ys BE ZEEDW voet. r gsschool tratie en cijnzen Ëland voor de xamens. ons Bij- kunnen tstraat 34 15. irichten TWEEDE BLAD Uit de Provincie Beeld van verdeeldheid. wil blijven publicatiën [Fa. CAMPER) J Princesseboonen z- Ie Boontjes 1617, bn 9—10, Tuinboo- 6.5, alles p. kg.', I, Bloemkool 711, Is; Bospeen 56, bos; Kropsla 1 ct. ONS ZELF ZIJN. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. (Tel. 295) itacls SLIKKE en 3) of Gymnasium. September 1940. Secretariaat. en ten slotte bleef [van de woonkamer, tast, terwijl tevens eil verbrandden. De idweer konden het Ingeluk te Ede. I plotseling schichtig Ird raakte het twee- In landbouwer E. B. [mestrijden was, be- mestkar en een vader gelukte het vang te krijgen zag lis dat zijn kind tus- Ischuur was bekneld pesten waren gewe- en gedood. Op lerweg onder Vught l-jarige knaap G. v. I trein gegrepen. De I later overleden. leiling van 28 Juni. |elein 412, Wage- Suikerboonen 32 843, Stamsnijboo- ncessenboonen 40 X-5, Doppers 817, |vie 28, Spitskool Peen 7, Rapen Uien 210, Sel- 12, Rabarber 1 kenas 2.5, alles per p3, Andijvie 1.54, ners 46, alles per [perziken 1.55 per [55, Tomaten 18 45, Aardbeien 20 -15, Witte Bessen |518, alles per kg. |een. Zuid-Beveland. 29 Juni 1940. tit: Aardbeien 20 (Prolific) 1016, 5.50, Witte Bessen 7.50, Bruine Blan- |lanche 22, Brussel- aders 2831, Mei- iezen 2236, Zoete prseleinkersen 15- ten 22—23, Volgers 11016, Uitschot bozen 25—38, alles [sn 5.50—7 per 100 van 28 Juni 1940: [beien 1222, Mei- piezen 2734, Mo- nders 25—31, Brui- itoode Blanche 17 23, Suikerkersen [27, Vroege v. Wer- Lrieken 20, Spietjes je Vleeschkersen 25, [Frambozen 3243, 1-13, Witte id. 10, gsvereeniging „D,e pelveiling van Vnj- eerstelingen f 5,50, 5,53—f 5,59, beiden igen en kriel geen VAN MAANDAG 1 JULI 1940. Nr 226. Wy moeten ook onder de gewijzigde omstandigheden waaronder wij thans leven ons zelf durven zijn. Dit beteekent, zegt de „Rijnl. Ct.", dat wij ook tegenover de machten die thans over ons gesteld zijn ons verre hebben te houden van alle kruiperij of vleierij. Het is trouwens de vraag of zooiets door de bedoelde autoriteiten zou wor den gewaardeerd. Zouden er dingen van ons worden ge vraagd, die wij met Gods geboden in strijd achten, dan zal voor ons moeten gelden het woord dat we Gode meer ge hoorzaam moeten zijn dan de menschen. God make ons dan getrouw, ook als dit heel moeilijk zou zijn. Gedukkig is dit tot dusver niet het geval, en wordt onze godsdienstvrijheid niet beknot. Ons zelf zijn beteekent echter niet dat de geweldige gebeurtenissen die bezig zijn het „aanschijns des aardrijks" te veranderen, ons voorbij zouden moeten gaan zonder dat dit alles ons iets te zeggen zou hebben. Ons zelf zjjn beteekent niet dat we niet opmerkzaam zouden mogen zijn, niet moeten gadeslaan wat er in ons land en daarbuiten gebeurt om daarmede onze winst te doen. Ons zelf zijn beteekent niet dat we steeds onvoorwaardelijk al het oude moeten blijven prijzen en vasthouden, dat we nooit zouden mogen erkennen dat er hier of daar fouten gemaakt zijn, en dat de visie die wij gezamenlijk of persoonlijk op bepaalde vraagstukken hadden, nimmer eenige verandering zou mogen ondergaan. Ons zelf zijn beteekent ten slotte ook niet dat men nooit eenige waardeering zou mogen uitspreken voor de houding of de maatregelen van degenen, onder wier gezag wij thans gesteld zijn, ook al zou deze waardeering op zichzelf ge rechtvaardigd zjjn. Op Vrijdag 5 Juli a.s., des namiddags 2 uur, zal de Raad vergaderen. Punten van behandeling zijn: Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Mr R. M. van Dusseidorp. (Voorge steld wordt den heer Mr W. C. ten. Kate burgemeester, als zoodanig te benoemen. Benoeming van leden in de commissie voor de Gemeentewerken. Benoeming van een voorzitter der com missie voor de Gemeentewerken. Wijziging der gemeente-begrootingen voor 1939 en 1940. Idem van den keuringsdienst van vee en vleesch en het openbaar slachthuis voor het jaar 1939 en van het Burg. Armbestuur voor 1939. Voorstel tot bekrachtiging van een drietal door B. en W., in verband met de buitengewone omstandigheden, genomen noodmaatregelen. Voorstel om dit jaar de kermis niet te laten doorgaan. Voorstel tot uitbreiding van het poli tiekorps. Bekrachtiging genomen besluiten. Terstond nadat door het Nederland- sche leger de wapenen waren neergelegd, werd van hoogerhand de wensch te ken nen gegeven dat de gemeenteraden voor lopig niet bijeen zouden komen. Dit be richt bereikte B. en W. nadat aan de isolatie van Zeeland een einde was ge komen, dus pas na de Raadsvergadering van 23 Mei j.l. Tevens Werd medegedeeld dat als noodmaatregel de colleges van B. en W. voorloopig besluiten konden nemen, die onder normale omstandig heden behooren tot de bevoegdheid van den Raad, zulks onder voorbehoud van s Raads nadere bekrachtiging. Daar er destijds nog geen enkel ver moeden bestond omtrent 't tijdstip waar op de Radsvergaderingen weer zouden kunnen bijeenkomen, zijn door B. en W. een drietal besluiten genomen, welke normaal tot 's Raads competentie zouden hebben behoord, n.l.: Ie. 27 Mei 1940. Aankoop van de wo ning, plaatselijk gemerkt: Voorstad 38. Krachtens diverse Raadsbesluiten is e gemeente eigenares geworden van verschillende gebouwde perceelen in de oorstad, waardoor geleidelijk aan de mogelijkheid is vergroot om te eeniger ya dezen zeer smallen toegangsweg tot net-centrum der gemeente te verbreeden, netgeen op een tweetal punten reeds heeft plaats gehad. 7 ge'ukte B. en W. om bij een op ei J.l. gehouden openbare verkooping voorloopig de hand te leggen op het dien ag m openbare veiling verkochte per- Plaatselijk gemerkt No. 38 aan ge noemde straat. va?ïo^rtnd is veriluurd voor den prijs van f 3.75 per week. flc.r)® koopsom bedraagt f 1950, terwijl taal f 2137 20bedra&en f 187,2°' dUS t0' Het pand verkeert in goed onderhou den toestand, zoodat, zoolang niet tot afbraak wordt overgegaan, verwacht mag worden, dat het steeds goed ver huurbaar zal zijn. 2e. 3 Juni 1940. Intrekking van het Raadsbesluit van 23 Mei 1940, no. lb tot het aangaan van een kasgeldleening bij het staatsbedrijf der posterijen, telegra fie en telefonie, groot f 20.000. Daags nadat dit besluit was genomen, bereikte B. en W. de mededeeling, dat de Bank voor Ned. Gemeenten weer op normale wijze in de behoefte aan kas geld kon voorzien, waarna Ged. Staten hun verzochten om intrekking van dit besluit te bevorderen. 3e. 3 Juni 1940. Wijziging der gemeen- tebegrooting voor het dienstjaar 1939. Nadat de arbitraire beslissing in het geschil met de aannemers der havenwer ken was gevallen, moest het nog aan de aannemers toekomende bedrag ten spoe digste worden uitbetaald, in verband met de opgelegde verplichting tot rentever goeding. In verband hiermede werden op de begrooting voor 1939 de noodige voor zieningen getroffen. Bij brief van 31 Mei 1940 deelde de Commissaris der Koningin mede, dat, weer zooveel mogelijk de normale toe stand werd hersteld, zoodat ook de ver gaderingen van den Raad weer als ge woon kunnen worden gehouden. Ver trouwd wordt echter, dat ervoor zal ge waakt worden, dat toon en inhoud der beraadslagingen niet tot aanstoot aan leiding kunnen geven. Geen kermis. De toestand heeft zich dermate gewij zigd, dat B. en W. van meening zjn, dat de kermis dit jaar in geen geval voort gang dient te hebben. Zij geven daar om in overweging, voor het jaar 1940 tot schorsing der kermis te besluiten. B. en W. hebben bereids besloten tot teruggave der pachtsommen over te gaan. Voor wat betreft het al of niet door gaan der vermakelijkheden, verbonden aan de Toondagen, wenschen B. en W. zich nader te beraden en e.v. te zijner tjd: een voorstel te doen. UITBREIDING POLITIEKORPS. Reeds vóór het uitbreken van den oor log stond het by den vorigen burgemees ter, wijlen den heer Mr R. M. van Dus seidorp, zoomede by den na diens over- ljden waarnemenden burgemeester, den heer A. de Roo, vast, dat uitbreiding van het gemeentelijk politiekorps, bestaande uit 1 inspecteur, 1 hoofdagent en 10 agenten, noodzakelijk moest worden ge acht. Laatstgenoemde wendde zich ter zake tjdens de waarneming nog tot den Commissaris der Koningin. Sedert 10 Mei j.l. is de behoefde aan meer politiepersoneel inderdaad drin gend geworden, welke omstandigheid den tegenwoordigen burgemeester ertoe heeft geleid om zich tot den Commissa ris der Koningin te wenden. Aan dit schrijven ontleenen wy: Zooals U reeds van myn voorganger vernomen zult hebben was de bezetting van het politiekorps alhier, bestaande uit 1 Inspecteur, 1 Hoofdagent en 10 Agenten, reeds geruimen tjd te klein. De heer Van Dusseidorp heeft echter, in de hoop dat de grenswijziging met Kloe- tinge spoedig tot stand zou komen, met het nemen van maatregelen nog even ge wacht. Sedert den dood van mijn voor ganger en vooral sedert het uitbreken van den oorlog, is echter de toestand veel nijpender geworden. De tien agenten zijn verdeeld in drie ploegen, n.l.' twee ploegen van drie en één ploeg van 4 man, die om de tien dagen een vrije dag en per jaar 14 dagen verlof moeten genieten en eenmaal in de 3 weken recht op een vrijen Zondag heb ben. Herhaaldelyk komt het voor, zulks in verband met te geven vrije dagen, dan wel door het geven van verlof, dat slechts twee man in een ploeg zijn, waar van dan de een bureaudienst heeft, ter wijl de andere surveillance heeft. Is deze dan bezig met een onderzoek (bij het ontbreken van rechercheurs moeten de agenten zelf de ingekomen aangiften be handelen) dan wel moet deze een trans port doen, dan moét iemand uit een an dere ploeg gehaald worden om de betrok ken ploeg uit twee agenten te doen be staan. Uit een en ander moge blijken, dat er geen personeel genoeg voor behoorlyke straatsurveillance overblijft, met alle ge volgen van dien. Klachten van de bur gerij over baldadigheden, gepleegd door de jeugd, te weinig aandacht kunnen be steden aan verkeersvoorschriften en de uitvoering van byzondere wetten. Dat er in deze tijden van een regel matig toezicht heelemaal niets terecht komt, nu de politie ook nog belast wordt met zooveel afedere dingén, behoeft geen betoog. In recenten tijd is het drie-ploegen- stelsel zelfs korten tyd omgezet geweest in een twee-ploegenstelsel, waarbij door beide ploegen twaalf uur per dag dienst werd gedaan, terwyl vrije dagen niet meer worden verleend. Aangezien dit echter te veel van de mannen vergde, is weer overgegaan tot het drie-ploegen- stelsel, met dien verstande echter, dat slechts zeer sporadisch een vrye dag wordt verleend en aan het geven van verlof in het geheel niet kan worden ge dacht. Uitbreiding van het aantal agenten met drie man is dan ook een dringende behoefte. Hierdoor zal bereikt worden, dat iedere ploeg op vier man komt, ter wyl een der agenten, die daarvoor het meest geschikt is te achten, voor recher chewerk zou kunnen worden aangewe zen. Het voordeel van deze regeling zou dan zyn, dat het overige personeel voor het grootste gedeelte vrij komt voor sur veillance. Bovendien ls het zeer noodig, dat een administratieve kracht aan het bureau wordt verbonden. De geheele admini stratie wordt door den Inspecteur zelf gedaan, die deze arbeid en het typewerk, omdat hj den geheelen dag bezet is met het te woord staan van menschen en het houden van besprekingen in de avond uren moet verrichten, tengevolge waar van hj geen enkele avond voor tien uur met zjn werk klaar is en hj niet de ge- wenschte aandacht kan besteden aan het door de agenten ingeleverde werk. Ten overvloede moge nog opgemerkt worden, dat Marechaussee alhier niet aanwezig is en dat de Ryksveldwacht, bestaande uit een Majoor en een Briga dier, alleen buiten de gemeente dienst doen. Beleefd zoude ik U willen verzoeken wy wel te willen laten mededeelen, of een wjziging van de betreffende veror dening kans van slagen zoude hebben. Op 27 Juni ontving de Burgemeester van den heer Commissaris der Koningin het volgende telegram: „In verband met opheffing militaire politie wenscht secretaris-generaal bin- nenlandsche zaken vóór Vrydag 28 de zer des middags 12 uur van U te verne men of en hoeveel man militaire politie in Uw politiecorps kunnen worden on dergebracht ter verkryging vereischte sterkte in tegenwoordige omstandighe den. Of in Uw gemeente onder huidige omstandigheden tydelyk of blijvend be hoefte bestaat aan vorming overvalcom- mando's of formaties van soortgelyken aard. Of manschappen militaire politie in Uwe gemeente zijn te gebruiken als permanente kern voor luchtbescher ming." Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. den eigen dag vergaderd, waarna de Voorzitter met volledige instemming der beide leden heeft besloten tot verzending van het volgende telegram. „Vier man militaire politie kunnen ondergebracht in mijn politiecorps. Liefst zoo jong mogelyk en gehuwd. Overvalcommando niet noodig. Even min noodig voor luchtbescherming. Een van de vier dient op de hoogte te zijn politie-administratie." Zal de beoogde uitbreiding van het politiekorps op wettelijke basis worden gevestigd, dan is het noodzakelijk, dat wjziging wordt gebracht in de verorde ning, regelende de rangen, de samenstel ling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren van politie der gemeente Goes, terwijl tevens de gemeente-begrooting voor het dienst jaar 1940 hiermede in overeenstemming dient te worden gebracht. Overtuigd als B. en W. zijn van de be reidheid van den Raad eenerzij ds om in een bestaande dringende behoefte aan uitbreiding van politiepersoneel te voor zien, anderzijds om mede te werken ten einde een groep van landsdienaren die getrouw hun plicht hebben gedaan, voor werkloosheid te behoeden, bieden B. en W. ter vaststelling aan een besluit tot wijziging der verordening bovenge noemd en een tot wijziging der gemeen te-begrooting voor het dienstjaar 1940. GOES. Voetbalwedstrijd. Vrijdagavond j.l. speelde een elftal, gevormd uit de leerlingen van het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes, een vriendschappelyken voetbalwedstrjd tegen V.V. Unitas H, Kloetinge. De stryd eindigde in een 43 over winning voor de ontvangende club. Binnen niet al te langen tijd hopen de Z.T.I.-ers op een revanche-wedstryd. ZUID-BEVELAND Kloetinge. Gemeenteraad. Za terdagmiddag vergaderde de Raad. In zyn openingswoord heette de voorzitter den heer Lenshoek welkom, waarna hj een rede hield waarin hj o.a. zeide, dat we allen nog onder den indruk zyn van de gebeurtenissen van de laatste weken, maar dat we, wat onze gemeente betreft, dankbaar mogen zjn, wanneer we naar onze buurgemeenten zien. Wel werd Kloetinge door een rechtstreeksche bom aanval in de buurtschap Abbekinderen ernstig getroffen. Groote dank is ver schuldigd aan den Luchtbeschermings dienst, die zeer paraat is geweest en in het bjzonder den heer H. B. Pilaar, het hoofd van dezen dienst, die dezen dienst voortreffeljk geleid heeft. Ook moet dank gebracht worden aan het gemeen- tepersoneel dat onder zoo moeilyke om standigheden heeft moeten werken en zjn taak heeft vervuld. Van de 70 dienstplichtigen werden en kelen gewond en sneuvelde één, M. F. Oele. Door het ontploffen van een hand granaat werden verschillende burgers ernstig getroffen. De hulpagent van po litie C. H. Steketee overleed dientenge volge. De voorzitter eindigde met deze woorden: Laten wy Gods hulp inroepen voor de nagelaten betrekkingen. Hierop nam de oudste wethouder de heer Straub het woord. Hj onderschreef de woorden van den voorzitter en bracht in het bjzonder dank aan den burge meester, die in de oorlogsdagen byna niet van zyn post geweest was en de juiste man op de juiste plaats was ge weest. (Applaus.) De voorzitter deelde mede dat nega tief beschikt was op het beroep op de beslissingen van Gedep. Staten, waarin de gemeente gegaan was inzake de be kostiging van de verpleging van den heer A. Deurloo. Daarop werd overgegaan tot de be noeming van een hoofd aan de O. L. school. Op de voordracht stonden: 1. G. Hein, schoolhoofd te Waarde, 2. J. van Donk, schoolhoofd te Veen; 3. J. van Brummelen, schoolhoofd te Poortvliet. Dhr Buitenhuis informeerde of de rang orde opgemaakt was naar de meerdere of mindere geschiktheid. De voorz. ant woordde dat de voordracht in overeen stemming met den heer Inspecteur by het Lager Onderwijs naar de geschikt heid der sollicitanten was opgemaakt. De heer G. Hein werd hierop met alg. st. benoemd zulks met ingang van 1 Sept. 1940. Vervolgens werden de begrootingswij- zigingen van de jaren 1939 en 1940 be handeld. Voorgesteld werd f 50 te ramen voor een jaarwedde over een half jaar voor den met ingang van 1 Juli a.s. be noemden ambtenaar ter secretarie A. J. j Blok en f 40 per maand voor door den heer C. Helder verricht schrijf-, typ- en collationneerwerk. Hierover ontstond eenige discussie. Dhr Blomaard vroeg of het benoemen van een ambtenaar buiten den raad om gaat. De voorzitter antwoordde dat niet alle ambtenaren door B. en W. benoemd worden. Dhr Kousemaker kan zich voor stellen, dat de heer Blomaard eenigszins verbaasd is daar het misschien van B. en W. beleefder geweest was deze zaak eerst aan den Raad mede te deelen. Dhr Blomaard stelde zich op het standpunt, dat de heer Blok wel recht had op een i gratificatie van f 100 als volontair maar niet als ambtenaar. Hij vreesde, dat, wanneer straks weer normale tijden zou- Van de 325 H.A. in de Graftermeer, Bannemeer, Sapmeer en aangrenzenden polder is 4/5 gedeelte grasland. Waar dit voor akkerbouw geschikt is, wordt het thans gescheurd. Indien de Duitsche autoriteiten de eenheid van het Nederlandsche volk zouden beoordeelen naar het beeld, dat de nationaal-socialistische organisaties hun er van geven, moeten zij, zegt het „Chr, S o c. D a g b 1," wel een zonder ling beeld er van krygen. Vier, vjf nationaal-socialistische groe pen, elk met een eigen blad en al wat cr verder bj zulk een groepeering be hoort, bieden zich aan, kloppen aan de deuren der nationaal-socialistische be windhebbers en vragen om „de gunst en recommandatie". Elk dezer groepen die met elkaar een 2 procent varj het Nederlandsche volk omvatten pretendeert te spre ken namens het geheele Nederlandsche volk. Zy en zy alleen zyn de groep der zuivere nationaal-socialisten. Zij probee- ren elkaar in vriendelykheid tegen de Duitsche autoriteiten en 't Duitsche volk te overtreffen; zij pogen elk voor zich het voorbeeld van de N. S. D. A. P: de Duitsche nationaal-socia listische party te volgen; zy pogen elkaar te overtreffen in anti-semietisme, in roemen over „het Germaansche ras", in het praten over de doeleinden, welke Duitschland in de internationale poli tiek heeftin kwaadspreken over de Ne derlandsche regeering, kortom in alles, waarmee zy meenen de Duitsche autori teiten in het gevlj te kunnen komen. En bovendien elk voor zich klaagt over de „verdeeldheid van het Neder landsche volk", waartegenover dan staat hun „krachtige en prachtige eenheid". Dit gedoe moet den ridderljken Duit- schers tegen de borst stuiten. Zj heb ben bj allerlei gelegenheid reeds ge toond, dat zy meer respect hebben voor Nederlanders, die Nederlanders bijven. En hoe de Nederlanders hierover den ken? Dat zal bj allerlei gelegenheid wel bijken. den komen de gemeente met drie ambte naren zou zitten. De heer Buitenhuis vroeg of deze benoeming en belooning die zyns inziens een gevolg is van het meerdere werk ter secretarie soms in verband staat met de benoeming van den gemeente-ontvanger tot ontvanger der gemeente Nisse. De voorzitter zeide dat dit er geheel buiten staat en dat deze werkzaamheden de distributie betreffen. Dhr Blomaard vraagt nu of f 100 wel genoeg is voor een ambtenaar. Dhr Kou semaker vindt dat voor de thans zoo voorname distributie zeker een ambte naar benoemd moest worden waarvoor f 100 dan ook te weinig is. De heer Blo maard herhaalt nogmaals dat 3 ambte naren voor de gemeente Kloetinge te veel zijn. Weth. v. Liere zegt dat deze benoeming een tegemoetkoming van B. en W. is aan den heer Blok daar nu zijn dienstjaren voor pensioen gaan meetel len. Weth. Straub neemt hierop het woord en zegt dat de Raad de laatste weken uitgeschakeld was en dat B. en W. geen blaam treft. Ook als agent van den dis- tributiedienst en als agent der arbeids bemiddeling ontvangt de heer Blok een belooning. Thans kunnen alle heeren zich met het voorstel vereenigen, behalve dhrBlomaard, die tegen den post van f 50,stemde. Krabbendijke. Gemeenteraad. Zaterdagmorgen vergaderde de Raad. Na de opening wenscht de Burgemeester allen geluk met hun tegenwoordigheid en met feit, dat ook de huisgenooten ge spaard zijn gebleven. Het verblijdt ons, dat we spoedig weer zijn teruggekeerd. Echter doet het leed, dat één inwoonster van Krabbendijke het leven heeft ver loren. In het bijzonder gedenkt de voor zitter onze soldaten. Het is een groote reden tot dankbaarheid tot God, dat het Hem behaagd heeft in dit opzicht onze gemeente zoo te sparen. Ook tot dank baarheid stemt het feit, dat we ons dorp hebben mogen terugvinden zooals we het verlaten hadden, vooral als we zien wat er in naburige gemeenten gebeurd is, waar de bewoners nog veel erger gedu peerd zijn. Vooral denken we hier aan de vele gezinnen waar rouw heerscht. Mogen allen, die voor het Vaderland zijn gevallen thans den eeuwigen vrede ge vonden hebben. We moeten trachten ons land, zooveel als in onze macht ligt, weer op te bou wen. Maar dit moet door eendrachtelijk samenwerken. Moge 't gemeentebestuur, evenals het voorheen gebeurd is, samen werken en daarbij Gods leiding en zegen ontvangen. Tenslotte wilde de voorzitter nog een woord van dank uitspreken je gens allen, die hebben medegewerkt aan de evacuatie en de terugkeer. Van het gemeente-personeel en van anderen heeft hij veel steun ondervonden. In deze tij den leert men de menschen kennen. Een woord van grooten dank past ons aan de gemeentebesturen en de inwoners van Axel en Zaamslag. Er is daar in de moeilijkste omstandigheden voor ieder gezorgd. De voorzitter stelt dan ook voor om een schrijven te richten om dank uit te spreken aan den burgemees ter van Axel en Zaamslag met het ver zoek deze dank aan de inwoners over te brengen, welk voorstel wordt aangeno men. Dhr Havenhoek beantwoordt deze re de. De voorzitter heeft met nadruk ge wezen op de samenwerking. Dit woord is zeer op zijn plaats, want sr.r. wijst 00 de zeer vele critiek die thans uitgespro- I ken wordt. Hij heeft veel eerbied voor het werk van de burgemeesters. De pro-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5