op dit blad! euws Houdt hoog, Laatste Berichten Bevil Granville Telegrammen Bekendmaking. Rechtszaken de eer van ons land! De rol van het luchtwapen in den komenden strijd. De hittegolf in de Vereen. Staten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen 10RSCHRIFTEN. voor de bescher- ng tegen luchtaan- it er de laatste da ng gevende berich- :rschenen betreffen- 3or de afscherming 11e berichten, die met het onder schriften luiden in- 0 van de Duitsche an 4 Juli 1940: van fietsen moeten md, dat slechts een van 3 tot 5 cm gte in de onderste luiten laat schijnen, a moeten naar bo- lven branden. :fehlhaber der Ord- van 6 Juli de na gegeven rdt de kleinste af- sontale opening in aan te houden, d. iet grooter zijn dan aog. hen, die materia- en behoeve van de dus ook voor de riellampen in den t, dat zij hun pro- joedkeuring moeten jksinspeetie Lucht- gracht 23, Den atie zijn alle voor- net betrekking tot rywiellampen ver- '-Blaauboer bericht ij afziet van haar op de gemeentewo- huis, zoodat de ge- A.ug. a.s. weder de r deze woning heeft im vroeg of het de luchtbeschermings- nte in de toekomst n opbouwdienst uit- waarop de voorzit- pj heeft voorgesteld at de gemeente dan voor 6 personen iffen, hetgeen een 2000 per jaar zou en kleine gemeente eer daar de tegen- geen kosten voor ïgt. ing van Ambtenaar hebben zich 39 sol- v. Kerk. ipenhuizen, K. G. Voor Puttershoek, legveld. ierken. pt-Vollenhove (St. lven Jr., cand. te e-Pekela, M. Ham- e. f. Kerk. Amsterdam-W est, •nhem. Gemeenten. Ie, A. M. Berkhoff Weiter f- m 90 jaar is in Den N. L. Weiter, oud- is predikant der de gemeenten te Heemstede, Zwol- avenhage. In 1919 ot hofprediker. li kers. .ode der Ned. Herv. van de hulppredi- :omen. rde over een schra le hoogleeraren be- dikers. Als bezwa- enoemd, dat dezen twoordelykheid op- jnaal de geestelijke leze soms over het soms ook ten offer ardigheidscomplex- daarom een schry- classicale besturen, te stellen naar de o.a. welken arbeid fen, welke leiding ot welke categorie- regl. hulpprediker- nz. hoe adviseerde de Louden enquête niet seraren, maar ook lar te maken. De de conclusie aC" Onze „Rotterdammer" keert zich te recht tegen degenen, die thans in woord en geschrift den indruk trachten te wek- j!eUj alsof het in Nederland een bende ffaSi zonder orde of regelmaat, zonder discipline, zonder moraal.' Alsof elke po liticus een zelfzuchtig wezen was, die alleen zichzelf of zijn kliek zocht, alsof eljje vakorganisatiebestuurder een bons van de ergste soort was, die de arbei ders geknecht en gekneveld hield om zichzelf vol te zuigen met hun bloed en alsof de menschen, die zich aan allerlei vereenigingsarbeid gaven, domme en stompzinnige wezens wanen, die slechts dienden tot stemvee van de groote par tijen, die de lakens uitdeelden tot heil en nut van de volks (mis)leiders en niet tot heil des volks. Het is merkwaardig om te zien hoeve- len uit het lood geslagen zijn, en nu plot seling geen goede vrucht meer aan den Nederlandschen stam kunnen ontdekken, maar alleen afval en wormsteek kunnen bespeuren. Misschien zijn er onder, die denken met zulk een hou'ding een wit voetje te halen. Zij begrijpen in hun kortzichtigheid niet, dat de burgerlijke en de militaire bezettingsautoriteiten na tuurlijk menschenkennis genoeg bezitten om dit direct „door" te hebben, en dat ze aanstonds begrijpen, dat iemand, die zijn eigen land zoozeer verguist en ver achtelijk maakt, evenmin oog kan heb ben voor de idealen van een ander land. Hoe gansch anders toch is de werke lijkheid. De sociale maatregelen in ons land stonden aan de spits en mogen ten voorbeeld gesteld worden aan vele andere volkeren ter wereld. Op het ge bied van de staatsdiensten was in ons land alles perfect in orde. Er was geen dienst die stagneerde of niet goed functionneerde. De Spoor en de Post, zoowel als in het algemeen het geldwe zen werden uitnemend geleid. Maar ook op het terrein van de 1 a n d- en tuinbouw en de veeteelt, van de industrie en den handel stond Neder land vooraan in zeer veel opzichten. Dit is mede te danken aan de organisaties van ondernemers en arbeiders, van boe ren en middenstanders. Juist de ver scheidenheid die in dit opzicht werd aan getroffen, bracht mede een verhoogde activiteit hetgeen aan het geheel ten goede kwam. De groote wer ken, door ons land onder nomen, leggen er getuige nis van af, hoeveel er ge presteerd werd. Dit is reeds vroeger door ons betoogd. Maar wy hebben het willen herhalen om dat in de verwarring van dezen tijd men misschien zou kunnen worden meegezo gen in de denkrichting, dat niets in ons land goed was vóór den oorlog. Laat u niet beinfluenceeren, zou hou den wij allen, die dit lezen, voor, maar houdt steeds in gedachtenis, dat Neder land zyn volkswelvaart wist op te voeren tot het peil, dat bereikt werd en dat de bewondering afdwong over de grenzen. Houdt in gedachtenis, dat op het ter rein van wetenschap en cul tuur weinig volken ter wereld zoo ver gekomen zijn als het onze; dat met betrekking tot ontdekkingen en uitvin dingen, als op het terrein van de tech niek onze natie ontzaglijk veel heeft ge presteerd. Houdt in gedachtenis, dat als k o 1 o - niseerende mogendheid ons land ten voorbeeld gesteld kon wor den aan alle andere naties, die koloniën bezitten omdat in onze overzeesche ge westen rust en orde, vrede en welvaart heerschten. Omdat alle menschenwerk met gebrek en zonde besmet is, kleefden er natuur lijk ook aan ons volk fouten. Doch dit is ook het geval in de overige landen. Een volmaakte ïhenschensamenleving is hier beneden niet te verwachten. Maar die fouten waren in geen enkel opzicht zoo in het oog loopend, dat gesproken moest worden van een „rotte plek", van een „kanker" of dergelijke krachttermen meer. Wij willen zoo besluit het blad fier op wat bereikt werd, zoeken naar nieuwe wegen in den nieuwen tijd, om dat we altijd een vooruitstrevend volk geweest zijn. Maar we passen ervoor om ons volk te zien uitmaken voor een volk van achterlijke wezens. Als nieuwe vor men gevonden moeten worden, dan kun nen we dat. Als nieuwe verhoudingen tot stand gebracht dienen te worden, dan kunnen we dat ook. Noodig is alleen, dat niet over haast wordt (hetgeen iets anders is dan het aandringen op ver sneld tempo). De aard van de Neder landers is nu eenmaal bedachtzamer, maar als daarmee rekening gehouden wordt, dan komt het in orde. En dan weer op zóó'n wijze, dat ze de bewonde ring afdwingt van wie het resultaat aan schouwen. Wemeldinge. Dinsdagavond vergader de de Raad dezer gemeente onder voor zitterschap van den burgemeester. Af wezig met kennisgeving dhr F. Wabeke Az. Na opening der vergadering met voorlezing van het gebedsformulier en na mededeeling van de ingekomen stuk ken wordt door B. en W. voorgesteld toe te treden tot het borgstellingsfonds voor den middenstand, hetgeen de ge meente by toetreding het eerste jaar zal kosten f 0,10 per inwoner, benevens f'0,02 per inwoner voor contrbiutie. Des tijds, aldus de voorzitter, is op een daartoe strekkende aanvrage afwijzend beschikt. In verband met de zeer gewij zigde omstandigheden dringen Ged. Sta ten thans op toetreding aan, blijkens een dezer dagen ingekomen schrijven. Op een vraag van dhr De Jonge of hiermee de neringdoenden gebaat zullen zijn, ant woordt de voorzitter, dat de midden standers in het algemeen bedoeld wor den. Dhr Ruissen meent, dat de grens niet steeds gemakkelijk zal zijn te trek ken, terwijl dhr Slaakweg opmerkt, dat vermoedelijk een onderzoek zal worden ingesteld naar de oorzaak van de finan- cieele moeilykheden van diegenen, welke voor steun in aanmerking wenschen te komen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. In verband met een van regeerings- wege nader vastgesteld uitkeeringsbe- drag voor B-steun voor werkloozen wordt met intrekking van het terzake m de vorige vergadering genomen be- FEUILLETON 19) door JOSEPH HOCKING. ontmoet ?»a' Heb Trudgeon in kort Pivï? g!?n ;iaren- HiJ is van Truro naar wÏÏtl verhuisd niet lang na hij voort 6 6en Paar seconden en ging toen schiedenis.'',Ua BeVÜ GranviUe §e" detkïiNicSiden ee° °ogenblik- Ein" toe^Ü'' Was den zomeri toen dat weet ik." dan^ko^ vollen tyd moet uitzitten, JJhkomt hy er over een week of wat TT°k\,Tremayne Zei niets- Wat er wat hy doen zal; wat er yan hem worden zal." kon iet9 ?P 6,lkaar aan' en in die11 blik den ze „p® a zlJrL geweest, al zei- Tom hf iJai\ den een woord. Het ia ^arop zijn horloge uit. achten" maar aan minuut voor dadelijk' ziin r?' ,"Vader zaI er dus wel Ja* daar is hy al. Hy praat sluit besloten ook hieraan medewerking te verleenen. De gemeenterekening wordt aangebo den in ontvang op f 68.194,83 en in uit gaaf op f 64.608,87, goed slot f 3585,96 op den gewonen dienst 1939 en in ont vang op f 3587,71 en in uitg. op f 3531,30 goed slot f 56,41 op den kapitaaldienst. Als leden der commissie voor het onder zoeken van deze rekening worden aan gewezen dhrn De Jonge, Slaakweg en Burger. Na uitgebracht rapport door de com missie van onderzoek der rekening 1939 van het burgerlijk armbestuur, bij mon de van dhr De Jonge, wordt deze reke ning goedgekeurd op een totaal in ont vang van f20.279,32 en in uitgaaf van f 14.184,46, alzoo met een goed slot van f 6094,86. De; commissie toont echter in haar rapport aan, dat het feitelijk goed slot bedraagt f 3616,54. Een begrootingswijziging 1940 wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. aangenomen. Bij het punt „voorkomende zaken" vraagt dhr de Jonge of de bouwvergun ningen voor de getroffenen al zijn afko men, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze vrij vlug na indiening van het verzoek worden verleend. Dhr Ruissen bespreekt den slechten waterafvoer in de Oranjeboomstraat, de gebrekkige straatverlichting aldaar, en het niet beschikbaar stellen van den uit de Dorpsstraat vrijkomenden grond voor het dempen eener sloot aan den Noor delijken Achterweg. Spr. betreurt dezen laatstbedoelden maatregel vna B. en W. en stelt voor den vrij komenden grond ,met iemand. Wie zou het zijn? Zeker Trudgeon." Op dat oogenblik trad meneer Tre- mayne de kamer binnen, vergezeld van iemand van een jaar of vyftig. „Meneer Colman Treleaven", fluister de Tom. „Ik ben benieuwd, waarom va der die meegebracht heeft. Natuurlyk was hij wel de eenige vriend, die Sir Charles nog had, maar Hij eindigde den zin niet, want hij zag, dat zijn vader naar hem toe kwam. „Zoo, Tom, ben jij daar ook?" zei me neer Treleaven. „En jij ook, Bodinnick? Wat blijft het koud, hè!" Meneer Treleaven was een knappe man, eenigszins gezet; hy was altijd even vriendelijk en opgewekt. Men zei, dat hy hoegenaamd geen zorgen had; dat hy op al zijn boerderijen goede pachters had, dat zijn inkomen grooter was dan zijn uitgaven, en dat zyn doch ter Jennifer de zonneschyn van zijn huis was. Het was hem aan te zien, dat hy daarenboven een goed verstand had, en als de gelegenheid zich voordeed, streng, zelfs heel streng kon optreden. Zooals Tom Tremayne al gezegd had, .was meneer Treleaven zoowat de eenige, die tot het laatste toe bij Sir Charles Killigrew aan huis was gekomen. Mis schien was het daarom, dat meneer Tre- „In de komende laatste verrekening met Engeland zal het luchtwapen weer een beslissende rol spelen, wellicht d e beslissende rol. Het Engelsche volk weet ook, dat de tot dusver onderno men verkennings- en aanvalstochten slechts speldeprikken zyn vergeleken met wat komen kan en komen zal." Met deze zinnen opent de generaal der vliegers Quade zyn beschouwingen over de rol van het luchtwapen, welke de „Berliner Börsenzeitung" heden pu bliceert. Generaal Quade noemt in zijn uitvoe rig artikel het uitgangspunt, waar het Duitsche luchtwapen tot den aanval te gen Engeland gereed staat, zoo gunstig mogelijk en geeft daarvoor de volgende redenenovervloedige lucht-bases ach ter de kusten van Noorwegen tot Brest; sterk verkorte luchtwegen van deze vliegvelden naar alle doelen, welke het eiland biedt; uitschakeling van den af weer te land door het vliegen over zee, daardoor ook begunstiging van het oogenblik der verrassing; het vasthou den van sterke deelen der Engelsche luchtmacht door Italië; daarentegen on verkorte luchtwegen voor het Engel sche luchtwapen bij aanvallen tegen Duitschlandbemoeilijking van vijande lijke luchtaanvallen op de eigen vlieg velden als gevolg van de sterke decen tralisatie. De weg van Berlijn naar Londen, zoo sluit Quade, is in de laatste maanden aanmerkelijk korter geworden dan die van Londen naar Berlijn. En daar En geland blijkbaar onvoorwaardelijk het bzwijs voor deze bewering wil hebben, zal het Duitsche luchtwapen dit ook wel eerlang leveren. te benutten voor eigen werken. De voorzitter zegt, dat de slechte wa terafvoer, waarop dhr Ruissen doelt, een gevolg is van een stortbui, zoodat de rio len overbelast werden. Aangaande de straatverlichting kwamen bij B. en W. geen klachten in. Dat in de eene straat meer lantaarns staan dan in de andere, is toe te schrijven aan de omstandig heid, dat de krommingen in deze straat die meerdere straatlantaarns noodig ma ken. De straatverlichting is overigens momenteel niet urgent. Ook omtrent de door den heer Ruissen bedoelde sloot zijn geen klachten ingekomen; demping en rioleering van deze sloot dient vooraf wel overwogen te worden, aangezien hieraan verbonden zou zijn een degelijke uitbaggering der sloot, die financieele en andere bezwaren met zich brengt. Overigens is slechts aan 3 ingezetenen eenige vrijgekomen grond uit de Dorps straat verkocht voor het ophoogen van hun tuintjes; hetgeen thans nog vrij komt, behoudt de gemeente, zoodat het voorstel van dhr Ruissen buiten behan deling kan worden gelaten. Dhr Lindenbergh wijst op het feit, dat de torenklok den juisten tijd niet aan geeft; spr. heeft liever geen klok, dan een die niet goed gaat. Als de gemeente geen goede klok kan bekostigen, zou spr. willen volstaan met de torenklok van het gemeentehuis. De voorzitter merkt op, dat meerdere klokken onzuiver loopen en wel dagelijks zouden moeten worden nagezien; spr. zal deze zaak aan B. en W. ter overwe ging voorleggen. Dhr Slaakweg zegt, dat bij eventueele slootdemping gerekend moet worden op de medewerking van de aanliggende eigenaren en dat zij in de kosten dienen bij te dragen. Dit kan niet altijd van de gemeente worden gevergd. Voorts geeft spr. B. en W. in overweging ook de on derstraat van de Dorpsstraat van klin kerbestrating te voorzien, nu de Dorps straat in behandeling is. De voorzitter zegt overweging toe. Na eenige verdere besprekingen over slootdemping en waterafvoer wordt de vergadering gesloten. mayne het verstandig had geacht, om hem te vragen, dien avond tegenwoor dig te willen zyn. „Zijn wij tot dusver de eenigen?" vroeg meneer Tremayne. Voor Tom tyd had, om te antwoorden, ging de deur weer open, en traden nog twee andere heeren binnen. Op dat oogenblik deed de staande klok op het portaal acht slagen hooren. De nieuw-aangekomenen vormden een scherp contrast met de reeds aanwezi gen. De oudste van de twee was een lange, magere man van misschien vijf en vijftig. Hij gaf 'den indruk van niet heel so lide te hebben geleefd; het was geen aangename man, om te zien, toch scheen hij van goede geboorte te zijn. De andere was veel jonger, en had een zekere autoriteit over zich. Hij zag er schrander uit. Bij den eersten aanblik was dit reeds kenbaar. Zoodra hij binnenkwam, ging hij rechtstreeks naar meneer Tremayne toe. „Hoe gaat het u, meneer Tremayne? We hebben elkaar in lang niet gezien, geloof ik; me dunkt, al in geen jaren. Ja, u is hier gebleven, en ik ben naar Plymouth gegaan. Mag ik u mijn vriend en cliënt, meneer Reginald Onslow voor stellen? Meneer Onslow, dit is meneer Tremayne, de oudste deelgenoot van VERZENDING VAN PAKKETTEN NAAR DUITSCHLAND. DEN HAAG. De verzending van ge wone postpakketten van Nederland naar Duitschland en omgekeerd is met ingang .van 1 Aug. a.s. weer mogelyk. Aangeteekende, verrekenings, expres se en dringende pakketten zyn nog niet toegelaten. Alvorens een pakket te ver zenden informeere men ten postkantore of de invoer in Duitschland is toegela ten. ENGELSCHE BOMMEN OP AKKERS EN IN HET WATER. DEN HAAG. Engelsche bommenwer pers hebben vannacht, in tegenstelling met voorafgaande nachten, slechts wei nig aandacht aan ons land besteed. Er zijn, verdeeld over Limburg en Zeeland, slechts 12 bommen gevallen, welke allen op akkerland of in het water vielen en slechts weinig materieele schade hebben aangericht. Persoonlijk letsel is niet ver oorzaakt. HET TELEFOONVERKEER MET DUITSCHLAND HERSTELD. DEN HAAG. Na opheffing van eenige technische moeilykheden is het voortaan opnieuw mogelijk, telefoongesprekken met Duitschland te voeren. Evenwel on der dezelfde voorwaarden en beperkin gen welke voor 10 Mei golden. NIEIjWE STAFMUZIEKKORPSEN. DEN HAAG. Het ligt in de bedoeling, zeer binnenkort uit de leden der stafmu ziekkorpsen, voorzoover deze zich voor den opbouwdienst beschikbaar hebben gesteld, vier districtskorpsen te formee- ren, welke korpsen in beginsel bestemd zijn om te worden gelegerd in de stand plaats der districtscommandanten. AUTO GESLIPT. BREDA. Gisteravond is op den Ryks- weg Breda-Etten een auto van den op bouwdienst door de gladheid van den weg geslipt en tegen een boom terecht gekomen. De beide inzittenden, een ser geant uit Den Haag en een korporaal uit Utrecht, werden gewond. De sergeant bleek zwaar gewond te zijn. NEW YORK. (D. N. B.) Tot dusver zijn tengevolge van de hittegolf 804 menschen om het leven gekomen. De hittegolf teistert sedert 14 dagen het Noord-Oosten van de Ver. Staten. ENGELSCH VAARTUIG GEZONKEN. LONDEN. (D. N. B.) De admiraliteit maakt bekend dat een als hulppatrouille- schip gebruikt jacht, Maandag bij een Duitschen luchtaanval is gezonken. DE VERZORGING VAN HET TREKPAARD. „Menschen noch dier enkunnen arbeid blijven geven zonder voldoende levens onderhoud. Goede verzorging en liefde volle behandeling verhoogen den ar- beindsduur." Aldus lezen wij op den omslag van een brochure van de Nederlandsche ver- eeniging tot bescherming van dieren, die gericht is aim gebruikers van trek paarden. Het was een sympathieke gedachte van deze vereeniging om door middel van dit vlugschriftje aanwijzingen te geven, omtrent de behandeling van het trekpaard, onze grootsche hulp bij den ingetreden transportnood. Geïllustreerd aan zeer duidelijk en sprekend fotomateriaal wordt advies ge geven inzake o.a. hoofdstel! met toe- behooren, haam gareel en borsttuig, wasschingen, voeren en drenken en toi let maken. Als proeve van bewerking citeeren wij uit het laatste punt toiletmaken: „Het toiletmaken van het paard is geen luxe, maar een noodzakelijk onder deel van zijn verzorging, alleen reeds omdat daarbij de gelegenheid geboden is, het dier van neus tot staart te inspec- een van de meest geachte advocatenkan toren in Cornwallis; Tremayne en Zoon." Meneer Tremayne zette groote oogen op, bij het hooren van den naam Onslow. Zyn verschijning zou misschien 'n nieuw element beduiden in de zaak voor wdl- ker bespreking hij, Tremayne, hier was gekomen. Hij groette den ander echter vriendelijk en verviel daarop in stilzwij gen. „Zoo Tom", ging Trudgeon voort. Blij je te zien. Je bent op en top een advo caat geworden. Niemand zou je voor iets anders aanzien." Voor Tom nog gelegenheid had, zijn genoegen of zijn misnoegen te toonen over zijn manier van begroeting, ging Trudgeon met uitgestrekte hand naar Nick Bodinnick toe. „Daar hebben we dien goeden ouden Nick ook!" riep hy op hartelijken toon uit. „Ik hoor, dat je verre reizen hebt gemaakt, sedert ik je het laatst in St. Minver zag. En hoe maakt iedereen het hier?" ging hij voort, zich tot meneer Tremayne wendend. „Net als altijd, ver moed ik. Hier komen niet veel verande ringen voor". Of deze vorm van begroeting den ad vocaat erg leek, durf ik niet te zeggen. Hy scheen alleen verlangend om zoo gauw mogelyk te hooren wat Trudgeon teeren. Aan de hoeven moet groote aan dacht worden besteed. Z\j dienen tegel- matig schoon gehouden en eenmaal in de week gewasschen te worden, tenein de de poriën open te houden. De kroon- rand, dat is het bovenste deel van de hoef, moet regelmatig ingevet worden. De voetzolen dienen eiken dag nagezien te worden. Een ingetrapte nagel toch kan groote stoornissen veroorzaken en noodlottige gevolgen hebben." Op de laatste pagina tenslotte de „Be de van een paard" waarvan de laatste twee regels luiden: „Geef frisch water en vooral voeder en een warmen stal." PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg maken het volgende bekend: Zij, die ondersteund worden door het Burgerlijk Armbestuur, door een der kerkelijke diaconiën, of opgenomen zijn in steunverleening of werkverschaffing, moeten ter verkrijging van goedkoope margarine en bak- en braadvet de navol gende distributiebonnen meebrengen naar de Arbeidsbeurs: Voor de week van 29 Juli3 Augus tus de vet- en boterbonnen 01 Voor de week van 510 Aug. de vet en boterbonnen 02; Voor de week van 1217 Aug. de vet en boterbonnen 03; Voor de week van 1924 Aug. de vet en boterbonnen 04. Burgemeester en Weth. voornoemd, DE BORDES, Voorzitter. M. v. d. VEUR, Secretaris. Yerseke. Ten overstaan van notarissen Van Werkum en Van Dijke werden ver kocht een huis en timmermanswerk plaats. Kooper J. C. Waveryn voor 5015 gld. plus onkosten. Voorts een woonhuis aan D. Waverijn te Kruiningen voor f 1325 plus onkosten. BEURSBERICHTEN. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. Nederland 1940 I 4 pet. 957z. Nederland 1940 H 90%. Nederland 1938 3—372 pet. 79%. Nederland 1937 3 pet. 71. Nederl. Indië 19371 3 pet. 747a. Nederl. Indië 1937 II 727a. Kon. Petroleum 163. Alg. Kunstz. Unie 56. Philips Gloeil. 106. Amsterd. Rubber 165. Ned. Seheepv. Unie 91. Anaconda Copper 18. Bethl. Steel 60. Lever Bros 57. H. V. A. 305. De beurs was heden zeer vast gestemd. De aangename verrassing die Wallstreet ons hedenmorgen bezorgde, bracht wat kooplust in Amerikanen. Vooral de laag geprijsde spoorwegwaarden waren ge vraagd, op de betere ontvangsten. AKU's stonden ook in de belangstelling met een koers-avance van 3 punten. Voor Olie, H.V.A. en Amsterdam Rub ber was de advieskoers 10 pet. hooger geraamd. Het feit dat de liquidaties de laatste dagen zijn opgehouden, had een stimuleerenden invloed op de markt. Rechtbank te Middelburg. Uitspraken van Woensdag 31 Juli 1940. J. J. v. d. V., arbeider te Wissenker- ke, verdacht van diefstal van vee uit de weide, gepleegd te Rilland-Bath op 2 Juli 1940 tot 4 mnd. gev. J. Sch. te Middelburg, los werkman, gedetineerd, verdacht van diefstal te Middelburg in den nacht van 1 op 2 Juli 1940 tot 6 mnd. gev., met aftrek tot heden. hun te vertellen had. „Neen, er is hier niet veel veranderd, Trudgeon", zei hy, „en de post bezorgt de brieven nog heel geregeld. Die van jou is mij dus tijdig genoeg in handen gekomen, en ik heb daarop deze kamer besproken. Dit gebeurde natuurlijk op jou instigatie. Je wenschte mij op neu traal terrein te ontmoetten, en hier zijn we dus. Ik moet echter bekennen, dat ik wel eenigszins verbaasd was over een gedeelte van je brief." „Waarom, meneer Tremayne?" vroeg Trudgeon lachend. „Wel, je zegt er in, dat je een van de wettige vertegenwoordigers van den overleden Sir Charles Killigrew bent. Je zult dat, naar ik vertrouw, wel kun nen expliceeren. Ik heb meneer Colman Trelevan gevraagd, om hier tegenwoor dig te willen zijn, omdat hij een vriend en buurman was van Sir Charles en misschen meer afwist van zijn hande lingen dan iemand anders." „Wij zien allen meneer Treleaven hier met veel genoegen, daar ben ik van overtuigd", zei Trudgeon op hartelijken toon, „en daar u al een begin gemaakt hebt meti(onze bespreking, zouden we misschien wel kunnen gaan zitten en de zaak vervolgen." Wordt vervolgd.),

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3