Vefe Nederlandsche vliegers vielen voor bun vaderland. De economische positie van ons land. Bijkantoor Middelburg. Binnenland Onderwijs Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand Ons Bijkantoor te Middel burg, Boekh. J. J. FANOIJ, is tijdelijk gevestigd: Korte Delft 1. Ook bereikbaar Noordweg 155. Inspectiereis van den Rijks commissaris. M ijV A De toepassing van de Land- arbeiderswet. VERGADERING VAN DE PROT. CHRISTELIJKE WERKGEVERS. De Prot. Christelijke Werkgeversclub te Amsterdam heeft een vergadering ge houden, waarin Mr Hoekema, de sec retaris van het Verbond van Chr. Werk gevers, een rede heeft gehouden. Wij ontleenen daaraan het volgende: „Komende tot de economische positie van ons land, wees spr. erop, dat nu Nederland in zoo belangrijke mate van de buitenwereld is afgesloten, dit voor ons land met zijn vrij ruil-, geld- en goe derenverkeer een ontzaglijke slag is. Daarbij komen thans de enorme ver keersmoeilijkheden. Door een afsluiting van het buiten land is Nederland in belangrijke mate komen te staan voor de noodzakelijk heid van nationale zelfvoorziening en voor het vraagstuk van het goederen- consumptieverkeer, in welke richting Nederland zich zal moeten ontwikkelen. Economische her-oriënteering is daar voor noodig. Deze zal ten aanzien van onzen export gemakkelijker zijn dan ten aanzien van onzen import. Noodig zal dan ook wel zijn, dat ten aanzien van den import worden afgestooten produc ten, welke gemist kunnen worden (weel- de-artikelen e.d.) Met de cijfers toonde spr. aan, dat in de laatste jaren zoowel onze import als export in belangrijke mate georiënteerd waren op Groot-Duitschland en de lan den, die min of meer tot de invloed sfeer van Groot-Duitschland konden worden gerekend, wat hoop geeft, dat in die richting voortgaande de compen satie kan worden gevonden voor wat te dien opzichte bij de huidige situatie ver loren is. Speciaal wees spr. ook op den agrarischen export en op de mogelijk heid van her-oriënteering van andere Nederlandsche exportbedrijven. Wat de financieele situatie betreft, alle krachten zullen moeten worden in gespannen om het Ned. arbeidersleger aan het werk te krijgen, zulks ook om gedwongen export van Nederlandsche arbeidskrachten naar Duitschland te voorkomen. Daarbij zullen wij ons bewust moeten zijn, dat daarmee, evenals voor een we deropbouw, belangrijke financieele of fers gebracht zullen moeten worden. In dit verband deelde spr. ook nog mede, dat door het Verbondsbestuur bij het Departement is aangedrongen op het invoeren van een meldingsplicht van debiteuren van bedrijven, wier admini- stratiën vernietigd zijn. Hierna komende tot de positie der or ganisaties, speciaal der centrale werk gevers- en werknemersorganisaties, deel de Mr Hoekema mede, dat de samenwer king, welke ook reeds vroeger tusschen de centrale organisaties van de verschil lende richtingen bestond, nu nog nauwer is geworden en het presidium van den Nijverheidsraad, versterkt met de secre tarissen der drie Werkgeversbonden, is geworden het centrale lichaam, dat het georganiseerde bedrijfsleven vertegen woordigt, dagelijks de zich voordoende problemen behandelt en regelmatig over leg pleegt met de Duitsche autoriteiten. Ook op de andere gebieden van het bedrijfsleven (middenstanders, boeren en tuinders) en eveneens ten aanzien der vakorganisaties is zulk een nauwere sa menwerking tot stand gekomen, daar zoo ongetwijfeld het best de belangen van het Ned. volk kunnen worden ge diend. Ten slotte sprekend over de verhou ding die men individueel heeft in te ne men, zeide spr., dat men tegenover de bezettende autoriteiten een loyale hou ding moet innemen, doch niet eene van deemoedige neerbuigendheid of vleierij, waarvoor de Duitsche autoriteiten ook trouwens geen achting hebben. Waar ons de vrijheid der Prot. Chr. organisatie gelaten is, drong spr. er met kracht op aan meer dan ooit de Prot. Chr. zaak te behartigen." Naar de „Deutsche Zeitung" meldt, heeft de rijkscommissaris voor de bezet te Nederlandsche gebieden, rijksminis ter Seyss-Inquart, Zondag een tocht ge maakt door Noord- en Zuid-Holland, ten einde het land door eigen waarneming te leeren kennen. Hij bezocht o.m. Alk maar en Amsterdam en bezichtigde te vens den Afsluitdijk. DE REICHSMARKKASSENSCHEINE VAN 50 MARK. Van bevoegde zijde wordt er op ge wezen, dat er hier en daar twijfel is ge rezen aan de geldigheid van de Reichs- mark-kassenscheine ten bedrage van 50 mark. Daarom wordt er op gewezen, dat de ze biljetten in het bezette Nederlandsche gebied in betaling dienen te worden aan genomen. De Reichskredietkasse staat er op vermeld. De voorzijde toont het beeld van een visschersvrouw, de achter zijde vermeldt met groote cijfers links en rechts 50, waartusschen een foto is af gedrukt van de Marienburg te Danzig. DE SCHEPEN VAN DE H. A. L. Behalve de Nieuw Amsterdam, zijn ze alle onder dwang door Engeland gecharterd. De Deutsche Zeitung in den Nieder- landen meldt, dat de H. A. L. in de Ver. Staten mededeelt, dat al haar schepen in den Transatlantischen dienst, met uit zondering van het vlaggeschip Nieuw Amsterdam, door de Britsche admirali teit zijn gecharterd. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. In ieder geval wordt medege deeld, dat de Engelschen de maatschap pij gedreigd hebben, dat, als ze bezwa ren zou maken, de schepen op zee een voudig in beslag zouden worden geno men. BEHOUD VAN DEN HOUTOPSTAND. Artikel 7 der Bodemproductiebe- schikking 1939 is gewijzigd in het be lang van den houtopstand. De gewijzig de alinea's van genoemd artikel luiden nu als volgt: De gebruiksgerechtigde van den grond, waarop krachtens een vergunning een bosch of anderen houtopstand geheel of gedeeltelijk is geveld of gerooid, is verplicht een gelijke op pervlakte als werd ontbloot, overeen komstig de hem door den productiecom missaris voor den boschbouw en de houtteelt te geven aanwijzingen binnen een door dezen te stellen termijn na het vellen of rooien te bebosschen. Van deze verplichting kan de productiecommis saris voor den boschbouw en de hout teelt ontheffing verleenen. Het is verboden aan bosschen en an dere houtopstanden handelingen te ver richten, welke ten gevolge kunnen heb ben, dat hout op stam wordt gedood. DE M.U.L.O.-EXAMENS 1940. De schriftelijke M.U.L.O.-examens zul len gehouden worden op 11 en 12 Juni. De candidaten van de openbare en christelijke U.L.O.-scholen te Vlissingen worden geëxamineerd in den Schouw burg te Middelburg. De commissie bestaat uit de heeren J. Waverijn, Vlissingen; P. M. Corbeel, Middelburg; J. G. van Moorsel, Middel burg en mej. J. G. G. de Cleijn Brem, Middelburg. De candidaten van Middelburg (80) in het Schuttershof. De commissie bestaat uit de heeren J. IJsselstein, Middelburg; A. Mets Jr.; B. H. Ligteringen en W. Ditmar, allen te Vlissingen. Te Goes (69 candidaten), in het Schut tershof. De commissie bestaat uit de heeren H. C. van Donk, Goes; J. J. de Vast en P. van Roon, beiden te Middel burg en A. A. Leenhouts te Terneuzen. Het mondeling examen voor geheel Zeeland zal te Goes gehouden worden van 1 tot en met 6 Juli en van 15 tot en met 20 Juli. Wij lezen in de „Bossche Crt.": Onze vliegers hebben zich moedig en niet zonder succes in den strijd gewor pen. Velen offerden hun leven voor het vaderland. Dat is de conclusie die wij neerschrij ven aan de hand van een onderhoud dat een onzer redacteuren mocht hebben met den heer K. Verhorst te Vught, of ficier-vlieger bij het Nederlandsche le ger die in de vijf oorlogsdagen met ve len van zijn collega's aan den strijd heeft deelgenomen. De heer Verhorst was ingedeeld bij een afdeeling lichte bommenwerpers, die op een geheim en terdege gecamou fleerd vliegveld (de Duitsche vliegers maakten later een compliment daar over) waren opgesteld, ergens in Hol land. Zoodra in den noodlottigen nacht omstreeks kwart voor vieren de Duit sche machines boven Nederland ver schenen, was de geheele bemanning in actie gekomen om te pogen den aanval af te slaan. De snelheid echter, waar mede de massale Duitsche aanval werd ingezet honderden toestellen versche nen schier gelijktijdig boven geheel Ne derland was oorzaak, dat veel op de velden gereed staande machines reeds door brand en explosiefbommen werden getroffen vóór de bestuurders er mede in het luchtruim konden komen. Talrijke toestellen echter, die verspreid in de bosschen waren opgesteld, waren door den vijand niet ontdekt en konden in de lucht gebracht worden. Het wa ren voornamelijk jagers en lichte bom menwerpers. Voor gespaarde zware bommenwerpers was in het eerste sta dium van den oorlog nog geen taak, zoo dat zy op den grond moesten blijven. De overigen hebben echter onversaagd aangepakt en ondanks de verpletterende meerderheid der Duitschers stegen de machines op om haar taak te vervullen. De Nederlandsche vliegeniers zqn in de vijf oorlogsdagen doorloopend in de lucht geweest, om Nederlandsche vlieg velden of vijandelijke doelen te bombar deeren, de eerste voor zoover z(j in Duitsche handen waren geraakt. Vele officieren zijn daarbij in de uit oefening van him plicht gevallen. De wilde fantasiën die in Nederland de ronde hebben gedaan over daden van sabotage, behooren alle tot het rijk der fabelen en het grenst aan het misdadige dat er Nederlanders waren die aan deze praatjes voedsel gaven. Van sabotage is niets gebleken, voor zoover de heer Verhorst van zyn talrijke collega's had kunnen vernemen. Integendeel moet getuigd worden, dat de luchtmacht, van hoog tot laag, haat vollen plicht heeft gedaan en voorai voor het grondpersoneel had luitenant Verhorst niets dan lof. Temidden der bombardementen waagden de man schappen zich op de velden om de gaande en komende toestellen hulp te verleenen, schade te herstellen en de binnengekomen toestellen weer start klaar te maken. Bij al de tragiek van den oorlog ver loren de menschen hun gevoel voor hu mor niet. Zoo is er hartelijk gelachen om de collega's die met een bommen werper werden afgeschoten en bij hun noodlanding terecht kwamen in een veld tusschen drie Duitsche toestellen, in een omgeving die geheel door Duitschers be zet was. De vliegers wisten weg te slui pen, kruipend, hollend naarmate het noodig was, en kwamen na eenigen tijd weer met een auto op hun eigen vlieg veld terecht, waar zij onmiddellijk weer opstegen om hun noodlandingsterrein met allerlei goede bedoelingen nog maals met een bezoek te vereeren. IN UTRECHT WEMELT HET VAN ONBEHEERDE RIJWIELEN. Toen onze soldaten den dag voor de capitulatie bevel kregen, zich uit de Grebbelinie terug te trekken, hebben zij uit vele plaatsen de rijwielen, die zij konden vinden, meegenomen om zich sneller te kunnen verplaatsen. Ook sol daten uit het Oosten van ons land ver schenen achter de linies op fietsen, die zij hadden moeten meenemen. Eenmaal aangekomen op him teruggetrokken stelling hebben zij de karretjes achter gelaten en het gevolg is, dat, terwijl in de eene plaats bijna geen fiets meer te vinden is, in andere dorpen een groot aantal rijwielen staat, waarvan de eige naars onbekend zijn. Het is lang niet gemakkelijk, al deze fietsen te sorteeren en naar hun recht - matigen eigenaar terug te brengen, doch dank zij een goede organisatie in eenige plaatsen is men ondanks alle moeilijk heden toch reeds een flink eind in de goede richting gekomen. „Een kleine zeven honderd fietsen zijn hier, vooral in de week na Pink steren, onbeheerd aangetroffen en uit den naasten omtrek zijn zij naar Zeist vervoerd", zoo vertelde de burgemeester van Zeist, aan het A.N.P. „Er waren er bij uit alle deelen van het Oosten van deze provincie, doch ook uit Gelderland en zelfs uit Overijssel. Al deze rijwielen zijn nauwkeurig geregistreerd en daar na heeft de commissaris een oproep ge daan, waarbij werd bekend gemaakt, dat de eigenaren zich schriftelijk of monde ling tot de politie konden wenden. Sta pels brieven en briefkaarten komen el- ken dag binnen en velen schrijven na tuurlijk tevergeefs. Doch er zijn ook vele gevallen, dat de fiets, waarvan de eige naar een beschrijving geeft bij ons staat en men krijgt dan bericht dat het rij wiel kan worden gehaald. Doch niet alleen in Zeist, ook in an dere plaatsen bevinden zich hoeveelhe den onbeheerd gevonden rijwielen, bijv. in Wageningen, Amerongen en Rhenen. In deze laatste plaats staat ook een respectabel aantal: vijf a zes honderd, waarvan ruim honderd zijn afgehaald. Wat er zal gebeuren met de fietsen waarvan men de eigenaars niet kan vinden, staat nog niet vast. Men zal nog eenigen tijd afwachten en daarna zul len de autoriteiten een beslissing moe ten nemen. DE PLUNDERING IN BREDA EN OMSTREKEN. Hoe er in de eerste oorlogsdagen te Breda en randgemeenten geplunderd is, bewijzen wel de door de gemeente Ginneken verstrekte cijfers. Van de tot dus verre vastgestelde schade, bedragende f 3Ó0.000 is f 65.000 aan plunderingen te wijten. Gedurende de laatste dagen zijn 27 verdachten in het huis van bewaring op gesloten, n.l. 20 uit Breda en 7 uit Gin neken. Het zijn meest oude bekenden van de politie. Enkelen hunner waren, naar ge bleken is, met een vrachtauto op roof uitgegaan. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zaterdagavond is de 18-jarige L. van flinter uit Megen bij het zwemmen in de Maas plotseling in de diepte verdwe nen. Eenige vrienden, die in de nabij heid waren, hebben onmiddellijk naar den drenkeling gedoken en slaagden er na eenigen tijd in hem aan den wal te brengen. Geruimen tijd werd getracht door kunstmatige ademhaling de levens geesten weer op te wekken, doch dit mocht niet gelukken. In het natuurbad „Tinnaarlo" onder Zuidlaren (Gr.) is Zondagmiddag de 16- jarige van der H. uit Groningen bij het zwemmen verdronken. Een 20-jarige jongeman uit Utrecht, die Zondag in het natuurbad „De Bilt- sche duinen" in Bilthoven was gaan zwemmen, is, toen hij zich in het water bevond, onwel geworden en verdronken. Zondagmiddag is in het strandbad Neefjes bij het baden in het IJsselmeer de dertienjarige J. te Hoorn verdronken. Een 25-jarige inwoner van Den Haag begaf zich Zondagavond naar het stille strand in zee om een bad te ne men. Later miste men hem, zoodat men aanneemt, dat hij is verdronken. Het slachtoffer kon niet zwemmen. Nog meer krijgsgevangenen uit Duitschland. Gisterenmorgen ruim 11 uur is te Oldenzaal wederom een extra-trein met 1600 Nederlandsche krijgsgevange nen uit Duitschland aangekomen. 800 stapten te Oldenzaal uit. De anderen vertrokken naar Hengelo. De Nederlandsche soldaten, die uit hun krijgsgevangenschap in Duitsch land z\jn teruggekeerd, zijn eenstemmig in hun oordeel over de goede behande ling, die zij in Duitschland hebben on dervonden. Zy hebben een behooriyk kwartier en goede voeding gehad en over de hygiëne hadden zy ook geens zins te klagen. Artsenembleem voorde fiets. De Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunde heeft een artsenembleem voor fietsende geneesheeren ingevoerd. Meer dan tot nu toe, of uitsluitend, zul len immers de geneeskundigen voor het waarnemen hunner praktijk thans zijn aangewezen op het gebruiken van de fiets. Het kwam het hoofdbestuur daar om wenschelijk voor dat er, naast het auto-embleem ook een kenteeken voor den fietsenden collega zou komen, schrijft het tijdschrift van de Maatschap pij. In overleg met den heer Th. Hammes te Amsterdam, die eveneens zijn mede werking verleende bij het ontwerpen van het artsen-auto-embleem, is zulk een kenteeken vervaardigd. Het embleem is 5 cm. hoog en 4 cm. breed en is uitge voerd in wit emaille, met den aesculaap- staf en slang in rood. De bedoeling is het embleem te bevestigen in het midden van het stuur op de stuurpen. Ongeluk bij het v e r w ij de ren van een bom te Gelsen- k i r c h e n. De Gelsenkirchener Allge- meine Zeitung publiceert een bericht over de gevolgen van een nachtelijken vijandelijken bomaanval op niet-militaire objecten. Hierin wordt gemeld, dat bij het verwijderen van een niet-ontplofte bom in Gelsenkirchen-Bismarck een ern stig ongeluk is gebeurd. De sedert eenige dagen daar liggende bom, die onschade lijk zou worden gemaakt, kwam plotse ling tot ontploffing. Hierdoor werden zes menschen gedood en twee zwaar gewond Granaat in zijn zak. Het „Dagblad van Noordbrabant" meldt uit Rucphen: Op een gegeven moment komt er een gemoedelijke boer bij den burgemeester op bezoek. Een zijner zakken puilde uit. „Kan den dië nog kwaad, burgemees ter?" vroeg hij. Tegelijkertijd scharrelde de man uit zijn zak een granaat. De nuchtere boer vroeg zich vol verwonde ring af, waarom de burgemeester zoo ijlings van zijn stoel sprong. 5r\ I [rrm In het eerste deel van de verslagen en mededeelingen van de directie van den landbouw over 1939 zijn mededeelingen opgenomen over de landarbeiderswet. Over 1939 werd voor de uitvoering van deze wet een voorschot toegekend van f517.824,23, waardoor sinds de inwer kingtreding van de Landarbeiderswet in 1919 in het geheel aan voorschotten toe gekend werd f 18.364.598,18, terwijl als zoodanig werd uitbetaald f 17.757.233,73. Het uitgegeven aantal landarbeiders plaatsjes in eigendom bedroeg op 31 De cember 1939 voor: Groningen 1186, Friesland 706, Drente 1011, Overijssel 439, Gelderland 633, Utrecht 5, Noord- Holland 716, Zuid-Holland 353, Zeeland 139, Noord-Brabant 287 en Limburg 148 of in totaal 5623. Voor los land in pacht is tot dusverre in totaal aangekocht ruim 787 hectare voor ruim f 2.2 millioen. De oppervlakte los land is het grootst in de provincie Groningen en wel 288 ha. In de andere provinciën is die oppervlakte Friesland 32, Overijssel 143, Gelderland 29, Zuid-Holland 181, Noord-Holland 22, Zeeland 97 en Noord-Brabant 14 ha. Krachtens de landarbeiderswet kun nen alle personen, die van het in loon dienst verrichten van landarbeid hun hoofdberoep maken en die overigens vol doen aan bepaalde voorwaarden (Neder lander, bekwaam voor hun werk, van goed zedeiyk gedrag, van 2550 jaar oud) een hui» met grond (een plaatsje) in eigendom krygen tot een maximum koopprys van f 4000 of los land In de nabijheid van hun woning gelegen huren tot een jaariykschen pachtprys van ten hoogste f 50. Van het losse land mag de pachtprys naar evenredigheid niet belangrijk hoo- ger zy'n dan die van grootere uitge strektheden grond van overeenkomstige hoedanigheid en ligging. Prof. C. Broekema t Te Wageningen is gisteren, vrij plot seling, op 56-jarigen leeftijd overleden, prof. C. Broekema, directeur van het Instituut tot veredeling van Landbouw gewassen en hoogleeraar aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en com mandeur in de Fransche orde „du mé rite agricole". Van 610 Juni 1940. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. J. van der Broek 29 j. en S. P. Kramptfl9 j.; J. L. van wynen 24 j. en C. J. M. de Groene 20 j.; F. de Ridder 26 j. en B. M. Vercammen 21 j.; J. H. P. de Wette 29 j. en M. H. van Dinteren 27 j. Bevallen: J. C. Eiffern geb. Kor- stanje z. Overleden: P. Krijger 85 j., wedn. van L. WilleboordseJ. A. van der Valk 36 j., man van S. KunijtG. Potters 91 j., wed. van J. L. la Roy; J. Koetze 72 j., vrouw van C. F. Hameling; C. Broere 33 j., man van M. J. Bok; J. Mis- saar 49 j., man van A. C. Corthals; J. D. Rosier 53 j., vrouw van D. de Kra mer. (P. Z. C.) Van 30 Mei6 Juni. KRUININGEN. GetrouwdPieter Cornells van Oeveren 24 j. en Christina Jannetje Krombeen 21 j. Geboren: Pieternella Magdalena d. v. Jacobus Schrier en Lena Jacoba Openeer; Johanna Francina d. v. Wil lem Christianus Rijkhals en Johann; Francina van Hoorn. Overleden: Sophia Anthonia de Meijer, wed. van Joannes Franciscus de Blieck, 90 j. (I. C.) WEMELDINGE. Ondertrouwd: C. Bruinooge 25 j. jm. en W. C. M. Har- denberg 22 j. jd. Overleden: Jan Louwerens, 46 j., echtgenoot van A. Hannewijk; Pieter Abraham Polie, 5 maanden, z. v. M. C. Polie en D. A. Vermeulen. (I. C.) Van 30 Mei6 Juni. WISSENKERKE. Geboren: 7, Hen drik Johannes z. v. Pieter Filius en Pie- terne. a Elizabeth Perrels. Over de maand Mei 1940. HEINKENSZAND. Geboren: 9, Bar bara Magrieta d. v. L. A. Vermue en Al. J. Raas; 19, Josina Pieternella d. v. G. I. Wisse en E. de Bue; 21, Marinus Leendert z. v. J. Krijnsen en J. J. Goud, wonende te Kruiningen; 21, Tannetje Marina d. v. J. IJzerman en A. C. de Boot. Gehuwd: 9, H. Paauwe 43 j., te Drie wegen en E. van Dalen 37 j. te Hein- kenszand; 9, J. den Herder, 35 j., te Wolphaartsdijk en J. C. Langebeke 31 j. Overleden: 15, Jean Marie Dormic, verdere gegevens onbekend17, H. Doe- leman 72 j., wonende te Goes, echtg. v. J. Kole; 15, J. Schipper, 57 j., wonende te Yerseke; 20, G. Houtekamer, 55 j.. wonende te Krabbendijke, echtgenoote van A. Butijn; 25, te Goes, J. Simonse, 39 j., wonende te Heinkenszand. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: R. J. Zimmerman 35 j. en J. L. van Hoeve 23 j.; W. Goverse 34 j. en C. Verhage 34 j. Getrouwd: J. Huisman 24 j. en J. San- derse 23 j.; P. W. Midavaine 22 j. en E. M. Geerse 19 j. Geboren: Willem z. v. P. Bosschaart en A. W. Tevel; Adriaan z. v. E. Wan- jon en A. van den Boomgaard; Pieter nella d. v. M. Eversen en P. Daamen; Willem Frans Ewoud z. v. baron G. W. van der Feltz en baronesse A. M. A. van Boetzelaer; Cornelia Catharina d. v. J. Everse en C. de Wijze; Hendrik z. v. P. Dingemanse en M. Ova; Willem Pie ter z. v. S. Davidse en M. P. de Vos; Klazina d. v. A. Dobbelaar en W. C. de Reepe; Cornelis Hendrik z. v. C. H. Akkenaar en J. M. Lako; Paulina Cor nelia d. v. J. Francke en C. Aarnoutse; Dirkje Jacoba d, v. N. I. Mesker en P. Blommers; Jacoba d. v. C. Hoogerheide en L. C. Jobse; Pieter z. v. J. Poppe en M. Boone; Maatje d. v. A. Reijnierse en W. Kluijfhout Johan Willem z. v. M. Weug en J. Jansen. Overleden: M. van den Ende 76 j„ wed. van G. Klap; C. L. van Noppen, wedn. van N. Brasser 83 j.; S. Kesteloo 79 j., man van M. J. Verstraate; M. W. Nieuwenhuijze 6 j. jd.; W. Fleurbaaij 75 j., man van G. van Oijen; D. C. Zeij- ler 79 j., wedn. van E. Later; J. F. van Unen 39 j., man van J. C. Ditvoorl (Vlissingen)P. van der Vliet 21 j. jm, (Amsterdam)J. A. de Does 45 j., echt- gen. van G. Veerman (Den Helder)J, de Steur 10 j. jd.; M. de Steur 9 j. jd.: D. de Steur 16 j. jm.; C. J. van de Welle 78 j.; J. F. Krug 88 j. (Vlis singen; I. Minderhout 74 j., man van G. Roelse; G. F. Jaquet 64 j., man van M. W. Beverloo (Vlissingen)J. van Biemen 56 j., man van M. W. Scheijbeler (Vlissingen). (P. Z. C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6