Abonneert II op dit blad! Den Haag verliest zijn attractie. Nieuwe Engelsche bomaanvallen KIESPIJN? Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen Burgerlijke Stand Landbouw Marktberichten Radioprogramma Finantiëele Berichten hooi In den ter. WIJS Overspannen zenuwen Meerdere burgers gedood. jOLEN IS EEN NG NOODIG. dat de verduis- wanneer de oor ter is afgeloopen, eilijkhedon zullen n, dat het vroeg rdt te 's Graven de afdeeling On- ;en gezien. Men ie scholen in de ,lf uur of een uur nnen, teneinde te .deren in het don- gaan. Immers het oor, dat de duis- het feit, dat wij ,n den Duitschen eelig tijdsverschil st invallen van de is het vraagstuk waarvan de mees- g hun bezigheden gebruik kunnen rdagmiddag, doch om de verloren maatregelen van ;unnen blijven. Giessendam, Mid- Genemuiden. Dr J. J. Wolden- d. Herv. Gem. te tot 1935 te We- 1 Augustus a.s. lediening te her- g e hulp. De Ned. Predikanten onder ambtgenoo- jr den oorlog ge- heeft tot nu toe it en f 3600 aan ustrie en 1Aan de Huis- jurg zijn bevor- de tweede klasse ding: C. W. Bom- Ijé, M. J. But, A. L L. Kesteloo, M. is, M. M. Mol, L. W. Swaneveld, Z. riaanse, A. J. Bos- miëlse, J. Davidse, Lauret, S. Leijn- ÏV. Meulenberg, C. Steutel, P. S. Ver- Li. Volmer, W. J. v. d. Broecke, J. !am, B. A. Moek, Dn. Niet bevorderd ie primaire oplei- Adriaanse, C. J. C. Bouwens, E. N. Gabriëlse, A. rand, J. B. C. van Jagt, W. A. Klop- W. Louws, M. L. enhuyze, E. A. de W. M. Visser, C. er, S. Willebroord- rste naar de twee- eiding voor huis- Berg, I. M. C. Eiff, ïijnse. Niet bevor- uisnaaister ontvin- J. Bouwens, J. J. van den Ende, P. link, E. C. Huys- Afgewezen: geen. Costuumnaaister Klerk, P. N. Nieu- e, M. C. A. E. van wezen geen. jrste naar de twee- iding voor hulp in Gabriëlse, N. de ik, C. Nieuwenhuy- N. de Poorte. Af- ulp in de Huishou- Bakker, N. Boone, E. M. Bouwense, I. Kleijweg, A. Koo- C. Paap, P. E. de ïg, M. Uiterlinden, en 1. slaagden voor het loeder, uitgereikt Vrouwenvereeni- A. S. Minderhout r. te Vlissingen. sxamen. klasse stuurmans- idyk, J. W. A. Dey- idriaan, I. C. V. om, M. C. M. La" A. Meerman, W. Luider, P. J* ;a, D, Riemens, G. Bnaauw, B. J. van Visser, P. Ch. de leerlingen, i klasse Machinist- Jter, F. M. H. Bec- inutte, J. H. Bona- F. van Buuren, d. •ijkstra, F. M. van Erkel, M. J. Gouweloos, D. van Haarlem, jj_ Hartman, M. A. Herlaar, J. P. Klien- bannink, D. Kok, S. C. v. d. Kolff, W. K. pieters, H. v. d. Riet, J. C. Schagen, H. Snitslaar, W. Stegeman, C. Swaneveld, C. P. Sijtsma, H, de Vries, D. Zeeman, L; Assenberg, J. Bekker, W. Boswinkel, j, w. Breed, K. Breeuwsma, A. F. van Dijk; G. A .E, Groeneweg, M. B. Hey- ting, W. v. d. Hoek, F. Hoogesteger, P. v. d, Hout, H. de Jonge, W. H. Kimmel, P. J. Korver, W. H. Kwakkernaat, A. F. Linse, J. A. v. Oudvorst, L. G. Pellen- barg, J- Prins, C. G. Ratelband, G. J. Reedijk, P. Schelling, P. M. Vaane, N. Visser. Niet bevorderd: vijf leerlingen. Bevorderd tot de tweede klasse radio- telegrafist: R. J. van Biesbergen, J. Dieckman, C. J. Heyboer, J. Melis, H. D. Sijtsma, A. A. Snoeyers, H. F. Wonder- gem. Niet bevorderd: 1 leerling. Geslaagd voor het examen hoofd akte, de heer J. Huige te Nieuwdorp. Voor gedeelte A de heeren C. E. Jans- sens te Hulst en C. P. Phernambucq te Oostburg. Kapelle. Voor de ontstane vacature kweekelinge met acte aan de Chr. School Kapelle-Biezelinge hebben zich 29 solli citanten aangemeld. Mijnhardt's Zenuwtabletten maken U spoedig weer weldadig kalm. Buisje 40 en 75 cent. (Adv.) Behandeling van N. S. B.'ers in de oorlogsdagen. De afweerdienst van de N.S.B. deelt mede, dat, naar hij van den auditeur militair te 's Gravenhage verneemt, de officier, commandant van het transport geïnterneerden van Wassenaar naar Amsterdam, waarbij de N.S.B.'ers von Lützow, Roest en Wolters werden dood geschoten, naar den krijgsraad is ver wezen, wegens het doen plegen, subsi diair het uitlokken van doodslag, meer subsidiair wegens dood door schuld. De afweerdienst deelt nader hieromtrent mede: „Een groot aantal geïnterneerde N. S. B.'ers werd Zondagl2 Mei 1940 te Was senaar in een trein geladen, om van daar naar Amsterdam te worden ge voerd. Vrouwen en mannen werden op hardvochtige wijze behandeld. De trein reis duurde ten gevolge van allerlei om standigheden niet minder dan 12 uren. De instructies waren door den betrok ken commandant zoo streng gegeven, dat o.m. niemand zijn plaats in de over volle coupé's mocht verlaten. Ondanks den langen duur van de treinreis werd hieraan niets veranderd. Toen de heer W. von Lützow, noodgedwongen, zich van zyn plaats wilde verwijderen, wer den er schoten op hem gelost, die hem en twee andere N.S.B.'ers doodden. Ook in de andere coupé's was de toe stand verschrikkelijk. Te Amsterdam werden onder velerlei beleedigingen de vrouwen en mannen uit den trein ge rukt, in verhuiswagens gesmeten en naar de interneeringsplaats getranspor teerd. De afweerdienst stelde vast, dat on der de vele transporten van geïnter neerden, welke in die dagen plaats von den, het transport van Wassenaar naar Amsterdam het meest onmenschelijke is geweest". Ongeluk met een maai- machine. Toen de landbouwer H. van der Z. te Erp werkzaamheden met de maaimachine op het bouwland ver richtte, liep het vier-jarig zoontje eens klaps vlak voor de maaimachine met het noodlottig gevolg, dat hij voor de machine terecht kwam, waardoor hem beide voetjes tot boven den enkel werd afgesneden. In zorgwekkenden toestand is het kind naar het ziekenhuis te Veghel gebracht. •—Gevaarlek spel. Hoe ge vaarlijk het is met projectielen te spe len heeft zich gisteren weder te Mill bewezen waar het 10-jarig zoontje van den heer v. d. L. een scherpe patroon, welke het buiten gevonden had, poogde te demonteeren. Het voorwerp ontplofte met het gevolg, dat de linkerhand van den jongen zwaar werd verminkt. Een vriendje die bij het gevaarlijk spel te- gewoordig was, werd aan het been ver wond. Beide jongens zijn naar het zie kenhuis gebracht. „7 Lijken aangespoeld, net A.N.P. meldt uit Den Burg: Op het texelsche Noordzeestrand zijn gisteren e stoffelijke resten aangespoeld van wee Franschen en een Engelschman, rmoedelyk vliegers. De nationaliteit an een vierde lijk kon niet worden vastgesteld. T Doodeüjke val. Een 74- L f.i V?16' mevr°uw M. van der B. uit .Adelheidestraat te 's Gravenhage, derSnnaaf de H,B,S- aan de Derde Van in osck8traat om baar boterkaarten zii „o vang8^ te nemen. In de school is een 6en trap^e gevallen, waardoor zij later farSen,Schudding °PlleP- Zij is aan er ter plaatse overleden. TeTwJ r?,e d.en en gedood, street? gisteren op den Rijks straatweg nabij de „Drie witte palen",, Leiden !?ge ^lelrÜdster Nellie Boon uit ken van d°r onvPorzichtig overste den rijweg door een personen auto, bestuurd door een 25-jarigen han delsreiziger uit 's Gravenzande aangere den. Zij is na ongeveer twintig minuten ter plaatse overleden. Van 12.443 Meter hoog te met een parachute. Naar de Russische pers bericht, is de majoor van het Sovjet-Russische leger Tsjara- chonof met een valscherm van een hoog te gesprongen van 12.443 meter. Hier van legde hij 11.800 meter af zonder valscherm. Op het moment, waarop Tsjarachonof op 12.443 meter hoogte hét toestel verliet, bedroeg de tempera tuur 38 graden onder nul. Tijdens zijn sprong maakte hij een temperatuursstij- ging mee van zeventig graden. Volgens de pers beteekent de sprong van ma joor Tsjarachonof een wereldrecord. Ernstige aanrijding. Op den Amsterdamschen straatweg te Breukelen is gisteravond door het bre ken van een koppeling de aanhangwa gen van een tractor losgeraakt. Drie wielrijders uit .Utrecht werden gegre pen. Twee van hen werden ernstig ge wond. Zij zijn naar een ziekenhuis over gebracht. De derde kwam er met lichte verwondingen af. Rechtbank te Middelburg. Éen zestal zaken stonden gisteren op de rol van de zitting der rechtbank. De eerste daarvan betrof Diefstal van een paard. De 22-jarige arbeider J. J. v. d. V. uit Wissenkerke had onder Rilland- Bath uit een weide een paard van P. F. Oerlemans weggenomen. De verdachte bekende en gaf ook toe, dat hij f 175 voor dit paard had gevraagd, doch er ten slotte f 150 voor heeft gekregen. De eisch luidde wegens diefstal van vee uit de weide 5 maanden gev.straf. Een vlot gesloopt. De gedetineerde J. de V., 67 jaar oud, sluiswachter te Nieuwesluis gemeente Breskens, stond terecht wegens dief stal van een paar vaten en een hoeveel heid hout op 12 Juni j.l. Uit het verhoor bleek, dat het hier ging over een aangespoeld vlot, dat bij de standplaats van verdachte lag. De rijksveldwachter had hem gezegd, dat hij er niet aan mocht komen ën het niet mocht sloopen zonder toestemming van den burgemeester van Breskens. De ge meenteveldwachter zou bij verdachte komen, maar verscheen niet. De officier van justitie meende, dat 'het ten laste gelegde bewezen is en vor derde wegens diefstal 3 maanden gev. straf met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr Kuipers, wees er op, dat verdachte een belangrijke staat van dienst heeft, en wel van 35 jaar bij het waterschap Groede en Baanst. Hij heeft steeds trouw zijn plicht gedaan en heeft juist dit jaar ontslag gevraagd en dit tegen 1 Augustus eervol gekregen. Waar de officier had gemeend te moe ten aanhalen, dat verdachte reeds ver oordeeld is, wees pleiter er op, dat dit 44 jaar geleden is, toen hij een maand heeft gekregen. Het pleit in zijn voor deel, dat hij nadien nimmer meer is veroordeeld en goed heeft opgepast op zijn eenzame post. Het is aannemelijk, dat verdachte meende in het belang van de zeewering te handelen door het vlot weg te maken. Hij was van meening, dat alles in Duit- sche handen was overgegaan, trouwens ieder dacht toen, dat de Duitschers de baas waren. Hij heeft het hout niet weggenomen, maar juist laten liggen op het grondgebied van den genoemden polder. Verdachte kreeg van Duitsche soldaten toestemming en meende dat deze recht hadden die toestemming te verleenen. In verband met het verdach te gegeven eervol ontslag moet een en ander worden overgedragen speciaal op administratief gebied en daarom vroeg spr. om de V. al of niet na veroordee ling op vrije voeten te stellen. Paling-diefstal. De 41-jarige los werkman J. S. uit Middelburg stond terecht wegens 'diefstal van paling van C. Ingelse. Verdachte herinnert zich wel op het terrein van Ingelse te zijn geweest en daar te zijn aangehouden, hij was onder drankinvloed en wist niet meer of hij paling gestolen heeft. De president wees er hem op, dat hij een zak met paling hij zich had. De eisch luidde 6 maanden met af trek voorarrest. De verdediger mr Vermaas, bepleitte oplegging van een voorwaardelijke ver oordeeling. Wel koopen, doch niet betalen. Niet verschenen was de 50-jarige koopman A. J. B., tijdelijk te Middel burg woonachtig, die er in 1938, 1939 en 1940 een gewoonte van maakte aller lei goederen te koopen zonder ze even wel te betalen. De eisch luidde by verstek twee maanden gev.straf. Diefstal van golfplaten. Wel verschenen was de 60-jarige fa brieksarbeider J. de L. uit Middel burg. Deze erkende dat toen zijn schutting en kippenhok by zyn woning aan de Dokstraat door het oorlogsge weld waren beschadigd, hy op het ter rein der firma N.V. M. L. Polak vyf platen heeft weggenomen en gebruikt voor het herstel van een en ander. De Duivenvangst op Plein en Binnenhol Het San Marco Plein te Venetië is vooral beroemd om zijn makke duiven, die daar een attractie vormen voor iede- ren bezoeker. Maar er zijn heel wat meer steden in Europa, die eenzelfde attractie bezitten, zij het in mindere mate. Op het Plein en op het Binnenhof te Den Haag kan men dagelijks zien, hoe de duiven gevoederd worden, en hoe er vooral en kele menschen zijn, die op vaste uren komen, en dan onmiddellijk omringd zijn door de tamme diertjes, die op hun schou ders en handen gaan zitten en zich uit de hand laten voeren. Hoe het nu in Venetië is, weten wij niet. Maar in Den Haag moeten ze zoo lang de oorlog duurt verdwijnen. Daar is niets aan te doen. Die duiven zijn in den loop van de jaren in aantal toege nomen en telen, gelijk der duiven ge woonte is, snel voort. Er zijn postdui ven onder, die hun til niet hebben kun nen terugvinden, er zijn zwervende sier- duiven bij, en verder een mengelmoesje van die beide soorten. Zooals gezegd, zijn het Binnenhof en het Plein daarvan de centra, al zijn er ook nog wel andere plaatsen, waar ze in kleinere hoeveelheid plegen te komen, omdat er een dierenliefhebber is, die ze er komt voeren. L De meeste worden bewaard. Het vangen, dat thans in vollen gang is, wekt over het algemeen niet de sym pathie van de Hagenaars, die de dieren graag zagen. Vandaar, dat de Plantsoen dienst, die met de opruiming belast is, geen gemakkelijk werk heeft. Op drukke pleinen als de genoemde vormt zich al spoedig een verzameling van menschen, die niet beter te doen hebben dan kijken, en als ze de kans hebben, jagen ze de duiven vlak voordat ze geknipt zouden worden, op, en alle geduld is vergeefsch geweest. Toch is dat medelijden grooten- deels misplaatst. Er wordt namelijk een nauwkeurige selectie toegepast. De ge ringde duiven gaan, als de eigenaar te vinden is, naar hem terug; de waarde volle sierduiven worden geïnterneerd en goed verzorgd tot het eind van den oor log, en alleen de waardelooze ordinaire exemplaren worden gedood. Bovendien is het werk, dat nu gedaan wordt, juist een gevolg van medegevoel met deze dieren. Immers, ze mogen niet meer gevoerd worden daar let de politie streng op en dus zouden ze, zeker dezen winter, maar wellicht reeds eerder, een jammer lijken hongerdood moeten sterven. Met bet slagnet aan het werk. De Plantsoendienst van de gemeente Den Haag heeft zijn best gedaan, de duiven met de hand te vangen. Maar het ging heel langzaam en dus heeft men andere maatregelen moeten nemen, Aan vankelijk probeerde men nog een eigen aardig middel; men trachtte de duiven tebedwelmen met jenever. Ze wer den gevoerd met hennepzaad, dat een nacht in dit oud-Hollandsche vocht had gelegen, en de duiven hebben er smake lijk van zitten smullen, en gingen toen doodgemoedereerd in de dakgoten in den omtrek zitten, hun roes uitslapen. Van bedwelming, zooals men verwacht had, was geen sprake. Ze konden er blijkbaar beter tegen dan menig menschenkind! En dus heeft men iets anders bedacht. Vrijdagmorgen vroeg, om een uur of zes, werd een slagnet op het Plein opgesteld, zooals die gebruikt worden om ten be hoeve van de wetenschap vinken te van gen, die daarna geringd worden en weer losgelaten. En bovendien had men een jonge dame in den arm genomen, die op het Plein woont en die ze geregeld voert. Zij verleende welwillend haar bijstand bij het lokken, evenals ten slotte een lok duif, die parmantig tusschen de netten rondstapte, overtuigd van haar gewicht. Maar het Plein is druk en toen de mor gen wat verder voortschreed, kwam het publiek opzetten, en zooveel het kon, de duiven helpen tegen de vangers. Op ze ker moment zaten er een dertigtal in het gevaarlijke terrein tusschen de netten, toen er een toeschouwer zijn schoen uit trok en tusschen de beestjes gooide, met het gevolg, dat alle duiven wegvlogen. Op het Binnenhof ging het beter. Het Binnenhof gaf beter resultaten, toen men daarheen was getogen en met zorg de netten had opgesteld. Want hier kon het publiek gemakkelijker op een af stand worden gehouden. Bij de bekende fontein werden de slagnetten gezet, en dan begon de jonge dame bovengenoemd haar werk. Een man aan het slagtouw, en zij tusschen de netten. Eerst ging het niet. De duiven hebben al dat vreemde gedoe aangezien van de daken en zijn wat argwanend geworden. Maar dan op eens komt een zwerm neergestreken, een ruk, en er zijn er een vijf-en-twintig ge vangen. Zoo gaat dat door en men schat, dat er wel een veertien dagen noodig zullen zijn, eer het laatste duifje zijn vrijheid kwijt is geraakt. president meende, dat het daarbij niet j gebleven is en wees er verdachte op, dat hij niet zoo heel best bekend staat. De officier achtte het feit, dat in Mei I gepleegd zou zijn vrij zwaar en vorderde twee maanden gevangenisstraf. De veidediger, mr Vermaas, achtte deze eisch wel zeer Zwaar, en meende, dat er juist aanleiding is voor een lichte straf. Het is toch te begrijpen, dat verdachte het beschadig de wilde herstellen en het betreft hier een noodtoestand. De diefstal, als daar van sprake is, is van dien aard, dat in normale tijden er een geldboete voor zou worden opgelegd. Als de rechtbank veroordeelt, pleit spr. in die richting. Beleediging. Ten slotte werd f 25 boete sub. 10 dagen hechtenis gevorderd tegen den 44-jarigen S. S. S., zonder beroep, vroe ger woonachtig te Middelburg, we gens eenvoudige beleediging. In alle zaken werd de uitspraak be paald op Woensdag 31 Juli. In den afgeloopen nacht is tijdens een bomaanval door Engelsche vliegtuigen te Groet, in de omgeving van Bergen, nabij een noodslachtplaats een bom neer gekomen in een zomerhuisje, waar de familie L. haar vacantie doorbracht. De 59-jarige heer des huizes en een 25-ja rige dochter werden gedood, terwijl twee huisgenooten ernstig en één licht werd gewond. Bij een door het nachtelijk duister be gunstigden aanvèl van Engelsche vlieg tuigen heeft een dicht bewoonde woon wijk van Amersfoort het moeten ontgel den. Een woning werd door een voltref fer getroffen. Hierbij werden 5 personen gedood. Zij behoorden tot het gezin van den sigarenmaker D. Ook werd een ar beider van de Ned. Spoorwegen door een granaatscherf gedood. Het aantal gewonden is zeer groot. In andere straten zijn een aantal woningen door brandbommen getroffen en ver nield. Vele ruiten werden vernield en dakpannen van de daken geslagen. In verschillende straten is een groote ravage aangericht. BERGING VAN NEERGESTORTE VLIEGTUIGEN. DEN HAAG. De berging van neerge storte of in noodlanding gedaalde vlieg tuigen en van de onderdeelen daarvan, is uitsluitend de taak van de Duitsche militaire instanties. Het is verboden dergelyke vliegtuigen of onderdeelen daarvan ook maar te na deren, wanneer dit niet geschiedt tyde- lyk of terstond ,na het ongeval. Iedere ontvreemding van gedeelten van vliegtuigen zal als ontvreemding van Duitsche weermachtsmiddelen wor den beschouwd, voorzoover niet nog scherpere strafbepalingen, b.v. wegens hulpverleening aan den vyand, in aan merking komen. GEVLUCHTE FRANSCHEN VAN HUN NATIONALITEIT VERVALLEN VERKLAARD. GENEVE. D.N.B. De Fransche minis terraad, die Dinsdag in Vichy is bijeen gekomen, heeft besloten dat alle Fran schen die tusschen 10 Mei en 30 Juni zonder speciaal bevel en zonder een vol doende reden naar het buitenland zijn gegaan, van hun nationaliteit vervallen worden verklaard. Het besluit is ook van toepassing op de echtgenooten en kinderen van de be trokkenen, wier eigendommen in beslag genomen kunnen worden. Oèn 'n Mijnhardtje feree stuks 10 ct. - Twaalf stuks 50 cf| GOES. Geboren: Ina, d.v. Johannes Carolus Hubertus Hollmann en Adriana Digna van der Graaff. Overleden: Jacob Winterswijk, 84 j., e. v. Geertruida Harinck. VEILING VAN PAARDEN. Vrydag 26 Juli, des ochtends te elf uur, zullen in de Houtrusthallen te 's Gravenhage ongeveer 35 paarden wor den geveild. Als koopers komen perso nen in aanmerking, die bij de mobilisatie of tijdens den oorlog paarden of auto's aan de Nederlandsche of Duitsche over heid hebben afgegeven. Een ambtelijke schriftelijke verklaring daarvan dient te worden overgelegd. Handelaren zyn hier van uitgesloten. Iedere kooper van paar den moet zich verplichten, deze ten min ste zes maanden in zijn bedryf te houden. De kooper krijgt een door de Duitsche militaire autoriteit afgegeven eigen domsbewijs te zijnen name, dat by latere controle als legitimatie dient. Z\j, die zonder deze legitimatie in het bezit van militaire paarden worden bevonden, zul len worden gestraft. De paarden worden in dat geval in beslag genomen. LAND- EN TUINARBEIDERSLOONEN De heer J. Schouten te Rotterdam, re- geeringsarbiter in het arbeidsgeschil tusschen een groot aantal niet georgani seerde landbouwers op het eiland Walcheren en de landarbeidersbon den, heeft in zijn uitspraak bepaald, dat de loonen en arbeidsvoorwaarden van de landarbeiders van voormelde werkgevers dezelfde zullen zijn als bepaald in de coll. arbeidsovereenkomst voor Walche ren. In deze overeenkomst zijn de week- loonen van de vaste arbeiders bepaald op f 13.50 van 1 April tot 1 December, f 12.60 van 1 Dec, tot 28 Febr. en f 13.50 van 1 Maart tot 1 April, plus gratis 50 Rynlandsche roeden aardappelland. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Groote veiling. Roode Bessen 10, Dubb. Princ.boonen 12.40 per 100 kg. Kleine veiling. Zacht fruit: Roode Bessen 1011, Witte Bessen 7.5012, Zwarte Bessen 36, Kruisbessen 49.50, Frambozen 2856, Meikersen 43, Zure Morellen 817, Bevelanders 1014, Citroenpruimen 13.50, Engelsche Kro zen 217, Earley Laxton 933, Myra- bolanen 2.50, Oranjepruimen 715, Ok- kelanen 312, Sierpruimen 17, Tol- lenaarspruimen 310, Pruimen (val) 110, Tomaten 9.5015, alles per 100 kg.; Meloenen 1135, Perziken 210, Kas Peren 1117, Kas Pruimen 56.50 alles per 100 stuks. Peren: Jan Baasperen 512, Kool- Stokperen 12, Oomskinderen 1223, Zo- merlouwtjes 78.50, alles per 100 kg. Appels: Yellow Transparant extra 19 —23, id. A 16—20, id. B 12—14, id. O 910.65, Early Victoria 512, Mr. Gladstone 48.50, Perzikroode Zomer- appels 517, Zomeraagt 4.508.50, Zoete Pietjes 6.5010, Kroet- en val- appels 3.506, alles per 100 kg. GOES, 23 Juli. Noteering van Boter en EierhandelarenBoter 80 ct. per pond; Eieren f 3.50 per 100 stuks. MIDDELBURG, 23 Juli 1940. Aard appel en fruitveiling. Mitlothiams 93-95, bonken 68-75, drielingen 50-60, kriel 25- 35; Blauwe Eigenheimers, groote 93-95, Bonken 68-75, Drielingen 45-60, Kriel 25Gele eigenheimers, grote 93Bint jes, groote 93, Bonken 90, alles p. 25 kg. Appels: Madeleinen 2.5-14, Earley Vic toria 3-5.5, Yellow Transparant 5, Mr Gladstone 10, Perzikappels 2-6; Peren: Spuitjes 5-21, per kg; Klapsperen 7 en Handperen 6 per stuk; Pruimen: Reine Claude 28, Earley Laxton 7-32, Oranje- pruimen 14-22; Bessen: Roode bessen 10-20, Witte bessen 10-15, Roode kruis bessen 13-20, Witte kruisbessen 12.5-20, Zwarte bessen 20-27; Kersen: Morellen 14-15, Vleeschkersen 15-50; Kostomaten 6-18, Meloenen: Suikermeloenen 30-34, Netmeloenen 9-35, per stuk; Frambozen 25-40; Druiven, Frankenthalers 70-72, alles per kg. Donderdag 25 Juli 1940. JAARSVELD. 414.4 M. AVRO-Uitz. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Huis houdelijke wenken. 11.20 Omroeporkest en solist. 12.15 Orgelspel. 12.45 Ber. ANP., event, gram. 1,00 AVRO-Amuse- mentsorkest en solist. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Pianovoordracht. 2.40 Declam. 3.00 Jonny Kroqn's ensemble en gram. 4.15 AVRO-orkest. 4.45 Jeugd- halfuur. 5.15 Ber. ANP. 5.30 De Twi light Serenaders. 6.30 VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel". 6.45 AVRO-Mu- sette-ensemble en soliste. 7.007.20 Vragen van den dag. ANP. 7.40 Lezing over Vincent van Gogh. 8,00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8,30 Cyclus „Wandeltoeris- me en wandelsport". 8,45 Omroeporkest en solist (opn.) 9,30 Disco-causerie. 10,1510,30 Ber. ANP en sluiting. BEURSBERICHTEN. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. De beurs was heden wederom onge animeerd en de omzetten practisch nihil. Geen enkele afd. heeft zich hieraan onttrokken, zoodat overal koersverlie zen te noteeren waren. Vooral de 3SYz pet. Nederland 1938 liggen de laatste dagen sterk aangebo den en zakten heden tot 67 Yz pet. in. Voor de Amerikaansche afdeeling was er nog de onaangename surprise van de Ink. tax. verhooging van 10 op I6V2 pet. voor dividend. 4 pet. Ned. 1940 H 90 33Va pet. Ned. 1936 76Vs—767/e. 3 pet. Ned. 1937 71Vï. 3 pet. Indië 1937 76. N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank te Middelburg. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N. V. Zeeuwsche Hypo theekbank zyn de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd en besloten overeenkomstig het voorstel van commis sarissen om zich te beperken tot 4 rente over het onverplicht gestorte ka pitaal. Prof. Mr Dr G. W. J. Bruins is als commissaris herkozen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3