geen eenvormi U bespaart tijd en geld Ingezonden Stukken Adm. van „De Zeeuw" Goes Telegrammen Duitsche ex-keizer nog te Doorn. Marktberichten Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Centrale Werkgevers Risicobank. stijging van het aantal ongevallen. De Nederlandsche Unie. Engelsche bommen troffen koeien en kalveren. Tot officieele noteering toegelaten fondsen. Uit een artikel in „De Rotterdammer" Van ons volk wordt in deze dagen niet gevraagd verloochening van zyn na tionale waardigheid en van zyn volks karakter. We willen deze gedachte vast houden, ook als we bereid zyn steun te bieden aan gezonde concentratie op ver schillend gebied. Er valt te concentreer ren in het belang van meer productie ve samenwerking. We waren nimmer van een andere meening. Maar concentratie is geen nivelleering en geen eenvormigheid. Het leven is van nature veelkleurig en als een volksleven rijk geschakeerd is, is dat geen armoede, maar rijkdom. Dat volksleven moet in stand gehouden, maar mag ontdaan van al wat het overwoekert en gezonde le venssappen noodeloos verteert. Alles te willen vormen tot een nietszeggende, kleur- en karakterlooze z.g. neutraliteit, is on-Nederlandsch en wordt van ons niet gevorderd. We kunnen nationale instel lingen verzorgen, maar behooren het te doen zonder ons volkseigen geweld aan te doen. Met een levenlooze unificatie en uni formiteit bereiken we dat nimmer en zeker niet in die vragen van den tegen- woordigen tijd, die niet zuiver technisch en administratief zijn, maar van een geestelijken inslag niet zijn los te maken. Met sectarisme heeft dat alles niets te maken. Trouwens dit woord wordt, in dezen tijd evenals vroeger, het meest gebruikt door hen, die zelf behooren tot kleine groepen van een beperkte levens kracht en aanhang. Het komt nimmer uit den mond van aanhangers van groo- te volksbewegingen. Met de veranderde leuze der neutraliteit blijve men degenen van het lyf, die uifbeginselen leven en zeer wel weten wat deze tijd aan betoon van nationale saamhoorigheid en mede werking aan nieuwe verhoudingen van hen vordert. Deze dingen begrijpen ook de Duitsche autoriteiten zeer wel en daarom toonen ze zich bereid met het nationaal-eigene rekening te houden. Er zijn echter Nederlanders, die zich minder begrijpelijk toonen dan de bezet tingsautoriteiten en dan o.a. de schrijver in de „Münchener Neueste Nachrichten", die als Duitscher ons' nationale leven voortreffelijk begrepen had, toen hij be toogde, dat ten onzent de religie tot een strenge zede is geworden, die aan de ge meenschap haar onveranderbare wet geeft, maar ook haar eigenlijken reli- gieusen inhoud nog geenszins heeft ver loren. Religie is nu eenmaal centraal, en doet zich ook centraal gelden. Ze is in ons volksleven door de eeuwen heen een ge weldige kracht geweest en heeft ons ten slotte gemaakt tot wat we z\jneen volk, dat op ieder gebied genoemd mag wor den met een eigen cultuur, goed be stuurd, met goede overheidsdiensten, dat de vergelijking met anderen zeer wel kon doorstaan en in nationaal opzicht een groote saamhoorigheid vertoonde, ook al heeft het wel als ieder ander volk perioden van inzinking en verval ge kend. Men moet in deze dingen zich verstan dig betoonen. Wie concentratie en fusie als mechanische begrippen kent, miskent de levende werkelijkheid en bereikt eer confusie daa een verbeterde samenwer king van energieën en krachten. De een heid in de veelheid en die is wellicht in verschillende opzichten voor beper king vatbaar tot stand te brengen schijnt ons meer een Nederlandsche op gave, dan het ijveren voor de grootst mogelijke geestelijke nivelleering door aantasting van geestelijk bezit en goed. We begrijpen het dan ook niet al te best, als een Nederlandsch blad het Utrechtsch Dagblad zoo maar even tjes komt vertellen, dat ons volk thans geen behoefte heeft aan partij- of con- fessioneele bladen. Alsof deze niet de nationaal Nederlandsche belangen zou den behartigen. De veronderstelling is al heel on-Nederlandsch! En als men on deugend zou willen zijn, zou men dege nen, die ten aanzien van de overgroote meerderheid van ons volk stok-oude wenschen ventileeren en haar die zouden willen opleggen, van commercieele over wegingen gaan verdenken. We doen dit echter niet, maar willen de verzekering van den schrijver aan vaarden, dat hij niet pleit „voor een ge lijkgeschakelde pers naar den vorm of naar den inhoud". Hij doe het ook niet naar haar geestelijk wezen en houde er zich ook van verzekerd, dat de Neder landsche pers haar nationale taak in Ne- derlandschen trant zal behartigen tot het nationaal-Nederlandsche doel, waar bij wij den geestelijken inslag, gelijk die zich hier openbaart in een deel der Pers, absoluut onmisbaar achten. male tijden is hun aantal driemaal zoo groot. De gevonden steenen zijn be stemd voor de industrie. Deze kostbare steenen zijn echter niet voorbestemd om te flonkeren in diade men en colliers. Zij zullen dienen voor industrieele doeleinden. Zonder diaman ten zouden vele takken van industrie moeten worden stilgelegd. Zij worden vooral gebruikt om draden te trekken van een tiende millimeter, zelfs van een honderste millimeter doorsnede. Ook voor boorwerk in den grond, b.v. voor petroleumbronnen, worden met dia manten bezette boren gebruikt, daar de diamant ook door het hardste gesteente dringt. Hoe de diamantmarkt er in de toe komst zal uitzien, laat zich niet voor spellen. Centra van dezen handel waren tot dusverre Londen, Amsterdam en Antwerpen. De kostbare steenen zijn in hoofdzaak afkomstig uit Zuid-Afrika, de voornaamste afnemer is Amerika, en de grootste diamantslijperijen zijn geves tigd in Nederland en België. Zonder de diamantslijperijen zou er met de diamanten weinig te beginnen zijn. In industrieele kringen in Duitschland toont men zich zeer verheugd over het feit, dat men in Amsterdam een zoo grooten voorraad heeft aangetroffen, aangezien daardoor de behoefte aan in dustrie-diamanten in Duitschland voor geruimen tijd is gedekt. Te Amsterdam is onder voorzitter schap van mr J. N. J. E. Heerkens Thijs- sen de jaarlijksclie algemeene ledenver gadering gehouden van de Centrale Werkgevers Risicobank. De heer Van Schaik lichtte eenige ge deelten van het jaarverslag toe. Het ver- ioanr<ie- loon^e(Irag naar schatting over 19<59 uitbetaald, vertoont ten opzichte van het over 1938 geschatte loon een stQgmg van 3,7 pet. Het aantal aan gesloten werkgevers bleef nagenoeg ge- De in 1936 aangevangen stijging van net aantal ongevallen is nog niet tot staan gekomen. Met voldoening kon spr. echter con- stateeren, dat terwijl over het afgeloo- Pen jaar de ongevallen genomen over de rfm!Leiie P°rtefeuille der Rijksverzeke- tiprn f met 13 pct- toenamen, dit peramtage ten aanzien van de voor het lol» C°i ir komende ongeval- iep slechts ruim 10 pct. is. hel e„°n,gevfllen °P weS van huis naar hpt omgekeerd vertoonen, wat net Santa1 gevallen met uitkeering be_ 6 nrt e®n daling- Zij bedragen thans terwiii w totaal aantal ongevallen, ten fi«7 Percentage der ongevalskos- riik be J Van ^et totaal is- Een belang- Slawag,n'L mira f75-000 aan onge- jaar on m het afgeloopen boek jaar op derden worden verhaald. an het slot van de vergadering wyd- de het lid der directie jhr. mr P. A. van Holthe tot Echten, eenige beschouwin gen aan de moeilykheden welke het be drijfsleven thans ondervindt als gevolg van den twijfel die bij velen gerezen is aan de waarde van in het buitenland ge sloten verzekeringen. Sprekende over de wenschelijkheid van oversluiten der pos ten, verdedigde spr. het onderlinge stelsel. Voorts wijdde spr. aandacht aan het feit, dat de vorige week door een groot aantal belanghebbenden besloten is tot oprichting van de vereeniging „Nieuw Molestrisico", welke haar werkzaamhe den zal aanvangen, zoodra bekend is, dat van de zijde van de justitie geen be zwaar tegen haar optreden bestaat. De vergadering keurde de statutenwijziging goed, waardoor kosten, die het gevolg zijn van oorlogsongevallen, worden om geslagen over alle leden naar den maat staf van het door ieder lid verzekerde loon. Tot lid van het College van Commis- salarissen werd herkozen dr H. P. Hei- neken te Amsterdam, terwijl in de vaca ture van Bommel werd benoemd de heer E. G. van Stigt, te 's Gravenhage. De commissie van arbitrage bestaande uit de heeren prof. L. A. van Royen te Delft, mr R. J. Patijn te 's Gravenhage en prof. mr Ca W. Star Busmann te Bilt- hoven, werd herkozen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Als ik mij met onderstaande regelen tot uw blad wend, dan is dit, omdat ik respect heb voor de wijze, waarop u in de achter ons liggende maanden de re dactie van uw blad hebt gevoerd, waar bij u niet, zooals bij zooveel andere bla den, zijt vervallen tot het simpel door geven van berichten of tot het trachten bij de bezettende macht in het gevlei te komen, maar steeds voor zoover mogelijk uw persoonlijk inzicht zijt blijven geven. Ik kom nu ten sterkste bij u aandrin gen om de Nederlandsche Unie zooveel, als u maar kunt te steunen. U hebt over deze nieuwe beweging al het een en ander gepubliceerd en stond er in zekere mate sympathiek tegenover, maar naar mijn meening is dat niet vol doende en ik acht uw standpunt te „kat- uit-den-boom-kijkerig" en dat is in dezen tijd uit den booze. Laat ieder toch goed tot zich laten doordringen, dat het abso luut noodig is, zich van het politieke gedoe van voorheen los te maken. Dat heeft vroeger al kwaad genoeg gedaan en onze volkskracht verlamd, maar dat heeft nu afgedaan. Het is natuurlijk begrijpelijk, dat niet ieder het gepubliceerde programma van de Nederlandsche Unie even zeer kan toejuichen, maar een programma, dat alle Nederlanders, waarvan er vele nog vergroeid en verstrikt zitten in de oude politieke dogmata, volledig bevredigt, is ineens niet uit den grond te stampen. Daarom is het goed, dat het program ma kort gehouden is. Het biedt reeds veel en kan zich later verder ontwik kelen en ieder punt er van 'kan door een goedwillend Nederlander onderschreven worden. De Rijkscommissaris geeft ons in zijn laatste rede een zeer behartigenswaar dige raad, toen hij zeide: „De eenwor ding van de krachten in een volk kan nooit het resultaat zijn van de concen tratie van verschillende programma's waarbij de beginselen zoover mogelijk worden uitgebreid en daardoor onduide lijk worden, teneinde alleen daarin op de een of andere manier een plaats te laten vinden." De Rijkscommissaris heeft cok gezegd, dat het Nederlandsche volk de gelegen heid kreeg, zich zijn vrijheid voor de toe komst te verzekeren, maar alleen, als een geconcentreerde nationale staatkun de, voortgesproten uit- en geschraagd door het vertrouwen van het volk, wordt gevoerd. Thans ageert nog alleen de N.S.B. en deze wordt klaarblijkelijk door de bezet tende macht erkend en dat is niet zonder gevaar. Immers het N.S.B.-programma heeft op eenige punten zeker verdiensten en iets aantrekkelijks voor meerdere per sonen; het breekt met de funeste poli tiek van vroeger en door krachtig te ageeren, kan de N.S.B. wellicht heel wat meeloopers krijgen. Al mogen ook de be ginselen van die beweging de overgroote meerderheid van ons _volk „niet liggen", als er niet een opbouwende eenheidsbe weging tegenover staat, die het respect van de bezettende macht kan verwerven, dan zou de schijn kunnen ontstaan, dat de N.S.B. alleen de weerspiegeling was van onze politieke volkskracht. Daarom dient de Nederlandsche Unie zonder voorbehoud gesteund te worden. Het programmapunt „eerbiediging der traditioneele geestelijke vrijheid en ver draagzaamheid" is dit alleen al waard. Daarom: „Sluit u aan!" „Wie zich afzijdig houdt, schaadt de Nederlandsche zaak." P. LOEFF. Koudekerke, 29 Juli 1940. door uw advertentiën in andere bladen te, plaatsen door bemiddeling van de (V.P.B.) Via Amerika is in Engelsche kranten het bericht verschenen, dat de Duitsche ex-keizer in alle stilte naar Potsdam is vertrokken. Te Berlijn wordt verklaard, dat dit bericht van eiken grond ontbloot is, daar de ex-keizer nog steeds te Doorn vertoeft en niet voor nemens is om van verblijfplaats te ver anderen. DEN HAAG. Ook vannacht hebben Engelsche vliegtuigen bommen over ons land uitgestrooid. De schade aan burger eigendommen is zeer gering, daar de bommen allen zijn. neergekomen op open land en slechts eenige koeien en kalveren en vensterruiten zijn getroffen. CONTROLE OP DOOR DE WEERMACHT UITGELEVERDE PAARDEN. DEN HAAG. In de maand Augustus zal door een speciale commissie contro le worden, uitgeoefend of alle door de Duitsche of de Nederlandsche weer macht uitgeleende paarden. DE OPBOUWDIENST. DEN HAAG. Ook in Augustus zullen in totaal rond 12.400 korporaals en sol daten en rond 2400 onderoff., die thans met groot verlof zyn, doch van wie door de burgemeesters is verklaard dat zij geen loongevenden arbeid verrichten, in den, opbouwdienst worden opgenomen. HET ITALIAANSCHE LEGER- BERICHT. Het Italiaansche legerbericht luidt: Gisteren hebben den geheelen dag tal rijke formaties vliegtuigen, vele malen een vijandelijk convooi gebombardeerd, dat in het Oosten van de Middellandsche Zee voer, geëscorteerd door oorlogssche pen, o.m. een vliegtuigmoederschip. Verscheidene eenheden werden ern stig getroffen. Een schip vloog in brand. Tijdens een luchtgevecht werden vijande lijke jagers neergeschoten. Een van onze vliegtuigen keerde niet terug. In Oost-Afrika is onze bezetting van Kurmuk uitgebreid en is een vijande- hjke colonne met levensmiddelen, wape nen en munitie buitgemaakt. De haven van Aden werd doeltreffend gebombar deerd. 111 UaUI JAPANSCHE ECONOMISCHE COMMISSIE NAAR NED.-INDIë. TOKIO. De regeering zal op 10 Aug. een economische commissie naar Ned.- Indië zenden. GOES, 30 Juli 1940. Boter: per kg f 1,70, per pond 0,85, part. prijs 0,95, 2e soort boerenboter 0,80, fabrieksboter 0.95, afw. boter 0,60. Eieren: per 100 stuks f 3.71-4,60, per 25 stuks 1,04, part. prys 5,15, Eenden eieren 3,80 per 100 stuks. Noteering van Boter- en Eierhan- delaren: Boter 0,80 per pond, eieren 3.80 per 100 stuks. GOES. Veilingen van 29 Juli. Groote veiling: Roode bessen f 10; Dubb. Prin- cesseboonen f 12.80, beide per 100 kg. Kleine veiling: Druiven (Black Alli- cante) 5657; Roode bessen 18; Frambo zen 3343; Early Laxton 1931; Oranje Pruimen 1215, alles per 100 kg.; Me loenen 2340 per 100 stuks; Groenten: Augurken 429; Stokprincesseboonen 21 25; Rentegevers 16; Dubb. Princesseboo- nen 1116; Wagenaarsboonen 511; Stoksnijboonen 1120; Stamsnijboonen 8 9.50; Pronkboonen 10; Eerstelingen 2 4; Drielingen 2.3.50; Tomaten 815; Doperwten 1013; Postelein 813; Zil veruien 1220; Roode kool 5.50; Witte kool 2; Savoye kool 68.50, alles per 100 kg.; Bloemkool 3.5029; Kropsla 1.103; Komkommers 35; Andijvie 12.20, alles per 100 stuks; Wortelen 6.507; Kroten 3.506; Uien 55.50; Rapen 3, alles per 100 bos. GOES, 30 Juli 1940. Centrale Eier- veiling. Kippeneieren f 3,71-4,60, Eenden eieren f 3,80, per 100 stuks. Aanvoer 55.000 stuks. MIDDELBURG, 29 Juli 1940. Kleine veiling. Spinazie 5-8, Postelein 6-15, Au gurken 3-28, Wagenaarsboonen 6-9, Sui- kerboonen 6-10, Stoksnijboonen 8-15, Stamsnijboonen 6-15, Stokprincessen 10- 15, Stamprincesseboonen 8-17, Doppers 6-8, Peulen 40, Breekpeen 3-4, Andijvie 2, Waspeen 4-5, Savoye kool 6-12, Spits kool 3-3.5, Roode kool 6-9.5, per kilo. Peen 4-6, Rapen 2.5-7, Kroten 1-1,5, Uien 1.5-6, Selderie 1-3, Peterselie 1-2, Rabarber 1-2.5, Radijs 2.5, alles per bos. Bloemkool 5-31, Andijvie 1-2, Kropsla 1-2, Komkommers 3-7, alles per stuk. Fruitveiling. AppelsMadeleinen 1.5-10, Earley Victoria 3, Perzikappel 5- 6, Beauty of Bath 5-6, Zomerappels 8.5, Mr Gladstone 12.5, alles per kg. Peren: Stoofperen 8.5, Oomskinderen 12, per kg.Kastriomph 4, Bonne Louise 2, per stuk. Pruimen: Oranjepruimen 10-20, Ear ley Laxton 10-40, Thollenaars 18, Blau we stoofpruimen 15-20, per kg.; Kasvic1- toria 2, Ruthland Plumkat 2, per stuk. Meloenen: Dub. netmeloenen 20-27, Suikermeloenen 12-28, Aananasmeloe- nen 34-40, per stuk. Bessen: Roode Prolefix 10-23, Witte bessen 15, Roode kruisbes 12-15, Witte kruisbes 6-12, per kg. Diversen: Perziken 1-9, Vijgen 2.5, p. stuk; Moerbeien 25, Tomaten 6-14, Fram bozen 30-40, Zure Morellen 15, per kg. KAPELLE, Groote veiling van 29 Juli 1940: Roode Bessen 10, Dubb. Boo- nen z. dr. 15.6016.50, beiden p. 100 kg. Kleine veiling. Pruimen: Washington 1835, Early Laxton 1439, Czar 21 40, Precose Prolific 817, Oranje- pruimen 614, Blauwe Wijnpruimen 15 25, Tollenaarspruimen 616, Prince- pruimen 38, Engelsche Krozen 715, Merbelanen 4-6, Citroenpruimen 58, Occulanen 412, Kouwelijnen 1015, Krozen 8, Wijnkrozen 79, alles p. kg. Appels: Madeleinen 418, Perzik- roode Zomerappel 423, Early Victoria 48, Dominéappels 7, Zomeraagt 3 7, Keswick 36, Beaty of Bath 58, alles per kg. Peren: Oomskinderenpeer 835, Pre cose de Trevoux 614, N.-H. Suikerij 410, Bruine Heerenpeer 58, Lang- stelen 48, Blanke Suikerij 2-7, al les per kg. Diversen: Frambozen 3368, Bramen 4861, Japansche Wijnbes 53, Roode Bessen 1017, Kruisbessen 819, Zure Morellen 1020, Blauwe Druiven 51 55, alles per kg.; Perziken 26.5, Kas- washington 0.953.20, Kasburbank 1 4.20, alles per 100 stuks. Groenten: Dubb. boonen z. dr. 1215, Gele boonen 56, Stoksnijboonen 22 23, Spekboonen 1314, Doperwten 14, Tomaten 1016, alles per kg.; Sav.kool 4 per 100 stuks; Aardappelen 4.40 per 100 kg.; Komkommers 35, Bloemkool 620, alles per 100 stuks; Bospeen 56.5, Kroten 4, beiden per 100 bos; Kropsla 4.40 per 100 krop. THOLEN. Aardappelveiling van Maan dag 29 Juli. Eigenheimers blauwe f3.80 f4.04; drielingen f3.27f3.48; Eigenhei mers witte, bonken f3.70; drielingen f3; gewone f 4.92, alles per 100 kg. GOES. Geboren: Huberta Stephanie, d.v. Johannes Matheus Kessels en Apo- lonia Maria van der Borgt. Overleden: Adriana Nagelkerke, 57 j„ echtg. van Pieter Bolle. Van 28—25 Juli. KRUININGEN. OverledenPieter Jo hannes Vermont, 49 j., echtgenoot van Maria Catharina dén Boer. (I. C.) Van 11—25 Juli. WEMELDINGE. Geboren: Sara Eli zabeth d. v. J. Buijze en E. J. Burger; Marinus Karei Jan z. v. J. J. Houteka mer en A. J. van Viymen, Overleden: Johanna Jacoba Scheele, 77 j., weduwe van D. van Hoorn. Ondertrouwd: Bartholomeus Jan Wis se 25 j. jm. en Janna de Vos 25 j. jd. Gehuwd: P. J. Lauret 41 j. jm. en C. S. van Baal 35 j. jd. (I. C.) Over de maand Mei, SOUBURG. Geboren: Bastiaan i, v. Willem de Jong en Levina Hoogesteger; Arie z. v. Johan Baptist Koch en Luik- sie de BaatTryntje d. v. Klaas van der Linde en Aagje Dijkstra; Cornelia z. v. Cornelia Kasse en Leunt je Wondergem; Cornelia z. v. Danker Schuiling en Cor nelia van de Dood; Johannes Hendricus Theodorus z. v. Theodorus Marinus Jo hannes Hendrikus Meertens en Geer- truida Johanna Aarden. Ondertrouwd: Adriaan Francke 31 j. en Maatje Davidse 26 j.; Jacobus de Bruijn 21 j. en Willemina Maria Hui- bregtse 20 j. Getrouwd: Jacobus Adriaan Polder- dijk 24 j. en Leyntje Adriana van der Plank 27 j. Overleden: Izaak Keim 24 j., ongeh.; A. P. Anker 58 j., echtgenoot van Wil lemina Dekker. (P. Z. C.) Over de maand Juni, SOUBURG. Geboren: Pieter z. v. Ja cob de Hondt en Johanna Houmes; Jo hannes Cornelis Willem z. v. Adriaan Lein Castel en Tannetje de Buck; Christiaan z. v. Christiaan Simonse en Willemina Maria de Buck. Ondertrouwd: Marinus Oele 23 j. en Wilhelmina Bruinsma 20 j. Getrouwd: Jacobus de Bruijn 21 j. en Willemina Maria Huibregtse 20 j.; Adriaan Francke 32 j. en Maatje Da vidse 27 j.; Henricus Gerardus Arnol- dus Verhees 31 j. en Geertje Gravers 18 j. Overleden: Maatje Westveer 76 j., wede. van Marinus Adriaanse; Joos Bostelaar 78 j., weduwn. van Maatje Poppe; Elisabeth Wouters 8 j., d. v. Lein Wouters en Antje Cornelia van der Staal; Willem Cornelis Bosselaar 44 j., echtgenoot van Anna Jowanna Jansen; Jacob Bostelaar 82 j., weduwnaar van Leuntje Besuijen; Amelia Oele 53 j., ongeh. d.; Maria Johanna Cense 77 j., wede. van Adrianus Kruithof; Jacobus Huibregtse 51 j., echtgen. van Maria Marinisse. (P. Z. C.) KORTGENE. Gehuwd: 18 Juli, Ma rinus de Regt 30 j. te Kats en Aartje Johanna Hollestelle 29 j.Willem Ma rinus Dingemanse 27 j. en Geertrui da Janse te Kolijnsplaat. N.-B.) KOLIJNSPLAAT. Gehuwd: 25 Juli, Marinus Gilles Dijke 31 j. jm. en Mar tina Kloosterman 34 j. jd. te Aarden burg. Overleden: 15 Juli, Jozias Fortuin 78 j., wedn. van Lena Bouterse; 18 Juli, Jacob Wilderom 74 j. jm. (N.-B.) BEURSBERICHTEN. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. De stemming was heden wat opge wekter, hetgeen tot uitdrukking kwam in de koersen van Staatsfondsen en Ani6rikd-ii6iit Zoowel 4 Nederland 1940 als 1938 33% werd tegen oploopende koersen verkocht en konden ruim 1 pCt. winst boeken. Amerikanen waren beter in overeen stemming met New-York. Lokale aandeelen, uitgezonderd AKU, bleven verlaten en vooral in de scheep- vaarthoek was de stemming nog gede primeerd. Men hoopt, dat nu vanaf heden de noteeringen van een aantal aandeelen gepubliceerd worden, er iets meer belangstelling zal komen. Nederland 19401 947a. Nederland 1940II 90. Nederland 1938 3—372 78. Nederland 3 pet. 1937 70. Ned.-Indië 1937 3 pct. 74V2. Kon. Petroleum 151. A. K. U. 53. Philips 102. Amsterd. Rubber 154. Ned. Scheepv. Unie 89. Anaconda Copper 16. Bethlehem Steel 577a. Lever Bros 60. H. V. A. 2.85 laten. Rep. Steel 127/s. Het bestuur der Vereeniging voor den Effectenhandel bericht, dat krachtens beschikking van den wnd. secretaris-ge neraal, wnd. hoofd van het departement van financiën, met ingang van 30 dezer de koersen mogen worden openbaar ge maakt van de volgende, nog niet tot de officieele noteering toegelaten, fondsen: Aandeelen Kon. Petroleum. Alg. Kunstzijde Unie. Philips Gloeilampen. Amsterdam Rubber. Nederl. Scheepvaart Unie. Gew. Unilever. Handelsverg. Amsterdam. Van Gelder's Papierfabrieken. Senembah Tabak. Anaconda Copper. Bethlehem Steel. Behalve bovenstaande koersen mogen de koersen van de overige nog niet tot de officieele noteering toegelaten fond sen derhalve nog niet werden gepubli ceerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3