Binnenland Onderwijs Wat wil de N. S. B. Britten eleohen Fransohe vlieg* tulgen In Syrië op. Engeland zal het wapenvervoer vla Birma verbieden. De Kinderbijslagverzekering. Auto's mogen niet onher kenbaar worden gemaakt. Bnhiikken van vleesch verboden. Uit de Provincie MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. De Rijkspostspaarbank en de deviezenverordening en de ver ordening nopens vijandelijk vermogen. Kerknieuws deelt, rekent men in landbouwkringen slechts op de helft van een. normalen ooger. De oogsf.vooruitzichten zijn door di? i de< laatste weken nog slech ter ge worker.. De landbouw verzoekt thans reeds voorzorgsmaatregelen ten aanzien van deze ontwikkeling ter be veiliging van den Zweedsohen landbouw. De „Popoio di Roma" meldt via Athene, dat de commandant van de Britsche strijdkrachten, die op Syrisch gebied in garnizoen liggen, van den opperbevelhebber van het Fransche Le- vant-leer heeft geëischt, dat de 500 Fransche vliegtuigen in Syrië naar Pa lestina worden overgebracht of dat ze worden vernietigd. Zou de Fransche opperbevelhebber dezen eisch niet inwilligen, dan zouden de Britsche luchtstrijdkrachten in den zelfden geest handelen als de Britsche vloot tegen de Fransche vlooteenheden voor Oran. Generaal Mittelhauser heeft het Britsche ultiatum verworpen en alle noodige verdedigingsmaatregelen tegen den dreigenden aanval genomen. Volgens de Japansche bladen zou er in beginsel overeenstemming bereikt zijn tusschen Japan en Groot-Britannië over de kwestie der aanvoeren via Birma. De Asahi meldt, dat op de volgende pun ten overeenstemming is bereikt: 1. Engeland verbiedt het vervoer van materiaal ten behoeve van de regeering te Tsjoengking, incl. wapenen, munitie, vrachtauto's en benzine, via Birma. 2. Zoo noodig zullen de leden van het Japansche consulaat te Rangoon op het staken van het vervoer dezer goederen letten en zal voor dit doeleinde 't perso neel van het Japansche consulaat te Rangoon worden versterkt. Het blad verneemt echter, dat het tweede punt niet vervat zal zijn in de formeele Engelsch-Japansche overeen komst, doch waarschijnlijk een eenzijdige Japansche actie zal vormen, waarin de Britsche regeering berust. Craigie zal de zaak aan de regeering te Londen voorleggen en daarom ver wacht het blad, dat de formeele over eenkomst tusschen Japan en Groot-Bri tannië vandaag gesloten zal worden. OP 1 JANUARI IN WERKING? Scheen het aanvankelijk, dat er van de voorgenomen invoering van de Kin- derslagverzekering op 1 Januari 1941 door de omstandigheden niet veel zou komen, thans blijkt, dat de zaak der Kinderbijslagverzekering er niet slecht voor staat. Eerst moeten nog de organen van de ziekteverzekering worden gereorgani seerd, waaraan met spoed wordt ge werkt. Men hoopt daarmee zóó tijdig gereed te zijn, dat de Kinderbijslagverzekering alsnog op 1 Januari a.s. kan worden in gevoerd. De secretaris-generaal van het Depar tement van Justitie heeft, blijkens een in het verordeningenblad opgenomen be schikking bepaald, dat het met ingang van gisteren aan particulieren is verbo den motorrijtuigen in den zin van de motor- en rijwielwet door bespuiten, verven, lakken of op andere wijze onher kenbaar te maken. Dat verbod geldt niet, indien daar van door het hoofd van de plaatselijke politie ontheffing is verleend. Overtreding van het verbod wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. ONTHEFFING VAN HET VERBOD IS ECHTER MOGELIJK. Het verordeningenblad bevat een be schikking van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij, waarbij het van nu af tot 1 Jan. 1941 is verboden paardenvleesch, rund- of kalfsvleesch, schapen- en var- kensvleesch in blik te conserveeren. Verder is het verboden deze produc ten in blik te verhandelen, te doen ver handelen, te vervreemden, te doen ver vreemden, af te leveren of te doen af leveren. Deze verbodsbepalingen gelden niet, indien hiervan ontheffing is verleend door de Nederlandsche Veehouderijcen trale te 's Gravenhage. WONINGRUIMTE MOET BEHOUDEN BLIJVEN. Onttrekking aan bestemming is verboden. B|j beschikking van den secretaris-ge neraal van het Departement van Bin- nenïandsche Zaken, opgenomen in het verordeningenblad, is het met ingang van gisteren in alle gemeenten verboden zonder toestemming van burgemeester en wethouders een woning geheel of ten deele te onttrekken of onttrokken te ha, I.n Kon de bestemaiing, welke sjj had op 13 Juli 1940 of daarna. Voorts is het verboden zonder die toestemming een woning af te breken of te gebruiken voor een ander doel. DE HANDEL IN VLEESCHCGN* SERVEN ONDER CONTROLE. Het Verordeningenblad bevat een be schikking van den secretarie-generaal van het departement van landbouw en vieeoheri), waarbij het van 13 Juli 1940 tot 1 Januari 1941 verboden ie paar denvleesch, rund- en kalfsvleesch, scha- penvleesch en varkensvleesch in blik te conserveeren. Verder is het verboden deze produc ten in blik te verhandelen, te doen ver handelen, te vervreemden, te doen ver vreemden, af te leveren of te doen afle veren. Deze verbodsbepalingen gelden niot, indien hiervan ontheffing is verleend door de Nederlandsche veehouderijcen trale te 's Gravenhage. DIPLOMATEN VERLATEN ONS LAND. DEN HAAG. In verband met het ver trek der diplomaten uit Nederland kan thans worden medegedeeld, dat morgen ochtend om 6.57 van het station Holl. Spoor uit Den Haag een extra trein zal vertrekken met ongeveer 150 man per soneel, onder wie ook het personeel der legaties. MELKVOORZIENING BAART NOG GEEN ZORG. Naar uit Den Haag gemeld wordt, baart de voorziening met consumptie- melk in het loopende weideseizoen geen zorg. Gezien echter de bezwaren, die de verschaffing van het noodige veevoeder in de komende stalperiode zal opleveren, is het niet uitgesloten te achten, dat dan tot het treffen van bepaalde maatrege len overgegaan zal moeten worden. OOGSTWERKZAAMHEDEN IN DEN WIERINGERMEER. Ook Zeeuwsche arbeiders gaan er werken Den laatsten tijd vertrekken vele land arbeiders naar den Wieringerineerpoldeï voor het verrichten van oogstwerkzaam- heden. Daarbij zijn er velen uit Zee land, in het bijzonder uit Z.-Vlaande ren. Vooral voor de laatsten is het een uitkomst, daar de vlasoogst in hunne streek voor 80 pet. mislukt is. Nu kun nen geroutineerde vlaswerkers denzelf den arbeid in dien nieuwen polder ver richten. In totaal komen er meer dan 200 in aanmerking. Na den vlasoogst kan een groot deel der arbeiders blijven voor korenzichten enz. De beperking van het gebruik van motorbrandstof zal ten gevolge hebben, dat er meer gebruik wordt gemaakt van handenarbeid. De goede korenzichters uit Zeeuwsch-Vlaanderen zullen dus voor een groot deel by het zichten van halm gewassen in den Wieringermeerpolder geplaatst kunnen worden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 30 Juni tot en met 6 Juli kwamen in onze provincie 5 geval len van besmettelijke ziekten voor, n.l. 2 gevallen van roodvonk te Oostkapelle (in één gezin), 1 te Oud Vossemeer (het 2de geval in één gezin) en 1 te Vlissin- gen. Voorts 1 geval van poliomyelitis anterior acuta te Tholen AANVRAGEN RIJ- EN NUMMER- BEWIJZEN. Voortaan moeten alle aanvragen aan den heer Commissaris der Koningin ter verkrijging van een rij- of nummerbewys door tusschenkomst van den Burgemees ter der woonplaats van den aanvrager worden ingediend, waarna de afgegeven rij- en nummerbewijzen direct aan de belanghebbenden zullen worden toege zonden. Ter Provinciale Griffie van Zeeland zal dus voortaan geen gelegenheid meer bestaan, om rechtstreeks aanvragen af te geven of bewijzen in ontvangst te nemen. DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN HET HANDELSREGISTER. Volgens de wet tot instelling van een handelsregister worden in dat register ingeschreven alle binnen het rijk in Europa gevestigde handelszaken en wordt het register gehouden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken, elk voor zooveel haar gebied betreft. Zoo heeft ook de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg by haar oprich ting een jaar of 20 geleden, zich van die taak gekweten, en het mag zeker wel als een der betreurenswaardige ge volgen van het gebeurde in Mei j.l. wor den aangemerkt, dat met het Oost-In disch Huis ook alle gegevens van de Kamer en dus ook het handelsregister, omvattende Walcheren, Zuid- en Noord- Beveland en Schouwen en Duiveland to taal verloren gingen. Men is nu met kracht begonnen dit verlies te herstellen en allereerst uit de gegevens bij de inspecties der belas tingen een lyst samen te stellen van hen, die voor inschrijving in aanmer king komen, om dan later mede aan de hand van de betrokken kwitanties na te gaan wie er ingeschreven stonden en wie al of niet betaald hebben. AFNAME SLACHTPLUIMVEE. Zooals uit een advertentie in dit num- mss blijkt, is da door transportmoeilijk heden uitgestelde afname van slacht- pluimvee, oude kippen en jonge hanen, thans geregeld, en zal plaats vinden op Woensdag 17 Juli a.s. Ieder die niet voldoende voer meer heeft, of niet meer kan krijgen, kan nu tegen voor het geheele land vastgestelde minimumprijzen het niet rendabele deel van sijn plulmveeatapel opruimen. ZATERDAG8 OP DEN DAM. Het was Zaterdag, vooral in de avond uren druk op den Dam en in de er op uitkomende straten, met name de Korte- delft en de Middelburgsche kooplieden, die er hun waren aan den man trachtten te brengen, hebben het, als wij het goed zien, met de verplaatsing nog zoo slecht niet getroffen. Als nu de noodwinkels, waaraan verleden week reeds goede vorderingen zyn gemaakt, terwijl ver schillende particulieren nog moeten be ginnen, gereed zyn zal het zeker nog drukker worden in het nieuwe centrum van Middelburg. DE VEE- EN VLEESCH KEURINGS DIENST. Aan den gemeenteraad is ter goedkeu ring voorgelegd de rekening 1939 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst, slui tende met een batig saldo van f 3918.48. DIEFSTAL VAN LOOD. De politie maakte proces-verbaal op tegen L. van B., uit Arnemuiden, die zich schuldig maakte aan diefstal van lood uit de puinhoopen by de Gortstraat. Zoo men weet, behoort alles wat tot de opstallen der vernietigde gebouwen be hoorde, thans aan de gemeenschap en is afblijven geraden. Een vrij groote hoe veelheid lood is by van B. in beslag ge nomen. MONUMENT ONGESCHONDEN GEBLEVEN. Naar wij vernemen is bij het verwy de ren van de zandzakken van het monu ment van Gebr. Evertsen in de Nieuwe Kerk gebleken, dat dit monument byna geheel ongeschonden is gebleven. GOES. VOOR DE(N) TIENDUIZENDSTE(N) GOESSENAAR. Aangezien Goes op 1 Juli j.l. reeds 9934 inwoners telde en de vermeerde ring in het le halfjaar van 1940 149 be droeg, is het niet onmogelyk, dat binnen korten tyd de 10.000ste ingezetene van Goes kan worden ingeschreven. Hoewel het de tijd niet is om hiervoor feestelijkheden te organiseeren, willen wij er toch aan herinneren, dat op de- ze(n) tienduizendste(n) reeds 2 spaar bankboekjes liggen te wachten, en wel een van het Gemeentebestuur, waarop f 25 is ingeschreven en een van „Vreem delingenverkeer", dat f 10 hierop liet in schrijven. Beide bedragen zyn door bij geschreven rente inmiddels eenigszins gestegen. Misschien vinden Handelsbelangen, de Hanze, Midza, e.a. hierin aanleiding om ook iets, hetzij in geld of natura, toe te zeggen. OM HET NIEUWE POSTKANTOOR. Vele werken heeft dë Rijksgebouwen dienst voorloopig van zijn programma geschrapt. Hieronder valt het nieuwe postkantoor te Goes niet. De kans blijft dus, dat in de toekomst begonnen wordt. HET MOOIE A. V. O.-WERK. Een tentje op de markt. Eenigen tijd geleden wijdden wy een artikeltje aan het nobele A. V. O.-werk: de zorg voor de arbeids-onvolwaardigen. Wij konden toen mededeelen, dat dit noodzakelijke werk ook in Zeeland krach tig en systematisch zou worden aange pakt. Dank zij de activiteit van den heer Klooté (vader van het weeshuis) is hier aan reeds gevolg gegeven. Zoo is nu ook op de Markt, tegenover het postkantoor, tydelyk een tentje ge plaatst, waarin de nieuwe rywielplaatjes te koop zijn, maar waarin zij ook tegen een kleine vergoeding worden gestem- 1 peld en op die wyze van naam en adres voorzien. Dit laatste is natuurlijk van veel belang by verlies en diefstal. Het bedrag, dat aan stempelloon binnenkomt komt het A. V. O.-werk ten goede. In het tentje zyn ook herkennings (identiteits) plaatjes te koop. Ook hier op worden naam en adres aangebracht. Vooral in dezen tijd, waarin we helaas herhaaldelijk hooren van bomaanvallen en evacuatie, verdient het dragen van zulk een plaatje aanbeveling. Verder verkoopt men hier ook kleine koperen adresplaatjes ter bevestiging aan aktetasschen, parapluies, enz. Ook practisch! Wy denken maar weer aan verliezen! Gaarne wekken wij onze lezers op dit sympathieke werk zooveel mogelyk te steunen, waarmee men dan in dit geval tevens zyn eigen belang dient. Dit tentje op de markt verdient een druk bezoek. wy kunnen tenslotte nog meedeelen, dat de hoofden van scholen ansichtkaar ten ter uitdeeling aan de leerlingen zul len ontvangen en dat de A. V. O. haar reeds uitgebreid werk nog heeft zien toenemen door de zorg voor oorlogsinva liden. Korfbal. Zaterdagmiddag is Togo op bezoek geweest by de korfbalvereeniging We- meldinge (K. V. W.) aldaar, om een wedstrijd voor de noodcompetitie te spe len, die in een 52 overwinning voor Togo eindigde. Ruststand 22. EERSTE BROEDVAL GEZIEN. Yerteke. Donderdag is door pannen- leggers op het „Noorden" op de lersek- sohe Bank de eerste broedval van oes ters gezien. De gelegenheid tot het halen vein mosselzaad uit de Noordeiyke provin ciën is opengesteld vanaf 16 Juli tot 11 Augustus a.s. Omdat er evenwel aan dit zaadhalen vele bezwaren zijn verbonden, is de Visschersvereeniging „Yerseke" voornemens 'n vergadering te beleggen, teneinde by de betrokken autoriteiten aan te dringen den datum van zaadhalen te verschuiven tot later, b.v. October November. Driewegen. Loop der bevolking over de maand Juni 1940. Vertrokken Klazina Paauwe, naar Heinkenszand, A 58; Willem J. van der Hooft, en gezin, naar 's Gravenpolder, Langeweg. Gevestigd: Adriaan Koeman, v. Oude- lande, B 25 naar Driewegen no. 152; Margaretha J. Leenman, van Goes, Gan- zepoortstraat 28, naar Driewegen no. 165; Jacob Goense, van Voorhout, Leid- sche straat 22 naar Driewegen no. 27; Adriana Verhage, van Wissenkerke C 70, naar Driewegen no. 78. Wemeldinge. Naar we vernemen, be staan er plaimen om weer een voetbal- vereeeniging op te richten. Nisse. De collecte voor het Nat. Hulpcomité heeft alhier opgebracht de som van f 429,45. In verband met de deviezenverorde ning 1940 en de verordening betreffende de behandeling van vyandelyke vermo gens wordt met betrekking tot de rijks postspaarbank het volgende medege deeld: a. aan houders van spaarbankboekjes die niet binnen het bezette Nederland sche gebied hun woonplaats hebben, ge woonlijk daar niet verblijven, noch al daar kantoor houden, wordt alléén van hun tegoed terug betaald, wanneer zy een vergunning van het deviezeninstituut kunnen overleggen; b. geen terugbetaling heeft plaats aan houders, die onderdaan zijn van, of hun woonplaats of verblyf hebben in landen die met Duitschland in oorlog zyn. Met ingang van 15 Juli a.s. zal, be houdens de hierboven aangehaalde be palingen, de dienst der rijkspostspaar bank weer geheel normaal functionnee- ren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wierden, H. Talsma te Neer-Langbroek. Te Zaltbommel (2e pr. pl.), J. van Dyk, cand. te Eindhoven. Te Hilligersberg (2e pr.pl.) B. C. Visser te Vorden. Aangenomen naar Valthermond, J. Luchies, legerpr. voorheen te Valther mond. Bedankt voor Loenen a. d. Vecht, P. Boerma, te Bolsward. Voor Eemnes-Bin- nen, J. W. Koster te Montfoort. Geref. Gemeenten. Beroepen te Meliskerke en Opheusden, C. v. d. Woesteyne, cand. te Rotterdam. Chr. Geref. Gemeenten. Tweetal te Nieuw-Vennep, P. van der Bijl, cand. te Sliedrecht en H, van Leeu wen, cand. te Ryswyk. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Deventer, J. Gron- loh te Bodegraven. Oorlogsschade Geref. Kerken. Naar de „Heraut" meldt, is by het Comité van Bijstand voor Oorlogsschade in de Geref. Kerken aan giften en col lecten ontvangen een bedrag van 70.000 gld. Van verreweg de meeste kerken is nog geen opgave ontvangen, zoodat nog belangrijke bedragen kunnen worden verwacht. Rotterdamsche kinderen naar Zeeland Ds F. A. den Boeft, Ger;ef. predikant te Rotterdam-Kralingen (voorheen te Kruiningen) heeft van Zeeuwsche vrien den het aanbod ontvangen om aan een 50-tal kinderen uit Kralingen eenigen tyd onderdak te verschaffen. De kinde ren zullen worden ondergebracht te Aar denburg, Oostburg en Schoondyke. Voor het plan is de medewerking van den bur gemeester en den arts van Oostburg ver kregen. OVERGANGSEXAMEN R.H.B.S. GOES Aan de Ryks Hoogere Burgerschool met 5-jarige cursus te Goes werden be vorderd: Van klasse I naar klasse II: J. J. Al- laart te Krabbendyke; J. de Bart te Heinkenszand; G. v. d. Berg te Goes, Mtj. Trimpe Burger te Kloetinge; A. S. BEDEKTE AANSPORING TOT BURGERGEVECHTEN? Zaterdag heeft de N.S.B. te Rotterdam in het openlucht-theater een byeenkomst gehouden, waar de heeren Woudenberg en Rost van Tonningen het woord voer* den. Vooral de laatste ging hevig te keer, althans tegen zyn „volksgenooten". Hulde bracht hy wy ontleenen een en ander aan de Telegraaf aan het Duitsche leger, dat van de Noordkaap tot de Alpen de volkeren, ook het Ne derlandsche, heeft vrygemaakt en daar mede den grondslag gelegd voor een ge lukkige toekomst, waarin sociale recht vaardigheid zal heerschen in een groote gemeenschap van bloedverwante volke ren. Maar wat de eigen medeburgers" be treft Toch willen wy niet provoceeren, wij willen met volkomen legale middelen stryden maar wy gaan den strijd niet uit den weg. Als mijn kameraden mij nu vragen of zij op straat wapens mogen dragen, dan verbied ik dat niet, al doe ik dat zelf niet, omdat ik geen bloed van volksgenooten aan myn handen wil heb ben. Spreker keerde zich verder tegen het „politieke Christendom". Thans zit het, zoo zeide hy, van achter den preekstoel tegen de N.S.B. te hitsen. Het dreigt hier net zoo te gaan als in Berlijn, waar ds Niemöller in zijn bontmantel de kapi talisten in bescherming nam. Maar zoo als men in Duitschland aan zyn optre den een einde heèft gemaakt, zoo zul len wy het hier ook met zyn soortgenoo- ten doen, desnoods door ze eenvoudig bij den strot te grijpen. Het is maar goed, dat het hier zoo dui delijk gezegd wordt. Ons volk weet nu althans wat het van de zyde der N. S. B., zoo deze de kans krygt, te wachten staat. J. Dekker te Goes; A. v. d. Ende te Goes, P. M. Felius te Kloetinge; Da. Ca. Geen- se, J. Geensen, G. Gillissen te Goes; W. Fr. Jansen Verplanke te Kruiningen; P. Joosse te Goes; G. E. Kostense, Krui ningen; Wy. van Krieken te Goes; La. Maas te Kolynsplaat; H. Merison, M. E. Nordlohne, te Goes; H. de Rijk te Baar land; Ca. W. Verbrugge te Kruininger, C. M. Blomaard te Kloetinge; B. den Exter v. d. Brink te Goes; H. Trimpe Burger te Kloetinge; A. J. Glerum to Wemeldinge; M. Goud, te Schore; J. T, Laport te Goes; H. Nieuwenhuire te K;. pelle (Z.)E. W. van Oeveren te Wol- phaartsdijk, D. Oranje te Goes; Ga. Phaff te Goes; Ma. M. C. Polderman te Kruiningen; C. W. Provoost te Hans- weert; J. Smith te Hansweert; J. Staal te WilhelminadorpMtj. Traas te Waar de; P. Verhage te Kruiningen: L. van Zaltbommel te Goes; W. v. d. Dussen te Krabbendyke. Afgewezen 7, Herexa men 1. Van klasse II naar klasse EU: Ga. den Dekker te 's Gravenpolder; P. A. de Graag te Goes; P. Goudswaard te Kort- geneW. den Herder te Wolphaartsdyk Aa. M. v. d. Hooft, te Kloetinge; L. J. Kegge te Goes; E. Q. Lenshoek te Kloe tinge Ea. A. J. G. Looyen, C. M. J. Meij- ler te GoesK. Minnaar te 's Gravenpol der; J. P. Mol te Kapelle, Wa. J. Snoek, Ga. J. A. v. Strien te Goes; P. G. v. d. Weele, te Kolynsplaat; Aa. M. S. van Zweden, Goes; A. v. d. Dussen te Krab- bendijke; Ja. J. Bazen, A. P. Buijs, Rje. Dekker, Aa. S. Duvekot, J. M. Geense. Ja. M. Haeck, te Goes: C. J. van Heel te Kloetinge; W. de Jonge, R. C. Kloet te Goes; Ja. Sa. Kosten te Kruiningen; A. M. Kostense te KruiningenJ. v. d. Maas te Waarde; G. Markusse te Kortgene; H. J. Meijer te Kruiningen; Ja. J. Mol te Wolphaartsdyk; Aa. J. v. Oeveren te WolphaartsdykJ. Th. Steketee te Goes, Ga. J. H. Steketee te Baarland; J. L. Verhoeks te Goes; P. H. v. d. Weele te KolijnsplaatI. Willemsen te Goes. Af gewezen 5, herexamen 2. Van klasse III naar klasse IV Fa. C. Birkhoff en J. A. v. d. Does te Goes; L. Drijgers, 's H. Abtskerke; L. A. N. Elenbaas, Krabbendyke; G. P. Felius Kloetinge; J. Chr. v. Fraassen, F. M. Franken en F. J. Gillissen te Goes; Ja. M. Heijboer te WolphaartsdijkC. P- J- v. Iwaarden, Kruiningen; J. J. Maas, KrabbendijkeJy. Makkenze, P. J. Ruis' aard en J. D. Vermaas te Goes; C. v. d. Waa, 's Heer Arendskerke; M. J. kerke, Kolynsplaat; A. A. Zwijsen, Goes; A. A. Allaart, Krabbendijke; C. Blomaard, Kloetinge; G. van Dijke, T. Dijkgraaf en W. S. Duvekot, Goes; L J. de Graaf, 'sH. Arendskerke; P. de Lange Goes; Eth. M. Oele, 'sGra venpolder; Mtj. Ossewaarde, Goes; A. P. Paasse, Hansweert; J. D. Paauwe, Borssele; C. Rottier en J. Rus, Goes; Walrave, Wemeldinge; Ga. L. Zwaan, Wilhelminadorp; Aa. M. Wouter sett HoedekenskerkeS. R. Eversdyk, Kor - gene. Afgewezen 11. Herexamen 2. Van 4A naar 5A: P. M. v. d. Berge, J. Chr. M. Glerum, Kruiningen; Ma. A Griep, Heinkenszand; B. Korstanje, F. Laport, Goes; J. Remynse, Wolfaard' dyk; Ma. L. de Roo, Goes; Mtj. S. Snoep, Kapelle; J. A. Warren, Borssele; J. w' se, Kattendijke; J. Waveryn, Kruim gen. Afgewezen 6. Van klasse 4B naar 5B: J. v. d. Bers, M. A. de Bruyne, Ny. J. Coppoolse, Goe

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2