Radiorede van Smuts. Het Italiaansche legerbericht. Zes millioen Franschen moeten terug naar hun haardsteden. Ook Estland sluit zich aan bij de Sovjet-Unie. Hitier laat Mussolini een pantser- trein aanbieden. Nieuw Japansch Kabinet geïnstalleerd. Binnenland Vereenvoudigde menu's In restaurants. Hervatting Duitsche T ransferbetalingen. Door den oorlog getroffen spoorweg personeel. Uit de Provincie Het lid van Gedep. Staten, de heer G. J. L. Goossens weer terug. Het kantoor van de Hypotheken en het Kadaster* De Britsche Minister Halifax geeft antwoord op Hitiers „beroep op het gezond verstand". De voorw; voor welvj vereeniging] def ding staande de geringe militaire scha de 't T» duideiyV te zien, dat de vijand er oj ij it is, de Duitsche burgerbevol- kl g i' treffen. Ta'rijkd Duitsche plae' s; es, r - steden en dorpen zyn de Ïaat3te dagen huhualdelijk aangevallen. Vele badplaatsen op de Duitsche Noordzee-eilanden zyn het doelwit van zinnelooze bombardementen geweest. Ook de stad Hamburg is aangevallen. In woonwijken en dicht bevolkte stads- deelen kwamen bommen terecht. In Wilhelmshaven werden het crema torium en een lijkenhuis vernield. Het verdient opmerking, dat de vijandelijke vliegers, alvorens zij hun bommen wier pen, talrijke lichtfakkels gebruikten, waardoor zij ondubbelzinnig hadden kunnen vaststellen, dat zij geen militaire doelen voor zich hadden. Nog in den nacht van Vrijdag op Za terdag hebben de Engelschen het groot moedige aanbod van den Führer beant woord, door in nog grooter getale vlieg tuigen naar het Duitsche rijksgebied te zenden. Deze hebben nog meer dan voor heen op misdadige wijze hun bomaanval len op de burgerbevolking gericht en open steden, boerendorpen, gehuchten, lazaretten en scholen als doelwit geko zen. Deze opzet blijkt hieruit, dat de laatste nachten bijzonder helder waren en den Engelschen vliegers goed zicht boden. By de aanvallen zijn een aantal burgers gedood of gewond. DE PETROLEUMVOORZIENING IN ENGELAND. De militaire deskundige van de New York Post, Fletscher Pratt, heeft een artikel geschreven over den petroleum- invoer van Engeland. Hij is van mee ning, dat door de activiteit van Italië in de Middellandsche Zee de voor Enge land noodzakelijke olietoevoer zeer sterk wordt belemmerd, daar Engeland het grootste gedeelte van de petroleum uit Mesopotamia via de Middellandsche Zee betrekt. Deze waterweg is echter thans voor de Britsche tankschepen nauwelijks meer te bevaren. Engeland moet derhal ve de olie uit Mesopotamië om Afrika heen voeren. Deze weg is zesmaal zoo lang en daarom heeft Engeland, om den olietoevoer op het vroegere peil te hand haven, ten minste zesmaal zooveel tank schepen noodig. Over zoo'n aantal tank schepen beschikt Engeland echter niet meer. (D. N. B.) De Zuid-Afrikaansche mi nister-president Smuts heeft een radio rede gehouden, waarin hij zijn persoon- lyke zienswijze gaf. Hij verklaarde, dat hij een vrede ver wacht, die Europa van het nationaal- socialisme zal bevrijden en die met een nieuwen Volkenbond een „centrale con trole" instelt. Legerbericht 43 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Volgens stellige berichten hebben bij de luchtvlootgevechten tusschen 8 en 13 Juli behalve het vliegtuigmoederschip Ark Royal en het linieschip Hood, nog een linieschip van het type Warspite, groot 31.000 ton en de kruisers Glouces ter, groot 10.000 ton en de Arethusa, groot 5200 ton, ernstige schade beko men. De verliezen onder de vijandelijke bemanningen zijn aanzienlijk. In Noord-Afrika werden intensieve en doeltreffende bombardementen der vij andelijke bases Sidi Barrani en Mersa Matroe ten uitvoer gelegd. In Oost-Afrika werden Engelsche troe pen en vliegtuigen gebombardeerd op de basis van Duna en Wajir. Al onze toestellen keerden op hunne bases terug. Vijandelijke aanvallen op Asmara richtten geen schade aan en maakten geen slachtoffers. DE ENGELSCHEN VERSTERKEN GIBRALTAR. De Brilselie bezetting van Gibraltar is, naar het „Qiornale d'Italia" meldt, tot 10.000 man verhoogd. Alleen reeds op 18 Juli zijn 2000 man ontscheept. In de laatste dagen komen ook groote mu nitie- en levensmiddelentransporten in Gibraltar aan. De zeevesting bereidt zich voor op nieuwe luchtaanvallen en bele gering. De vrees, dat de Italiaansche lucht aanvallen zich zullen herhalen, doet Gi braltar, aldus meldt Stefani uit Madrid, angstige oogenblikken beleven. De be volking verlaat in massa's de stad. D. N. B. meldt uit Madrid: Maandag om 11 u. 10 en om 14 uur hebben volgens berichten uit La Linea wederom vreemde vliegtuigen boven Gi braltar gevlogen, Het luchtafweergeschut opende een hevig vuur. Bommen werden niet geworpen. In verband met de voortgaande eva cuatie van Gibraltar zyn reeds talryke winkels gesloten. D. N. B.) De Frausche minister voor het Verkeer, F'.etri, heeft een redevoe ring uitgesproken, waarin hij eerst ge wezen heeft op de wanorde en de vernie lingen die de oorlog teweeg gebracht heeft in het Fransche verkeerssysteem. Alleen het aantal ver woeste bruggen bedraagt reeds meer dan 70 0. Wat het wederopbouwprogramma be treft de siirister mede, dat hij alle noodige werk zal aanpakken dm in de eerste plaats de vernielde kunstwer ken te herstellen. Dit omvangrijke we- dfiropbouwprogram kan maandenlang meer dan IOO. jOO arbeiders werk. geven. Het personeel der verkeersinstellingen keert reeds weer in massa naar zijn post terug, het centrale beheer vestigt zich weer in Parijs en tweederde van het dienstpersoneel heeft den dienst reeds hervat. De grootste taak is het terugbrengen van de vluchtelingen en de gedemobili- seerden naar hun haardsteden. Het gaat hierbij om zes millioen personen, die, om vervoerd te worden, meer dan 5500 nor male treinen noodig zuilen hebben. De minister besloot zijn uiteenzetting met te verwijzen naar de reeds tot stand gebrachte verbetering in het Fransche spoorweg- en telefoonverkeer. Hij legde er den nadruk op, dat hy van zijn onder geschikten intensieven arbeid eischte. EEN GESCHIL OVER 100 VLIEGTUIGEN. De Fransche ambassadeur te Washing ton, Saint Quentin en de Britsche am bassadeur Lord Lothian, hebben, naar Associated Press meldt, ieder een be zoek gebracht aan den Amerikaanschen vice- minister van buitenlandsche zaken, Welles, en hem verzocht, bemiddeling te willen verleenen in den tusschen Enge land en Frankrijk bestaanden strijd over het eigendomsrecht van de honderd vliegtuigen, die zich aan boord bevin den van het Fransche vliegtuigmoeder schip Beam en in de Vereenigde Staten zijn gekocht. De Fransche ambassadeur huldigt de opvatting, dat deze toestellen, die door Frankrijk zijn betaald, ook Fransch eigendom zijn. De Britsche ambassadeur is daaren tegen van meening, dat de vliegtuigen door de Britsch-Fransche inkoopcom missie zijn gekocht en krachtens het Duitsch-Fransche wapenstilstandsver drag Britsch eigendom zijn geworden. HET GRONDBEZIT IN LITAUEN EN LETLAND WORDT ONTEIGEND. Estland heeft, evenals Letland en Li- tauen, besloten zich bij de Sovjet-Unie aan te sluiten. De Kamer van Afgevaar digden, zoo meldt D. N. B., heeft gister middag een verklaring over de toetre ding van de Estlandsche radenrepubliek tot de Sovjet-Unie aangenomen. De parlementen van Letland en L i t a u e n hebben verder tot onteige ning van al het grondbezit besloten. Het land zal onder degenen, die geen of wei nig land bezitten, worden verdeeld. De volksvertegenwoordiging van Letland verklaarde tevens alle groote onderne mingen in den handel en de industrie en de banken tot staatsbezit. De Litausche Sejm kwam gistermid dag voor een tweede zitting bijeen om over de agrarische problemen te beraad slagen. De minister van Landbouw, Mickis, motiveerde de noodzakelijkheid van een principieel nieuwe regeling van het grondbezit in Litauen. Hij stelde voor, al het land, inclusief woudert, wateren enz. zonder vergoeding te onteigenen en tot staatseigendom te velrklaren. De boeren blijven de dragers van het grondbezit. Een agrarische een heid mag echter niet grooter zijn dan 30 ha. Gebouwen, levende en doode in ventaris blijven particulier bezit. Door deze hervorming kan 56.000 ha onder tien duizend pe-sonen verdeeld worden, die geen of weinig iand bezitten. Tan slotte stelde spr. de annuleering van de betaling van alle belastingen en andere verplichtingen der boerenbevol king voor. Een dienovereenkomstige re solutie werd eenstemmig aangenomen. Ook het parlement van Letland heeft al het land tot eigendom van het geheele volk verklaard. Het bezit per bof-r mag de 30 ha niet overschrijden. Het overblijvende land moet aan den staat worden afgestaan, waarna het ver deeld zal worden. HET STANDPUNT VAN ROME EN BERLIJN. Van officieuze Duitsche zyde verluidt In verband met de nieuwe politieke regelingen in de drie Oostzeestaten en met het verzoek door deze staten ge daan, in de Sovjet-Unie te worden opge nomen, zy er op gewezen, dat het vraag stuk, op welke wijze de betrekkingen tusschen de Oostzeestaten en Sovjet- Rusland zijn geregeld, uitsluitend dezen staten en Sovjet-Rusland aangaat en dat de Duitsche economische betrekkingen met deze landen en met Rusland hier door in geen enkel opzicht worden ge schaad. Bovendien zyn voorzorgsmaatregelen getroffen om de economische belangen en vraagstukken tusschen deze landen en Duitschland overeenkomstig de nieu we verhoudingen, te behandelen. Uit Rome meldt D. N. B., dat naar aanleiding van het verzoek tot inlijving der randstaten bij de Sovjet-Unie in Ita liaansche politieke kringen verklaard wordt, dat hier kwestie is van een ge beurtenis in een gebied,, waarin Italië geen directe belangen heeft. Aan de Thyrrheensche kust, niet ver van Rome, heeft generaal ridder von Pohl aan Mussolini een lucht-afweer- pantsertrein overgedragen, welke Hitier den duce geschonken heeft. Na de in spectie van de eerewacht werd de pant- sertrein in naam van den Führer over gedragen, waarbij generaal von Pohl een rede hield, waarin hij o.a. zeide, dat de pantsertrein Mussolini op zijn reizen zal begeleiden om zijn leven te bescher men, dat van zoo groote waarde is voor het Italiaansche en het Duitsche volk. ,In zyn antwoord stelde de Duce vast, dat dit geschenk van den Führer een nieuw bewijs is van de onverbrekelijke wapenbroederschap, die Groot-Duitsch- land en Italië in vrede en oorlog vindt. Nadat de Duce alle installaties van den pantsertrein bezichtigd had, sloegen de duce en zijn gevolg van een tribune af een schietoefening gade. Al bij het eerste salvo werd een schietschijf enkele meters boven het zee-óppervlak getroffen. Bij de verdere schietoefeningen, die met lichtspoormu nitie werden uitgevoerd, bleken de bui tengewone trefzekerheid en draagkracht van het Duitsche afweergeschut. Hier na werd de pantsertrein, die zestien stukken van het allermodernste geschut bevat, aan de Italiaansche bezetting overgedragen. Konoje is gisteren naar het keizerlijk paleis te Tokio gegaan en heeft den kei zer de lijst van ministers voorgelegd, wel ke door den souverein is goedgekeurd. Daarna is Konoje door den keizer ge ïnstalleerd als minister-president. Hier bij was de minister van marine in het af tredende kabinet, vice-admiraal Josjida, die in het nieuwe kabinet dezelfde porte feuille houdt, aanwezig. De Japansche minister van oorlog, Tojo, heeft gisteravond verklaard, dat met het oog op den ernstigen toestand het Japansche front en het vaderland in den waarsten zin van het woord in ge lijke mate gemobiliseerd moeten worden. Er moeten onmiddellijk doeltreffende diplomatieke stappen worden onderno men, teneinde in overeenstemming met de tegenwoordige positie der wereld het conflict met China te eindigen. Het orgaan van het Japansche hoofd kwartier Joeng Pao schrijft in een hoofd artikel het volgende: China moet zijn voordeel trekken uit het feit, dat Enge land en Frankrijk geen adempauze krij gen om hun belangen in het Verre Oos ten te behartigen. China moet de kete nen verbreken en zijn lichaam laten ge nezen. De gelegenheid zal weer verdwij nen, wanneer zij niet bijtijds wordt aan gegrepen. Op alle fronten moet de vrede tusschen Japan en China zoo snel moge lijk worden hersteld, omdat de verwe zenlijking van den vrede gelegenheid geeft, om te zien naar de gemeenschap pelijke belangen in het buitenland. EEN PROEFMOBILISATIE IN DE VEREEN. STATEN? Volgens de New York Herald Tribune heeft de leider van het centrale bureau voor de staatsmilities, generaal-majoor Williams, een proefmobilisatie in het uit zicht gesteld van de geheele militie der 48 staten, welke een sterkte heeft van 235.000 man met 16.000 officieren. Als tijdstip voor deze mobilisatie is 1 Octo ber opgegeven. Een machtigingswet, waarbij zulk een maatregel in tijd van vrede toegestaan zou zijn, is thans by het Congres in behandeling. Generaal- majoor Williams heeft meegedeeld, dat de staatsmilities onder de wapens zul len worden geroepen voor de oefening van het volksleger, dat president Roose velt heeft ontworpen. UITBREIDING DER AMERIKAANSCHE VLOOT. President Roosevelt heeft Zaterdag de wet tot vlootuitbreiding ondertee kend, die een bedrag van 4.600.000.000 dollar beschikbaar stelt voor den bouw van een zoogenaamde twee-oceanen- vloot, welke tegen iedere denkbare com binatie opgewassen moet zijn. Het nieu we vlootbouwprogramma moet in 1946 of 1947 ten uitvoer gelegd zijn en voor de eerste werkzaamheden heeft Roose velt reeds 83 millioen dollar van het Congres gevraagd. REGELING IN VOORBEREIDING. Het Rijksbureau voor het hotel-café restaurant- en pensionbedryf heeft maatregelen in overweging genomen om in ons land een vereenvoudiging van de menu's in hotels, restaurants en pen sions in te voeren. Het bureau zal richtlynen aangeven, die het vraagstuk op de beste wijze kun nen oplossen. Het zal zich daarby door een commissie van deskundigen laten voorlichten. Waarschy'nlyk zal de vereenvoudiging gezocht worden in versobering van de samenstelling der schotels en in beper king van het aantal schotels. In Duitsch land en Frankrijk bestaat reeds gerui- men tyd een dergelijke vereenvoudiging van de maaltyden in restaurants. De departementen van Handel, Nij verheid en Scheepvaart en van Finan ciën maken bekend, dat de transfer van kapitaalopbrengsten van Duitschland naar Nederland wederom in den tot dus verre gebruikelijken omvang wordt her vat. De uitbetalingen hier te lande zul len, evenals tot dusverre, geschieden door de Vereeniging voor den Effecten handel en door den Postchèque- en Gi rodienst, naar gelang van de van de „Konversionskasse für deutsche Aus- landsschulden" ontvangen opgaven van aldaar gedane stortingen. Het spoorwegpersoneel heeft een steuncomité „Nederlandsche Spoor wegen 1940" in het leven geroepen om een uitkeering te verleenen aan dat per soneel, dat door den oorlogstoestand materiëel is getroffen. Uit de bondskas van den Bond van personeel „De Oude Garde" is aan dit comité reeds f1000 afgestaan. Voorts zullen de gepension- neerden evenals het actieve personeel maandelijks één percent van hun pen sioen, resp. loon, salaris voor dit doel afzonderen. CENTRALISATIE IN HET ZIEKEN FONDSWEZEN. Thans één bond van fondsen met 650.000 verzekerde personen. Te 's Gravenhage heeft de oprichtings vergadering plaats gehad van de vereeni ging Nederl. Bond van Ziekenfondsen, waarvan het doel is, de behartiging in geheel Nederland van de belangen van het ziekenfonds- en ziekenverplegings- wezen in den meest uitgebreiden zin van het woord. Tot deze vereeniging zijn toe getreden alle ziekenfondsen, behoorende tot den bond van Amsterdamsche zie kenfondsen, den bond van Rotterdam- sche ziekenfondsen, en den bond van Haagsche ziekenfondsen, met alle afdee- lingen die de hierbij aangesloten zieken fondsen ook in andere plaatsen in Ne derland hebben, met een totaal aantal verzekerde personen per 31 Dec. 1939 van 650.000. Tusschen de genoemde bonden be stond reeds een contactcommissie. Ten einde een geregelder samenwerking te verkrijgen is thans een landelijke orga nisatie gevormd. Gisteren meldden wy, dat het lid van Gedep. Staten, de heer G. J. L. Goos sens, die in de oorlogsdagen was ge- evacueerd en van wien in vele weken niets meer was vernomen, onverwacht was terug gekeerd. Van morgen bevond de heer Goossens zich te Middelburg, om daar den heer Commissaris der Koningin en zijn mede leden van het Gedeputeerd college te be zoeken. Wij vernamen van hem, dat hij in de bange oorlogsdagen gedwongen was uit Sas van Gent, zijn woonplaats, te evacu- eeren en meegesleurd is in den stroom van Nederlandsche, Belgische en Luxem- burgsche vluchtelingen naar het Zuiden. De heer Goossens, die per auto reisde, is tot diep in het Zuiden van Frankrijk, aan de Spaansche grens getrokken en kon geruimen tijd onmogelijk huiswaarts keeren. Toen de wapenstilstand gesloten was, heeft hij vergeefs getracht van de Fran schen benzine te kry%en om de terugreis te kunnen aanvaarden. Wel is het hem later gelukt van de Duitschers wat ben zine te krijgen, zoodat hij weer huis-toe kon. Volgens den heer Goossens bevinden zich nog honderdduizenden Belgische, Nederlandsche en Luxemburgsche vluch telingen in Frankryk. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN. In de maand Juni kwamen in deze provincie verschillende gevallen van mond- en klauwzeer en varkenspest voor. De volgende gevallen van varkens pest worden geconstateerd's Heer Abtskerke 5 (3), 'sHeer Arendskerke 1 (1), 'sHeerenhoek 6 (1), Heinkenszand 14 (1), Poortvliet 2 (1); mond- en klauwzeer by de herkauwende dieren en de varkens: Aardenburg (1), Axel (1), Koewacht (1) en Westdorpe (1). De cij fers tusschen haakjes duiden het aan tal eigenaren aan, onder wier vee de ziekte werd geconstateerd. MIDDELBURG. Gelyk verschillende andere diensten was ook deze dienst in het Oost-Indische Huis gevestigd. Voor en tijdens de oor logsdagen waren verschillende voorzie ningen getroffen met het oog op moge- lyk gevaar of eventueele verwoesting. Dat deze niet overbodig waren, is he laas gebleken. Aan deze maatregelen is D. N. B. In een radiorede heeft de Britsche minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, gisteravond het be roep van den Führer op het gezond ver stand als een dreigement bestempeld. In elk deel van Groot-Brittannië heerscht een onwrikbare geest van vast beradenheid. Engeland zal den strijd voortzetten, „ook wanneer het ons alles zou kunnen kosten". Engeland heeft den oorlog nooit ge wild. Het wenscht ook niet, dat de oor log langer dan noodzakelijk is voortge zet wordt. Engeland wenscht zijn eigen leven te kunnen leven. „Wij willen een godsdienst en een ver eering van God zooals het ons belieft. Alle volken van het Britsche gemeene- best zullen nooit de nieuwe wereld van Hitier aanvaarden." De volkeren bidden, dat de Duitsche aanvallen op de verdedigingswerken van Engeland stranden. „Zij zien reikhalzend uit naar den dag, dat wij een uitval uit onze vesting doen en Hitier slag voor slag teruggeven. Wij zullen hen zeker niet teleurstellen. En dan zal de dag der eindafrekening ko men." Vervolgens sprak Halifax over de Ver eenigde Staten, waarvan hij beweerde, dat zij voor de Engelsche overwinning even hartstochtelijk bidden. Hij twijfelde er niet aan, dat „de rede van den koning toen hij met Kerstmis zeide, dat wij onze hand in de hand Gods willen leggen, tot in hun ziel is doorgedrongen als in de onze". Tenslotte noemde Halifax den Engelschen oorlog een „kruistocht yoor het Christendom". het te danken, dat niet alle gegevens verloren gingen. Een van de eerste bommen toch op 17 Mei, trof het Oost-Indische Huis en viel midden in de afdeeling Kadaster. Het is niet te verwonderen, dat binnen tien minuten alles in lichte laaie stond. De brand vond immers gretig voedsel in de bonderden registers en in de hou ten betimmering. Een moedige poging van den concierge om, ondanks voort gaand bombardement-en mitrailleurvuur te gaan blusschen met eigen brandslan gen mislukte jammerlijk. De lage druk van de waterleiding was oorzaak, dat er geen water genoeg in het vuur geworpen kon worden. Gelukkig was de brandweer spoedig ter plaatse, die den brand aan vankelijk met succes bestreed, doch die plotseling weer alles in den steek moest laten wegens den brand in het Stadhuis. Aanstonds wakkerde het vuur in dezen brandhaard weer fel aan. Ten slotte is heel het Oost Indische Huis, dus de kan toren met de daarachter gelegen huizen volkomen uitgebrand. Zóoals we reeds eerder meldden, wis ten zij, die in den schuilkelder verbleven ongedeerd het gebouw te verlaten. De dienst is nu gevestigd in het ge bouw van de Rijksgebouwendienst in de Abdy. Het kadaster is een bekende instelling die zijn oorsprong vindt in den Fran schen tijd en dient als technische en ad ministratieve grondslag voor een billijke heffing van de grondbelasting en tot aanwijzing van den eigendom. Dit laat ste is voor grondbezitters natuurlijk van groot belang bij overdracht of splitsing van goederen of het oplossen van ge schillen. Het hypotheekkantoor is de admini stratie van de rechten van hypotheek op onroerend goed. Het verlies van een dergelijke rijks administratie is een ramp, zoowel voor het Rijk zelf als voor de publiekrechte lijke lichamen en voor het publiek. Is er dus voortaan geen billijke heffing van de grondbelasting meer? zou men vra gen. Zijn er geen betrouwbare gegevens meer omtrent de rechten van eigendom en hypotheek betreffende alle vaste goe deren op het eiland Walcheren en Wes telijk Zeeuwsch Vlaanderen? Kan iemand die een grensgeschil heeft met zijn buurman de hulp niet meer inroepen van de administratie of de technische dienst van het kadaster? Kunnen de hy pothecaire schuldenaars rustig hun ren tebetalingen staken? Niets van dit alles. Gelukkig ging niet alles verloren. Binnen de vesting Holland bleef het meest betrouwbare exemplaar van de kadastrale kaart veilig bewaard. Ook de kluis bleef behouden'. Hierin waren de daarop aansluitende gegevens betreffen de de grootte en den hypothecairen toe stand geborgen, die kunnen dienen als basis voor den opbouw van een geheel nieuwe administratie. Gelukkig bleken alle dubbele stellen van de kadastrale registers en kaarten, op de gemeente-secretarie aanwezig, be halve voor wat de gemeente Middelburg betreft, onbeschadigd te zijn. Al zyn de ze in menig (opzicht onvolledig, toch kunnen zy dienen als ondergrond voor de nieuw samen te stellen kadastrale boekhouding. Verder kunnen belangrijke gegevens ontleend worden aan de kada strale registers berustende op de Regi stratie-kantoren te Oostburg en Middel burg. Dit laatste is echter zeer betrek- keiyk. Want juist ten tyde van den Meer dan in| val was, zal or ook straks ecor ren op DuitschlJ Iets geheel relaties met crisis steeds in® Maar ook hq verkeer met continent allea volkt land geej stel kunnen ge de internatior overzeeschen met Indië en len wy niet opl komen. r Hetzelfde ge deel van Dul voor steden als| Aan vrede oog op onze groote behoefte zee vry maakt ten weer voor Ook na denj nog moeilykheq mers zullen wij leven in een veel werd verv dan ook de illus een paradijs zufl Er zal hard] geleefd moeten eens aan den td en gemeentefinl Maar komt er keer, dan is er land weer een Onzelandbouj onze industrie geoutilleerd. Gedurende dé het werklooshé lossen. En na| vraagstuk nog Men zy hier nie brand was de ha in het Oost Ini ging mede verl] ernstige handic] Erger staat de gemeente It alië registers ve spronkelijke en kantoor in het t van de gemeente stadhuis. Gedeeltelijk ontleend aan da polder Walcheref deel in de kluia houden geblevei gegevens ontleel lasting-administ] Aanstond na] volgenden dag, i] de Hypotheken! energie aan denl tie begonnen. SI verdubbeld pers] ding aan bezig, r den ramp enk] Haag den diens] er dan ook hun] dat het personej in geslaagd was vinden en aanva Aan tal van m en hypothecaire daan worden. IrJ een groote ploea gewerkt aan de 1 we kadastrale k] Verwacht maa nistratie 1 Janul is opgebouwd, L weer normaal k] polderbesturen if Zeeuwsch-Vlaand £en kunnen ricil administratie. E gevallen, waarini betreffende belas] pothecaire toest gend worden ing. Het is dan ooi de zijde van het meene aanschrijv te Rotterdam er hoogste lof" w krachtigen aanpq TIJDELIJK G> T°t tijdelijk cl alhier is benoemd Middelburg. BEIDE ZV GE, Nadat verledel zwemschool der volgde gisteren d beide scholen door de jeugd, \i deze gelegenheid oefenen en zich f RIJWIELPAD Het ry'wielpad brug en het Badl den bouw der nd gezet in een vos pe rekening ov bezoeken cl bwaad slot aan v| Volgens het 8 vlreenet 96ste js sereen,, zyn er

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2