s 1DE ZEEUW 1 Het jaarverslag der Z.L.M. bedrijf ielburg ekerd Mi. 2emw'" Engeland neemt de Fransche vloot in heslag. Berichten I dollar gekoppeld yWEEDEBLAD Bevil Granville ibeg£ijp Je, niet waar?" Uit de Provincie Onderwijs Gemengd Nieuws Automobielen In ons Ford- UL KRUGER. M. DE DREU. wil blijven publicatiën NOORD-BEVELAND. VAN pnten zijn biljet ent de vluchte- teleden elkander |t Europeesche be- iians ook voor de het Duitsche rijk jhe gebied. Het lot |t Duitsche rijk het aruit eens de Ger- uitgeweken, onder omen., *end, dat het Duit- lig in welken vorm ji dit groot-Germaan- liieden, er ook nooit zich te hoeden voor soortgelijken over- ^.pril 1940 via Noor- nd beraamde. Ivoor hun bestaan Germaansche vol- .eid af om naar bui- Lppelijk politiek en j vormen, een front, van een ieder recht ten, omdat de ver gen van iedere natie /ersterking van het id beteekent en om- groot militair-po»" Iten der ruimte be- ook een levendige ■hen in wezen ver- rger Fremdenblatt heeft de Fransche Ut alleen op po»"®* j economisch Iken. Zij heeft ofti- and tusschen Pa» i franc op te heffe» oelen aan den Am®" Voorloopig is ics per dollar vas ers welke op 9 m je nieuwe Fransche jveedsche Rijksban» 'ranschen franc Z 9.00 tot 9.30. WOENSDAG 10 JULI 1940. Nr 234. In de heden (Woensdag) te Goes ge houden vergadering van de Z.L.M. werd het jaarverslag over 1939 aangeboden. Aan dit lijvig dossier ontleenen wij, dat het aantal afdeelingen gelijk bleef, n.l. 69. In December werd de afd. Oudelan- de'opgericht. De oprichting van een drie tal andere afdeelingen in Zuid-Beveland is in een vergevorderd stadium van voor bereiding. De afdeeling Tuinbouw telde eind 1939 15 tuinbouwvereenigingen met 416 leden. Het aantal jeugdafdeelingen bedraagt thans 10. De oprichting van meer jeugd afdeelingen ligt in het voornemen, waar toe reeds de noodige stappen zijn ge daan. Binnenkort hoopt het bestuur in iederen kring één of meer jeugdafdee lingen te hebben. De toestand van de Maatschappij is gunstig te noemen. De financieels posi tie is goed. De rekening 1939 sloot met een batig saldo van f 395,90. Het leden tal ging met een 40 personen vooruit. De oprichting van de Z.J.L., de ver- eeniging van de jongeren, heeft plaats gehad. Dit is zeker als een stap in de goede richting te beschouwen. Verschil lende aanvragen tot het oprichten van jeugdafdeelingen zqn reeds gedaan. Een volledig overzicht te geven van alle op het landbouwhuis en daarbuiten door de Z.L.M. en haar instellingen ver richte werkzaamheden is niet wel dóen- Ijk. Deze z\jn zeer omvangrijk en belang rijk toegenomen door de Regeerings- maatregelen voor den landbouw. Dat het werk der Z.L.M. hoofdzakelijk in het tee- ken van de huidige omstandigheden heeft gestaan behoeft geen betoog. Een van de meest belangrijke instel lingen van de Z.L.M. is wel het boek- houdbureau met den daaraan verbonden Accountantsdienst. Steeds meer gaat men het groote nut van dit Bureau in zien. Het mag zich dan ook in een ge- stadigen groei verheugen. Als gewoonlijk was het secretariaat met werkzaamheden van allerlei aard overladen. In het winterseizoen zijn door de secretarissen en den leider van het Boekhoudbureau weer een groot aantal lezingen over verschillende onderwerpen gehouden. Het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau heeft slechts één schatting verricht. Het Rechtskundig Bureau verstrekte ver schillende adviezen aan de leden. Tevens werden enkele zaken van meer algemee- nen aard aanhangig gemaakt. Naar de meening van het bestuur kan nog meer gebruik gemaakt worden van dit bureau dan tot nu toe. Evenals andere jaren gaf de werktui gencommissie in het verslagjaar ver schillende adviezen betreffende de wer king en aanschaffing van landbouwma chines aan belanghebbenden. Verschil lende machines werden in de practijk ge demonstreerd. Het dagelijksch bestuur der afd. Tuin bouw hield verschillende vergaderingen. Het organisatiewerk stond in het teeken van den strijd om het behoud. Door de mobilisatie kon aan uitbouw niet worden gedacht. De eenmaal opgezette proeven met medewerking van den Rijkstuin- bouwconsulent worden afgewerkt en waar noodig voortgezet. Het Boekhoud bureau ging voort met het verwerken der gegevens van het kostprijsonderzoel» De vraag werd in studie genomen of het soms wenschelijk zou zijn er naar te streven dat een sterke, specifieke Ne- derlandsche Tuinbouw-Órganisatie zou worden gevormd, welke in dezelfde or- l^'satorische verhouding staat tot het j -L.C. als de afdeeling Tuinbouw tot de Z.L.M. F E UILLETO N door JOSEPH HOCKING. -o_ „Juist. Je bent naar mij toegekomen, ie P1? J'e te helpenmaar ik kan iio? pen' ala Je mÜ ie vertrouwen »iet schenkt." Seth Trelyon scheen zijn best te doen, gezegd had °P nemen' wat de ander ,,Dat zie ik nog niet duidelijk," zei hij men groP a kalmte. „Ik ben bij u geko- ak „6n u §evraagd, wat u doen zou, r, .f"*1 was en een rijke tin-ader ont- de nki- en u Vraagt mij daarop, waar VpJ?18 en dat wou ik u liever nog niet "enen, tenminste nog niet dadelijk." stem 'ocaat leunde achterover in zijn' 'te bewaren.ed °m Zijn kalmte henIL!!eb Kgen je gezegd' dat ik hegin- om een "J? yerSulming aan te vragen Nu vnr,V°,! g onderzoek in te stellen. schenk™ t16 Vergunning heb je de tus- ftenkomst van een advocaat noodig. Sech Trelyon knikte. U' a^s Je hij mij komt, om te vragen Herinnerd wordt aan de opening der lagere landbouwschool op Walcheren. Er zijn gehouden 19 algemeene twee jarige landbouw- en 12 tuinbouwcursus- sen, 5 eenjarige landbouwcursussen voor volwassenen, terwijl een tweejarige cur sus in hoefbeslag werd beëindigd en het eerste gedeelte van zulk een cursus werd gegeven. Dit alles is voor Zeeland nog veel te weinig. Er zijn nog veel jongens, die in den winter tijd te over hebben, zonder dezen te benutten door een cur sus te volgen. Dit is te betreuren, doch ook, dat sommige gemeenteraden van het platteland zoo weinig medewerking be- toonen. De lagere landbouwscholen en de Rijkslandbouwwinterschool werden goed bezocht. Ook op het gebied van het landbouw- huishoudonderwijs zit de Z.L.M. niet stil. Er zijn thans vier scholen, te Zierikzee, Terneuzen, Tholen en Kortgene, deze beide laatste werden op 1 Febr. en 21 Dec. geopend. Te Wolfaartsdijk en Schoondijke wer den ambulante cursussen gehouden. In 1939 zijn 73 cursussen in Huishou delijke Voorlichting gegeven, welke uit gaan van een commissie, waarin de Z. L.M. ook een voorname plaats inneemt. Eén cursus is gehouden in eerste hulp bij bedrijfsongevallen. In het verslagjaar heeft de Z.L.M. we derom haar bemiddeling verleend voor den verkoop van partijen inlandsche gerst aan Nederlandsche brouwerijen. In het oogstjaar 1939 werden bij de gewas- senkeuring aangegeven 5907 h.a. win ter- en zomergewassen tegenover 7345 h.a. In 1938. De afzet van pootaardappe- len is door den oorlogstoestand onzeker geworden. Volgens de tellingen waren er in Zee- i land 25.380 melkkoeien. Over het alge meen was de veehouderij niet zeer ren dabel. De grootte van den Zeeuwschen paardenstapel was 30.055, w.o. ongeveer 19.855 werkpaarden boven 3 jaar, 6130 van iy2 tot 2i/2 jaar en 4070 veulens. Voor een beperkt aantal goede fok- dieren was afzet met redelijke prijzen. De prijzen voor alle schapen waren be droevend slecht. De varkensfokkerij was behoorlijk loonend. De mesterij was dit in het begin niet, doch werd later loo nend. Ook nu weer was de vraag naar stamboekgeiten en volbloed lammeren grooter dan het aanbod. In het alge meen was de gezondheidstoestand van den veestapel gedurende het jaar 1939 vrij gunstig. De werkzaamheden der V.P.Z. bepaal den zich in hoofdzaak tot het organisee- ren van het Pullorumonderzoek der die ren op de fokbedrijven en de vermeerde- ringsbedrijven en tot het nemen van de noodzakelijke maatregelen inzake het se- lecteeren der dieren. Aan de 6 deelne mers van een cursus kon het diploma als selecteur der V.P.Z. worden uitgereikt. Van hun diensten werd in 1939 ovenwei nog weinig gebruik gemaakt, in tegen stelling met hetgeen in andere provincies geschiedde. De zoozeer veranderde eco nomische omstandigheden doen de ver wachting wettigen, dat zij het in de toe komst nog wel eens erg druk zouden kunnen krijgen. Inzake den tuinbouw wordt gemeld, dat de volle grondsgroententeelt tenge volge van de zeer strenge vorst moei lijkheden ondervond. Alle fruitgewassen, met uitzondering van de bramen, heb ben een goeden oogst gegeven. Ten opzichte van de fruitprijzen kan vermeld worden dat deze wat de appels, peren en pruimen betreft over het alge meen laag waren. Alleen de bedrijven die in staat waren prima kwaliteit af te le veren hebben een hoogereii prijs voor hun producten bedongen. Het verslag wordt beëindigd met den wens -h, dat het volgende onder minder moeilijke omstandigheden zal kunnen worden samengesteld en dat als in 1943 de Z.L.M. haar eeuwfeest viert, zij krach tiger moge zijn dan ooit te voren. ZOMERPOSTZEGELS 1940. De verkooptermijn van de zomerzegels welke aanvankelijk op 13 dezer zou slui ten, is in verband met de tijdsomstandig heden tot en met 31 Octobeer 1940 ver lengd. dat stuk voor je in orde te maken, moet je mij vertellen, waar het terrein gele gen is." „Ja, dat zie ik," zei Seth Trelyon. „Nu, ik zal er eens over denken." „Er nog eens over denken? Wat heb je daaraan? Je moet toch weer bij mij terecht komen. Als je mij het bewijs kan geven, dat dat stuk grond werkelijk zoo rijk aan tin is, wil ik de kosten van de vergunning wel voor je dragen. Daarop moeten we dan een maatschappij oprich ten." „Vergeet u mij heelemaal?" „Neen, zeker niet. We moeten vooruit een schikking maken, die voor beide partijen aannemelijk is." „Zoo!" zei Seth. „Nu, ik zal er eens over nadenken." „Is het hier in de buurt?" vroeg de advocaat. „En als dat zoo was?" „Nu, dan zouden we gemakkelijk ge noeg de zaak voor elkaar kunnen krij gen. De gronden hier in de buurt zijn voornamelijk het eigendom van meneer Bedvoir, meneer Treleaen en kolonel Hendy. Als ik bevonden heb, dat je goed geraden hebt, dan zou ik naar den eige naar van het stuk grond kunnen toegaan en schikkingen treffen." „Zoo, zijn die drie heeren de eigenaars van de gronden hier in de buurt?" DE RICHELEU BUITEN GEVECHT GESTELD. DE FRANSCHE VLOOT TE ALEXANDRIë ONTWAPEND. De Britsche minister van marine, Alexander, heeft gisteren in het Lager huis medegedeeld, dat het Fransche slagschip Richeleu door vliegtuigen en met luchttorpedo's in de haven van Dakar is aangevallen. De Ri cheleu ligt met het achterstuk onder water in de haven. De Richeleu behoort tot de nieuwste slagschepen van de Fransche vloot, de andere werden Jean Bart, Clemenceau en Gascogne genoemd. Van deze is nog al leen de Richeleu van stapel geloopen. Ze meet, evenals de andere 35.000ton en is gewapend met acht kanonnen van 38.1, vijftien van 15.2, twaalf gepaarde van 10 en acht enkelvoudige, van 3.7 lucht- afweerkanonnen, benevens 4 zeevlieg tuigen. De snelheid bedraagt 31 knoopen en de machines vertegenwoordigen 155.000 pk. Het schip is 242 m lang tegen de de zer dagen beschreven Dunkerque 214 en 33.1 m breed. Uit een verklaring van de Britsche marine-autoriteiten over den toestand van de Fransche vloot in Alexandrië blijkt, dat de Engel- schen den Franschen admiraal Godfroy eischen gesteld hebben geljjk aan die van Oran. Inziende, dat voor de Fransche schepen in een vreemde haven, in aanwezigheid van een verre superieure Britsche vloot, geenerlei mogelijkheid bestond om volle zee te bereiken, heeft generaal Godfroy volgens deze verklaring de volgende voorwaarden aangenomen, 1. Zijn schepen te brengen in een toe stand, welke het hun niet meer mogelijk maakt de volle zee te bereiken. Deze toe stand zou worden bereikt doordat men nog slechts zooveel brandstof aan boord liet als noodig zou zijn voor havendoel einden. 2. Zijn schepen te demobiliseeren. Dit is geschiedt door uitlevering van zekere deelen der bewapening, die in de be scherming werden gesteld van Fransche autoriteiten te land. 3. De bemanningen zoo zeer te vermin deren, dat allen nog het ter bewaking en instandhouding der schepen noodige aan tal matrozen aan boord is. Men is op het oogenblik bezig met de uitvoering van deze voorwaarden. De le den der bemanning zullen naar Syrië ge bracht worden en "van daar verder naar Frankrijk worden vervoerd. Uit Singapore wordt gemeld, dat het 43.450 ton groote Fransche stoomschip He de France door de Britsche ma rine-autoriteiten in Singapore op 3 Juli in beslag is genomen, toen het op weg van de Vereen. Staten naar Australië de haven van Singapore binnenliep. De lie de France ligt onder Britsche vlag in Singapore voor anker. ZUID-BE VEL AND 's Gravenpolder. De j.l. Zaterdag ge houden collecte ten behoeve van het Na tionaal Hulpcomité 1940 heeft alhier op gebracht f 860,42. Rilland-Bath. De collecte voor „ge troffenen oorlogsschade" bracht alhier op ruim f 560. WALCHEREN Arnemuiden. Sleutelbeen ge broken. De 10-jarige N. M„ woon achtig in het Tuindorp, werd op Zooda nige wijze aangereden door een fietser, dat zij haar linker sleutelbeen brak. Dr P. de Haas verleende heelkundige hulp. Veere. De collecte voor het Nat. Hulp comité heeft opgebracht f233,04. Aagtekerke. De alhier gehouden Na tionale collecte heeft f 660 gulden opge bracht. N. en St. Joosland. In een algemeene vergadering der muziekvereen. O.N.D.A. is spontaan besloten om de gewone repe- „Ik zei, dat zij de voornaamste grond eigenaars waren." „Nu, ik zal er eens over nadenken," herhaalde Seth Trelyon, „en als ik op uw voorstel inga, dan kom ik bij u te rug." „Maar, goeie vrind „Ja, ik weet nu genoeg," ging Seth voort. „Hoeveel ben ik u schuldig? „Bo ter bij de visch", is mijn motto." „Dit kost je niets. Wij verrekenen dat later wel." „Neen, ik wil liever niet bij iemand in de schuld staan. Ik heb gehoord, dat het vier gulden is, als je een advocaat raad pleegt. Berekent u dat ook?" Meneer Tremayne bewonderde de standvastigheid van den ander, al irri teerde de man hem. „Ja, geef dat maar." Seth Trelyon telde het geld voor hem uit. Ik wou er wel graag een kwitantie van hebben." Weer keek de advocaat geïrriteerd, maar hij greep zijn pen en schreef haas- Jig een paar regels. „Hier, is dat voldoende?" Seth las met groote zorgvuldigheid. „Ontvangen van Seth Trelyon voor rechtskundig advies de som van vier gul den. Thomas Tremayne." Nadat Seth zich overtuigd had, dat de tities weer normaal doorgang te doen vinden. De eerste repetitie heeft reeds plaats gehad. DE MUZIKALE FAMILIE FLIPSE TE WISSENKERKE. De familie Flipse van Wissenkerke mag met recht een muzikale familie ge noemd worden. De traditie, gegrondvest door het vitale gezinshoofd, de heer C. Flipse, die als dirigent van het bekende harmoniegezelschap „Apollo" zijn muzi kanten tot ongekende prestaties wist te inspireeren, en voorts als voorzitter van den Bond van Harmonie- en Fanfare- vereenigingen in Zeeland en den Zeeuw schen Zangersbond onnoemelijk veel voor de bevordering van het muzikale leven in onze provincie deed, werd voort gezet door zijn jongsten en oudsten zoon, Marinus en Eduard, die op de po dia van de Europeesche hoofdsteden on telbare lauweren oogstten. De middelste zoon, Jan, was voorbe stemd eenmaal de kleermakerij van den muzikalen vader over te nemen, doch het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Al hoewel hij een prima kleermaker beloof de te worden, had hij eerst zijn zin, toen I hij bij zijn broer Eduard een plaats in diens Rotterdamsche harmonie als alt- saxophonist veroverd had. Dit was slechts de springplank om by Philips aangesteld te worden. In de bekende Philips Harmonie was hij een der beste krachten en thans ziet hij zijn aanleg bekroond door zijn benoeming tot 2en dirigent van dit mooie orkest. Voor den vader, die de hoop heeft opgegeven, dat zijn kleermakerij door een zijner zonen zal worden voortgezet, is het een groote voldoening dat thans ook zijn derde zoon zich geheel aan de muziek kan wij den. dat der bijzondere, doch in de verhou ding der scholen kwam geen verande ring in 1939, waaruit weer volgt, dat het aantal leerlingen per school bij het bijzonder Mulo iets steeg. Eindexamen Handelsavondschool Goes. Het diploma werd uitgereikt aan de navolgende leerlingen: M. Almekinders, D. Boel, Joh. darijs, Corn. Hamelink, D. v. Heze, J. Huissoon, Adr. Hoogstrate, Iz. Kole, Gov. v. d. Kuyl, Joop v. Kalmthout, H. v. d. Malen, Joh. Nonnekens, H. v. Liere (Kapelle), Arie Ruissen, Ger. Ruissen, Joh. Slab- bekoorn, Harrie v. Liere (Goes), Jac. Goedbloed, P. Nieuwenhuyzen, Jaantje de Regt, Cobi de Smit, C. Bruynzeel. Afgewezen 3 leerlingen. Bevorderd van 1ste naar 2de klasse 12 leerlingen, afgewezen 3. Bevorderd van 2de naar 3de klasse 17 leerlingen, afgewezen geen. Bevorderd van 3de naar 4de klasse, 21 leerlingen, afgewezen 1. Heinkenszand. Bevorderd van de le naar de 2e kl. der Middelbare Tech nische school te Heerlen de heer J. Al mekinders, vroeger wonende alhier. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor scheikundig inge nieur de heer G. van Riet geb. te Goes. Het groeiende M. U. L. O. Blijkens mededeeling 143 van het Cen traal Bureau voor de Statistiek vermeer derde het aantal M. U. L. O.-scholen in 1939 met 9 en steeg alzoo tot juist 800, waarvan 245 openbare en 555 bijzondere scholen. Deze laatste weer onderverdeeld in 230 christelijke, 291 R. K. en 34 neu trale bijzondere. Het totaal aantal leerlingen van al deze Mulo-scholen steeg met 152 tot 99.749 op 31 Dec. 1939, waarvan 38.519 de openbare en 61.230 de bijz. mulo- scholen bezochten. Het totale aantal leerkrachten voor alle scholen samen bedroeg 3835, wat wijst op een toeneming met 101. Het instituut kweekeling met acte flo reert bij het Mulo uit den aard der zaak veel minder dan bij het gewoon L. O. Toch zijn er in totaal nog 222 dezer leer krachten te werk gesteld en wel 21 bij het openbaar Mulo, 36 bij het christelijk, 136 bij het R. K. en 9 bij neutraal Mulo. Vergeleken bij 1938 is het totale aantal met 48 verminderd. Uit de gegevens blijkt nog, dat het aantal leerlingen der openbare Mulo- scholen ©en weinig minder toenam, dan datum correct was, vouwde hij het pa pier op en stak het in zijn zak. „Het is in orde," zei hij. „Goedenmid- dag". „Ik hoor dus wel gauw weer wat van je!" „Ja, als ik er toe overga", antwoordde Seth. Nauwelijks was hij weg, of meneer Tremayne belde zijn zoon. „Wat kwam hij doen?" De advocaat vertelde hem het gesprek. „En is hij weggegaan zonder u iets te vertellen?" Meneer Tremayne zweeg. „Vader, wat voor soort man leek hij u?" „Hij leek mij niet heel snugger. De soort van man, wien ze verteld hebben, dat advocaten gauwdieven zijn, en die vast besloten is, hun de loef af te ste ken." „Ik vond hem iets bekends hebben", zei Tom eindelijk; „het leek mij, alsof ik hem al eens eerder ontmoet had." „Dat is niet waarschijnlijk. Als, wat je mij vanmiddag verteld hebt, waar is, dan is hij pas sedert enkele weken hier in St. Minver. Aan wien deed hij je den ken?" „Dat weet ik niet, maar hij herinnert mij aan iemand. Ik ben benieuwd, of hij werkelijk ergens tin ontdekt heeft." Ze zijn prachtig. Een mand vol bosch- bessenoogst, welke gretig aftrek vinden. Bommen vielen In een weiland. Maandagmiddag omstreeks half vijf wierp een Engelsch vliegtuig vijf lichte bommen af in de buurtschap Hessum onder Dalfsen. Vier der bommen kwamen in een wei land terecht en sloegen gaten in den grond van ca. 2 m. Een koe werd door een scherf gedood. De vijfde bom viel op de deel van de boerderij van den land bouwer Nijenhuis, een scherf sloeg door het dak. Wonder boven wonder kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor. Ongelukkige val. Gister avond is de 42-jarige timmerman H. Beu- ving bij zijn woning aan de Molenstraat te Beilen, door de gladheid tengevolge van den regen, gevallen. Hij kwam daar bij terecht op een waschkuip en liep zoo danige verwondingen op, dat hij in den afgeloopen nacht aan de verwondingen is overleden. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. V oorzichtig met gev on- den voorwerpen! Enkele dagen geleden had de 52-jarige J. de H. te Schiedam een voorwerp gevonden, dat waarschijnlijk van 'n granaat afkomstig was. Maandagavond op de Koemarkt ging hij het voorwerp met een mes be werken, tengevolge waarvan de daarin nog aanwezige ontplofbare stof tot ex plosie kwam en d. H. ernstig aan beide handen werd gewond. Na voorloopig in de politiepost Buitenhavenweg verbon den te zijn, is hij voor verdere behande ling naar Dr Groenewegen overgebracht. Persfotograaf 'ver- mi s t. Sedert 27 Juni wordt de heer H. M. E. Sagers, persfotograaf, verbon den aan het N.V. fotopersbureau „Poly goon" vermist. S. was des morgens uit Amsterdam naar Den Haag vertrokken, waar hij foto's zou maken, nadien heeft men niets meer van hem 'vernomen. Na mens de echt gem o te verzoekt de waar nemend commissaris van het bureau Leidscheplein te Amsterdam opsporing. Doodelijk ongeluk te Breda. Gisteravond heeft op den Tilburgschen weg te Breda bij het kruis punt Gilzerijen een doodelijk ongeluk plaats gehad. Een Ned. militair, komende met een militairen luxen auto uit Breda, pas seerde het kruispunt met zeer groote snelheid, juist op het oogenblik, dat een 18-jarig Duitsch meisje, S. Limons, uit de richting Gilze den grooten weg „Het zou mij niet verbazen," zei zijn vader, „en dan zal hij ook wel gauw te rugkomen. Hij zal wel inzien, dat hij het niet zonder ons klaar kan spelen, en mij bij zijn volgend bezoek wel alles vertel len. Komt daar Nick Bodinnick niet in de verte aan?" „Ja, zoo waar", antwoordde Tom, ter wijl hij uit het raam keek, „en hij komt hier naar toe." Hij haastte zich naar beneden en ont moette den nieuw aangekomene bij de straatdeur. „Zoo, ben jij het, Nick? Waar heb je den laatsten tijd toch gezeten?" „Dan eens hier en dan eens daar," ant woordde de ander. „Ben je soms druk bezig?" „Niet te druk om even een praatje met je te maken. Kom je voor zaken?" „Eigenlijk wel. Ik wou tenminste je vader wel eens spreken." „Kun je het niet met mij afdoen?" „Misschien wel, maar ik wou toch lie ver je vader even spreken. De beide mannen waren van denzelf den leeftijd .Zij waren bijna dertig jaar geleden een paar dagen na elkaar gebo ren, 'en hadden later samen school ge gaan. Daarna waren zij altijd met elkaar blijven omgaan. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5