Jurkje voor meisjes van Sa 6 jaar OORLOGSHERINNERINGEN. Ingezonden Stukken Radioprogramma ZEEUWSCH-VLAANDEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Ondanks alle angst en vrees werd er in de oorlogsdagen ook nog wel eens ge lachen om de dwaasheid van zichzelf of anderen, Zoo was er een handelaar, die eerst z|jn vrouw en zijn zoon buiten de stad in veiligheid bracht en daarna naar z\jn winkel terugkeerde. Als handelaar in eerste levensbehoeften wilde hy zyn klanten niet in den steek laten. Een eere-saluut voor hem en zijn vele collega's, die ondanks alarm en gevaar op hun post bleven, teneinde de burgerij van het noodige voedsel te voorzien Hy kon echter niet achter zyn toon bank blyven zitten, maar moest voort durend de straat op. Per fiets kon hij in korten tyd heel wat afnemers helpen. Op een van zijn tochten zag hij een menigte menschen op de Markt, die met gespannen aandacht de lucht in tuur den. Hy ging ook eens kyken en zag, dat er buiten de stad een hevig luchtge vecht aan den gang was. Met geweldige belangstelling leefden de kijkers mee met het verloop van den strijd. De ang stige gedruktheid was verdwenen en ieder was vol leven en beweging. Maar lang duurde het enthousiaste gesticulee- ren niet. De luide uitroepen verstomden eensklaps, want er kwamen eenige vlieg tuigen in de richting van onze stad. On middellijk was de lucht vervuld van het gruwelyk gejank der sirenes. De nieuwsgierigen stoven uiteen. Ook onze handelaar maakte, dat hy weg kwam: hy rende weg, naar huis... met zyn fiets aan de hand! Een politie-agent keek hem glim lachend na. Thuis gekomen ontdekte hy pas wat hy gedaan had en lachte hartelyk om zyn eigen dwaasheid. Dat ons volk hulpvaardig is in moei lijke tijden, dat het gul weet te geven in dagen van nood, wy zagen het weer bij de nationale inzameling. Te weinig be denken wij echter dat in vele gevallen hulp noodig is voor menschen die sinds lang in moeilijke omstandigheden ver keerden. Het bestaan van velen was im mers al jaren vol zorg. Hij was een flinke werker en had een betrekking in een drukke zaak. 't Was hem nooit teveel stevig aan te pakken. Zijn patroon waardeerde hem. Al was zijn loon niet groot, toch maakte hij met zijn meisje plannen voor de toekomst en waagde het eindelijk om te trouwen. Dus begonnen ze heel sober in een klein huisje met eenvoudige meubels. Zijn vrouw was zuinig, dus konden ze er net van rond komen. Na een jaar vermeerderde een kleine jongen hun geluk. Jammer genoeg bleef de vrouw lang ziek. Dat gaf moeite en zorgen. Ze werden wel geholpen, maar ziekte kost veel geld, vooral als het lang duurt en de vrouw niet zelf over de hulshouding kan gaan. Na lange maanden knapte ze op en ging vol moedertrots met haar jongen in den wagen over de singels wandelen. Maar heel spoedig was er nieuwe zorg. De crisis kwam. De zaak werd minder druk, 't werd slap en ten laatste kreeg de man ontslag. Hij fietste alles af om ergens anders geplaatst te worden, maar 't lukte niet. Toch zat hij niet stil en gaf zich op voor een werkloozencursus met de hoop in de toekomst beter geschikt te zijn voor een ander vak. Op den duur bleek zijn ver wachting vervuld en kreeg hij een plaats op een fabriek. Het werk was zwaar en de omgeving ruw, maar 't zelf verdiende loon vergoedde veel. Zoo kwamen ze weer wat op dreef. Eerst wat nieuwe kleeren koopen dat was het meeste noodig en dan spraken zij af, zouden ze langzamerhand wat geld besteden aan het aanvullen van hun sober ameublement. Dat was er in al die jaren van tobberij bij ingeschoten. Maar de oorlog kwam. Hij bleef aan 't werk zoo goed en zoo kwaad als 't ging tot de zwarte Vrijdag kwam. 's Middags zaten zij in een grooten schuilkelder met tientallen menschen. De vrouw paste op den kleinen jongen en hij zorgde voor anderen. Hij hield de kinderen in den kelder rustig, hielp oude menschen en als 't noodig was bracht hy flauwgevallenen by of ver leende zijn hulp bij 't verbinden van ge wonden. Toen het gevaar geweken was gingen zij dadelyk naar hun huisje kyken. Daar was het treurig gesteld. Het bleek, dat er een projectiel door de ruiten gevlo gen was. De scherven hadden alles kort en klein geslagen. De meubels waren aan splinters, de kleeren in de kast aan flarden, 't Was totaal onbewoonbaar. Veel tijd om te treuren hadden zij niet, want zij werden de stad uitgejaagd we gens brandgevaar. Na een paar dagen vonden zij bij fa milie een tijdelijk thuis. Maar 't leelijkste van het geval was, dat vreemden de paar dingen, die nog bruikbaar waren zooals een paar em mers, een bezem en een dweil, in hun afwezigheid hadden weggehaald. Dus konden zij weer van voren af aan beginnen. Of hulp hier welkom was! in de vergaderingen der W.M.Z. werd benoemd de burgemeester en tot zijn plaatsvervanger de heer J. Stroo, wet houder. Bij de wijziging der begrooting 1940 stelden B. en W. voor om twee personen welke tydens en na den oorlog veel po litiediensten hebben verricht, elk een gratificatie van f 15 te geven. Dhr J. Verhage stelde voor f 5 per persoon te geven, hetgeen met 2 tegen 5 stemmen werd verworpen. Het voorstel van B. en W. werd daarop z.h.st. aangenomen. Arnemuiden. Op 17 Juli j.l. werd we gens gepleegden diefstal in de woning van Dr P. de Haas bij afwezigheid der bewoners wegens evacuatie op 16 en 17 Mei, een militair aangehouden. Thans is na een langdurig en grondig onderzoek door de gemeente-politie alhier een twee de militair als medeplichtige aan den ge- pleegden diefstal opgespoord, en naar hier overgebracht en voorgeleid voor den burgemeester. Verdachte heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. De politie heeft hiermede een goeden slag geslagen, daar zij meteen den da der in handen heeft van eenzelfden dief stal gepleegd te Koudekerke. Een woord van hulde aan de gemeen tepolitie die er in slaagde om op actieve en tactische wyze de daders van deze oorlogs-diefstallen te pakken te krijgen. Terneuzen. Verdronken. Het by- na driejarig zoontje van den landbou wer de Lange in den Nieuw Neuzer- polder is by het spelen in een waterput geraakt en verdronken. Sedert Woensdag wordt hier vermist het 21/2-jarig zoontje van de familie de Wilde. Men vreest, dat het kind te water is geraakt. In het kanaal is reeds gedregd, doch zonder resultaat. Stavenisse. Gemeenteraad. In de Woensdag gehouden raadsverga dering deelde de voorzitter mede, dat hem per 1 Aug. a.s. eervol ontslag is verleend. Tot tijdelijk gemeente-secretaris en ambtenaar van den burgerlyken stand is benoemd dhr W. Hanssens, die in han den van den voorzitter de vereischte eeden aflegt. Z.h.st. werd besloten tot wijziging res pectievelijk verlaging van de extra- steun en de B-steun. Op een gedaan verzoek bericht het Waterschapsbestuur, dat de ingelanden niet tot verbreeding van de bestrating in den Kerkweg wenschen over te gaan. Het werk is volgens de aangegane over eenkomst uitgevoerd. Wel is men bereid voor gezamenlyke rekening een stort- kolk te bouwen. Aldus besloten. Een verzoek van de N.V. tot Exploita tie van Suikerbieten om op de haven een stapelplaats voor 800 ton suikerbieten te mogen inrichten, werd van de hand gewezen. Het standpunt was, dat de voordeelen niet tegen de nadeelen opwe gen, daar bij inwilliging de haven niet meer aan haar doel zou beantwoorden. Uitvoerig werd gesproken over een verzoek van den gemeente-opzichter om wijziging in zijn instructie enz. De op zichter verzoekt hem weer toestemming te verleenen om voor particulieren te mogen bouwen en uitbetaling van de Es- halite-behandeling van den Oudel. Dijk en de bouw van een duiker op de alge- meene begraafplaats. Betreffende deze uitbetaling wordt besloten hem over '39 een gratificatie van f 125 toe te kennen. Hoewel B. en W. den raad adviseeren om ook den opzichter gelegenheid te ge ven om voor derden te bouwen, kon de raad zich daar vooralsnog niet mede ver eenigen. Men voelde meer voor salaris- verhooging, waardoor de opzichter onaf hankelijk zou blijven en dus niet zijn eigen werk zou moeten controleeren. Op voorstel van den voorzitter werd het verzoek gerenvoyeerd naar B. en W., waarna men in een volgende zitting met een nieuw voorstel, in den geest der ge opperde bezwaren, zal komen. De gemeenterekening werd in ont vangsten vastgesteld op f 65.596,12 en in uitgaven op f 63.492,77. De kapitaal- dienst gaf als inkomsten en uitgaven f 8631,25de rekening van het burg. armbestuur in ontvangst op f 2753,42 en uitgaven f 2755,27. De begrooting van het B.A. werd in ontv. en uitg. vastge steld op f 3130,36, met een gemeente lijke subsidie van f 2100. Het college van B. en W. werd dank gezegd voor het gevoerde zuinige be heer. Hierna schorste de voorzitter de ver gadering met de mededeeling, dat de vergadering in den namiddag in een buitengewone zitting zal worden voort gezet. Van deze zitting, speciaal in verband met het afscheid van den burgemeester, geven we een apart verslag. 18-jarig meisje te Arnhem verdronken. Gis termiddag is te Arnhem een meisje van achttien jaar, W. genaamd, uit de Pink sterbloemstraat, dat met een fiets op de pont naar Arnhem-Zuid wilde stap pen, toen deze reeds een halve meter van den wal verwijderd was, te water geraakt en met haar fiets in den snel- stroomenden Rijn meegesleurd. Zij ge raakte daarbij onder schepen aan de Rijnkade. Hoewel pogingen tot redding in het werk werden gesteld, slaagden deze niet. MOORDAANSLAG TE AMSTERDAM Op een omroeper van het A, N. P. In den nacht van 29 op 30 Juli is in Amsterdam-West een der omroepers van het A.N.P. na een kleine wandeling niet in zyn huis teruggekeerd. Hy werd kort daarop by zyn woning in bewusteloozen toestand aangetroffen met een wonde aan het voorhoofd. De politie, die onmiddeliyk een scherp on derzoek heeft ingesteld, is van oordeel, dat men met een laffen aanslag op zyn leven te doen heeft. Of de aanslagpleger het op de porte- monnaie van zijn slachtoffer voorzien had, of dat hy door motieven van haat of wraakzucht werd gedreven, heeft men nog niet kunnen vaststellen, daar de ge wonde een ernstige hersenschudding heeft opgeloopen. Er zijn onmiddellijk uitgebreide maat regelen genomen om den dader op te sporen. De procureur-generaal te Amsterdam en de hoofdcommissaris van politie al daar hebben een belooning van duizend gulden uitgeloofd, voor hem of haar, die aanwijzingen kunnen geven, welke lei den tot de ontdekking en veroordeeling van de(n) dader(s). Er zijn ook scherpe maatregelen ge nomen, om herhaling van soortgelijke aanslagen te voorkomen en misdadigers, die van de duisternis gebruik trachten te maken, om hun slachtoffers aan te val len, te achterhalen. Het staat vast, dat de zwaarste straffen hen bij hun ver oordeeling zullen treffen. TWEE DOODELIJKE ONGELUKKEN TE ZEIST. Op den Woudenbergschen weg nabij de uitspanning De Pyramide by Zeist is gistermiddag het tweejarig kind van ds Zemel uit Vianen, die met zyn fa milie te Zeist de vacantie doorbracht, door een autobus aangereden en gedood. Ds Zemel wilde met zijn echtgenoote, die het kind achter op haar fiets had, den weg oversteken. Mevrouw, die voor op reed, lette daarbij blijkbaar niet vol doende op het verkeer en werd door een autobus van achteren aangereden, waar bij het kind op slag werd gedood. De moeder bleef ongedeerd. De chauffeur van de bus trachtte nog door het omgooien van het stuur de aanrijding te vermijden, waarbij hij niet kon verhinderen, dat zijn wagen tegen een boom reed en vervolgens den berm af in het bosch langs den weg tot stil stand kwam. Hoewel de autobus zwaar werd be schadigd, kwamen de inzittenden er vrij wel zonder verwondingen af. Zij konden door een gebroken ruit het voertuig ver laten. Op den Amersfoortschen weg is een 45-jarige fabrikant, die van het rijwiel pad den rijweg wilde oversteken naar zijn woning, door een luxe auto gegre pen en op slag gedood. Het lijk is naar het lijkenhuisje overgebracht. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Met plaatsing van het onderstaande in uw dagblad, zult u èn my en zeer veel andere wielrijders ten zeerste van dienst zijn. Onze Oostsingel, welke pas van een heel nieuw trottoir werd voorzien, wordt nog steeds èn door het wandelend pu bliek èn door vele wielrijders misbruikt. Het komt immers herhaaldelijk voor, dat de wandelaars inplaats van nu het nieuwe trottoir te benutten, nog steeds op het eene rijwielpad gaan wandelen, zelfs met kinderwagens en kleine kin deren. Hierdoor zijn ongelukken onver mijdelijk. Het is zelfs voorgekomen, dat er 's avonds omstreeks 11 uur nog wan delaars op het rijwielpad liepen. Kunnen deze nu niet begrijpen, dat een wielrijder met afgeschermd licht hen wel eens te laat zou kunnen opmerken? Is het nu niet mogelijk, dat hierop door de politie wordt gewezen. Echter zullen deze en hun superieuren dan zelf het voorbeeld moeten geven en voortaan rechts houden en (of) op de trottoirs loopen. Verder zou m.i. het niet overbodig zyn wanneer er op de Oostsingel enkele bordjes met „Rechts houden", werden aangebracht, dit met het oog op het eene rywielpad. Vele niet-Goessenaars weten immers niet, dat dit rijwielpad en kel bestemd is voor het verkeer R.H.B.S. Voorstad. Dè oplossing zou natuurlijk zijn, hal veering van het bestaande rijwielpad en verplaatsing van het hierdoor vrijkomen de stuk naar de andere zijde. Met hartelijken dank voor plaatsing, Hoogachtend, M. N. de JONGE. Goes, 1 Aug. 1940. die kippen moeten worden geruimd by d i e personen, waarvoor het een bijzi.ak j is, zooals gepensionneerden, die kippen in hun boomgaarden houden, waar ze ruime inkomsten van hebben, en land bouwers die ook hun bedryf hebben. En dat diegenen voor wie het een hoofd- bestaan is en die lichamelijk niet in staat zyn tot andere werkzaamheden, zooveel mogeiyk in de gelegenheid zul len gesteld worden, him kippen te be houden, dat ze niet broodeloos gemaakt zullen worden. Want laat de eierprys kunstmatig wat hooger gesteld worden zooals de plannen zyn, dan blyft het nog voor voornoemde personen een treu rig tijd die dan aan zal breken. JAC. BOS Hz., Pluimveehouder. Nisse, 1 Aug. 1940. OPRUIMING KIPPEN. Blijkens de persberichten zal vanaf 15 Sept. voor het pluimvee 20 pet. voeder toegewezen worden volgens inventari- satieopgave Sept. 1939. Dit zal tot gevolg hebben, dat eike pluimveehouder voor zijn 100 kippen die hy in Sept. 1939 bezat, ook maar voor 20 kippen eten krijgt. Met dit gevolg, dat er dan 80 pet. in totaal geruimd moet zijn vanaf Sepc. '39. Nu zijn mijn gedachten aldus: zijn er geen personen in Zeeland, die autoriteit en invloed bezitten, die kunnen bewer ken dat vanwege de voedselschaarschte GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het bureau van po litie des Dinsdag, Donderdags en Za terdags van 6 n.m. tot 8 n.m.: Distributiestamkaarten, rijwielbelas- tingmerk in étui, ceintuur, dameshand schoen, taalboekje, huissleutel, rywiel- belastingmerk in étui, kindermutsje, houten duimstok. Bij vinders: Huissleutel, W. Dekker, St.-Janstraat 66vier linnen boorden, L. Reinders, Londensche kade 45; blauw zakje, in houdende gymnastiekschoenen, B. Won- dergem, Baanstraat 9naaidoos met inhoud, L. Schunselaar, Pypstraat 63; paar witte handschoenen, mej. de Valk, Dampoortstraat 8; eenige postchèques, J. Coppoolse, Schroeweg 32; belasting- merk, J. Niesthove, Vlissingsch Wagen plein 4; Kindertaschje met inhoud, A. Vroonland, Zandstraat 15; armbandje, vermoedelijk zilver, J. J. Geuze, Nieuwe Vlissingsche weg E 199; belastingmerk in étui, t/n v. Joos Versluys, 'tZand, Middelburg; oud heerenrywiel, H. J. Hozee, Beenhouwerssingel 15; dames- parapluie, W. de Jong, Lange Noord straat 41; rijwielbelastingmerk met lin tje, J. Zwigtman, Beenhouwerssingel 5; collier, F. Joziasse p/a J. Meeuwse, sla gerij, Veersche singel; eind gummikabel, I. Traas, bureau van politie; huissleu tel, L. Bimmel, Lage weg E 271, 't Zand; huissleutel, W. Dekker, St.-Janstraat 66; distributiestamkaart t/n v. Poort vlietBlom, Meppel, ambtenaar distri butiekantoor Militair Hospitaal; heeren polshorloge, P. Geldof, Jasmynstraat 18; snoer kralen met slot, I. C. Marys, Noordweg B 44, St.-Laurens; roode kinderportemonnaie met inhoud, A. Baan, Lange Delft 98; jongensjas sport - model), J. Reynhoudt, Jasmijnstraat 21; stalen duimstok, M. Beukers, h.ee- renstraat 32; kinderjasje, W. Blokpoel, Rozenstraat 44; paar kleine kinderkous jes, F. P. de Meijer, Nadorstweg 5; brei werkje, C. de Trooije, St.-Jansgang 24; vulpen, A. Theune, Domburgsch Schuit- vlot 16; huissleutel, C. H. Blazer, Jacob Catsstraat 64; vermoedelijk gouden da mesbroche, J. Dijkstra, Veersche weg 181; dasspeld, gemerkt J. P. B., gemeen teveldwachter W. Boekhout, N.- en St.- Joosland; groote medaille, M. H. de Leeuw, Karelsgang 28; dasstrikje, Bep- pie Buijs, Klein-Vlaanderen 24; gouden armband, L. W. de Waard, Noordsingel 72; hondenpenning no. 81, N. Goeman, Noordweg 8; een handwagen, A. Ingel- se, Lange Delft; kelderwins (domme kracht), P. Kieboom, Beenhouwerssin gel 85; koperen onsgewicht, Rina van den Berge, Hendrikstraat 3. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve meri hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. Gevonden voorwerpen. In de maand Juli zyn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven en zyn aldaar nadere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Drie zilveren armbanden, 4 handschoe nen, een paard, 2 armbandhorloge's, 2 vulpennen, 2 kindertaschjes, een her dershond, een knipmes, 13 portemon- naie's met inhoud, een rywielbelasting- merk 1939/1940, een speelgoed motorry- wiel, een gekleurde hoofddoek, 2 petten, 5 mutsen, een huissleutel, een leesboek, een auto-reservewiel met band, 2 regen mantels, een fantasie-broche, een melk bus met één liter maat, een kanarie, een onderdeel van een vulpenhouder, een bol letje sajet, 3 regenkapjes, een parapluie, een bolletje kaas, een schroevendraaier, een beursje met inhoud, een foto-belich tingsmeter, een ceintuur, een paar sok jes, een kastsleutel, 3 vulpotlooden, een zwemvest, eeri haarstrik en een bril. De Inspecteur van Politie, Goes, 1 Aug. 1940. RENEMAN. Zaterdag 3 Aug. 1940. JAARSVELD. 414.4 M. AVRO-Uitz. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 „Mijn won derplant", causerie. 10,35 Secco en zijn Ens. 11.0011.20 Voor de Vrouw. 12.00 Omroeporkest (opn.). 12.45 Ber. ANP., gram. 1,00 AVRO-Musette-Ensemble. 1,30 Da Capo-orkest. 2.00 Zang en pia no. 2.30 De Vagebonden, solisten en de clamatie. 4.00 Disco-causerie. 4.45 Man nenkoor „Mobilisatiekruis" en orgel. 5,15 Ber. ANP. 5,30 Gram. 6,20 Omroep orkest en soliste (opn.). 7,00 Vragen Een allerliefst zomerjurkje geeft bij gaande schets, bestaande uit een wit voile blouse en een hangertje van witte en roze of lichtblauwe reepen voile of linnen. De lengte van het rokje bedraagt 42 c.M. en de wijdte plm. 120 c.M. De reep, die voor de pas noodig is, welke aan voorzijde en rug komt is 9 c.M. breed en 66 c.M. lang, terwijl de schou derbanden 8 x 26 c.M. worden geknipt, Aan te bevelen is vóór het knippen even na te gaan of de maten voor het betref fende kind geschikt zijn. De breedte der stofreepen kan men in- deelen zooals dit het meest geschikt zal blijken in verband met het beschikbare materiaal. Men kan een paar zeer kleine voor den verkooper onvoordeelige cou ponnetjes in twee kleuren koopen, doch een andere mogelijkheid is om dit han gertje geheel van hetzelfde materiaal te maken. De eventueele reepen worden aan el kander genaaid en versierd met feston- steken, die plm. y^ c.M. van elkander ver wijderd zijn. Aan de rugzijde komt een split van plm. 10 c.M., dat met een smalle zoom wordt afgewerkt. Sluiting met knoop en lusje. Het kruissteek-motief wordt over tra- mien gewerkt, waarvan men smalle ree pen op de stof rijgt en wel langs pas en aan den onderkant. Het geheel kleedt bijzonder aardig en heeft het voordeel, dat het gemakkelijk gewasschen en ge streken kan worden. In plaats van voile kan men ook tricot blousetjes laten dra gen bij een hangertje; vooral zijden tri cot staat aardig en dergelijke weefsels laten zich ook gemakkelijk wasschen. van den dag (ANP). 7,15 Ber. 7,20 Gram. 7,30 Reportage. 8,00 Ber. ANP. 8,15 AVRO-Amusements-orkest, solis ten, AVRO-Girls en de Song Singers. 9,10—9.30 Gram. 10.00 VPRO: Avond wijding. 10.1510.30 Ber. ANP., slui ting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitz. 7,00 Ber. Duitsch. 7,15 Ber. Eng. 7,30 Wy beginnen den dag. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Gram. 11.1511,30 Ber. Eng.; 12.3012.45 Ber. Duitsch en 12,45 I,00 Ber. ANP. 2,00 Ber. Duitsch. 2,15 Gram. 3,15 Ber. Eng. 3,30 Tweede acte van de opera „Turandot (gram.). 4,15 Gram. 5,005,15 Ber. Duitsch. en 5,15 —5,30 Ber. ANP. 6,15 Ber. Eng. 6,30 Concert (opn.). 7,00 Vragen van den dag (ANP). 7,15 Gram. 7,20 De Mees terzangers en harpsoli (opn.). 8,00 Ber. Duitsch. 8,15 Ber. ANP. 8,30 Ber. Eng. 8,45 Gram. 9,15—9,30 Ber. Eng. 9,40 Wij sluiten de ndag. 9,45 Gram. 10.00 Ber. Duitsch. 10,1510,30 Ber. ANP. 10,30—10,45, 11,15—11,30, 0,15-0,30, en 1,151,30 Ber. Eng. Zondag 4 Aug. 1940. JAARSVELD. 414.4 M. 8,00 NCRV. 10,30 Gew. muz. (gram.) 8,30 Morgen wijding. 9,30 Gew. muziek (gram.). 10,00 Gram. 10,30 Vryz. Protest. Kerkd. II,40 Kinderhalfuur. 12,00 Orgel. 12,20 Stephen Jansen's vocaal damesensemble. 12,45 Ber. ANP., eventueel gram. 1,00 AVRO-Amusements-orkest, de Melody Sisters en solist. 2,00 Boekbespr. 2.20 Zang, piano en fluit. (Met toel.) 3,00 Omroeporkest en gram. 4,10 „Chariva- rius 70 jaar", interview. 4,30 De Vroo- lyke Vyf. 4,55 Sportnieuws ANP. 5,00 Gew. muziek (gram.) 5,15 We-aelijksche gedachtenwisseling. 7,40 Reportage. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Gram. 9,00 Cabaretpro gramma. 9,45 Concertgebouw-orkest en solisten (opn.). 10,1510,30 Ber. ANP- KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitz. 7,00 Ber. Duitsch. 7,15 Ber. Eng. ",3U Gram. 8,00 Ber. ANP., gewijde muz, (gram.). 9,00 Gram. 11,15 Ber. Eng- 11,30 Gram. 12,30 Ber. Duitsch. 12, Ber. ANP. 1,00 Gram. 2,00 Ber. Duitse* 2,15 Gram. 3,15—3,30 Ber. Eng. 5,15 Wekelijksche gedachtenwisseling (ANP 5,30 Gram. 6,15—6,30 Ber. Eng. »,u" Ber. Duitsch. 8,15 Ber. ANP. 8,30 Ber Eng. 8,45 Gram. 9,15—9,30 Ber. 9,55 Wy sluiten den dag. 10,00 b;- Duitsch. 10,15 Ber. ANP. 10,30-10, 11,15—11,30, 0,15—0,30 en 1,15-1° Ber. Eng.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6