De inkrimping van den piuimveestapel. Alle voetbalorganisaties opgeheven. Uit de Provincie De schade aan oude gebouwen te Middelburg. De Duitsche minister Funk over de ceconomische toekomst. Dinsdag geheime Lagerhuiszitting. Gibraltar gebombardeerd. De Roemeensche petroleum maatschappijen. Samenwerking A.-R. en C.-H. MIDDELBURG. Duitschland tot zinken gebrachte schip van 18,000 ton en de tonnage van de iu«j, w*lke elecht.a 6000 ton be- ottV'trlU's wr Churchill g» Het is alge evj bekend, dat de Brit- sche admiraliteit reeds voor eenigen tijd liet mededeelen, dat Engeland alle Fran- sche koopvaardijschepen in beslag zou laten nemen om ze onder Britsche vlag te laten varen. Die Fransche schepen, welker Fran- sche bemanning zich voor den dienst ter beschikking stelde, moesten onder Fran sche vlag varen. Naar aanleiding van deze officieele mededeeling moest de Duitsche regee ring natuurlijk door de wapenstilstands commissie ter kennis van de Fransche regeering brengen, dat Duitschland on der deze omstandigheden ook de onder Fransche vlag varende koopvaardijsche pen van 23 Juli af als vijandelijke sche pen moest behandelen en dat de Duit sche oorlogsschepen dienovereenkomsti ge bevelen hadden ontvangen. Voor schepen, die in dienst of in opdracht van de wettige Fransche regeering zouden varen, was een speciale regeling getrof fen. Het was in verband hiermede plicht der Britsche regeering geweest, de Fran sche regeering ervan te verwittigen, dat het voornemen bestond, Fransche solda ten terug te transporteeren, en te wach ten op een antwoord, waaruit bleek of het gevaarlijke transport door het ope ratiegebied ter zee op een vrijgeleide kon rekenen. In dit verband moet uitdruk kelijk worden vastgesteld, dat de Duit sche regeering van zulk een Engelsche aanvrage nooit iets bekend geworden is. Het lijdt derhalve niet den geringsten twijfel, dat de volle verantwoordelijkheid voor deze gebeurtenis enkel en alleen de Britsche regeering zelf treft. EEN REDE VAN CHURCHILL? Dinsdag a.s. zal het Britsche Lager huis in een geheime zitting bijeenkomen. Volgens de „Deutsche Zeitung in den Niederlanden" bestaat het vermoeden, dat Churchill bij deze gelegenheid toch nog zijn groote rede zal houden, welke, zooals bekend, wel is aangekondigd, maar nog telkens uitgesteld werd. Mi nister Attlee heeft medegedeeld, dat in deze lagerhuiszitting ook de kwesties der buitenlandsche politiek ter sprake zul len komen. Het hoofdkwartier van het Italiaan- sche leger maakt bekend Een onzer formaties bommenwerpers heeft na een langdurige nachtelijke vlucht de marinebasis Gibraltar bereikt en doeltreffend gebombardeerd. AI onze toestellen zijn op hun bases terugge keerd. In Noord-Afrika hebben onze jacht vliegtuigen bij een luchtaanval op Der- na, welke eenige slachtoffers maakte en geringe schade aanrichtte, een vijande lijk vliegtuig neergeschoten. Stefani meldt: De zware bombarde menten, waaraan Gibraltar werd bloot gesteld, hebben opnieuw bewezen, dat de Italiaansche luchtmacht ook bij her haling in staat is tot het uitvoren van lange afstandsvluchten. De eenheden, die in de vroege uren van den dag dit bom bardement uitvoerden, waren talrijker dan vorige maal. De Italiaansche ma chines verschenen op groote hoogte bo ven Gibraltar en naderden vervolgens in glijvluchten de gestelde doelen. De schepen, de verdedigingswerken, de ben zinedepots en de magazijnen langs de kade werden bestookt met bommen van groot kaliber, met granaten en met brandbommen. Alle doelen werden ten volle geraakt en in de haven braken talrijke branden uit. Langs den. hemel vlamden de stra len van de zoeklichten, die met de ont ploffende bommen en de lichtspoorum- nitie het uitspansel boven Gibraltar in een feilen gloed zetten, als van een uit barstenden vulkaan. Na hun taak te hebben voltooid en al hun bommen te hebben neergeworpen, keerden alle machines op hun bases terug. DE BALKANBESPREKINGEN. Naar het D.N.B. verneemt, heeft Hit- Ier gistermiddag om 4 uur den Roemeen- pchen minister-president Gigurtu en den Roemeenschen minister van buitenland sche zaken Manoilescu, ontvangen. De Führer ontving de Roemeensche staatslieden in de groote hal van den Berghof, waar onmiddllijk daarop een aanvang is gemaakt met de besprekin gen. Later werd gemeld, dat de besprekin gen die in den geest van de tusschen Duitschland en Roemenië bestaande Vriendschappelijke betrekkingen zijn ge voerd, ongeveer 2 y3 uur hebben geduurd. Daarop verlieten de Roemeensche staatslieden den Berghof en keerden zij naar Salzburg terug. Naar de Italiaansche bladen melden, zullen minister-president Gigurtu en mi nister van buitenlandsche zaken Manoi lescu vandaag te Rome aankomen. GECOMPROMITTEERDE VREEMDELINGEN. Het Roemeensche ministerie van bin- nenlandsche zaken heeft, een commu niqué uitgegeven, naar aanleiding van het feit. dat eer aantal vooraanstaande ingenieurs en directeuren van twee Fransche petroleummaatschappijen we gens sabotage het hevel hebben gekre gen het land te verlaten. In dez' officieels mededeeling wordt gezegd, dat het ministerie twaalf van de in de Duitsche documenten genoemde personen heeft kunnen, identificeeren en heeft vastgesteld, dat zy~ behoorden tot de sabotage-afdeeling, die op het Roe meensche gebied georganiseerd was. Acht dezer personen moesten onmid dellijk vertrekken. Gisteren moesten vier vreemdelingen Roemenië verlaten. By den zetel van de maatschappij Co lumbia te Boekarest is een huiszoeking verricht. In de kelders van het bureau der directie-generaal zijn twee vracht1 auto's met lonten gevonden. Deze maat schappij was zonder twijfel het middel punt der Fransche sabotagepogingen. DE AALANDSEILANDEN WORDEN GEDEMILITARISEERD. D. N. B. Tusschen den chef der Rus sische regeering en minister van buiten landsche zaken, Molotow en den Fin- schen gezant te Moskou, Paasikivi, is dezer dagen een overeenkomst onder teekend. Met betrekking tot het regime over de Aalandseilanden is overeengekomen, dat deze eilandengroep zal blijven gede- militairiseerd. De verdedigingswerken, waarvan tijdens den Finsch-Russischen oorlog gebruik gemaakt is, zullen wor den gesloopt. Van Finsche zijde is verder de toe zegging gegeven, dat de Aalands-eilan- den niet aan de derde mogendheid zullen worden afgestaan. Bovendien krijgt de Sowjet-Unie het recht, zich regelmatig door een gevolmachtigde te overtuigen van de stand van den militairen toestand op de Aalandseilandengroep. DRIE BRITSCHE KANONNEER- BOOTEN VERLOREN. Het D.N.B. verneemt uit Londen, dat daar officieel wordt medegedeeld, dat de Britsche kanonneerbooten Kingston, Galena en Rodnino bij een vijandelijken luchtaanval verloren zijn gegaan. Zaterdagmiddag 10 Aug. e.k. wordt vanwege het Provinciaal Comité van A. R. kiesvereenigingen in Noord-Holland, in samenwerking met de Christelijk- Historische organisatie, in de Apollohal te Amsterdam een vergadering gehou den, waarin als sprekers zullen, optreden Dr H. Colijn, Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine en Mr A. B. Roosjen. De vergadering is toegankelijk voor leden van C. H. en A. R. Kiesvereenigin gen in Noord-Holland en hun genoodig- den op vertoon van een toegangskaart. Tot een derde van de normale grootte. Dezer dagen is bekend gemaakt, dat tengevolge van de vqevoederschaarschte ook de pluimveestapel, welke een groot consument van voedergranen is, sterk zal moeten worden ingekrompen. Het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt thans nog de volgende bijzonderheden hierover mede. Met het oog op de beschik bare voorraden zal de kippen- stapel tot ongeveer 6.000.000 stuks moeten worden ge reduceerd. Dit is ongeveer 1/3 ge deelte van de normale grootte. Deze in krimping zal uiterlijk 15 September a.s. haar beslag moeten hebben gekregen. Daartoe zullen de voedertoewij zingen ge leidelijk lager worden. Als basis hiervoor zal de September-inventarisatie 1939 wor den aangenomen, hetgeen hierop neer komt, dat per medio September a.s. niet meer voeder zal worden verstrekt dan voor ten hoogste 20 pet. van het pluim vee, dat bij bedoelde inventarisatie aan wezig was. Voorts zal op 15 September a.s. de voedervoorziening voor kuikens ophouden; de in 1940 geboren jonge die ren moeten worden geteld bij den stapel van volwassen pluimvee. Het ligt dus in de bedoeling de voe dertoewijzing te doen per op het bedrijf aanwezig dier tot een maximum aantal. Daarbij zai er streng op worden toege zien, dat niemand meer dan dit maxi mum aantal dieren houdt. De pluimvee houders zullen binnenkort een opgave ontvangen van het aantal kippen, waar voor zij op 15 September e.k. voeder mo gen betrekken. Iedere pluimveehouder zal zijn stapel dus sterk moeten inkrimpen. Hij beoor- deele zelf, welke dieren hij het beste voor zijn bedrijf kan aanhouden. Bij de inkrimping zal er voor worden zorggedragen, dat een goede kern over blijft, waaruit de stapel weer kan wor den opgebouwd. De mogelijkheid zal wor den opengelaten, dat particulieren, die tot nog toe kippen hielden, enkele kippen kunnen aanhouden, om op deze wijze het huisafval tot waarde te kunnen brengen. Deze inkrimping heeft tot gevolg, dat een groot aantal hoenders ter markt zal komen. Zooveel mogelijk zal er voor wor den gezorgd, dat daarvoor een behoorlijke prijs kan worden gemaakt. Indien mogelijk zal er voor worden ge zorgd, dat na de inkrimping van den pluimveestapel de eierprijs verbetert, waardoor de nadeelen van de inkrim ping voor de direct-betrokkenen voor een deel zouden worden opgeheven. EEN NIEUWE BOND GESTICHT. De Nationale Stichting tot bevorde ring van de Lichamelijke Opvoeding deelt het volgende mede: De besprekingen met de navolgende voetbalorganisaties: K.N.V.B., Federatie van R.K. Voetbalbonden, de Chr. Ned. Voetbalbond, de Ned. Arb. Sportbond af- deeling Voetbal en de Ned. Voetbalfede ratie hebben tot resultaat gehad, dat unaniem is besloten tot het oprichten van den Nederlandschen Voetbalbond met opheffing van de thans bestaande bonden. EEN ONDERHOUD MET Dr J. KALF. Naar aanleiding van de mogelijkheden tot herbouw of herstel van de te Middel burg geheel of gedeeltelijk verloren ge- gane monumentale gebouwen en panden met historische kunstwaarde, heeft het A.N.P. een onderhoud gehad met Dr J. Kalf, inspecteur voor de kunstbescher ming. Wij ontleenen daaraan het vol gende Ofschoon de schade groot is en ten deele onherstelbaar, moet verklaard wor den, dat het erger had kunnen zijn. Veel kan in zijn vroegeren luister herschapen worden. DE ABDIJ. Van de Abdij is nagenoeg alles ver brand. Het rijksarchief is blijven bestaan, evenals de onderbouw daarbij van de Balanspoort. In de kelders zijn de ar chieven grootendeels bewaard gebleven. Ook het venduhuis van de notarissen, pas gerestaureerd, is grootendeels behou den. Bij rampen als Middelburg hebben ge troffen, kan men op de waterleiding niet rekenen. Dit is ook nu weer duidelijk ge bleken. Men had dit van tevoren ook in gezien en daarom was men reeds bezig op het Abdij plein twee bronnen te boren, teneinde met eigen spuiten branden te kunnen bestrijden. Dit werk was echter nog niet gereed gekomen. De overwelfde kloostergang, welke der tig jaar geleden gerestaureerd werd, is grootendeels behouden; de gewelven zijn intact gebleven. De Rijksgebouwendienst is thans bezig, teneinde dit alles verder te behouden, een en ander te schoren, en de gewelven af te dekken. Afgebroken wordt wat niet te behou den is en gevaar oplevert, zooals het hotel De Abdij. Van vele andere gebouwen staan de buitenmuren nog; voor zooveel ze niet hersteld kunnen worden, zijn er voldoen de gegevens overgebleven om tot nieuw bouw te kunnen overgaan. Alles wordt dan systematisch hersteld en daartoe worden de brokstukken geor dend en bewaard. In het gebouw van de provinciale grif fie is een aantal mooie gobelins ver brand. Er waren twee kerken, eigendom van de Ned. Herv. gemeente, en de toren, de Lange Jan, behoorende aan de burger lijke gemeente. In de koorkerk zijn nog mooie gewelven overgebleven; onderzocht wordt of herbouw mogelijk is. HET RAADHUIS. Het oude raadhuis bestaat uit drie ge deelten. Ten eerste het eigenlijke stad huis. Daarbij sluit zich aan de vleesch- hal. Einde der achttiende eeuw is er een vleugel bij gebouwd. Deze is in zoo slech ten toestand geraakt, dat hij moet wor den afgebroken. Van vleeschhal en raad huis staan nog slechts de buitenmuren. De gevels van het stadhuis-complex, die het rijkst bewerkt zijn, kunnen be houden blijven. Ze worden nu geschoord om. ze te vrijwaren tegen de gevolgen van herfststormen. Voor den herbouw van het stadhuis is reeds aan twee architecten opdracht ge geven. Voor het herstel der gevels aan den heer H. van Heeswij k te 's-Graven- hage, die den ouden gevel van het stad huis te Leiden en van de St. Jan te 's-Hertogenbosch restaureert en voor den herbouw van het interieur en de herin richting aan Ir A. van der Steur te Rot terdam. Bij den brand van het stadhuis is alles, wat er in was, door het vuur verteerd. Zoo de beroemde vierschaar met haar mooie, betimmering en fraaie beeldhouw werken, het schilderij Het Laatste Oor deel, de prachtige schepenbank, de buste van Karei V, een gesneden eiken portaal uit een Middelburgsch huis afkomstig. Ook de gemeentelijke oudheid-kamer op de eerste verdieping is geheel uitge brand. Van het raadhuis bestaan nog goede teekeningen. Ook zijn er brokstukken ge noeg overgebleven om het weer op te bouwen, zooals het vroeger was. In het raadhuis, het gouvernementsge bouw en de woning van den commissaris der Koningin hingen in bruikleen van het Rijksmuseum en het Mauritshuis ongeveer 25 schilderijen. Twee waren er in het provinciaal museum, dat zoo goed als niets geleden heeft, en die zijn dan ook gered. Do vleeschhal had van onderen stee- De Duitsche rijksminister vem econo mische zaken, Dr Funk, die van rijks maarschalk Göring opdracht heeft ge kregen, plannen voor te bereiden voor den herbouw van het Duitsche en Euro- peesche economische leven na het be ëindigen van den oorlog, verklaarde voor vertegenwoordigers van de buitenland sche en Duitsche pers, dat „de rjjks- mankvaluta de overheer- schende valuta in Europa zal z ij n". De minister zeide, dat men er van moet uitgaan, dat de nationaal-socialis- tische economische politiek zich bij haar methoden nooit door een starre dogma tiek heeft laten leiden. Diè methode werd steeds toegepast, die telkens het doelmatigste scheen. Men wil ook in de toekomst geen kunstmatig bouwwerk scheppen. De nieuwe Europeesche eco nomische orde wordt opdenatuur- 1 ij k e voorwaarden opgebouwd. Natuurlijk zal de oorlog diep ingrij pende gevolgen hebben op het economi sche leven van de wereld. Duitschland zal met Italië zeer nauw samenwerken. Natuurlijk denkt men er niet aan, het vrije spel der krachten weer te laten op treden. De geweldige toeneming van de macht van het Duitsche rijk een versteviging van de ryksmarkvaluta tengevolge heb ben. Natuurlijk moet men de rijksmark van haar ketenen bevrijden. Verder zal men de verschillende soorten marken moeten laten verdwijnen. Het is nóch de bedoeling weer een vrij geld- en deviezenverkeer in te stellen, nóch in geheel Europa zooiets als een valuta-unie te vormen, hetgeen een tol- unie noodzakelijk zou maken. De valutavraagstukken worden vol gens hun beginselen geregeld, n.l. vol gens het evenwicht der waardebalansen. Het tot nu toe bestaande verrekensy steem, het clearingssysteem, ,biedt de ba sis voor een dergelijke verbetering der valutaverhoudingen. Hierna sprak de minister over het toe komstige Europeesche economische ge bied. Zekere producten zullen er niet in Europa zijn; overtollige producten in 't geheel niet. Men denkt er in het ge heel niet aan een autar kisch G r o o t-D u i t s c h 1 ai n d en een Europa indengeest van een volledige zelfge noegzaamheid te vormen. Men zal er waarde aan hechten, dat de nen gewelven. Het gemeentelijke archief was hier geborgen. Het archief is totaal verbrand. Dit is wel een zeer ernstig ver lies, want er was veel belangrijks in. WAT NOG MEER BESCHADIGD IS. Op den gevel na is ook de provinciale bibliotheek aan de Lange Delft verwoest, doch het provinciale bestuur heeft dade lijk schoorwerken laten maken. De be doeling is, de restanten af te breken en het geheel zooveel mogelijk het oude as pect terug te geven. Met de provinciale boekerij schijnt het mede te vallen. Overigens hebben de verschillende branden niet alleen het centrum ge teisterd, maar juist ook verschillende mooie punten daarbuiten. Zoo het huis van de Oost-Indische Com pagnie aan de Rotterdamsche Kaai. Daar achter stonden pakhuizen uit de 17e eeuw. Deze zijn geheel uitgebrand en het is onmogelijk ze weer op te bouwen. Daarnaast stond een huis uit de 17e eeuw, „de Globe" van de Vereeniging Hendrick de Keyzer. Ook dit is geheel uitgebrand. Aan den overkant waren er vroeger een paar oude huizen; een er van, De Steenrotse, eveneens van de Vereeniging Hendrick de Keyzer, was bijzonder mooi, met een gevel uit natuursteen. Vijftien jaar geleden werden deze gerestaureerd. Daar staat alleen de pui nog van over eind, met een reeks reliefs, die is te be houden. De vraag is echter, of er vol doende fragmenten over zijn van den bovenbouw. Dat zal nog moeten blijken. Inmiddels zijn de muren afdoende door de Vereeniging Hendrick de Keyzer ge schoord. Deze bezat nog een derde huis, De Gou den Zon, in de Lange Delft. Daar is niets meer mede te beginnen. Een ander schilderachtig gebouw, de bank van leening, is ook verbrand. Het zelfde is het geval met tal van geveltjes in smalle steegjes. Aan de Balans stond een gebouw, de St. Joris Doelen, met een gevel uit de 16e eeuw, van natuursteen, vroeger die nende voor sociëteit, later hotel, daarvan staat nog alleen een deel van den voor gevel overeind. Het is de vraag, of die te behouden is. Er is opdracht gegeven om, als dit mogelijk is, schoorwerken te doen uitvoeren, teneinde omwaaien te voorkomen. WAT BEHOUDEN BLEEF. Van wat er, geheel ongeschonden, voor het nageslacht bewaard is gebleven, noe men we de Kloveniersdoelen, dateerende uit 1607, een vrij groot gebouw, met een kleurige architectuur van gemengde bak en bergsteen. De Oostkerk bleef behouden. Ook de Kuyperspoort, Duitsche Industrieproducten evenals voorheen in de wereld afgezet worden. Men zal er op bedacht zyn, dat zooveel mogelijk alle producten voldoende aan wezig zijn in het door Duitschland be- heerschte economische gebied, waardoor dit gebied onafhankelijk van andere ge bieden wordt. De economische vrijheid van dit gebied moet dus gegarandeerd worden. Vervolgens stelde de minister de vraag, welke goederenleveranties het nieuwe Europa kan verwachten van Rusland, van Noord- en Zuid-Ameri- ka en van het Verre Oosten. Rusland zal zich nog meer ontwikke len als leverancier van grondstoffen en als afnemer van Duitsche fabrikaten. In hoeverre Duitschland zaken zal doen met de Ver een ig d e Staten, zal van de Amerikanen afhangen. Als de Amerikanen er toe willen bij dragen, het economische wereldleven in nieuwe banen te leiden, zullen zij moeten breken met de verkeerde methode, dat zij tegelijkertijd het grootste crediteur- land en het grootste uitvoerland ter we reld willen zijn. De minister besprak daarop het pro bleem, dat is ontstaan door de ophoo ping van het grootste gedeelte van het goud in Amerika. Als grondslag voor de Europeesche valuta's zal het goud in de toekomst geen rol spelen, want de valuta is niet afhankelijk van de dekking, doch van de waarde, die de staat haar geeft. De handel met Zuid-Amerika en Oost- Azië, waarmee Duitschland de beste be trekkingen onderhield, zal zich weder gunstig ontwikkelen zoodra de Engel sche zeerooverij ophoudt. Wanneer in China de orde is hersteld, zal ook Oost-Azië weder een. markt wor den, welke veel kan opnemen. Ik geloof niet, zoo verklaarde Funk, dat de pogingen, de Amerikaansche markten autarkisch te maken, succes zullen hebben. De Vereenigde Staten moeten de ge dachte, Duitschland, resp. Europa, hun economische voorwaarden te kunnen op leggen, laten varen. Aan een normalisatie van de weder- zijdsche handelsbetrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland staan geen technische moeilijkheden in den weg. Dit zal in de toekomst nog veel minder het geval zijn. Ten slotte dient men ook te bedenken, dat in het internationale handelsverkeer ook de kwaliteit van het goed van geen geringe beteekenis is. Wat de kwaliteit van de Duitsche waren betreft, zullen wij ons in de toekomst geen zorgen be hoeven te maken. De Gistpoort. een der toegangen tot de Abdij, is bewaard gebleven. In een ander gedeelte van het oude- Middelburg is eveneens nog vrij veel be houden, zooals de Gasthuiskerk, de Schotsche kerk en een groot aantal inte ressante gevels. Als er voldoende zorg aan wordt be steed, zal aldus het oordeel van Dr Kalf, Middelburg veel van de attractie kunnen terugkrijgen, welke het vroeger had. Er is gegronde hoop tevens, dat men bij het nieuwe stratenplan het ka rakteristieke van den ouden stadsaanleg zal volgen. Daar wordt naar gestreefd. Dan is de groote vraag: Hoe zal er worden gebouwd? Het zal goed zijn, als hierbij de leiding wordt gegeven aan be kwame architecten, die de sfeer van Mid delburg begrijpen. Het oude Middelburg was te dicht bebouwd, er moeten minder huizen komen dan er gestaan hebben. De bouw moet ook moderner zijn: met meer licht en lucht in betere huizen. Wat win kelstraat was, moet winkelstraat blijven, maar het is te hopen, dat er minder winkels komen, dan er waren, zoodat ieders omzet beter wordt. Worden bovenstaande richtlijnen in het oog gehouden, dan kan er een her boren Middelburg ontstaan. DE VOETPADEN LANGS DE KADEN. B. en W. hebben zich vereenigd met het plan, dat het gedeelte klinkerpad, aan de kaden achter de boomen en wel tusschen de Koningsbrug en de Bellink- brug in het vervolg wordt aangeduid als voetpad en het gedeelte vanaf de Bellinkbrug tot de Prinses Beatrixbrug als rijwielpad blijft bestempeld. Binnen kort zullen de daarop betrekking hebben den de borden worden geplaatst. DE HULPVERLEENING. Het Middelburgsch comité voor hulp verleening deelt mee, dat de volgende week Maandagmorgen alleen aanvragen kunnen worden opgenomen van hen, wier familienaam met één der letters A tot men met G begint; Woensdag van H tot en met M, en Vrijdag van N tot en met Z. Wij vernamen van een tweede geval, dat goederen, die ten onrechte waren aangevraagd, moesten worden terug ge~ gegeven, doch ook van een geval, dat bij een aanvraagster een teil en een fluit ketel, beide nieuw werden bezorgd, doch door een buurman voor een oude werden omgeruild. De bezorger ging met de po litie naar den buurman toe en het re sultaat was weer een ruiling, maar nu in het voordeel van de aanvraagster. TIJDELIJKE SLACHTPLAATS VOOR VARKENS. Nadat het hoofd van den Vee- eD

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2