Houtgastractie op komst? Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Gemen Verzekeringsmarkt ondergaat be langrijke wijzigingen. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. I ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DIT JAAR GEEN ERWTENPLUK IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vroeger naar schooi in den a.s. winter. Hoe Jc H. C Overspan BOMMEN OP BETON, ASFALT EN GRASMAT. v«"> 'f*an i" Mededeel in gen" van öe 7! ij .-''enbouw „Utrecht": Deze oorlog: nagen hebben onze kennis verrijkt ten opzichte van weerstand van wegsverharding tegen het geweld van zware bommen uit vliegtuigen neerge worpen. het bombardement van een vliegveld hadden wij gelegenheid de uit werking na te gaan van bommen van hetzelfde type en gewicht op de gewone grasmat, op een betonweg en op een as- faltbetonlaag op puinfundeering. De uitwerking op het grasveld was een gat met een diameter van ongeveer 8 M. bij een diepte van 2 M. In de betonverharding werd een gat geslagen met een diameter van ongeveer 1 M., terwijl daaronder het zand zijde lings was weggeper3t, hetgeen verbre king en verzetting van de aanliggende betonplaten tengevolge had. De asfaltverharding bleek het best be stand tegen dit oorlogsgeweld. Er ont stond slechts een deuk in het dek van ruim een halven meter diep, terwijl daar onder het zand ook zijdelings was weg- geperst, zoodat om de deuk over een paar meter een verhooging van het weg dek was waar te nemen. Maar overigens geen vernieling van de verharding. DE ZEESLEEPBOOT „SCHELDE". In het maandblad Onze Vloot wordt op de verlieslijst aan vaartuigen der Kon. Marine ook vermeld het bewakingsvaar tuig no. 37 (zeesleepboot Schelde). Volgens inlichtingen van marinezijde zou dit vaartuig vermoedelijk ter reede van Vlissingen zijn gezonken, doch de rëëderij deelt ons mede, dat zij nader hand inlichtingen heeft ontvangen be treffende deze boot, welke met het eer ste bericht in strijd zijn, zoodat het ver lies van de Schelde geenszins met ze kerheid kan worden aangenomen. MEER BLOEMBOLLEN NAAR DUITSCHLAND. Acht millioen rijksmark ter beschikking? De reeds eerder geuite hoopvolle ver wachting, dat de export van Nederland- sche bloembollen naar Duitschland dit jaar in belangrijke mate zou kunnen toe nemen, is thans nagenoeg werkelijkheid geworden. Naar mr. M. van Toulon van der Koog ons namens den bond van Bloembollen handelaren mededeelde, zijn de onder handelingen ter zake tusschen Duitsch land en den bond nog niet geheel geëin digd, doch waarschijnlijk zal het geluk ken, dat er acht millioen Rijksmark ter beschikking wordt gesteld voor dezen export. Dit bedrag is het dubbele van vorige jaren en hoewel er tegenover staat, dat de prijzen der bloembollen eenigszins lager zullen moeten worden gesteld, beteekent deze vergrooting van den uitvoer toch een verademing voor hei vak, dat thans onder zoo groote las ten gebukt gaat. HET GAS TE GRONINGEN WORDT DUURDER. Men moet zuinig zijn op kolen en der halve ook op gas. Om een beperking van het gasverbruik te bewerken, heeft de Groningsche raad op voorstel van B. en W. besloten tot opheffing van het vast rechttarief. In de plaats daarvan komt een getrapt tarief, waarbij de prijs van gas zal worden verhoogd tot twintig cent per kubieken meter voor de eerste tien kubieke meter en 30 cent voor eiken vcTgenden kubieken meter. Zij die gere geld minder dan twintig kubieke meter gas per maand gebruiken, behoeven zich niet te beperken. De overigen zullen niet meer gas mogen gebruiken dan 75 pet. van het normale gemiddeld maandver- bruik. HET EERSTE KINDERTRANSPORT IN SAL2KAMMERGUT AAN GEKOMEN. Naar de D. Allg. Ztg. uit Linz ver neemt, is Zondagnamiddag het eerste transport Nederlandsche kinderen be»- houden in Salzkammergut aangekomen. In verband daarmede was de hoofdstad Gmunaen feestelijk versierd om de 855 kinderen met hun 30 Nederlandsche lei ders feestelijk i,o oatvangea. Velen wa ren naar het met vlaggen en groen ge tooide station getogen, waar een muziek corps stond opgesteld cm ds gasten te bs^roGtoiii Het wcorü werd o.m. gevoerd door den partijvertegenwoordiger en door den burgemeester van Gmunden, waarna prof. Scheltema, die voorheen ook leider is geweest van de Oostenrijksche kinder transporten naar Nederland, voor de microfoon de redevoeringen voor de kin deren vertaalde. ENGELSCHE WORDEN DOOR DUITSCHE MAATSCHAPPIJEN VERVANGEN. De risico's, welke door het bedrijfsle ven in Noorwegen, Denemarken, Ne derland en België voorheen in groo te mate in Engeland of Frankrijk wer den verzekerd, dienen thans, aldus het „A 1 g. H d b 1.", elders te worden onder gebracht. Aangezien de binnenlandsche verzekeringsmarkt voor vele risico's geen dekking kan bieden, dient men zich te richten tot de Zwitsersche, Italiaan- sche of Duitsche verzekeringsmarkt, al waar men tevens tot herverzekering kan overgaan. In Scandinavië zijn verschei dene „pools" opgericht, waarin de her verzekeringen worden ondergebracht. Ook in Hongarije begint men zich meer en meer van de Engelsche verzekerings markt af te wenden, terwijl men in Zwit serland door de valutakwesties en de slechte postverbindingen met Engeland wordt genoopt om elders dekking voor de herverzekeringen te zoeken. In Nederland was ca. 75 pet. van den industrieelen eigendom tegen brand en een zeer groot gedeelte van de transpor ten in Engeland verzekerd, waartegen over de verzekering van inboedels tegen brand meer door binnenlandsche maat schappijen ter hand is genomen. De Duitsche brandverzekeringsmaat schappijen, welke in Nederland zijn toe gelaten, krijgen thans vele aanvragen, waaruit zij haar keus kunnen doen. Over een eventueele toelating van andere ver- zekeringmaatschappijen in Nederland is nog geen beslissing genomen. De tarie ven, die in Nederland voor industrieele risico's gelden, zijn veel hooger dan de overeenkomstige Duitsche tarieven. De verzekering van de binnenvaart, de goe deren- en de cascoverzekering zullen, al dus de Deutsche Versicherungs-Presse, 'na uitschakeling van de Engelschen, worden gedisciplineerd! Tevens zal de automobiel-verzekering een verandering moeten ondergaan. Al met al, zoo besluit het geciteerde artikel, openen zich voor de Duitsche verzekeringsmaatschappijen in Nederland goede vooruitzichten. ONDERZOEK VANWEGE NEDER LANDSCHE BOSCHBOUWKUNDIGEN Over het gebruik van houtgas, zijn generatoren en houtgastractie schrijft dr G. Houtzagers in het Ned. Bosch- bouw Tijdschrift. De Nederlandsche in dustrie heeft er door den bestaanden benzinenood dringende behoefte aan ge kregen. Wijziging van een groot deel van ons wagenpark, teneinde ditv geschikt te ma ken voor houtgas, is wegens den on voldoenden houtvoorraad echter onmo gelijk. Een 5 tons vrachtauto legt op 1 liter benzine gemiddeld 37a a 4 KM af en op 1 KG luchtdroog hout onge veer lVs KM. Rekent men met een ge middeld vervoer van 50.000 KM. per jaar, dan beteekent dit per wagen 35 !ton of 70 kubieke meter grove dennen hout (verreweg het hoofdproduct hier te lande), dat is 90 a 95 stère. Onze jaarlijksche houtaanwas levert ongeveer 90.000 kubieke meter afvalhout, over eenkomende met brandstof voor 800 a 1300 wagens. Naast houtgas komen ook turf- en anthracietgas in aanmerking, doch het is de vraag of deze zich leenen voor niet-stationnaire motoren. Over deze mogelijkheden zijn Staats- boschbeheer, Nederlandsche Boschbouw- vereeniging, Ned. Heidemaatschappij, Rijksbureaux voor hout, voor brand- stoffeneconomie, voor inlandsch hout en andere organisaties reeds met elkaar te rade gegaan. De Nederlandsche Heidemaatschappij heeft een onderzoek ingesteld naar den prijs van het afvalhout, dat voor de houtgastractie in aanmerking komt en voor doelmatige distributie der hout blokjes voor een totaal van 1500 hout gaswagens. Wat deze distributie betreft dacht men het beste de groote petroleum-maat- schappijen in te schakelen. Houtverwer kende industrieën zullen de blokjes goedkooper kunnen leveren dan bosch eigenaar of houthandelaar, omdat de kosten van verzagen in het eerste geval lager zyn. Over het algemeen zal de pry's van loofhout hooger zyn dan die van naaldhout. Onder de achterwielen van een auto. Gistermiddag omstreeks kwart voor zes reed een vrachtauto van uit de Sta tionstraat de kanaalbrug op, terwyi van den Blauwendylt een 12-jarige Souburg- scaft jongüïi ter rywlel eveneens de brug opreed. De jongen kwam verward ge raakt tusschen auto en brugtrottoir en viel, waarby het reehtsche achterwiel hem over beide knieën ging. De jongen v/erd in een der omliggende hotels bin nengebracht, waar Dr Huisman consta teerde, dat het ongeluk vrij goed is af- geloopen. Per auto kon de vader, die op de veiling inkoopen was komen doen, den knaap mee naar huis nemen. Diefstal uit puinhoopen. De politie hield een zekeren J. C. aan die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van 95 kg koper en lood uit de puinhoopen. Verkeersovertredingen. Wederom zyn verschillende verkeers overtredingen opgemaakt. Aangehouden. Op verzoek van de marechaussée te Grave is alhier aangehouden zekeren J. W., die in het bezit was van gouden en andere voorwerpen, die hy te Grave ont vreemd moet hebben. Hij is heden op transport gesteld naar Grave. TIJDELIJKE BEGRAAFPLAATS VOOR GESNEUVELDE DUITSCHERS Tijdens de krijgsverrichtingen in Zuid- Beveland zijn op verschillende plaatsen leden van de Duitsche weermacht ge sneuveld en ter plaatse voorloopig be graven. De Duitsche weermacht gaat deze ge sneuvelden nu opgraven en ter aarde be stellen op een tijdelijke begraafplaats te Goes, vanwaar na een tijdsverloop van hoogstens twee jaar overbrenging naar Duitschland zal plaats vinden. Burgemeester en wethouders hebben hiervoor beschikbaar gesteld een ge deelte van het nieuwe haventerrein, on geveer ter plaatje, waar zich voorheen het woonwagenkamp bevond. Het aantal gesneuvelden, dat hier ter aarde zal worden besteld, bedraagt on geveer 60. A.s. Donderdag 25 Juli hoopt de harmonie „Hosanna" een volksconcert te geven op de Groote Markt alhier. Aan vang 8 uur. Het programma vermeldt: 1. Huldigingsmarsch, D. F. Bandel. 2. La Princesse enchantée, ouverture, L. Langlois. 3. Eternel Printemps, wals, F. Popy. 4. Carmen, fant. sur l'opera de Bizet, M. J. H. Kessels. Pauze. 5. Marche du Héros, H. Nicholls. 6. Cyrus, ouverture, W. v. Perck. 7. Mondnach auf der Alster, wals, Oscar Fétras. 8. Gedenck clanck, Melodiënkrans naar Valerius, arr. P. J. Wiest. 9. Hup Holland, marsch, Willy Schoote- meyer. De gewonde Franschen. Ruim twee maanden geleden zijn hier in „St Joanna" en het Gasthuis verschei dene gewonde soldaten verpleegd. Daar de meesten ondertusschen genezen wa ren, zijn deze gister uit de ziekenhuizen ontslagen en naar elders gebracht. En kele der gewonden, die nog niet ver voerd konden worden, zijn achtergeble ven. Nisse. Orgelavond. Zooals uit de advertentie in het nummer van giste ren blijkt, wordt Maandag a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier een orgelavond gegeven door den orgelist Gommert de Kok uit Goes, met medewerking van me vrouw P. Loeff, uit Koudekerke, sopraan, en van den heer Th. C. Ferwerda, den be kenden orgelist uit Middelburg, ditmaal als bariton. De medewerkenden hopen, dat zij door het geven van dezen avond in de prach tige rustieke Groote Kerk te Nisse met het fraaie orgel er toe zullen bijdragen om het muziekleven in Goes en omgeving 'te dienen. Ieder die in de gelegenheid is, zal goed doen zich enkele oogenblikken los te ma ken van de spanning dezer tijden en te komen luisteren naar hetgeen dien avond ten gehoore zal worden gebracht. Kapelle. De vereeniging van Oud-leer lingen van de Tuinbouwcursussen te Ka pelle en Omgeving, welke elk jaar een excursie met leden en begunstigers maakt, zal binnenkort de bedrijven be zoeken van de heeren C. P. Vogelaar en J. D. Wouterse te Krabbendijke. Dit jaar zal men de tocht per fiets ondernemen en niet zooals men dit gewoon is met auto bussen. Een blijde tijding. Yerseke. Naar wij vernemen zal bin nen een 14-tal dagen toch toestemming worden gegeven tot den export van mos selen naar België. Natuurlijk is dit niet alleen voor de ontvangers in België een blijde tyding, maar ook voor de Zeeuwsche kweekers een verheugenis. Dan kunnen niet alleen de kweekers, maar ook de handelaren weer gaan ver dienen en voor menigeen die van kort na Paschen in de haven ligt is dit hoog noodig. Nog geen groote broedval te waohten. Het gaat dit seizoen niet best met de broedval. De temperatuur van het water is niet hoog genoeg om de oesterlarven te doen rijpen, gevolg dat de aanslag op de uitgeputte pannen en de uitgezaaide schelpen niet druk is. De afd. Kust-, Rivier- en Binnenvis- scherij van het Rijksinstituut voor bio logisch visscherij-onderzoek geeft per 22 Juli nog geen hoopvolle verwachtingen. Verschillende pannenleggers die nog een Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Biggekerke, J. Branden burg, cand. te Oegstgeest. Aangenomen naar Burgwerd, H. van Niel, cand. te Halfweg. Geref. Kerken. Beroepen te Katwijk a. d. Ryn, H. de Valk te Stellendam. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Almelo, M. M. Jonker, cand. te Zierikzee. Te 's Gravenmoer, H. van Leeuwen, cand. te Rijswijk. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Opheusden, T. Dor- resteyn, cand. te Rotterdam, die be dankte voor Werkendam, Oudemirdum- De Lemmer, Dordrecht, Benthuizen, Leiden, Vlaardingen, Dirksland, Bors- sele, Terneuzen, Tholen, Westzaan, Goes en Amsterdam (C). Naar Ridderkerk, Chr. v. d. Woestyne, cand. te Rotter dam, die bedankte voor Dinteloord, Rys- sen, Lisse, Enkhuizen, Zoetermeer, Scheveningen, 's Gravenpolder, Nieu- gedeelte van hun pannen te water moe ten brengen wachten dan nog geduldig op betere tyding op beter en gunsti ger weersgesteldheid. Westkapelle. J. Polderman f. Zondag j.l. overleed plotseling de heer J. Polderman alhier. De overledene kwam als eenlgst anti revolutionair voor op de gecombineer de A.R.C.H. lyst en had als zoodanig zitting als raadslid. Gedurende by na 30 jaren was wijlen dhr Polderman lid en secretaris van de Vereeniging tot Stichting en Instandhou ding eener Chr. School. Opvolger op bovengenoemde lyst is de heer L. Minderhoud Lz., (C.H.) Gevonden: een gouden armband. In lichtingen te verkrijgen bij den gemeen teveldwachter. (Belangeloos bericht.) Donderdag a.s. des nam. half acht zal de Raad dezer gemeente vergaderen ter behandeling van de volgende punten: 1. Ingekomen stukken: a. Schryven van Gedep. Staten betreffende gemeente- begrooting 1940; b. Verzoek van J. Ga- briëlse Pz. om ontheffing schoolgeld; c. schrijven van het Departement van Ón- derwys, Kunsten en Wetenschappen be treffende bezuiniging avondnyverheids- scholen. 2. Benoeming gemeente-secretaris. Door B. en W. is de volgende aanbeve ling opgemaakt: 1. W. J. K. Dieleman, le ambtenaar ter secretarie; 2. A. Roel- se, 2e ambtenaar ter secretarie alhier. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaande ren aan de „N. R. Crt.": Voorgaande jaren vonden velen in Zeeuwsch-Vlaanderen een paar weken werkgelegenheid bij den grooten erw- tenpluk. Dit seizoenwerk zal dit jaar niet plaats hebben; de erwten blijven op de landerijen staan, om later ge- dorscht te worden. Vroeger gingen deze naar de Belgische fabrieken voor den inmaak. Busdienst Sas van Gent. Terneuzeni. Door 't hervatten v. d. bus dienst Tern.-Sas v. Gent door den con cessionaris is deze dienst, welke tot nu toe door de Z. V. T. M. onderhouden is, met ingang van 23 Juli vervallen. De busverbinding Terneuzen-Hoeksche brug in aansluiting op de tram naar Philippi ne en Sas van Gent blijft voorloopig ge handhaafd. Schoondijke. Getroffenen door Oorlogsgeweld in Zeeland. Zaterdag j.l. vond alhier een byeenkomst plaats van „getroffenen door oorlogsge weld", onder leiding van Burgemeester van Rosevelt. Deze prees de offervaar digheid der burgerij, toen met een col lecte werd rondgegaan ten behoeve van de slachtoffers, die directe hulp behoef den. Wenschelijk is, dat de getroffenen krachtig de handen ineenslaan, om te ko men tot een algeheele schadeloosstelling, welke gedragen wordt door het geheele Nederlandsche volk. Spr. raadde met klem aan, een afdeeling op te richten van de „Stichting Zeeland", waarbij alle ge troffenen zich dienen aan te sluiten. De burgemeester gaf vervolgens een uiteen zetting over de werkwijze der organi satie en een toelichting op haar statuten. Na nog een beroep op de bevolking te hebben gedaan, inzake goed verduiste ren en zich stipt te houden aan de ver schillende voorschriften der tegenwoor dige overheid, droeg hij de leiding der vergadering over aan den heer L. van Dijk als lid van het comité van aanbeve ling der „Stichting Zeeland". Deze dank te den burgemeester namens alle getrof fenen voor zijn snel en flink optreden in zake schade-opname en eveneens voor het beleggen dezer bijeenkomst. Spr. on derstreepte de woorden van den burge meester en sprak de hoop uit, dat men tot krachtige eensgezindheid zou komen. Deze is noodig, om het gestelde doel te bereiken, en een niet anders dan gun- stigen indruk bij de overheid te maken. Van de 75 aanwezigen gaven er zich 66 als lid op. Tot bestuursleden der afdeeling wer den gekozen de heeren: L. van Dijke, voorzitter; H. J. van de Walle, secr-pe- ningm.; J. J. van Rosevelt, J. J. Bou- wens, J. de Jonge, J. J. Tournois, C. de Jonge en E. Steyaert. VOOR AVONDSCHOLEN IS EEN SPECIALE REGELING NOODIG. Het staat wel vast, dat de verduis teringsvoorschriften, wanneer de oor log niet voor den winter is afgeloopen, ons voor groote moeilykheden zullen stellen in de maanden, dat het vroeg donker wordt. Die moeilykheid wordt te 's Graven- hage thans reeds door de afdeeling On- derwys onder de oogen gezien. Men overweegt daar om de scholen in de wintermaanden een half uur of een uur vroeger te laten beginnen, teneinde te voorkomen, dat de kinderen in het don ker naar huis moeten gaan. Immers het geval doet zich dan voor, dat de duis ternis invalt, ondanks het feit, dat wy door de invoering van den Duitschen zomertyd een voordeelig tydsverschil van 40 minuten op het invallen van de duisternis hebben. Moeilyker echter is het vraagstuk voor de avondscholen, waarvan de mees te leerlingen overdag hun bezigheden hebben. Men zal hier gebruik kunnen maken van den Zaterdagmiddag, doch dit is niet voldoende om de verloren avonduren in te halen. Hier zullen speciale maatregelen van hoogerhand niet uit kunnen blyven. werkerk a. d. IJssel, Giessendam, Mid- delharnis, Meliskerke, Genemuiden. J u b i 1 e u m. Dr J. J. Wolden- dorp, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Zoetermeer, van 1932 tot 1935 te W e- meldinge, hoopt 1 Augustus a.s. zijn 25-jarige ambtsbediening te her denken. Onderlinge hulp. De door den Bond van Ned. Predikanten gehouden inzameling onder ambtgenoo- ten, ten bate van door den oorlog ge troffen predikanten heeft tot nu toe f 22.326.84 opgebracht en f 3600 aan toezeggingen. Middelburg. Industrie en Huishoudschool. Aan de Huis houdschool te Middelburg zijn bevor derd: Van de eerste naar'de tweede klasse van de primaire opleiding: C. W. Bom- meljé, P. C. Bommeljé, M. J. But, A. Crucq, T. Dronkers, M. L. Kesteloo, M. A. Lenselink, N. Melis, M. M. Mol, L. Quist, M. van Strien, W. Swaneveld, Z. M. Verhage, M. A. Adriaanse, A. J. Bos telaar, J. Bijl, W. J. Daniëlse, J. Davidse, N. Huijsman, M. Th. J. Lauret, S. Leijn- se, C. van Liere, M. W. Meulenberg, C. M. de Schipper, C. H. Steutel, F. S. Ver hage, S. Vermeulen, L. Volmer, W. J. de Vos, C. Schepers, F. v. d. Broecke, J. Goeman, H. B. de Kam, B. A. Moek, C. Pierens, A. Huyssoon. Niet bevorderd 4 leerlingen. Het diploma van de primaire oplei ding ontvingen: H. P. Adriaanse, C. J. Blessing, J. E. Bos, G. C. Bouwens, E. J. Dik, H. Flissebaalje, N. Gabriëlse, A. G. Gillissen, C. Hillebrand, J. B. C. van den Hoven, C. van der Jagt, W. A. Klop- meijer, F. J. Langejan, W. Louws, M. L. A. Moerland, J. Nieuwenhuyze, E. A. de Rijk, J. A. Snoodijk, W. M. Visser, C. Weug, J. J. Wielemaker, S. Willebroord- se. Afgewezen 3. Bevorderd van de eerste naar de twee de klasse van de opleiding voor huis naaister: H. A. v. d. Berg, I. M. C. Eiff, A. N. Stroo, P. J. Leynse. Niet bevor derd: geen. Het diploma voor Huisnaaister ontvin gen: M. J. Allewijn, P. J. Bouwens, J. J. v. d. Broecke, M. C. van den Ende, P. Geschiere, J. S. Hamelink, E. C. Huys- man, G. C. Muizelaar. Afgewezen: geen. Het diploma voor Costuumnaaister ontvingen A. Bouwens, St. de Klerk, P. N. Nieu wenhuyze, J. M. Rijkse, M. C. A. E. van Thiel Berghuijs. Afgewezen geen. Bevorderd van de eerste naar de twee de klasse van de opleiding voor hulp in de Huishouding: P. C. Gabriëlse, N. de Gelder, W. K. Lenselink, C. Nieuwenhuy ze, J. M. Passenier, E. N. de Poorte. Af gewezen 1. Het diploma voor Hulp in de Huishou ding ontvingenG. A. Bakker, N. Boone, E. A. van der Boudt, E. M. Bouwense, I. M. W. Huijszoon, J. M. Kleijweg, A. Koo- le, W. G. Net, J. J. C. Paap, P. E. de Rijke, A. C. Sommeling, M. Uiterlinden, H. C. de Wit.Afgewezen 1. Te 's Gravenhage slaagden voor het diploma Hulp der Moeder, uitgereikt door de Alg. Nederl. Vrouwenvereni ging „Tesselschade"A. S. Minderhout en A. M. A. de Paauw. De Ruyterschool te Vlissingen. Overgangsexamen. Bevorderd tot de 2e klasse stuurmans leerling Th. B, Binnendyk, J. W. A. Dey- nen, J. Geluk, D. Goudriaan, I. C. v. d. Klippe, M. Kwekkeboom, M. C. M. ha mers, P. J. Marchand, A. Meerman, W. C. Michielsen, C. Mulder, P. J- Muynck, Y. van Popta, D. Riemens, G. M. Schrijver, A. B. Snaauw, B. J. van Steyn, F. D. Verhey, J. Visser, P. Ch. de Vries. Niet bevorderd vyf leerlingen. Bevorderd tot de 2e klasse Machinist leerling: H. J. J. Balster, F. M. H. Bec kers, G. J. Th. Bekkenutte, J. H. Bona- rius, G. J. Boom, H. F. van Buuren, D- van Couwelaar, D. Dykstra, F. M. van Erkel, M. J. Gouv H. Hartman, M. bannink, D. Kok, pieters, H. v. d. Snitslaar, W. St« C. P. Sytsma, H L. Assenberg, J j W. Breed, K, Dyk; G. A .E. ting, W. v. d. F d. Hout, H. de J. Korver, W. Linse, J. A. v. barg, J. Prins, Reedyk, P. Schel Visser. Niet bevorderd Bevorderd tot telegrafist: R. Pieckman, C. J. I Sijtsma, A. A. Si gem. Niet bevorderd Geslaagd vi akte, de heer Voor gedeelte A sens te Hulst en Oostburg. Kapelle. Voor kweekelinge met Kapelle-Biezelingi citanten aangeme Mijnhardt's Zem spoedig weer wei en 75 cent. B e h a n c B.' e r s in de De afweerdiens mede, dat, naar militair te 's Grs officier, commam geïnterneerden Amsterdam, wa Lützow, Roest e; geschoten, naar wezen, wegens diair het uitlokk subsidiair wegens afweerdienst des mede: „Een groot aar B.'ers werd Zond senaar in een daar naar Am; voerd. Vrouwen hardvochtige wy: reis duurde ten g standigheden nie De instructies w ken commandant dat o.m. niemand volle coupé's mo den langen duur hieraan niets vei W. von Lützow; van zyn plaats v den er schoten o en twee andere Ook in de andt stand verschrikk werden onder ve vrouwen en man rukt, in verhu naar de interneer teerd. De afweerdiens der de vele tr; neerden, welke in den, het transpor Amsterdam het is geweest". Ongeluk machine. Tc van der Z. te Er de maaimachine richtte, liep het - klaps vlak voo het noodlottig g machine terecht beide voetjes tot afgesneden. In zc is het kind r Veghel gebracht. Gevaar vaarlyk het is m len heeft zich g bewezen waar he den heer v. d. L welke het buiten te demonteeren. I met het gevolg, den jongen zwaai vriendje die bij gewoordig was, w wond. Beide jong kenhuis gebracht, TT L ij k e n Het A.N.P. meld. Texelsche Noord: «e stoffelyke re| twee Franschen vermoedelijk vli van een vierde vastgesteld. e 1 vlie; T" Dood Jarige dame, mevr s Adelheidestra Smg naar de H.E j r Hoschstraat ontvangst te r Z1J Van een trapje een hersenschudc later ter plaatse T 0 v e r r e e Oegstgeest is straatweg, nabij ae 14-jarige wielr Leiden, door het *en van den ryw

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2