Afscherming Rijwiellampen. Houdt Bevil G Het distributiekantoor voor 17 Waiohersche gemeenten. Uit de Provincie MIDDELBURG. VLISSINGEN. De „Bulgia" gelicht. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Kerknieuws de ©er var Laatste FEUIL Gisteren hebben wij voldaan aan het verzoek van den burgemeester van Sint Laurens om eens een kijkje te komen nemen op het kantoor van den Distribu tiekring St Laurens, waarvan dhr Van 'tHoff voorzitter der Commissie is. Wij hebben geen apijt aan dit verzoek te hebben voldaan. Ten eerste niet, omdat wij hier kwa men in het hart van het grootste distri butiebedrijf op Walcheren, namelijk dat wat verdeeld over 17 gemeenten, onge veer 30.000 zielen verzorgt, terwijl Vlis- singen en Middelburg maar resp. 23.000 en 18.000 in het globaal omvatten. Zooals reeds blijkt uit het bovenstaan de, wordt het bedrijf beheerd door een commissie en behalve de heer Van 't Hoff zijn ook de burgemeesters der andere 16 gemeenten, n.l. Veere, Vrouwenpolder Serooskerke, Grijpskerke, Meliskerke, Aagtekerke, Oostkapelle, Domburg, Westkapeile, Zoutelande, Biggekerke, Koudekerke, Oost- en West-Souburg, Ritthem, Nieuw- en St Joosland en Ar- nemuiden, lid dier commissie. Wij waren in het perceel Noordweg A 15 tegenover den Molen van de Centrale gemeente St Laurens. f Behalve de voorzitter der commissie troffen wij hier aan de beide hoofdamb tenaren, den heer J. G. Versluijs, den di recteur zooals de heer Staal in den kring Middelburg is en den heer L. A. Torenvliet, zijn plaatsvervanger, als mede verschillende andere ambtenaren. Onder deze zijn de beide z.g. reizende ambtenaren, over wier werk vrij nog na dere bijzonderheden laten volgen en ver schillende ambtenaren voor de kantoor- werkzaamheden. Is het hier de bron voor alle distri- butienieuwB en materiaal voor alle 17 gemeenten, het plaatselijk werk tegen over de consumenten moet in ieder dier gemeenten zelf gebeuren en daarom is er in iedere plaats een agentschap van den distributiedienst gevestigd. Dit agentschap is grootendeels op de gemeentesecretarie gevestigd en de dienst wordt uitgevoerd door de vaste, maar ook zoo noodig door tijdelijk aan te stellen werkkrachten, zooals by het uitgeven van kaarten enz. Maar dit alles doet niet af aan het feit, dat de werkzaamheden op het cen trale kantoor omvangrijk zijn. Dit niet alleen omdat de kring Sint Laurens groo- ter is dan de beide andere op Walcheren, doch mede, omdat alle formulieren, dis tributiekaarten enz. te Sint Laurens ko men en vanaf het kringkantoor over de 17 gemeenten worden verdeeld. Deze ge meenten moeten hun bescheiden weder terug zenden naar het kringkantoor, waar ze verder worden verwerkt. Indien een nieuw voorschrift van Den Haag komt voor de distributie en dat neemt meer toe dan af dan hebben kringen met slechts één gemeente, zooals bijv. de beide grootste Walchersche ge meenten, het gemakkelijker dan Sint- Laurens. In. dezen kring moet men alle 17 agentschappen met den inhoud van het voorschrift in kennis stellen. Dit geldt natuurlijk ook voor de bekendma kingen aan détaillisten en consumenten, die van het kringkantoor moeten uitgaan naar alle gemeenten. Als een sterk voorbeeld van veel werk voor het centrale kantoor, zij er op ge wezen, dat toen de distributie van petro leum kwam, alle aanvraagformulieren uit. de 17 gemeenten met de stamkaart van lederen aanvrager naar het kring kantoor moesten worden gezonden. Hier moest'worden nagegaan, op hoeveel ze gels ieder recht bad, en die zegels moes ten met de stamkaarten na geregistreerd te zijn, naar de gemeenten worden terug gezonden, waar ze dan weer moesten worden uitgereikt. Het feit, dat daardoor op het Kringkantoor 250.000 petroleum- zegels zjjn verwerkt, geeft een indruk van den. daaraan verbonden arbeid. Wij zegden hierboven toe, iots meer siede te deelen over het werk van de z.g. reizende ambtenaren. Daarvoor zij eerst gemeld, dat iedere kring een nummer heeft, maar dat ook iedere gemeente nog weer aan een cijfer kenbaar is. Nu be zoeken genoemde reizende ambtenaren iederen werkdag een paar gemeenten, en geven daar gelegenheid tot het inleveren van opplak*,'ellen met bons door de dé taillisten, die dan weer gedrukte bewij zen of zooals voor boter en vet geschre ven bewijzen krijgen voor het mogen be trekken van grondstoffen en producten. De ambtenaren hebben routine gekre gen en overzien heel vlug wat mag wor den verstrekt, al deelden zij ons mede, dat er ten opzichte van het vlot afwerken nogal heel wat verschil is tusschen de gemeenten, omdat niet overal de détail listen even goed meewerken of even be grijpelijk zijn. Maandag waren de nieuwe broodkaar ten aangekomen en de aanvraag-formu- lieren voor de textielkaarten, Deze wa ren reeds weer naar de verschillende ge meenten. bezorgd, waarbij men altijd re kent op eenige kans op verhooging van het aantal inwoners door geboorte of vestiging. In bijna alle plaatsen zou men ze heden (Woensdag) uitreiken, en met goedvinden van den Haag de bedoelde formulieren (waarover elders in dit no. iets meer), geljjk met de broodkaarten. Het is bij de broodkaartendistributie ook weer noodig speciaal tos te zien, om dat de nieuwe regeling is ingevoerd, dat voor kinderen beneden de 4 jaar maar halve broodbonboekjes worden toege kend, doch daarnaast kindertoeslagkaar- ten, bestaande uit 6 bonnen voor één raataoan sjjst m 8 üomm mot èên T rantsoen havermout, welke kaarten den passenden naam „papkaarten" hebben verkregen. De halve broodbonboekjes worden ook toegekend voor zwaren ar beid, terwjjl voor zeer zwaren arbeid een heel broodbonboekje extra wordt ver strekt. Wij gingen weg met de overtuiging, dat op het kantoor in de centrale distri butiegemeente hard en met overleg ge werkt wordt om alles zoo goed mogelijk te doen marcheeren. Op de secretarie te St Laurens berust de provinciale administratie en worden de gegevens verzameld op staten van hetgeen iedere gemeente uitgeeft voor inrichting, onderhoud, loonen, enz. HET AANVRAAGFORMULIER VOOR DE TEXTIELKAART. Nu heden in den distributiekring St. Laurens begonnen is met de uitreiking van het aanvraagformulier voor de tex- tielkaart, willen wij in het kort mede- deelen wat de bedoeling is van dat for mulier, dat verstrekt wordt aan de hou ders van distributiestamkaarten, die op 5 Augustus den leeftijd van 3 jaar of ouder bereikt hebben. De bedoeling is te weten te komen, wat de betrokken personen vanaf 28 Mei j.l. ontvangen hebben van met name ge noemde textielgoederen, namelijk dezelf de waarvan de verkoop tot 12 Augustus verboden is. Binnenkort zal dan te textielkaart worden uitgereikt en zullen daarop di rect worden aangeteekend de punten, die men na genoemden datum reeds heeft verbruikt, waarbij dan blijkt, hoeveel punten men nog over heeft voor den tijd, dat de kaart geldig zal zijn. Uit het biljet blijkt o.a., dat er tex tielkaarten zullen worden verstrekt in vier categoriën en wel voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder, voor vrou wen en meisjes van 15 jaar en ouder; voor jongens van 3 tot 15 jaar en voor meisjes van 3 tot '15 jaar. Men moet nu aangeven hoeveel arti kelen men ontvangen heeft, als b.v. re genjassen, -mantels en -capes (niet uit gummi of gegummeerde stoffen ge maakt). Voor de vier genoemde catego riën worden deze kleedingstukken ge waardeerd op resp. 56, 45, 40 en 36 pun ten. Zoo is het met alle andere kleeding stukken van wol, halfwol, tricot of ge breid. Bij na 28 Mei gekochte stoffen voor bovenkleeding moet men de lengte en breedte vermenigvuldigen, omdat voor alle categoriën de waardeering 10 punten per vierkanten meter is. Daarbij kan men breuken doen verval len, en als de stof voor 15 Augustus tot een kleedingstuk is verwerkt, kan men het kleedingstuk noemen in plaats van de stof. Opgemerkt moet nog worden, dat men geen opgave behoeft te doen van artike len, indien men deze ontvangen heeft op Speciale Vergunningen van de plaatse lijke distributiediensten of van het Rijks bureau voor de distributie van Textiel producten door den handel. Ieder kan nu reeds overwegen wat hij of zij sedert 28 Mei zich heeft aange schaft. OVERGANG NAAR DE N.S.B. De heer C. J. M. Boogerd te Zierikzee, die voor de Liberale Staatspartij zitting heeft in de Prov. Staten, heeft zich bij de N.S.B. aangesloten. Hij is niet voor nemens als lid van de Prov. Staten te bedanken CHR. VER. VAN EN VOOR VROUWEN EN MEISJES. Een kamp op Walcheren? Het dagelijksch bestuur van de Fede ratie van Christelijke Vereenigingen van en voor vrouwen en meisjes heeft in ver schillende deelen van ons land kampen georganiseerd. Na ampele besprekingen met verschillende personen in Z e e 1 a n d zou het. bestuur der Federatie ook gaar ne een kamp willen houden op Wal cheren. De bedoeling van zoo'n kamp is drieledig: In de eerste plaats: het oude kamp idee van evangelisatie; In de tweede plaats: vacantie-moge- lykheid te bieden aan meisjes, die mis schien op 'toogenblik anders niet kun nen uitgaan. In de derde plaats: het bestuur der Federatie besloot juist kampen' te beleg gen in de geteisterde gebieden om de mogelijkheid te openen, dat meisjes, die er eens even „uit" willen zijn, dit op een goedkoope en gezellige manier kunnen doen. De beste vorm acht men op Walche ren, een z.g. „dagkamp", d.w.z,, dat de meisjes 's avonds naar huis fietsen en 's morgens terug komen. Degenen, die 's nachts liever willen blijven, kunnen dat ook doen. Dit zijn voorloopige plannen. De bedoeling is het kamp te doen hou den van 1924 Augustus. Naar een geschikte boerderij in Kou dekerke of Vrouwenpolder wordt nog gezocht. De namen der leidsters zullen nader bekend gemaakt worden. De onkosten zijn zoo laag mogelijk ge houden en zullen plm. f 5.50 per persoon bedragen. De leeftijd der deelneemsters loopt van 1518 jaar. Ten einde te weten of men op veel deelneemsters kan rekenen, kunnen de genen, die er voor voelen, zich nu reeds voorloopig aanmelden bij mevrouw Van Voorst Vader of by mevrouw Pel te Mid delburg. DE RUILVERKAVELING OP SCH OU WEN-DUIVEL AND. Er wordt aan gewerkt. In langen tyd hoorde men niet meer van de ruilverkavelingsplannen van het groote waterschap de Vier Bannen op Schouwen en Duiveland. Van den Cultuur-techn. dienst verna men wij nu, dat die plannen veel ver traagd maar niet opgegeven zijn. Door de oorlogshandelingen zijn verschillende stukken, die op deze verkaveling betrek king hebben, verloren gegaan. Toch hoopt genoemde dienst dat op het eind van dit jaar alles in zooverre weer is hersteld, dat men over kan gaan tot de bijeenkomst, waarop de grondbezitters zich definitief moeten uitspreken over het al of niet doorgaan der verkaveling. DE THOOLSCHE BRUG. Raadsleden moeten ook betalen. De Thoolsche Brug maakte in den loop der jaren meermalen een punt van bespreking uit in den raad dier ge meente In eenige der laatstgehouden verga deringen bracht het raadslid, de heer mr Wolfensberger dit onderwerp ter sprake. Meer in het bijzonder wat betreft de vrijstelling van bruggeld, welke de raad van genoemde gemeente zichzelf in den loop van den tijd had verleend. Thans blijkt dat diens bezwaar door Ged. Staten van Zeeland wordt gedeeld. In antwoord op een protestschrijven dat genoemd raadslid naar Middelburg zond, ontving hij bericht dat de raadsleden evengoed bruggeld verschuldigd zijn als ieder ander die niet in het krachtens hun bevoegdheid ter zake, door de Sta ten dezer provincie en die der provincie Noord-Brabant vastgestelde tarief als vrijgesteld van betaling van bruggeld met name genoemd staat. Ged. Staten gronden deze meening op het standpunt dat niet de raad maar de Staten van Zee land en van Brabant de tarieven vast stellen. GEMEENTERAAD. Gymnasium-personeel. B. en W. stellen aan den Raad voor te benoemen voor den duur van den cursus 1940-1941, alzoo voor het tijdvak van 1 Sept. 1940 tot en met 31 Augustus '41 a. tot tijdelijk leerares in de oude ta len mej. Dra. E. Modderaar; b. tot tijdelijk leeraar in de scheikun de de heer Dr E. Stork. Zoekt toch dekking, blijf binnert! Gistermorgen had boven een deel der gemeente een luchtgevecht plaats, waar bij enkele gebouwen door granaatscher ven of kogels zijn getroffen, gelukkig zonder dat personen geraakt werden. Er zijn nog steeds menschen, die bij zulke gelegenheden op straat blijven staan kijken of wel hun hoofd buiten het raam steken om het gevecht te kunnen volgen. Wjj herhalen daarom nog eens met klem de waarschuwing in zulke ge vallen binnen te blijven of zoo spoedig mogelijk dekking in een huis of een schuilkelder te zoeken of wel door plat op den grond te gaan liggen zoo mo gelijk in een greppel of droge sloot om de trefkans te verminderen. Lijk opgehaald. Hedenmorgen is uit het voormalige dok nabij de Beatrixbrug opgehaald het lijk van den 38-jarigen F., die sedert Zondagavond vermist werd en die ver moedelijk door de duisternis te water is geloopen. Het horloge stond op kwart over 12. Bij de politie is aangifte gedaan dat van een rijwiel, dat onbeheerd stond een fietstasch is ontvreemd. ELF LIJKEN GEBORGEN. Vandaag is de Nederlandsche mynen- legger „Bulgia", weike op 12 Mei j.l. ten gevolge van de oorlogshandelingen zonk, gelicht. Men vermoedde dat nog 13 slachtof fers zich aan. boord bevonden. Thans is men er in geslaagd om elf lijken te bergen. Van deze elf kon het grootste gedeelte reeds worden geïdentificeerd. Daar ech ter lijsten van familieleden ontbreken, kunnen de nabestaanden niet worden in gelicht. Dr Jens, leider van de transportcolon ne van het Nederlandsche Roode Kruis te Vlissingen, doet derhalve langs dezen weg meóedeelirig van de berging der slachtoffers. Kapelle. Bij het stappen over een greppel deed de werkman W. O. alhier een zoodanigen misstap, dat hij per as naar zijn woning moest vervoerd worden en onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. Alhier is op verschillende plaatsen de varkenspest geconstateerd. Westkapelle. In de vacature van raads lid ontstaan door het overlijden van wij len den heer J. Polderman, is benoemd verklaard de heer L. Minderhoud Lz. alhier. De heer Minderhoud, die de C.- H. beginselen is toegedaan, heeft zjjn be noeming aangenomen. Oostkapelle. Dinsdag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. De gemeentere kening over 1939 werd aangeboden, aan wijzende in ontvang f 64.909.59 en in uit gaaf f 61.325,79, zoodat er een batig slot is van f 3.583,80. De kapitaaldienst geeft aan een be drag van f 23.970,74 in ontvangst en uit gaaf. Als leden der commissie tot nazien der rekening werden herbenoemd de heeren Jhr van Adr. Boogaert, D. Cop- poolse en W. N. van Liere. De verordening voor het landbouw- verlof werd zoodanig gewijzigd, dat B. en W. elk jaar de periode in de maanden Maart en April en verder in Juli vast stellen. De pensioengrondslag voor den heer G. van Schagen, schatter der dranklo- caliteiten, werd weder vastgesteld. Een schrijven van Gedep. Staten in zake toetreding tot de Zeeuwsche Borg stellingsfondsen werd aangehouden. Bij de rondvraag vroeg de heer van Liere of dit jaar weder de volle vacan- tie voor de schoolkinderen gegeven wordt, aangezien zij reeds zooveel vrijaf gehad hebben. De voorz. antwoordde, dat dit het geval is, aangezien de vacantie van de Openbare school noodig is voor de verhuizing en het opknappen der schoolmeubelen, aangezien na de vacan tie de nieuwe school in gebruik genomen wordt. Domburg. Op het Westerstrand, onge veer tegenover de hofstede Babel, is Maandagmiddag alhier een lijk aange spoeld. Na onderzoek bleek het een identiteits plaatje te bevatten, waaruit opgemaakt kon worden dat de persoon van Engel- sche nationaliteit was geweest. De klee ding bestond uit een blauwe overall. Na gekist te zijn werd het overgebracht naar het lijkenhuisje op de begraaf plaats. Zoutelande. Het badseizoen. Het is dit jaar stiller dan anders aan Walcherens Westkust. Wel staan er als andere jaren de houten strandhuisjes langs den voet der duinen, maar het aan tal is veel geringer. Het aantal badgas ten loopt niet, zooals vorige jaren in de vele honderdtallen. De zomerhuisjes en villa's zijn vrijwel alle bewoond. Ook zijn er wel pension gasten, maar het aantal komt overeen met dat van Mei of Juni van andere ja ren. Langzamerhand komen er wat meer aanvragen binnen, zoodat de verwach ting is, dat de maand Augustus wel iets beter zal zijn. Daar men ongehinderd kan genieten van de duinen, het bosch en het strand, benevens van de mooie wegen en paden, is deze familiebadplaats met zijn rustige en vredige omgeving zeer geschikt om te bekomen van de emoties der laatste maanden. N.- en St Joosland. Gemeente raad. Maandag kwam de Raad dezer gemeente in spoedeischende vergadering bijeen. Afwezig dhr Klompe. Mede was ter vergadering aanwezig de gemeente- bouwkundige J. D. P. de Smit, ten einde den, Raad van advies te dienen. De notulen van de vergadering van 15 Juli 1940 werden voorgelezen en onver anderd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat deze vergadering is belegd, omdat de ontvan gen inschrijvingen voor de herstelwerk zaamheden aan den toren zeer belang rijk boven de raming liggen. De inschrij vingen zyn bovendien slechts één week geldig, zoodat eenige spoed gewenscht was. Hierover werd beraadslaagd in geheime vergadering. Na heropening van de openbare ver gadering stelden B. en W. voor, de aan besteding van de herstelwerkzaamheden aan den toren opnieuw te houden en de bestekvoorwaarden te wijzigen in dien zin, dat het risico van vernieling of be schadiging van de te bouwen stelling door oorlogsgeweld voor rekening van de gemeente wordt genomen. Tevens stelden zij voor B. en W. te machtigen het werk te gunnen aan den laagsten inschrijver. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 stemmen vóór en de stem van dhr De Goffau tegen. B, en W. legden den Raad over een voorloopige schets van de op te bouwen dokterswoning. Zij stelden den Raad voor den gemeente-architect op te dra gen aan de hand van deze schets bestek en teekeningen te maken, welke daarna aan den Raad ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. Nadat de gemeente architect nog enkele toelichtingen had verstrekt inzake gebruik van nog aan wezige steen e.d. werd aldus besloten. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. de gemeentegebouwen, welke tot dus ver verzekerd waren bij Engelsche maat schappijen, verzekerd hebben door tus- schenkomst van de firma Knecht te Am sterdam bij een Nederlandsche Maat schappij. Tevens hebben zij de gebouwen opnieuw geschat, zoodat het verzekerde bedrag thans f 73.750 bedraagt. De ver schuldigde premie is f 0,30 per mille, de verzekering kan elk jaar opgezegd wor den. Aangezien de gebouwen practisch niet verzekerd waren, omdat de Engel sche maatschappijen niet uitbetalen, heb ben B. en W. gemeend, met deze zaak haast te moeten maken en in afwach ting van de bekrachtiging door den Raad, deze verzekering te moeten slui ten. De Raad keurde het beleid van B. eu W. goed en ging accoord met de ge sloten verzekering. Nadat nog eenigen tijd in besloten ver gadering was beraadslaagd over de brandweer, deelde de voorzitter mede, DEFINITIEVE VOORSCHRIFTEN. De rijksinspecteur voor de bescher ming van de bevolking tegen luchtaan vallen deelt mede, dat er de laatste da gen tal van verwarring gevende berich ten in de pers zijn verschenen betreffen de de maatregelen voor de afscherming van rijwiellampen. Alle berichten, die niet overeenstemmen met het onder staande, zijn onjuist. De offieieele voorschriften luiden in gevolge paragraaf 10 van de Duitsche verordening nr 34 van 4 Juli 1940: 1. De voorlampen van fietsen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 3 tot 5 cm lengte en 1 cm hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijnen. 2. De achterlichten moeten naar bo ven afgeschermd, blijven branden. Hierop heeft de Befehlhaber der Ord- nungspolizei bij brief van 6 Juli de na volgende toelichting gegeven: a. Aanbevolen wordt de kleinste af meting voor de horizontale opening in de afschermingskap aan te houden, d. w.z. de spleet mag niet grooter zijn dan 3 cm lang en 1 cm hoog. b. Uitsluitend voor hen, die materia len of voorwerpen ten behoeve van de luchtbescherming en dus ook voor de afscherming van rijwiellampen in den handel brengen, geldt, dat zij hun pro ducten te voren ter goedkeuring moeten aanbieden aan de Rijksinspectie Lucht bescherming, Heerengracht 23, Den Haag. Door deze publicatie zijn alle voor gaande publicaties met betrekking tot de afscherming van rijwiellampen ver vallen. dat van Mevr. Harff-Blaauboer bericht is ontvangen dat zij afziet van haar recht van optiejaren op de gemeentewo ning naast het Raadhuis, zoodat de ge meente, ingaande 1 Aug. a.s. weder de vrije beschikking over deze woning heeft Dhr Van Eenennaam vroeg of het de bedoeling is, dat de luchtbeschermings dienst in deze gemeente in de toekoms door personen van den opbouwdienst uit gevoerd zal worden, waarop de voorzit ter antwoordde, dat hij heeft voorgesteld dit niet te doen, omdat de gemeente dan legering en voeding voor 6 personen zou moeten verschaffen, hetgeen een bedrag van rond f 2000 per jaar zou kosten. Dit is voor een kleine gemeente niet te betalen, temeer daar de tegen woordige organisatie geen kosten voor de gemeente meebrengt. Daarna sluitign. Voor de betrekking van Ambtenaar ter secretarie alhier hebben zich 39 sol licitanten aangemeld. I o Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oppenhuizen, K. G. Kwint, te Slochteren. Voor Puttershoek, A. J. Brinkman te Zegveld. Geref. Kerken. Beroepen te Ambt-Vollenhove (St. Jansklooster), J. Wolven Jr., cand. te Amsterdam. Te Oude-Pekela, M. Ham ming te Siegerswoude. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Amsterdam-West, L. S. den Boer te Arnhem. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Heerde, A. M. Berkhoff te Groningen. Ds W. L. Weiter f- In den ouderdom van 90 jaar is in Den Haag overleden ds W. L. Weiter, oud hofprediker, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds Weiter diende de gemeenten te Bunnik, Dedemsvaart, Heemstede, Zwol le, Arnhem en 's Gravenhage. In 1919 werd hij benoemd tot hofprediker. Hulppredikers. Ook in de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk is het vraagstuk van de hulppredi kers aan de orde gekomen. Dr Weeda rapporteerde over een schrij- veh der zes kerkelijke hoogleeraren be treffende de hulppredikers. Als bezwa ren worden daarin genoemd, dat dezen soms te zware verantwoordelijkheid op gelegd werd en menigmaal de geestelijke leiding ontbrak, dat deze soms over bet paard getild werden, soms ook ten offer vielen aan minderwaardigheidscomplex. Voorgesteld werd daarom een schrij ven te richten aan de classicale besturen, om een onderzoek in te stellen naar de verschillende punten, o.a. welken arbeid hun wordt opgedragen, welke leiding hun wordt gegeven, tot welke categorie ën, genoemd in art. 2 regl. hulpprediker schap, zij behooren, enz. De commissie ad hoe adviseerde de resultaten van de gehouden enquête niet alleen aan de hoogleeraren, maar ook aan de Synode kenbaar te maken. De vergadering ging met de conclusie ac coord. Onze „Rotterdam recht tegen degenen ^schrift den ind ken alsof het in - was, zonder orde discipline, zonder m liticus een zelfzuct alleen zichzelf of z\ elke vakorganisatie van de ergste soor ders geknecht en zichzelf vol te zuig» alsof de menschen vcreenigingsarbeid stompzinnige wezen dienden tot stemvee tijen, die de lakens^ en nut van de volki tot heil des volks. Het is merkwaarc len uit het lood gesl seling geen goede v Nederlandschen stai maar alleen afval e bespeuren. Misschie denken met zulk e voetje te halen. Z kortzichtigheid niet en de militaire bezet tuurlijk menschenke om dit direct „dooi ze aanstonds begrij z(jn eigen land zooz achtelijk maakt, ev ben voor de idealen Hoe gansch ande lijkheid. De s o c i a 1 e m ons land stonden ai ten voorbeeld geste andere volkeren tei bied van de s t a a in ons land alles pe geen dienst die sta' functionneerde. De zoowel als in het a zen werden uitnem Maar ook op het 1 entuinbouwen de industrie en den land vooraan in zee is mede te danken van ondernemers ei ren en middenstai scheidenheid die in getroffen, bracht activiteit hetgeen goede kwam. D e Wemeldinge. Din de de Raad dezer g zitterschap van dei wezig met kennisgo Az. Na opening c voorlezing van het na mededeeling van ken wordt door B toe te treden tot h voor den middenst meente bij toetred zal kosten f0,10 pc f'0,02 per inwoner tijds, aldus de daartoe strekkende beschikt. In verban zigde omstandighed ten thans op toetrec dezer dagen ingekoi vraag van dhr De neringdoenden gebi woordt de voorzitt standers in het alj den. Dhr Ruissen niet steeds gemakk ken, terwijl dhr Sla vermoedelijk een ingesteld naar de cieele moeilijkheden voor steun in aann komen. Overeenkom B. en W. wordt bes' In verband met wege nader vastg< drag voor B-steu wordt met intrekk m de vorige verga door JOSEP 19) Heb „Och, ja. ontmoet „In geen jaren. E Plymouth verhuisd wachtte een paar sc „na die schiedenis." Zij zwegen beiden delflk zei Nick: „Het was in toen „Ja, dat weet ik „Als hij zijn volle ««„komt hij er ov Tom Tremayne z „ik ben benieuw» Wat er van hem wi Zij keken elkaar «on iets te lezen 1ze ëeen van bei Tom haalde daai aeilt ,,ls no£ ma: hten 2ei kij. dadelyk zijn. O, da:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2