mm Dagblad voor de Provincie Zeeland EERSTE BLAD Ons Zeeland. gen en Verpaclitingen ogramma - ZATERDAG 13 JULI 1940 54e JAARGANG - No. 237 Buitenland Opnieuw schepen In het Kanaal door bommen getroffen. 0e plaatsvervanging en opvolging van den Franschen Staatschef. De strijd in de Middellandsche Zee duurt nog voort. De vrede op den Balkan. Japan stuurt een gezant naar Batavia. De werkverruiming In onze provincie. Wijzigingen bij de Land en Zeemacht. De Tandartsen krijgen Goud. haar functie 15 de- ir voorloopig zal deze omvang zyn. ——OHM jraak, Batten, ^boedel, v. d. Harst, 'eiland, Terpstra. tuis enz., Kram. ^oonhuis met schuur jel, Kram. Joosland, Woonhuis, |r, Woonhuis en win- [nspan en Veldvruch- L3 Juli 1940. |l4.4 M. NCRV-Uitz. 18.10 Schriftl., medit. Ik (gram.). 9.00 Apol- 10.15 Gram. 11.15 In gram. 12.00 Ber. 2.45 Ber. ANP. 1.00 j-kest en gram. 2.30 30 Chr. lectuur. 3.30 Jzing. 4.45 Gram. 5.00 5.45 Orgelspel en Bijbelvertellingen, purs- en Pijperscorps 7.30 Causerie „Zei- He meren". 8.00 Ber. into. 8.40 Causerie 9.00 Bel Canto. 9.45 en -orkest (opn.) £ng. 10.15—10.30 Ber. f5 M. VARA-Uitz. 1. 7.15 Ber. Eng. 7.30 InP., gram. 9.30 Ber. ram. 10.00 Orgelspel, en soliste. 11.15 Ber. Ilaamsch. 11.45 Esme- 12.00 VAR A-orkest. 12.45 Ber. anp. 1.00 |45 Gram. 2.00 Ber. 3.15 Ber. Fransch. lelichting. 4.15 Repor- |el. 5.00 Ber. Duitsch. 6.00 Gram. 6.15 Ber. IRA-orkest. 7.00 Re- I Ramblers. 8.00 Ber. J ANP. 8.30 Ber. Eng. Ih. 9.00 Esmeralda en I Ber. Eng. 9.45 Ber. 3er. Duitsch. 10.15 ..1511.30 Ber. Eng. U Juli 1940. I 114.4 M. AVRO. 8.00 5.00 NCRV. NCRV. 8.10 Gew. muz. renw. 9.30 Gew. muz. fEvang. Luth. Kerkd. deren. 12,00 De Capo- 12.45 Ber. ANP., 00 De Vagebonden en ^bespreking. 2.20 Trio- Ivarieerd concert en tnieuws ANP. 5.00 ting. 6.30 Gew. muz. am. 7.30 Reportage. Il5 Gram. 8.45 Bram 1st. 10.15—11.30 Ber. 75 M. KRO-Uitz. 11.15 ih. 7.15 Ber. Eng. 7.30 dag. 7.45 Gew. muz. Ber. ANP. 9.30 Ber. lam. 11.15—11.30 Ber. Ber. Vlaamsch. 12.00 Ijn Troubadours. 12.30 fcsch. 12.45—1.00 Ber. lm. 2.00—2.15 Ber. Eng. 3.30 Pianovoor- Ie Meesterzangers" en Duitsch. 5.15 Gram. 3.15 Ber. Eng. 6.30 [)0 Reportage. 7.20 uitsch. 8.15 Ber. ANP Ber. Vlaamsch. 9-00 ^mentsorkest en so- 9.30 KRO-Amusem-- [sluiten den dag. 9-45 loO Ber. Duitsch. 10.10 PP. 11.15—11-30 Ber. - Uitgave: N. V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Goes Postrekening 44455 Telefoon 2438 Bijkantoor Middelburg: Fa. Bockhandel J. J. F A N O Y, Lange Giststraat 34 en Noordweg 155, Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Abonnementsprijs f2,60 per kwartaal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vlissingen f 0.20 Los^e nummers 5 cent Advertentiën 30 cent per regel Ingezonden mededeeüngen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of rnotfo 10 cent extra Bij contract belangrijke korting de .Ie trossen tusschen :kers aan het we Dit nummer bestaat uit twee bladen. Een correspondentie over „Brabant in het jongste verleden" in „De Tijd" be gint als volgt: „Er zijn lieden, die de belangen van de Nederlandsche gemeenschap en de in druk, welke deze gemeenschap naar bui ten vestigt, niet bevorderen met te be weren, dat vóór het uitbreken van den oorlog ons land in een stadium van ver val is geraakt. Er mogen vele menschen op vervul ling van hun wenschen hebben gewacht, waar ter wereld was dat niet het geval, ontelbaar toch waren de voorzieningen, welke op allerlei gebied hier zijn getrof fen en waarvan men in hooge mate de zegeningen genoot". De schrjjver wijst dan verder op veler verkeerde beschouwing omtrent Bra bant. Zoodra de gelegenheid hem gun stig was zegt hij heeft de Brabander gesterkt door een wil die tot daden drong, met alle capaciteiten waarover hy beschikte, de hand aan den ploeg gesla gen en getoond in staat te zijn, zijn pro vincie op een plan te brengen waardoor hij evenwaardig, in sommige opzichten meerwaardig werd aan overige deelen des lands. Ongeveer hetzelfde kan ook van Zee land worden gezegd. Wat een pracht-land is dit ons ge west. Altijd weer komt men onder den in druk van het eigen, in vele opzichten onovertroffen schoon, dat deze provin cie biedt. Waar wordt als in Zeeland het oog bekoord door de welige landouwen, het golvend graan, de pracht van fruit- en vruchtboomen? Hier is wel in zeer bijzondere mate de rijkdom van den bodem beïnvloed door de vruchten van de cultuur. Hier is in den vollen zin bewaarheid het woord, dat de hand des vlijtigen ge zegend zal worden. Rijke vruchten heeft de deskundige en intensieve bewerking van den bodem af geworpen, zoo zelfs, dat Zeeland niet alleen vanwege het natuurschoon, maar ook door haar kostelijke vruchten tot ver in het buitenland bekend geworden is en beroemd. Zeker, het is hier geen paradijs. Niet alle wenschen zijn vervuld. Er zijn ook hier moeiten en zorgen. Maar als geheel genomen kan toch ge zegd worden, dat hier een welvarende bevolking wordt gevonden, die rustig en met overleg alle middelen aangrijpt om de schatten van den bodem productief te maken en op die wijze werkzaam te zijn tot het heil en de welvaart van volk en vaderland. Dit geldt voor hen, die in land- en tuinbouw werkzaam zijn. Maar ook, en niet minder, van hen die door een ver standig bestuur van polders en water schappen, van provincie en gemeenten een rustige ontwikkeling mogelijk ma ken. Maar wat van Brabant gezegd wordt, geldt ook hier: „Er zijn lieden, die de gemeenschappelijke belangen het best meenen te bevorderen, door naar buiten den indruk te wekken, dat we in een toestand van verval zyn geraakt." Het is een kleine, maar luidruchtige groep, die van wat bereikt werd niets goeds weet te zeggen en die daarom meent, dat een nieuwe gemeenschap, des noods met geweld, gesticht moet worden. Het is biet een groep, die op eeniger- ieigebied reeds iets gepresteerd heeft. Zy heeft het nog niet verder gebracht dan op luidruchtigen toon becritiseeren wat anderen deden. En tóch eischt zij voor zich het recht °P> om hier op elk gebied de leiding te nemen. Ons Zeeuwsche volk heeft echter der gelijke leiding en dergelijke leiders niet noodig. Zeeland, hoewel klein, is een zeer be- angrjjke provincie geworden, niet door Brekende critiek, maar door rustige roeid door theoretische kennis te pa- nmetpractische arbeid, door met taaie Warding te worstelen en te werken, te bewaren en te bouwen. oge ons Zeeuwsche volk, wars van rev°lutionair gedoe, op den ingesla- |aanWeg en vertrouwend voort- ha^1 Yorde. °°k in de toekomst open- rpv ,.at "iet in het bewandelen van dpn ,,102ai1re Pa(ien, maar in het hou- an Gods geboden, grooten loon ligt. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Eenheden gevechtsvliegtuigen en duik bommenwerpers van het luchtwapen vielen op 11 Juli vliegvelden, haven installaties en wapenfabrieken in Zuid en Midden-Engeland, alsmede scheeps- doelen voor de Oost- en Zuidkust van Engeland aan. In de havens van Ply mouth en Lowestoft werden de haven installaties door bommen getroffen, jn Portsmouth en in de industriëele bedrij ven by Burton-upon-Trent ontstonden door bomtreffers hevige branden. In het Kanaal gelukte het een tank schip van 15.000 br. t. alsmede 4 koop vaardijschepen, met een totalen inhoud van 15.000 br. t. tot zinken te brengen, en 9 andere koopvaardijschepen door voltreffers zwaar te beschadigen. Tijdens deze aanvallen schoten zoowel onze ge vechtsvliegtuigen-, duikbommenwerpers als jagers verscheidene vijandelijke jachttoesteJlen neer. Het werpen van bommen door den vijand in West-Duitschland was gering en veroorzaakte geen schade. De totale verliezen van den vijand bedroegen gis teren 13 vliegtuigen, waarvan 3 door luchtdoelartillerie. Zeven eigen vliegtui gen worden vermist. Dc successen van de oorlogsmarine en het luchtwapen in den handelsoorlog hebben voor Engeland een gevoelige hoogte bereikt. Tot 8 Juli 1940 zijn tot zinken ge bracht: a. door torpedotreffers en mijnen van onze duikbooten: 1.920.439 br. t.; b. door onze zeestrijdkrachten aan de or pervlakte en andere zeestrijdmiddelen: 1.362.461 br. t.; c. door aanvallen van het luchtwapen 1.046.313 br. t. Hierdoor is in totaal sedert het begin van den oorlog 4.329.213 br. t. vijan delijke of voor den vijand nuttige han- delsscheepsruimte vernietigd. Bij dit getal tot zinken gebrachte schepen komen nog meer dan 300 hoofd zakelijk door het luchtwapen beschadig de schepen, die gedeeltelijk zoo zwaar getroffen werden, dat zij niet verder gebruikt kunnen worden of als gevolg van de noodzakelijke reparaties maan den lang niet te gebruiken zijn. GROOTE LUCHTGEVECHTEN BOVEN HET KANAAL. Vele duizenden Engelschen hebben in de afgeloopen twee dagen geweldige luchtgevechten kunnen volgen, aldus de correspondent te Stockholm van het „Hamburger Fremdenblatt". Vooral de Duitsche aanvallen op het konvooi aan de Engelsche Zuidkust is van heel nabij door de Engelsche kustbevolking gade geslagen. Het is volgens de Engelsche bladen het grootste luchtgevecht ge weest, dat Engeland tot dusver heeft beleefd. Het schouwspel is fantastisch geweest. De geheele kust was een groote vuurspuwende wal van zwaar en licht afweergeschut. Op zee werden de hui zenhoog boven de schepen deinende gol ven door de neervallende bommen ge troffen, terwijl hoog in de lucht het wil de spel was te zien van de jacht- en gevechtsmachines, die achter elkander aan raasden. De Duitschers zyn gekomen in twee machtige aanvalsgroepen, tel kens ongeveer 40 bommenwerpers en vele jagers. Op het oogenblik, dat de Britsche jagers opstegen, stortten de Duitsche jagers, die op groote hoogte dit oogenblik hadden afgewacht, zich op hun tegenstanders. Er ontspon zich een wilde strijd, die spoedig leidde tot een gevecht van machine tegen machine. Steeds weer zagen de angstig saam- geschoolde menschenmenigten op het land, die ondanks alle waarschuwingen buiten bleven, vliegtuigen brandend in zee storten. Met onrust werd vastgesteld, dat de Duitsche bommenwerpers zich weinig om het razende afweervuur sche nen te bekommeren. Het kanongebulder was zoo hevig, dat het te Londen duide lijk werd gehoord. Het snel toenemen van de Duitsche luchtaanvallen, die nu, zooals men in Engeland niet langer kan verheimelijken, dag en nacht zonder onderbreking boven het eiland worden ondernomen, heeft de algemeene nervositeit van de bevolking ten zeerste doen toenemen. DE ENGELSCHE LUCHT- AANVALLEN. Het D. N. B.: Engelsche vliegers hebben in den nacht van 8 op 9 Juli een Noord-Duitsche bad plaats aangevallen. Hierbij werd het kur- haus door twee dynamiet- en veertien brandbommen getroffen, waardoor het dak, de zaal en de kelder werden ver nield. Twee andere dynamlet-bommen vielen in een klein riviertje. Bij een aan val op een badplaats aan den Rijn wer den door vijf bommen verscheidene woonhuizen en gebouwen ernstig bescha digd. Andere nachtelijke bomaanvallen van Engelsche vliegers waren gericht op kleine plaatsjes waarbij in hoofdzaak terreinschade werd aangericht. EERSTE MINISTERRAAD ONDER PETAIN BIJEEN. Uit Vichy verluidt, dat daar gister avond de eerste ministerraad bijeen is gekomen onder Pétain als hoofd van den staat. Gelijk te verwachten was, hebben daarbij de ministers collectief hun ont slag aangeboden en daarmede den weg vrijgemaakt voor de vorming van een uit twaalf leden bestaand nieuw kabinet. De lijst der nieuwe ministers is reeds vanmorgen gepubliceerd. Minister-president is Pétain, plaatsver vangend minister-president Pierre La- val, Minister van landsverdediging is Weygand. De leden van het kabinet worden offi ciéél minister-staatsseretarls genoemd. Ook is een aantal onder-staatssecreta rissen benoemd. BERN. D. N. B.: Het „Journal Officiël" publiceert naar uit Vichy wordt gemeld, de volgen de constitutioneele acte betreffende de vervanging en opvolging van den staats chef Wij, maarschalk van Frankrijk, chef van den Franschen Staat, bepalen op grond van de wet van den 10 Juli 1940: 1. In geval wij om de een of andere re- i den verhinderd zijn de functie van staatschef uit te oefenen, vóór de natie de nieuwe Grondwet geratificeerd heeft, neemt de plaatsvervangende minister president, Pierre Laval, deze functie van rechtswege over. 2. Is Pierre Laval om de een of an dere reden verhinderd dan wordt zijn plaatsvervanger door den ministerraad met een meerderheid van 7 stemmen be noemd. Tot zijn ambtsaanvaarding wordt zijn functie door den ministerraad uit geoefend. RADIOREDE VAN PéTAIN. Maarschalk Pétain heeft een rede ge houden voor de Fransche radio. Hij stelde in de eerste plaats vast, dat de Nationale Vergadering hem uitge breide volmachten heeft verleend. De re geering ziet zich geplaatst voor de grootste moeilijkheden, die Frankrijk ooit gekend heeft. Het gaat er om, het verkeer in het land te herstellen en de Franschen terug te brengen tot hun haardsteden en hun arbeid. Vervolgens besprak Pétain de houding van Engeland en zeide, dat de aanval der Britsche vloot op de half ontwapen de Fransche schepen door niets te recht vaardigen is. Hierop gaf Pétain een uiteenzetting van de nieuwe politieke structuur van Frankrijk. Van nu af aan zal het be stuur des lands over twaalf ministers verdeeld zijn. Zij worden terzijde ge staan door secretarissen-generaal. Aan het hoofd van de Fransche provincie zullen gouverneurs staan. Ook deed Pétain de mededeeling, dat de Fransche regeering voornemens is, haar zetel naar het bezette gebied te verplaatsen. De Fransche regeering heeft by,de Duitsche regeering geïnfor meerd, of het mogelijk is, Versailles vry te geven. Pétain keerde zich tegen het interna tionale kapitalisme en socialisme, die hand in hand waren gegaan om Frank rijk uit te buiten. Hij gaf de verzekering dat de arbeid en het gezin "van nu af aan beschermd zouden worden. Tot slot wekte Pétain de Franschen op, vertrou wen in hem te hebben. Het Italiaansche legerbericht meldt: De zeeslag van 8 en 9 Juli is nog niet definitief ten einde. Onze verkennings vliegtuigen hebben gistermorgen een vij andelijke vlootformatie ontdekt bestaan de uit twee slagschepen, een vliegtuig moederschip en eenige lichte eenheden, die kruisten in de zone van Malta en die, als konvooi dienende voor vijf groote ge laden schepen, zich bewoog in de rich ting van de Levant. Gewaarschuwd door onze verkenningsvliegtuigen ste gen onze bombardementstoestellen on middellijk in korten afstand achter el kaar op. Gedurende eenige uren werd de vij andelijke formatie achtervolgd en on derworpen aan het optreden van onze eskaders, die zonder zich te bekomme ren om het zeer hevige afweergeschut van de vijandelijke schepen, daalden tot op eenige honderden meters hoogte, ten einde hun doel beter te treffen. Een schip is stellig tot zinken gebracht, twee torpedobootjagers werden ernstig ge troffen en een daarvan moest de red- digsbooten uitzetten. Het vliegtuigmoe derschip, getroffen door een bom van zeer zwaar kaliber, stopte plotseling. Aan boord was brand uitgebroken, het geen men van boven af kon waarnemen, terwijl eenige schepen het vliegtuigmoe derschip te hulp snelden. Vier bombar dementstoestellen, die van het vliegtuig moederschip waren opgestegen, werden door onze bommenwerpers brandend neergehaald. Twee van onze toestellen zijn niet teruggekeerd. Tijdens het gevecht van 9 Juli heeft de artillerie van onze kruisers vijf tor pedovliegtuigen en drie bommenwerpers neergeschoten, een daarvan, nog gela den met bommen, ontplofte en viel in het water. In Noord-Afrika was er bedrijvigheid van de luchtmacht en van onze lichte colonnes voorbij de grens van Cirenaica. In Oost-Arika zijn met zeer doeltref fend resultaat de vliegvelden van Ber- bera en Burao gebombardeerd. In Kenya werd de basis van Wajir aangevallen, waar twee Engelsche jagers in een ge vecht werden neergehaald. Al onze vlieg tuigen zijn op hun bases teruggekeerd. EEN VERKLARING VAN DEN TURKSCHEN MINISTER-PRESIDENT Gistermiddag, tijdens de zitting van de Turksche Kamer, heeft de minister-pre sident een rede Uitgesproken, waarin hij den toestand van Turkije besprak ten aanzien van den oorlog. Hij zeide o.m., dat Turkije trouw blijft aan zijn vriendschappen en vastbesloten is zijn eigen onafhankelijkheid te verde digen. Intusschen volgt het den loop der gebeurtenissen. Hij voegde hieraan toe, dat Turkije er nooit aan heeft gedacht zijn naburen aan te vallen en zich er over verheugt, dat zijn naburen dezelfde ge voelens te zijnen opzichte toonen. 375 aanwezige afgevaardigden hebben hun vertrouwen in de regeering uitge sproken. De diplomatieke redacteur van Ste- fani schrijft: Aan het streven van Rome en Berlijn om den vrede in Zuidoost- Europa te handhaven, meent een deel van de buitenlandsche pers een inter pretatie te kunnen geven, volgens wel ke dit voornemen der As-mogendheden te danken is aan het feit, dat zij in den oorlog tegen Engeland verwikkeld zijn, doch dat hierna het conflict tot ge noemd deel van Europa zou kunnen worden uitgebreid. In dit opzicht werd zelfs een toespeling op Rusland ge maakt. In bevoegde kringen te Rome doet men uitkomen, dat deze interpretatie volkomen foutief is, dat Rome en Ber lijn wenschen, dat de vrede op den Bal kan, zoowel wat het heden als de toe komst betreft, zal worden bewaard en dat geen enkele bedreiging van de zijde der As-mogendheden bestaat tegen on verschillig welk land, of het deel uit maakt van de Balkangroep of daarbui ten ligt. Het spreekt vanzelf, dat de vrede, dien de As-mogendheden op deu Balkan willen handhaven, een recht vaardige vrede moet zijn, waardoor bij gevolg de oude verdragen zullen moeten worden herzien. D.N.B. Tot het onderhouden van de diplomatieke betrekkingen met Neder- landsch-Indië heeft de Japansche regee ring, volgens Domei, besloten, een ge zant naar Batavia te zenden. De post zal bezet worden door den vroegeren Ja- panschen ambassadeur in Warschau, Sako, die zoo spoedig mogelijk naar Ne- derlandseh-Indië zal vertrekken. Dit bericht komt niet onverwacht. In het laatst van Juni werd reeds uit Ja pan gemeld, dat dit land omtrent zui ver Nederlandsche aangelegenheden be sprekingen voert met de Duitsche re geering doch in aangelegenheden, die Ned.-Indië betreffen, rechtstreeks met Batavia onderhandelt. De heer Sako zal de eerste buiten landsche gezant in Indië zyn. In nor male tyden worden de internationale aangelegenheden van Indië in en van Den Haag uit behandeld. WIE HEEFT ER GRONDEN TE EGALISEEREN 7 De Rijksdienst voor werkverruiming zet zijn arbeid regelmatig voort, gaat verder met de werken, die onderhanden zijn en bereidt nieuwe voor. In Oostelijk Z.-V laanderen b.v. wordt regelmatig gewerkt aan het uitdiepen van de grachten van Hulst. Een 90 man zal daar nog wel een paar maanden arbeid vinden. Een nieuw object in dit district vormt de verbetering van deWeste- lijke Rjjkswaterleidingvan Sas van Gent naar Terneu- z e n. Hier is werk voor 150 man en zal een f 50.000 verloond worden. In WestZeeuwsc h-V laan deren is het particuliere werk te Sint Kruis, dat men er onderhanden had, tij delijk onderbroken, maar eerstdaags zal men er weer mee beginnen, zoodat hier 50 man aan den slag kunnen. De ruilverkaveling van den SerPau- luspolder is in een vergevorderd sta dium van voorbereiding, zoodat mis schien tegen den winter een begin ge maakt kan worden met de reorganisatie van deze 450 H.A. Dit wordt een werk van f 70.000. Aan den polder Kruiningen is men nog niet begonnen. Als de gevolgen van de inundatie daar weggewerkt worden, zal er heel wat te doen zijn. Het bureau gaat verder voort met de- voorbereiding van andere werken. Wie gronden wil laten egaliseeren met behulp van rijkssubsidie enz. doet goed zich daar nu voor aan te melden. Het voorbereidend werk kan dan in de zomermaanden plaats hebben, zoodat met den winter met de egalisatie kan be gonnen worden. BESLUITEN VAN GENERAAL CARSTENS. De Staatscourant bevat verschillende besluiten van den generaal-majoor N. T. Carstens, die daartoe is gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche Weer macht in Nederland. Daarbij wordt o.a. met ingang van 15 Juli aan een aantal beroepsofficieren op het door hen gedaan verzoek een eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend, terwijl eveneens verschillende re serve-officieren met dien datum eervol ontslag verkrijgen. Voorts worden met ingang van 15 Juli de cadetten-vaandrig van het derde stu diejaar van de Kon. Mil. Academie be vorderd tot tweeden luitenant. Onder hen vallen ook de cadetten-vaandrig van dat studiejaar, die in opleiding wa ren voor het leger in Ned.-Indië. Van de opper-officieren verlaten den dienst: de luitenant-generaal J. van An- del van de artillerie en de gepensionneer- de luitenant-generaals S. g. N. Nauta Pieter, W. F. Sillevis en J. H. Carstens, commandanten van luchtverdedigings kringen. Voorts de generaal-majoors J. Harberts (artillerie), A. A. van Nijnat- ten, W. F. A. Hackstroh (infanterie), H. D. S. Hasselman (artillerie), A. Numans (intendance), F. A. Vaillant en W. N. Becking (genie). Verder treden af de reserve-generaal- majoors H. de Jong (inspecteur land storm) en J. H. Fruyt van Hertog (in fanterie): Door de bekendmaking van de Devie- zenverordening, waarbij bepaald is, dat alle onbewerkt goud ten verkoop moet worden aangeboden aan de Nederland sche Bank, was het onzeker geworden of tandartsen zouden kunnen doorgaan met de goudbewerking van tanden en kiezen. Naar wij vernemen heeft het deviezen- instituut besloten, dat de tandartsen met de normale goudbewerking kunnen doorgaan en dat voor hen goud, in de hoeveelheid, welke zy voor de uitoefe ning van hun beroep noodig hebben, be schikbaar zal worden gesteld. Naar wy verder vernemen, zijn by het deviezeninstituut reeds honderden aan vragen van tandartsen om goud te mo gen koopen, binnengekomen. Het ligt voor de hand, dat het aantal aanvragen in de komende dagen nog wel zal toe nemen, aangezien iedere tandarts voor zyn praktyk goud noodig heeft. Binnenkort zal de officieele regeling van de toewyzing wel bekend worden ge maakt. Zeker is in ieder geval, dat de tandartsen hun werkzaamheden op den gewonen voet kunnen voortzetten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 1