstig het voorstel van B. en W. met alg. st. besloten het over 1941 te heffen aantal opcenten op de hoofdsom der Pers. Bel. te verhoogen en van 165 te brengen op 185 en het aantal op de hoofdsom der Gemeentefondsbelasting te heffen opcenten te verhoogen en van 60 te brengen op 70. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Dis inlichtingen omtrent de uitvoering van de werkzaamheden, verbonden aan de verharding van den Zoekweg, den Snouck Hurgronje-weg en andere we gen. De voorzitter deelde den heer Van Dis mede, dat thans naast de vergun ning van Ged. Staten ook toestemming voor de uitvoering dezer werkzaam heden gevraagd moet worden aan den Rijkscommissaris voor den wederop bouw, welke toestemming bereids is aangevraagd. Een en ander heeft ten gevolge, dat nog niet te voorzien is wanneer met de uitvoering der voorgenomen verhar dingswerkzaamheden zal kunnen wor den aangevangen. Door den heer Arendse werden na dere inlichtingen gevraagd inzake de eventueele verbetering van den Tintel- weg, welke inlichtingen hem door den voorzitter werden gegeven. De heer Maljaars vestigde de aan dacht van B. en W. op den wanorde lijken toestand in de dorpskom te Vrou wenpolder, tengevolge van de afbraak van de aan C. Polderman toebehooren- de landbouwschuur en gaf in overwe ging te trachten daarin op de een of andere manier verandering te doen brengen. Nadat de voorzitter den heer Maljaars van antwoord had gediend, werd de vergadering gesloten. (Te laat voor het nr van Zaterdag ontvangen. Red.) Bommen op Nederland. Het A.N.P. meldt: Bij tal van plaatsen zyn in de nach ten van Donderdag op Vrydag en van Vrijdag op Zaterdag Engelsche bommen neergekomen, die geen ander resultaat bereikten dan gebroken broeikassen en beschadigd akkerland. Bommen vielen by Ulrum, Zandvoort, Wonseradeel, Haamstede, Stellendam en Nieu- wenhoorn. By Denekamp, waar 25 bommen vie len, is de schade ernstiger. Weliswaar ontplofte 1/3 der projectielen niet, doch de andere bommen deden een huis uit branden, beschadigden een ander huis zwaar en twee vry ernstig en doodden 12 stuks vee. Menschenlevens zyn gelukkig niet te betreuren. Een Engelsche vlieger heeft Zater dagavond omstreeks half twaalf boven Den Haag enkele bommen laten vallen, waardoor twee personen zyn gedood en een gewond, terwyl groote schade aan particuliere woningen is toegebracht. In de omgeving van het Valkenbosch- kwartier werden de tweede en eerste étage van een woonhuis door een bom getroffen, waardoor een 70-jarige Hage naar, A. C. J. P., die zich reeds te bed bevond, en een eveneens reeds slapend 13-jarig meisje, W. J., werden gedood en een dame gewond. De twee étages werden zoo goed als geheel vernield, terwijl in de omgeving in verschillende straten honderden rui ten sprongen en verder verwoestingen van meubilair werden veroorzaakt. In de omgeving van de wyk Bohe- men, einde Laan van Meerdervoort, kwamen een tweetal bommen in het gras terecht, waarby verschillende rui ten werden vernield door den luchtdruk en twee gaten in den grond werden ge slagen. Geen enkel militair doel bevond zich in de nabijheid. Kinderen uit de ge troffen gebieden in Gro ningen, Met een extra-trein, welke Vrijdagmorgen uit Rotterdam was ver trokken, zijn Vrijdagmiddag te Gronin gen 257 kinderen uit de getroffen gebie den aangekomen. Dit was de derde groep, welke voor het Noorden bestemd was. In totaal waren Vrijdagmorgen 839 kinderen op reis gegaan, van wie er in Zwolle 186, Hoogeveen 79, Beilen 160, Assen 147 en in Zuidlaren 10 den trein verlieten, om aldaar door hun pleeg ouders in ontvangst te worden geno men. BEVESTIGING EN INTREDE DS G. W. KOREVAAR. Gistermorgen had in de Ned. Herv. kerk te Goes te bevestiging plaats van Ds G. W. Korevaar, beroepen predikant in de gemeenten Goes-Wilhelminadorp met standplaats Wilhelminadorp. Beves tiger was Ds J. de Vries, in wiens plaats ds Korevaar is gekomen. Spr. teekende het verlangen van ge meente en beroepene naar dezen dag. Aan de hand van 1 Petrus 411 ont wikkelde spr, gedachten over „spreken en dienen" eenerzyds en over de ge neigdheid tot „hooren en ontvangen" anderzyds. Prediker en gemeente hebben onder misschien wederzydsche critiek vast te houden aan het evangelie uit Joh. 3: 16. De gemeente zong na de be vestiging Gez. 215:4 en 5. Des avonds verbond Ds Korevaar zich aan zyn nieuwe gemeente met Psalm 122 :1: „Ik verblyd mij over degenen, die tot mij zeggen: wy zullen in het Huis des Heeren gaan". Dit letterlyke verlan gen van den Israëliet kan niet meer be vredigd worden; de geestelyke verruk king daarover is echter gebleken ook by de gemeente van Christus. Velen echter zyn daarvan vervreemd en een dichter was hun tolk toen hy den dichtregel: „Uw liefdedienst heeft my nog nooit verdroten" ontheiligde door dit slot: heeft my al lang verveeld". Er zyn vele klachten en vragen van de menschen van heden ten aanzien van de kerk. Is er een antwoord? Ja, ook nu. Echter niet het gewilde antwoord op vragen als: Waarom oorlog, ziekte enz. Dit heeft Job ook al geklaagd. Maar God sloot zijn mond: Waar waart gy toen Ik de aarde grondde? Niet óver God moet gesproken wor den, wel namens God. En voor het God delijk gezag van dat Woord hebben pre diker en hoorders te buigen en het ge tuigenis aangaande Gods Zoon aan te nemen. De intree-tekst wil oproepen tot her innering aan goede uren in de kerk, tot bemoediging in druk, tot aansporing om op Jezus te zien. Als de gedachten zich neigen naar de toekomst is er by Spr. één bede tot God: dat God toelate te ver kondigen en te beluisteren Zijn rijke ge nade in Jezus Christus. God schenke al len het groote verlangen van den Psal mist, hetwelk spr. ontvouwen mocht. In een daarop volgende toespraak heeft Ds Korevaar zich gericht tot den be vestiger, kerkeraden, collega's (Ds Odé was mede aanwezig), kerkvoorden, or ganist, kosters, predikanten van den ring, bestuur der burgerlyke gemeenten, vrienden uit Zaamslag en Biggekerke en de beide vaders. Ds Steinz sprak een woord namens kerkeraad en gemeente. Hij wees op de moeilijkheid, om juist in dezen tijd naast de oprechtheid de voorzichtigheid te betrachten. Wat de Gemeenten aan gaat, kon Ds Steinz tot zyn blijdschap verklaren, dat er in breede kringen groote belangstelling is voor de Kerk. Ten slotte zong de Gemeente op ver zoek van Ds Steinz haar nieuwen herder en leeraar toe: Gezang 91: 3. Het kerk koor verleende zyn gewaardeerde mede werking. Geref. Kerk Bergen op Zoom. Dank zy den steun van de Part. Sy node van Zeeland en van het comi té Grosheide-Schouten in de Geref. Ker ken kan cand. D. Wijnbeek zyn evangeli satie-arbeid te Bergen op Zoom voort zetten, waarom de Kerkeraad der Geref. Kerk aldaar hem als zyn hulpprediker heeft herbenoemd tot 31 Dec. a.s. SCHADE AAN CHRISTELIJK-PHILANTROPISCHE STICHTINGEN. Mr B. ter Linden geeft in het Maand schrift voor Inwendige Zending „Woord en Daad" een overzicht van de oorlogs gevolgen ten aanzien van bepaalde stich tingen. Wat Rotterdam, waar het meeste is verloren gegaan, betreft, daar zyn ge heel vernietigd van het Leger des Heils, hotel Metropool, de industrieele inrich ting, het reclasseeringsbureau, het nacht asyl, en de papiersorteeringvan de af d. van de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereen, het eigen gebouw; van de vereeniging Kin- derzorg het bureau met de bescheiden van 600 pupillen; van de afd. van de Ned. Middernachtzendingvereeniging het eigen bureau; van Union het Sterhuis; van het Verbond van Jeugdbonden voor Ernstig Christendom het Heim; van de C. J. M. V. het vereemgingsgebouw „Onesimus"; idem „Obadja" en het fe deratiegebouw, terwyl ook het oude Ge ref. burgerweeshuis 1b verbrand. HOE IN DE VRAAG TE VOORZIEN? Eén van de terreinen, waarop zich in den laatsten tijd zeer groote veranderin gen hebben voltrokken, is zeker wel dat van het transport. Een van de gevolgen van de beperking van het motorbrand- stofverbruik, welke aan een ieder opvalt, is wel de overgang van de motortractie naar het paard. Maar niet alleen in het transportver- keer is dit het geval. Door de beperking van het motorbrandstofverbruik moet ook in den landbouw en andere bedryven in grootere mate een beroep worden ge daan op de paardentractie, dan dit se dert jaren het geval is geweest. Voor een buitenstaander dringt zich hierby direct de vraag op, hoe het mo gelijk is, dat, waar de paarden grooten- deels uit het verkeer waren verdwenen, althans een zeer ondergeschikte rol speelden in het groote-stadsverkeer, er nu, op het oogenblik dat er weer een be hoefte aan paardentractie bestaat, plot seling weer zooveel paarden beschikbaar zyn. Het ANP vond een deskundige, ir W. F. Gerhardt, bereid omtrent den Neder- landschen paardenstapel inlichtingen te verschaffen. Ir Gerhardt begon zyn uit eenzetting met te wyzen op de samen stelling van den Nederlandschen paar denstapel. Deze is zoodanig, dat de z.g. groote-stadspaarden, dus de paarden voor het verkeer, slechts een klein con tingent uitmaken van den geheelen sta pel, die voor het overgroote deel bestaat uit paarden, die gebruikt worden in den landbouw. De gemechaniseerde tractie is in den Nederlandschen landbouw lang niet zoo ver doorgevoerd als het groote publiek over het algemeen wellicht ge neigd is te denken. Op de intensieve Nederlandsche land bouwbedrijven met betrekkelijk geringe bedryfsoppervlakte en in het algemeen regelmatig over het geheele jaar ver deelden arbeid, neemt het paard nog een overheerschende plaats in. Wy zien bijgevolg dat de Nederland sche paardenstapel voornamelijk op het landbouwbedrijf ingesteld is en als zoo danig niet zoo klein was, als men opper vlakkig zou meenen. In de laatste jaren is het aantal paarden in Nederland zelfs niet onbelangrijk toegenomen, welk pro ces op het oogenblik nog in vollen gang is. Toen nu door de omstandigheden ook voor de tractie buiten den landbouw in groote mate een beroep moest worden gedaan op het paard, was het mogelijk om, zonder al te veel bezwaren, te put ten uit de landbouwpaarden. Zonder te zeggen, dat er ruim vol doende paarden beschikbaar zijn, is de toestand toch wel zoodanig te noemen, dat momenteel op redelijke wijze aan de bestaande behoefte kan worden tege moet gekomen. MIDDELBURG, 2 Aug. Spinazie 3 8, Postelein 310, Augurken 220, Wagenaarsboonen 68, Suikerboonen 6 8, Stoksnyboonen 1015, Stamsny- boonen 610, Stokprincessenboonen 12 16, Stamprincessenboonen 1015, Tuinboonen 3, Doppers 610, Peulen 12, Br eekpeen 34, Andijvie 2, Waspeen 5, Sav.kool 27, Spitskool 3—-4, Roode- kool 58, Boerekool 2, Wittekool 68, Prei 10, alles per kg.; Peen 46, Ra pen 23, Kroten 12, Uien 25, Sel derie 13, Peterselie 1, Rabarber 1, Ra dijs 2, alles per bos; Bloemkool 221, Andyvie 11,5, Kropsla 1, Komkom mers 33.5, alles per stuk. Fruitveiling: Appels: Earley Victoria 14.5, Madeleinen 111, Perzikroode Zomerappels 6.57, Mr Gladstone 8, Valappeis 34, Zomeraagt 37, Roode Astrakan 38. Peren: Madame Tryve 8—11, Stoof peren 5, Handperen 5, Suikerijperen 3 6, Oomskinderen 1123, Spuitjes 9 11.5. Pruimen: Engelsche Krozen 914, Blauwe Wijnpruimen 1022, Earley Laxton 630, Oestpruimen 1.55, Thollenaars 17, Oranjepruimen 515, Princepruimen 9, Washingtons 630, Czarpruimen 1020, Ontarios 1236, Oogstpruimen 3, Roode Pruimen 12.5 14, Stoofpruimen 10. Perziken: Montagne 2.58.5, La- France 47, Belle de Vity 47, Pere- grims 18.5. Bessen: Roode Bessen 530, Witte Bessen 810, Roode Kruisbes 1017, Witte Kruisbes 8, Bramen 40, Moer beien 25. Meloenen: Dubb. Netmeloenen 620, Suikermeloenen 1022. Witte Pareldruif 1622, Precose de Trevaux 34. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. "Veiling van Zaterdag 3 Aug. 1940. Groote veiling: Dubb. Princesseboo- nen 10.35, Zure Kroetappels 2.30 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Early Victo ria extra 5.50, id. A 56, id. B 55.10, id. C 4.40, Yellow Thansp. extra 15, id. A 12—14, id. B 10—11, id. C 8.50, Per- zikr. Zomerappel extra 11, id. A 10.30 11, id. B 8.60—9.10, id. C 6.60—7, Duch. d'Oldenburg 40.50, Mr. Gladstone 1.50 4, Zomeraagt 24, Zigeunerinnen 3 12, Zoete Pietjes 60.50, Kroet- et valappeis 13, alles per 100 kg. Peren: Oomskinderenoeren extra25 27, id. A 21, id. B 1&—17, André d'Es- portes 30, Br. Giffard 6.50, Brultn Heerenpeer 2.506.50, Bergamotten 2.504, Clapps Favorite 5.5018, N.R Suikerpeer 3.406.10, Précose de Trt. voux 3.5017, Roode Suikerperen 1-, 4, Kroet- en valperen 0.504.50, alleg per 100 kg. Pruimen: Abrikoospruimen 610, E Wynpruimen 69, Belle de Louvain 14, Oranjepruimen 69, Czarpruimec 617.50, Dubb. Boere Witte 614, Eng Krozen 6, Eldensche Blauwe 8—<5,50 Laxton Beautiful 9.50, Ontariopruimec 619, Princepruimen 610, Perzik, pruimen 913, Ponds Seedling 17, Tol lenaars 66.50, Wash. Pruimen 6- 20.30, Witte Wynpruimen 614, Prui. men (val) 27, alles per 100 kg. Diversen: Black Berry 9.5024, Bl, Druiven 4148, Frambozen 26, Toma ten 1115, alles per 100 kg.; Meloenen 622, Perziken 14 per 100 stuks. KAPELLE. Groote veiling van 2 Aug. Z. Kroetappelen 2.103.70, Dubb. Boo- nen z. draad 10.1510.20, beiden pet 100 kg. Kleine veiling. Pruimen: Washington 1027, Ontario 9—24, Czar 833, Ear ly Laxton 1023, Dubb. Boeren Witte 9 22, Blauwe Wynpruimen 716, Witte id. 1217, Perzikpruimen 1419, Belle de Louvain 817, Princepruimen 6—8, Tollenaarspruimen 69, Occulanen 6- 7, Merbelanen 67, Engelsche Krozen 8, Kouwelynen 69, Citroenpruimen 67, Oranjepruimen 610. Appelen: Madeleinen 518, Perzikr. Zomerappels 618, Zigeunerinnen 8- 10, Beauty of Bath 523, Duch. d'Ol denburg 35, Dominéappels 46, Ear- i ly Victoria 27, Keswick 26, Astra kan 34, Wasappels 24, Tarweappen 35, Nelson's Glorie 35. Peren: Oomskinderen 633, Précose de Trevoux 419, Clapps Favorite 9- 20, Bruine Heerenpeer 38, Kriekperen 2—6, N.H. Suikery 26, Roode Suikert 13, Beurré Giffard 4—8, André d'Es- portes 37, Langstelen 24, Spuitjes peer 24. Groenen: Dubb. Boonen z. dr. 8—11 Snyboonen 617, Stamprincesseboonet 618, Rentegevers 16, Tomaten 12—16, Augurken 314, alles per kg.; Sav.kool 3.90, Roodekool 3.60, Aardappelen 1.30 4.40, alles per 100 kg.; Komkommers 34.50, Bloemkool 714 p. 100 stuks; Bospeen 56, Kroten 24, beiden per zos; Kropsla 1.202.50, Andyvie 2.30 2.40, beiden per 100 krop. Diversen: Frambozen 4171, Bramen 4255, Roode Bessen 1014, Kruisbes sen 311, Zure Morellen 14—21, Blau we Druiven 4648, alles per kg.; Per ziken 15, Abrikozen 1.402.30, Kas- Washington 0.400.90, id. Burbank 1.50, id. Reine Victoria 1.50, alles per 100 stuks. ST. ANNALAND, 2 Aug. Veilingsver. „St, Annaland". Aardappelveiling: Gele Eigenheimers 2.502.90, id. drielingen 2,012,59, id. Bonken 1.502.09, Blau we Eigenh. 3,033.30, id. drielingen 2.402.65, id. bonken 1.511.99. Aller per 100 kg. Totale aanvoer 142.200 kg. THOLEN. Veilingsvereen. „De Een dracht". Aardappelveiling. Blauwe Eigenh. bonken 2, gewone 2.80—3.07. drielingen 2.63, Witte Eigenh. bonket 22.30, gewone 2.773.10, drielingen 2.60, alles per 100 kg. BoternoteeringBoereboter 0.80 Roomboter 0.85 per pond. Eieren 4.50 per 100 stuks. Aardappelveiling van 2 Aug. Eigent blauwe gewone 1.61, gewone 2.09—3.19. drielingen 2.09, Eigenh. witte bonket 1.812.01, gewone 2.032.51, drielin gen 2.06, alles per 100 kg. Dinsdag 6 Aug. 1940. JAARSVELD. 414.4 M. NCRV-Uitz. 8,00 Ber. ANP. 8,10 Schriftl. en med- 8,25 Gewijde muz. (Gram.) 8,45 Gram. 9,30 Hobo, piano en gram. 10,00 Gram 10,30 Morgendienst. 11,00 Gram. H-30 I Quatre mains en gram. 12,0012,15 I Ber. 12,35 Gram. 12,45 Ber. ANP- D» Canzonetta-sectet en gram. 2,30 Gram 3,00 Zang met pianobegeleiding en gram. 3,45 Gram. 4,00 Bijbellezing. 4,45 Gram. 5,15 Ber. ANP. 5,30 Orgel en gram. 6,30 VPRO: Jeugduitz. <3.4o Gram. 7,00 Vragen van den dag (ANP 7,15 Ber. 7,30 Reportage of muziek. 8,09 Ber. ANP. 8,15 Revida-sextet. 9,00 Cau serie „De paarsche hei". 9,20 Utrechtse-"- Sted. orkest (opn.). 10,05 Gram- Hier na: Schriftl. 10,15—10,30 B-r. ANP- KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitz. 7,00 Ber. Duitsch. 7,15 Ber. Eng- U Wy beginnen den dag. 8,00 Ber. ANP 8,15 Gram. 11,15 Ber. Eng. 11,30 Gram 12,30 Ber. Duitsch. 12,45 Ber. ANP I,00 Gram. 2,00—2,15 Ber. Duitsch. 3,w Ber. Eng. 3,30 Gram. 5,00 Ber. Duitscn 5,15 Ber. ANP. 5,30 Gram. 6,15 Wr Eng. 6,30 RVU.: Cyclus „Het voorne men van ziekten". 7,00 Vragen van dag (ANP). 7,15 Gram. 7,45 Reportage 8,00 Ber. Duitsch. 8,15 Ber. ANP- Ber. Eng. 8,45 Gram. 9,00 Concert^, orkest (gram.). 9,15 Ber. Eng- Concertgeb.-orkest (gram). MO 9,55 Wjj sluiten den dag. 10.015 Duitsch. 10,15 Ber. ANP. 10,30-a II,15—11,30, 0,15—0,30 en 1.1&--W Ber. Eng.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6