Gemengd Mieuws Het Vrouwenhoekje Radioprogramma De gevechten in Zeeuwsch- Vlasnderen. ONZE FRUITOOGST. 1 DE STRIJD WOEDDE HET HEVIGST LANGS HET KANAAL TERNEUZEN— SAS VAN GENT. Toen heel Nederland reeds door de Duitschers was bezet en ook Zeeland al enkele dagen had gecapituleerd, was er één streek, waar men nog hardnekkig bleef doorstrijden. Het was aan het ka naal TerneuzenSas van Gent. De te ruggetrokken Franschen en Belgen had den dit kanaal in een soort Albert-kanaal herschapen. Men had blijkbaar gemeend, hier de Duitschers gemakkelijk te kun nen tegenhouden. Vanaf Terneuzen tot aan Sas van Gent was aan de Westzijde een reusachtige doolhof van loopgraven aangelegd. Daar een groot gedeelte van deze kanaalzijde door hooge boomen wordt gesierd, was het niet moeilijk zich onzichtbaar voor de vijandelijke vlieg tuigen in te graven. Alle kanaalbruggen hadden de zich hier genestelde soldaten laten springen, op zich zelf reeds een enorme schade, nog vergroot in de ste den, waar het opblazen der bruggen te vens alle in de buurt gelegen woningen en andere gebouwen vernielde. De verdediging van 't Terneuzensche kanaal moest op 't laatst en in de groot ste haast in gereedheid worden gebracht. Het gevolg hiervan was dat de langs het kanaal gelegen woningen en boerderijen het moesten ontgelden. Zoo werden deze woningen zelfs als kazematten ingericht, o.a. door het hakken van schietgaten in de muren en vensterluiken. Voor het in richten van de loopgraven werd al het benoodigde materiaal uit de naburige woningen gehaald. Zoo werden uit de boerderijen hoeveelheden gepakt stroo en veevoeder voor de verschansingen wegge haald. Elders werden deuren en venster luiken afgerukt voor afdekking van de loopgraven, op één plaats zelfs scheen een heel schip gesloopt, om met deszelfs materiaal de loopgraven zoo comfortabel mogelijk in te richten. Overigens hadden de verdedigers zich wel erg knus ingericht. Behalve de vele matrassen en kussen, vloerkleeden en ordiinen zagen wij de loopgraven vol 'eege koekjesblikken, nog half gevulde ■eckfleserhen, ongeacht nog de vele do"- ■n en nmslaeen, rt'e op alles, beha'V" p soldaten-proviandeering wezen! Toen deze met taaie volharding ver ledigde linie werd genomen, moest de erwoest'ng aan de erbij betrokken hu: -en ontzettend zijn. Nagenoeg geen en kele woning bleef onbeschadigd. In Sas van Gent is het één ruïne. Het 'eheele stadsdeel aan weerszijden van het kanaal is verwoest ofwel zwaar be schadigd. Geheele straten zijn bezaaid met puin en glas. En is deze schade reeds bedroevend, erger maakt het nog de plundering, die de verdedigende troe pen vooral meenden te moeten uitvoeren, toen de bewoners waren geëvacueerd. Er zijn winkels, finke zaken, die volkomen zijn leeggeroofd en waar alles, wat niet onwrikbaar vastzat, werd losgerukt of meegenomen. De Suikerfabriek in Sas van Gent bracht het er nog goed af. De bewoners van de plaatsen langs deze „watervesting" keeren nu geleide lijk terug en velen vinden hun huis of zaak onbewoonbaar of gelijk met den grond gemaakt. Duitsche soldaten maken den weg langs het kanaal weer goed bruikbaar en leggen in een bewonde renswaardig tempo noodbruggen. (Dagbl. v. Zeel.) ZUID-BEVELAND INDRUKKEN VAN DE LAATSTE WEKEN. Kruiningen. Het zou ons niet mogelijk zijn alles te vermelden wat zich in de laatste 14 dagen in deze gemeente heelt afgespeeld, doch eenige indrukken wil len wij toch weergeven. Toen 10 Mei de oorlog uitbrak, is de bevolking van Krui ningen, dank zij de goede voorbereiding geëvacueerd naar de bekende plaatsen. De hoofd- en groepsleiders hebben zich rustig van hun taak gekweten. Van de ontvangende gemeenten hoorden we niets dan lof. Na hetgeen we jongsleden Maandag schreven, n.l. dat velen Vrijdag en Zater dag waren teruggekeerd en bijna heel Kruiningen nog overeind stond, kunnen we thans melden dat ook de laagst ge legen woningen op enkele na weer wa- tervrij zijn. Er wordt krachtig gewerkt om het water uit den polder te krijgen. Ook het opruimingswerk wordt door de militaire politie voortgezet, terwijl door den Rijks Waterstaat de gaten in den Rijksweg met man en macht worden ge dicht. Het verkeer gaat nog door de ge meente over den ouden grintweg, die nu ook droog ligt. Velen vinden hierdoor thans werk. Daar het ondergeloopene voorloopig geen arbeid en opbrengst geeft is deze opruiming een welkome werkver schaffing. Aan burgemeester De Mul komt zeker dank toe van heel de gemeente voor de wijze waarop hij in deze moeilijke tijden dag en nacht op zijn post was om de belangen van deze gemeente en hare in woners te behartigen. Alles gaat nu zoo veel mogelijk zijn gewone gang. Zondag 2 Juni zal de kerkklok om 8 uur luiden ten teeken dat het des v.m. kerk is en om 12 uur voor de n.m. dienst. Op werk dagen wordt weer om 8, 12 en 7 uur de kleine klok geluid. Voor de door brand of anderszins ge troffen gezinnen zal getracht worden door middel van een landelijk rorrrri den ergsten nood te lenigen in kleeren en deksel, waarbij ook de nog voorradige kleeren van het crisis-comité ter plaatse beschikbaar zullen worden gesteld. Naar wij vernemen heeft de in specteur der werkverschaffing het voor nemen alle werkloozen in Kruiningen a.s. Maandag te werk te stellen voor het in orde brengen van den Zanddijk. Yerseke. Het opruimingswerk begint. Met de opruimingswerkzaam heden op de verbrande en ingestorte per- ceelen is volop een aanvang gemaakt Ongeveer 100 personen zijn druk in dc weer om puin en verdere rommel naai de verzamelplaatsen te rijden. Alles in werkverschaffing. As. week zullen ook al deze menschen aan het werk gesteld worden om de vele schuilplaatsen en loopgraven in de dijken rondom Yerseko te sloopen en te dichten. Ook deze ar beid zal in werkverschaffing onder toe zicht der Ned. Heide Mij. worden uitge voerd. Stempelen is afgeschaft. Alles wat werken kan zal aan den arbeid worden gezet. Militaire goederen. De tal- looze gevonden militaire kleedings- en uitrustingsstukken worden ondergebracht in de groote landbouwschuur van den heer J. de Koeijer, die haast alles niet kan bevatten. Ook bevinden zich o.a. on der het gevondene niet minder dan 3 paarden. WALCHEREN OUDE MAN DOOR HANDGRANAAT GEDOOD. Westkapelle. Vrijdagmiddag vond de ruim 81-jarige J. P. alhier op het strand een handgranaat. Volkomen onbekend met de werking, van dit gevaarlijke voorwerp, bracht de oude man dit tot ontploffing, met het droevige gevolg, dat hij dermate werd gewond, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden Het stoffelijk overschot werd naar zijn woning vervoerd. In verband met bovenstaande wordt men aangeraden geen enkel voorwerp van onbekende herkomst, dat men op het strand, in de duinen of elders zon v'nden, aan te raken, doch hiervan on middellijk mededeeling te doen aan do autoriteiten (burgemeester, politie, e.d.). Ouders worden aangeraden hun k'nd" ren ter zake zoo volledig mogelijk en herhaaldelijk in te lichten. Inmiddels zal de toegang tot strand en duinen tot nader order worden verboden Arnemuiden. De oorlogsschade. Ook hier heeft de oorlog schade aange richt. De bevolking is van Donderdag 1G tot Zaterdag 18 Mei geëvacueerd geweest. In totaal zijn 15 woningen meer of min der ernstig beschadigd Ook het gemeen tehuis en de Ned. Herv. kerk kresen eenige schade. Verder waren er veel ge broken ruiten, dakpannen enz. Een doctoraal examen op den 10 en Mei. De erva ringen van een Utrechtsch student. Hieronder volgen de beleve nissen van een Utrechtsch student, zoo als hij die ondervond op 10 Mei: In den vroegen morgen van den lOen Mei ontwaakt hij in zijn pension door het gedonder van het geschut en het ge daver der vliegmachines. Haastig schiet hij eenige kleedingstukken aan en ver neemt dan, dat Nederland in oorlog is. Wat moet hij doen, flitst door zijn niet heel helder brein. In de eerste plaats het hoofd koel houden en trappen naar zijn ouders, die te X. wonen, op ongeveer 15 km van de stad. Hij springt op de fiets en binnen een half uur is hij in den fa miliekring, die evenals overal in op schudding is. Vader ligt in het zieken huis in een plaats op tien km afstand. Na kort familieberaad, neemt onze jon ge man de auto en rijdt heen om zijn va der te halen. In minder dan een uur brengt hij hem behouden thuis. Nu is er echter een moeilijker pro bleem op te lossen. Twee kinderen van zijn zuster bevinden zich nog in Den Haag, hun moeder is bij de familie. Zij moeten gehaald worden. De auto doet opnieuw dienst en onze vriend rijdt door de verschrikkingen van den modernen oorlog naar Den Haag. Valschermtroe pen ziet hij dalen, vliegtuigen elkaar be vechten in de lucht. Een laag over hem scherend vliegtuig, bewapend met drei gende mitrailleurs, doet hem een oogen- blik het ergste vreezen, maar hij komt tenslotte behouden in Den Haag. De kin kinderen worden in den wagen gezet en terug gaat het naar Utrecht. Weer on dergaat hij de oorlogsverschrikkingen, maar het lot is hem gunstig gezind en de kinderen zijn binnen enkele uren bij hun moeder. Maar voor onzen jongen vriend is nog geen rust weggelegd. Immers het is voor hem persoonlijk, afgezien Van den oor log, een zeer bijzondere dag. Hij is n.l. opgeroepen om op 10 Mei zijn doctoraal examen in de rechten te doen. Zijn fami lie weet dit niet, het moet voor haar een verrassing blijven, maar de candidaat zelf moet het ondergaan, zelfs al breekt dien dag de oorlog uit. Onder voorwend sel nog iets te moeten regelen, stapt hij weer in de auto en snelt naar de Bis schopsstad. Hij kleedt zich in pontifi caal en in den laten namiddag van dezen veelbewogen dag keert hij in het bezit van zijn „bul" in den familiekring terug, waar zijn komst, de omstandigheden in aanmerking genomen, als jong meester in de rechten, een blijde verrassing is. Onder zand bedolven. Gisteren was een aantal werklieden be zig met zandgraven nabij Oldenzaal. Er ontstond een zandverschuiving, met het noodlottig gevolg, dat twee mannen on der de neerstortende massa werden be dolven. Éen hunner werd levenloos on der het zand te voorschijn gehaald. Het tweede slachtoffer werd met een ge broken been en gebroken ribben naar het ziekenhuis te Oldenzaal vervoerd. Het oudste zakuur werk ontdekt. In den tuin van de kathedraal van Canterbury (Eng.) heeft men onlangs een merkwaardige vondst gedaan. Tijdens het in orde brengen van dezen lusthof had de tuin man een gat gegraven, om er het ge wiede onkruid in te stoppen, benevens de harde aardkluiten. Bij dit graafwerk ontdekte hij een rond voorwerp, dat hij aan den geestelijke, die het toezicht uitoefende over de be zittingen van de kerk, ter hand stelde. Deze zelf was een liefhebber van oud heidkundige voorwerpen en toonde het kleinood aan een bekende, die van der gelijke fondsen beter op de hoogte was. Na een grondig onderzoek werd het uurwerk in het Britsche Museum, te Londen opgeborgen en na eenigen tijd voor goed aan de verzameling toege voegd, terwijl de tuinman voor zijn op lettendheid een belooning ontving. Het horloge bleek een zoogenaamde zonnewijzer te zijn en was zeer kostbaar. De wijzerplaat was van zilver vervaar digd, terwijl de cijfers waren ingelegd met kostbare steentjes. Boven het cijfer 12 was een familie-wapen aangebracht in den vorm van een leeuwtje. Het dek sel dat de wijzerplaat beschermde, was van goud en bovendien zoo gemaakt, dat het tegelijkertijd als steun kon dienst doen als men 't uurwerk in de zon plaat ste, om den tijd aan te geven. Op de achterzijde zijn in het latijn twee spreu ken aangebracht, welke luiden als volgt: „Vrede den bezitter" en „Gegroet den maker". Volgens de deskundigen van het Brit sche Museum is dit een der oudste, zoo niet het oudste zakuurwerk, van onze westersche beschaving. Plunderaars gearres teerd. In het Huis van Bewaring te Roermond zijn ongeveer veertig perso nen opgesloten, die verdacht worden van roof en plundering gedurende de laatste dagen. De menschen zijn afkom stig uit Weert, Deurne, Maasbracht Venlo, Blerick. De dokter op de tan dem. Een der Haarlemsche doktoren is op het idee gekomen zijn patiënten thans per tandem te bezoeken. De chauf feur is voortrapper. Onze practijken zijn er niet meer op ingericht, zoo vertelde de geneesheer, dat wij alle bezoeken per fiets kunnen maken. Met de tandem gaat het veel vlugger en het is veel minder vermoeiend. Militaire vracht auto tusschen twee trams geraakt. Gistermiddag is te Leiden een verkeersongeluk gebeurd, dat geen menschenlevens heeft gekost, doch dat ernstige materieele schade heeft ver oorzaakt. In de richting Oegstgeest reed een stadstram, waarachter een militaire vrachtauto. In den wagen zaten twee Duitsche militairen. De bestuurder van uezen auto wilde de voor hem rijdende tram links passeeren. Hij bemerkte daarbij te laat, dat van den anderen kant eveneens een stadstram naderde. Teneinde een botsing te voorkomen gooide hij het stuur naar rechts, met het gevolg, dat de wagen tusschen de beide trams bekneld raakte en finaal gekraakt werd. De tram, welke in de richting Oegstgeest reed, werd uit de rails gelicht, kwam loodrecht op de rij richting, dwars over den rijweg en ver volgens op het voetpad tot staan, met de voorzijde tegen de tramhekken. Van deze tram werd het voorbalcon ontzet en alle ruiten aan de linkerzijde' verbrijzeld. De auto werd geheel in elkaar gedrukt, met uitzondering van de cabine, die intact bleef. Van de an dere tram werd het voorbalcon even eens totaal in elkaar gedrukt. Deze wa gen schoof nog circa twintig meter door, maar bleef in de rails. De beide inzittenden van den auto en verschei dene trampassagiers werden door glas scherven licht gewond en naar het zie kenhuis vervoerd. Door de geweldige ravage ondervond het tramverkeer geruimen tijd vertra ging. De IJsselmeermug weer terug. De IJsselmeermuggen, die de eerste jaren na de afsluiting een ware plaag vormden voor de bewoners van de kust der voormalige Zuiderzee, vertoonen zich volgens de „Stand." thans opnieuw, nadat zij enkele jaren achtereen nauwelijks zijn waargenomen. In dikke wolken dansen ze boven het gras der dijken en in de steden en dor pen langs het IJsselmeer dringen ze de huizen in. Diefachtig echtpaar aangehouden. Op het station te Tiel is dezer dagen een echtpaar aange houden, onder verdenking van diefstal van particuliere en rijkseigendommen. De vrouw was in het bezit van een koffer met kleedingstukken, die toebe hoorden aan het gezin, waarin zij tijde lijk in Tiel onderdak gevonden had, en de man, die als soldaat te Tiel gelegerd is, bad verschillende rijksgoederen en een rywiel ten onrechte in zijn bezit. Beide aangehoudenen zijn voor den com missaris va» politie geleid, Botsing tusschen auto en tram. Gistermorgen is te Leiden een auto waarin twee militairen zaten tusschen twee trams bekneld geraakt, doordat de bestuurder van de auto de tram links wilde passeeren en niet be merkte, dat van den anderen kant even eens een tram naderde. De auto werd geheel vernield. De tram werd uit de rails gelicht en kwam op het voetpad te recht. De inzittenden van de auto en eenige trampassagiers werden licht ge wond. Moeder en 7-jarig zoontje zakten in mod dersloot. Aan de achterzijde van een complex arbeiderswoningen aan de Veenestraat te Leidschendam bevinden zich veranda's, waaronder een modder sloot loopt. Op deze sloot loozen de Rui zen hun vuil. Toen gistermiddag het 7- jarig zoontje van den bewoner van per ceel 128 Van der A. zich op de veranda begaf, bezweek een deel en kwam het kind in de modder terecht. De moeder snelde toe om haar zoontje te helpen, maar het overblijvende deel van de veranda bezweek en ook de vrouw kwam met balken en planken in de sloot terecht. Op het hulpgeroep van moeder en zoon, kwamen een arbeider en een juffrouw uit de buurt hulp verleenen. Deze beiden slaagden erin moeder en kind, die steeds verder wegzakten, op het droge te brengen. Nederlands oudste in woonster overleden. Dezer dagen is te Weesp, op ruim 104-jarigen leeftijd overleden mej. J. A. de Smit- Rog, oudste inwoonster van ons land. Op 14 September e.k. zou zij 105 jaar geworden zijn. Haar laatste verjaardag is wel een harer drukste feestdagen ge weest, in verband met de militairen die toenmaals in Weesp gelegerd waren en die „Opoe Smit" toen in grooten getale gehuldigd hebben. Doodelijk ongeluk to Aalsmeer. Te Aalsmeer is gister morgen de 61-jarige alleenwonende P. S. overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Dinsdagnacht vo ;1 le een militair, die in een auto reed op den provincialen weg HaarlemUtrecht dat hij over iets heen reed. Na zijn auto tot stilstand te hebben gebracht, ont dekte hij op den weg een ouden man, badende in zijn bloed. Een dokter werd ontboden, die een hersenschudding m een gapende hoofdwonde constateerde, als gevolg van een reeds eerder pi ts gehad hebbende aanrijding. Weer een handgra naat ontploft. Donderdagavond heeft een 11-jarig jongetje te Dordrecht een niet ontplofte handgranaat gevon den. Uit nieuwsgierigheid probeerde het kind het gevaarlijke voorwerp met een nijptang open te maken, wat het nood lottig gevolg had, dat de granaat ont plofte. Het jongetje was op slag gedood. Een smakelijke zomersoepvoor weinig geld! door Martine Wittop Koning. Het is nu langzamerhand wel aan de huisvrouw bekend, dat een soep volstrekt niet altijd de uitgave aan soepvleesch met zich behoeft te brengen; geur- en smaak kan het gerecht even goed ont- leenen aan verschillende aromatische stoffen, die de groenten ons brengen. Vaak ontstaat zoo'n geurige groenten- bouillon zelfs automatisch, omdat ze het noodzakelijke bijproduct vormt van een gekookte groente die aan het omringen de water oplosbare bestanddeelen heeft afgegeven. Het is daarom dan ook, dat we bij de teere bladgroenten de oude me thode van „ruim koken" hebben laten varen, immers daardoor moet de groente zelf aan smaak (en aan voedingswaarde!) verliezen. Als regel koken we dus onze groente niet meer in ruim water; maar tóch doen zich in de keuken nu en dan gevallen voor, waarin we de beschikking zullen hebben over een geurige groente-bouillon, zonder dat de groente veel aan smaak heeft ingeboet. Die gevallen betreffen o.a. de. bloemkool, die ter wille van de blanke kleur gewoonlijk nog wèl onder water wordt gekookt en die steviger in bouw dan de vlug uiteengekookte bladgroente dan toch nog voldoende aroma in zich zelf behoudt. Met succes verwerken we het bloem koolwater tot een smakelijk en fijn soep je, als we er maar een schaaltje ge raspte kaas bij laten rondgaan. B 1 o e m'k o o 1 s o e p (4 a 5 personen) 1 L. kooknat van bloemkool, *4 L. melk, 50 Gr. (5 afgestreken eetlepels) bloem, 50 Gr. (2% afgestreken eetlepel) boter, 75 Gr. ons) geraspte belegen kaas, wat peper en nootmuskaat. Verwarm roerende de boter met de bloem en voeg er onder voortdurend roe ren langzamerhand eerst het bloemkool water en dan de melk bij. Laat de soep even doorkoken, strooi er roerende de geraspte kaas in en voeg er naar smaak wat peper en wat nootmuskaat bij. Bij deze soep kan ook de kaas afzon derlijk gepresenteerd worden, wanneer men niet zeker weet, of ieder van de aan- zittenden deze toevoeging wenscht. ER ZIJN VEEL RUPSEN. SPUITEN THANS NOODZAKELIJK. Rijkstuinbouwconsulent ir Van der Kroft schryft in „De Nieuwe Veldbode" het volgende; De fruitteelt is nog niet in het sta dium van oogsten en de moeilijkheden zijn voorloopig van geheel anderen aard dan bij de groententeelt, waar ze vooral gelegen zijn in het verkeersvraagstuk en de betaling over de veilingen, die nog niet in kannen en kruiken is, al hoopt men dat dit dra in orde zal komen. Na een gunstige bloeiperiode belooft de oogst van de meeste fruitsoorten veel goed, van bessen, kersen en prui men zelfs overvloedig te worden. Er blijken dit jaar echter veel rupsen te zijn en wel o.a. van wintervlinder en ringelrups. Een spoedige bespuiting met loodarsenaat is dus zeer urgent en te vens zal direct daarna met Californi- sche pap moeten worden gespoten. Daar, waar dit eenigszins mogelijk is, dienen deze twee bespuitingen afzon derlijk te geschieden, om kans op be schadiging te voorkomen. Waar gebrek aan personeel of benzine voor de motor spuit onoverkomelijke moeilijkheden op levert om op korten termijn tweemaal te spuiten, zal er niet anders op zitten dan de beide middelen gemengd te spui ten, daar eenige kans op spuitbeschadi- ging niet zoo ernstig is als een mislukte fruitoogst door rupsenvreterij of schurft. Zoolang er nog benzine verkrijgbaar is, kunnen de telers hiervoor aanvragen in dienen bij den burgemeester, en deze kan bonnen uitgeven onder gqedkeu- ring van den plaatselijken Duitschen commandant. Met het oog op de voed selvoorziening in den komenden zomer met houdbaar fruit is dit zeker verant woord. Ook ondervinden de telers hier en daar moeilijkheden door een plaatselijk tekort aan bestrijdingsmiddelen. De voorraad in ons land wordt algemeen voldoende geacht en het zal dus zaak zijn door overleg en door gezamenlijke bestelling in plaatselijke tekorten te voorzien om de moeilijkheden met den aanvoer te overbruggen. Zondag 2 Juni 1940. JAARSVELD. 414,4 M. 8.00 NCRV. 10.30 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 NCRV. 7.00 tot sluiting AVRO. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gew. muziek (gr.pl.). 8.30 Morgenwijding. 9.30 Ge wijde muziek (gr.pl.) 10.30 Vrijz. Herv. Kerkd. 11.40 Zondagsschool. 12.00 Gram. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en solisten. 2,00 Boekbespreking. 2.20 AVRO-Aeo- lian-orkest en gram. 3.30 Officieele be richten, eventueel reportage. 4.00 Orgel spel. 4.20 AVRO-dansorkest. 4.50 Ber. ANP. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.30 Geref. Kerkdienst (Hersteld Verband). 6.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 7.00 De Vagebonden en solisten. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Omroeporkest en solisten. 9.10 Ra- diotooneel. 9.35 Gram. met toelichting. 10.00 Ber. ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-uitz. 11.15 11.30 n.m. Berichten. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Gram. 9.00 Ber. (Fransch). 9.15 Gram. 9.45 Rotterd. Philh. orkest en solist (opn.). 10.45 Gram. 11.15 Ber. (Engelsch). 11.30 Gram. 12.00 KRO-orkest (12.45—1.00 Ber. ANP). 1.45 Ber. (Fransch). 2.00 Gram. 3.15 Ber. (Fransch). 3.30 Gram. 4.30 Musiquette 4.505.10 Gram.) 5.30 Gram. 5.45 KRO-Melodisten. 6.15 Ber. (Engelsch). 6.30 Gram. 6.45 KRO-Me lodisten. 7.30 Rococo-octet. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Ber. (Engelsch). 8.30 KRO- kamerorkest. 9.15 Ber. (Engelsch). 9.30 Gram. 10.00—10.15 Ber. ANP. 11.15—' 11.30 Ber. (Fransch). Maandag 3 Juni 1940. JAARSVELD. 414,4 M. VARA-uitz. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Ber. ANP, gram. 10.00 Morgen wijding. 10.20 keukenpraatje. 10.50 Gram. 11.00 Orgel. 11.30 Gram. 12.00 I.45 VARA-orkest (12.451.00 Ber. ANP.) 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Rosian- orkest. 3.30 Officieele ber., event, gram. 4.00 Utr. Stedel. orkest en solist (opn.) 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gram. 5.30 De Ramblers. 6.00 Esmeralda (opn.) (opn.) 6.30 Popul.-wetensch. lezing. 6.50 Gram. 6.55 VARA-Kalender. 7.00 VA- RA-Kinderkoor „De Merelsèè. 7.30 Offi cieele ber., eventueel gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Reporta ge. 9.20 Rosian-orkest. 10.00 Ber. ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-Uitzen- ding. 11.1511.30 n.m. Berichten. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 9.00 Ber. (Fransch). 9.15 Gram. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gram. 10.30 Omroeporkest. II.15 Ber. (Engelsch). 11.30 Sylvestre- trio. 12.15 Zang met orgelbegeleiding. 12.45 Ber. ANP. 1.00 Gram. 1.45 Ber. (Fransch). 2.00 Concertgeb.-orkest (op name). 3.15 Ber. (Fransch). 3.30 Disco causerie. 4.20 Twilight Serenaders (op name). 5.00 AVRO-dansorkest. 5.30 AVRO-Amusementsorkest. 6.15 Ber. (Engelsch). 6.30 Omroeporkest, piano voordracht en pram. 8.15 Ber. (En gelsch). 8.30 Ber. ANP. 8.45 Da Capo- orkest. 9.15 Ber. (Engelsch). 9.30 Hon- gaarsch programma (opn.) 10.00 Ber. ANP, sluiting. 11.15—11.30 Berichten. (Fransch).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6