Verordening betreffende verduisteren. Fransche luchtaanval op Britsche vloot te Gibraltar. De overmeestering der Fransche vloot in Britsche havens. Ket luisteren naar buiten- Sandscbe radiostations. Zal Frankrijk Engeland den oorlog verklaren? Vérgaande volmachten voor Pétain gevraagd. Britsch ultimatum verwacht bij Martinique. Bekendmaking. Binnenland Uit de Provincie De bouw der noodwoningen gegund. bied veil bet arsenaal van ver af duide- ïyk zichtbare branden ontstonden. fa Noord-Afrika werden de vliegvel den ran Abidvia, Biremba en Mersa Ma- trocb met zeer groot succes gebombar deerd. Vliegtuighar gars, benzine-opslag- plaatsen en zes op den grond staande Engelsche vliegtuigen werden getroffen. Bovendien werden gemotoriseerde colon nes ten Zuidoosten van Solium gebom bardeerd. In Oost-Afrika heeft ons luchtwapen, terwijl de versterking van de bezetting van Cassala wordt voortgezet, verken- nings- en bombardementsvluchten ge maakt. Op 't vliegveld van Aroma werd één en op het vliegveld van Goz Regeb werden 7 vijandelijke toestellen vernield. Daarenboven werd aan de installaties aanzienlijke schade toegebracht. De vijand heeft een luchtaanval on dernomen op het vliegveld van Tobroek. Door den luchtafweer van de marine werden drie vliegtuigen neergeschoten. Twee leege koopvaardijschepen werden getroffen. De haven van Bardia is door Engelsche marine-eenheden aangevallen waardoor aan de militaire gebouwen slechts geringe schade werd toegebracht Ons luchtwapen greep onmiddellijk in. Een vijandelijk oorlogsschip werd door bommen getroffen, In de haven van Gibraltar zijn Engel sche oorlogsschepen door Fransche bom men getroffen. Een bevestiging van dezen Franschen aanval is thans van de zijde der Fran sche admiraliteit verschenen, welke een communiqué verspreidt aldus meldt D. N. B. uit Genève dat twee Fran sche eskaders marine-vliegtuigen Gibral tar hebben aangevallen. Geconstateerd werd, dat treffers zijn geplaatst op de in de haven liggende oorlogsschepen. De Britsche oorlogsschepen hebben intusschen Gibraltar verlaten. Uit Alge- ciras wordt n.l. gemeld, dat Vrijdag om 20 uur 30 de schepen van het Eügelsche eskader aldaar uitgeloopen zijn en koers naar Engeland hebben gezet. NOG EEN BRITSCHE AANVAL. De Fransche vloot heeft nog twee schepen verloren, n.l. (een kruiser en een aviso. De tot zinken gebrachte Fransche krui ser is de „Frondeur". Uit Vichy wordt dienaangaande het volgende gemeld: „In de omgeving van het eiland Kreta is de Fransche kruiser „Frondeur", die op grond van de bepa lingen van het Duitsch-Fransche wapen stilstandsverdrag op den terugweg naar Frankrijk was, in volle zee aangehouden door twee Britsche kruisers en na een gevecht van twee uur tot zinken ge bracht. De Engelsche kruisers vervolgden hun weg zonder zich om de schipbreuke lingen te bekommeren. Drie dagen later konden dezen door een Grieksch stoom schip gered worden." Vrijdagmiddag werd de koloniale avi so „Rigaut de Genouilly" door een on bekende duikboot voor Algiers zonder waarschuwing getorpedeerd. Het aantal slachtoffers is onbekend. Fransche kustbatterijen hebben, aldus wordt uit Casablanca gemeld, het vuur geopend op den Britschen torpedoboot- jager „Vicinitu". De Engelschen legden een rookgordijn en verdwenen. Volgens berichten van Fransche bla den zijn het slagschip „Strasbourg", vijf kruisers van 7000 ton van het type „Georges Leygues" en een aantal torpe doboot jagers, torpedobooten en duikboo- ten Donderdagavond de marinehaven van Toulon binnengeloopen. PROTEST TE LONDEN. De Fransche regeering heeft, zoo meldt D.N.B. uit Genève, door haar zaakgelas tigde te Londen geprotesteerd tegen den aanval der Britsche vloot op de Fransche strijdkrachten in de Middellandsche Zee. De bijzonderheden der nota zijn niet be kend. Dc diplomatiek» correspondent van Reuier schrijft, dat men meent te weten, dat het protest in uiterst krachtige be woordingen vervat is. Uit Vichy is het volgende bericht ont vangen over de inbeslagneming door de Engelschen van de Fransche oorlogssche pen, die zich in de havens van Plymouth, Portsmouth en Southampton bevonden. Allereerst is de Fransche admiraal de Villaine bij het aanbreken van den dag plotseling gevangen genomen en van zijn staf gescheiden. De Engelsche strijd krachten, die numeriek in de meerder heid waren, braken het verzet van de Fransche officieren en manschappen, on der wie dooden en gewonden zijn ge vallen. In welingelichte Fransche kringen ver klaart men, dat deze voorvallen teeke nend zijn voor do werkelijke plannen van da Engelsche regeering met de Fran sche vloot. De Fransche oorlogsschepen, die in Engelsche havens waren gevlucht, konden voor Engeland niet het geringste gevaar opleveren. Evenals in Mers el Kebir was het doel van de Engelsche regeering niet een gevaar te bestrijden, dat overigens volkomen uit de lucht was gegrepen, maar wel de hand te leggen op de, ïtetsssefea cerisgsscfeegen. VERBODSBEPALINGEN. Afgekondigd is een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied ter bescherming van de Nederlandsche bevolking tegen onjuiste berichten. Deze verordening luidt: Paragraaf 1: Door middel van de radio mogen slechts uitzendingen beluis terd worden, die uitgezonden worden: le. door zenders binnen het door de Duitsche weermacht bezette Nederland sche gebied; 2e door zenders binnen het Groot- Duitsche rijk met inbegrip van het pro tectoraat Bohemen en Moravië, alsmede met inbegrip van het gouvernement-ge neraal voor het bezette Poolsche gebied; 3e door zenders, die aangesloten zijn op een van de onder de nummers 1 en 2 genoemde zenders. P a r a g r a a f 2. (1) Hij, die een an deren, dan de in paragraaf 1 opgesomde zender opzettelijk beluistert, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste 2 jaar en met geldboete van ten hoogste 100.000 gulden of met een van deze straffen. In bijzonder ernstige ge vallen kan gevangenisstraf van ten hoogste 10 jaar en een geldboete van on beperkte hoogte of één van deze straffen uitgesproken worden. (2) De gebezigde ontvangtoestellen moeten in elk geval verbeurdverklaard worden. (3) Hij, die berichten, die hij, direct of indirect door een, ingevolge alinea 1, verboden handeling verkregen heeft, op zettelijk verspreidt, valt eveneens onder de strafbepalingen van alinea 1. (4) Handelingen, in alinea 1 of 3 ge noemd, worden als m i s d r ij f be schouwd. Paragraaf 3. (1) De strafvervol ging op grond van paragraaf 2 vindt slechts plaats op bevel van den Rijks commissaris voor het bezette Nederland sche gebied. (2) Het bevel ingevolge alinea 1 is aan geen termijn gebonden; het kan zich bepalen tot bepaalde personen. Paragraaf 4. Deze verordening treedt in werking op den dag van afkon diging, 6 Juli. (Uit deze nieuwe verordening blijkt, dat de bepalingen ten aanzien van het luisteren naar buitenlandsche uitzendin gen verscherpt zijn. Tot dusver was het nog geoorloofd bijvoorbeeld naar een van de Engelsche zenders te luisteren, mits men dit alleen deed en van het ge hoorde geen mededeeling aan anderen deed. Thans is het onvoorwaardelijk verboden naar deze en dergelijke uitzen dingen te luisteren. Naar men uit den tekst der verordening kan zien, staat op overtreding van dit verbod zeer zware straf, alsmede verbeurdverkla ring van de toestellen, waarmee de overtreding is gepleegd.) De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken te Tokio heeft in een persconferentie verklaard, dat de Japansche regeering nog onbevestigde berichten ontvangen heeft volgens welke Frankrijk het voornemen heelt Engeland den oorlok te verklaren. Mocht het zoover komen dan moet er op gerekend worden, dat ook in het verre Oosten botsingen tusschen Franschen en Engelschen kunnen ontstaan. Naar het Fransche nieuwsagentschap Havas mededeelt, heeft de plaatsvervan gende minister-president der Fransche regeering, Laval, het initiatief genomen voor een stap, die het geheele politieke en sociale leven van Frankrijk revolu- tionneert. Hij heeft een resolutie voor bereid om die voor te leggen aan de nationale vergadering. Deze resolutie behelst de opheffing van de parlementaire grondwet en volmach ten voor minister-president Pétain tot afkondiging van een „nieuwe grondwet van den Franschen staat". In verschil lende vergaderingen der in Vichy ver toevende parlementsleden heeft Laval voor deze resolutie gepleit met er op te wijzen, dat Frankrijk zijn nieuwe re gime moet aanpassen aan de totalitaire staten, opdat de samenwerking met hen tot welzijn va.n het land weer normaal zal worden. De nieuwe grondwet zal geen slaafsche navolging zijn, maar rekening houden met het Fransche karakter en den we deropbouw van het land vergemakkelij ken. Vrij van iedere reactionnaire strek king zal de grondwet zeer ver reikende sociale beginselen verwezenlijken. De staat zal zijn souvereine autoriteit krij gen met gelijktijdig behoud van het recht, den arbeid, het gezin en het vaderland. Deze hervorming maakt de opheffing van de tot dusverre bestaan hebbende partijen noodzakelijk, welke vervangen moeten worden door een eenheidspartij. Naar Havas vermoedt zal de aanvaar ding' der resolutie door de nationale ver gadering wel aan geen twijfel onderhe vig zijn. D. N. B. De Fransche zeestrijdkrach ten, welke bij het Fransche eiland Mar tinique in de Caribische Zee liggen, waaronder ook eenige duikbooten en het 22.146 ton metende vliegtuigmoederschip rijk van Amerika heeft gekocht, zich op matum. Het eiland is door de Britsche blok kade van iedere verbinding met de bui tenwereld afgesloten. Men verwacht ieder oogenblik, dat de Britsche schepen de vijandelijkheden zullen openen. De vijf Amerikaansche torpedojagers die van de Maagdeneilanden naar Mar tinique zijn gezonden, hebben opdracht om, als het inderdaad tot een Britsch ultimatum mocht komen, als waarnemers in de wateren van Martinique te blijven en in geval van oorlogshandelingen de Amerikaansche scheepvaart te waar schuwen. In scheepvaartkringen verluidt, dat de Engelsche adminraliteit met het oog op mogelijke Engelsch-Fransche zeegevech ten bij Martinique, aan alle onder Engel sche vlag varende schepen verboden heeft Fransche havens in West-Indië aan te loopen. Uit Washington: Cordell Huil heeft geweigerd zich uit te laten over het ge rucht, dat Britsche vlooteenheden het Fransche eiland Martinique zouden wil len blokkeeren. Hij verklaarde slechts, dat dit hem onwaarschijnlijk voorkwam. Men weet niets van de aanwezigheid al daar van Fransche torpedobootjagers of duikbooten. Eén ding echter staat vast, n.l. dat een aantal vliegtuigen, die Frank rijk van Amerika heef gekocht, zich op het eiland bevinden. De toestand wordt des te moeilijker, daar het eiland in de z.g. veiligheidszone ligt, waarin de Ver- eenigde Staten ieder ingrijpen van een oorlogvoerende mogendheid verbieden. WEDEROPBOUW BOERDERIJEN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat eigenaren en pach ters van tengevolge van den oorlog ver woeste of beschadigde landbouwge- bouwen opgave daarvan kunnen doen op ter gem. secrtarie (afd. Algemeene Zaken) beschikbare formulieren, zulks in verband met de door het Bureau We deropbouw boerderijen te treffen maat regelen. De Burgemeester voornoemd, DE BORDES. Middelburg, 6 Juli 1940. VERKORTE WERKWEEKKAARTEN DER SPOORWEGEN. Zooals bekend, is in een aantal be drijven van ons land een verkorte werk week ingesteld. Dit brengt voor hen, die in een andere plaats wonen dan waarin zij hun werkzaamheden verrichten, moei lijkheden mede, omdat hun spoorweek- kaart telkens eenige dagen nutteloos zal zijn. De Nederlandsche Spoorwegen hebben op een doeltreffende en voor de ge bruikers efficiente wijze een oplossing gevonden. Maandag a.s. zal men voor afstanden van ten hoogste 65 km. zoo genaamde verkorte werkweekkaarten verkrijgbaar stellen, welke kaarten ge durende 4 of 5 opeenvolgende dagen van een kalenderweek geldig zijn. De prijs dezer kaarten is na evenredigheid lager dan die der weekkaarten. Zij zijn geldig voor een reis heen en weer per dag in de voor houders van weekkaarten toegankelijke treinen. WEER LUCHTPOST VIA LISSABON EN NEW-YORK. Thans kan weer luchtpostcorrespon dentie met den Clipperdienst Lissabon New-York worden verzonden naar de Azoren, alle bestemmingen in Noord-, Midden- en Zuid-Amerika, met uitzonde ring van Nederlandsch-West-Indië en de Britsche en Fransche koloniën, pro tectoraten enz., en naar Hawai, Guam (met Midway en Wake-Island) en Phi- lipijnschen statenbond. De met dezen dienst naar de Azoren en Amerika verzonden correspondentie dient het opschrift „per transatlanti- schen luchtdienst" te dragen. De voor Hawai, Guam en den Philippijnschen sta tenbond bestemde luchtpostcorrespon dentie moet bovendien nog worden voor zien van de vermelding „via United Sta tes Air Mail Service and Transpacific route". Boven het gewone internationale port dienen deze zendingen met het ex tra luchtrecht gefrankeerd te zijn. Dit bedraagt voor de Ver. Staten 32 V2 cent per 5 gram. Inlichtingen omtrent de ta rieven voor de overige bestemmingen verstrekken de postkantoren. De voor den Clipperdienst bestemde luchtpost correspondentie wordt tweemaal per week via Duitschland verzonden. Voor eventueele mogelijkheid lucht postcorrespondentie naar Zuid- en Mid- den-Amerika over den Italiaanschen luchtdienst naar Zuid-Amerika te ver zenden, raadplege men de postkantoren. N.S.B.'ERS IN INDIë IN VRIJHEID GESTELD. De persdienst van de N.S.B. meldt: Van betrouwbare zijde wordt ons mede gedeeld, dat de leden van de N.S.B. in Ned.-Indië op Maandag 1 Juli j.l. uit de interneringskampen zijn ontslagen. Verordeningenblad no. 9 bevat o.a. een verordening van den Rijkscommissaris betreffende het verduisteren. Deze verordening luidt als volgt: Het verduisteren geschiedt ten behoe ve van de verdediging van het land en van de bescherming van het leven en het eigendom der burgerbevolking tegen luchtaanvallen voor den duur van den oorlog. De eigenaar is in beginsel verantwoor delijk voor het verduisteren. Hij, die de te verduisteren zaak, inrich ting, woning en dergelijk daadwerkelijk in zjjn bezit heeft (b.v. bezitter, huurder, enz.) is in plaats van den eigenaar ver antwoordelijk. De eigenaar van die zaak, inrichting enz., die verduisterd moet worden, moet lederen maatregel van dengene, die ver antwoordelijk is, dulden, die voor de uit voering van de verduistering noodig is. De kosten van het verduisteren wor den gedragen door dengene, die verant woordelijk is voor het verduisteren, ten zij uit wettelijke bepalingen of uit con- tractueele verplichtingen iets anders volgt. Voor de uitvoering van de verduiste ringsmaatregelen mogen geweven stof fen alleen gebruikt worden in het geval dat met andere verduisteringsmiddelen (verduisteringspapier, afsluiten van ven sters enz.) een daadwerkelijke en duur zame uitvoering van de verduisterings maatregelen niet mogelijk is. Er moet dagelijks tusschen zonsonder gang en zonsopgang verduisterd worden. De verduistering ten behoeve van de luchtbescherming moet worden toege past op alle zaken, inrichtingen, gebou wen, verkeersmiddelen en lichtbronnen, voor zoover door deze of uit deze licht naar buiten kan dringen. Alle gebouwen en woningen moeten zóó verduisterd worden, dat er geen licht naar buiten dringt. Alle lichtbronnen welke gemist kunnen worden, moeten buiten werking gesteld worden. Elke lichtreclame en verlichting van uitstalkasten moet uitgeschakeld worden. Voor zoowel uitwendige verlich ting dringend vereischt is, moet deze zóó verduisterd worden dat van 500 m hoog te in loodrechte en schuine richting geen lichtschijnsel waargenomen kan worden. VERKEERSMIDDELEN. Par. 9. Bij all© verkeersmiddelen (mo torrijtuigen, spoortreinen, trams, sche pen, enz.) moet de inwendige verlichting volkomen worden afgeschermd, opdat er geen lichtschijnsel naar buiten valt. Par. 10. Alle verkeersmiddelen (met inbegrip van fietsen) moeten van afge schermde verlichting worden voorzien, en wel: 1. De voorlampen der voertuigen moe tent zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 58 cm lengte en 1 cm hoogte in het midden het licht naar buiten laat schijnen. 2. De voorlampen van fietsen moeten zóó worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 35 cm lengte en 1 cm hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijneni. 3. De achter- en stoplichten moeten bij alle voertuigen, met inbegrip van de fietsen, naar boven afgeschermd, blijven branden. 4. Richtingaanwijzers mogen worden gebruikt. 5. Motorrijtuigen rijden op open straat wegen met afgedekte voorlampen en een zoeklicht. Bij verkeer van tegengestelde richting en in bebouwde kommen moe ten de stadslichten aangestoken worden. Het rijden met parkeerlichten is ver boden. 6. Parkeerende voertuigen moeten naa- voren en naar achteren door afgescherm de lichten zichtbaar zijn. 7. Voor de voorverlichting van voer tuigen, met inbegrip van fietsen, mag alléénwitofgeellicht gebruikt worden; licht van andere kleur (blauw, rood, groen, enz.) is verboden. Als ach terlicht mag rood licht gebruikt blijven worden. Het doer» ophouder» van de openbare electriciteits- en gasvoorziening ten be hoeve der verduistering is verboden. CONTROLE EN SANCTIES. De controle op het verduisteren ge schiedt door de bevoegde Nederlandsche politieorganen. Aan mogelijke directe in structies van de Duitsche politieorganen moet ook dan gevolg gegeven worden, wanneer deze in strijd zijn met instruc ties van de op zichzelf bevoegde Neder landsche politieorganen. Hij, die in strijd handelt met bepalin gen van deze verordening wordt gestrai: met een geldboete van ten hoogste f 150 of met hechtenis van ten hoogste 4 we ken. Het in strijd handelen als bedoeld in de vorige alinea moet als een overtre ding worden beschouwd. Alle in Nederland uitgevaardigde voor schriften en regelingen betreffende het verduisteren treden buiten werking v zoover zij in strijd zijn met de bepalingen van deze verordening; hiervan zqn uit gezonderd de bijzondere bepalingen voor de Duitsche weermacht. Deze verordening treedt in werking I op den dag van haar afkondiging dat was Zaterdag j.l.) Met. deze nieuwe voorschriften van den rijkscommissaris met betrekking tot de verduistering is een einde gekomen aan den overgangstoestand, die ten aan zien van de verduistering van rijwiel lampen bestond. Tot dusver werd nog genoegen geno men met een verduistering door middel van blauw glas en waar men over een daarvan voorziene lantaarn niet de be schikking had werd het door de vingers gezien als men in het geheel geen lan taarn bezigde en dus zonder licht reed. Dit zalvoortaan nietmeer toegestaan zijn. Het is gewenscht de horizontale ope ning (spleet) tot de kleinste in de ver ordening genoemde afmeting te beper ken, dus haar op 3 cm breedte en 1 cm hoogte te nemen, daar men bij het groo- te aantal fietsers, dat zich in Neder land op straat pleegt te bevinden, an ders nog een te sterke uitstraling van licht zou kunnen verkregen. Aangeraden wordt, geen andere ver duisteringsmiddelen voor fietslantaarns te bezigen dan die, welke vanwege den officieelen luchtbeschermingsdienst uit drukkelijk zijn goedgekeurd. Zonder twij fel zal men hiervoor de medewerking van den tusschenhandel, van rijwielhan delaars en reparateurs kunnen verkrij gen. Op de richtige naleving van de ver duisteringsvoorschriften zal met ge strengheid worden gelet. MIDDELBURG. BINNEN 24 UUR WORDT BEGONNEN. B. en W. hebben den bouw der nood- winkels gegund aan de laagste inschrij vers, dus het eerste en het derde per ceel aan L. F. Groosman alhier voor resp. f 14.920 en f 22.380, samen f 37.300, perceel twee aan De Rijk en Minderhout alhier voor f 12.790 en perceel vier aan gebr. Jansen te Nisse voor f 10.950. To taal dus voor f 61.040. Volgens de aanbestedingsvoorwaarden moeten de aannemers binnen 24 uur met het werk beginnen. Een en ander is een bewijs dat de autoriteiten niet stil zitten. BIJ VERHUIZINGEN KENNIS GEVEN Het is zeer gewenscht gebleken er nog eens met klem op te wijzen, dat men ver plicht is by eventueele verhuizing, ook binnen de gemeente, ook al biyft het by het gaan naar een tijdelqke woning, daarvan direct ter gemeentesecretarie kennis te geven. PUINOPRUIMING EN STOFPLAAG. Het is bij het sorteeren en vervoeren van het puin niet mogeiyk het opwaaien van stof te voorkomen, zy, die te werk zyn gesteld, maar ook de passanten, ja byna alle Middelburgers, ondervinden meer of minder hinder van het stof. Het malsche regentje, dat Zaterdagavond begon te vallen, was daarom als stofbe- strydingsmiddel zeer welkom; men kon nu een straat, waar puin geruimd werd, passeeren zonder witte schoenen te kry- gen. Het mag zeer op prijs worden gesteld, dat zoo spoedig als de toestand het maar even toelaat, de straten voor het verkeer worden opengesteld, ook al moet men la ter weer tot afsluiting overgaan. t AGENT VAN POLITIE BENOEMD. De burgemeester benoemde mei in gang van 15 Juli tot agent van politie den heer M. Meijers, thans in gelijke functie te Rotterdam. DE POLDER WALCHEREN HEEFT VERHUISPLANNEN. Naar wij vernemen, bestaat het voor nemen bij het bestuur van den Polder Walcheren, dat thans zetelt ten huize van den Griffier op Ter Hooge, om ge bruik te maken van de geboden gelegen heid om onderdak te krijgen in het ge bouw van de N.V. P.Z.E.M. aan den ViiS" singschen Singel als dit geheel gere' is. Ook de Provinciale Bibliotheek ge niet hier al gastvrijheid. EEN SCHIP GELICHT. De „Annie I", die in de oorlogsdag1 voor de meelfabriek gezonken was, hedenmorgen gelicht. Het schip werd tusschen de takels v. twee dryvende bokken, de Heracles '■- f de Giraffe, bevestigd en zoo boven ter geheschen, terwyi het geleidelijk a- leeggepompt werd. Aan de buitenzip l heeft het schip geen groote beschadig gen opgeloopen. ,1 Een en ander trok veel belangstel» HET NIEUWE VERBLIJF VAN DE* DISTRIBUTIEDIENST. De distributiedienst opende he-'-, morgen zyn nieuw kantoor in het tair hospitaal. In de voorgang >s kantoortje voor den bode-concierge, linkerzyde van de vestibule bevm-1" van pers die strev bevorder In het ver zette Neder afgekondigd rykscommisi landsche beurd verkl; Deze verc 1). Het ve eenigingen is tegen het vorderd heb mag worden een streven deren, kan verklaard goederen van het in diend hebber te dienen. c Wi en al (1) De or heidspolitie van de verb gen, een goe* beslag neme schiedt door door schrift* eigenaar var ten bezitter naar van het (2) De or heidspolitie de inbeslagm heerder vo vermogen, of het in bes! len. De voo: gewone in h* beheer passé: (3) Door zen de in. alir personen de in beslag ger van het orga heeft bepaal* voorloopige van den voo: schikken. (4) Wanne men goed of recht in een hoeve van hi ning wordt g neming op eis inbeslagnemir geval dat eer aangesteld, heerder, terst ter worden (5) Een ir een in beslag zich de bur schoenen, pet en rechts het en het derde die niet onder Ook als vel reau moeten 1 deze groote schieden. LET OP DE Het gaat op weggebruikers geeren. Thans ter hoogte va waaruit nog v keer door de de richting Men mopper* verbaal opma; waarschuwd. GOES. Goes. Zater* alhier vier wee petitie gespeel slagen gaven: K. V. W.—I (0—0). K. V. w.- (0—2. TogoD. —0). TogoS. —1). Vermelding wedstrijden sle Wemeldinge nationaal oorlo V* d< van het door den opgebracht, brengst om de noodige in totaal L collecteerd Waarde. naai Hulpcomi ineeate getroff behoef tot De umi f34 meente op f 3^ Ellewoutsdij Ellewoutsdyk kftV Vm V, «-.* a her by het Yerseke, gerp niobilist probeeren evenwel was hulp geroepen, het II i wat E aard het hq met van voertuig, eenig Birn vt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2