De binnenvaart krijgt weer een kans. Gemengd Nieuws De kist van Hugo de Groot. Politieberichten Radioprogramma Vaarboom en zeil komen voor den dag. Wat te doen met de oude aardappelen? Bjjna 4 millioen ton omvat onze Ne- derlandsche binnenvloot, by een totaal van ruim 19.000 schepen. Op die bin nenvloot leven een 56.000 menschen. Daarnaast is er dan nog een groot aan tal, die wel van de binnenvaart leven, maar niet in de roef wonen. De tijden, die de schippers achter zich hebben, zyn niet te best geweest. Onze binnenvloot is groot, veel te groot om alleen in eigen land emplooi te kunnen vinden. Zij moet, zooals bijna alles wat Nederland doet, de wijde wereld in; in dit geval vooral naar de aangrenzende landen, om daar te werken op de rivie ren. Zoowel in ons eigen land als daar buiten is evenwel de laatste jaren op de binnenvaart een groote verandering gekomen; het gemotoriseerde vervoer heeft den eigenlijken schipper veel werk uit de handen genomen. Het is niet onmogelijk, aldus de „Te legraaf", dat er thans voor de bin nenvaart in haar geheel een betere tijd aanbreekt. De beurtvaart krijgt nu al meer kansen, voorzoover zij in staat is van andere drijfkracht dan benzine of olie gebruik te maken. Nu de vracht auto's van de wegen moeten verdwijnen, komen onze waterwegen weer meer in tel. In verscheiden streken van ons land, waar de oorlog heeft gewoed, kan de binnenvaart nog niet doen wat zij wil. Geleidelijk komt hierin echter verbete ring en als straks b.v. het kolenvervoer kan beginnen en de mijnen haar pro ductie aan het land gaan afleveren, zul len heel wat schepen het zwarte goud kunnen vervoeren. De beurtvaart heeft het al vrij druk. Zy is vooral ingesteld op de voorziening aan levensbehoeften. Dit moet thans voor een groot deel per schip gebeuren. De eigenlijke binnenvaart is op het oogenblik nog niet aan trek. Zij moet het hebben van het herstel van ons eco nomisch leven, van de grootere transporten. Er zyn al eenige schepen aan het puinvaren uit Rotterdam; wel licht zal dit aantal nog uitgebreid moe ten worden. De hoofdzaak is evenwel, dat er ruimer goederenvervoer in Ne derland komt en lat^r ook in de aan grenzende landen, waar onze Nederland- sche binnenschippers een uitstekende reputatie hebben en altyd graag ge ziene en gewaardeerde werkkrachten zyn geweest. Er is in de binnenschipperij de laat ste jaren veel werkloosheid geweest. Een opleving van dit bedrijf, gedwongen door den nood van het benzinegebrek, zal aan vele schippershanden werk ge ven. Vooral aan die handen. Want het was ook een verschijnsel van on2en mo dernen tijd, dat de handkracht op het schip snel vervangen was door ma chinekracht. Er was een overvloed aan gewone schippers en een groot gebrek aan schippers, die met motoren overweg konden. Eenige scholen hebben de laat ste jaren gepoogd in de behoefte aan deze schippers te voorzien. Nu zal er weer veel handwerk verricht moeten worden. Men zal moeten boomen en trekken en er zal ook weer veel gezeild moeten worden. De oerstuwkracht van het schip: de wind, dien de mensch zoo lang heeft probeeren uit te schakelen, krijgt ook weer haar volle beteekenis. De wind, de handen, het zeil, het schip- persinstinct, het worden allemaal ele menten, die we dreigden te vergeten. Dat zal nu misschien anders worden. De trekschuit, het zeilschip, de met den stok voortgedreven boot komt weer in eere. De „ringbaardjes" zullen weer in grooten getale onze binnenwateren bevaren. Men moge de oorzaak daar van, den oorlog, betreuren, het is ook een feit, dat hierdoor een stuk echt oud onvervalscht Holland herleeft. Want er is geen land met een schip- persstand als Nederland. Stoere, strak ke kerels, zwijgers, duiders, maar wer kers. Menschen in wie de Nederlandsche godsdienstzin ongebroken is. Menschen met stijve koppen, die op sociaal en re ligieus gebied hun eigen zin doen; on der hen komen religieuze broederschap pen voor, waaraan zij trouw blijven tot hun laatsten snik in het kleine roefje. üe kosten van levensonderhoud. Het bureau van statistiek der ge meente Amsterdam deelt mede: Het indexcijfer der kosten van het levensonderhoud voor arbeidersgezin nen, berekend op de basis van het peil der prijzen van 19111913 is 100, be draagt voor de totale kosten van het levensonderhoud 150,2 in Mei tegen 149,3 in April j.l. en voor de voeding al leen 144,1 tegen 141,9. Sedert de voorafgaande maand is er dus een toeneming van 0.6 pet. voor het totale budget en van 1,6 pet. voor de voeding alleeen. De prijsbeweging werd beheerscht door twee factoren. De eerste is het fixeeren door de over heid, van de prijzen geldend op het oogenblik, dat ons land in den oorlogs toestand werd betrokken. Voor enkele rubrieken hebben zich daarnaast invloeden doen gelden, welke afhankelijk zijn van het seizoen. Dit be treft vooral de rubrieken aardappelen en groenten. De rubrieken visch en fruit geven een stijging waar te nemen. Daarentegen is er verlaging bij vleesch (rund- en scha- penvleesch) en eieren. De stijging bij de voeding wordt in haar werking op het totale indexcijfer verzwakt door een verlaging by den post electriciteit en door het feit, dat de meeste onderdeelen van de „tweede helft" van het budget of wel geen ver andering of slechts wijzigingen van zeer ondergeschikte beteekenis te zien geven. DE TERUGGEKEERDE KRIJGS GEVANGENEN. Een bezoek van den Commandant Veldleger. De commandant van het veldleger, lui tenant-generaal baron van Voorst tot Voorst, heeft gistermiddag in verschei dene plaatsen in Twente de uit Duitsch- land teruggekeerde krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft zich op de hoogte gesteld van hun welstand en geïnformeerd naar hun ervaringen in de Duitsche kampen. Geen voorbarige ongerustheid. De terugkeer van duizenden Neder landsche militairen uit de Duitsche krijgsgevangenschap heeft zeer velen ge rustgesteld; in duizenden huizen heer- schen vreugde en dankbaarheid. In andere gezinnen echter, en bij an dere ouders is de onzekerheid dubbel drukkend geworden, omdat van hun man of zoon nog niets is vernomen. Van bevoegde zyde verklaart men met na druk, dat in deze gevallen voor bijzon dere ongerustheid geen aanleiding be staat. Uit bepaalde Duitsche kampen voor krijgsgevangenen zyn thans de Neder landers teruggekeerd. Er-zijn er echter nog in andere Duitsche kampen onderge bracht; de bedoeling is, dat ook deze binnenkort de vrijheid zullen krijgen, naar huis terug te keeren. Bovendien zijn er Nederlandsche militairen terug geweken naar Frankrijk. Over hen zijn uiteraard niet onmiddellijk inlichtingen te verkrijgen, doch men mag hopen, dat ook zij te eeniger tijd zullen terugkeeren. In ieder geval is er dus geen reden, voorbarige conclusies te trekken ten aanzien van het lot van die Nederland sche militairen, wier verblijfplaats op het oogenblik nog onbekend is. AMSTERDAMS NIEUWSTE TAXI. Er zijn weer taxi's in Amsterdam, al zijn het dan niet de aloude bekende blok- banden of andere benzine-slikkende wa gens. Het nieuwste snufje op taxigebied vormt de „Vlot-weg-2-tax", welke thans in de straten der hoofdstad haar intrede heeft gedaan. Het is een fiets met „aanhangwagen" waarin twee personen zich op leeren kussens kunnen neervlijen. Er zitten goe de veeren onder het bakje en zelfs de dikste keien worden soepel genomen. De zitbank van de nieuwbakken taxi is geel geverfd en met leeren kussens bekleed. Tegen den winter komen er kappen over. Zooals in een taxi past, is er een chauf feur, die u heenbrengt waar ge wilt. De ze doet echter meer dan sturen alleen, i hij moet er bij trappen. Voor bepakte en gezakte reizigers komt er een bagagerek achter de zitbank, hetwelk plaats biedt voor enkele koffers. Momenteel zijn er drie taxi's gereed, waarvan er één meteen aan een dokter is verkocht, die met zijn eigen huis- knecht-chauffeur er op uittrekt. Doch er wordt spoed gemaakt met den aanmaak van een serie nieuwe exemplaren, zoo dat binnen verloop van eenigen tijd een 24 van deze karretjes door de hoofdstad zullen kruisen. Ze worden stuk voor stuk met chauffeurs bemand, die deel uitma ken van het garagebedrijf en dus, dank zij deze nieuwigheid, voor ontslag wor den behoed. De garagehouder poogt de toestem ming van officieele instanties te ver krijgen om zijn karretjes op verschillen de punten van de stad te stationneeren. De chauffeur moet iets zwaarder trap pen dan op een normale fiets. Het is dus weer zoover: „Taxi, mijn heer?" (Telegr.ï Felle boschbrand bij Oldebroek. Het spelen met vuur door kinderen is de oorzaak geworden van een grooten bosch- en heidebrand te Oldebroek, waardoor een groot stuk natuurschoon is verwoest. De brand ontstond gistermiddag vrij wel op twee plaatsen tegelijk. Terstond werden de boschbrandweren van Wezep en Oldebroek gealarmeerd, die aanstonds met de bestrijding van het vuur begonnen, weldra bijgestaan door personen van het Artillerie-schiet kamp te Oldebroek, officieren en solda- ten uit de Willem de Zwijgerkazerne te Wezep en eenige tientallen werkloozen, die op een terrein in de nabijheid aan den arbeid waren. Het blusschingswerk was uiterst moei lijk, daar de vlammen zich door de droogte der laatste dagen gemakkelijk voort konden planten, aangewakkerd door den krachtigen wind. Eerst na twee en een half uur zwoegen kon het vuur worden gestuit. Het bleek toen, dat een complex bosch terrein en heide, beplant met vijftien jarige vliegdennen, ter grootte van 13 H.A., hetwelk aan het departement van Defensie toebehoort, verloren is gegaan. Ergerlijk geval van oplichting. Mevr. K. te Schiedam die sinds langen tyd niets van haar man, die in militairen dienst is, had ge hoord, plaatste de vorige week een ad vertentie in één der bladen met verzoek om inlichtingen. Den volgenden dag ver scheen een man aan haar woning, die haar vertelde, dat ook hij een zoon had, die in militairen dienst is en wel bij het zelfde onderdeel als de echtgenoot van de dame. Het was hem bekend, dat zijn zoon in krijgsgevangenschap verkeerde ergens in Duitschland; hij was zeer be vriend met den Duitschen commandant en hij had de toezegging gekregen, deze week zijn zoon vrij te krijgen. Hij bood nu aan, ook naar den heer K. te zoeken en te trachten hem vrij te krijgen. Hier voor was echter een „boerenpak" noo- dig, waarvoor hij geld noodig had. Me vrouw K. overhandigde hem vol ver trouwen een bedrag van zes gulden, dat volgens den man voorloopig voldoende was; de volgende week zou de rest wel komen. Hij beloofde in den loop van deze week terug te komen. Tot haar verwondering verscheen j.l. Vrijdag een andere man bij mevrouw K. Deze was toen niet thuis, doch haar schoonmoeder stond hem te woord. De man vertelde, dat hy namens den eer sten persoon kwam en dat deze ge vraagd had, een donker pak bij me vrouw K. te halen. Nu mevrouw niet thuis was, moest deze het pak maar zoo spoedig mogelijk in een koffertje in een bepaald café te Schiedam brengen. Daar mevrouw K. de geheele zaak niet meer vertrouwde, werd de politie ge waarschuwd en het gelukte spoedig den tweeden man, den 48-jarigen P. R. uit Hillegersberg aan te houden. Bij on derzoek bleek, dat de andere zijn broer geweest was, C. R. uit Overschie. Deze had er blijkbaar lucht van gekregen, dat de politie hem zocht en heeft zich eenige dagen aan zijn arrestatie weten te onttrekken. Tenslotte gelukte het ook hem in te rekenen. Jongetje verbrand. Door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden heeft een 2-jarig jon getje te Drunen den inhoud van een fiesch benzine over zich heen gekregen, welke benzine daarna in brand is gevlo gen. De pogingen, die men in het werk stelde om het kind te redden hebben niet mogen baten. Weer slagpijpjes ont ploft. Te Deventer hebben eenige kinderen zich toegang verschaft tot het kazerneterrein en daar groote hoeveel heden geladen slagpijpjes weggenomen. Een 10-jarige jongen is bij ontploffing van die gevaarlijke voorwerpen ernstig aan het hoofd en de handen gekwetst. Het kind werden eenige vingers afge rukt. Opnieuw zijn te Am sterdam winkelruiten ingegooid. In den vorigen nacht heeft een aantal tot nog toe on bekend gebleven belhamels wederom met klinkers ruiten ingegooid van ver schillende winkels in Amsterdam. De totale schade wordt op enkele dui zenden guldens geschat. De daders wis ten te ontkomen. Het toezicht van de straatpolitie zal aanmerkelijk verscherpt worden, terwijl andere maatregelen overwogen worden. 3000 paar schoenen in beslag genomen. Het was de politie te Haarlem ter oore gekomen, dat een schoenenverkooper aldaar zo merschoenen f 2.50 duurder verkocht dan de prijs vóór 10 Mei j.l. was. In verband hiermee heeft zij drieduizend paar zomerschoenen in beslag genomen. Elke veehouder dient te beseffen, dat de aanvoer van krachtvoer uit het bui tenland stilstaat, dat alle eigen granen en peulvruchten wel volledig zullen moe ten worden ingeleverd en dat de waar schijnlijkheid voor een zeer moeilijke vee voederpositie, vooral in den a.s. winter, zeer groot is. leder zorge daarom vooruit en helpe zichzelf zoover dat mogelijk is. Vroeg maaien, veel best hooi winnen, stoppelgewassen verbouwen, o.a. merg- kool, niet veel verloren laten gaan, veel en zorgvuldig inkuilen zij ieder aanbe volen. We willen hier speciaal op de nog aan wezige oude aardappelen wij zen. Er zitten er nog zeer veel in Zee land, vele millioenen kg. De Overheid betaalt de garantieprij zen. Daar het echter onmogelijk is ze allen nog de bestemming te geven voor menschelijke consumptie o.a. door trans- portbezwaren, wordt de gelegenheid ge opend dat de veehouders ze overnemen tegen 60 cent per 100 kg voor Bintjes en Eigenheimers en 70 cent voor andere aardappelsoorten. De voederwaarde is belangrijk hooger. We raden de veehouders aan daar een veelvuldig gebruik van te maken. Was het tot heden wel gebruikelijk in dezen tyd van het jaar de oude aardap pelen, van scheuten ontdaan, rauw in de weide aan het vee te voederen, thans moet dit ten sterkste worden ontraden, temeer omdat op het oogenblik nog vol doende gras beschikbaar is. De oude aardappelen kunnen nog zeer goed worden ingekuild en vormen dan een uitstekend voedsel voor varkens, paarden en rundvee in den a.s. winter. Het beste is deze aardappelen te stoo- men. Goed en goedkoop kan dit geschie den met aardappelstoomers, waarvan er in de provincie enkele beschikbaar zijn. Ook kan men zelf de aardappelen ko ken in een fornuis en daarna inkuilen. Gestoomde of gekookte aardappelen worden in smalle kuilen gestort en goed aangetrapt; breedte kuil plm. 11.25 m, diepte afhankelijk van den grondwater stand 0.751 m, lengte naar behoefte. Afdekken met een dikke laag grond van plm. 70 cm; goed opwerken zoodat geen water in den kuil kan zakken. Is het niet mogelyk de aardappelen te stoomen of te koken, zoo kunnen deze thans ook zeer goed rauw ingekuild wor den. Hiertoe make men kuilen van hoog stens 1 m diep (boven het grondwater blijven) en plm. 2 m breed. Hierin kun nen de aardappelen, desnoods met de scheuten eraan worden ingekuild. Met de spa kunnen ze stuk gestoken worden en moeten vervolgens zoo goed mogelyk aangestampt worden. Bovenop de aard appelen kan men een flinke laag oud gras inkuilen en daar overheen» moet een zeer zware grondbedekking worden aan gebracht. Hoe zwaarder hoe beter. De grondlaag moet minstens 80 cm zijn. Let vooral op de goede afwerking, zoo dat inwateren van den kuil wordt voor komen. Men geve de kuil aan den laagsten kant door drainbuizen een gelegenheid tot afvloeiing van persvocht. Veel zal dit bij deze oude aardappelen niet meer zijn. Deze gekuilde rauwe aardappelen zijn een voortreffelijk voer voor alle soorten rundvee en ook in beperkte mate voor fok- en loopvarkens. De Rijksveeteeltconsulent voor Zeeland. A. Hallema heeft, deelt hij mede in „Nederland", het „Cort verhael hoe subtyl en wonderlyck Mr Hvgo Grotivs Pensionaris der Stadt Rotterdam. Met een Koffer uit zijne Ghevanckenisse te Loevesteyn in Hollant ghedraghen /ende voorder ontkomen is" geraadpleegd dat „Nieuw ghedruckt den 1 April 1621 De Groot was 25 Maart in de Schelde- stad aangekomen T'Hantwerpen By Abraham Verhoeven op de Lombaerde veste inde guide Sonne, 1621" is ver schenen. Waarschijnlijk is dit het resultaat van wat men tegenwoordig een interview zou noemen. En... van al de aardige, snedige gezegden van Elsje van Houwe- ningen, de dienstmaagd der De Grooten, blijkt er niets in. Verteld toch wordt, dat hij „heymelijck buyten kennisse van zijnen knecht ende Dienstmaegt besogt oft hij in 't selve Coffer konde ligghen /ende /oft hij daer in besloten liggende /zijnen Adem ende Leven soude konnen behouden". En dat hij „alleen met ken nisse van zijn Huysvrouwe ettelycke malen een Proef ghedaen /hoe langhe hy in 't koffer soude konnen harderen." Dan vertelt dit relaas, dat toen op Maandag 22 Maart de kist met De Groot naar Gorinchem werd geëxpediteerd, Maria v. Reigersbergen niet meeging, doch dit aan Elsje overliet. „De Dienst- maeght heeft het coffer ghevolgt ende tot Gorinchem doen brenghen in een seker plaetse /alwaer zy 't selfde ope nende/met grooter verwonderinghe/haren Meester uyt het Coffer (daer hij over de twee uren langhe in hadde gelegen) heeft sien springhen." Volgens deze mededeelingen, vermoe delijk van De Groot zelf afkomstig, heeft Elsje van Houweningen dus volstrekt niets geweten van het plan en de uit werking ervan; de ontwerpers hebben haar als geleidster niet in ongelegenheid willen brengen of tot medeplichtige ma ken, zoo de poging tot ontsnapenp mocht mislukken. Het is jammer voor Elsje en de ro mantiek, maar er blijft van de roman tiek van het geval toch nog genoeg over. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Mantelceintuur, A. Kelder, Loskade 25, zwarte vulpen, Postkantoor, Noord straat hondenpenning, J. de Kam, Nieuw Oosterschestraat 19; rose kinder rokje, G. Provoost, Seisweg 252; koste loos belastingmerk, Beenhouwerssingel 41; nikkelen sigarettenkoker, Hendrik Tissink, Veere (Sluis) B 12; zonnebril, N. Peeman, Molstraat 17; grijze mantelband, J. Mesu, Zuidsingel 62; hangslotje, Mej Gillissen p.a. de Wolff, Koepoortstraat IS; foto, M. Hubregtse, Eigenhaardstraat 19; rol blauw papier, J. Groosman, Korte Delft 26; hondenpenning, C. Geljon, Zus terstraat 39; belastingmerk in étui, J. P. F. Geers. Nieuw-,Oosterschestraat 10; ro zenkrans, M. Leonhard, Wal 24; kinder- portemonnaie met inhoud, L. Bosschaard, 't Zand, Breeweg D 231; belastingmerk in étui, J. M. Waterman, Rusthuis Mo len water; zwarte damestasch met inh., D. Rijkse, Segeerssingel 74; portemonnaie met inhoud, Magazijn De I.elie, Korte Delft; glacé dameshundschoen, I. den Hollander, Nieuwe Oosterschestraat 24; blauwe zeemlederen handschoen, Oude Vlissingsche weg 51; hondenpenning, L. Vroegop, Koestraat 5; colbertjasje met inhoud, H. Vos, Korendijk 48, Sergeant Gooren, school Segeerstraat (Goedbloed), portefeuille m. inhoud; waschhandje met inhoud, o.a. distributie-stamkaarten, Mervel, W.A.R., Dwarskaai 8; portemon naie met inhoud, L. Mondeel, Meidoorn laan 18; ligstoel en zetel, P. Schunselaar, Dam 63; gouden kettinkje. M. Willems, Achter 't Hofplein 23; bijbeltje, C. Won- dergem, Noordstraat A 64, Arnemuiden; handkar, A. de Voogd, Walensingel 15; actetasch, C. Geervliet, Lazerijstraat 6; bril, M. Roskam, Korte Noordstraat 34; bruine meisjesmantel, Theo Fondse, Kor te Geere 40; lederen geldbeursje met in houd, Mej. Joh. Brouwer, Groote Abeele 20; bruin hondje, Hayman, Achtersingel 87; ring met zes sleuteltjes, G. Kasander, Karelsgang 40; alpacca armband, M. Wondergem, Penninghoeksingel 19; op- schuifladder, L. Roose, Lange Giststraat 1; kanarievogel, J. Theune, Veerschesin- gel 6; linnengoed, A. Dondijn, Spanjaard straat 44; zilveren collier met hanger, M. J. Pluimers, Zusterstraat 41; blauwe autostep, Mej. Step, Dwarsstraat 7; bosje sleutels, P. Besuyen, Koudekerksche weg C 32; wit kindertaschje met inhoud, Truus Joziasse, Breestraat 55;reserve wiel van een auto met band, Coöp. Wal cheren, Nieuwepoort; wit krul-hondje, A. v. d. Reest, Dam 12; boek, betr. boekhou den, F. J. J. van Makkelenberg, Nadorst- weg 10; zilveren oorbel, Wim v. d. Berge, Hendrikstraat 3; driehoekig liniaal, L. Joosse, Hoogstraat 19; armbandhorloge, Wilhelmina van Heijl, Simpelhuisstraat 20; heerenjas, A. A. Varèl, Vlissingsche straat 16; bruine kinderportemonnaie m inhoud, J. v. d. Driest, Lange Viele 66: naaimachine, J. Labruijère, 's Zand D 157; grijs vest, E. v. d. Mijle, Dam 1; dolkmes, W. Willemse, Oude Veersche weg 25; 2 balen boerenkleeding, P. J. van Riel, Segeersweg 12; heerenhand schoen', R. Lauret, Klein Vlaanderen 11' ceintuur, W. Roskam, Korte Noordstraat 14; zeemlederen dameshandschoen, Ina de Kam, Bree 21; zilveren manchetknoop, G. Bouwens, Wagenaarstraat 16; rozen krans, C. C. M. M. Barends, Lange Noord straat 60; sleutel, II. Hendrikse, Korte Giststraat 8; ransel met gasmasker, M Berger, Zusterstraat 34; damesarmband horloge, L. A. M. de Paauw, Achter de Iloutt -'nen 48; melkbus, P. Wisse, Veer scheweg 53; linnen zakje met inhoud M. Aarnoudse, Leliestraat 2; paar glacé heerenhandschoenen, Rozenstraat 41: roode autoped en barometer, J. Houmes. Dam 29; electrisch scheerapparaat, C. Gokkes, Bleek 11; vulpen, B. Leijnse, Vlissingschestraat 11; gouden ring met monogram, Kentink, Seisweg 182; Hol landsche herdershond, H. L. Wisse, Veer scheweg 126; pakje met inhoud, J. Jobse. Noordweg 116; belastingmerk, T. Rovers, Korte Nnordstraat 17;'fantasie broche, C. Acda, Vlissingschestraat 10; horloge met ketting, H. N. Despinois, Rozendwarsstr. vloerkleed, Sparrentak, Dampoortstraat 7; kinderarmbandje, P. van Maaren, Bleek 17. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, geve men hier van terstond kennis aan het bureau van politie te Middelburg. Donderdag 13 Juni 1940. JAARSVELD. 414,4 M. AVRO-uitz. 9.45—10.00 n.m. VPRO. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 8.30 Orgel- 8.50 Gram. 9.15 De Palladians (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gew. muziek (gr.pl.). 10.30 Omroeporkest (11.00— 11.20 Huish. wenken). 12.00 Gram. 12.15 AVRO-Musette-ensemble. 12.45 Ber. ANP, event, gram. 1.00 Zang en orgel. 1.30 Lyra-trio. 2.15 Declamatie. 2.35 AVRO-Amusementsorkest en gram. 4.00 Pianovoordracht. 4.30 AVRO-orkest en solist. 6.15 Gram. 7.00 „Schoonheid en zedelijkheid getoetst aan een essay van Friedrich von Schiller", lezing. 7.20 Gram. 7.30 Off. mededeelingen. 7.45 Re portage. 8.00 Ber. ANP. 8.10 AVRO- Amusementsorkest en soliste. 8.40 Ra- diotooneel. 9.10 Omroeporkest en solist. 9.45 Avondwijding. 10.00ca. 10.15 Ber. ANP. KOOTWIJK. 1875 M. VARA-uitz. 11.1511.30 n.m. Berichten. 8.00 Ber. ANP., gram. (9.009.15 Ber. Ber. Fransch). 10.00 Pianovoordracht. 10.30 Gram. 10.50 Hobo en piano. 11.15 Ber. Engelsch. 11.30 Gram. 12.00 Ro- sian-orkest. 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 Ber. ANP. 1.00 Orgel en zong. 1.45 Ber. Fransch. 2.00 Ber. Duitsch. 2.15 Frag menten uit de oprette „Prinses Fati- mah" (opn.). 3.15 Ber. Fransch. 3.30 VARA-orkest. 4.30 Gram. 4.50 Rosian- sian-orkest (Om 5.00 Ber. Duitsch). 5.30 Reportage. 5.50 De Ramblers. 6.15 Ber. Engelsch. 6.30 Gram. 7.00 Tooneel- praatje. 7.20 Gram. 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 Ber. Engelsch. 8.30 Ber. ANP. 8.45 VARA-orkest. 9.15 Ber. Engelsch. 9.30 VARA-strijkorkest. 10.00 Ber. Duitsch. 10.15—10.30 Ber. ANP. 11.15—11.30 Ber. Fransch.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6