Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws EEN WAARSCHUWING! Rijke diamantmijnen in Amsterdam. De i l £nge!'ïnd onder de wapenen geroepen. Voorbereiding voor den guerilla- oorlog in Engeland. De toestand in Zuid-Afrika. Het economisch herstel van België. ChainfoeHairt ernstig ziek. Uitbreiding der Sovjet-Marine. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND, Engelsehe bommen op ons land. sche Noordelijke leger, dat voor den wal vp/j Duinkerker» »uw Engeland getrans- po'-tesgrêi wsM Ket D.N.B, bericht uit Oslo: Uit Londen wordt gemeld, dat alle in Engeland woonachtige Noorsche staats burgers gedwongen zullen worden mili tairen dienst te verrichten. Dit bericht, dat als een voorloopige bepaling van de gevluchte Noorsche regeering wordt be schouwd, heeft, zoo zegt het Noorsche Telegraaf Agentschap, in Noorwegen zeer groote verbittering gewekt. In het bericht van het Noorsche Telegraaf Agentschap wordt verder nog gezegd, dat deze gedwongen recruteering een precedent vindt in de maatregelen, die in den afgeloopen herfst in Frankrijk voor Poolsche staatsburgers zijn getrof fen. In Noorwegen heeft vooral het feit, dat Noren voor de verdediging van En geland worde n opgeroepen, nog voordat Engeland zijn eigen menschenmateriaal geheel heeft verzameld en dat men het Noorsche bloed van minder waarde acht dan het Engelsehe, verbittering gewekt. Verder is men er over verbaasd, dat de Engelsehe politie onder het motief, dat Nygaardsvold niet over eigen middelen tot dwang beschikt, de Noren in verze kerde bewaring zal stellen. Deze Noren komen dan voor den krijgsraad. Een vroegere bataljonscommandant van de internationale brigade in den Spaanschen burgeroorlog. Tom Win- tringham roept in de „Daily Mirror" de Engelsehe bevolking op, elk weekeinde deel te nemen aan de spoedcursussen voor de burgerwacht. Wintringham schrijft o.a.: Tot nu toe is de Engelsehe burger wacht voorbereid op het passieve verzet, maar steeds meer blijkt, dat haar strijd wijze de aanval moet zijn. Een versterkt blok huizen is slechts nuttig, indien men weet, wanneer men zich hierin moet vastzetten en wanneer men tot den aan val moet overgaan. Deze beginselen leeren wij in een offi cieuze burgerwachtschool te Londen. Lord Jersey heeft deze school in Oster- ley-park ter beschikking gesteld. In twee dagen kan daar ieder de tactiek van den guerilla-oorlog en het gebruik van ge- improviseerde wapenen in versterkingen leeren. Het D.N.B. meldt uit Lissabon: De spanning tusschen boeren- en Engel sehe kringen neemt, volgens de laatste berichten uit Zuid-Afrika, steeds con cretere vormen aan. In verband hiermede werden in het belangrijkste Zuid-Afrikaansche vloot- steunpunt Simonstown sterke Britsche vlooteenheden geconcentreerd die groote afdeelingen mariniers aan land zetten. Alle belangrijke knooppunten en ver- keerscentra der stad staan onder mili taire bewaking om nieuwe betoogingen te verhinderen. Er zijn talrijke arresta ties verricht. In het binnenland, vooral in de zuiver Boerendistricten, heerscht een beslist opstandige stemming. Met verbazende openlijkheid keeren zich Boeren-bladen tegen verdere deel neming van Zuid-Afrika aan den oorlog. Steeds weer wordt er in deze bladen op gewezen, dat de intrede der Unie in de zen oorlog geschied is met schending van de grondwet, daar het parlement door Smuts is overrompeld en geen for meel besluit heeft kunnen nemen. Voort durend komt het tot groote en kleine demonstraties en betoogingen. DUIZENDEN WEER AAN HET WERK Plet economische herstel maakt in België door de medewerking der Duit- sche militaire en economische autoritei ten steeds verderen voortgang. In de groote kalkfabrieken bij Namen is thans de eerste kalkoven weer in gebruik ge nomen. Zestig gezinnen verdienen hier bet dagelijkscli brood. De voorzitter van den provincialen raad van Antwerpen en gouverneur der gelijknamige provincie, Clerck, heeft me degedeeld, dat ook de toestand op de fi nancieels markt reeds aanzienlijk ver beterd is. Door de herstelwerkzaamhe den konden reeds duizenden werkloozen weer in het arbeidsproces worden opge nomen. De waterleidingen en het om vangrijke electriscbe net in Antwerpen en in de provincie zijn weer geheel her steld. In Gent en omgeving konden twin tig faljrieken weer in bedrijf worden ge nomen, waardoor in totaal 4000 arbei ders te werk gesteld zijn. AARDVERSCHUIVING IN NOORWEGEN. Te Verdal bij Aalesund is een aard verschuiving opgetreden, waardoor twee boerderijen totual verwoest zijn en één persoon gedood werd. Dezelfde streek was pas veertien dagen geleden eveneens door oen aardverschuiving geteisterd. t liet D. N. B. verneemt uit Londen: Naar verluidt is Chamberlain ernstig ziek. Iiy ligt, in het ziekenhuis en moet TARWE EN SUIKER VOOR SPANJE. Handelsverdrag mei Engeland. De Spaanscbe regeering heeft een han delsverdrag n et Engeland en Portugal gesloteD. Spanje zal uit het Britsche rijk 100.000 ton tarwe cn suiker invoeren en In de Portugeesche koloniën voor 600.000 producten koopen. REDE VAN ADMIRAAL KOESNETZOF. Bij de viering van den „Dag der Ma rine" te Moskou is aldaar een betooging georganiseerd, waar o.m. ook de volks commissaris voor de marine, admiraal Koesnetzof, het woord heeft gevoerd. Hij zette o.m. uiteen, dat de Sovjet- Russische marine in 1939 met in totaal 112 nieuwe kleine en groote eenheden is versterkt. Het bewapeningsprogram voor 1940 omvat 168 nieuwe oorlogsschepen. De duikbootvloot wordt tegelijkertijd snel uitgebreid. In 1940 zouden 300 pet. meer duikbooten bij de Russische marine in dienst worden gesteld, zoowel naar tonnage als naar aantal, dan in 1939. Ook de luchtmacht der marine en de kustverdediging worden voortdurend uitgebreid en steeds doeltreffender ge organiseerd. Directe belastingen. De ontvanger der directe belastingen, enz., A. H. A. Willems, is verplaatst van het kantoor der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Middelburg naar het kantoor der directe belastingen te Deift, en de ontvanger der directe be lastingen, enz., M. R. de Bruijn van het kantoor der directe belastingen en ac cijnzen te Steenbergen naar het kan- too dier middelen te Doetinchem. TERUG UIT FRANKRIJK. Men bericht ons, dat tot degenen die binnenkort uit Frankrijk naar Neder land zullen terugkeeren ook behooren de heer L. Weijl en mevr. R. Weijl geb. Snuyv, artsen uit Middelburg. Wij vernamen verder dat de heer en mevr. Weijl aanvankelijk niet van zins waren Middelburg te verlaten en pas na herhaalden sterken aandrang van be vriende zijde er in hebben toegestemd tijdelijk de stad te verlaten. Door de blokkeering der grenzen waren zij niet in staat eerder in Middelburg terug te keeren. DE WERKEN VAN DE PROVINCIALE BIBLIOTHEEK. Het drogen van de bij den brand in de Provinciale Bibliotheek in den kelder nat geworden boeken, welk drogen plaats heeft op den zolder van het nieuwe P. Z. E. M.-gebouw, wordt met groot succes voortgezet. Bijna alle boeken zijn reeds droog en die nog niet geheel droog zijn worden bij goed weer op het plat verder aan de zon bloot gesteld. Na het drogen zal worden nagegaan welke boeken onder bindershanden moe ten komen. Daarna kan tot het opnieuw in catalogi bijeenbrengen van alle wer ken worden overgegaan. HET ABATTOIR. Naast het voortzetten van het grond werk op het abattoirterrein, is men nu ook bezig aan de voorbereiding van het heiwerk. Een heimachine is reeds op het terrein aanwezig en begonnen zal worden met enkele heipalen als proef in den grond te drijven om vast te stel len hoe lang de definitieve heipalen van beton moeten worden gemaakt. De Spaarbank van het Nut. In 1939 werd in de' Nutsspaarbank in gelegd f 617.000.87 en terug betaald f 873.872.20, tegen f 838.998.08 en f 806.071.12 in 1938. Het te goed daalde van f2.574.573.87 tot f2.384.367.71, de reserve van f297.302.89 tot f 36.128.65. Er werd aan rente ge kweekt f96808.38 en aan inleggers ver- gord f 66.665.23, over 1938 waren die ge tallen f97.408.66 en f67.417.83. De rentevoet bleef 2.7 pet. Het aantal inleggers steeg van 5463 tot 5512, het aan tal inlagen daalde van 5609 tot 4425, het aantal terugbetalingen klom van 4308 tot 4480. Er werden 276 nieuwe boekjes uit gegeven en 227 geheel afbetaald, tegen 325 en 237 in 1938. Kort vart stof. Toen de 20-jarige O. uit Souburg gis teren op het ï'ljwielpa'd aan den Vlissing- schen Singel een anderen wielrijder ont moette en deze volgens O. niet voldoen de uitweek, ging hij hem te lijf en ver wondde hem bloedend. Een juist aan komende agent maakte proces-verbaal tegen O. op wegens mishandeling. De verwonde was afkomstig uit Den Haag. Het houdt niet op. Do politie maakte proces-verbaal op tegen verschillende personen, die nog maar steeds voortgaan de straten in verkeerde richting te berijden. Verduisteringsgevaren. Drie personen te water. Zondagavond even na 12 uur, was de Gro-'t<? K&ds in rep se roer, doordat niet minder dan drie personen door de duis ternis misleid het was buitengewoon donker te water vielen. Ter hoogte van de zaak der fa. van Asperen Ver- venne, reed eerst de kellner R. van den hoogen kademuur met zijn fiets af en bijna terstond daarop tuimelden twee voetgangers, de gebroeders van A., in het water. Op het hulpgeroep snelde spoedig de politie toe en wat later ook burgers. Met behulp van ladders was men zoo gelukkig om alle drenkelingen weer op het droge te trekken. Voor een der voetgangers, die even bewusteloos was is nog doktershulp noodig geweest, maar overigens kwamen allen er met een nat pak van af. Den volgenden nacht ontdekte iemand die de Ganzepoortbrug over wilde ste ken, dat hij zich in het plantsoen, naast de brug bevond. Gelukkig kon hij nog tijdig op zijn schreden terugkeeren. Bij wijze van voorzorgsmaatregel zijn de pijlers van het brughek wit geschil derd. Een goede gedachte. Voorzichtigheid blijft niettemin gebo den. Wij vestigen de aandacht van ge demobiliseerde militairen en van hen, die bij den opbouwdienst zijn geplaatst, op een in dit nummer voorkomende adver tentie betreffende het doen van opgave van in bezit zijnde militaire rijksgoede ren. lerseke. De geweldige hoeveelheden puin die opgeruimd moesten worden na den grooten brand van 16 Mei zijn nu bijna weg. Verschillende waterleidingen zijn gedempt, de steiger van v. d. Jagt gevuld en steeds houdt de aanvoer van puin aan. Nu is men bezig den toegang tot het „Nooddorp" in den Burenpolder vol te vloeren. De eerste woningen zijn betrokken en de inwoners hebben wel een goeden weg noodig. De groei van de oesters laat tot op heden veel te wensehen over. Op de per- ceelen is aan de groote oesters bijna nog niets te zien. De verwachting is dan ook gericht op de late groei -van September etc., welke trouwens meestal het beste is. De kleine oesters op de bakken zijn beter gegroeiddaar is geen klagen over. De meeste kweekers zijn daar tevreden mee. Alleen is de voorraad tengevolge van den harden winter zeer gering. 's-Gravempolder. De oudste in woner. In den ouderdom van 99 jaar en 10 maanden is hier overleden de heer H. W. de Wilde, rustend landbouwer. De overledene had dus bijna den 100-jarigen leeftijd bereikt. Hij was tot voor kort nog tamelijk kras, alleen de toenemende doofheid veroorzaakte voor hem veel hinder. Ellewoutsdijk. Zaterdag 27 Juli hield de handboog-sociëteit Zorgvliet haar jaar- lijksche concours waaraan werd deelge nomen door 44 schutters van 12 vereeni- gingen. De prijzen werden behaald als volgt: Hoofdvogel C. Stouthamer (Zorgvliet); le Klep A. A. Geense (Zorgvliet); 2e Klep M. Looij (Zorgvliet); 3e Klep L. de Haes (Jac. van Beieren); Zij vogel P. J. van der Bliek (Zorgvliet); Zij vogel A de Jonge (Willem Tell); Hoofdkal A. A. Geense (Zorgvliet); Hoofdkal P. van den Dries (Eensgezindheid); Kleine Kal A. Stouthamer (Zorgvliet); Kleine Kal Jac. Smallegange (Zorgvliet). Meliskerke. Gevonden: een ring met sleutel. Inlichtingen bij den Gem. veld wachter. Tholen. Schandelijk. Maandag morgen vond de landbouwer Stoutjesdijk, een 2-jarige os in de weide, welke met een messteek (de z.g.n. neksteek) ernstig was verwond, zoodat het dier niet staan kon. Naar wij vernemen, heeft de politie deze zaak in onderzoek. TERUGGAVE VAN JACHTGEWEREN Blijkens een mededeeling van het de partement van justitie is in beperkte mate en onder zekere voorwaarden te ruggave van jachtgeweren aan jachtak tehouders mogelijk. Belanghebbenden kunnen zich ter zake om inlichtingen en eventueel teruggave wenden tot het hoofd van de plaatselijke politie in de gemeente hunner inwoning. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jukwerd-Krewerd, D. C. van der Linde, cand. te Zwartewaal. Te Loenen a. d. Vecht, W. E. M. Hoekzema te Rozenburg. Te Kerkrade, H. van Vliet te Asten. Aangenomen naar Zalt-Bommel, J. v. Dijk, cand. te Eindhoven. Bedankt voor Almkerk, E. Broekema te Doorwerth-Heelsum. Voor Westzaan, J. van Dijk, cand. te Eindhoven. Geref. Kerken. Beroepen te Glanerbrug, B. J. A. Streefkerk, cand. te Zutphen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Middelburg, H. v. Leeu wen, cand. te Rijswijk. Te Steenwijk, H. Velema, cand. te 's Gravenzande. Aangenomen naar Barendrecht, D. v. d. Bijl, cand. te Sliedrecht. Bedankt voer Werkendam, Alphen a. d. Rjjn, Oosterbeek, Ermelo, Nieuwpoort, Nieuw-Vennep, Ede, Sassenheim, Vlaar- dingen, D. v. d. Bijl, cand. te Sliedrecht. Hulpprediker. Tot hulp prediker bij de Ned. Herv. Gemeente te Terneuzen is benoemd de heer J. B. v. d. Bank, theol. cand. te Soestdijk. Emeritaat. Ds W. Bergsma, Ned. Herv. predikant te Wagenborgen (Gr.) heeft eervol emeritaat aange vraagd. Tholen Vorige week slaagde voor het diploma algemeene handelskennis en vakbekwaamheid, onze stadgenoot de heer H. J. Beukelaar. P. van Aalten. De heer P. van Aalten te Arnhem, directeur van Klein Warnsborn en voorzitter van de vereeniging van Chr. onderwijzers en on derwijzeressen in Nederland en de Over- zeesche Gewesten, is in het ziekenhuis opgenomen en heeft aldaar een operatie ondergaan. De toestand heeft tot heden een gunstig verloop. VIER DOODEN TE EINDHOVEN. Ook in den nacht van Zondag op Maandag is ons land niet gespaard ge bleven voor Engelsehe bommen, die ook dezen keer het leven en den eigendom der Nederlandsche bevolking niet heb ben ontzien. Het ergste is Eindhoven en omgeving getroffen, waar gisterochtend in alle vroegte een Engelsch vliegtuig een zestigtal brandbommen heeft uitge strooid, welke voor het grootste deel buiten de stad neerkwamen, doch voor een deel ook de slapende burgers in hun huizen verrasten, aldus meldt het A. N. P. Twee huizen zijn verwoest en een aantal andere huizen is beschadigd. Het valt te betreuren, dat dit bombarde ment aan twee vrouwen en twee kinde ren het leven heeft gekost en dat twee personen zwaar zijn gewond. De luchtbeschermingsbrandweer en de gemeentelijke brandweer van Eindhoven hebben uitbreiding van de branden we ten te voorkomen. Ook op andere plaatsen vielen bom men, zooals te Alkmaar en bij Zeist. Schade werd niet of weinig aangericht. EEN RIJKE GEMEENTE! Dat er gemeenten in ons land zijn, die er zeer gunstig voor staan, blijkt uit een berichtje in „De Tijd". In de verga dering van den gemeenteraad van Waal wijk heeft burgemeester Moonen name lijk kunnen meedeelen, dat zijn gemeen te dit jaar een batig saldo heeft van liefst 82.000 gulden. Dit gunstig slot is een gevolg van be lastingoverschotten en voordeelige saldi van enkele kleinere posten. Een aanmoediging met resultaat. Eenige dagen geleden, zoo meldt het „Hdbl.", is ergens in ons land, waar het eindexamen H.B.S. werd afgelegd, het volgende geschied. Een meisje bracht van het eerste mondeling vak dien och tend niets terecht. De antwoorden, die ze op vragen gaf waren of totaal onjuist of hadden niets met de vraag te maken. In de woonplaats van deze candidate wa ren des nachts eenige bommen neerge komen, en kennelijk had dit invloed op haar zenuwen gehad. Een der gecommit teerden, die dat begreep, zeide, toen het meisje opstond: „Nu, als u alle vakken zoo maakt vandaag, dan behoeft u niet ongerust te wezen." Het meisje, in de meening, dat zij het er toch nog vrij goed had afgebracht, ging, zooals ook de bedoeling van den menschkundigen gecommitteerde was, opgewekt haar andere mondelinge exa mens afleggen en het ging bij de andere vakken inderdaad heel goed. Men kan aan dit examenverhaaltje al lerlei beschouwingen over humane exa minatoren, zelfvertrouwen wekken bij examinandi vastknoopen, maar die blij ven hier achterwege. Zeker is het goed, dat examinatoren met de bijzondere om standigheden rekening houden. Tegen prijsopdrijving. De Rotterdamsche, politie heeft naar aanleiding van klachten van slagers-de taillisten, een onderzoek ingesteld tegen den 37-jarigen F. H., directeur van een vetsmelterij. Een partij van 2500 kg. spijsvetten is in beslag genomen en het bedrijf van H. is onder controle gesteld. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt wegens prijsopdrijving. Drie knapen speel den met een pakje kruit. Op het terrein van de sportclub te Oudenaarde (Vlaanderen) ligt allerhan de oorlogsbuit verzameld en de toegang tot het stadion is dan ook streng ver boden en bewaakt. Toch hadden een drietal knapen, al len van 11 tot 12 jaar oud, een middel gevonden om er een pakje kruit weg te halen. Dit werd op den grond gelegd, een opgerolde krant werd als lont er tegen gelegd en aangestoken, waarna de drie knapen op veiligen afstand de uitwer king afwachtten. Deze bleef echter uit, waarschijnlijk doordat het uiteinde der krant te ver van het pakje lag, zoodat twee der jongens eens gingen kijken. Een van hen was zoo onvoorzichtig een laatste stukje van de brandende krant De vorige week is te Amsterdam een vergadering gehouden van de N.S.B. waarin de heeren C. van Geelkerken en Schout van Dieren, gewestelijk leider van den Nat. Jeugdstorm, het woord voerden. Laatstgenoemde verklaarde, „dat op 1 Jan. 1940 ons land 737 jeugdvereni gingen telde, de sportverenigingen niet meegerekend. In 't komende nieuwe Groot-Nederland zal slechts één jeugdbeweging bestaan, de Nationale Jeugdstorm. Daarin zal plaats zijn voor de jeugd van 17 provincies van Dietschland." De Christelijke jeugdorganisaties die van zooveel beteekenis zijn geweest voor ons volksleven, moeten worden afgebro ken. Het Nederl. Jongelingsverbond, de Bond van Jongelingsvereenigingen op G. G. en zooveel andere soortgelijke or ganisaties, zullen moeten verdwijnen. A1 s de N.S.B. het voor het zeggen krijgt. A 1 s ons volk aan deze beweging zijn vertrouwen schenkt. Een gewaarschuwd man geldt voor twee, zegt het spreekwoord. Welnu, eere wie eere toekomt, Je N.S.B. laat niet na ons volk te waar schuwen. Te waarschuwen ook, dat zij het op den ondergang van onze Christelijke jeugdorganisaties gemunt heeft! tegen het pakje kruit te willen aan blazen, met het gevolg, dat dit eens klaps in vlam schoot. De knaap werd daarbij ernstig in het gelaat en aan een hand verbrand, terwijl ook zijn vriendje in het gelaat getroffen werd. Hun toe stand is zorgelijk. Een moeilijke benoe mingskwestie. De weg, welke leidt tot de definitieve aanstelling van een onderwijzeres aan de openbare la gere school te Muiderberg, is wel met voetangels en klemmen bedekt en binnen I een jaar tijds zal de gemeenteraad nu voor de vierde maal moeten overgaan tot een benoeming. In het begin van dit jaar gaf de mi nister toestemming een tweede leer kracht een onderwijzeres aan te stellen aan de school, mits dat een wachtgeldster zou zijn. Daarin was de keuze heel beperkt en toen er dan ook I twee gegadigden voor een benoeming niet in aanmerking wenschten te komen, bleef er nog één candidate, Mej. J. Wa genaar te Den Haag over. Deze werd, aangezien het in het laatst van Mei jL. niet mogelijk bleek de gemeenterarni bij een te roepen, door B. en W. voorloopig aangesteld. Maar nauwelijks stond de nieuw benoemde een week voor de kJas, of zij werd ziek, zoodat B. en W. ge noodzaakt waren een plaatsvervangster een niet-wachtgeldster aan te stel- I len. Niettemin ging de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 Juli j.L op ad- I vies van B. en W., zij het dan schoor voetend, er toe over Mej. Wagenaar de finitief als onderwijzeres aan te stellen. Maar de volgende dag, dus nog vóór de officiëele kennisgeving van de be noeming haar was toegezonden, kreeg het gemeentebestuur van Mej. Wage- I naar een mededeeling, dat zij een benoe ming niet zou aannemen. Evenwel werd haar toch de kennisgeving toegezonden met de vraag of zij de benoeming aan nam. Mej. Wagenaar heeft den burge meester toen naar haar brief verwezen. Als gevolg hiervan heeft de burge- I meester zich tot het departement van onderwijs gewend en hier gedaan ge kregen, dat nu een voordracht kan opgemaakt worden buiten de lijst van wachtgelders om. Doch de klap op I de vuurpijl kwam, toen in het laatst van verleden week het gemeentebestuur van mej. Wagenaar een schrijven ont- ving, waarin zij mededeelde, zich nog M eens beraden te hebben en datzij i de benoeming toch maar wel aannam Wat er nu gebeuren moet hangt nog in de lucht; intusschen heeft het ge meentebestuur het departement van het veranderde besluit van mej. Wagenaar in kennis gesteld. NIET BESTEMD VOOR SIERADEN, MAAR VOOR INDUSTRIEELE DOELEINDEN. (Van een V. P. B.-correspondent.) Onmiddellijk na het begin van d> r' oorlog begonnen de diamanthandelaren in Amsterdam, Antwerpen en Londen hun steenen in veiligheid te brengen- 4) wilden niet het risico loopen, dat deze kostbaarheden in handen van de Dui schers vielen. Zij zyn er evenwel me geheel en al in geslaagd, alles bijtij te laten verdwijnen. Wel is waar 's "l," Engelsehe zijde nog gepoogd op het a - lerlaatste oogenblik de diamanten u Amsterdam te laten weghalen, doch is daarin niet geslaagd. Na de bezetting van Nederland liet de Duitsche autoriteiten een lijst °P® ken van de in Amsterdam voorradig diamanten, terwijl einde Mei een bod werd uitgevaardigd om diamar-— te verhandelen. Voorloopig zijn 800 sa pers aan het werk gezet om de 00 handen diamanten 'te bewerken; in n°

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2