Aan het Zoeklicht wmmm Vrije veert door het Suezkanaai. Binnenland De Wederiandsche Unie. Beperking brandstoffengebrulk voor de scholen. Uit de Provincie De T.B.C.-bestrijding In Zeeland. Motorrijtuigenbelasting- kaarten voor zestig dagen 1,- Roei® wordt hst ordcrzcek met Sé».-ï3Cjü. rcvvigu, dat is dc Engelsche per». »a l-i naar de positie van Frankrijk in ken raad van bestuur van het Sueakanasl. Tot dusver zaten er 10 Fransohen, 10 Engelsohen, een Nederlander en twee Egyptenaren In. In de Engelsche pers was de vraag op geworpen, of de Franschen zouden kun nen beproeven den toestand ten nadeele van Engeland "te wijzigen. Het kanaal staat naar men weet volgens traktaat voor de koopvaardqen van alle. landen open, maar beide toegangen worden door de Britsche marine gecontroleerd. De Messagero schrijft nu, dat dit punt na de overwinning van de mogendheden van de spil eens en voor al moet worden opgelost. Deze oplossing zal de vrijheid van zeevaart en handel voor alle volken waarborgen. FRANSCHE DIPLOMATEN UIT LONDEN VERTROKKEN. Het Engelsche passagiersschip „Or- funa" is te Lissabon aangekomen met 496 passagiers aan boord, onder wie zich de diplomatieke en consulaire vertegen woordigers van de Fransche ambassade te Londen en van alle Fransche consu-t laten in Engeland bevonden. Verder wa ren twee Joego-Slavische prinsen aan boord. De reis wordt in twee extra trei nen naar Frankrijk vortgezet. OOSTENDE WORDT OPNIEUW OPGEBOUWD. (D. N. B.) Voor den wederopbouw van de stad Oostende, die door den oor log vrij zwaar heeft geleden, üggen nu verscheidene ontwerpen gereed. De wijk ia de buurt van het Raadhuis zal voor een deel worden gesloopt en volgens nieuwe beginselen op het gebied der verkeerstechniek en der architectuur worden opgebouwd. Bovendien zullen deze straten opnieuw worden geplaveid. Naar verder uit Oostende wordt ge meld, is een zeer groot deel van de al daar thuis hoorende visschersvloot, be nevens eenige vaartuigen der Belgische marine, die te Oostende lagen, door En geland en Frankrgk weggehaald. Ver scheidene schepen werden naar Fran sche havens aan den Atlantischen Oce aan gebracht. Het grootste deel van de treilers echter, benevens twee patrouille boten en twee. torpedo-motorbooten zijn wederrechtelijk naar Dartmouth ge bracht. VERDERE BEPERKING VAN HET BROOD- EN VLEESCHVERBRUIK IN ITALIË. In Italië wordt van Augustus af ook de Dinsdag tot vleeschloozen dag. Bo vendien wordt de hoeveelheid brood, die aan gasten in restaurants en kleinere eetgelegenheden mag worden voorgezet, bepaald op 150 gr. per maaltijd, teneinde verspilling van brood te voorkomen. HET NIEUWE JAPANSCHE KABINET De Japansche ministerraad heeft over eenstemming bereikt in zake een uit vier punten bestaand program voor de natio nale politiek, t.w.: 1. Aanvulling van de nationale verde diging. 2. Vernieuwing van de buitenlandsche politiek. 3. Vestiging van een Oost-Aziatische economische ruimte voor zelfvoorziening 4. Vernieuwing van het onderwijs vol gens de plannen van de desbetreffende nationale commissie. TALLOOZE ADHAESIEBETUIGINGEN. Naar wij vernemen, waren gisteren reeds aan het adres van de Nederland- sche Unie in de Alexanderstraat 20, Den Haag, tallooze adhaesiebetuigingen uit het geheele land, zoowel telegra- sch, als schriftelijk en telefonisch ont vangen. BUITENLANDSCHE VERZEKE RINGEN. Wettelijke vertegenwoordigers in Neder land mogen verschillende inningen en betalingen verrichten. Naar de Verzekeringskamer mede deelt, mogen de wettelijke vertegen woordigers in Nederland van de Gres ham Life Assurance Soc. Ltd., de Com pagnie Francaise d'Assurances sur la Vie. „Ie Phenioc", de Union Life Bran che of the Commercial Union Assuran ce Co, Ltd. en l'Union Compagnie d'As surances sur la Vie Humaine, weer pre mie innen, betalingen op grond van ver zekeringsovereenkomsten doen, alsmede andere betalingen, welke de loopende zaken van het bedrijf vereischen, ver richten, uitgezonderd het innen van premie en, het aannemen van andere prestaties van v ij a n d e n en nietin- gezetenen en het doen van betalin gen aan vijanden en niet-inge- üetenen. NEDERLANDSCHE VLIEGTUIGEN IN DEN STRIJD? De Engelsche radio heeft gemeld, dat de naar Engeland overgebrachte Neder- lanoscnf- vtiegüjlgsa, feehalv© vm ess oranje driehoek, van een ander onder- scheidJngstep.ken worden voorzien. Deze machines zullen dus door Engeland voor zqn strijd tegen Duitschl&nd worden gebruikt. „AANPASSEN". Dit in den laatsten tqd zoo bekend geworden woord, blijft zich maar aan ons opdringen. Zoo lazen wij dezer dagen in de dagbladen dat er plannen in voor bereiding zqn, om het aanvangsuur van de lagere scholen te vervroegen, om te bereiken, dat de kinderen vóór donker thuis zijn. Er is evenwel nog meer dat waard is onder de aandacht van de bevoegde autoriteiten gebracht te worden. Hoe staat het met de brandstofvoor ziening? Wq weten het niet, maar dit is wel zeker, dat wij in de komende win ter niet in onbeperkte mate zullen kun nen stoken en er dus met de brandstof de grootst mogelijke zuinigheid zal be tracht moeten worden. Nu is bjj de verwarming van school- vertrekken (en ook in verschillende an dere lokaliteiten) de gang van zaken gewoonlijk zóó: één of twee uur vóór het begin van den schooltijd (afhanke lijk van het weer) worden de kachels aangestoken. In het lokaal heerscht dan bijv. een temperatuur van ongeveer 5 gr. Celsius en deze moet gebracht worden op 18 gr. C. Juist deze aanwarmtijd vraagt de meeste brandstof, want de geheele ruimte met alles wat zich daar in bevindt, moet op die hooge tempera tuur gebracht worden. De warmteverlie zen laten zich des morgens het meest gevoelen, door het glas en de absorptie van de wanden. Vooral het glas speelt een groote rol, want naarmate de tem peratuur binnen stijgt, neemt de trans missie toe. Dit verklaart ook, waarom wij bij vriezend weer harder moeten sto ken. Een feit is bovendien, dat wij tij dens het opstoken veel vlugger de tem peratuur van 5 op 14 graden kunnen brengen, dan van 14 op 18 graden. De laatste loodjes wegen ook hier het zwaarst. Een besparing zou het dus ge ven de temperatuur eenigszins te ver minderen en te brengen bijv. op 16 tot 17 graden maximaal. Een besparing in het brandstofgebruik van ongeveer 15 pet. bereikt men even wel als men één aanwarmperiode kan la ten vervallen en dit zou bij onderwijs inrichtingen kunnen door de Zaterdag morgen als schooltijd te laten vervallen en den Woensdagmiddag als zoodanig in te schakelen. Dit geldt voor alle soorten verwarmingen die worden gebezigd. In de Ambachtsschool te Goes staan ruim veertig kachels (gas) opgesteld. Daar wordt echter Woensdagmiddag ge werkt. In dit geval zou het misschien mogelijk zijn, den Zaterdagschooltijd weg te werken door kortere schafttijden op de gewone werkdagen in te voeren. Of een en ander mogelijk is, laten wij echter gaarne aan de beoordeeling van onderwijsdeskundigen over. v. 't S. STERFTE AAN T.B.C. GEDAALD. DE MOGELIJKE GEVOLGEN VAN DEN OORLOG. Aan het jaarverslag van den secreta ris van de Prov. Zeeuwsche Vereen, tot bestrijding der t.b.c., de heer arts P. de Haas, ontleenen wij het volgende: In 1939 had de vereeniging met een zeer groote moeilijkheid te kampen. Het was de mobilisatie van den districtsarts F. de Stoppelaar. De vele pogingen die in het bqzonder door den voorzitter, den heer C. A. van Woelderen, .werden aan gewend, om hem in het bezit van klein verlof gesteld te krijgen, mochten ein delek in April j.l. met succes worden be kroond. Door de plotselinge afwezigheid van den C.B.-arts stagneerde het werk op alle bureaux. Wel was er een nood maatregel gemaakt, waardoor de ern stige en noodzakelijk voor onderzoek in aanmerking komende patiënten niet van hulp verstoken behoefden te blijven, me de dank zij de welwillende medewerking der in Zeeland aanwezige internisten, maar deze regeling bleek toch in1 het minst niet voldoende. Het mocht geluk ken, een C.B.-arts uit Tilburg, dr P. J. J. Hopmans, bereid te vinden, zich an- derhalven dag per week beschikbaar te stellen voor het waarnemen der spreek uren. Daar toch regelmatig alle bureaux een beurt moesten hebben, was de bedie ning hiervan bijgevolg zeer onvoldoen de. Veel werk kwam nu neer op het hulp personeel en men is de dames dankbaar voor de toewijding, waarmede zq haar taak verricht hebben. Het oudste bestuurslid, dr van Gils, verliet het bestuur als gevolg van zijn vertrek als secretaris der Centrale Ver eeniging, Een andere gebeurtenis was het vertrek van den secretaris, dr J. Broekhuijsen, die gedurende twee jaren deze functie had vervuld. Een zeer ver biedend feit was, de toekenning van een extra subsidie van f 1500 door het Bestuur der Provincie aan het aanvul lend verpleegfonds. Het jaarverslag van de Stichting Zeehospitium „Zonneveld" vermeldt een hooge bezetting der in richting. De rekening der Stichting sloot met. een batig saldo, dat bestemd werd voor fcfscorijviugen. FACILITEITEN VOOR HEN DIE EEN VERGUNNING HEBBEN TOT HET VERBRUIKEN VAN MOTOR BRANDSTOF. Daar teruggave van de motorrijtui genbelasting aan houders van motor voertuigen, aan wie slechts voor een be perkt aantal malen, reap, dagen, ver gunning tot het rijden op den openbaren weg werd verleend, volgens de sedert 1 Juli geldende regeling niet wel moge lijk is gebleken, heeft het wnd. hoofd van het departement van financiën op instigatie van den bond van automo bielhandelaren en garagehouders B. O. V. A. G. de mogelijkheid geopend tot het verstrekken van z.g. zestig-dagen- kaarten. Voorheen kon slechts de mo- torrijtuigenhandel van deze kaarten ge bruik maken. Te beginnen met 1 Augustus a.s. kun nen houders van een vergunning tot het gebruiken van motorbrandstof een zes- tig-dagenkaart op het belastingkantoor ontvangen, zonder dat een waarborgsom behoeft te worden gestort. In afwach ting van een nadere regeling is de gel digheidsduur op een jaar vastgesteld. Teruggaaf van de voor deze kaart be taalde belasting kan niet plaats hebben. Aan hen, die op 1 Augustus in het be zit zijn van een gewone motorrijtuigen- belastingkaart, waarvan de geldigheids duur nog niet is verstreken en die zich een zestig-dagenkaart willen aanschaf fen, kan restitutie over de resteerende maand(en) worden verleend. Bovendien kan dan tegelijkertijd teruggave plaats hebben over de dagen, waarop de hou der in de maanden Juni en Juli niet heeft kunnen rijden. Herinnerd wordt aan de oprichting als onderdeel der Prov. Ver. van een Centr. Vereen, tot bestrijding der t.b.c. op het eiland Walcheren, onder voorzitter schap van den burgemeester van Mid delburg, mr dr H. van Walré de Bordes, terwijl als secretaris is benoemd de heer J. C. Paap te Vlissingen. Deze vereeni ging financiert uitsluitend de kosten verbonden aan het hebben van een spe cifieke huisbezoekster voor Middelburg en Vlissingen, een wijkverpleegster-huis bezoekster te Koudekerke, een dito te Souburg en een dito voor het Wit-Gele kruis te Vlissingen. Stoppeldijk. In September 1939 kwam inZaamslag een wijkverpleeg ster. In Zeeland zijn werkzaam 1 dis- trictshuisbezoekster, 1 provinciale huis bezoekster, 5 specifieke huisbezoeksters en 69 wijkverpleegsters-huisbezoeksters. Het aantal gezinnen, dat huisbezoek had, steeg van 117(5 tot 1208. Nadere bijzonderheden over Zonneveld. Het bestuur der stichting Zonneveld deelt nog mede, dat de moeilijkheden, die de uitzending bedreigden, uit den weg werden geruimd en dat de stichting het geheele jaar door meer dan het mi nimum-aantal patiënten door de Rotter- damsche Vereeniging kreeg toegezonden, ook al moest het tarief verlaagd worden, wat een mindere ontvangst van ongeveer f 1800 aan verpleeggelden ten gevolge had. Doch zeer op prijs is gesteld, dat later het verschil toch nog werd betaald als gevolg van de uitkeering der eerst ingehouden subsidies. De totale inkom sten der stichting bedroegen f 39.683,81 en de uitgaven f 35.113,66, alzoo een goed slot van f 4570,15, welk bedrag voor de gebruikelijke afschrijvingen is bestemd. De rekening der Provinciale Vereeniging. Deze rekening wijst aan in ontvang en uitgaaf f 10.185,33 en een vermindering van het nadeelig saldo van f 743,10 op f 464,34. Het saldo van het districtsconsultatie bureau steeg van f 1395,20 tot f 2356,93. Uit het verpleegfonds werd f 2510,15 aan verpleegkosten betaald en uit het aanvullingsverpleegfonds f 1530,72 (v.j. resp. f 2466,61 en f 678). MIDDELBURG. MIDDELBURGSCHE KINDEREN NAAR BUITEN. Heden (Vrijdag) zijn een dertigtal kinderen naar plaatsen op Zuid-Beve land, n.l. 's Heerenhoek, 's Gravenpolder Baarland, en Kwadendamme en ook en kele naar de overzijde der Zandkreek gebracht, om daar bij tijdelijke pleeg ouders te genieten van het buitenleven. WEER DRUK OP DE MARKT EN OMGEVING. Het is ook gisteren weer in de omge ving van den Dam (de Marktplaats), druk geweest, al is het dan een andere drukte als wij gewoon waren op dezen tijd van het jaar. We zien in dezen tyd veel camouflage pogingen. Maar dat kan men niet zeggen van het liberale „Utrechtsch Dagblad" als het schrijft over de pers. Het blad heeft hot, zooals dat thana te doen gebruikelijk is, over de éénheid, ook van de pers. En het pakt dan als volgt uit: „De pers kan, op het stuk van con centratie, beginnen met het voor beeld te geven. Zq moet dit eigener beweging doen en haar interne organi satie zoodanig wijzigen, dat zij eensge zind en als één man de belangen van het Nederlandsche volk kan behartigen. Ons volk heeft thans geen behoefte aan party- of confessioneele bladen. Ook niet aan advertentiefuiken. Het volk roept om Nederlandsche cou ranten! Nederlandsch in dezen zin, dat zij het geheele volk den weg wijzen naar Nederland's toekomst en dat zij het volk tevens wqzen op de realiteit en op 's volks reeele belangen." Naar mjjn besef is een Nederlandsche krant een blad dat rekening houdt met den grondtoon van ons volkskarakter; dat durft spreken van de realiteit van zonde en genade in de beroeringen van dezen tyd; dat rekent met de reëele volksbelangen zooals die verankerd lig gen in Gods Woord. Maar neen, zegt het „Utr. Dagbl.", zonder camouflagegeen confes sioneele- of partybladen. OPMERKER. Verslag van het Districts-Con- sultatiebureau. Aan het verslag van den Districtsarts ontleenen wij, dat het districtsbureau en de kringbureaux onbeschadigd uit den strijd zijn gekomen. Men is den oorlog ingegaan met een veel lager t.b.c.-sterf- te-cijfer dan in 1914, en met minder lij ders aan t.b.c. Het is dus wel mogelqk dat een zoo sterke stijging van de t.b.c.- sterfte® als in den vorigen oorlog, dit maal uitblijft. Maar hierover is nog niets met zekerheid te voorspellen, daar het nog niet te voorzien is of er voedselte kort zal komen, of er epidemiën zullen optreden zooals de griep-epidemie na den vorigen oorlog, hoe het zal gaan met de uitzendingen naar Sanatoria en Zie kenhuizen enz. enz. Alle bureaux voldoen nu aan redelijke eischen, behalve dat te Terneuzen. 't Bu reau te Hulst is verbouwd, het Vlissing- sche is verhuisd naar het ziekenhuis Be- thesda. De sterfte aan t.b.c. in Zeeland is we derom gedaald. Van de op het bureau ingeschrevenen overleden aan t.b.c. 72 (in 1938 59). Verder waren er nog 15 (in 1938 28) bekend door opgave van huisartsen en huisbezoeksters. In totaal werd dus het overlijden van 87 personen bekend d.i. 78 pet. van het totaal aantal overledenen aan alle vormen van t.b.c., n.l, 112 tegen in 1938 72 pet. van de 121. Het aantal nieuw ingeschrevenen was 1251. Dit aantal is ongeveer gelijk aan het vorig jaar (1258), niettegenstaande van September af het werk in zeer be perkten omvang kon worden voortgezet. Het aantal nieuwe gevallen actieve t.b.c. was 200 (212)van inactieve t.b.c. 64 (64) aantal nieuwe lijders 264 (276), aantal nieuwe open lijders sputum) 54 (63)het aantal open lijders onder toezicht 234 (242), het aantal actieve lq- ders onder toezicht 651 (594). Het aantal keuringen bedroeg 406 ter- wyi ook een klas van een school, waarin een leerlinge met open t.b.c., zat, werd onderzocht. De reactie van Pirquet was positief in 2, negatief in 10 gevallen. Geen afwijkingen werden gevonden. In 1939 werden voor 'teerst ingeschreven 1251 personen (v.j. 1258). Er waren in totaal 2981 personen in geschreven, en daarvan werden 1488 op het Consultatiebureau onderzocht. Er had 449 maal sputumonderzoek plaats. Van de op het Consultatiebureau in geschreven personen werden in 1930 we gens t.b.c. of wegens observatie voor t.b.c. opgenomen 63 in een ziekenhuis, 41 in een sanatorium, 2 in een dagverbiyf, 46 in Zonneveld, en 7 in een rusthuis, terwql 280 personen een kuur thuis de den (ligtent of aanbouwt je 73). In to taal werden 238 personen, ingeschreven op het Consultatiebureau in een of an dere inrichting verpleegd. In 8 dorpen is geen plaatseiyk georga niseerde t.b.c.-bestryding. Deze dorpen, die op de zwarte lqst zijn geplaatst, zqn Baarland, Boschkapelle, Dreischor, Hoedekensker- ke, Kattendyke, Poort- yliet, Scherpeaisse en ALGEMEENE WONINGBOUW VEREEN! GING. In de Donderdagavond onder leiding van den voorzitter, dhr Chr. Bank, ge houden algemeene vergadering van de Algemeene Woningbouwvereen., werd door den secretaris-penningmeester, dhr W. C. Mullié, het jaarverslag over het 20ste vereenigingsjaar, loopende van 1 April 1939 tot 31 Maart 1940, uitge bracht. Allereerst werd gereleveerd het over lijden van wethouder J. Onderdijk in De cember 1939. Gedurende een lange reeks van jaren mocht de vereeniging met wet houder Onderdijk samenwerken. Het be stuur zal zijn nagedachtenis steeds in eere houden. Ook herinnert de secreta ris aan het vertrek uit Middelburg van dhr J. F. van Riel, die van September 1919, dus van de oprichting, tot 15 Oc tober 1939, secretaris was en van het eerste tot het 19e jaarverslag heeft uit gebracht. Een woord van dank wordt gebracht voor wat de heer Van Riel voor de vereeniging heeft gedaan. Na zijn vertrek werden de functies van ser cretaris en penningmeester vereenigd. Kon het bestuur de voorafgaande jaren weinig vermeldenswaardigs mededeelen, dit jaar kan het dit zeer zeker. Voorna melijk ten aanzien van het onderhoud en dan hoofdzakelijk het buiten-schilder werk moest het bestuur vérgaande maat regelen treffen, wilde het niet voor on uitvoerbare mogelijkheden worden ge plaatst. Het buitenschilderwerk in den Stijfselweg werd, nadat ook door ver schillende schilderspatroons hier ter ste de opgaaf hadden mogen doen, opgedra gen aan de firma Joek Reinders te Den Haag, onder beding, dat uitsluitend Middelburgsche schilders te werk wer den gesteld. Door de slechte weersom standigheden is het werk niet geheel af gemaakt en moest een en ander worden uitgesteld tot het voorjaar van 1940. Het eigen personeel werd belast met het buitenverfwerk van het complex Bagijn- hof, wat ook niet langer uitgesteld kon worden. Van dit complex werd het eer ste stuk geheel afgewerkt en een tweede voor een groot gedeelte. Verder werden geregeld de noodza kelijke reparties enz. verricht, waaruit duidelijk is gebleken, dat het bestuur ten aanzien dezer werkzaamheden ingrij pende veranderingen zal moeten invoeren teneinde de hoogst noodzakelqke bezui niging op den post onderhoud te verkrij gen. Hoe ongaarne ook, het bestuur is genoodzaakt dit te doen, daar het toe gestane bedrag voor onderhoud nog steeds niet is verhoogd en de tijdsom standigheden er toch zeker aanleiding toe geven. Huurderving door leegstaan der woningen had de vereeniging dit jaar niet, doch wel is gebleken, dat er eenig huurverlies by eventueel leegko men eener woning niet te voorkomen is, daar deze na een 18-jarige exploitatie meer aan onderhoud vergen, zoodat dit tot gevolg heeft, dat de woning niet di rect toegewezen kan worden. Aan de financieels byiagen ontleenen wij, dat voor het complex Styfselweg De stronken van de op het landgoed „Den Treek" bij Amersfoort gekapte slechte bosschen leveren uitstekend ma teriaal voor de houtskoolbranderijen. aan huur is ontvangen f31.897,82, aan bydragen Rijk en gemeente f 24.004,44 en aan interest f 4913,41, wat een uit gaaf dekte aan annuiteiten, onderhouda- fonds, waterleiding, assurantie, belas tingen en onkosten van f 60.815,67. Voor het Bagijnhof werd ontvangen entreegeld f25, huren f 14.539,68, inte rest f 72,13, wat een tekort deed ont staan van f 1399,38V2 voor de totale uitgaven van f 16.036,19%. noodig voor waterleiding, assurantie, belastingen, on kosten, afschrijving gebouwen, interest en onderhoud. Het verslag en ook de rekeningen wer den goedgekeurd. ZUID-BEVELAND. Kapelle. Zaterdagavond hoopt het fan farekorps „Ons Genoegen", directeur dhr W. L. Harthoorn, een concert te ge ven op het Marktplein te Biezelinge. Wolfaartsdijk. De familie W. Haart- sen alhier kreeg van haar zoon M. Haart- sen, dienstplichtig onderofficier bij het Nederlandsche leger, d.d. 24 Juni be richt dat hij zich gezond en wel in een klooster te Vaumes bq Moubiham (Frankrijk) bevindt en dat hij goeden moed heeft spoedig thuis te zullen zijn. Door dit bericht is komen vast te staan dat uit deze gemeente één dienst plichtige is gesneuveld en geen enkele meer is vermist. Wemeldinge. De burgemeester maakt in opdracht van den plaatselijken bevel voerenden Duitschen Marine-comman dant bekend, dat het verboden is om, wanneer de duisternis is ingevallen, de sluiswerken te betreden. Personen welke aan de andere zijde van het kanaal wo nen mogen zich niet langer op de slui zen ophouden dan noodig is om zich van de eene naar de andere zijde der sluizen te begeven. Yerseke. De eerste houten noodwonin gen in den Burenpolder zqn schoon gemaakt en zullen Vrijdag of Zaterdag worden betrokken. In het geheel zyn nu een 20-tal klaar. Deze vormen een heele straat. De motorkorboot YE 60 „De TijdI eigendom van de N.V. Oestercultuur-MjJ v/h Meulemeester, is Donderdag naKll de oude Schorebrug in het kanaal van Zuid-Beveland gelicht. Het schip heet ruim 2 maanden op den bodem van he kanaal gelegen en was volgroeid m® waterkruiken en pokken. Het schip i na voorloopig gedicht te zijn, vertro - ken naar de werf te Kruispolderhave Naar wij vernemen zal aan de leden der Geref. Gemeente alhier,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2