op dit blad De 2e>e m 7U op Er zouden nog voor een jaar sigaren zijn. De uitgifte van „De Standaard" roor 8 weken verboden. Zoeklicht ia Kerknieuws Onderwijs Bekendmaking. Rechtszaken Telegrammen Marktberichten Burgerlijke Stand THOLEN PHILIPSLAND. DRD-BE VELAND p der bevolking. In- Bakker uit Helmond uit GoesLeuntje Pieter W. de Vries lelia P, Back uit J. Westerweele uit L. v. d. Maas uit Het distributie vraagstuk - Komen er „rooklooze" weken? Rechtstoestand in bezet gebied. Vraagt proefnummers ter kennismaking. A Houdt U op de hoogte met wat er in de wereld gebeurt! Scheveningsche schokkers gebombardeerd De diplomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en Engeland verbroken mgn aandacht, dat ;'oriteiten vaak veel te hebben van Ne en, dan vele Neder- een nogal luidruoh- ■lei niet-Nederland- ons volk tracht bedrijfsleven, van ook van de Pers. ,rde nu de Presse- Janke, in een de- toespraak? te willen mengen in nd behooren tot het dsche pers zelf en isatie-vormen moe- Iwang of pressie, ke overtuiging ge- ndsche taal van een grip toont te heb- ederlandsche volks- Lgens, dat een bui- g van Nederlanders ven. OPMERKER. lar Goes, Couwerve- (gesteger, koopman, vast adres), naar cade 17. eenteraad. Raad in voltallige vaarin in het bijzon- r welkom geheeten egens een ongeval ergadering niet kon ger bracht dank aan him belangstelling chool werd met alg. D. Blomaard, onder- elkome uit- mosselkweekers zijn door de laatste uit- n van het Centraal r mosselen, ize, dat weinig ont- ze uitkeering dubbel is voor de tweede beurd met gevonden jarige zoon van den rnige voor 14 dagen s nauwkeurig bekij- exemplaar een zes- Een hevige ont- het gevolg, dat de zoodanig werd ge- doktersbehandeling :ld. is Huige naar Wie- vVisse naar Sint Phi- 'erhage naar Driewe- rstanje en gezin naar is J. W. Hoogen- iderdag reed een met l wagen, bespannen toebehoorende aan Colijnsplaat van de ibriekje te Geersdijk. gewicht, konden de niet houden, met ge- n wagen in de sloot !en der dieren was dat het 4.er plaatse maakt. jonger dan zijn leef- ras het, alsof veertien er hem heen waren wel tweemaal zoo zelfde deur was door stappen van de ge was, ging hij even het nu met hen» tehuis, geen werk, bestaan. Wel is waar bedrag ter hand ge" jr zou dat niet rei' aar was hij opgehou- te zijn, en was niets geweest, Hij zou 01n een nieuwen aanne- g was hij dankbaar, genispak meer aan. ting in, die hem naai rengen. Toen hij da zocht hij er een goed' malde er drie dage" uit te voeren, Daarop waarschijnlijk beP ng naar een iotogr^ naken. Toen het klaa nieuwsgierig, haalf zijn zak, dat i&f akt was en legde ast elkaar, om ze yer Er wordt in Nederland veel gerookt. Statistische gegevens toonen aan, dat in 1039 voor ongeveer f143 millioen „de lucht in is gegaan". Het meerendeel daarvan, f 70 millioen, ging heen aan si garen. Aan sigaretten wordt gemiddeld f53 millioen verrookt, terwijl de tabak het het vorig jaar maar bracht tot f 20 millioen. Teneinde ons eens op de hoogte te stellen hoe het onder de tegenwoordige omstandigheden met de sigarenindustrie is gesteld hebben wij een onderhoud ge had met een der directeuren van een vooraanstaande sigarenfabriek in ons land. Alvorens wij echter in de gelegenheid waren om nog maar iets over productie en toekomst der sigarenfabricage te vragen presenteerde men ons een kist van de fijnste Havanna„een si gaartje opsteken?" „Graag"en tegelijk flitste het door ons brein: hoe lang zal dit „op- steekaanbod", inhaerent aan haast elk onderhoud of bezoek, zich nog kunnen handhaven? Zouden wij misschien nog een tijd krijgen van „rooklooze" verjaar- partijtjes en van vergaderingen waar de rook „niet meer te snijden zal zijn"? Is zulks misschien aanbevelenswaardig voor het zwakke geslacht, wij toch hou den altijd nog maar vast aan het spreekwoord: Een tevreden rooker is geen onruststoker. Het spreekt, dat, waar wij met derge lijke gedachten vervuld waren, onze eerste vraag de tabaksvoorraad gold. Volgens een voorloopige raming, al dus onze zegsman, kunnen de Neder- landsche sigarenfabrieken, op volle ca- paciteit werkend nog een klein jaar voor uit. Dit wil dus zeggen ,dat er, blijft de afname stabiel, voor ongeveer nog een jaar sigaren zouden zijn. Wij moeten er echter wel rekening mede houden, dat als straks de sigaret- tenvoorraad kleiner wordt, hetgeen lang niet uitgesloten moet worden geacht, er een grootere vraag naar sigaren zal ko men. Dat wij dan op onzen voorraad erg in zullen loopen ligt voor de hand. De aanvoer van ruwe tabak staat ze ker geheel stil?" Inderdaad. Tot kort voor 10 Mei hebben wij uit Indië en Amerika nog groote voorraden kunnen aanvoeren, maar thans is dit geheel uitgesloten. Naar het zich laat aanzien zal er waar schijnlijk het eerst een tekort komen aan omblad, daar van dekblad en bin nengoed grootere partijen aanwezig zijn. Kwaliteit en prijs. Wfl vroegen ook nog naar de kwali teit en prijs der sigaren, waarop onze zegsman als zjjn meening te kennen gaf, dat de kwaliteit, daar er in de verdere toekomst geen beschikking meer over de eigen melange zal zijn, wel iets zal verminderen. Op 't oogenblik zijn er nog oude melanges samen te stellen. Allerlei factoren werken verder samen, waar door ook een lichte prijsstijging te ver wachten zal zijn. U kunt er echter verzekerd van zijn, dat wij alles op alles zullen zetten om zooveel mogelijk de bestaande kwali teit en prijs te handhaven. De distributie. „Kunt u ons al iets vertellen van een eventueele distributie Er is een Rijksbureau voor de Ta baksdistributie opgericht, dat nog da gelijks voorlichting van de industrie ontvangt. Alle voorraden zjjn opgeno men, zoodat men een inzicht heeft ge kregen van de aanwezige ruwe en ver werkte tabak. Komt er een distributie, dan zal deze waarschijnlijk evenals in 19141918 haar toepassing vinden op de tabaks industrie. Te verwachten is dan ook, dat de fabrieken hun grondstoffen gedistri bueerd krijgen. Het is niet waarschijnlijk, dat de con sument via een bonnenstelsel zijn si gaartje zal ontvangen. Wel is nog gedacht aan z.g. rooklooze weken, in welken tijd de sigarenzaken dan gesloten moeten zijnmaar hier over kan ik nog niets definitiefs mede- deelen. Naar den export vragend, deelde men ons mede, dat deze niet noemenswaard was. Zeker vijf en negentig procent van de totaal-productie, welke op 40 millioen sigaren (samen met de senoritas) per week geschat wordt, is voor „binnen- landsch gebruik" bestemd. Er was een kleine uitvoer naar Indië en Afrika; ook Duitschland heeft in den laatsten tijd wat sigaren afgenomen maar dit maakt op het totaalaantal weinig uit. Het zal de laatste weken, aldus onze zegsman, wel eens voorgekomen zijn, dat bepaalde soorten niet aanwe zig waren, maar dit vindt voornamelijk zijn oorzaak hierin, dat wij overladen met werk zijn. Er is druk gekocht zoo dat er op een gegeven moment een te kort dreigde te ontstaan. Zooals ik het thans echter zie, is er nog wel eenige reden tot optimisme; het zal met ons sigaartje nog wel los loopen. (Nederlander.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwveen, D. C. van der Linde te Zwartewaal. Te Lichtenvoorde, J. C. van Dongen, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Harlingen, M. H. Bolke- stein te Drogeham. Geref. Kerken. Tweetal te Ooster-Nijkerk, G. van An- del, cand. te Leiden en J. F. H. v. d. Born, cand. te Hilversum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Steenwflk, J. M. Visser te Midwolda. Geref. Gemeenten. Beroepen te Borssele, te Leiden, te Vlaardingen en te Dirksland, T. Dorre- steijn, cand. te Rotterdam. Te Ridder kerk en te Enkhuizen, C. v. d. Woestijne, cand. te Rotterdam. Tweetal te Zoetermeer, T. Dorresteijn, cand. te Rotterdam en C. v. d. Woestijne cand. te Rotterdam. Emeritaat dr Velte- n a a r. In verband met het bericht over het emeritaat van dr C. Veltenaar te Tholen, wordt door dr Veltenaar me degedeeld, dat hij voor 15 Aug. a.s. niet kan beslissen of hij al of niet met eme ritaat zal gaan. Eerst moet een bevredi gende oplossing gevonden worden, die en gemeente èn predikant bevredigt. Beroepbare candidaten. Aan de Theol. School te Apeldoorn zijn geslaagd voor het candidaatsexamen in de theologie: de heeren P. v. d. Bijl, Sliedrecht;^ W. de Graaf, Lisse; P. M. Jonker, Zierikzee; H. van Leeuwen, Byswijk (Z.-H.)J. Overduin, Dordrecht; G. H. Polman Jr, Zwolle. -D3 P- Roos. f Te Lekkerkerk is bijna 65 jaar oud overleden ds P. Roos, predikanten der Geref. Kerk, aldaar. De thans overledene, die te Zaandam was geboren, werd in 1902 predikant te Vinkeveen, welke plaats hü in 1916 ver wisselde met Lekkerkerk. (Wordt ve: rvolgd') Examen M.U.L.O. Goss. Geslaagd voor B-diploma 4 Juli 1940: C. Duvekot, Goes; W. J. van de Ree, Hoedekenskerke; E. A. Scheele, Kapelle; J. A. Dekker, Goes; M. Romijn, Vlis- smgen. Voor diploma A: J. Walrave, Katten- dijke; G. C. C. van der Wolf, Zierikzee; M. den Boer, Kerkwerve; J, de Jonge, Bruinisse; D. J. Coumou, Zierikzee; M. L. W. de Jong, Terneuzen; R. H. de Ridder, Sas van Gent; A. P. F. Lijbaart, Terneuzen; A. Vader, J. C. Kingmans, G. Bouman, allen te Middelburg; J. Voogd, O.- en W.-Souburg; C. P. de Schipper, Middelburg; J. Koole, St.- Laurens; J. S. den Hollander, Middel burg. Afgewezen één. Vlissingen. Eindexamen R.H.B.S. Geslaagd voor het eindexamen, afdee- ling A: Herman Romer, Netty Geelhoed, Jetty Aspeslagh, Jan de Ridder, Wim Huyssoon, Mies But, Frans van de Velde, Jan van de Velde, Johan Harting, Adriaan Schout, Jopie de Visser, Ko van der Vlist, Piet Koenders, Nel de Muynck en Addie van Rosevelt, allen te Vlissin gen. Afgewezen geen. Kloetinge. Afscheid G. Houte kamer. De leerlingen van de Open bare school alhier zullen Woensdag 10 Juli a.s. afscheid nemen van het hoofd, den heer G. Houtekamer, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd de school met 1 Juli heeft ver laten. Kruiningen. De in begin Juni be noemde tijdelijk onderwijzer (wachtgel der) aan de O.L. school alhier, dhr Dik- kenberg, heeft als zoodanig ontslag ge nomen. Oudelande. Tot hoofd der O. L. school alhier is benoemr de beer P. D. Blom- aard te Stellendam. ONDER WELKE BEDEELING WIJ THANS LEVEN. Teneinde aan een ieder duidelijk te doen zijn, onder welke bedeeling wij thans leven, laten wij hieronder volgen den tekst van het Landsoorlogsreglement, zooals dit is vastgesteld bij Verdrag van 18 October 1907, hier te lande geratifi ceerd bij de wet van 1 Juli 1909, voor zoover op den huidigen toestand betrek king hebbend 42. Een grondgebied wordt als bezet beschouwd, wanneer het zich feitelijk be vindt onder het gezag van het vijande lijke leger. De bezetting strekt zich slechts uit over die deelen van het grondgebied, waar dit gezag gevestigd en in staat is zich te doen gelden. 43. Wanneer het gezag van de wette lijke overheid feitelijk is overgegaan in handen van dengene, die het gebied heeft bezet, neemt deze alle maatregelen, die in zijn vermogen staan, teneinde voor zooveel mogelijk de openbare orde en het openbaar leven te herstellen en te ver zekeren en zulks, behoudens volstrekte verhindering met eerbiediging van de in het land geldende wetten. 44. Het is aan eene oorlogvoerende ver boden de bevolking van een bezet gebied te dwingen inlichtingen te geven over het leger van den anderen oorlogvoeren de of over zijne verdedigingsmiddelen. 45. Het is verboden de bevolking van een bezet gebied te noodzaken trouw te zweren aan de vijandelijke mogendheid. 46. De eer en de rechten van het gezin, het leven der personen, en de bijzondere eigendom, alsmede de godsdienstige over tuiging en de uitoefening van de eere diensten moeten worden geëerbiedigd. De bijzondere eigendom kan niet wor den verbeurd verklaard. 47. Plundering is uitdrukkelijk verbo den. 48. Indien de bezetter in het bezette grondgebied de belastingen, rechten en tollen helft, ten bate van den Staat vast gesteld, doet hij dit, zooveel mogelijk, volgens de geldende regelen voor de grondslagen en de verdeeling en vloeit daaruit voor hem de verplichting voort om te voorzien in de kosten van het be stuur van het bezette gebied in dezelfde mate, als de wettelijke regeering daartoe verplicht was. 49. Indien buiten en behalve de belas tingen in het vorige artikel bedoeld, de bezetter in het bezette grondgebied an dere heffingen in geld doet, kan dit slechts geschieden ter voorziening in de behoeften van het leger of van het be stuur van dat grondgebied. 50. Geenerlei gemeenschappelijke straf in geld of van anderen aard, mag wor den uitgevaardigd, tegen de bevolking op grond van persoonlijke handelingen, waarvoor zij in haar geheel niet als hoof delijk aansprakelijk kunnen worden be schouwd. 51. Geen heffing geschiedt dan krach tens een schriftelijk bevel en onder ver antwoordelijkheid van een bevelvoeren den generaal. De heffing geschiedt, voor zooveel mo gelijk, naar de regels, geldende voor de grondslagen en de verdeeling der be staande belastingen. Voor elke belasting wordt een ontvang bewijs aan de belastingplichtigen uitge reikt. 52. Requisitiën in natura en persoon lijke diensten kunnen van de gemeenten of van de bewoners niet worden geëischt dan ter voorziening in de behoeften van het bezettingsleger. Zij moeten in verhou ding staan tot de hulpmiddelen van het land en van dien aard zijn, dat zij voor de bevolkingen niet de verplichtingen medebrengen om aan de krijgsverrichtin gen tegen haar vaderland deel te nemen. Deze requisitiën en deze diensten wor den slechts tmet machtiging van den bevelhebber in de bezette plaats gevor derd. De leveringen in natura worden, voor zooveel mogelijk dadelijk betaald; kan dat niet geschieden, dan worden zij door ontvangbewijzen gestaafd en heeft de be taling der verschuldigde sommen zoo spoedig mogelijk plaats. 53. Het leger, dat een gebied bezet, kan slechts in het bezit nemen het ge- reede geld, de fondsen en de invorder bare waarden, die aan den Staat toebe- hooren, de wapendepots, vervoermidde len, magazijnen en voorraden, en, in het algemeen, alle roerende eigendommen van den Staat, die van zoodanigen aard zijn, dat zij voor de krijgsverrichtingen kunnen dienen. Alle middelen te land, ter zee en in de lucht tot de overbrenging van berich ten, tot vervoer van personen of zaken dienende, buiten de gevallen beheerscht door het zeerecht, de wapenvoorraden en, in het algemeen, elke soort krijgs- munitie, kunnen worden in beslag geno men, zelfs indien zij aan bijzondere per sonen toebehooien, maar moeten worden teruggegeven; de schadeloosstellingen worden bij den vrede geregeld. 54. De onderzeesche kabels, welke een bezet gebied met een onzijdig gebied ver binden, kunnen slechts in geval eener volstrekte noodzakelijkheid worden inbe- slag genomen of vernietigd. Zij moeten eveneens worden teruggegeven en de schadeloosstellingen worden bij den vre de geregeld. 55. De Staat, die een gebied bezet heeft, mag zich slechts beschouwen als beheer der en vruchtgebruiker der openbare ge bouwen, onroerende eigendommen, bos- schen en landbouwondernemingen, welke aan den vijandelijken Staat behooren en zich in de bezette landstreek bevinden. Hij moet het grondkapitaal dier eigen dommen in zijn geheel laten en die over eenkomstig de regelen van het vruchtge bruik beheeren. 56. De eigendommen der gemeenten, die der inrichtingen gewijd aan openbare eerediensten, aan weldadigheid en aan het onderwijs, aan de kunsten en weten schappen, ook al behooren deze aan den Staat, moeten worden behandeld op ge lijken voet als particuliere eigendommen. Alle inbeslagneming, opzettelijke ver nieling of beschadiging van dergelijke in richtingen, van geschiedkundige monu menten, van werken van kunst of weten schap is verboden en moet worden ver volgd. Tot zoover het Reglement, waaraan de bezettende Overheid zich naar uitdruk kelijke mededeeling zal houden. VACCINATIE TEGEN TYPHUS EN PARATYPHUS. De Burgemeester van Goes brengt ter algemeene kennis, dat de inenting door den gemeente-geneesheer tegen typhus en paratyphus voortaan uitsluitend zal plaats vinden op Zaterdagavond tusschen 7 en 8 uur, in het Gasthuis. De Burgemeester voornoemd, W. C. TEN KATE. Goes, 4 Juli 1940. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de sedert 15 Mei 1940 uit de Neder- Iandsche weermacht ontslagen onderof ficieren, korporaals en manschappen, zich voor 8 Juli 1940 weder ter gemeen te-secretarie afdeeling Militaire Za ken voor den Opbouwdienst behooren aan te melden, indien zij tot dusver geen werk konden kragen, weder werkloos zijn geworden en zich niet voor den vrij- willigen arbeidsdienst in Duitschland hebben gemeld. De Burgemeester van Middelburg, DE BORDES. Middelburg 3 Juli 1940. AANVRAGEN VOOR NOODWONINGEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis I. dat zij, die in aanmerking wenschen te komen voor het huren van een der door de Gemeente te bouwen noodwonin gen, zich daartoe schriftelijk vóór Don derdag 14 Juli 1940 moeten opgeven ten kantore van den dienst van Gemeente werken, alwaar nadere inlichtingen te dier zake verkrijgbaar zijn; H. dat reeds gedane opgaven voor het huren eener noodwoning niet behooren te worden herhaald. DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secr. Middelburg, 5 Juli 1940. O peen twaalftal plaatsen ontstonden branden. WEGENS DIEFSTAL, VERDUISTE RING OF HELING VEROORDEELD. De Rechtbank te Middelburg heeft heden de volgende vonnissen uitgespro ken: Diefstal of verduistering:: J. C. v. d. V., 36 jaar, landarbeider te Krabben- dijke, 4 mnd. gev. straf; D. A. v. d. V., 29 jaar, landarbeider te Krabbendijke, 6 mnd. gev. straf; L. v. cL K., 70 jaar, zonder beroep, Souburg, 1 mnd. gev. str. B. J. L., 31 jaar, werkman te Terneuzen, 8 mnd. gev. straf; A. A. L., 28 jaar,, transportarbeider te Teuneuzen, 8 mnd. gev. straf F. H. de P., 56 jaar, werk man te Vlissingen (heling), 5 mnd. gev. straf; F. W. B., 30 jaar, werkman te Souburg, 4 mnd. gev. straf; E. de K., 36 jaar, landarbeider te Krabbendijke, zes weken gev. straf; J. C. G., 24 jaar, me taalbewerker te Souburg, 6 mnd. gev. straf en J. B., 41 jaar, koopman te Sou burg, 6 mnd. gev. straf. Alle met af trek van voorarrest tot aan de uitspraak Het dagblad „De Standaard" is met ingang van heden voor acht weken ver boden. Het verbod strekt zich uit tot alle ne venbladen, kopbladen, enz. Eveneens is hef uitgeven Van alle drukwerken verboden welke als vervan ging van de „Standaard" kunnen wor den aangemerkt. SCHEVENINGEN. Gisteravond heb ben vijf schokkers, afkomstig uit Sche- veningen, bloot gestaan aan een bom bardement door drie vliegtuigen, dat echter, behalve materieele schade, zon der persoonlijke ongelukken is afgeloo- pen. BRAND. ZAANDAM. Vannacht is alhier een woonhuis verwoest door een brand waar van de oorzaak nog onbekend is. Van den inboedel kon niets worden gered. AARDAPPELZIEKTE. Het Kon. Ned. Meteorologisch Insti tuut te De Bilt deelt mede: In het etmaal van 's avonds 3 tot 's avonds 4 Juli is in Noord-Holland (omgeving Oud-Karspel en tusschen Hoorn en Enkhuizen) de weersgesteld heid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. GENEVE. D.N.B. De Fransche regee ring deelt officieel mede: VTCHY, 4 Juli. De Donderdagmorgen onder voorzitterschap van president Le brun bijeengekomen ministerraad, heeft na kennis te hebben genomen van den niet te rechtvaardigen aanval die een machtig Engelsch eskader heeft onder nomen op een Fransch eskader bij Mers el Kebir en nadat hij zijn waardeering tot uitdrukking had gebracht over den heldenmoed der vloot, besloten de diplo matieke betrekkingen met Engeland te verbreken. BOM ONTPLOFT. NEW YORK. Drie leden der geheime politie zijn Donderdag gedood en ver scheidene andere gewond toen zij een bom, die er uitzag als een radio-toestel verwijderden uit het Britsche paviljoen op het terrein van de New-Yorksche we reldtentoonstelling. De bom kwam pas buiten het paviljoe'n tot ontploffing. JAPANSCHE LUCHTAANVAL. TOKIO. Domei. Donderdag hebben Ja- pansche luchtstrijdkrachten voor de 20e maal een aanval ondernomen op Tsjoen- king. Ruim 20 Chineesche vliegtuigen werden gedwongen te dalen. Er werden treffers geplaatst op munitiefabrieken MIDDELBURG, 4 Juli. Mitlothiams 5, drielingen 23,5, kriel 11,5 et. p. kg. Aanvoer aardappelen 125.000 kg. Meloenen 2032, perziken 0,57, pruimen 40, frambozen 1535, aardbei en 1530, roode bessen 1015, witte bessen 1015, kruisbessen 1526, ker sen 1538 et. p. kg. Exportveiling: Zwarte bessen 35, roo de idem 10 gld. p. 100 kg. GOES, 4 Juli 1940. Groote veiling: Zwart bessen f 35 per 100 K.G. Kleine veiling zacht fruit per 100 K.G.: Aardbeien 2332, Roode bessen (Prolific) 1015, Witte bessen 1014, Kruisbessen 13, Frambozen 2534, Roode Blanche 21, Brusseische Bruine 40, Hollanders 24—25, Eierkrieken 22 24, Ronde Krieken 23, Klerken 2432, Meikersen 2528, Markiezen 2435, Zoete Morellen 2028, Porseleinkersen 22, Bruine Suikerkersen 32, Roode Sui kerkersen 2431, Witte Vleeschkersen 1528, Zwarte Vleeschkersen 2131, Spaansche Wenkersen 23, Uitschot ker sen 8,15, Tomaten 1423 gulden. THOLEN. Veilingsvereen. „De Een dracht". Aardappelveiling van Woens dag 4 Juli. Eerstelingen bonken 4 4.22, drielingen 4.744.97, gewone 5, kriel 3.233.34. Alles per 100 kg. Boternoteering. Roomboter 85 ct., Boereboter 80 ct. per pond. Eieren per 100 stuks 4.75. Van 1—4 Juli 1940. VLISSINGEN. Ondertrouwd: E. F. Frangois 26 j. en J. M. van Poelje 21 j.; C. van Gelderen 19 j. en A. C. Bijster- veld 24 j. Geboren: Antonetta Catharina d. v. C. C. van Eekelen en A. M. Potters; Marinus Abram z. v. W. J. Bouff en A. Vermeule; Joost z. v. P. Post en N. Schroevers; Cornells z. v. L. H. Leijdek- ker en A. Knopjes; Piet z. v. Z. C. van den Berge en M. A. W. Willemse; Adri aan z. v. A. Izeboud en F. J. van der Maas. Overleden: C. Schroevers 58 j., vrouw van C. Schout; J. J. van Beers 65 j„ wedn. van C. Daalhuizen; J. W. de Wolff 49 j.; G. T. van Kesselen 70 j., man van M. E. G. Schrier; A. Jobse 89 j. (P. Z. C.) Van 27 Juni4 Juli. WISSENKERKE. GeborenAdriaan Hendrik z.v. Pieter Leendertse en Maria Pieternella Breure. GehuwdGerard de Regt, 24 j. jm. en Adriana Jacoba Augustijn 22 j. jd. Over de maand Juni. N.- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: Cornelia de Meulmeester geb. Vader d. Prina van Zweden geb. Riemen s d.Pie ternella Pleijte geb. Keur. Getrouwd: M. Kakebeeke 38 j. jm. en L. Bos 35 j. jd. (P. C.) 's GRAVENPOLDER. Geboren: 6, Jo zef z. v. Johannes Vermeulen en Maria Louisa Lujjk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3