Oorlogsschade-verzekering Aan het Zoeklicht, Afloop Verknopingen en Aanbestedingen NOORD-BEVELAND. Kerknieuws Predikbeurten Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Marktberichten Advertentiën Burgerlijke Stand Het kantoor van Notaris J. Terpstra te Middelburg wordt met ingang van 15 Aug. 1940 verplaatst naar het perceel Rouaanschekaai 35 Kent uw tijd! DISTRIBUTIE-BEKENDMAKING. jfjjn aandacht werd getrokken door eeÊ waarschuwing van den Haagschen Keuringsdienst van Waren, om voor zichtig te zyn bij den aankoop van sur rogaten. gen waarschuwing, die in dezen dis tributietij d, nu van zooveel producten surrogaten in den handel worden ge bracht, zeker wel op z'n plaats is. Haar ook in anderen zin verdient een waarschuwing als deze volle belangstel- Onrustbarend is de surrogaten-pro ductie. En gevaarlijk omdat er op het eerste gezicht vaak zoo weinig ver schil is. gr wordt geleurd met „vrijheid" die van de echte vrijheid slechts een erbar melijk surrogaat is. gn zoo gaat het over heel de linie. Wie even om zich heen ziet, bemerkt bet wel. Zelfs worden allerlei surrogaten van den waren godsdienst in den handel ge bracht. gaat ik daartegen hier mogen waar schuwen. We moeten de oogen goed open hou den, En niet vergeten te luisteren naar bet aangrijpende woord van den Gods profeet „Waarom weegt gijlieden geld uit voor hetgeen dat geen brood is en uwen ar beid voor hetgeen dat niet verzadigen kan? Hoort aandachtelijk naar Mij (de HEERE) en eet het goedeNeigt uw oor en komt tot Mij, hoort en uwe ziel zal leven!" OPMERKER. Vertrokken: Neeltje Passenier van Heerenstraat E 67 naar Neede; Maatje Minderhoud van Westweg D 16 naar Veere; Johanna M. de Wit van Noord straat A 34 naar Rotterdam; Maatje C. de Groote, 2 pers., van Brouwerijweg D 38a, naar Utrecht; Tannetje Wisse van St. Jan ten Heere B 27 naar Aagteker- ke; Antonius Schroder van Heerenstr. E 66 naar Rotterdam; Alberdina Keur 2 pers., v. Westerpark E 155 n. Middel burg; Ane Visser, 9 pers., van Badhuis weg A 48, naar Aagtekerke. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Juli. Ingekomen: W. P. Mari- nissen, verpleegster, uit Heerlen naar Nadorst B 130; M. Suurmond, zonder be roep, uit Gapinge naar Noordweg B 33; A. Wouters, landbouwer, uit Middelburg naar Gapingscheweg A 85; J. J. P. Kasse, zonder beroep, uit O. en W. Souburg naar Noordweg B 82a; P. Boon, verpleeg ster, uit Rotterdam naar Kerklaan A 65; J. Krijger, landbouwersknecht, uit Grijps- kerke (Z.) naar Seisweg A 39; K J. Joosse en gezin, bouw- en waterbouw kundig opzichter, uit Vlissingen naar Noordweg B 11; P. Floresse en gezin, zonder beroep, uit Vlissingen naar Noord weg B 11; J. J. van Oort en gezin, chem. B.P.M., uit Amsterdam naar Noordweg B 82b; G. J. Verweij, chauffeur, uit Am sterdam naar Noordweg B 142; D. de Groot, teekenaar, uit Vlissingen naar Noordweg B 82c; P. de Priester en ge zin, zonder beroep, 'uit O. en W. Sou burg naar Noordweg A 67. Vertrokken: J. H. Guequierre, dienst bode, van Noordweg B 89 naar Goes, Couwervestraat 60; P. W. Hölzenspies en gezin, zonder beroep, van Noordweg B 20 naar Sluis, Hoogstraat 21; Wed. G. J. Cornelis-Overweg en gezin, zonder be roep, van Noordweg B 151f naar 's-Gra- venhage, Heliotroopstraat 52; J. Beun, smidsknecht, van Nadorst B 130 naar Middelburg, Segeersingel 46; P. M. Breel cn gezin, kap. mil. adm., van Noordweg B 18 naar Amersfoort, Voltastraat 18; J. Louwerse, landbouwersknecht, van A 80 naar Meerssen, Rothem. Nieuw en St. Joosland. Als ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer H. W. Lenselink te Middelburg, thans volontair ter secretarie van Serooskerke (W.). Kortgena. Wegverbetering. Het werk aan het traject SteigerdamKaai- dijk is Donderdag j.l. klaargekomen. Ter plaatse is een nieuwe klinkerbestrating aangelegd. De weg naar het Veer is nu afdoende verbeterd. Tot volontair der gemeente-secreta rie zijn toegelaten de heeren J. W. Ver burg te Kortgene en P. Schipper te Wis- sekerke. DE GARNALEN-VISSCHERIJ. Met de garnalenvisscherij gaat het nog niet vlot. De schepen varen op toerbeurt en brengen wel veel garnalen binnen, doch de meeste hiervan zijn bestemd voor de pufdrogerijen, daar de markt nog zeer weinig betrekt. In de week van 2227 Juli werden 1050 kg. consumptiegarnalen aangevoerd. Thans wordt er door 22 vaartuigen uit Veere en Arnemuiden gevischt. Polder-vergaderingen. Woensdag 31 Juli j.l. hielden de onder staande Polders hun jaarvergadering. Johanna. Aanwezig of vertegen woordigd 5 ingelanden. Dijkgraaf voor zitter de heer P. Kodde. De rekening over 1939-'40 werd goedgekeurd en vastgesteld op f 383.13 in ontvangst en op f 326 in uit gaaf. Batig saldo f57.13. De begrooting voor 1940-'41 werd vast gesteld op f 381.57 in ontvang en in uitgaaf. Het Dijkgeschot bleef bepaald op f 10 per H.A. Nieuwerkerk. Dijkgraaf voorzitter de heer W. A. Kloet. Aanwezig of ver tegenwoordigd 6 ingelanden. Uit de mede- deelingen blijkt dat voor ongeveer f50 schade is aangericht door den oorlog De rekening over 1939-'40 wordt goedge keurd en vastgesteld op f396.69 in ont vangst en op f365.17 in uitgaaf. Batig saldo f 31.52. De begrooting voor 1940-'41 werd vast gesteld op f 377.94 in ontvangst en in uit gaaf, met een Dijkgeschot van f2.50, evenals het vorige jaar. De voorzitter deelt mede dat het plan bestaat bij hoogere autoriteiten om hel z.g. Oude gat bij Arnemuiden te dichten als werkverruiming, en daarvoor o.m. het Dijkje grenzende aan dezen polder al te graven. Suzan na (W.). Voorzitter de Dijk graaf de heer A. J. Klompe. Beide inge landen waren vertegenwoordigd. De reke ning over 1939-'40 werd vastgesteld op f 1466.69 in ontvang en op f 1217.91 in uit gaaf, alzoo een batig saldo van f248.78. De begrooting voor 1940-'41 werd goedge keurd op een bedrag van f3461.08 in ont vangst en in uitgaaf. Het Dijkgeschot werd, evenals het vorige jaar bepaald op f 15 per H.A. Een geldleening werd aan gegaan tot een bedrag van f2000 voor het betalen der kosten voor het herstel len van de oorlogsschade aan den zee dijk en betonmuur. Middelburgsche. Voorzitter de heer A. J. Klompe, Dijkgraaf. Van de 13 ingelanden waren er 11 aanwezig of ver tegenwoordigd. De Rekening over 1939- '40 werd goedgekeurd en vastgesteld op f 1614.96 in ontvangst en op f 1319.07 in uitgaaf. Batig saldo f295.89. De begroo- ting voor het dienstjaar 1940-'41 werd vastgesteld op f'1775.03 in ontvangst en in uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op f 4.50, zijnde f 0.50 minder dan het vorige jaar. Molen. Aanwezig of vertegenwoor digd 6 ingelanden. Voorzitter de Dijk graaf de heer C. Baas. De rekening over 1939-'40 werd goedgekeurd en vastgesteld op f 95.65 in ontvangst en op f 94.75 in uitgaaf. Batig saldo f 0.90. De begrooting werd goedgekeurd op een bedrag van f 96.55 in ontvangst en in uitgaaf. Het Dijkgeschot bleef bepaald op f4 per H.A. Mortier e. Dijkgraaf-voorzitter de heer J. Durink. Aanwezig of vertegen woordigd 5 ingelanden. Rekening 1939-'40 f 334.89 in ontvangst en f 296.91 in uit gaaf. Saldo f 37.98. Begrooting 1940-'41 f 392.58 in ontvangst en uitgaaf. Dijkge schot f6.50, fl meer dan 't vorige jaar per H.A. In alle polders werd medegedeeld, dat de in de vorige vergadering verleende décharge aan den Ontvanger-griffier voor zijn gehouden beheer door Gedep. Staten was goedgekeurd, en had na afloop der werkzaamheden de traditioneele maaltijd plaats. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bellingwolde-Oudeschans dagW. H. Serber te Kedichem. Te Vrie- scheloo, Ph. J. Greeven te Kolham. Geref. Kerken. Tweetal te Wanswerd, R. H. Kuipers te Oosthem en H. v. d. Wey te Munne- kezijl. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Nieuwpoort, H. van Leeu wen, cand. te Rijswijk. Ned. Herv. Kerk. Zondag 4 Aug. Goes, 9.30 u. ds de Vries, bevestiging van ds Korevaar; 6 u ds Korevaar, intrede. Aagtekerke, 10 u. ds Panhuize, 3 u. geen dienst. Gapinge, nm. ds Panhuize. Wilhelminadorp, vm. en nm. geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, vm. en nm. ds Franssen (H. Av. en Dankz.) Tijdens de dageljjksche oefening van de leden van den Qpbouwdienst, Middenstands-diploma. Voor het examen „Algemeene Handels kennis", afgenomen te Middelburg, door de Onderwijs-Centrale van den Chr. Middenstandsbond in Nederland, zijn ge slaagd: Mevr. C. Acda-Kraal te Vlissingen en de heeren: D. C. v. d. Kop te Vlissingen, G. de Koster te Rilland-Bath, E. J. de Laat te Goes, J. C. Lankester te Kloe- tinge, W. B. Marteijn te Arnemuiden, J. Minderhoud te Souburg, W. de Munck te Vlissingen, C. J. van Nimwegen te te Wemeldinge, A. van Rooijen te West- kapelle, W. P. v. Pagé te Middelburg, A. J. de Roos te Vlissingen, H. M. Slabbe- koorn. te Goes, F. C. P. Snels te 's Gra venmoer, M. v. Strien te Souburg, C. A. Tax te Vlissingen, M. Tielrooy te Vlis singen; A. A. Verburgh te Kloetinge, A. Volmer te Middelburg, J. de Waard te Kloetinge, P. Wattel te Middelburg, A. C. Willemsen te Vlissingen. Afgewezen werden twee candidaten. Totaal werden 140 candidaten geëxa mineerd. Hiervan slaagden 122, terwijl 18 werden afgewezen. Van deze 140 candidaten waren 38 voor het speciaal examen. Van deze groep slaagden 35 candidaten. Kindje door passee- renden trein gedood. Gis termiddag is op den onbewaakten over weg bij het woonwagenkamp te Veenen- daal het tweejarig kind van den woon wagenbewoner Reufers, dat op de spoor baan zat te spelen, door een passeeren- den trein gegrepen en op slag gedood. Het lijkje, dat deerlijk werd verminkt, is naar de Nieuwe Begraafplaats te Vee- nendaal overgebracht. Botsing tusschen twee vrachtaut o's. Gisteren heeft te Lim- men (N.-H.) een botsing plaats gehad tus schen een Duitschen en een Nederland- schen vrachtauto, waarmede aardappelen werden vervoerd. De beide inzittenden van den Nederlandschen wagen, afkom stig uit Haarlem en Heemskerk, en beiden genaamd J. Koning, werden ern stig gewond in het ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Een der Duitsche inzittenden werd gewond naar het Willibrordus-ge- sticht te Heiloo overgebracht. Zijn tóe stand is niet gevaarlijk. B olm men op Schoorldam. Gistermorgen is door een Britsch vlieg tuig een bom geworpen op het vredige Schoorldam. De bom kwam vlak voor de brugwachterswoning terecht, welke vrij wel geheel werd vernield. De vrouw van den brugwachter werd zwaar ge wond en overleed korten tijd daarna. Ook de andere huizen bekwamen schade. Bij het café „Mantel" werden de dakpan nen afgerukt en vrijwel alle ruiten ver nield. Bomscherven vlogen met zulk een kracht in het rond, dat zij in één geval door drie houten schotten heenvlogen en een muur beschadigden. Loodgieter van dak geval len. Gistermiddag is de 25-jarige lood gieter W. B. te Haarlem van een dak gevallen. Met een schedelbasisfractuur is hij in zorgwekkenden .toestand naar de Mariastichting overgebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. In een zeis gevallen. Te Amersfoort is gistermorgen de 45-jarige landarbeider L. tengevolge van het slip pen van zijn fiets in de punt van een zeis gevallen, welke op die fiets was ge bonden. L. moest onmiddellijk onder chi rurgische behandeling worden gesteld, waartoe hij vervoerd werd naar het St Elisabeths-ziekenhuis. De zeis was groo- tendeels in een zak gewikkeld, doch juist een gedeelte aan de punt was bloot en daarin viel L. met zijn rechterbeen. Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrydag 2 Aug. 1940. De volgende personen werden gedag vaard;, L. B. te Koudekerke, wegens het doen plegen van diefstal van 2 vulka chels en een laag fornuisje met ptfpen, door P. J. de Ley en J. G. Kaak in Mei 1940 te Koudekerke. Eisch en uitspr.verwezen naar rech- ter-commissaris. A. v. d. B. te Ossenisse, wegens belee- diging van den Ryks veldwachter G. H. Peeters op 5 Juni 1940 te Axel. Uitgesteld tot 16 Augustus a.s. I. v. d. L., te Groede, wegens het in de maand Mei 1940 te Groede van Fransche en Belgische soldaten als geschenk aan nemen (heling) van verschillende voor werpen. Eisch: 4 mnd. gev.straf; uitspr.: 1 mnd. gev.straf. J. C. H. de K. te Haamstede, wegens huisvredebreuk, door in den nacht van 4 op 5 Mei 1940 te Haamstede de bij Maria Evertse, wed. van M. P. de Kos ter, in gebruik zijnde woning wederrech telijk binnen te dringen en wel door in klimming door het raampje van de W.C. Eisch en uitspr: 1 mnd. gev.straf. C. P. S. te 's Heerenhoek, wegens het doen van een valsche aangifte door aan den Burgemeester aangifte te doen, dat op 9 Juni 1940 de Rijksveldwachter van Hermon en de jachtopziener Sinac hem hadden mishandeld, hoewel hy wist, dat dit niet was geschied. Ingetrokken. F. A. M. van D., te Beveren (België), wegens poging tot verboden uitvoer van 17 stuks Edammerkaas en een Leidsche kaas, door deze op 28 Juni 1940 te Ka- pellebrug op een rijwiel te vervoeren in de richting van de grens, zijnde deze uit voer niet geschied daar hij door een be lastingambtenaar werd betrapt en staan de gehouden. Eisch en uitspr.f 20 b. of 10 d. h. G. van D., te Groede, wegens diefstal, althans heling, van 1 insmeerborstel, 4 onderbroeken, 1 overhemd, 2 lappen fla nel en 1 koffiekan, welke goederen hy in Mei 1940 te Groede wederrechtelijk heeft weggenomen, althans als geschenk heeft aangenomen. Eisch: 2 mnd. gev.straf; uitspr.: 1 mnd. gev.straf. Door notaris R. Batten werd Vry- dag j.l. op den Kampveersche Toren te Veere publiek verkocht: Een hofsteedje aan den Bieweg te Vrouwepolder groot 0.47.53 H.A. (1 g. 62 y2 r.) aan den heer J. L. Groot te Middelburg voor f 3060. Overleden: Pieter Sanderse, 32 j., man van A. M. Evertsen. OndertrouwdL. Sturm, 26 j. en F. S. Boone 29 j.S. G. van Geuns 25 j., en C. Ghtjsen 24 j.; J. C. van Klinken 30 j. en C. Dingemanse 25 j.; J. P. Lokerse, 25 j. en P. Bassie 19 j.; J. M. Klap 49 j. en A. Mesu 41 j. Getrouwd: D. de Vos, 26 j. en H. Wil- leboordse, 21 j.M. H. Annot 41 j. en P. M. Slimmen, 42 j.P. S. Zielstra 26 j. en P. Huibregtse 21 j. „P. Z. C." Van 26 Juli2 Augustus. YERSEKE. Gehuwd: Eliza Danker, 21 j. jm. en Catharina Wilhelmina Min- naard 18 j. jd. Geboren: Cornelia d. v. Marinus Ha- rinck en Jannetje Adriana Catharina van Sparrentak te Vlissingen. Overleden: Adriana Cornelia, 5 mnd., d. v. Jean Baptist Marinus Meijer en Le- vina Janna Hemmekam te Vlissingen. (I. C.) GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 2 Aug. 1940. Groenten5.5024, Stoksnijboonen 816, Stamsnijboonen 69, Stokprin- cesseboonen 2325, Rentegevers 15 16, Dubb. Princesseboonen 614, Wa- genaarsboonen 5, Groene Boonen 56, Doperwten 9.5012, Roodekool 2.50 3, Sav.kool 7.508.50, Postelein 4 7.50, Spinazie 4.50, Sjalotten 5.50, To maten 817, Waschpeen 8.50, Aardap pelen 45, Drielingen 24, alles per 100 kg.; Andijvie (breedblad) 1.50- 2.30, Bloemkool 428, Kropsla 1.303, Komkommers 35, alles per 100 stuks; Kroten 1—5, Rammenas 4.50, Selderij 0.50—1.50, Uien 2.50—5, Wortelen 7— 7.50, alles per 100 bos. MIDDELBURG. Geboren: Rudolf z.v. W. D. J. Beukert en J. Roelofs; Johan nes Hendrik, z.v. S. Barentsen en P. Ac- da; Jan, z.v. I. C. Marijs en Chr. Mulder; Jacobus Bernard en Henri Louis Pieter, zoons van H. L. P. Wage en P. A. Wage; Cornelia Pieternella, d.v. L. Mulder en J. Sierag. (ten huize van den Heer Ds P. J. F. van Voorst Vader). De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1940, te Hoedekenskerke, ten verzoeke van de Familie S. ROELSE— CARLIER publiek verkoopen: I. des nam. iy2 uur, ten her- berge van H. Uitterhoeve: Een nieuw, goed onderhouden WOONHUIS, schuurtje, erf en tuin, aan den Molenweg A no. 114 te Hoedekenskerke, groot 2 A. 56 c.A., voorzien van wa terleiding en electriciteit. Op gebruik bij de betaling. Voor bezichtiging zich aan te melden bij den Edelachtb. Heer J. Ermerins Sr. H. Onmiddellijk daarna aan ge meld woonhuis, contant: den goed onderhouden I NBOEDEL, w.o. Mah. Secretaire, Kasten, Tafels, Spiegels, Schilderyen, Cra- pauds, Leuning- en andere Stoe len, Ledikanten en Bedden, Vloer bedekking en Gordijnen, Naai machine, Radio, Heeren- en Da mesrijwiel, Theekast, Vulhaard, Kachels, Klok, Glas- en Aarde werk, Keukengerief, enz. Voorts: eenig Goud- en Zilver werk. SLUIT EEN by de navolgende agenten: SUURMOND te Gapinge. REPKO te Veere. EPPEN te Arnemuiden. W. JOBSE te Serooskerke. AENEMAET te Colijnsplaat. HEIJBOER te Kortgene. L. RIBBENS te Kapelle. DE KLERK te Biezelinge. C. M. RIJK te Goes. A. COLIJN te Goes. DEN HERDER te Wolphaartsdijk. NAGELKERKE te Rilland-Bath. VAN DE VELDE te 's-Graven- polder. VAN STRIEN te Oudelande. LANSEN te Driewegen. VERHEIJKE te Ellewoutsdijk. UITREIKING VAN TEXT1ELKAARTEN. De Directeur van den Distributiedienst te Middelburg maakt be kend, dat zij, die nog niet in het bezit zyn van een aanvraag-formu- lier voor textiel kaarten, dit alsnog kunnen afhalen op Maandag 5 Augustus e.k. Voor de in ontvangstneming van textielkaarten moeten de in gevulde formulieren worden ingeleverd op de navolgende dagen: Op Dinsdag, 6 Augustus voor de namen beginnende met de letter B; op Woensdag, 7 Augustus voor de namen beginnende met de letters A, C, D; op Donderdag, 8 Augustus voor de namen beginnende met de let ters E, F, G; op Vrijdag, 9 Augustus voor de namen beginnende met de letters H, I, J; op Zaterdag, 10 Augustus voor de namen beginnende met de letters K, L; op Maandag, 12 Augustus voor de namen beginnende met de letters M, N, O; op Dinsdag, 13 Augustus voor de namen beginnende met de letters P, Q, R; op Woensdag, 14 Augustus voor de namen beginnende met de letter S; op Donderdag, 15 Augustus voor de namen beginnende met de let ters T, U, V; op Vrijdag, 16 Augustus voor de namen beginnende met de letters W t/m Z. Alle stamkaarten dienen te worden overgelegd, terwijl aan kinde ren beneden 16 jaar geen kaarten worden afgegeven. Bureau: S.D.O.A. school (ingang Zuidsingel) Openingsuren: 8.30 tot 12; 1.30 tot 5 uur. 's Woensdagsavonds van 7 tot 8 uur. De Directeur voornoemd, H. P. STAAL.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3