OFFICIEELE PUBLICATIEN. Aan het Zoeklicht, Verklaring van Roosevelt. Telegrammen Italiaansche troepen de Riviera binnengerukt. Proclamatie van den Koning-Keizer van Italië. Waarvoor de Amerikaan- sche weermacht dient. De Fransche Regeering naar Tours. Laatste Berichten De Rijkscommissaris bezoekt Zeeland. MIDDENSTANDSVRAGEN. Politieberichten Burgerlijke Stand Marktberichten Er zijn menschen die met veel fanfa res door het leven gaan. Zij hebben er behoefte aan, dat op hun kleine daden voortdurend de aandacht wordt gevestigd, opdat ze in elk geval groot schenen. Maar er zijn er ook, die in stilheid hun weg gaan, die geen behoefte hebben aan uiterlijk vertoon, maar die rustig en on opgemerkt, doch met groote liefde en trouw, het werk doen, hetwelk God hen op de schouders heeft gelegd. Ik denk hier aan Mej. H. Th. Roskes te Goes, die gedurende 40 jaren haar krachten aan de Ned. Herv. Zondags school „Maranatha" heeft gegeven. Veertig jaar lang heeft zij belange loos en zonder eenige pretentie aan de kinderen „de blijde boodschap" verteld. Veertig jaar lang heeft zij het zaad des Evangelies in de jonge harten gezaaid. En als het aan haar had gelegen, dan zou ook deze dag voor buitenstaanders onopgemerkt zijn voorbijgegaan. Mej. Roskes wenschte geen huldiging. Maar het zal haar goed doen te weten, dat er in veler hart dankbaarheid is voor wat zij deed, zooals zij dankbaar is dat God haar een zoo lange reeks van jaren in Zijn dienst heeft willen gebrui ken. gen; maar tevens omdat het witte tar webloem mooi is van uiterlijk, geurig en licht verteerbaar. Daartegenover staat echter, dat het meel uit de volle graankorrel bereid, een hooger gehalte bevat aan eiwit, vet en vitamine BI, daar deze hoofdzakelijk in de zemelen aanwezig is en eiwit en vet voornamelijk in de buitenzijde van de graankorrel liggen. Tarwebloem met een uitmalingsgraad van 85 pet. heeft een iets lager zetmeelgehalte dan tarwe bloem van 70 pet., doch een hooger ge halte aan eiwitstoffen en vet en bevat nog vrij veel vitamine BI. De samenstelling van normaal witte brood bereid uit bloem van plm. 70 pet uitgedrukt in 100 gram droge stof is: zetmeelgehalte 80 pet., eiwitgehalte 12,2 pet., vetgehalte 1,8 pet., vitamine BI: plm. 25 pet. van de in de geheele tarwe korrel aanwezige hoeveelheid, calorie- waarde 395. Deze cijfers zijn bij samen stelling van het „eenheidsbrood" respec tievelijk: 74,5, 16,4, 2,5, 70 en 396. De beide broodsoorten bezitten dus op de droge, van water bevrijde stof prac- tisch evenveel calorie- of voedingswaar de; aangezien echter het eenheidsbrood over het algemeen meer water bevat dan het gewone wittebrood, n.l. ongeveer 45 pet. i.p.v. 40 pet., is daardoor de voe dingswaarde van het eenheidsbrood iets lager; de caloriewaarden van het brood zelve zijn n.l. ongeveer 237 (voor witte brood) en 218 (voor eenheidsbrood). Maagpatiënten (behalve de zeer ern stige, op streng dieet gestelde) kunnen over het algemeen het eenheidsbrood goed verdragen. Dr de Boer komt tot de conclusie, dat het eenheidsbrood bij het normale witte brood vergeleken uit een oogpunt van rationeele voeding een verbetering is. NEW YORK. (Reuter.) Volgens hier uit Berlijn ontvangen berichten zijn de Italiaansche troepen om half acht Maan dagavond (Ned. tijd) de Fransche Ri viera binnengerukt. ROME. De Koning-Keizer heeft tot de Italiaansche troepen in de zone der krijgsverrichtingen de volgende procla matie gericht: Als opperbevelhebber van alle strijd krachten te land, ter zee en in de lucht neem ik weer evenals 25 jaar geleden overeenkomstig de gevolgen en de tra dities van mqn Huis m(jn plaats onder u in. Aan den chef der regeering, Duce van het fascisme, eersten maarschalk van het Rijk, vertrouw ik het bevel toe van de troepen aan alle fronten. Mijn eerste gedachte is bij u, nu gij met mij de diepe gehechtheid en totale overgave aan ons onsterfelijk vaderland gaat deelen en gij u opmaakt om met het verbonden Duitschland het hoofd te bieden aan nieuwe moeilijke beproevin gen met het onwrikbaar vertrouwen die moeilijkheden te boven te komen. Soldaten te land, ter zee en in de lucht, vereenigd met u op een wijze als nog nooit het geval was, ben ik er zeker van dat uw dapperheid en de warme lief de van het Italiaansche volk opnieuw aan onze roemvolle wapens de overwin ning zullen weten te verzekeren. Zone der krijgsverrichtingen, 11 Juni 1940, 18e jaar van het fascisme. VICTOR EMANUEL. VERONTWAARDIGING OVER ITALIë'S BESLUIT. De president der Vereenigde Staten, Roosevelt, heeft te Washington een toe spraak gehouden, die van te voren was aangekondigd als een „uiterst belang. rijke verklaring" over den internationa len toestand. De tekst dezer rede is nog niet door gegeven. Zij scheen echter geen aanwij zing te bevatten voor een deelnemen van Amerika aan den oorlog. Wel sprak Roosevelt zfln verontwaar diging uit over de oorlogsverklaring van Italië. Hij zinspeelde verder op toenemende economische hulp aan de geallieerden en op versterking der defensie van de Ver eenigde Staten. NEW-YORK. In een toespraak op den democratischen partijdag van den Staat Oklahoma deelde een democratisch Se nator mede, dat president Roosevelt hem verzocht had den partijdag te ver zekeren, dat de regeering de weermacht niet voor een waarschijnlijken oorlog, doch voor den mogelijken vrede op bouwt en versterkt. GENEVE. In aansluiting aan het of ficieel bericht over de verplaatsing van den zetel der Fransche regeering ver neemt het blad Suisse: De regeering heeft besloten zich naar Tours te begeven en zich daar te instal- leeren. Bijna alle ambassades en gezantschap pen hebben de regeering vergezeld. De gezantschappen w.o. ook het Zwit- sersche hebben alle maatregelen getrof fen om hun landgenooten die niet nood gedwongen in Parijs moeten blijven te evacueeren of naar het vaderland te vervoeren. De dagblad-drukkerijen zijn eveneens naar de provincie overgebracht, tenein de het contact met het ministerie van voorlichting te bewaren. STAKINGEN TE CHERBOURG. PARIJS. D.N.B. Op de marinewerf van Cherbourg zijn stakingen uitgebro ken. Het personeel eischte een met de verlenging van den arbeidstijd overeen komende loonsverhooging en doeltreffen de maatregelen van luchtafweer tegen de Duitsche bomaanvallen, welke reeds tal van slachtoffers gemaakt hebben. DE AMERIKAANSCHE NATIONALE GARDE. WASHINGTON. De militaire commis sie van het Huis van Afgevaardigden heeft een wetsvoorstel goedgekeurd, waarbij de effectieven van het Bonds- leger van 280.000 tot 400.000 worden verhoogd en tevens president Roosevelt gemachtigd wordt, de Nationale garde op te roepen indien dit wegens een ern stig geval tijdens het reces van het con gres noodig zal zijn. Het voorstel staat het gebruik van de Nationale garde al leen toe binnen de Vereenigde Staten, ziin bezittingen en de zóne van het Panamakanaal. Met 14 tegen 10 stem men verwierp de commissie een aanvul lend voorstel om het gebruik van de Nationale garde elders op het Weste lijk halfrond toe te staan. ITALIAANSCHE SCHEPEN IN BESLAG GENOMEN. LONDEN. Alle op Malta wonende Italianen zijn door de politie gearres teerd en geïnterneerd. De in de haven liggende Italiaansche schepen zyn in beslag genomen. SHANGHAI. De autoriteiten hebben terstond na de Italiaansche oorlogsver klaring alle in Honkong wonende Itali anen geïnterneerd. SPANJE BLUFT NEUTRAAL. MADRID. D.N.B. In Spaansche poli tieke kringen wordt verklaard, dat de Italiaansche oorlogsverklaring aan de handhaving der Spaansche neutraliteit niets verandert. De Italiaansche deelneming noemen de bladen een beslissende wending. De Ita liaansche ambassadeur ontvirig uit ver schillende kringen der bevolking spon tane gelukwenschen. AMERIKA'S NEUTRALITEIT. WASHINGTON. President Roosevelt heeft een decreet afgekondigd waarbij de bepalingen van de Amerikaansche neutraliteitswet ook op Italië van toe passing worden verklaard. ITALIANEN IN CANADA GEÏNTER NEERD. ITALIAANSCH SCHIP IN BRAND GESTOKEN. NEW-YORK. Naar uit Ottawa wordt gemeld, heeft de Canadeesche politie in geheel Canada honderden Italianen ge arresteerd en geïnterneerd. Het in de monding van de St. Law- rence-rivier liggende Italiaansche schip Capo-noli van bijna 4000 ton is, nadat Canada aan Italië den oorlog had ver klaard, op het strand gezet, waarna het door de eigen bemanning in brand werd gestoken. In de onmiddellijke nabijheid van het Italiaansche schip lag een Canadeesche mijnenveger, die het schip na zijn ver trek uit Montreal was gevolgd. AMERIKAANSCHE TORPEDOJAGERS VOOR ENGELAND? NEW-YORK Naar uit betrouwbare bron in Washington vernomen wordt, willen Engeland en Canada probeeren Amerikaansche torpedojagers te koopen, teneinde zoodoende de in deze scheeps- klasse geleden verliezen eenigermate te compenseeren. Het is mogelijk, dat de JUNI-PAARDENMARKT. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: dat de reeds aangekondigde Juni- paardenmarkt op Donderdag 20 Juni a.s. van des voormiddags 7.30 uur tot des namiddags 4 uur op het Molenwater normaal voortgang vindt. Burgemeester en Weth. voornoemd, J. W. KÖGELER, Lo.-Voorzitter J. Ph. KOENE, Lo.-Secretaris. Middelburg, 8 Juni 1940. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend: dat de Raad dezer Gemeente in zyn vergadering van 7 Juni 1940 besloten heeft de kermis 1940 niet te doen door gaan. Pachters van standplaatsen kunnen de door hen betaalde pachtsommen na schriftelijke aanvrage aan de Afd. Fi nanciën ter Secretarie terug ontvangen. Burgemeester en Weth. voornoemd, J. W. KÖGELER, Lo.-Voorzitter J. Ph. KOENE, Lo.-Secretaris. Middelburg, 8 Juni 1940. PETROLEUM DISTRIBUTIE. De Directeur van den Distributiedienst te Middelburg maakt bekend: dat de vroeger uitgereikte P.E.-kaar- te'n geheel komen te vervallen. dat op Maandag 17 Juni a.s. de nieu we distributieregeling in werking treedt; dat ten behoeve van huishoudelijk ver bruik uitsluitend voor kookdoeleinden, petroleumdistributiezegels zullen worden uitgegeven; dat de verbruikers zich met ingang van Woensdag 12 Juni a.s. tot Zaterdag 15 Juni a.s. ter verkrijging van voor dit doel uit te reiken zegels tot den distribu tiedienst kunnen wenden (kantoor ge opend van 9 tot 12 en 2 tot 5 uur) dat de uitreiking geschiedt volgens den volgenden norm: voor 1 tot en met 4 personen: 4 stel van 10 zegels; voor meer dan 4 personen: 5 stel van 10 zegels; dat het vereischt is ter uitreiking van het aantal zegels, dat de distributiestam kaarten van het geheele gezin bij de aan vrage om zegels worden medegebracht; dat de aanvrager van petroleumdis tributiezegels voor het in ontvangst ne men der zegels, verplicht is een verkla ring tevens ontvangstbewijs ter bevesti ging, dat hij over geen installatie om zonder behulp van petroleum te koken beschikt, naar waarheid in te vullen en te onderteekenen. De Directeur voornoemd, H. P. STAAL. PETROLEUMDISTRIBUTIE. De Directeur van den distributiedienst te Goes maakt bekend: dat zij, die petroleum gebruiken in de huishouding, uitsluitend voor kookdoel einden, en niet beschikken over eenige installatie om zonder behulp van petro leum te koken, zich met ingang van he den tot den plaatseljjken Distributie dienst, Ravelijn 2a, kunnen wenden ter verkrijging van petroleum-distributieze- gels, rechtgevende op het koopen van petroleum. Deze zijn geldig vanaf 17 Juni a.s. en moeten vóór dezen datum zijn afgehaald. De distributie-stamkaar ten moeten worden meegebracht. Tevens zij vermeld, dat geen petroleum verstrekt wordt voor verlichting of verwarming. De Directeur voornoemd, H. KOOPS. Goes, 11 Juni 1940. belangstelling uitgaat naar 35 torpedo jagers uit den wereldoorlog, die door de Amerikaansche marine buiten dienst zijn gesteld. DE ITALIAANSCHE MINISTERRAAD VERGADERT. ROME. Vanmorgen om 10 uur is de Italiaansche ministerraad onder voorzit terschap van Mussolini bijeen gekomen. NIEUW TRANSPORT KRIJGS GEVANGENEN UIT DUITSCHLAND. ENSCHEDE. Vanmorgen is in Ensche de een transport Nederlandsche krijgsge vangenen aangekomen, De ongeveer 1700 soldaten waren gisteren met een goede rentrein uit Neu Brandenburg in Meck lenburg vertrokken, waarna zij via Ham burg naar Enschede waren gereisd. Ongeveer 800 soldaten bleven in En schede. De rest werd direct doorgezon den naar Almelo. In Enschede was de ontvangst door de bevolking weer bui tengewoon geestdriftig. Allen zagen er zeer goed uit. Zij waren vol lof over de ondervonden behandeling. Heden heeft de Rijkscommissaris voor de bezette gebieden, de heer Seyss Inquart een bezoek aan Zeeland ge bracht. Hij kwam met zijn gevolg met ver schillende auto's in Zeeland aan. Ook het waarnemend hoofd van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken dr K. J. Frederiks bevond zich bij het gezel schap. De Commissaris der Koningin in Zee land, Jhr Mr J. W. Quarles van Uf- ford, was ter verwelkoming aanwezig. Te Middelburg werd eerst een bezoek gebracht aan het gebouw in de Wage- naarstraat, waarin het Prov. bestuur tijdelijk is ondergebracht. Om 1.30 u. begaf het gezelschap zich naar de woning van den burgemeester aan den Dam. Op het program staat nog een be zoek aan de verwoeste Abdij en aan de Markt. Een bespreking over den nieuwen toestand. Deze dagen heeft de Middenstands- raad een vergadering gewijd aan Mid denstandsaangelegenheden in verband met den ingetreden toestand. Een deel van deze vergadering werd bijgewoond door Dr H. M. Hirschfeld, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart. Van dezen mocht de raad vernemen dat in zijn betrekkingen met het departe ment geenerlei wijziging gekomen is. In zake de gehouden besprekingen wordt nog het volgende medegedeeld. De distributie van allerlei goederen maakt den toestand voor den midden stand wel uitermate moeilijk. De groote inkrimping van den omzet zal tot ver arming leiden; voor dit probleem zal t.z.t. éen oplossing moeten worden gevon den. Ter bestrijding van de werkloosheid in middenstandsbedrijven is het noodig dat winkeliers en ambachtspatroons zoo spoe dig mogelijk hun vorderingen betaald krijgen. In verband hiermede werd er op gewezen, dat zeer velen vorderingen op het Rijk, met name op het departement van defensie, hebben voor allerlei leve ringen of recht op vergoeding voor ver vallen orders. Een regeling voor deze vergoedingen is in bewerking. Besloten werd aan te dringen op betaling op kor ten termijn van althans een deel van de vorderingen, waardoor de midden standers op hun beurt weer in staat wor den gesteld loonen te betalen en perso neel aan te nemen. Met nadruk werd er op gewezen, dat wijziging brengen in de verkoop- of be- talingvoorwaarden ten nadeele van den kooper gelijk is te stellen met prijsver- hooging en dus niet geoorloofd is. Men achtte het wenschelijk, dat er bij de betrokken autoriteiten op zou worden aangedrongen voor stipte naleving van de Vestigingswet-kleinbedrijf zorg te dra gen. Gebrek aan grondstoffen, kolen e.d. leidt er toe, dat tijdelijk allerlei bedrij ven worden samengevoegd; zoo zijn b.v. tal van bakkers begonnen gezamenlijk in één inrichting te bakken. Ook kolenhan delaars voegen bedrijven samen. Worden de aldus gesloten inrichtingen later weer geopend, dan geldt zulks in den zin van de Vestigingswet-kleinbedrijf als een nieuwe vestiging en heeft de betrokkene bewijzen over te leggen van vakbe kwaamheid, handelskennis en crediet- waardigheid. De verwachting werd uit gesproken, dat voor de betrokkenen een zelfde soepele regeling zou worden ge troffen als het geval is geweest ten aan zien van gemobiliseerden, die hun inrich ting hebben moeten sluiten gedurende de periode, dat zij onder de wapenen waren. Aangeraden werd, dat in deze tijden de organisaties alleen in dringende ge vallen vergaderingen zullen houden en dat deze vergaderingen korte, zuiver werkvergaderingen zullen zijn. Met voldoening werd geconstateerd, dat de borgstellingsfondsen hun nuttige werk kunnen voortzetten en dat ook het werktuigencrediet gewoon doorloopt. Be sloten werd het departement te verzoe ken te willen bevorderen, dat ook de bij zondere credieten door middel van de z.g. B-credietregeling in stand worden gehouden. Aan het vraagstuk van de huren en de schorsing van de Faillissementswet dient speciale aandacht te worden ge wijd. De Reichskreditkassenscheine zijn wet tig betaalmiddel ook bij aanbieding door Nederlandsche koopers. De winkelier, die deze niet wenscht te behouden, kan op zijn postrekening storten; het overeen komstig bedrag in Nederlandsch geld wordt dan op zijn rekening bijgeboekt. Zulks is trouwens ook geheel in overeen stemming met den wensch der betrokken autoriteiten, daar de Scheine dan het spoedigst bij de Nederlandsche Bank te recht komen. Met groote erkentelijkheid werd ge waagd van de vele blijken van geneigd heid van de afd. Middenstand van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart tot samenwerking met de middenstandsorganisaties: schier dage lijks hebben de organisaties contact met het hoofd van de afdeeling persoonlijk. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van poli tie des Dinsdag, Donderdags en Zater dags van 6 tot 8 uur n.m. Dames- en heerenrijwielen;, glacé dames handschoen; kettinkje; armbandje; zwarte handschoen; rol inhoudende kaar ten luchtbeschermingsdienst; padvinders- riem; ceintuur; zwarte kinderportemon- naie; rijwiel-reflector; koffer inhoudende onderkleeding; lorgnet in etuie; gabar- dinen jas; 3 vellen nooddistributiekaart; koffer; vulpen; costuum; 2 pakken luiers; distributie-stamkaart; huissleutel; vul penhouder; distributie-stamkaarten; 5 sleutels; koffertje met inhoud; bruine kinderportemonnaie met inhoud; 4 sleu tels; portefeuille inhoudende foto's; geld beurs; distributie-stamkaart; 3 koffers; hondenpenning; bewijs van Nederlander schap; doublé kettinkje; tasch met foto toestel; ijzeren geldkist; huissleutel; huis sleutel; rieten koffer; blikken doosje met scheergerei; 2 dames-parapluie's; kinder bal; kinderarmbandje. Bij vinders: speelgoedhondje, L. vqn Berlekom, Noordbolwerk 9; vulpotlood, M. Flissebaalje, Nieuw Oosterschestraat 50; damesportemonnaie met inhoud, W. van den Berg, Matroos Vliegkamp Veere; zeilschaar, J. Vreke, Jacob Catsstraat 27; vulpotlood, A. van Roon, Lange Viele 62; een paar dameskousen, C. de Looff, Oud Arnemuidsche pad 41; rood hondenriem pje, C. de Munck, Winterstraat 8; dames handschoen, J. de Klerk, Seisweg 111; dames-armbandhorloge, R. Meijer, Jas mijnstraat 15; hondenpenning, Wed. Outermans, Zusterstraat 6; Belasting- merk, gem. veldwachter Boekhout, N.- en St. Joosland; Kinderportemonnaie m. inhoud gem. veldwachter Boekhout, N,- en St. Joosland; fluit, C. Nelie, Koestraat 5; wit laken, J. Koster, Klein Vlaanderen 32; dameshandschoen, Petiet, Bogardstr. 4; zilveren broche met steentje in het midden, M. Peute, Nieuwstraat 29; blau we ceintuur van japon, L. Marijs, Smids- bolwerk 18; Oud-Hollandsche broche, T. van de Ranson, Smidsbolwerk 5; blauwe dameshoed, Wed. Geljon, Vlissingsche straat 5; groen jongensjasje, J. H. Goos- sens, Seisweg 1; roode mantelband, J. Bostelaar, Spanjaardstraat 39; Blauwe band van regenjas, C. Moes, Spuistraat 16; grijze kat, assyl, Noordweg; étui met moersleutels, C. Hamelink, Leliestraat 22; zilveren dameshorloge met kettinkje, Segeersweg 36; padvindersriem, J. Krij ger, Brakstraat 38; bruine glacé dames handschoen, R. Jacobson, Lange Delft 123; heerenportemonnaie, M. Jobse, Duin weg A 58, O'ostkapelle; 1 paar gymna stiekschoenen, I. J. Deïst, Lombardstraat 23; koopmansbeurs, P. J. Willemse, L. Geere 52; belastingmerk in etui, J. La- bruyère, 't Zand W 162; zilveren arm band, J. Fransoo, Veerschesingel 148 (kinderzorg). (Slot volgt.) GOES. Geboren: Johannes Marinus, z. van Jacobus van Baaien en Jacoba Geer- truida Smits; Johannes Jan, z. van Jacob Marinus Peels en Cornelia Bliek. Overleden: Cornells Marinus Dijkwel, 71 j., wedn. van Pieternella Glerum te Yerseke; Christiaan Adriaan Harthoorn, 62 j., echtg. van Maria Gijssel te 's-Heer Arendskerke; Maria Adriana Verburg. 8 weken; Dina Kloosterman, 52 jaar. Goes, 1 lJuni '40. Eieren p. 100 33,50 gld.; midden- prijs per 25 stuks 81 ct.; winkelprijs 4,25 gld.; kleine eieren 2,903 gld. Boter p. kg f 1,65, middenpr. p. pond 82,5 ct., winkelpr. 90 ct., 2e soort boe- renboter 77,5 ct., afwijkende boter 50 ct.; fabrieksboter verkocht ad 92,5 ct. Noteering van boter- en eierhandela- ren: boter 70 ct. p. pond; eieren f3 p. 100 stuks. Veel vraag naar goede boter. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland te Goes, afd. Centrale Eierveiling. Kippen eieren kleine f 2.90f 3, groote f 3 f 3.50. Aanvoer 40.000 stuks. GOES. Veiling van 10 Juni '40. Aard beien 2232, roode bessen Prolific 38 ct. p. 100 kg; perziken 411 gld. p. 100 stuksdoperwten 1825, peulen 31 36, tuinboonen 1617, postelein 20 24, spinazie 19, stoofsla 5,50, tomaten 1837, uien 23, oude aardappels 2,50 4.50 gld. p. 100 kg; rabarber 2.50 3.50, rammenas 2, sjalotten 22,50, sel derij 22,50, wortelen 9.5017 gld. p. 100 bos; bloemkool 521, kropsla 1 3,10, komkommers 9.5013 gld. p. 100 stuks. MIDDELBURG. Veiling van 11 Juni. Mitlothiams 811, poters 411 gld. p. 25 kg; spinazie 8—15, postelein 226, zuring 23, sfamsnijboonen 2432, stamprincesseboonen 2634, tuinboo- nen2023, doppers 1115, peulen 9 18, andijvie 8—12, uien 35 ct. p. kg, peen 714, kroten 811, uien 35, sel derie 37, peterselie 2, rabarber 14, rammenas 25 ct. p. bos; bloemkool 2 24, krppsla 13, komkommers 10 14 ct. p. Btuk; tomaten 41, blauwe drui ven 80, aardbeien 254ö, roode bessen 4.0 ct. p. kg. KAPELLE. Veiling van 10 Juni 1940. Aardbeien 18—2:*:, Early Rivers 84—40 ct. p. kg; bloemkool 7— -16, komkom mers 12 ct. p. stuk; kropsla 3,80 gld, p. 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3