Algemeene vergadering van de Veilingsvereen. „Zuid-Beveland" te Goes. De Spaansche grens bij Irun gesloten. Een Fransch generaal afgezet. Ook de Engelsche pers tegen de regeering-Pétain. De Duitsche bladen over de groote overwinningen. Diplomatieke betrekkingen tusschen Rusland en Zuid-Slavië hervat. Voorbereiding van den aanval op Engeland. De benzine-voorziening in Continentaal Europa. Een gunstig jaar. ondernomen op de luchthaven van Mi- cabba op Malta en op het Arsenaal van Bizerta. Twee van onze jachtvliegtuigen zjjn niet 'eruggekeerd. In Noord-Afrika werden de bombar dementen op de basis van Marsa Ma- trouh en van Sidi Barrani herhaald. Een belangrijke concentratie Engelsche ge vechtswagens en vrachtauto's werd op doeltreffende wijze met bommen be stookt van groot en klein kaliber. Al onze vliegtuigen keerden op hun bases terug. In Oost-Afrika werden bomaanvallen ondernomen op de luchtbases van Dzji- boeti en Berbera en op vijandelijke troe pen in Kenya. De vijand ondernam, zon der resultaat, eenige vluchten boven Massawa, Assab en Diredawa. Gistermiddag heeft de vijand bomaan vallen ondernomen op de stad Palermo, zonder schade aan militaire werken te berokkenen. Onder de burgerbevolking werden 25 personen gedood en 153 ge wond. Eén toestel werd door onze jacht vliegtuigen neergehaald. WEGENS DEN VLUCHTELINGEN STROOM. Tengevolge van den stroom vluchte lingen uit Frankrijk hebben de Spaan sche autoriteiten gisteren de Fransche grens bij Irun gesloten. Alleen diploma ten en personen, die in het bezit van een doorreisvisum voor Fransch-Marok- ko zijn, mogen over de grens. Het gebrek aan levensmiddelen wordt steeds merkbaarder. Terwijl er Zondag nog talrijke auto's aan de grens kwamen is thans het autoverkeer wegens gebrek aan benzine geheel lamgelegd. D.N.B. De Fransche ministerraad heeft generaal de Gaulle afgezet, wegens een redevoering, welke hij te Londen voor de radio heeft gehouden. Generaal de Gaulle heeft Zondagavond te Londen in een radiorede den door de „regeering van Bordeaux" aangenomen wapenstilstand een capitulatie genoemd. Deze capitulatie zou volgens den gene raal onderteekend zijn, voordat alle weer standsmiddelen waren uitgeput. Door deze capitulatie geraakt Frankrijk in een „volledige knechtschap" en de „regeering van Bordeaux" onder de rechtstreeksche afhankelijkheid van de Duitschers en Italianen. Op het grondgebied van het Fransche moederland bestaat er dien tengevolge geen onafhankelijke regeering meer, die in staat is de belangen van Frankrijk ,en de Franschen ook buiten het land te behartigen. Het Fransche volk, aldus de Gaulle, beschikt thans over geen enkele mogelijkheid zijn „wa ren wil" te uiten. Daarom zal er in over leg met de Britsche regeering een Fransch nationaal comité gevormd wor den, dat de onafhankelijkheid van het vaderland wil handhaven door de door Frankrijk aangegane verplichtingen over te nemen. Het is besloten om gemeen schappelijk met den bondgenoot „tot de overwinning" bij te dragen. Aan de radiorede van generaal de Gaulle ging een verklaring van de En gelsche regeering vooraf, waarin deze verklaart, dat zij de „regeering van Bor deaux" niet meer als de regeering van een onafhankelijk land kan beschouwen, daar zij met schending van de door de verbonden regeeringen plechtig aange gane overeenkomsten om geen afzonder lijke vrede te sluiten, „den wapenstil stand onderteekende". Voorts verklaart de Britsche regeering, dat zij het voor- loopige Fransche nationale comité erkent en daarmede zal onderhandelen. NIEUWE LICHTING IN ENGELAND OPGEROEPEN. De dienstplichtigen van de lichting 1910 zijn gisteren in geheel Groot Brit tannië onder de wapenen geroepen. Er hebben zich 832.990 mannen gemeld. VANDAAG REDE VAN CHURCHILL. Minister-president Churchill zal van daag een rede houden, waarin hij tegen over den jongsten toestand, een stand punt zal bepalen. De Londensche bladen houden zich bezig met den nieuwen toestand in Frankrijk, waarbij zij, evenals Churchill, maarschalk Pétain en zijn regeering veroordeelen en verklaren, dat thans het Britsche Rijk de laatste hoop is voor de vrijheidslievende wereld. De Daily Telegraph schrijft, dat de regeering Pétain geen volmachten heeft ontvangen om met Duitschland een wa penstilstand te sluiten. Volgens berich ten uit deelen van het Fransche Impe rium, kan worden aangenomen, dat de Franschen in overzeesche gebiedsdeelen verder willen strijden. Hierop zal het Fransche nationale comité steunen. De News Chronicle, moet toegeven, dat de aanvalsmogelijkheden van Duitschland op Engeland wezenlijk zjjn toegenomen. De verklaring van Chur chill over de regeering van maarschalk Pétain heeft de gevoelens van het En gelsche volk weergegeven, die voorna melijk. in de twee woorden verbazing en ontsteltenis tot uitdrukking komen. De Daily Mail noemt den wapenstil stand een schaamtelooze capitulatie. De Daily Express schrijft, dat het be kend is geworden, dat de Britsche re geering alles in het werk zal stellen om het den Franschen overzeeschen bezit tingen financieel en anderszins mogelijk te maken den oorlog verder te voeren. Alle Franschen, die willen strijden of munitie vervaardigen, zullen in Enge land onder Fransche leiding worden ge organiseerd. Generaal de Gaulle zal hierbij een groote rol spelen. Naar de Daily Telegraph bericht, heeft generaal de Gaulle reeds zijn bureaux geopend. De Duitsche pers wordt, zooals te be grijpen is, geheel in beslag genomen door de behaalde overwinning. De Duitsche overwinning, aldus de Berliner Börsenzeitung, is zoo overwel digend, dat den Franschen geen keus is overgebleven. Nog nooit heeft een strijd tusschen twee reusachtige legers een zoo dicht aaneengeschakelde keten van overwin ningen gebracht, als de Duitsche veld tocht in Frankrijk. Er zijn pas zes we ken verloopen sedert de Duitsche divi sies tusschen de Noordzee en de Magi- notlinie tot den aanval overgingen. Er zijn pas zeventien dagen verloopen, se dert aan de Somme het Duitsch-Fran- sche duel begon. Nog nooit was een in eenstorting van een tegenstander zoo volkomen, nog nooit was een overwin ning zoo veelomvattend als deze. De ge nialiteit van de leiding en de dapperheid der troepen hebben op dezen zeventien- daagschen veldslag het stempel van nog nooit eerder voorgekomen oorlogsge beurtenissen gedrukt. Verscheidene op perbevelhebbers, tallooze generaals, vele honderdduizenden Franschen, een onge looflijke hoeveelheid oorlogsmateriaal, de sterkste vesting ter wereld, geheele tankdivisies, niet te schatten benzine voorraden, de bezetting van de grootste en belangrijkste deelen van Frankrijk, dat is het beeld van den Duitschen buit op het geweldige slagveld tusschen Rijn en de Golf van Biscaye. Volgens een officieel te Moskou uit- gegven communiqué zijn diplomatieke betrekkingen tusschen de Sowjet-Unie en Zuid-Slavië, die sedert het einde van den wereldoorlog niet bestaan hebben, opgevat. In het communiqué wordt gezegd: Na het succesrijke einde van de economi sche onderhandelingen tusschen de Sow jet-Unie en Zuid-Slavië, en de daarop gevolgde uitwisseling der rectificatie oorkonden hebben de regeeringen der Sowjet-Unie en van Zuid-Slavië be sloten formeele diplomatieke betrek kingen in het leven te roepen en tot dit doel diplomatieke vertegenwoordigers te benoemen. De opperbevelhebber van de Oorlogs marine, groot-admiraal dr. h. c. Rader, heeft tusschen 17 en 22 Juni de eenhe den van de oorlogsmarine en de stellin gen der marine bezocht aan de N e - derlandsche, Belgische en Noord- Fransche kust, ten einde zich te over tuigen van de paraatheid dezer eenhe den in den strijd tegen Engeland. Afhankelijk van Roemenië en Rusland. Nu door de intrede van Italië in den oorlog op oeconomisch gebied een soort continentaal stelsel is ontstaan, in dien zin, dat Engeland practisch niets meer uit continentaal Europa kan betrekken en omgekeerd continentaal Europa niets meer van overzee, is het interessant te zien, hoe zich in groote lijnen de benzine positie ontwikkelt. De landen van continentaal Europa importeerden in de laatste jaren onge veer 4% millioen ton benzine. Interes sant is hierbij, dat Engeland met Ierland alleen ongeveer evenveel importeerde als alle andere Europeesche landen tezamen. Europa kent maar twee belangrijke ex- porteerende landen, n.l. Roemenië en Rusland. Beider export bleef voorname lijk in Europa. Hun gezamenlijke export bedroeg over de laatste jaren gemiddeld 2^4, millioen ton, d.w.z. ongeveer de helft van de behoefte van continentaal Europa. Van dezen export ging gemiddeld 0.4 millioen ton naar Engeland, welke thans uiteraard aan continentaal Europa ten goede komen. Indien de productie en vooral het voor export beschikbare quantum van deze groote exportlanden zich op hetzelfde niveau zouden blijven bewegen, dan zou daaruit volgen, dat continentaal Europa ongeveer de helft zou kunnen impor- teeron van de hoeveelheden, welke het gewoon was in te voeren in de achter ons liggende jaren. De gevolgen hiervan op het verbruik laten zich natuurlijk niet benaderen, aangezien het verbruik thans door geheel andere factoren wordt be- heerscht, terwijl zoowel de aanvoer als de productie van synthetische benzine onder de gewijzigde omstandigheden aanzienlijke veranderingen hebben on dergaan. De heer H. A. Hanken eere-voorzitter Hedenmorgen hield de Veilingsvereen. Zuid-Beveland in de Prins van Oranje te Goes haar algemeene vergadering onder leiding van den nieuwen voorzitter, den heer A. v. d. H a v e te K a p e 11 e. De voorzitter deelde mede, dat hem door het bestuur de leiding der ver- eeniging is opgedragen. Spr. drukt er zijn spijt over uit, dat de reden van het aftreden van den heer Hanken is gelegen in zijn minder goeden gezondheidstoestand. De heer Hanken is vanaf de oprich ting voorzitter geweest. Wij zijn hem grooten dank verschuldigd voor den op bouw der veiling. Het was in de eerste jaren wel eens om moedeloos te worden, maar moedeloosheid kende de heer Han ken niet. De veiling is klein begonnen. De eer ste tien jaar is er met verlies gewerkt. De zorg daarover droeg vooral de heer Hanken. In 1915, 1916 en 1917 vlogen de om zetten omhoog. Toen waren we er en kon de veiling in goede banen worden geleid. De heer Hanken werd ouder, maar bleef jong van hart. Altijd was hij er voor oude methoden door nieuwe te ver vangen en de gebouwen en de admini stratie te vernieuwen en te modernisee- ren. Spr. brengt den heer Hanken hartelijk dank voor alles wat hij voor de veiling en den tuinbouw heeft gedaan en stelt voor hem tot eere-voorzitter te benoe men. Dit wordt met applaus aangenomen. De voorzitter spreekt de hoop uit, dat de heer Hanken nog dikwijls op de vei ling zal kunnen komen, want de veiling is zijn troetelkind. Verder deelt de voorzitter mede, Mat voor zoover hem bekend, geen der leden is gesneuveld. Spr. hoopt, dat ook geen zoons van leden zijn gevallen. Daarna herdenkt Spr. het overleden oud-bestuurslid den heer P. Linden- berg h, een van de oprichters der vei ling. Er is wel eens gezegd, dat de heer Lindenbergh een boer was, die niet in de veiling hoorde. Maar Spr. weet uit er varing dat de heer Lindenbergh in moei lijkheden tot een grooten steun was. Ook dankt Spr. speciaal het bestuurs lid, den heer Pieterse, den eenigen hier aanwezigen oprichter der veiling, die ook veel voor haar deed. Spr. doet een beroep op telers en koo- pers, om hem hun vertrouwen te schen ken. Spri zal steeds in aller belang werk zaam zijn en trachten geschillen in recht vaardigheid op te lossen. Spr. dankt den directeur, den heer Du- vekot en het personeel voor het vele werk, dat is gepresteerd. Dit werk nam toe door den gestegen omzet. Spr. is dankbaar, dat hij in zijn nieu we functie de belangen der veiling mag dienen, en herinnert er aan, dat deze veiling door den heer Hanken en Spre kers vader is opgericht. Jaarverslag van den Secretaris Hierna bracht de secretaris, de heer A. v. d. Poest Clement, het jaarverslag uit. Hieraan ontleenen wij het volgende: Niettegenstaande de somtijds ongun stige weersgesteldheid tijdens de bloeipe riode, en niettegenstaande de vrij lang durige vorst in den winter van 1938 op 1939 is het afgeloopen jaar toch een fruitjaar geweest, dat in menig opzicht boven de algemeen gestelde verwachtin gen uitging. Het omzetcijfer van de veiling bedroeg f 1.381.261,57, tegen f 1.186.624,23 in een voorgaand jaar. Gaan wij dit omzetcijfer splitsen, dan blijkt, dat wij veilden aan appels ruim 10,5 millioen kg en wel voor een bedrag van f 565.898,96. Aan peren bijna drie millioen kg en voor een bedrag van f 223.144,59. Pruimen1.324.425 kg voor een bedrag van f 104.799,39. Ker sen: 210.325 kg voor een bedrag van f 42.737,97. Aan klein fruit veilden wij voor een bedrag van f 210.012,71, waaraan de kruisbessen deelnamen voor f75.223,23; daarna volgen de zwarte bessen met f 58.252,68. Roode fabrieksbessen voor f 31.418,99 en aardbeien voor f 16.825,58. Voorts voor kleinere bedragen aan roo de consumptiebessen, frambozen en drui ven. Aan groenten werd geveild voor f 28.960.86. De verkoop van eieren, in 1938 begon nen, is door de vele zorgen daaraan be steed, een succes geworden. Terwijl wij in een voorgaand jaar 1.600.000 eieren veilden, is dit aantal in het afgeloopen jaar gestegen tot over de 4 miljoen stuks, welke zijn verkocht tot een totaal bedrag van f 170.324.66. Wat de prjjzen van de verschillende producten betreft, diene dat de kruis bessen een middenprijs hadden van 9.65 gld., wat niet onbevredigend was, hoe wel dit heel wat lager was dan in 1938. De oogst van aardbeien viel zeer te gen als gevolg van de vorstschade en van de later ingetreden droogte. Op dit product heeft dan ook steunuitkeering plaats gehad, alhoewel de middenprijs nog 28 cent beliep. De aanvoer van zwarte bessen was ruim twee maal zoo groot als een vorig seizoen, terwijl de middel prijs ongeveer 35 cent bedragen heeft. De kwaliteit van dit product was goed. Wat de roode bessen betreft kan ge meld worden, dat de kwantiteit wel meeviel, doch dat de kwaliteit van het product door luisaantasting minder goed was, vooral van de Duitsche Zure. Mid- delprijs was f 9.53, dus heel wat lager dan in 1938. Frambozen zijn wat meer geveild dan een vorig jaar, doch de prijs was onge veer dezelfde, n.l. 2728 cent. Voor het artikel druiven bestond in het afgeloopen jaar bijzondere belang stelling, hoewel de doorsneeprjjs ad 19 cent ver beneden die van een vorig jaar bleef. De prijzen van de appels vielen niet mee, hetgeen met zoo'n rijk oogstjaar wel te verwachten was. De middenprijs voor tafelappels was f 7,53voor keukenappels f 5.09voor huishoudappels f4.16 en voor kroet f 1.87. Wat de peren aangaat diene, dat de vroege soorten laag in prijs verkocht werden, doch dat de late soorten in Oc tober en November goede prijzen ver wierven. Hiervoor werden de kosten van koelen dan ook ruimschoots beloond. Stoofperen waren gedurende het ge heele seizoen aan den lagen kant, en konden zelfs in het voorjaar nog geen hoogere prijzen bedingen. De doorsnee- prijs was voor: tafelperen f 10,27; voor keukenperen f 5.47voor huishoud- peren f 4.05 en voor kroetperen f 2,36. De kersen, vooral de vroege werden goed geveild, doch de latere soorten als klerken enz. zijn voor een deel verregend, en de prijzen vlogen achteruit. De mid- delprijs was f 20.32. Pruimen zijn er heel veel geveild, en het prijsniveau verliep vrij goed. De middel prijs was laag... n.l. f7,91, hetgeen beteekent een prijs, die een derde deel was van den doorsneeprijs van 1938. Doch er werden ook drie maal zooveel kilogrammen geveild in 1939, n.l. 1.324.425 kg. Over het geheel genomen is de groen teteelt tamelijk ongunstig geweest voor de kweekers; eensdeels door de strenge vorstperiode, en later door de lage prij zen, die zoo ongeveer de minimumprij zen benaderden. Dat de elite-veiling noodzakelijk is voor de ontwikkeling van de fruitteelt, en voor den goeden afzet van ons pro duct heeft het afgeloopen jaar weer dui delijk bewezen. En niettegenstaande de consument steeds naar het beste fruit vraagt, is het opmerkelijk, dat aan onze veiling de eerste kwaliteitsveiling ver meerdert ten koste van de elite-veiling. De proeven van combinatie, die in 1939 genomen zijn met Codlin Keswick, Jacques Lebel, en Transparant de Cron- cels zijn als geslaagd te beschouwen. In de bedoeling ligt deze proeven zoo mogelijk nog uit te breiden met Bram- ley Seedling, Sterappel, Bellefleur en Wellicht ook met de Goudreinetten. Door het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland zijn in Augustus 1939 wederom voorschriften gegeven omtrent de standaardsorteerin- gen voor het Nederlandsche fruit. De vraag zal zijn of niet beter streeks gewijze deze zaak zal moeten worden bezien, aangezien groote verschillen be staan in het peil, waarop de sorteerin gen in de verschillende streken staan. Toch zal het echter mijns inziens op den duur voor verschillende variëteiten ver plichtend gesteld moeten worden om via het centrale pakstation te sorteeren. En dan tenslotte een verbod van kroetver- koop voor de winkels. Het pakstation heeft uitstekend ge werkt. Een hoeveelheid van ruim 5 mil joen kilogrammen heeft het pakstation gepasseerd. Een zeer ruim gebruik is gemaakt van het koelhuis, en dit heeft voor de veiling gunstige resultaten afgeworpen, hoewel degenen, voor wie gekoeld werd, niet steeds deelden in die voordeelen. Buiten de verplichte afschrijvingen bleef nog een saldo ter beschikking, waarmede een tekort van vorige jaren kon worden verminderd. Ook met de eierenveiling was dit het geval. De balans per 31 Maart 1940 geeft een totaal telling aan van f231.117.25; en de bijbehoorende rekening van inge houden veilingspercentages een totaal telling van f 77.770.54hierin is een af schrijving verwerkt van f 46.699.27. Deze cijfers toonen aan, dat het sal do, bestemd voor afschrijvingen (aan merkelijk hooger is dan verleden jaar. Nadat reeds f 8000 op het koelhuis en f1500 op het pakstation werd afge schreven, bleef er nog een bedrag over van f37.199.27. Dit werd bestemd als volgt: Afschrijving gebouwen f 3716.63. Af schrijving op materiaal f 28.514.19 en op inventaris f4968.65. Met recht kunnen wij van het afgeloo pen jaar spreken als van een gunstig jaar voor onze veiling. Aan het einde van dit verslag komt voorzeker een woord van dank toe aan den heer Duvekot en al het personeel voor den ijver, waarmede zij allen zich van hun taak gekweten hebben, vooral tijdens de moeilijke omstandigheden, die op 29 Augustus van het vorige jaar in traden, en tot aan het einde hebben ge duurd. De rekening 19391940 wordt na gunstig rapport van de commissie vast gesteld. De commissie hoopt, dat het nieuwe boekjaar even gunstig zal zijn als het voorbijgegane. De voorzitter onderschrijft dit laatste en wijst ér op, dat er in den loop der jaren in totaal ongeveer SVz ton is afgeschreven. Ook de balans wordt vastgesteld. De heer Duvekot deelt nog mede, dat in totaal aan gebouwen,, inventaris, enz. is uitgegeven f 556.000, terwijl de schuld f 197.000 bedraagt. Er is dus plm. f 350.000 afgeschreven. Daar de heer Krauwel lid der finan- cieele commissie is geworden, wordt tot plaatsvervangend lid gekozen de heer v. d. Plassche te Krabbendijke. De veilingpercentages voor de te beta len provisies worden ongewijzigd gela ten. (Groote veiling leden 2 pet., gasten 4 pet., kleine veiling leden 4 pet., gasten 6 pet.) Ook de contributie wordt onveranderd gelaten. Als bestuursleden worden herkozen de heeren A. v. d. Have, M. Nijsten Cz. en J. D. Woutersen Pz., terwijl gekozen wordt in de plaats van den heer H. A. Hanken de heer A. de Jager Mz. te N. en St. Joosland. Bijdrage aan de veiling te Middelburg De voorzitter stelt voor het Be stuur te machtigen een bedrag beschik baar te stellen voor wederopbouw van de veiling te Middelburg. De heer C. P. Vogelaar steunt van harte dit voorstel. Laten we*feen bijdra ge geven, de Goesche veiling waardig. De heer Zuiderdijk wil ook en eerst de kweekers, leden der veiling, die gedupeerd zijn, helpen. Spr. noemt o.a. den heer de Jonge te Lewedorp. De voorzitter hoopt, dat deze gedupeerde telers uit anderen hoofde ge steund zullen worden. Ook dit punt zal door het Bestuur echter worden bekeken. De heer H. deVriend wil voorzich tigheidshalve eerst afwachten of de Mid- delburgsche veiling ook op andere wijze geholpen wordt. In antwoord op een vraag wordt nog gezegd, dat de veiling te Middelburg door Goes aan materiaal is geholpen. Het Bestuursvoorstel wordt aange nomen. Een nieuwe regeling. Daarna geeft de heer Duvekot een toelichting op de nieuw ingevoerde vei lingsbiljetten. Hg roept de medewerking der leden in om de biljetten en de aan- voerstaten goed in te vullen. Spr. deelt ook mede, dat 't wel mogelijk zal zijn in het algemeen voor de kruis bessen de eerste week 10 cent, de 2e week 8 cent en de 3e week 6 cent te be talen. De zwarte bessen zullen hoogstwaar schijnlijk door de Groenten- en Fruitcen- trale worden overgenomen. Ook de fram bozen en de roode bessen. De veilingen zullen zoo kort mogelijk moeten duren. Daarom zullen er groote combinaties gevormd moeten worden. Het gaat in de richting van combinatie veilingen. We staan voor groote moeilijkheden. Maar we zullen ze kunnen overwinnen als allen meewerken. Naar aanleiding van een vraag van den heer H. de Vriend, zegt de heer Du vekot, dat het wel noodig zal zijn het pakstation te splitsen en op verschillen de plaatsen pakstations te stichten. Dhr Zuiderdijk bepleit verlaging van de huur van de druivenbakjes. Het Bestuur zal dit overwegen. Zorg voor prima fruit. Dhr C. P. Vogelaar bepleit de be langen van de elite-veilingen. In het jaarverslag wordt daarover de loftrom pet gestoken, maar in de practijk brengt men er weinig van terecht. Het paksta tion brengt heel weinig fruit op de elite-veiling en kweekers die het wel doen, worden meewarig aangekeken. Verder zegt. Spr., dat er dit jaar geen buitenlandsch fruit zal ingevoerd wor den. Laten we nu vooral ons uiterste best doen een bijzonder goed product naar voren te brengen. Daarom is de elite-veiling noodig en moet het paksta tion de leiding geven. We gaan echter met het verpakken zienderoogen achteruit. Het pakstation is feitelijk maar een sorteer-station. Laat ons streven naar prima fruit, dat goed verpakt is. We moeten geen eenheidsfruit krijgen, want dat gaat ten koste van de goede kweekers. Een goede kweeker zorgt voor goed fruit en voor prima verpakt fruit De voorzitter wijst op de moei lijkheid om elite-fruit te krijgen, vooral in een schurftjaar. Aan elite-fruit mag niets mankeeren. Dhr Lenshoek (voorzitter der eli te-commissie) wijst op de strenge voor schriften der Groenten- en Fruitcen- trale. De voorzitter zegt toe de zaak in het Bestuur en de commissie te zullen bespreken. Wy zijn vóór de elite-veiling. Dhr C. P. Vogelaar bepleit het houden van monster-veilingen. De voorzitter wijst op de moei lijkheden. Dhr Duvekot zegt toe, dat zooveel mogelijk in die richting zal worden ge gaan. Maar met de voorschriften van de Groenten- en Fruitcentrale moet reke ning worden gehouden. Verder zegt dhr Duvekot, dat de kweekers moeten zorgen voor prima

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2