Hoeveel brood eten wij? Opbouwdienst op militaire leest. Kerknieuws Predikbeurten Bekendmaking. Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen de verhouding tusschen het rantsoen en het gemiddelde verbruik. inlevering in gebruik ontvangen paarden. De bomaanvallen der laatste dagen. Petroleum-Distributie. Het brood is gerantsoeneerd op een hoeveelheid van 2000 gram per persoon per week en zooals bekend zij, die zeer zwaren arbeid te verrichten hebben krijgen een grootere portie. Hoe verhoudt zich deze rantsoeneering nu eigenlijk tot het gemiddelde verbruik van brood? In het jaar 1933 bedroeg de behoefte aan tarwebloem voor menschelijk ge bruik: 550.000 ton plus 50.000 ton tar wemeel (voor tarwebrood), in totaal dus 630.000 ton. Van deze hoeveelheid was toen noodig voor banket 1991 ton, beschuit 8455 ton, zelfrijzend bakmeel 2481 ton, suikerwer ken 24 ton, scheepsbeschuit 1200 ton, suikerwerken 24 ton, scheepsbeschuit 1200 ton, biscuits en wafels 10.368 ton, macaroni, vermicelli 5400 ton, stijfsel 5272 ton, ouwels 90 ton, diversen 400 ton, totaal 39.280 ton. Aan broodbakkers, tevens banket- en beschuitbakkers, werd 28.000 ton of vijf pet. van hun bloemverbruik, beschikbaar gesteld in den vorm van onvermengde bloem, d.w.z. bloem die niet aan het maalgebod onderworpen is. Een deel daarvan is gebruikt voor banket of be schuit, zoodat men uiteindelijk komt op een verbruik voor brood van 520540 millioen kilo bloem en meel. Weet men nu, dat gemiddeld 90 broo- den van 800 gram uit een baaltje bloem van 50 kg gebakken worden, dan komt men, bij een bevolking van 8.3 millioen zielen (dat was in 1933) op een gemid delde broodconsumptie van 9195 kg per jaar. De laatste jaren was het totale bloem en meelverbruik tot ongeveer 700 milli oen kg per jaar gestegen. Houdt men te vens rekening met de toeneming der be volking, dan kan het broodverbruik waarschijnlijk op 98 kg gesteld worden. Het thans vastgestelde rantsoen be draagt thans 2 kg per week of 104 kg per jaar. Als we dus bij de berekening van 't ge middelde in de afgeloopen jaren te krap zijn geweest, dan blijkt hieruit, dat het rantsoen van heden en het gemiddelde verbruik der laatste jaren elkander niet veel ontloopen. Let .wel, het gemiddelde, want deze distributie is voor vele gezinnen een beperking. De gezinnen van de groote brood-eters zijn uiteraard het meest ge troffen. Dat ligt voor de hand. Doch voor hen, die zwaren, resp. zeer zwaren arbeid verrichten, is er een extra rantsoen van 50 en 100 pet. toegewezen, waardoor men dan aan een der groote bezwaren, ver bonden aan distributie van een zoo be langrijk volksvoedsel als brood, is tege moet gekomen. Zij, die over het algemeen matige of zeer matige broodgebruikers zijn, zullen hoogstwaarschijnlijk van deze distributie niet veel hinder ondervinden. Misschien houden ze nog iets over, maar, zooals gezegd, de groote brood-verbruikers, die niet voor extra-toewijzing in aanmer king komen, zullen het zeker niet al te ruim hebben. meende, dat misschien beter nog eens kon worden afgewacht wat verder met dit gebouw zal gebeuren. De heer Jobse zou het toch in elk geval van buiten willen schilderen. De voorzitter zal een en ander nog eens nagaan. De heeren W. de Visser en Wisse vragen de bekend makingen inzake distributie op meerdere plaatsen buiten de gemeente aan te plak ken. De heeren Kodde en Wisse vragen naar den stand der werkzaamheden resp. aan het Oude Wegeling en den Zuiver- schen weg, waarop de voorzitter ant woordde, dat deze beide wegen thans gereed zijn. Dhr P. de Visser vraagt naar den toestand van het materiaal van de Brandweer. Hij zegt dat de Brandweer hij de hulp aan Middelburg uitstekend werk heeft gedaan en vraagt of nog ver- goeding aan het personeel wordt uitbe taald. Ook de heer Jobse vraagt of er geen reden is om hen, die aan het blus- schmgswerk hebben geholpen te betalen. e voorzitter zal een en ander nog eens nagaan. De heer Jobse vraagt verder of nog een onderzoek is ingesteld naar de moge- ijkheid tot het maken van brandputten. Be voorzitter zegt dat wel eenige voor- loopige onderzoekingen zijn gedaan, die echter nog niet tot een resultaat hebben geleid. Nader zal nog een onderzoek worden ingesteld. Koudekerke. Gemeenteraad. De Burgemeester opende Vrijdagavond de Raad met gebed, deelde dprd n r A' de Lange verhin- volgt en sprak daarna ongeveer als Bij deze eerste vergadering, welke ge- ouden wordt, nadat de oorlogsramp over ons vaderland gekomen is, gaan mijn gedachten uit naar hen, die voor ons het leven hebben gelaten, waaronder een uit onze gemeente. Verder naar die menschen uit onze ingezetenen, alsmede i,,6. er® woonden, die tengevolge van luchtbombardementen den dood vonden. aardoor zijn in totaal acht menschen- levens te betreuren, namelijk drie uit eigen gemeente en wel drie kinderen uit een gezin, vijf van elders. Ik hoop, dat aue treurenden den troost zullen vinden, at*' ,waar die alleen te vinden is. mpf a genoeg dankbaar kunnen we zijn t net teit, dat we voor een ongeschon den gemeente-huishouding staan. In dit verband kan en mag ik niet nalaten, een r woord van deelneming te wijden aan die van onze ingezetenen, wier wonin gen geheel of gedeeltelijk werden ver woest, aan de ons omringende gemeente Middelburg, dat buitengewoon zwaar ge teisterd is, aan de gemeenten Vlissin- gen en Oost- en West-Souburg, die ook ernstige schade hebben opgeloopen. In mjjn nieuwjaarswoord heb ik de hoop uitgesproken, dat, mocht onver hoopt in 1940 het ergste gebeuren, met een koel hoofd en warm hart mij den noodigen bijstand zou worden verleend aan de enorme moeilijkheden, welke als dan zouden zijn te overwinnen, het hoofd te bieden. Het is hier de plaats om de verkla ring af te leggen, dat ik boven verwach ting terzijde ben gestaan. Koudekerke heeft zich over niets te schamen. Een groot aantal jonge mannen en vrouwen hebben zich dag en nacht beschikbaar gesteld, gedurende een drietal weken op een wijze, welke boven allen lof verheven is. Dikwijls met den dood als het ware voor oogen, werd op doortastende wijze de plicht gedaan, bij oogenblikken met ware doodsverachting. Ik waag me niet aan het noemen van namen, maar wil om onbillijkheden te voorkomen, vol staan met de algemeene opmerking, dat ik voor een groot aantal dames en hee ren, zoowel van Koudekerke als van 'tZand, de hoogste achting heb gekre gen en voor hun prestaties, betuig ik hier in het openbaar mijn welgemeenden dank. Uiteraard komen we door de huidige omstandigheden ten opzichte van het beheer onzer gemeente-huishouding an ders te staan. Veel van wat we ons voorgenomen hadden te doen, zal voor onbepaalden tijd moeten worden ver daagd, als de rioleering op 'tZand, de voortzetting van de vernieuwing van wegen, enz. Wat de gewone zaken aangaat, op dit oogenblik nemen B. en W. een afwach tende houding aan, maar het ligt in ieder geval in de bedoeling de ge wone onderhoudswerkzaamheden, indien eenigszins mogelijk tot uitvoering te brengen. Ik wil niet nalaten een speciaal woord van welkom toe te roepen aan onzen secretaris, die hedenavond zijn eerste raadsvergadering bijwoont en hem har telijk gelukwenschen, dat hij ongedeerd uit den strijd gekomen is. Van harte hoop ik, dat ons land en onze gemeente voor verdere onheilen blijven gespaard. Namens den raad sloot weth. Contant zich bij de woorden van den voorzitter aan, de gelukwenschen en dankbetuigin gen onderschrijvende. Spr. herinnerde aan de invasie van 6 a 7000 personen uit andere gemeen ten. De voorzitter heeft dezen grooten last met kalmte en berusting gedragen. Dit stelde bovenmenschelijke eischen aan den burgemeester, die heele dagen, soms ook 's nachts, zonder verpoozing werkte en vaak voor geheel onbekende vragen geplaatst werd. Hoe is 't mogelijk, dat een mensch dat volhoudt om zoo te werken en leiding te geven. Spr. prijst onze gemeente gelukkig, zoo'n man ontvangen te hebben en brengt namens den Raad en zoo goed als alle inwoners den dank aan den burgemeester voor alles door hem ver richt in dienst der gemeenschap. Na de behandeling der notulen en jngekomen stukken werd de heer H. van der Schuur met alg. stemmen uit de voordracht, bestaande uit de heeren H. v. d. Schuur en Mr G. W. baron van der Feltz benoemd tot plaatsvervangend ambtenaar van den burgerlijken stand. De wijzigingen der begrootingen 1939 en 1940 werden z.h.st. goedgekeurd, waarna de gemeente-rekening 1939 werd aangeboden. De heeren J. de Kroo, J. Moens en J. Jasperse zullen zitting nemen in de commissie tot onderzoek er van. De voorzitter deelde mede, dat er een batig saldo is van f 53 a f 5500. Door de verwoesting van Middelburg hoeft de bijdrage aan 't Gymnasium a f 600 niet betaald te worden. Een f 5000 is uit de gewone middelen aan den kapitaaldienst betaald, voor de archiefruimte, 't politie bureau, de restauratie der Herv. school, een kachel voor de Geref. school op 't Zandt en dergelijke. Bij de rondvraag verzocht de heer Moens den keiweg in den Breeweg, die losgereden is, te herstellen voor het regenseizoen komt, wat de voorzitter toezegde. NOORD-BEVELAND. Kortgene. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag kwam de Raad dezer gemeen te bijeen. In verband met de tijdsomstan digheden sprak de voorzitter eenige woorden. Spr. dankte de wethouders en de raadsleden en verder de geheele bur gerij voor het vele werk dat verricht is. Weth. Salomé sprak er zijn bewonde ring over uit, dat de burgemeester in de critieke dagen die achter ons liggen zoo veel werk heeft verricht. De voorzitter deelde mede, dat, zoo dra de toestand het mogelijk maakt, de wegen naar Kats geteerd zullen worden. Het raadsbesluit van 8 Mei 1940 in zake aankoop van grond ten behoeve van de verbetering Kaaistraat en Kaaidijk werd ingetrokken. De rentmeester van het ambacht, dhr Fransen van de Putte te Goes heeft n.l. bericht gezonden aan de gemeente, dat de aankoop om niet zal geschieden. Dit bericht werd met dank aan dhr Fransen van de Putte aanvaard. Met alg. st. besloot men om de jaar- lijksche kermis dit jaar niet te houden zulks in verband met de tijdsomstandig heden nu ons volk rouwt. In aansluiting aan hetgeen reeds ge meld is over den op te richten opbouw dienst en de wijze waarop 't gedemobli- seerde leger voor een belangrijk deel hierin zal overgaan, kunnen wij nog de volgende bijzonderheden betreffende de ontworpen organisatie mededeelen. Hierbij dient echter te worden voorop gesteld, dat het hier een groot werk van langen duur betreft, en dat men niet moet verwachten, dat onze gedemobili seerde soldaten over eenige weken reeds overal in het land in groote groepen met opruimingsarbeid bezig zullen zijn. Een dergelijk grootscheeps opgezette organisatie dient eerst zelf nauwgezet te worden opgebouwd, wil zij over de ge heele linie en voor langeren tijd vrucht- dragenden arbeid kunnen verrichten. De bedoeling is, dat op 10 Juli alle hiervoor in aanmerking komende reserve en dienstplichtige militairen uit de weer macht worden ontslagen en dat op 11 Juli de Opbouwdienst formeel begint te werken; als regel zullen beroepsmilitai ren, niet ouder dan 25 jaar, hierbij ge plaatst kunnen worden. Al degenen, die na 25 Mei met groot verlof zijn gegaan en die thans geen werk hebben, dienen zich te melden bij den burgemeester van de plaats hunner inwoning. De organisatie van den Opbouwdienst ziet er dan op papier als volgt uit: Met de leiding is belast de majoor J. N. Breunesse, wien als verbindingsoffi cier de Duitsche majoor Ogilgi terzijde staat en die de beschikking krijgt over een deskundigen staf. De dienst is verdeeld in opbouwafdee- lingen, elk bestaande uit een staf en vier tot zes opbouwverbanden. Zulk een af- deelingsstaf bestaat uit een afdelings leider, drie tot vijf opbouwleiders, tien tot twaalf leiders, en twintig tot vjjf en twintig opbouwarbeiders. Een opbouwverband bestaat uit een verbandleider, vijf opbouwleiders, twin tig tot vijf en twintig opbouwhulpleiders en honderdzestig tot honderdtachtig op- bouwarbeiders. Men zou dus een opbouwverband tot op zekere hoogte kunnen vergelijken met een compagnie, terwijl een opbouwafdee- ling ongeveer de sterkte zal krijgen van een vroeger depotbataljon. Voor opbouwleiders komen in aanmer king officieren en oudere onderofficie ren, die voor dit werk de noodige ge schiktheid blijken te bezitten, terwijl voor hulpleiders onderofficieren en kor poraals bestemd zijn. Voor den opbouwdienst zal het mili taire tuchtrecht worden gehandhaafd. Aan dhr P. Platschorre, onderwijzer alhier, werd per 1 Sept. a.s. eervol ont slag verleend met dankzegging voor de vele diensten. Bij de rondvraag vroeg de heer Boot wanneer de lantaarn in den Westachter- weg geplaatst wordt. Van gemeentewege is om de plaatsing verzocht, doch de P. Z. E. M. heeft het momenteel erg druk. Dhr Versprille vroeg nog inlichtingen over den bouw van de kluis. Hier zal evenwel nog wat geduld georuikt moe ten worden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Terneuzer». Blijkens de advertenties in de provinciale bladen zou gisteren de derde bootdienst over de Westerschelde door de provincie hervat worden. Dit be trof den dienst tusschen Walsoorden en Hansweert v.v. Reizigers uit Zeeuwsch-Vlaanderen op weg naar het centrum des lands, hadden Vrijdagmorgen de minder prettige ont dekking dat de aangekondigde afvaart te Walzoorden niet plaats vond. In te genstelling met de dienstregeling die van 28 Juli af zou gelden, werd bekend gemaakt, dat de bootdienst nog niet her vat zou worden. Alle vervoer van en naar Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen moet dus weer over Terneuzen-Hoede- kenskerke geschieden. Ren ongeluk komt zelden alleen. Dinsdagavond had G. de Groen te Poortvliet het ongeluk te vallen, waar door hij een arm brak. De arm werd door Dr Tazelaar gezet. Een oogenblik daarna kwam de pa tient wederom te vallen, waarbij hij voor de tweede maal den gezetten arm brak, waarop hij naar het Burgergasthuis te Bergen op Zoom werd overgebracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Linschoten, J. R. Cuperus te Doornspijk. Te Oudeschoot (toez.), P. Boerma, pred. Evang. te Bolsward. Geref. Gemeenten. Tweetal te Werkendam: T. Dorresteijn, cand. te Rotterdam en Chr. v. d. Woes- tijne, cand. te Rotterdam. Te Benthuizen, T. Dorresteijn, cand. te Rotterdam en A. Verhagen te Middelburg. Zondag 30 Juni 1940. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds Kluiver te Coljjnsplaat. Wilhelminadorp, vm. ds Van Dijk, nm. ds Steinz. De Burgemeester van Goes brengt ter openbare kennis, dat ALLE militaire paarden (Duitsche, Nederlandsche, Bel gische, Fransche en Engelsche) met toe- behooren (zooals zadel, tuig en wagen) alsmede de ten behoeve van den land bouw uitgeleende paarden ten spoe digste afgeleverd moeten worden aan de verzamelplaats der legerpaarden te BERGEN OP ZOOM, Wilhelminaka- zerne. Zij, bij wie later militaire paarden worden aangetroffen, zullen streng ge straft worden. De Burgemeester voornoemd, W. C. TEN KATE. Goes, 28 Juni 1940. Wissekerke, vm. ds Louwerse, nm. cand. Grolle. Geref. Kerken. Goes, 9.30 en 5.30 u. cand. de Boer. (Verbeterd bericht.) 's Gravenpolder, vm. en nm. leesdienst. Kloetinge. De voordracht voor hoofd der openbare school alhier luidt als volgt: "1. G. Hein, hoofd der O, L. school te Waarde; 2. J. van Donk, idem te Veen en 3. J. van Drummeien, idem te Poort vliet. Kamperland. Tot kweekeling met acte aan de Chr. school alhier is met ingang van 1 Augustus benoemd de heer C. Klap alhier. Terneuzen, R. h. B. S. Geslaagd: G. h. Cohen Stuart, C. A. A. Hack, J. L. v. Wijck, M. C. van Sprang, A. D. Stelling werf, K. J. de Vos, J. H. J. Wiskerke, allen te Terneuzen, h. de Ruijter te Axel, E. P. F. Neeteson te Kloosterzande, J. C. Platteeuw te Sluiskil (Terneuzen) en M. J. de Mul te Zaamslag. Wij lezen in de Standaard: Hoe meer wij Den Helder naderden, hoe meer wij zagen dat de berichten over een uittocht der bevolking op waarheid berusten. Den Helder stroomde letterlijk leeg. Men zag menschen met allerlei voertuigen, waarop eenig huisraad ge stapeld lag, langs den weg trekken naar veiliger oorden. Het stadje zelf bood dan ook een triesten aanblik, toen wij er even later inreden. Waar men ook ging, nergens zag men menschen in de woningen. Hier en daar waren nog menschen be zig hun hebben en houden in te pakken om met den laatsten trein Den Helder te verlaten, doch er waren erook, die nog niet aan weggaan dachten. Uit de verhalen van de enkele nog ach tergebleven bewoners hebben wij ge poogd een indruk te krijgen van wat zich in Den Helder Dinsdagnacht heeft afgespeeld. Wij kunnen natuurlijk niet volledig de verwoestingen overzien, welke werden aangericht, doch over het algemeen kun nen wij wel zeggen, dat de materieele schade in Den Helder meevalt, vooral als men een vergelijking maakt met Rotter dam. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat er slechts weinig is vernield, doch wel, dat de schade meer plaatselijk is. Het komt b.v. voor, dat een heele straat on geschonden is, doch dat precies één huis op den hoek of in het midden door een bom is getroffen. Het is dan ineenge zakt, doch de belendende perceelen staan ongedeerd. Dit wijst er in ieder geval op, dat lichte bommen zijn gebruikt. Wat één zware bom in een straat kan uitrichten, hebben wij wel elders kunnen waarne men, bijvoorbeeld in Rotterdam. Het hoofdbureau van politie ligt in puin, maar kan worden opgebouwd. An dere gebouwen en woningen, vooral in de wijk over het Spoor, zijn ingestort of uitgebrand. Vooral de Wilhelminastraat en omliggende straten hebben zwaar ge leden. Maar het vreeselijkste is wel, dat ook hier weer het verlies van menschen- levens te betreuren valt. Men vertelde ons in Den Helder, dat er 36 dooden en 22 gewonden zijn. Een E.H.B.O.-er, wien de doorgestane verschrikkingen nog op het gelaat te le zen stonden, vertelde ons van zijn erva ringen bij het bergen van de slachtof fers een verhaal te verschrikkelijk om hier af te schrijven. Maar wel willen wij toch even zijn conclusie vermelden. Ook deze man had weer moeten constateeren, dat zij, die in huis waren gebleven, het verstandigst hadden gehandeld. De meeste slachtoffers zijn door scherven gemaakt. Een man, die bijvoorbeeld even met een kind op den schouder de straat opliep, werd doodeljjk getroffen, terwijl 't kind wonder boven wonder ongedeerd bleef. Toch moet men over- het thuis blyven ook niet licht denken. Men moet het meegemaakt hebben om te weten wat dat van je zenuwen vergt, aldus onze zegsman. Iedere keer als je een bom hoort fluiten over je dak, denk je: nu is het onze beurt. Vol lof waren de menschen over de rustige houding van burgemeester Rit meester, die tegenwoordig was bij het Gedurende het tijdvak van Maandag 1 Juli a.s. tot en met Zondag 14 Juli a.s. zal de met 2 gemerkte petroleumzegel recht geven op het koopen van 2 liter petroleum. REIJNAUD ERNSTIG GEWOND. ROME. D.N.B. Volgens een Stefani- bericht wordt uit Bordeaux gemeld, dat de vroegere Fransche premier Reynaud bij een autotocht verongelukt is. De wa gen sloeg over den kop en Reynaud werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat zijn toestand eenigszins bedenkelijk ge acht wordt. CANADEESCHE TORPEDOJAGER VERGAAN. NEW-YORK. Volgens een bericht uit Ottawa heeft de Canadeesche minister president in de Kamer medegedeeld, dat een Canadeesche torpedobootjager, die 1367 ton mat, in de nabijheid van Bor deaux is ondergegaan. reddings- en blusschingswerk. De brand weer van Alkmaar en Haarlem had as sistentie gezonden, zoodat men het vuur spoedig meester was. Op deze wijze kon gelukkig worden voorkomen, dat heele straten of buur ten afbrandden. Het bleek niet mogelijk na te gaan, waar de bevolking van Den Helder zich thans bevindt. De evacuatie was niet georganiseerd, doch geschiedde op eigen houtje. Velen zijn dan ook in de omge ving van Den Helder gebleven, waar zij bij vrienden of kennissen vertoeven. Overdag gaan zij oók wel naar Den Hel der, doch een nacht willen zij er voor geen geld van de wereld meer doorbren gen. Het spreekt vanzelf, dat de bevolking verbitterd is tegen den bewerker van hun leed. Toch zeggen zij niet veel, maar er gaat des te meer in hun hoofden om. Een matroos, met wien wij spraken over de omstandigheden, waaronder het bombardement had plaats gevonden, deelde ons mede, dat een groot aantal vliegtuigen aan den aanval moet hebben deelgenomen. Zij kwamen maar achter elkaar en 't leek wel, alsof er een vlieg tuigmoederschip in de buurt was. Som mige vliegtuigen hadden zelfs de lichten op. Dat er geen enkel vliegtuig door het luchtafweergeschut was geraakt, schreef hij toe aan de lage bewolking. BEGRAFENIS VAN 26 SLACHTOFFERS. Vrijdagmiddag zijn op de algemeene begraafplaats te Huisduinen zes en twin tig slachtoffers van de laatste bomaan vallen op Den Helder ter aarde besteld. Het was een sobere, doch aangrijpende plechtigheid. Zes en twintig graven naast elkaar, daarboven een houten kruis met de familienamen. In den laatsten kuil, twee kistjes met het stoffelijk overschot van niet geïdentificeerde kinderen. Aan grijpende tooneelen speelden zich af. Op de begraafplaats was het gemeen tebestuur van Den Helder vertegenwoor digd. Predikanten van verschillende ge meenten woonden de plechtigheid bij. Ook de Duitsche overheid was vertegen woordigd. De burgemeester van Den Helder, de 'heer G. Ritmeester, voerde bij de ge opende groeven het woord. Hij schetste in eenvoudige woorden het groote leed, dat ieder droeg, die hier het beste, dat hij in zijn leven bezeten had, ten grave bracht. Woorden van troost zijn hier van weinig beteekenis. Moge het woord van den apostel Paulus uit den Romeinen brief in dit oogenblik tot u allen spre ken, waar hij zegt, dat het lijden van deze tegenwoordige wereld niet op kan wegen tegen de heerlijkheid, die ons ge openbaard zal worden. De commandant van de Duitsche be zettingstroepen sprak zijn deelneming uit namens de Duitsche weermacht. De oudstaanwezige predikant, ds Tol lenaar, bad hierna het Onze Vader, waarmede deze diep ontroerende plech tigheid werd besloten. UIT ANDERE PLAATSEN. Gisternacht omstreeks half drie heb ben Engelsche vliegers bommen gewor pen op Arnhem. Verscheidene hui zen zijn op zeer ernstige wijze bescha digd. Een bewoner, die in een uitbouw sliep, werd door een granaatscherf levensge vaarlijk in den buik gewond. Twee an dere personen zijn zwaar, verscheidene zijn licht gewond. Engelsche vliegtuigen hebben gister nacht boven de omgeving van Aals meer bommen geworpen. Omstreeks kwart over drie werden de bewoners uit hun slaap geschrikt door hevige sla gen, waarvan de ruiten trilden. De lucht was vervuld van sterk geronk van mo toren. Spoedig bleek, dat twee bommen in een weiland waren neergekomen. Deze bommen hadden gaten van eenige me ters in omvang en diepte geslagen. Twee andere bommen troffen bloemenkassen, waarvan een ruïne overbleef. Er zijn geen dooden of gewonden te betreuren. Ook verder op z\jn in de polders bom men neergekomen, waarbij eveneens ma terieele schade is aangericht. Bommen zijn voorts neergekomen in de omgeving van Hattem en Hat- t e m e r b r o e k, bij W ij h e en op nog eenige plaatsen daar in de omgeving; er

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3