1 i Binnenland Uit de Provincie Aan he| Moeilijkheden voor Alexandrië. Verklaring van den Engelschen Minister Halifax over den toestand in het Naburige Oosten. De Duitsch-italiaansch-Hongaarsche besprekingen. Aanslag op president Roosevelt. De handel in buitenlandsche fondsen verboden. De spoorweg over den afsluitdijk. Hbt werk aan de Vlake-bruggen. „Een volk, dat leeft, bouwt aan z'n toekomst". burI I I I 1 Stefani, hebben Italiaansche vliegtuigen wederom talrijke verkenningsvluchten genaak' in verschillende zeehavens van de ivuddeJ andsohe Zee, teneinde de Brit» sche vioots try'.trachten, die zich in Zui delijke, Z.-Oosteiyke en Z,-Westelijke richting hadden teruggetrokken, te ver kennen. De vijandelijke eskaders veranderden verschillende malen van koers, teneinde de verkenners aldus op een dwaal spoor te brengen. Vandaag wisten de Italiaansche bommenwerpers echter den geheelen dag de Engelsche schepen te bereiken en te volgen. Niettegenstaande het hevige vuren van het afweergeschut zijn talrijke vijandelijke bodems door bommen van groot kaliber beschadigd. Vier Britsche jachtvliegtuigen, die van een vliegtuigmoederschip waren opge stegen, zyn door Italiaansche toestellen tijdens luchtgevechten neergeschoten. DAGORDER VAN MUSSOLINI. ROME. D.N.B. Mussolini heeft als op perbevelhebber van de Italiaansche strijdkrachten een dagorder tot de vloot gericht, waarin hij zegt, dat de vloot- strijdkrachten van het fascistische Italië op 9 Juli de eerste ontmoeting met de Britsche vloot in de Middellandsche Zee glansrijk hebben doorstaan. DAGORDER CHEF GENERALEN STAF ITALIAANSCHE LUCHTMACHT (D.N.B.) De chef van den generalen staf van het Italiaansche luchtwapen, generaal Pricolo, heeft een dagorder uit gegeven, waarin wordt gezegd: Den 8en en den 9en Juli zijn door de prachtige prestaties van ons luchtwapen geken merkt. In het verloop van dezen oorlog zullen deze prestaties gedenkwaardig blijven, omdat zy voor het eerst voor ons een klassiek voorbeeld vormen van een massaal optreden door eenheden van de luchtmacht tegen eenheden van de zee macht en omdat daarbij resultaten zijn behaald, die in elk opzicht van beslissen de beteekenis waren. Driehonderd vliegtuigen hebben van hun vaak ver verwijderde bases in de Egeïsche Zee, in Libyë, in Apulië, Al banië, Sicilië en Sardinië uit, de vijande lijke eskaders, ondanks den hevigen luchtafweer, herhaaldelijk met bommen van het zwaarste kaliber aangevallen en getroffen, de formaties uiteen gedreven en deze gedwongen voortdurend van koers te veranderen. Onze escadrilles bommenwerpers heb ben in nauwe samenwerking met onze roemrijke marine de voornemens van de vijandelijke eskaders verijdeld. Deze heb ben daarop onze wateren moeten verla ten, zonder ook maar een van hun doel einden te hebben bereikt. Uit betrouw bare neutrale bron en uit fotografische documenten is bevestiging gekregen van de zware beschadigingen, die ons lucht wapen op de Engelsche schepen heeft veroorzaakt. De houding van deze pilo ten is voorbeeldig geweest, evenals de organisatie en de uitvoering van de ma noeuvre. De Italiaansche druk op Alexandrië de belangrijkste vlootbasis van Enge land in het Oostelijk gedeelte van de Middellandsche Zee, wordt steeds groo- ter, aldus de oorlogscorrespondent van het D. N. B. in het Middellandsche Zee gebied. De laatste 24 uur ronkten de Italiaan sche bommenwerpers vier maal over de haveninstallaties. De bommenregen ver oorzaakte op vele plaatsen een blijvende schade. Weliswaar kunnen de brandstof fen, die bij deze aanvallen in vlammen zijn opgegaan, gedeeltelijk en met ver traging van Suze uit worden vervangen, waar groote petroleumopslagplaatsen aanwezig zijn, dis voorloopig nog niet aan een Italiaanschen aanval waren blootgesteld. Niet te vervangen zijn die haven- en verdedigingswerken, dokken, kranen, tanks, vliegtuighangars, waar voor slechts voor een gedeelte bepaalde reserveonderdeelen in de depots klaar liggen. Dit alles moet ingevoerd worden uit Engeland via Kaap de Goede Hoop en de Roode Zee. In militaire kringen acht men het nog slechts een kwestie van tijd of de Brit sche vloot zal de haven van Alexandrië als belangrijk steunpunt moeten opge ven. De Engelsche minister van buitenland- sche zaken, Lord Halifax, heeft gisteren in het Hoogerhuis een verklaring afge legd over het naburig© Oosten. Ten aanzien van Egypte verklaarde hy, dat de Britsche regeering sedert de deelneming van Italië aan den oorlog nooit druk had uitgeeofend op de Egyp tische regeering om haar er to© te bren gen Italië den oorlog te verklaren. Het is intusschen volkomen duidelijk, dat de Britsche strijdkrachten in Egypte, zoo verklaarde hij verder, die op verzoek van de Egyptische regeering aanzienlijk ver sterkt zijn, hun operaties tegen Italië op Egyptisch souverein gebied moeten uit voeren, Engeland heeft het vast© voor nemen zijn verplichtingen tot verdedi ging van Egypte na te komen. Wat de Pale sty nsche kwestie betreft verklaarde Halifax, dat de toestand al daar, „afgezien van enkele daden van bandietendom", rustig is en dat in het land thans „ordelijke toestanden" heer- schen- Ten aanzien van Turkije zette Hali fax uiteen, dat Engeland door de nauw ste banden met dezen staat verbonden blijft. Het verdrag met Turkije blijft evenzeer bestaan als de „vriendschap en sympathie" tusschen beide volken. Tenslotte zeide Halifax den moed te hebben om te gelooven, dat Engeland ln staat is zijn vrienden en bondgenooten in dit deel van de .wereld, d.w.z. in den Balkan en het Naburige Oosten, iedere hulp en iedere bescherming te doen ge worden. Engeland zal zijn streven en den oorlog met alle macht voortzetten. HONGARIJE KRIJGT EEN EEREPLAATS IN NIEUW-EUROPA. Alle Italiaansche bladen, aldus Stefani wijden uitvoerige commentaren aan de besprekingen te München, waar Hitier, in tegenwoordigheid van graaf Ciano en minister Von Ribbentrop, de Hongaar- sche ministers Teleki en Csaky ontving. Volgens de „Messaggero" is het ge sprek van Hitier en Ciano met Teleki en Csaky, om den invloed welke daarvan zal uitgaan op den loop der gebeurte nissen in het Donau-bekken, op den Bal kan en in het geheele Westelijke bekken van de Middellandsche Zee, van de groot ste beteekenis. Na de Russische bezetting van Bes- sarabië en de Boekowina, is het in het wezenlijke en dringende belang van alle Donau- en Balkanvolken gewenscht en noodig, dat zich geen nieuwe „coup de théatre" voordoet. Het blad zegt er ze ker van te zijn, dat Hongarije nooit iets zal doen, dat op eenigerlei wijze de plan nen van den vijand zal kunnen begunsti gen. Ansaldo, de hoofdredacteur van de „Telegrafo", schrijft in zijn blad, dat de bezetting van Bessarabië voor de gevoe lens der Hongaren en hun nationalen trots een soort van zweepslag was. Fei telijk was het oogenblik weinig gunstig en wel, omdat de Asmogendheden in een oorlog zijn gewikkeld, die bestemd is 't oude Europa te veranderen en een nieuw Europa op te richten. Wat den Balkan echter betreft, hebben zij om bijzondere redenen van dit oogenblik er belang by, dat daar de vrede gehandhaafd blijft. Het is waarschijnlijk, zoo vervolgt An saldo, dat de Hongaarsche regeerings- leiders opnieuw de bevestiging hebben gekregen van het warme begrip, dat Ita lië en Duitschland hebben voor de Hon gaarsche verlangens en voor de offers, welke Hongarije zich thans getroost door met het geweer aan den voet te blijven. Die bevestiging zal stellig vergezeld zijn gegaan van de verzekering, dat de huidige status-quo van den Balkan niet verstoord zal worden en dat het tijdelijke offer van Hongarye niemand eenig voor deel zal brengen. In het nieuwe Europa, dat Italië en Duitschland bezig zijn te vormen, zal Hongarije een eereplaats krijgen over eenkomstig zijn heldhaftige traditie en zijn geestelijke beteekenis. PETAIN ERKEND DOOR DE REGEERING VAN INDO-CHINA. De meeningsverschillen tusschen de regeering-Pétain en de regeering van In- do-China zijn, naar Domei meldt, bijge legd. De gouverneur-generaal Catroux blijft in functie en erkent de regeering- Pétain. De bijlegging van de meenings verschillen zou door bemiddeling van den commandant der Fransehe vloot in O. Azië, vice-admiraal Decoux, tot stand zijn gekomen. GENERAAL MITTELHAUSER AAN BRITSCHE ZIJDE De vroegere opperbevelhebber van het Fransehe Levant-leger, generaal Mittel- hauser, zou de Palestijnsche grens zijn gepasseerd en zich ter beschikking van de Engelschen hebben gesteld. Zondag j.l. heeft men naar eerst thans bekend is geworden, ontdekt, dat de rails van de spoorlijn, waarover Roosevelt's speciale trein van Hyde Park naar Was hington is gereden, op een plaats losge maakt waren. Mogelijk is dus, dat men op president Roosevelt een aanslag heeft willen plegen. Een aantal dwarsliggers was op, deskundige wijze verwijderd, zoo dat de daders waarschijnlijk gezocht moeten worden onder degenen die met het spoorwegbedrijf op de hoogte zyn. HET BEWAPENINGSPROGRAM VAN ROOSEVELT. De speciale boodschap, die Roosevelt tot het Congres heeft gericht, vraagt 2,1 milliard dollar contant en 2,6 mil liard dollar als machtiging voor later te plaatsen bewapeningsorders. Het doel, aldus de boodschap, is o.a. de verdere uitvoering van het program ma tot uitbreiding van de vloot, dat be oogt, een marine te vormen, die tegen iedere mogeiyke combinatie van vy'an- deiyke vlootstrydkrachten is opgewas sen; voorts de voltooiing van de uit rusting van een landleger van 1,2 mil- lioen man, ofschoon de sterkte van het leger in vredestijd natuurlyk geringer zal zyn, en verder het vormen van een reserve aan tanks, kanonnen, munitie enz. voor nog eens 800.000 man of een totaal van 2 millioen man, voor het geval de mobilisatie van zulk een strijd kracht noodzakelijk mocht zijn. In zyn bijzondere boodschap aan het congres, waarin 4.8 milliard dollar voor bewapeningsdoeleinden gevraagd wor den, verwijst president Roosevelt naar de „grondig veranderde wereldsituatie" en spreekt hy over het op handen zyn van „nieuwe bedreigingen", die het noodig maakten daaraan het hoofd te bieden. wy zullen onze wapenen niet in een aanvalsoorlog gebruiken. Wy willen onze mannen niet voor het deelnemen aan Europeesche oorlogen uitzenden, maar wij willen een aanval tegen de Vereenigde Staten of tegen het Weste- lyk halfrond afslaan. De voornaamste les van het verloop van dezen oorlog is, dat een gedeeltelyke bewapening niet voldoende is. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. BESCHIKKING VAN DEN WAAR NEMEND SECRETARIS-GENERAAL VAN HET DEP. VAN FINANCIëN. De waarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departe ment van Financiën, heeft in een be schikking van gisteren bepaald, dat de handel in buitenlandsche fondsen verbo den is. Als buitenlandsche fondsen worden aangemerkt die effecten, welke ingevol- de de deviezenverordening 1940 art. 2 lid 2 als buitenlandsch zyn aan te mer ken. In aansluiting op het bericht over het handelsverbod voor buitenlandsche ef fecten laten wy hieronder het daarin be doelde artikel 2 van de deviezenverorde ning 1940 volgen: Lid 1. Voor de toepassing van deze verordening en de krachtens deze veror dening gegeven bepalingen worden als binnenlandsch aangemerkt a. Betaalmiddelen, voor zoover zy in bet bezette Nederlandsche gebied de hoe danigheid van wettig betaalmiddel be zitten. b. Geldswaardige papieren, effecten en vorderingen, voor zoover zy binnen het bezette Nederlandsche gebied betaal baar zyn en de schuldenaar ingezete ne is. c. Andere onlichamelijke zaken, voor zoover de daaruit voortvloeiende vorde ringen uitsluitend jegens ingezetenen kunnen worden geldend gemaakt. Lid 2. Alle andere betaalmiddelen, geldswaardige papieren, effecten, vor deringen en andere niet-lichamelijke za ken worden voor de toepassing van deze vordering en krachtens deze verorde ning gegeven bepalingen als buiten landsch aangemerkt. Lid 3. Het Deviezeninstituut kan met bindende kracht beslissen, of waarden, als bedoeld in het eerste en tweede lid als binnenlandsch of als buitenlandsch zyn aan te merken. ADRES AAN DEN RIJKSCOMMIS SARIS VOOR DEN WEDEROPBOUW. De Friesche Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft zich met een adres gericht tot den rijkscommissaris voor den wederopbouw in verband met de be richten, dat opnieuw de plannen voor den aanleg van een spoorwegverbinding over den afsluitdyk zyn ter hand geno men. Genoemde Kamer heeft zich voor deze gelegenheid van den beginne af sterk ge ïnteresseerd en reeds bij schrijven van 4 Juni 1929 bij den toenmaligen minis ter van waterstaat erop aangedrongen, om de voorbereiding en het vaststellen der plannen voor den spoorwegaanleg over den Afsluitdijk en de uitvoering van de benoodigde werken met zoodani- gen spoed te doen plaats hebben, dat, als de Afsluitdijk gereed was, ook het spoor wegverkeer daarover zou kunnen plaats hebben. De voornaamste factoren, welke de waarde van deze spoorwegverbinding be palen, zijn de volgende: 1. Het vervoer van land- en tuinbouw producten, speciaal melk, groente, vroe ge aardappelen en slachtvee van Fries land naar de groote steden in het wes ten des lands. 2. Het vervoer van verschillende in dustrieproducten en landbouwhulpstof- fen uit het Westen des lands naar Fries land. 3. Voor het internationaal verkeer voorziet deze Iyn in een rechtstreeksche verbinding Noord-HollandFriesland Noord-Duitschland. Het snelvervoer van land- en tuinbouwproducten uit deze bei de provincies naar Noord-Duitschland zal beter geschieden, wanneer dit traject een onderdeel wordt van de lijn Amster damAfsluitdijkHamburg. 4. De lyn over den Afsluitdijk geeft een snelle rechtstreeksche verbinding tusschen GroningenFriesland en de haven van Amsterdam. 5. Voor het reizigersverkeer kan sinds de invoering van het knooppuntenstel sel door de Ned. Spoorwegen nog ge noemd worden de ontlasting van de knooppuntstations Zwolle en Amers foort. EIND 1940 HOOPT MEN KLAAR TE ZIJN. Zooals men weet Is „De Schelde" het herstel van de vernielde bruggen by Vlake opgedragen. In het begin is er over dit reuzewerk wel eens erg optimistisch gesproken. Men dacht dat dit in acht dagen wel op te knappen zou zyn. Dit blijkt nu tegen te vallen. Drie volledig doorgeknapte overspanningen van 69 m lengte ieder en met een totaal gewicht van ruim een millioen kg, laten zich niet een, twee, drie weer repareeren. Men moest volgens het Dagbl. v. Z. besluiten tot den bouw van een construc tie, die, rustend op in het kanaal gehei de palen, over de brug heengrijpt. Met takels zullen dan de zes gebroken deelen opgetrokken en in nieuw verband wor den gebracht. Zoover is men echter nog niet. Eerst moesten de midden-stukken uit de vaste brugoverspanningen worden gehaald, wat inmiddels gebeurd is en thans is men o.m. aan het opbreken van de betonlaag uit het rydek. Binnenkort hoopt men met de werk zaamheden aan den constructiebouw te beginnen en is die gereed, dan zal eerst de buitenste spoorbrug worden aange pakt, opdat het spoor althans over één baan te gebruiken is. Loopt alles mee, dan zal men misschien met Sep tember de spoorlyn weer kunnen gebruiken tus schen Kapelle en Kruinin- g e n. Hoeveel tyd de overige werkzaamhe den zullen vorderen is nu nog niet te zeggen. Intusschen heeft men goede hoop, dat tegenhet einde van dit jaar alle drie bruggen weer in orde zullen zijn. Het is nog een meevaller, dat de drie basculebruggen totaal ongeschonden zyn en perfect werken; ook de brugpijlers hebben van de dynainiet-ontploffingen niet geleden. MIDDELBURG. UIT HET VOLK—VOOR HET VOLK VERGADERT. Gisterenavond hield de Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. de Graaf, opende de bijeenkomst met woorden van welkom tot de niet talrijke aanwezigen. Jaarverslag. Hierna bracht de secretaris-penning- meester, de heer L. A. Schenk, het jaar verslag over het jaar 1939/1940 uit, het 75ste verslag der vereeniging. In dit verslag herinnert de secretaris aan het feest op 7 Augustus van het vorig jaar en constateert hij, dat door den oorlog aan verdere feestelijkheden in dit jaar niet kon worden gedacht. De Volkszangschool gaf op 8 Juni 1939 haar openbare les. Het aantal leerlingen der school be droeg by het begin van den cursus 240, waarvan 208 meisjes en 32 jongens. Per 1 Mei 1940 waren deze cijfers resp. 219, verdeeld over 180 meisjes en 39 jon gens. De teruggang wordt voornamelijk verklaard doordat de kinderen van „Kin- derzorg" blijkbaar geen lust of tyd meer hadden de lessen bij te wonen. Bij zijn installatie als burgemeester van Middelburg heeft dr mr J. van Walré de Bordes, het beschermheerschap der Vereeniging aanvaard. Op 1 Mei 1939 telde de Vereeniging 130 gewone en 179 buitengewone leden, totaal contribueerend f 522,50. Dank zij een flinke actie van een ledenwervings commissie, konden in dit jaar 36 gewone en 70 buitengewone leden worden inge schreven. Door bedanken, vertrek of overlijden, moesten 11 gewone en 15 bui tengewone leden worden afgevoerd, zoo dat op 1 Mei 1940 de Vereeniging telde: 155 gewone en 234 buitengewone leden, in totaal contribueerend een bedrag van f651. Het ledental zou ongetwijfeld nog ster ker zijn uitgebreid bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Vereeniging. De daarvoor opgerichte commissie heeft maar „half-werk" kunnen doen. Dit neemt niet weg, dat het bestuur de com missie buitengewoon erkentelijk is voor haar goede bedoelingen en het door hen ingezamelde bedrag gaarne heeft aan vaard en meteen heeft doorgegeven aan het Middelburgsche Hulpcomité. Het voegde daaraan uit eigen middelen een bedrag van 10 maal f75 toe, zoodat in totaal f 1062,90 aan getroffen ingezete nen ten goede zal komen. Helaas moet in dit verslag melding gemaakt worden van 't Bestuursbesluit alle in uitzicht gestelde feestelykheden af te lasten. Slechts zal het Overzicht over de laatste 25 jaren verenigings leven worden uitgegeven en zullen alle leden dit binnenkort ontvangen. Op die wyze wordt een traditie in stand ge houden, daar ook by het 25- en het 50- jarig bestaan een dergeiyk boekje ver scheen. By menigeen zal de vraag rijzen wat er in de toekomst van de Vereeniging zal worden, nu van het hoofdwerk der Veieeniging in de eerstkomende tyden wel niet veel zal kunen komen. Maar daarnaast is de Vereeniging toch te lang in de thans zoo zwaarbeproefde stad werkzaam geweest en heeft zy zooveel By de opening van de vergadering der Staten in Overyasel, heeft de Com missaris der Koningin, Mr A. E. baron van Voorst tot Voorst een rede gehou den, waarin hy de bevolking opwekte, de gebeurtenissen, die over ons zyn ge komen, moedig te dragen, gelijk ons voorgeslacht zooveel tegenslagen moe dig heeft gedragen. Men kan een overwonnen volk zyn in een bezet gebied, zoo zeide spr. en toch zijn nationale fierheid en waardigheid behouden. In dit verband citeerde spr. een uit spraak van J. G. Fichte uit „Reden an die Deutsche Nation", naar aanleiding van de Fransehe bezetting in Duitsch land in het begin der negentiende eeuw, luidende: „Wy zyn overwonnen; of wy nu tegelyk ook veracht en met recht veracht willen zyn, of wy bij alle an der verlies ook onze eer willen verlie zen, dat zal nog altyd van ons zeiven afhangen. De stryd met de wapenen is geëindigd, maar nu verheft zich, als wy het willen, de nieuwe stryd van begin selen, zeden, van karakter." De toekomst van ons volk ligt in Gods hand, zoo vervolgde spr., maar wij zyn nog een volk dat leeft en een volk, dat leeft, bouwt aan zyn toekomst. Onder gewijzigde omstandigheden zal ons werk moeten geschieden. De nieuwe toestand, waaronder wij zullen hebben te leven, zal veel van ons en ons volk vergen. Doch wij moeten trachten in het belang van onze Neder landsche gemeenschap, ons mooie vader land, schouder aan schouder te staan, ten einde, aldus spr., in vol vertrouwen en degelijke karaktervastheid het beste te bereiken, dat mogelyk zal zyn. nuttige en aangename uren aan de bur gerij geschonken, dat het alleen daarom al aller plicht moet zijn haar zoo noodig ook in andere hoedanigheid, in stand houden. De heer Kögeler vroeg het woord naar aanleiding van dat deel van het verslag, dat handelt over de afdracht van het geld aan het Middelburgsch Hulpcomité. Het heeft spreker gespeten niet in de vergadering aanwezig te kunnen zijn, toen tot die afdracht besloten werd, te meer omdat hij voorzitter van het Hulp comité is. Anders had hij toen reeds van de gelegenheid gebruik gemaakt, om namens dat comité te danken voor deze mooie geste. Gebleken is, dat „Uit het VolkVoor het Volk" niet alleen haar naam eer aan doet in tijden van voor spoed, maar ook in tijden van druk en tegenspoed. De vereeniging heeft ge toond mede te willen werken aan de bestrijding van den nood, die te Middel burg hoog is gestegen. De voorzitter dankte den heer Köge ler voor zijn waardeerende woorden. Het spyt de vereeniging, dat zij niet meer kon doen, maar zy heeft gedaan wat 'zy kon. Financieel verslag. In zijn financiëel verslag noemt de heer Schenk het een zeldzaam feit in de geschiedenis der Vereeniging, dat de penningmeester een jaar afsluiten kan met een batig saldo van ruim f 500. Dit feit heeft zich in het voorgaande jaar voorgedaan: geopend met een kassaldo van f 317,93, eindigde men met f 889,39, dus een overschot van f 571,46. Het fees: op 7 Augustus stelde aan de kas der vereeniging geen eischen, want de buurt- commissies droegen met andere samen f 390,50 af en de uitgaven waren f387,72. De Volkszangschool gaf aan ontvang sten f360,30, aan uitgaven f692,71 te zien, zoodat de exploitatie hiervan de kas f 332,41 kostte. De bijdragen der ouders stegen van f 143,70 tot f 188,50. Aan contributies van leden werd dit jaar ontvangen f 663,50, waarmede het record behaald werd van de laatste 25 jaren. De rekening werd goedgekeurd. De heeren mr P. C. Adriaanse, G. W. Graafhuis en J. W. Kögeler, die als be stuurslid periodiek moesten aftreden, werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag deelde de beer Adriaanse mede, dat de Buurtcommissie Lange- en Kortedelft spontaan voldaan heeft aan den wensch van Uit het Volk en zijn kassaldo, zijnde f 160, aan het Hulpcomité heeft afgedragen. De voorzitter hoopte, dat deze mode- deeling nog andere buurtcommissies mag doen besluiten in denzelfden geest te handelen. De heer v. d. Myle deelde mede, da. de bekende lampen der vereeniging, die by optochten gebruikt werden, zyn ver brand, doch dat het vaandel ongeschon den is gebleven. De voorzitter richtte zich aan het einde der vergadering tot den heer K0' geler en wees er op, dat het bestuu onder zyn leden wel reeds lang eenige raadsleden telde, doch geen wethouder. Hy vindt daarin aanleiding den hee Kögeler geluk te wenschen met zijn wet houderschap en weet, dat de raad daar- mede een goede keuze deed. Spr. hoop J dat de heer Kögeler vele jaren aoo m gelijk onder minder moeilyke omstandig heden deze taak zal mogen vervullen dit hem veel genoegdoening en g®noegf. j zal mogen verschaffen. (Instemming v de leden.) Onder een dee| electriciteit is ontstaan. Dit verschynse Zeeland. De zaak Is dat den Duitschen zl kondigde verdij de verbruikers op schen stroom in zyn gekomen. Het vastrecht pageerd om het vorderen. De oml ter oorzaak, datf wordt, en daar houders nu de dr Te Amsterdam genomen om de te komen en te maatregelen in ging genomen. My dunkt dat dj te geschieden. Als v.zoo doorf recht o n recht, als zoodanig geve Het is billykl wordt dat de vastl val niet meer bel gewone tarief het] De heer KögeleJ den en de daarr ming. Het was ej moeilyke opdrach| goede wenschen heeft zich een od steld of er ook c| bonden waren ter stuurslidmaatscha| verwachting, dat j alsnog wel niet optreden, meende tot bestuurslid te Anders is hy van houder beter geh^ vereeniging kan De voorzitter zd te stellen, dat het tot actief werk kg lichting heeft va de hoogte is waij ten opzichte van Hierna werd dei Het boekje, bevj van het verrichtej en met 1939194 over de 75 jarer sedert 13 Juni 18 gesteld artikel var taris-penningmeestL innert er aan, dat| 75 jaar trouw is doelstelling, by de den datum geforn burg's ingezetenen, ringen, tentoonsta als anderszins, ni] bezig te houden en voor al wat schoc wakkeren". De opr andere tyden dan ken uit het feit, dl 1500 personen een] ging bywoonden, tuin en in hetzelfd| dige en muzikalJ Schouwburg moest J werden later tel scnilderyen en tel seerd. Bij den aanl weg- en de kanaal! organiseerde de vel Juli 1867 haar ee Op 1 September "k Floraliatentoonstel 1881 een huisvlyttl 1882 bood de vereel bestuur enkele blo<f werken aan. In 1^ St.-Nicolaasfeest vc organiseerd en in de Volkszangschool 63 meisjes opgericl van de vereeniging en ook aan het opl eemging tot Bevordl delingenverkeer hed grooten stoot gegel Herinnerd wordt xj den vliegerwedstrijd staan van den Kind tot 1922, die gedi Jaarlijks door ruiml bezocht. f Met eere worden van de eerste voorzf O- N. de Stoppelaai tot 1899 en L. K. vanaf dat jaar tot i de samensteller er o| thans alle richtingJ dat zy den steun varu van thans zal mogl Op het artikel voll Mies wat in de laatf vereeniging al of nl niet anderen is verrï net werk van de Volkszangschool. MIDDELBURÜSCI 's zaterdag! Het Middelburgse] mede, dat vaSf lederen Zaterdag oor hen, aan wie J me zy aanvroegen afhalen. I tv

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2