OFFICIEELE PUBLICATIEN. Aan het Zoeklicht Telegrammen Burgerlijke Stand Wij moeten voor de gevaren die ons omringen niet het oog sluiten. Als van zekere zijde op de uitoefening van terreur niet onduidelijk gezinspeeld wordt, moeten we niet doen alsof dit van geen beteekenis is. Integendeel, wij moe ten dergelijke uitingen ernstig onder de oogen zien. Maar we moeten ook niet verzuimen op goede dingen onze aandacht te ves tigen. Ik denk aan de verschijnselen, die er op wijzen, hoe in breedere kringen be grepen wordt, dat toenadering door der tijden nood wordt geëischt. Zoo wijst het Weekblad van het R. K. Werkliedenverbond er op, dat nu in de bevoegdheid der werkgevers inzake het ontslaan van personeel diep wordt inge grepen, van arbeiderszijde een verblij dend meeleven openbaar wordt. Beseft wordt en men geeft daar ook b 1 ij k van hoe sommige werkge vers voor schier onoverkomelijke moei lijkheden komen te staan. Zoo komt er een zoeken om g e z a m e n 1 ij k de be zwaren voor het bedrijfsleven uit den weg te ruimen. Ook op ander gebied vallen blijken van toenadering in het algemeen belang, voor het nationale welzijn, te be speuren. Laat ieder in zijn kring met be houd overigens van eigen beginsel dit proces bevorderen. Voor 's lands be lang lijkt me dit van groote beteekenis. OPMERKER. MIDDELBURG. DE PLANNEN VOOR DE NOOD WINKELS. Wij hadden gelegenheid een kijkje te nemen in de thans volledige teekenin- gen van de plannen voor den bouw van noodwinkels op de Kaden en op den Dam, zulks in verband met de aanbeste ding van de door de gemeente zelf te bouwen noodwinkels op Donderdag a.s. Wat betreft de rij, die op de Kade van af de Bellinkbrug tot de Vischmarkt zullen gebouwd worden, kunnen wij mel den, dat in bedoelde richting eerst een groot pand komt, dan een samenvoeging van twee kleine panden; dan het groote, waaraan men reeds begonnen is. Dan weder een dubbel pand en vervolgens weer een groot. Wederom volgen dan twee standaardwinkels samen en dan weer een klein. Dan komt een steenen toilet, vervolgens twee groote en hier naast weder 3 kleine winkels. Na een tusschenruimte, komen weder 6 kleine en dan weer een toilet, waarna weder twee kleine en 2 groote panden, die tot de Koningsbrug reiken. Na die brug ko men nog een groot, een toilet en 12 klei ne winkels. Voor den Dam kunnen wij de vólgende schets geven: Beginnende bij de plaats, waar thans de Markt gehouden wordt krijgt men eerst een groot pand met toren, dan drie kleine en een pand met verdieping en dan is men aan het opgerichte pand, dat reeds enkele weken in exploitatie is. Hierna komt nog een groot pand en vervolgens een steenen toilet, dan 8 klei ne winkels, vervolgens een gang, dan weder een groot pand en drie kleine. Men is dan ter hoogte van de Schuit- vlotstraat, waar de ruimte maar smal is en daarom worden daar afzonderlijk te verhuren etalageruimten gebouwd. Daar op volgen <de bestaande telefooncel, dan een rijwielbergplaats en vervolgens nog een groot en 5 kleine panden, een toilet en 2 groote, waarop de Beatrixbrug is bereikt. Aan de andere zijde van den Dam komen bij de marktplaats een groot en 2 kleine panden en bij genoemde brug een pand. Alles bijeen genomen, blijkt dat dit deel der stad over eenige weken wel een heel ander aanzien zal hebben. NIET MET FIETSEN TUSSCHEN DE MARKTKRAMEN. Het verbod om tusschen de marktkra men te loopen met fietsen bij zich, geldt even goed nu de Markt op den Dam wordt gehouden. Men zij dus gewaar schuwd, want overtreding kan een pro ces-verbaal ten gevolge hebben. AFSLUITING VAN STRATEN VOOR ALLE VERKEER. Alle weggebruikers, dus ook voetgan gers, zullen zich voorloopig er op moeten instellen, dat de straten waar men aan het puin sorteeren en wegvoeren is, van s morgens vroeg tot 's avonds laat voor alle verkeer worden afgesloten. Men zie de publicatie in dit nummer. WIE WIL JONGELUI AAN VERLOREN HOEKEN HELPEN? De Vereeniging Schoolmuseum heeft zicht tot de leerkrachten van de Onder- wijs-inrichtingen in Zeeland gewend met een oproep om financieelen steun om jongelui, die hun boeken in het vuur zagen verloren gaan, daar aan te helpen. Zij beschikt over een opgave welke boe ken door leerlingen van onderwijsinrich tingen op Walcheren, Zuid-Beveland en in 0.7,. Vlaanderen gaarne zouden wor den ontvangen. De Ned. Uitgeversbond heeft zijn leden aangeraden voor dit doel tenminste 40 pet. reductie te verleenen. Gratis afstaan was voor de uitgevers niet goed mogelijk, omdat zij uit alle deelen van het land aanvragen om hulp kregen. Ook andere personen voelen er wellicht voor dit sympathieke werk te steunen. Daarom melden wij, dat secretaris-pen ningmeester van de Vereeniging is, de heer C. Roelands, Veersche Singel 164, giro 126947, Middelburg. KOKEN VAN LEIDINGWATER NIET MEER VERPLICHT. De verplichting om leidingwater te koken alvorens het te drinken, is thans opgeheven. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Het aantal leden van de Ver. Openb. leeszaal en bibliotheek steeg in 1939 van 1386 tot 1455, onder wie ook de mili taire leden, die slechts tijdelijk zijn. De studiezaal en de leeszaal werden bezocht door 17636 personen tegen 19671 in 1938 en 17250 in 1937, het aantal uitgeleende banden was 46414 tegen 48668 in 1938, het aantal romans was resp. 39774 en 41290 en het aantal studieboeken 6640 en 7378. Repetities hervat. Het Bestuur van de Chr. Zangvereeni- ging „Soli Deo Gloria" heeft besloten met ingang van a.s. Woensdag haar repetities voor het gemengd- en voor het kinderkoor weer te hervatten. VLISSINGEN. GEMEENTERAAD. Vrijdag kwam de Raad bijeen. Na opening memoreerde de voorzitter de be wogen gebeurtenissen, welke over Vlis- singen waren losgebroken. Op zijn voor stel herdacht de raad in stilte hen, die vielen, in het bijzonder de Vlissingers. Sprekers dankte allen, die op hun post bleven en in het bijzonder de wethou ders en den gem.-secretaris. Spreker ein digde met een goeden wensch voor de zwaar getroffen gemeente. In verband met een bericht van den heer Knoop, dat hij zijn functie als wet houder hervat, dankte de voorzitter den heer Verhagen, die hem als wethouder vervangen had. Bij de mededeelingen was een besluit van G. S. waarbij de jaarwedde voor elk der wethouders bepaald wordt op f 1500 per jaar en 'n brief van G. S., waarin de verzochte machtiging voor het stichten van een nieuw kantoorgebouw voor de waterleiding niet werd verleend. Bij het voorstel tot het vaststellen van het verslag van de verstrekking van voeding en klompen aan behoeftige schoolkinderen, pleitten de heeren de Ruijter en van Oorschot, om ook tijdens de vacantie zooiets te doen. Weth. Edel man beloofde na te gaan, of dit noodig is. Het voorstel om afwijzend te beschik ken op het verzjoek der Z.L.M. om sub sidie voor haar lagere landbouwschool werd aangehouden. Een premie van 640 gulden werd toe gekend aan J. M. van den Berg voor het verbeteren van twee woningen. Het voorstel om extra hulp aan werk- loozen te geven werd aanvaard. Besloten werd dit jaar de kermis niet te doen doorgaan en tot het opnemen in de Alg. politieverordening van een col- portage-verbod (het luidkeels venten van gedrukte stukken). ZUID-BEVELAND. Kapelle. Op de algemeene begraaf plaats werd in allen eenvoud het stoffe lijk overschot van wijlen de heer P. Kos ten ter aarde besteld, welke ruim 53 jaar werkzaam is geweest in de afdeeling boomkweekerij bij de firma D. J. van der Have. Twee jaar geleden werd hem pen sioen toegekend. Aan de groeve voerde allereerst de heer A. van der Have, zijn patroon, het woord. Spr. herdacht de overledene als een be kwaam en kundig vakman, in zijn va ders dienst begonnen. Zijn trouw en ijver waren voorbeeldig. De procuratiehouder, de heer M. Glas, zal de overledene, met wien hij zooveel in aanraking is geweest, nimmer verge ten. Dr J. D. Schmidt deed het goed deze voorbeeldige trouw te mogen hooren. Het herinnert spr. aan het woord der Schrift om trouw te zijn in het beroep, waarin wij worden geplaatst, maar ook trouw in het dienen van onzen God en Vader in onze Heere Jezus Christus. De overledene werd door het personeel, waarmee hij vroeger werkte, grafwaarts gedragen. Wemeldinge. Naar wij vernemen is bij het luchtbombardement van Vrijdag nacht te Rotterdam om het leven geko men de heer M. Noussen, agent van politie aldaar, afkomstig uit Wemel dinge. WALCHEREN. AFSCHEID GEMEENTE-SECRETARIS N. en St. Joosland. Vrijdag vergader de de Raad. Afwezig dhr Van Strien. Daar in deze vergadering de heer P. ïBaurdoux afscheid nam als secretaris ontvanger en ambtenaar van den bur gerlijken stand, waren mede aanwezig de familie van den scheidenden functionna- Tis, de gemeente-ambtenaren en de pre- 'dikant. Als plaatsvervangend ontvanger werd beëedigd de heer P. J. Brakman, ambt. ter secretarie alhier. Daarna sprak de burgemeester den scheidenden Secretaris toe. Zoo is dan, aldus Spr., de laatste vergadering van den Raad aangebroken, welke door U als secretaris wordt bijgewoond. U kunt te rugzien op een eervolle loopbaan in dienst der gemeente van 45 jaren, waar van bijna 40 jaren als secretaris-ontvan ger. Gaarne had ik gezien, dat Uw vertrek nog eenigen tjjd zou kunnen zjjn uitge- VER KEERS-AFSLUITINGEN WEGENS OPLADEN EN VERVOER VAN PUIN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: dat, ingaande op Dinsdag 2 Juli 1940 de navolgende straten, van 5 uur des voormiddags tot 11 uur des namiddags, tot nader bericht, voor alle verkeer in heide richtingen zullen zijn afgesloten in verband met het opladen en vervoer van puin: de Markt van de Gortstraat af tot de Lange Delft; de Lange Delft van de Markt tot de Segeerstraat; de Lange Burg van de Markt af tot de Groenmarkt; de Wal van de Lange Burg af tot de Kapoenstraat. Burgemeester en Wethouders van Middelburg DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Middelburg, den 29 Juni 1940. BESTRIJDING COLORADOKEVER. De Burgemeester van Middelburg, overwegende, dat volgens mededee- ling van het Hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst, voor alle per- ceelen in deze gemeente, waarop aard appelen worden verbouwd, de aanwezig heid van de Colorado-kever wordt ver moed, gezien de door het Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst noodza kelijk geachte bestrijding van den Colo rado-kever en de door hem aangegeven bestrijdingsmiddelen, gelet op de wet van 27 December 1934, Staatsblad nr. 687, houdende bepalin gen tot bestrijding van den Colorado kever, O beveelt iederen gebruiker van een per ceel in de gemeente Middelburg, waarop aardappelen worden verbouwd, dit gewas dit jaar op nader aan te geven tijdstip pen twee maal te doen bespuiten met water, waaraan op 100 L. 400 gram lood- of calciumarsenaat is toegevoegd, in een hoeveelheid van gemiddeld 750 L. per Hectare. De bespuitingen moeten zoo worden uitgevoerd, dat alle bladeren van aard appelplanten gelijkmatig met de vloei stof bevochtigd worden, en op zoodanig uur en bij zoodanige weersgesteldheid, dat zij denzelfden dag nog kunnen op drogen. De eerste termijn voor bespuiting is vastgesteld van 1 t/m 11 Juli 1940, de tweede termijn van 18 t/m 27 Juli 1940. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen aan het Bureau van Gemeentewerken, alwaar het bespuitingsmateriaal ver krijgbaar is. De Burgemeester voornoemd, DE BORDES. Middelburg, 29 Juni 1940. OPHEFFING KOOKGEBOD VOOR DUINWATER. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis: dat het gebod tot koken van het duin water is opgeheven. Burgemeester en Wethouders van Middelburg. DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secr. Middelburg, den 1 Juli 1940. steld, aan de andere zijde begrijp en bil lijk ik volkomen Uw besluit om 1 Juli a.s. heen te gaan. Toen U in den jare 1901 tot Secreta ris-Ontvanger dezer gemeente werd be noemd, als opvolger van wijlen Uw va der, gprak U een woord van dank aan de leden van den Raad voor het ver trouwen in U gesteld, door Uw benoe ming met algemeene stemmen en sprak U de hoop uit dat IJ U dit vertrouwen zoudt kunnen waardig maken. In mijn korte ambtsvervulling van twee maan den heb ik reeds kunnen constateeren, dat U hierin geheel zijt geslaagd. Ik ben de vijfde burgemeester dien U terzijde staat en ik geloof niet te overdrijven, als ik zeg, dat Uw laatste twee maan den en mijn eerste twee maanden van onze onderscheidene functies niet ge makkelijk door ons beiden vergeten zul len worden. Ik wil allereerst een woord van zeer hartelijken dank spreken aan U voor den belangrijken steun, dien ik van U mocht ondervinden. Precies een week na mijn ambtsaanvaarding barstte het on weer om ons heen los. Op alle uren van dag en nacht kon men U aan Uw werk tafel aanwezig zien. Voor alle medewer king in deze twee maanden in het alge meen en in de week van 1017 Mei in het bijzonder van U ondervonden, zeg ik U heel hartelijk dank. Ik hoop, dat U nog lange jaren van Uw welverdiende rust zult mogen ge nieten. Het is voor mij een prettige ge dachte, dat gij alhier blijft wonen; het zal mij dus niet moeilijk vallen bij U om raad te komen vragen. De leden van den Raad en hun Voor zitter stellen er prijs op U op dezen dag een klein stoffelijk blijk van hun waar deering aan te bieden. Wij hebben ge meend dit het best te kunnen doen door U een bijdrage te geven voor de aan schaffing van een instrument, dat door U gewenscht wordt, n.l. een schrijfma chine om U behulpzaam te zijn bij de verschillende administraties die nog door U gehouden worden. Ook U mevrouw Baurdoux ben ik er kentelijk voor den steun die U aan Uw man hebt geschonken. En dan dank ik U beiden, mede na mens mijn vrouw, die hier niet aanwezig kan zijn, voor de vele gezellige uurtjes, reeds in Uw huis door ons doorgebracht. Ik wil hier eindigen met de hoop uit te spreken, dat het U beiden op Uwen levensavond, met hen die U dierbaar zijn, wel moge gaan. Daarna sprak weth. V e r 1 a r e den (Secretaris toe. Ambtelijk mocht ik het eerst met U kennismaken als Ambtenaar van den burgerlijken stand, toen ik voor het doen van ondertrouw voor U moest verschij nen. Toen U met een dronk op mijn bruiloft den wensch te kennen gaf dat ik lang Nieuwlander zou mogen zijn, had ik niet het vermoeden dat wij op veler lei terrein zouden samenwerken. Op ge meentelijk terrein werkten wij nu reeds 11 jaren samen. In dien tjjd heb ik U steeds als een ijverig ambtenaar gekend. Uw kennis was van dien aard, dat U de vraagbaak was voor velen. Uw ruim 39-jarige dienst maakte U in het vak zoo doorkneed, dat U wel oud in dienst jaren, doch niet als versleten kon wor den beschouwd. U hebt veel gewerkt in Uw lange ambtsperiode en wie werkt maakt fou ten, doch deze wegen niet op tegen het vele plichtsgetrouwe werk in het belang der gemeente, dat U mocht verrichten. Nu wij leven temidden van oorlogen, hopen wij dat God ons spoedig vrede schenke en U onder normale omstandig heden de vreugde van de rust temidden van Uw gezin in gezondheid moge ge nieten. Weth. Polderdijk schetste den heer Baurdoux als een harde werker. U zult, aldus Spr., nog niet gaan stilzitten, daar U Uw polderbetrekkingen, die Uw liefde hebben en waarin U goed thuis bent, nog aanhoudt. Het zij U gegeven nog vele jaren in gezondheid van Uw welver diende rust te genieten. Het raadslid de Goffau zeide, dat hij veel met den secretaris heeft samenge werkt. tijdens zijn waarneming van het Burgemeestersambt en roemde zijn ken nis van zaken. De ambtenaar ter secretarie P. J. Brakman hield daarop een toespraak. Acht jaren mocht ik, aldus Spr., onder Uw leiding hier werkzaam zijn. Het wa ren acht jaren waarin ik zeer veel van U leerde, waarin U mij practisch opleidde voor mijn taak, waarvoor ik U grooten dank verschuldigd ben. Door Uw steeds opgewekt humeur heerschte er een prettige stemming op de secretarie. Voor de tweede maal in Uw leven maakte U een mobilisatietijd mee. Dank zij Uw krachtige leiding en steun is alles tot heden vlot verloopen. We zullen U daarom zeer missen. Moge ik U thans met de Uwen in gezondheid nog vele gelukkige jaren in Nieuwland toewenschen. Wij hoorden dat U het plan had een schrijfmachine voor Uw polderwerk aan te schaffen. Namens alle ambtenaren der gemeente Nieuw en St. Joosland bied ik U hierbij een kleine bijdrage in de kos ten van die schrijfmachine aan. De heer L. Wattel, ambtenaar van den burgerlijken stand, zeide den scheiden den Secretaris, ook als oud-wethouder, dank voor het vele, door hem in het be lang der gemeente verricht. De Secretaris verkreeg daarop het woord en sprak de vergadering als volgt toe: U zult er wel allen van overtuigd zijn, dat 't heengaan voor mij niet gemakkelijk valt. Wanneer men bijna 40 jaar een ge meente heeft gediend als ambtenaar, welke gemeente hem lief is door geboor te, woonplaats en het bekleeden van be trekkingen, dan kan het niet anders of dat scheiden doet pijn. Ik kan gelukkig constateeren dat ik die betrekkingen altijd met liefde en zoo veel in mijn vermogen was met verant woordelijkheidsgevoel heb vervuld. Ik heb als ieder ander die werkt fouten ge maakt, en daarvoor vraag ik hier mijn excuus. Er is in die 39 jaar heel wat veran derd in de gemeenteadministratie. Kon i ik in het begin van mijn ambtelijke loop- baan het werk af door met een volontair drie dagen in de week te werken, en alles op tijd te verzenden, thans is het zoo, dat men aan zes dagen werken met drie personen niet genoeg heeft om alles klaar te krijgen. Wetende dat deze ge meente niet ruim in haar financiën zit heb ik geen meerdere hulp gevraagd, hoewel het noodig ware geweest. In die ruim 39 jaar van mijn secreta riaat heb ik 433 Raadsvergaderingen ge notuleerd, zoowel openbare als met ge sloten deuren, terwijl 779 vergaderingen van B. en W. hebben plaats gehad. De eerste rekening die ik gemaakt heb bedroeg f 8669,en die van 1939 f 47.785,Dus wel een aardig verschil. Vele jaren heb "ik een zuinig beheer moeten helpen voeren. Het was een ver ademing voor me dat er nog enkele ja ren geweest zijn dat we ruim in de fi nanciën zaten, doch dat heeft helaas niet lang geduurd. Van de leden van den Raad die mjj hebben helpen benoemen, is helaas nie mand meer in leven. Ik heb nu mijn vyf- de burgemeester, onder wie ik het ge noegen gehad heb te werken. Vele wet houders hebben met mij samen gewerkt en nog meer Raadsleden hebben mij als hun ambtenaar zien werken. Gelukkig mag ik hier constateeren dat ik met al len prettig heb samengewerkt en van hen steeds alle medewerking heb mogen ontvangen. Hoewel er in de gemeente veel is ver anderd, is de bevolking niet zoo veel vooruit gegaan in die 39 jaar. In 1901 telde de gemeente 1073 inwoners en op 1 Jan. 1940 waren er 1231. Als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, wat ik pas in 1917 geworden ben, heb ik 1086 akten verleden, n.l. 421 ge boorten, 331 overlijdens en 217 huwe lijksvoltrekkingen. Moge ik nog releveeren dat de familie Baurdoux deze gemeente 64 jaar als secretaris en 73 jaar als ontvanger heeft gediend, n.l. vader en zoon. U bent nog maar kort in deze ge meente, M. de Voorz., doch ik wil U hier bij mijn hartelijken dank betuigen voor de welwillendheid mij betoond en voor de prettige samenwerking. U kunt er van verzekerd zijn, dat ik ten allen tijde bereid zal zijn zoo noodig U met raad en daad bij te staan. Ik hoop dat het U ge geven moge zijn hier vele jaren het bur gemeesterschap waar te nemen. Heeren Wethouders, ook U mijn har telijken dank voor de medewerking die ik steeds van U heb mogen ondervinden en de aangename wijze waarop wij hebben mogen samenwerken. U heeren Raadsleden breng ik hier ook mijn welgemeenden dank voor de aange name wijze waarop u met mij omgegaan hebt, en voor de tegemoetkomende hou ding die U ten mijnen opzichte steeds be toond hebt. Den Ambenaar ter Secretarie in het bijzonder en ook de andere gemeente ambtenaren zeg ik hartelijk dank voor den steun en de medewerking van hen steeds ondervonden. Ik hoop dat het U allen verder wel ga evenals de gemeente in haar geheel. Rest mij nog, mede namens mijn fa milie U allen hartelijk dank te betuigen voor de waardeerende woorden ten mij nen opzichte gesproken, en niet het minst voor het geschenk mij aangebo den. Tenslotte bood hij den Raad een foto van hemzelf aan met verzoek daarvoor een plaatsje op het Gemeentehuis te wil len inruimen, hetwelk door den Raad on der dank werd aanvaard. Daarna sloot de voorzitter de verga dering, waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. MISLUKTE AANVALLEN. BERLIJN. D.N.B. Bij herhaalde aan vallen op het Duitsche slagschip, op weg van een haven in Midden-Noorwegen naar Duitschland, zijn op 21 Juni 13 Engelsche bommenwerpers neergescho ten, zonder dat zij het geringste succes hadden behaald. ONRUST IN ROEMENIë? BOEKAREST. D.N.B. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft bevolen, dat alle personen, dit op een of andere wijze ageeren tegen de veiligheid van den Staat en tegen de openbare orde, ge arresteerd kunnen worden. Samenscholingen van meer dan vier personen zijn verboden. DE RUSSEN IN ROEMENIë. MOSKOU. D.N.B. De Sovjet-Russen zijn, naar Tass .meldt, in het Noorden van Boekowina op de met Roemenië overeengekomen grens aangekomen. In Bessarabië rukken de troepen op naar de nieuwe grens langs Proet en Donau. EVACUATIE OP GROOTE SCHAAL. BOEKAREST. D.N.B. Volgens een communqué van het ministerie van Bin nenlandsche Zaken, wordt de evacuatie van Bessarabië en het Noorden van Boekowina voortgezet. Zondag zijn 80 spoortreinen aangekomen. Overal zijn commissies gevormd, die maatregelen nemen voor hulp aan de vluchtelingen. DE MOORD TE LEIDSCHENDAM. De dader in hooger beroep tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. DEN HAAG. Vandaag heeft het Haag- sche Gerechtshof uitspraak gedaan in zake den moord te Leidschendam op den veehouder V. d. Horst op 27 October van het vorige jaar. De Haagsche Rechtbank had den ver dachte overeenkomstig den eisch van den Officier van Justitie tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Het Hof heeft thans met vernietiging van het vonnis op grond van de over wegingen opnieuw rechtdoende, den ver dachte wegens moord ingevolge art. 289 van het W. v. S. eveneens overeenkom stig den eisch van het O.M. tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. GOES. Huw.-afkond.Itje Fokke 22 j. jm. en Jozina den Herder 23 j. jd. te Wolphaartsdijk. Overleden: Janus van Lujjk 64 j., wedn. van Pieternella van de Busscbtm; Cornelis Josephus van de Plasse, 1 dag, te 'sHeer Arendskerke. KORTGENE. Geboren; 21 Juni, Cor nelis Maarten z. v. Jan Moerman en Dina Huibregtse. (N.-B.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3