Been beginselverloochening. Dagblad voor de Provincie Zeeland EERSTE BLAD zaken iigd. iramma ZATERDAG 6 JULI 1940 54e JAARGANG - No. 231 BIJ contract belangrijke korting In dagen van crisis. De schoenendistributie. Buitenland De aanval op de Fransche vloot voor Oran. Ontwapening der Fransche vloot opgeschoit. Wat de legerberlchten melden. De verovering van Cassala door de Italianen. Uit de Provincie MIDDELBURG. dezer Rechtbank is haar van den Bur- gemeente Koude- i der Schuur, secre- wonende aldaar. Juli 1940. A M.A VRO-Uitz. im. 8.30 Orgelspel. Concertgeb.-orkest Lwij ding. 10.15 Con- Koninklijke orato- 5ten (opn.). 10.45 8511.45 Declam. Ber. ANP., event, ïusementsorkest en (.meesters. 2.40 Dis- tO-dansorkest. 4.00 4.45 Kinderkoor ïobegeleiding. 5.15 •un. 6.40 Interview, [ensemble. 7.30 Re- ANP. 8.15 AVRO- |de „Harmony Sis- ïram. 10.00 VPRO -10.30 Ber. ANP. |5 M. KRO-Uitz. Ier. 15 Wij beginnen den L511.30 Ber. Eng. |l2.30 Ber. Duitsch. KRO-orkest. 1.45 |er. Duitsch. 3.15 >.15 Ber. Duitsch. 6.15—6.30 Ber. 7.15 Gram. 8.00 3er. Eng. 8.30 Ber. |oot-amusementsork. ïng. 9.30 Musiquet- ien dag. 10.00 Ber. |5 Ber. ANP. 11.15 |Juli 1940. 1.4 M. 8.00 NCRV. [CRV. 7.00 VPRO. 8.10 Schriftlezing, muz. (gram.) 9.30 -orkest en orgel Cerkd. Hierna Gew. |)0 Esmeralda en so- NP. 1.00 VARA-ork. iiserie over Nederl. |0 Gram. 3.00 Tuin- 30 Orgelspel. 4.00 15 Pianovoordracht, j Ramblers. 5.15 Re- fekels. 6.00 Wijdings- I orgelspel. 7.00 Stu- ANP. 8.15 Esme- Radiotooneel. 9.25 10.00 Orgelspel en -10.30 Ber. ANP. I M. AVRO-Uitz. J 7.15 Ber. Eng. 7.30 len orgel. 10.00 Mor- |am. 11.15 Ber. Eng. 11.45 Gram. 12.30 Ber. ANP. 1.00 irkest. 1.45 Gram. [2.15 Omroeporkest, „De Vrije Gemeen- toel.). 3.00 Gram. I Renova-septet. 4.15 4.30 AVRO-Dans- uitsch. 5.15 AVRO- [ilist. 6.15 Ber. Eng. aentsorkest en de Gram. 8.00 Ber. LNP., event. Gram. 3er. Vlaamsch. 9.00 |ig. 9.30 Gram. 9.45 i Ber. Duitsch. 10.15 11.15—11.30 Ber. k WÊB- Uitgave: N. V. Uitgevers - Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Qoes Postrekening 44455 Telefoon 2438 Bijkantoor Middelburg: Fa. Bockhandel J. J. F A N O Y, Lange Oistatraat 34 en Noordweg IBB. Directeur •Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA ASónnemeBtsprijs f2.60 per kwartaal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vlissingen f 0.20 Losse nummers 5 cent Advertentlën 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel a Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.7B bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra de Maas-kanalisatie oken en hiervoor Dit nummer bestaat uit twee bladen. De gedachten van velen houden zich bezig met de crisis waarin wij leven. Er is hierbij echter een belangrijk verschil. De een denkt in de eerste plaats aan de staatkundige crisis, nationaal en in ternationaal. Anderen houden zich bij voorkeur bezig met de crisis zooals deze zich open baart op economisch en sociaal gebied. Teveel wordt echter of niet! ver geten, dat het historische tijdsgewricht, waarin wij verkeeren op heel ons leven betrekking heeft, zoodat we ook van een crisis op geestelijk gebied kunnen spre ken. Daarop wijst Dr W. J. Aalders in een opstel over „Onze g e e s t e 1 ij k e goe deren", in „Stemmen des Tijds". De tijd dien wij beleven, zegt hij, is een tijd van crisis. Dit beteekent een tijd die scheidt en die tegelijk verbindt, zoo als elke crisis, elk oordeel dit doet. „Wij zullen te zien krijgen, dat zich een scheiding voltrekt tusschen men- schen en menschen, een scheiding die ook in den enkelen mensch moet worden uitgestreden. De een zal gaan twijfelen aan alle goed, vooral aan geestelijke goederen, en allermeest aan het goed bij uitnemend heid, dat van het geloof. Wij zullen te hooren krijgen felle kre ten van cynischen, nihilistischen aard. Deze komen van verschillende zijde, van die der grove en onverschillige naturen, op wie het geestelijke nooit vat heeft gehad, maar ook van die der fijne en gevoelige geesten, wier bitterheid de neerslag is van een gekneusd en ver loren ideaal, waarvoor men in den rouw gaat. Arme menschen, God brenge hen terecht uit dit vreeselijk misverstand. Maar er zullen ook vernomen worden zachte klanken, uitdrukking van veroot moediging, overgave, vertrouwen en hoop. Deze dubbele uitwerking van den nood laat zich altijd opmerken, zoowel in het persoonlijke als in het gemeenschappe lijke leven. Wat God doet of toelaat, dat gedaan wordt, beteekent altijd een oor deel; het bedoelt iets, het leidt tot iets anders zou God immers niet zóóveel doen wat Hij doet, of toelaten wat Hij toelaat en dit is nooit iets wat auto matisch, met natuurlijke of logische nood zakelijkheid verloopt, maar wat geschiedt langs den weg van beslissing en keus, van verwerping en aanvaarding, van neen en van ja, van val en van opstan ding, zooals het door Simeon bij de ge boorte van Christus wordt uitgedrukt, die het groote teeken is in alle tijden. Ik ben zeker, dat deze beproeving óók loutering zal beteekenen, en dat het ge zin, de samenleving en vooral de Kerk, daarvan de winst zullen ontvangen. Zoo is het altijd geweest en zoo zal het ook nu zijn. Wij zullen onze geestelijke goederen en bepaaldelijk het geestelijk goed bij uitnemendheid, den band met God, behouden of verwerven; óf wij zul len ze verliezen en van ons stooten." Wij leven in dagen van crisis. De beproeving is daar. Voor het volk als geheel, maar ook voor den enkeling. Het zal er nu op aankomen of wij ge loof bezitten. Het geloof, dat God de Heere de we reld regeert en dat Hij al Zijn welbe hagen zal doen. Het geloof dat dengenen die God lief hebben alle dingen medewerken ten goede. Het geloof, dat ook in dagen Van be proeving, in dagen van crisis kan doen zingen Beveel gerust uw wegen, al wat u 't harte deert der trouwe hoede en zegen van Hem, die 't al regeert! Die wolken, lucht en winden Wijst spoor en loop en baan, zal ook wel wegen vinden, waarlangs uw voet kan gaan. Laat Hem besturen, wakenl 't Is wijsheid wat Hij doet. Zóó zal 'Hij alles maken, dat ge u verwond'ren moet. DE TOEWIJZING VOOR KOFFIE EN THEE. De geldigheid van de aan instellingen en winkeliers uitgereikte toewijzingen v°or koffie en thee, welke oorspronkelijk tot 5 Juli zou duren, is verlengd tot 2 Augustus. WIJZIGINGEN IN DE BEPALINGEN. Naar van bevoegde zijd© vernomen wordt, z\]n in de bepalingen betreffende de schoenendistributie eenige wijzigin gen aangebracht. Zooals men weet gold tot dusver o.m. de bepaling, dat men een maximum in komen van f 1200 moest hebben, bene vens slechts één paar schoenen, wilde men op vertoon van een bon een paar nieuwe schoenen kunnen koopen. Thans is het genoemde bedrag geheel komen te vervallen; een ieder, die slechts één paar schoenen heeft, welk paar moet worden gerepareerd, heeft recht om een paar nieuwe schoenen te koopen. Een en ander moet op een daartoe ter beschik king gesteld formulier worden ingevuld en door den aspirant-kooper worden on derteekend, waarna men een bon ont vangt, waarop men schoenen kan koo pen. Voorts zijn uitzonderingsbepalingen aangebracht, bijv. voor menschen, die in het bezit zijn van één paar werkschoe nen en één paar wandelschoenen. Moe ten bjjv. de werkschoenen reap, wandel schoenen worden gerepareerd, dan kan ook in dit geval een nieuw paar werk schoenen reap: wandelschoenen worden gekocht. Natuurlijk op vertoon van een bon. Vervolgens is een speciale regeling gemaakt voor personen, die werkzaam zijn in gestichten, ziekenhuizen en spe ciale inrichtingen, waar het dragen van een speciaal schoeisel is voorgeschreven. Ook voor militairen in werkelijken dienst is een uitzondering gemaakt. Zij hebben op vertoon van hun zakboekje het recht op het koopen van een paar nieuwe schoenen. Ten aanzien van kinder- en meisjes schoenen is de wenschelijkheid bepleit, dat een minder straf standpunt moet worden ingenomen dan tot dusver werd gedaan. MEDEDEELING VAN DE FRANSCHE ADMIRALITEIT. Het D. N. B. meldt uit Genéve: De1 Fransche admiraliteit deelt over den Engelschen aanval op de Fransche oorlogsschepen, die bij Oran voor anker lagen, het volgende mede: Vice-admiraal Gensoul heeft op het ultimatum van den Engelschen admiraal geantwoord, dat het eerste Engelsche kanonschot de geheele Fransche marine tegen Groot Brittannië in het vuur zou brengen. In het communiqué van de Fransche admiraliteit wordt dan verder gezegd: De Fransche admiraliteit heeft bevel ge geven geweld tegenover geweld te plaat sen. De regeering heeft het besluit der I admiraliteit goedgekeurd en de wapen stilstandscommissie daromtrent inge licht'. Frankrijk heeft zich niets te verwij ten. Frankrijk herinnert er aan, dat Duitschland en Italië met de uitlevering van de Fransche vloot hebben verlangd, doch slechts de demobilisatie en concen tratie daarvan in Fransche havens met Fransche bemanningen, onder Fransch commando en onder toezicht van de wa penstilstandscommissie. Frankrp zou er ook nooit in hebben toegestemd zijn onoverwonnen vloot uit te leveren. Maarschalk Pétain, admiraal Darlan en de minister van buitenlandsche zaken Baudoin, hebben deze opvatting wel twintigmaal herhaald tegenover Chur chill, Sir Alexander, den admiraal van de vloot en den Engelschen ambassa deur. De Fransche admiraliteit heeft den pijnlijken indruk, dat de slagen, welke Frankrijk hebben getroffen, de leidende persoonlijkheden in Engeland, die er al leen maar op bedacht waren zich mees ter te maken van de Fransche vloot, on beroerd hebben gelaten. De vloot moest Fransch zijn of ondergaan. Zij heeft ze ker niet verdiend in den rug te worden aangevallen op bevel van Churchill, die in den laatsten winter de Fransche admi raliteit heeft gesmeekt haar voornaam ste krachten te wijden aan de bescher ming van de Canadeesche schepen, daar de Britsche admiraliteit niet meer over voldoende middelen daartoe beschikte. Admiraal Darlan is den dank van Chur chill nog niet vergeten. De Fransche zeelieden, die sedert maanden hun kracht hebben gegeven tot steun van die Britsche marine, die in haar taak heeft gefaald, hebben met ontzetting het verraad van hun vroegere wapenbroeders aanschouwd. Nader meldt het D. N. B. nog: Het verschijnen van de Britsche strijd krachten was de Fransche regeering, naar thans uit Vichy wordt vernomen, op geen enkele wijze, diplomatiek of an derszins, aangekondigd. Het verschijnen van de Britsche vloot voor Oran was voor de Franschen dan ook als een vol komen overrompeling gekomen. De Fransche eenheden lagen, geheel volgens de bepalingen van het wapen stilstandsverdrag, voor anker. Zij waren nog niet ontwapend. De bemanning was echter reeds verminderd. Ook lagen de schepen niet in strijdformatie. Bijgevolg waren zij in hooge mate kwetsbaar. Het was onmogelijk de bemanning aan land te brengen. Nauwelijks twee uur na de overhandiging van het ultimatum was het geheele Fransche eskader door En gelsche magnetische mijnen ingesloten. Prouvost, de Fransche hooge commis saris voor de propaganda, heeft Donder dag tegenover Amerikaansche journa listen verklaard: „Churchill heeft een aanvalsdaad be gaan, die in de geschiedenis geen voor beeld heeft. Frankrijk, welks soldaten eenige weken geleden nog schouder aan schouder met de Engelschen streden, moet met ontsteltenis vernemen, dat een Engelsch eskader het vuur op onze mooi ste schepen heeft geopend". „Amerika kent de omstandigheden, waaronder Frankrijk gedwongen werd een wapenstilstand aan te vragen. Twin tig dagen van heldhaftigen strijd, een week van dramatische onderhandelin gen, welker verloop Engeland van uur tot uur gevolgd heeft, terwijl het Fran sche leger, aan zichzelf overgelaten, zon der hoop bleef strijden voor de eer van zijn vaandels! Engeland had geen gel dige reden voor zijn aanval. Frankrijk is, aldus besloot Prouvost, zonder waarschuwing en zonder wetti gen grond, door Engeland aangevallen. Als gevolg van de gebeurtenissen in Oran heeft de Duitsche wapenstilstands commissie in een nota de Fransche dele gatie doen weten, dat het opperbevel van de weermacht bereid is, den in artikel 8 van het wapenstilstandsverdrag vervat ten eisch tot ontwapening van de Fran sche oorlogsvloot voorloopig op te schor ten. ENGELSCH-FRANSCHE BOTSINGEN BIJ CASABLANCA? Stefani meldt uit Tanger: Men verneemt uit Casablanca, dat de Fransche kustbatterijen het vuur heb ben geopend op twee Engelsche torpedo- bootjagers, die zich achter een rookgor dijn van de kust verwijderden, onmid dellijk nadat het bericht van den slag voor Oran bekend was geworden. Vis- schers uit Tangar, die van Kaap Spartel kwamen, bevestigden op grooten afstand kanongebulder te hebben gehoord. Men veronderstelt, dat een zeeslag zich heeft afgespeeld tusschen Fransche en Engel sche schepen. Het Duitsche legerbericht meldt Het Duitsche duikbootwapen beeft in den laatsten tijd weer een reeks treffen de successen behaald in den strijd tegen Engeland. Zoo heeft een door kapitein luitenant Liebe gecommandeerde duik boot kortelings 34.400 bruto registerton scheepsruimte der vijandelijke koopvaar dij in den grond geboord. Een tweede duikboot bracht 21.043 bruto register ton tot zinken, een derde, 31.100 bruto reg. ton, waarbjj vföf stoomschepen, die in krachtig beschermd convooi voeren. Onze motortorpedobooten torpedeer den bij een aanval In het zeegebied, ten zuidwesten van Portland de gewapende Britsche stoomschepen Hartlepool, groot 5500 bruto registerton en British Corpo ral, groot 6900 bruto registerton. Boven dien'haalden zij met hun vuur uit een convooi een tankschip van 12.000 bruto registerton en een gewapend koopvaar dijschip van 8000 bruto registerton weg. Een voorpostenflottilje slaagde erin aan de Noorsche kust een vijandelijke duikboot te vernielen. In den loop van 4 Juli en in den nacht van 4 op 5 Juli viel het luchtwapen in Engeland haveninstallaties, vliegvelden en fabrieken der wapenindustrie met bommen aam Duikbommenwerpers en ook groepen gevechtstoestellen brachten bij aanvallen op convooien aan de zuid westkust van Engeland vier transport schepen van 5000 ton elk tot zinken en beschadigden een oorlogsschip en negen andere transportschepen met inslaande bommen. Engelsche vliegtuigen ondernamen op 4 Juli weer, beschermd door laag han gende wolken, verscheidene vluchten bo ven Nederland, België en Noord- Er zijn personen en groepen, zegt „Patrimonium", die van de huidige omstandigheden gebruik willen maken, om hun oude „eenheidsidealen" te ver wezenlijken. De Christelijke school, de Christelijke radio, de Christelijke orga nisaties op politiek en maatschappelijk terrein moeten verdwijnen. Maar met de vrijwillige medewerking van onze belijdende volksgroepen ge beurt dat alles nooit. Het zou immers de meest krasse beginselverloochening z\jn. Wij zijn niet onder eigen banier op getrokken, om verdeeldheid te zaaien of, omdat wij zoo gaarne iets aparts wilden hebben. Het zelfstandige optre den was de vrucht van een diepe levens overtuiging. Wij zagen en zien het als een eisch van ons Christelijk beginsel. God de Heere heeft dit werk kenne lijk gezegend. Afbreken met eigen hand doen wij dat alles niet. Ook de tegenwoordige omstandighe den nopen niet tot dergelijke eenheids pogingen. Waar noodig zijn wij steeds, met behoud van ons beginsel, tot natio nale samenwerking bereid. west Duitschland. Ook in den nacht van 4 op 5 Juli vlogen ze boven het gebied van Noord- en West-Duitschland. Uit militair oogpunt belangrijke doelen wer den niet aangevallen, daarentegen wer den woonhuizen, boerenhofsteden, enz. "door neergeworpen bommen beschadigd of in brand gestoken en werden verschei dene burgers gedood. Acht vijandelijke vliegtuigen zijn neer gehaald. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Het Italiaansche legerbe richt meldt: Een van onze jacht-escadrilles heeft ondanks het slechte weer een vliegveld op Malta aangevallen. Acht toestellen die er zich bevonden, werden buiten ge vecht gesteld. Al onze vliegtuigen keer den terug. Een andere luchtsmaldeel bombar deerde met succes Engelsche schepen in de baai van Alexandrië. Ze troffen ver scheiden eenheden ondanks de hevige luchtactie. Een vijandelijk jachttoestel is neergehaald. Al onze toestellen keer den op hun bases terug. Aan de grens van Cyrenaica ontwik kelde zich bij Moesaid een gevecht te onzen gunste. In Oost-Afrika hebben onze troepen na een aanval op Motemma gekeerd te hebben de versterkste stelling Galabat op het gebied van Engelsch-Egyptisch Soedan bezet; verder noordwaarts werd nadat taaie tegenstand gebroken was Cassala bezet. Eveneens op Soedaneeschen bodem werden vele vijandelijke posities met succes gebombardeerd zonder verliezen onzerzijds. Uit neutrale bron wordt bevestigd, dat in de oostelijke Middellandsche Zee een Britsch oorlogsschip door een bom van groot kaliber vol-op geraakt werd. Het D.N.B. meldt uit Rome: De verovering van Cassala, waarvan het Italiaansche legerbericht melding maakt, is van groote beteekenis, omdat deze plaats is gelegen aan den spoor weg, die Port Soedan aan de Roode Zee met het Zuidelijk deel van den Soedan verbindt. Cassala is een stad in den Soe dan, 40 tot 50 km ten Westen van de 'grens van Erythrea. Met den val van Cassala is, naar het D.N.B. meldt, in dit gebied, dat arm aan spoorwegen is, een der belangrijkste trajecten voor de Engelschen verloren gegaan. De verbin ding tusschen den Zuidelijken Soedan en de Roode Zee moet thans over Khartoen onderhouden worden Als vlieghaven en uitgangspunt voor de Britsche luchtoperaties tegen het Italiaansche gebied in de nabijheid, was Cassala ook van groote beteekenis voor de Engelschen. LUCHTAANVAL OP GIBRALTAR. Naar Reuter uit Gibraltar meldt, is gisteren voor de eerste keer in dezen oor log de vesting Gibraltar door vliegtuigen aangevallen. (D.N.B.) DE BRITSCHE BOMBARDEMENTEN OP DUITSCH GEBIED. Het D.N.B. meldt uit Berlijn De berichten omtrent aanvallen van Britsche vliegtuigen op niet-militaire doelen in Duitschland hoopen zich steeds meer op. Bij het bombardement van een plaatsje in West-Duitschland door Britsche vlie gers in den nacht van 1 op 2 Juli kwa men drie bommen terecht ln een graan veld, Door een dezer bommen werd een in de nabijheid staande boerenwoning beschadigd. In een ander geval, waarbij acht bommen werden geworpen, werd omvangrijke schade aan huizen aange richt. Bijzonder ernstige gevolgen had een aanval van de Royal Air Force op de bebouwde kom van een Noord-Duitsche stad. Hier werden twintig dynamiet- en dertig brandbommen uitgeworpen, waar door twee burgers gedood en drie ge wond werden. Bovendien werden tien ge bouwen door brand verwoest en verschei dene huizen door bomscherven bescha digd. Voorts wordt een luchtaanval op het woongedeelte van een Rijnlandsche stad gemeld. Er vielen 25 brand- en vijftien dynamietbommen. Een huis werd ver woest en verscheidene andere gebouwen werden beschadigd. De materieele schade was aanzienlijk. Op de woonwijk van een andere stad werden veertien bommen geworpen. Hier waren, afgezien van schade aan huizen, een doode en zeven gewonden te betreu ren. ONTRUIMING VAN ENGELSCHE KUSTGEBIEDEN. Reuter meldt uit LondenHet Brit sche ministerie van gezondheid deelt mede: Zondag a.s. zal begonnen worden met de wegvoering van 40.000 schoolkin deren uit de kustgebieden in het Oosten en Noord-Oosten des lands. Het plan is, de evacuatie in al deze gebieden uiterlijk Maandagavond te beëindigen. CIANO NAAR BERLIJN. De Italiaansche minister van Buiten landsche Zaken, graaf Ciano, is vanmor gen uit Rome vertrokken voor een bezoek van verscheidene dagen aan Berlijn. De minister, die morgen in de Duitsche hoofdstad zal aankomen, is door de Duitsche regeering uitgenoodigd. VISSCHEN VAN MOSSELZAAD. Bij de afdeeling Bruinisse van den Bond van Mosselkweekers in Zeeland is bericht ingekomen van den Insp. der Visscherijen, dat de geheele Waddenzee van 16 Juli tot en met 10 Augustus open gesteld is voor het visschen van mossel zaad. Er zal mogen worden gevischt op mosselen van hoogstens 4 cm. lengte. Verder werd medegedeeld, om teleurstel ling te voorkomen, dat in het diep geen mosselzaadbanken van eenige beteekenis aanwezig zijn. Deze zijn althans nog niet bekend. Op den zuidwal van Den Helder ligt wel zaad, doch zeer droog. Verder ligt er nog zaad op het Friesche en Groninger Wad. De vischvergunningen zullen binnen enkele dagen worden ge zonden. UIT DE BAKKERSWERELD. In aansluiting op het bericht van eenige dagen geleden, dat een contact commissie gevormd is tusschen de Bak kerspatroons Vereeniging en de Coöpe raties te Middelburg, kunnen wij melden, dat er thans een bestuur samengesteld is, waarvan de heer A. M. Witte, Rotter- damsche kade 5, voorzitter en de heer L. Corstanje, Korte Noordstraat 20, secre taris is, EEN ERNSTIGE WAARSCHUWING. Het schijnt niet algemeen begrepen te worden, dat, nu alle opstallen van de verbrande of vernietigde gebouwen zijn onteigend, ook alle recht daarop voor de voormalige eigenaren of huurders ver dwenen is. Zij hebben dus geen recht op wat ook, dat daartoe behoort, zooals steenen, zink, lood en wat dies meer zij. Noch genoemde personen, noch wie ook anders mag daarvan ook maar iets mede nemen. Waar men de overtuiging heeft, dat dit reeds door enkele van deze per sonen, maar ook door derden is geschied, zal een onderzoek niet uitblijven. Waar nog veel opgeruimd moet wor den, zij ieder gewaarschuwd. Ook de op- koope*-s. Dit alles sluit niet uit, dat eigenaren van perceelen, die opgeruimd worden of de huurders daarvan in de gelegenheid worden gesteld na te gaan of van hun inboedel of winkelwaren nog iets te red den valt. JUBILEUM. Heden herdenkt de heer S. P. Hamers, winkelchef bij de firma Vroom en Drees- mann alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de firma in dienst trad. Den jubilaris werd met hartelijke en waardeerende woorden namens de firma een geschenk in enveloppe overhan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 1