Distributie T Meeging Tabaksaccijns. De brandstoffenvoorziening. Binnenland Gedenkdagen van leden van het Huis van Oranje. Koop Voorziohtigheld bij de spoorwegovergangen. De oprichting van weerkorpsen. Maximum-snelheden voor motorrijtuigen. Past op met het koopen van surrogaten. Uit de Provincie Credieten voor Woningbouw. ledereen kr met 1 De A. N. W, B, vestigt er de «endeoht van weggebruikera, die In het donker r^den, op, dat b|j verschillende spoor wegovergangen de stoplichten en de ver lichting van neergelaten slagboomen ge doofd zijn, zoodat daar extra voorzich tigheid is geboden. BEHOEFT DE GOEDKEURING VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS. Verschenen is een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het vormen van korpsen. Blijkens deze verordening behoeft het vormen van op korpsleest geschoeide en op het bevelsbeginsel gebouwde organi saties. welker leden in gesloten forma ties of in uniform in het openbaar op treden, de goedkeuring van den Rijks commissaris. Het verzoek om goedkeuring moet in houden 1. Den naam van de organisatie. 2. Naam en adres van den verant woordelijken leider van de organisatie. 3. De statuten of anderszins, die de doelstelling, de Btructuur en den aard der werkzaamheden van de organisatie bevatten. 4. Gegevens omtrent het verband of de samenwerking met andere organisa ties. De verantwoordelijkheid van den lei der strekt zich in het bijzonder uit over de discipline in de organisatie en over het naleven der statuten. Een nieuw op te richten organisatie kan haar werkzaamheden eerst na ver leening der goedkeuring aanvangen. Reeds bestaande organisaties in den zin dezer verordening moeten binnen een maand na het in werking treden van deze verordening alsnog bovenbe doelde goedkeuring aanvragen. In het Verordeningenblad van giste ren is een besluit opgenomen van den secretaris-generaal van het departement van financiën betreffende verhooging van den tabaksaccijns. Daarbij worden met ingang van 15 September 1940 verhoogd: De accijns voor sigaren met dichtge- werkten kop, wegende per 1000 stuks 3Va kg. of meer, van 12l/a procent op 20 procent; de accijns voor andere sigaren van 1772 procent op 25 procent de accijns voor rook- en pruimtabak en snuif van 227ï procent op 30 procent alles gerekend van den kleinhandels prijs. De accijns op sigaretten, thans 50 pet. bedragende, wordt met 10 opcenten ge bracht op 55 procent. De secretaris-generaal van het depar tement van financiën kan voorschrijven, dat op het tijdstip van het in werking treden van dit besluit fabrikanten en groothandelaren de bij hen voorhanden niet gebruikte zegels moeten inleveren, ten einde tegen andere zegels te worden ingeruild. WELKE ZULLEN GELDEN VAN 5 AUGUSTUS AF. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied beeft bjj verorde ning no, 73 betreffende de snelheid van motorrijtuigen het. volgende bepaald: De maximum, toegelaten snelheid be draagt: 1) binnen bebouwde kommen voor alle soorten motorrijtuigen 40 km. per uur; 2) buiten bebouwde kommen, ook op de autosnelwegen; a) voor personenrijtuigen, die met in begrip van den bestuurder ten hoogste 8 personen mogen vervoeren, en voor motorrijwielen met of zonder zijspan 80 km. per uur; b) voor andere motorrijtuigen 60 km. per uur. Het bovenstaande geldt onverminderd de bestaande bepalingen, volgens welke slechts gereden mag worden met een kleinere snelheid dan 40 km. per uur, Do Duitsche weermacht, de dienstbu- reaux van den Rijkscommissaris, de SS- doodskopformaties, de grenswacht- dienst (Grenzaufsichtsdienst), de tech nische hulpdienst (Technische Nothil- fe), de rijksarbeidsdienst, en de Duit sche en Nederlandsche politie en brand weer, evenals ambulance-motorrijtuigen en motorrijtuigen van diensten voor eerste hulp en van artsen, die als zoo danig te onderkennen zjjn, zijn van de bepalingen dezer verordening uitgezon derd, voor zoover de uitvoering van van overheidswege gegeven opdrachten of de vervulling van plichten, welke uit dienst of beroep voortvloeien, dit vereischt, een en andor voor het geval vertraging gevaar zou opleveren. Deze verordening treedt Maandag 5 Augustus is wwtofr. MEDEDEELINGEN IN DEN BOND VAN NED. HANDELAREN IN BRANDSTOFFEN. Te Utrecht is dezer dagen de jaarlijk- sche vergadering gehouden van den Bond van Ned. Handelaren in Brandstoffen. De voorzitter, de heer H. van Galen Last, deelde mede, dat in de naaste toe komst een toenemende overheidsbemoei ing met den brandstoffenhandel is te verwachten in het belang van een zoo goed mogelijke kolenvoorziening, nu vooral het vervoer zulke groote zorgen baart. Bemoedigend is, dat er overleg met den handel gepleegd wordt en de organisatie vertegenwoordigd is in de advies-commissie voor huisbrand-aange legenheden. Het bestuur is gemachtigd de noodige stappen te ondernemen om te geraken tot één organisatie voor den brandstoffenhandel. Tegen de thans van kracht zijnde re geling van de kolenvoorziening zijn van de vergadering uit onderscheidene be zwaren geopperd, met name tegen de wijze van verdeeling van de ter beschik king komende brandstoffen onder den handel. Men zag hierin een achterstelling van degenen die voorheen uit het buiten land invoerden. Geantwoord is hierop dat de tegenwoordige bepalingen geen andere mogelijkheid open laten. TUCHTRECHT IN DEN OPBOUWDIENST. Het militaire strafrecht zal in den op- bouwdienst niet toegepast worden. Dien tengevolge komt het personeel voor alle strafrechtelijke strafbare feiten voor den burgerlijken strafrechter. In ernstige gevallen van opzettelijke ongehoorzaamheid, desertie e.cL, welke in het leger tot verwijzing naar den krijgsraad zouden hebben geleid, doch welke thans geen strafbaar feit meer opleveren en dientengevolge alleen als tuchtvergrijp kunnen worden afgedaan, kan tot plaatsing in de tuchtklasse wor den overgegaan, voor een periode van ten minste drie en ten hoogste twaalf maanden. De tuchtklasse van den opbouwdienst is gevestigd te Nieuwersluis. WAARSCHUWING VAN KEURINGS DIENST VAN WAREN. De Keuringsdienst van Waren voor het gebied 's-Gravenhage geeft de vol gende waarschuwing, die ook voor an dere streken van beteekenis kan zjjn: Het publiek wordt iu zyn eigen belang geraden de noodige voorzichtigheid te betrachten bij den aankoop van surro gaten, welke voor verschillende produc ten thans veelvuldig in den handel wor den gebracht. De geldelijke waarde van dergelijke namaak is veelal uiterst gering en staat meestal in slechte verhouding tot de prijzen, die er voor worden gevraagd. Vooral bij vloeibare surrogaten voor koffie en thee is dit het geval. Zij be staan dikwijls uit waterige extracten van cichorei, gebrande stroop of suiker of andere gebrande voedingsmiddelen, die men beter doet in vasten vorm te koopen. In dien vorm is de waar lang niet zoo zeer aan bederf onderhevig, terwijl ook de prijs, welke er voor wordt gevraagd, beter te beoordeelen is. Ook bij aankoop van mengsels van suiker en saccharine, welke in grooten getale in den handel zijn gebracht, ter vervanging van suiker, ga men met overleg te werk. Van verschillende van deze mengsels is de prijs veel hooger dan door hun samensteling wordt ge wettigd. MIDDELBURG. Voor de ramp van 17 Mei had de raad reeds besloten om op gemeenteterrein aan den Karelsgang een 25-tal woningen voor groote gezinnen, zijnde gezinnen met ten minste 6 kinderen, te doen bouwen. Tevens lag het in het voornemen om, daaraan voorafgaande een aantal wonin gen onbewoonbaar te doen verklaren. In- tusschen is door de ramp de woning toestand grondig gewijzigd en B. en W. hebben mitsdien aanvankelijk overwogen om, behalve de arbeiderswoningen aan den Karelsgang, ook nog een flink aantal noodwoningen te doen bouwen. Na een desbetreffend onderhoud met de interdepartementale commissie voor Volkshuisvesting zijn B. en W. van laatstbedoeld plan teruggekomen, mede gelet op de precaire hout-positie en de gestegen houtprijzen. Geheel in overeenstemming met die commissie stellen zij den raad thans voor om: a. voorloopig, tenzij in zeer bijzon dere gevallen, onbewoonbaarverklaringen achterwege te laten; b. op het gemeente terrein aan den Karelsgang te doen bou wen 8 woningen voor groote gezinnen, zooals hiervoren omschreven, en 17 wo ningen voor gezinnen met minder dan 6 kinderen; en c. op het gemeente-terrein aan de gedempte Dampoortvest 25 kleine middenstandswoningen te doen bouwen en hen, zoo mogelijk, aan gegadigden te verkoopen, desgewenscht hen in huur koop te geven. Ten aanzien van punt b merken B. en W. op, dat door dat plan moet ge rekend worden op een gemiddelden kost prijs van ƒ3080 per woning, zonder straat-aanleg enz. en van f500 per wo ning voor straat aanleg enz., terwijl 90 pet. der kosten bij wijze van Rijkshypo theek tegen 4 pet. rente zal verkregen kunnen worden voor 5 jaar, met moge- lijkhoid van verlenging, terwijl, zoo noo- dig, een maximum van f 000 per woning gedurende ten hoogste 5 jaar renteloos zal kunnen worden verstrekt en boven dien de mogelijkheid bestaat van een huur-toeslag ad maximum f 1.50 per week voor de 8 groote en van f 1 per week voor de 17 kleinere woningen, waar van dan Rijk en gemeente elk de helft zullen hebben te dragen. Ten opzichte van punt c teekenen B. en W. aan, dat bij dat plan moet wor den gerekend op een gemiddelden kost prijs van f 5250 per woning alles inbegre pen; hiervoor zullen de gebruikelijke woningwet-voorschotten verkregen kun nen worden. Voor het geval, dat het noodig zou blijken op korten termijn nog meer wo ningen aan den buitenkant van de stad te bouwen, hebben B. en W. met de com missie besproken den bouw van een 20- tal middenstandswoningen op het voor malige oefenterrein aan den Nadorst weg, teneinde deze aan gegadigden te verkoo pen, desgewenscht in huurkoop te geven. Eveneens heeft de commissie een grond- voorschot toegezegd voor den bouw van nog meer arbeiderswoningen. B. en W. meenen echter zeer voorzichtig te moeten zijn in het houwen van woningen aan den buitenkant der stad, omdat het van het grootste gewicht is, dat in de ver woeste binnenstad weer voldoende wo ningen zullen worden gebouwd. Vandaar dat zij wel opgave hebben gevraagd van gegadigden voor woningen op het terrein aan den Nadorstweg, maar voor het oogenblik den raad uitsluitend voorstel len over te gaan tot de twee bouwplan nen op de gedempte Dampoortvest en Karelsgang. B. en W. verzoeken den raad machtiging tot financiering dezer plan nen en in de noodige middelen door geldleening te voorzien. In een volgende vergadering zullen dan nadere beslui ten ter bekrachtiging worden voorgelegd. INRICHTING SCHOOLGEBOUWEN. Bij den noodlottigen brand op 17 Mei zijn o.m. verwoest het schoolgebouw aan den Wal en de Meisjesschool aan de Spanjaardstraat, terwijl school A aan de Verwerijstraat door het bombardement vrij aanzienlijk werd beschadigd. De her stelling van laatstgenoemd gebouw is thans in een zoodanig stadium, dat het met ingang van den nieuwen cursus weer in gebruik kan worden genomen. Voor de meisjesschool was een uitstekend on derdak gevonden in een deel van het gebouw der voormalige S.D.O.A. Helaas is dit deel intusschen weer in gebruik moeten worden genomen voor het Distributiebureau, zoodat B. en W. zich over de onderbrenging van de meis jesschool nog nader moeten beraden. Het onderwijs van de voormalige school aan den Wal kon tot dusver worden voort gezet, door toepassing van een z.g.n. rou leersysteem met school C aan de Bree. In verband echter met de vele bezwaren, die hieraan zijn verbonden en die, naar gelang het jaargetijde vordert, zich steeds in sterkere mate zullen doen gevoelen, is het gewenscht tijdig een gunstige rege ling daarvoor te treffen. B. en W. mee nen een oplossing te hebben gevonden, door een wijziging te brengen in de ver deeling der scholen over de verschil lende gebouwen, die zij zich als volgt hadden gedacht: School A aan de Verwe rijstraat wordt bezet door de 7 klassen van de R.K school en de 5 klassen van de school van de Geref. schoolvereeni- ging. De 4 klassige school hoofd de heer Heijt, wordt van de Verwerijstraat ver plaatst naar het gebouw aan het Veer- sche Bolwerk, terwijl vandaar de cen trale 7e klas wordt overgebracht naar het gebouw aan de Heerengracht, waar van 2 lokalen door de betreffende school- vereeniging voor dat doel gratis beschik baar worden gesteld, een geste, waarvoor B. en W. hoogst, erkentelijk zijn. De hier door vrijkomende lokalen moeten voor de school van den heer Heijt worden uitgebreid met nog 2 lokalen, welke kun nen worden verkregen door op eenvou dige wijze daarvoor het aangrenzende gymnastieklokaal te verbouwen. De kos ten hiervan worden door den dienst van gemeentewerken begroot op f 2000. Op deze wijze zal bij den aanvang van den nieuwen cursus het onderwijs op alle scholen normaal kunnen verloopen. Daar evenwel een groot aantal banken even eens zijn verbrand, zullen voor 8 klassen nieuwe banken moeten worden aange schaft, waarvoor de kosten worden ge raamd op f 5000. B. en W. verzoeken een crediet van f7000 voor een en ander beschikbaar te willen stellen. CREDIET VOOR MAKEN AFGIETSEL VAN GESTUCT WAPENSCHILD. Bij den Stadhuisbrand van 17 Mei is het wapenschild van de Gemeente boven het trappenhuis gespaard gebleven. Even wel is het in zijn tegenwoordigen toe stand niet te redden, daar de muur, waar het tegengaan zit zeer slecht is en de stuc op verschillende plaatsen van den muur heeft losgelaten. Wanneer het in betoren toestand verkeerde, zou kunnen worden overwogen het schild in zijn ge heel af te zagen en aan takels te laten zakken, doch zulks is thans onmoge lijk. De eenige manier om iets van het schild te behouden is er een afgietsel van to laten maken. De dienst van Rijks monumentenzorg gevoelt er niet veel voor de desbetreffende kosten, geschat op f500 te maken, daar het schild vrij ze ker niet ter plaatse zal kunnen blijven. Op herhaald aandringen van den bur gemeester heeft de Inspecteur der Kunst bescherming Dr J. Kalf zich bereid ver klaard de helft dier kosten voor reke ning van zijn dienst te nemen, Indien de gemeente bereid is de andere helft te dragen. Het komt B. en W. voor, dat de Gemeente op die wijze behoort mede te werken, aangezion dat afgietsel de eeni ge herinnering zal blijven aan het fraaie stucwerk in het 18e eeuwsche gedeelte van het Stadhuis. Van het afgietsel kan dan later een nieuw wapenschild ge maakt worden, aan te brengen hetzij in het nieuwe Stadhuis, hetzij in een ander gemeente-gebouw. B. en W. verzoeken een crediet van f250 voor het beoogde doel. JAARREKENING BEDRIJVEN. B. en W. leggen aan den raad over de jaarrekeningen 1939 van het Gas-, Water leiding- en Electriciteitsbedrijf met het betreffende controle-rapport van het Cen taal Bureau voor Verificatie en Finan- cieele adviezen der Vereeniging van Ne derlandsche Gemeenten. B. en W. stellen voor aan de totaal meer-winst van f 15.941.58 de bestemming te geven als door genoemd bureau is voorgesteld en overigens de rekeningen voorloopig vast te stellen zooals zij zijn aangeboden. WEER EEN GOEDE MARKTDAG. Gezien de tijdsomstandigheden kan men ook van 1 Augustus schrijven dat het een goede marktdag is geweest, al mistte men ook de drukte van een ker- mis-Donderdag, die steeds aan het begin stond van de vacantiemaand bij uitne mendheid, Augustus. GEEN NIEUWE AANVRAGEN BIJ HET HULP-COMITé MIDDELBURG. Het bureau van het Hulp-Comité Mid delburg in de Concert- en Gehoorzaal zal vanaf Maandag a.s. gesloten zijn voor het aanvragen van goederen en dat tot nadere aankondiging. Aangevraagde goederen kunnen worden afgehaald na ontvangen bericht. Intus schen zal nog wel uitgifte van gedragen kleeding plaats hebben en wel Maandag 5 Augustus voor hen, wier familienaam begint met een der letters A tot en met G, Woensdag 7 Augustus, voor de letters H tot en met M en Vrijdag 9 Augustus voor de letters N tot en met Z. DE OPENBARE UURWERKEN OP KOMST. De elctrische klok, die op de Graan- beurs zal worden aangebracht is aange komen en zal volgende week worden ge plaatst. Ook ligt het in de bedoeling een elec- trische klok aan te brengen aan den lan taarnpaal midden op de Markt. Deze klok krijgt twee wijzerplaten, één gericht naar de Langedelft en één naar de Lan- geviele. Deze klok zal nog iets langer op zich laten wachten. DE TOEGANG TOT HET DISTRIBUTIEBUREAU. Het schijnt niet overbodig er nog weer eens aan te herinneren, dat de toegang tot het distributiebureau niet is aan de voorzijde van het tijdelijke gemeentehuis (het voormalige gebouw der S.D.O.A.), doch aan de zijde van den Zuidsingel. HET KANAALWATER. B. en W. leggen aan den gemeenteraad over het rapport van den inspecteur van het staatstoezicht op de Volksgezondheid te Breda inzake bacteriologisch onder zoek van een drietal monsters kanaal water resp. genomen in den havenmond, nabij de zweminrichtingen en midden in het kanaal. De resultaten van dat onder zoek waren zoodanig, dat er geen be zwaar tegen was, om beide zweminrich tingen in het kanaal voor het publiek open te stellen. HERSCHOLING VAN WERKLOOZEN. Aan den gemeenteraad is overgelegd het rapport der Commissie voor de her scholing van werkloozen over de maand Mei. Daaruit blijkt dat begin Mei 36 per sonen in herscholing waren, dit was op 18 Mei tot 37 aangegroeid, maar toen moest het werk worden stop gezet, om met 3 Juni weder met 16 personen te be ginnen. De kosten bedroegen f 1327.79. Het is hier de plaats om te melden, dat de herbouw van den muur in de Schuif- felstraat zoo goed als gereed is en met kracht wordt voortgewerkt aan afbraak en herbouw van het hoekpand Schuiffel- straat—Beddewij kstraat. EERVOL ONTSLAG CURATOR GYMNASIUM. De heer Ds L. B. Tjebbes heeft we gens vertrek uit de gemeente, ontslag verzocht als lid van hot College van Cu ratoren over het Gymnasium. B. en W. stellen den Raad voor het verzochte ont slag eervol te verleenen. GRATIFICATIE GEMEENTE- PERSONEEL. Onder hen, die zoodanig door het oor logsgeweld getroffen werden, dat zij èn hun hulsvesting èn hun inboedel zagen verloren gaan dan wel, voor zoover zij geen eigen of huurwoning hadden, hun inboedel verloren, behooren ook verschil lende leden van het gemeente-personeel. Het wil B. en W. voorkomen, dat het geven van een tegemoetkoming aan de betrokkenen vanwege de gemeente hier alleszins gerechtvaardigd is. Zij zouden bedoelde gratificatie willen doen bestaan VERBODEN ZIJN DEMONSTRATIES EN BETOOGINGEN. Ook hot dragon van oranjo, bloemen ali „vorgeet m(j nietje»" enz. ia verboden. In opdracht van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied wordt bekend gemaakt: Met het oog op de in de komende we ken vallende gedenkdagen van leden van het Huis van Oranje, wordt de be volking in het bezette Nederlandsche gebied met allen nadruk er opmerkzaam op gemaakt, dat ieder demonstratief op treden in het algemeen en elke betoo ging van afzonderlijke of vereenigde per sonen, welke rechtstreeks of onrecht streeks op welke wjjze dan ook tegen de bezettende macht is gericht, met ge strengheid zal worden vervolgd. Als demonstraties en betoogingen te gen de bezettende macht zfjn ook demon straties en betoogingen voor de Konin gin of andere leden van het Huis van Oranje, dat den oorlog tegen het Groot- Duitsche rijk hardnekkig voortzet, te be schouwen. Het dragen van insignes, bloemen, strikjes of andere voorwerpen, waar door men zijn gezindheid voor het Huis van Oranje tot uitdrukking brengt, kan evenmin worden geduld als het uitste ken van vlaggen of het aanbrengen van andere versierselen aan gebouwen ter eere van een lid van het Huis van Oranje Hetzelfde geldt voor alle andere hande lingen, welke de strekking hebben aan hankelijkheid aan het Huis van Oranje te betuigen. Degene, die den inhoud van deze ver ordening overtreedt, zal zonder pardon worden gestraft en vooral dan bjzondi r zwaar, indien hij demonstraties en be toogingen in den zin van deze bekend making uitlokt, doet plegen of begun stigt. De bepaling van paragraaf 2 van ve ordening nr. 52/1940 van den Rijkso missaris over dz Duitsche rechtsplegir. in strafzaken wordt in het bijzonder in herinnering gebracht. Al naar gelang van het geval zal de verordening nr. 33/1940 over inbeslagneming van ver mogens in toepassing worden gebracht. De Duitsche en de Nederlandsche po litie zjjn aangewezen om de naleving in deze bekendmaking te handhaven. Blijkens een ter persconferentie v;<r. gisteren gedane mededeeling wordt zonder streng gestraft het organiseer, van manifestaties enz. Dit heeft ook be trekking op straatkooplieden in bloem, insignes e.d. Zij hebben zich van het verkoopen van bloemen (b.v. vergeet mij nietjes), in signes e.d., die voor een demonstra: ie zouden kunnen worden gebezigd, ton eenenmale te onthouden en dienen ervan doordrongen te zijn, dat overtreding ook voor hen de zwaarste straf tengevolge kan hebben, eventueel verzwaard met verbeurdverklaring van hun goede n en intrekking van hun ventvergunning. in de verleening van eenmaal de netto- maandbeloonzng aan de gehuwde :e en tijdelijke ambtenaren benevens geh den, op arbeidsovereenkomst werkzaam n de helft van de netto-maandbelooning n aan personen, behoorende tot dezelfde categoriën, voor zoover ongehuwd. VLISSINGEN. De vereeniging voor Beroepskeuze hield gisteravond haar jaarvergadering De voorzitter, dhr J. Butler, heette de niet talrijke aanwezigen welkom. De tijdsomstandigheden hebben deze verga dering verlaat. De werkzaamheden va: het bureau hebben enkele maanden stil gestaan. Met September hoopt het be stuur den zittingsavond weer te herope nen. Het bureau is thans verplaatst van het Burger Weeshuis naar het Bureau voor Arbeidsbemiddeling. Deze ver plaatsing is een belangrijke verbetering. Uit het verslag van den penningmees ter, dhr J. Marijs, bleek, dat de ontvang sten met het batig saldo vorig jaar, be droegen f 414,86, de uitgaven f 172,70, batig saldo f 242,16. De kascontrole-commissie rapporteer de, dat alle bescheiden in orde bevonden zijn, waarop de penningmeester werd gedechargeerd. De secretaris, dhr J. Vader, bracht hierna het jaarverslag uit, dat werd goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen Mej. E. Rozemond en dhrn J. C. Le- naerts, D. L. van Noppen en J. Blanken. In een bestaande vacature werd geko- den dhr J. C. Corver, directeur van So ciale zaken. ZUID-BEVELAND. Yerseke. De vooruitzichten voor de mosselkweekers zijn nog niet zoo gun" stig als we eerst gedacht hebben. lS de verwachting, dat tegen 5 Aug. België zou geopend worden voor den in voer van mosselen, dit niet zal doorgaan- Wel wordt met man en macht gewent om dit spoedig te doen slagen; naar ve vernemen moeten er nog eenige •nap' cieele moeilijkheden aan deze zaak zij verbonden. DE KAARTE PERS( Op 12 Augustus distributie van te king treden. Van dien datyrr goederen verdeeld namelijk: a. Textielgoeden den verbruiker bui b. Artikelen, w verbruiker gekoot gen inlevering van afzonderlijk vastg van de textielkaar gevallen, op een s) gegeven door dei het Rijksbureau vi Textielproducten c. Artikelen, krijgbaar zijn op afgegeven door d< het onder b genoe Er zullen text worden waarop derd genummerde punten, die gedure digheidsduur van 5 Aug. 1940 t/m kunnen worden er slechts van 1 Nov, gebruikt kunnen Dit is duidelijk gegeven. Hierop ij en liefst de duur Ivorol in reinige 2. De vaart op de Wadden om zaad, of liever gezegd kleine halfwassen selen, is niet groot. Deze week zijn slechts 4 vaartuigen daarheen gegaan. Meer dan manshc halve voor het ve schel Tot op heden ia vondende opziel weten ook niets tl vergeefs daarnaar] Boven op het 1 maar om daarheej nig vooruitzichter bery. Waarde. Woensl meenteraad. Aanvf opening momora de huidige omsta] tevens hen, die J heden het leven hl De leden stem van hun zitplaats Wolfert zegde dl voor het gesprok! hierbij aan. 1 Daarna werdl aangeboden van if Inkomsten f 45.92 saldo f 3106,80. Vervolgens rel o9: Inkomsten f - saldo f 1232,06.. Voorts werd dl steld, dhr G. Heil Lagere school, op| ontslag te verlel 1 9ct. 1940. Aid] Hein is 8y2 jaar deze school. De burgemeesti de vacante betrel school 9 sollicital Hij de rondvrl naar de bestratinj vergadering wasf antwoordde, dat moeilijk is een ld gaan, doch er zé thans een deel ui Dhr Van Fraassl e verplichtend! boordde, dat dij dat er op D&arna sluitm

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2