Van het Oorlogsfront DE SCHUILKELDER. NEÊRLANDS' TOEKOMST r Spanning te Londen. Frankrijk roept nieuwe soldaten op. Een ware hel. Italiaansche meening over het echèc der geallieerden. De bezetting van Narvik door de geallieerden. Weer Amerikaansche oorlogs schepen naar Europa Is Gibraltar onneembaar? De medewerkers van Dr Seys Inquart. I Oorlogspe Uit d Schade aa en pold Iets over mlté in voorkomende gevallen als inter mediair optreden. De voorzitter leest een telegram voor van de Groninger Gemeenschap, waarin een opgaaf wordt gevraagd van goederen die noodig zijn. Na eenige bespreking wordt een dage- Hjksch bestuur benoemd bestaande uit de heeren: Mr P. Dieleman (voorzitter), J. I. v. Doornick en Mr W. K. H. Dieleman (sec retarissen), Hoegen van Hoogelande (penningmeester), C. A. van Woelderen (vice-voorzitter) en Mr baron van der Feltz, terwijl dit bestuur nog machti ging ontvangt zich uit te breiden en het groote Prov. Comité samen te stellen. De geldinzameling. Nadat de burgemeester van Middel burg heeft medegedeeld, dat er een na tionale inzameling zal worden gehouden, wordt besloten met het nationale comité contact te zoeken, teneinde geen ver- snippering te krijgen. Militaire barakken. Jhr de Ranitz deelt mede, dat militaire barakken gebruikt mogen wor den voor noodwoningen. Vele van deze barakken zijn er echter hier niet. Vermiste militairen. Medegedeeld wordt, dat het aantal ge sneuvelde militairen tot dusver niet groot is. Er is echter een aantal militai ren van wie men nog niets gehoord heeft. Het blijkt uit de gedane mededee- lingen, dat een deel Nederlandsche troe pen naar België is doorgetrokken en nu voor een deel via Zeeuwsch-Vlaanderen terugkeert. Een ander deel schijnt ech ter naar Engeland of Frankrijk te gaan. Ook zijn er wellicht nog, die krijgsge vangen zijn. Uitvaren van visschersschepen. De burgemeester van Yerseke infor meert nog naar het niet mogen uitvaren der visschersschepen. Hierop wordt ge antwoord, dat dit nog niet is toegestaan vanwege het mijnengevaar in een deel der Zeeuwsche wateren. Slotwoord. De voorzitter wekt in zijn slot woord op, hoewel de toestand ernstig is, toch den moed niet te laten zakken. Wij moeten goedsmoeds zijn, gedachtig aan het Luctor et Emergo. Een vaste burgt is onze God. HET DUITSCHE LEGER BERICHT. Het D.N.B. meldt uit het groote Duitsche hoofdkwartier d.d. 31 Mei: Terwijl de massa der Fransche troe pen in Noord-Frankrijk uiteengerafeld of gevangen is, bieden op enkele plaat sen verspreide of afgesneden afdeelin- gen nog tegenstand. Deze zal binnen kort gebroken zijn. De aanval tegen de restanten van het Engelsche leger, die dicht opeengestuwd zijn en die nog beschermd worden langs de kust in een boog tusschen Bergues en ten Westen van Duinkerken, wordt voortgezet. De vijand tracht zooveel mogelijk mannen, ook zonder materieel, op de schepen te redden. De bij Cassel staande troepen werden bij een poging om in het Noorden door te breken vernietigd. De massa der Duitsche troepen in Artois en Vlaanderen is reeds voor nieuwe taken vrij geworden. Het aantal gevangenen en de buit kunnen nog niet eens geschat worden. Het luchtwapen heeft op 30 Mei door ongunstig weer te lijden gehad. Niette min zijn de havenwerken van Duinker ken opnieuw aangevallen. De oorlogsmarine heeft de gezamen lijke Nederlandsche en de in handen zijnde Belgische en Fransche kustgebie den in staat van verdediging gebracht. Een Duitsche snelle motorboot heeft voor de Belgische kust een torpedoboot- jager getorpedeerd. In den nacht van 30 op 31 Mei hebben de Engelschen weer Toen de oorlogsdreiging al dringen der werd, meende de rijke directeur van de groote reederijmaatschappij, dat hij nu zijn maatregelen toch behoorde te nemen. Zijn villa lag op een zeer ongunstige plaats van de stad, dicht bij de haven werken, waar het in oorlogstijd stra tegisch de kritieke plaats zou zijn. Hij had bij militair-deskundigen al eens geïnformeerd naar hun meening en eensluidend was hun oordeel, dat in zijn woonwijk het grootste gevaar te duch ten was, wanneer de vijand aanviel. De directeur was niet de man halve maatregelen te nemen. Aan de andere zijde van de stad had hij een mooien tuin met een flink tuinhuis. Hjj liet daar zjjn „schuilkelder" bouwen. Een cementen put onder het tuinhuis, van sware muren omringd en met dikke aarden wallen beschermd. Electrisch licht werd aangelegd met een eigen batterij, zoodat, in geval van storing van het centrale net, hij toch nog over licht beschikken kon. De kel der werd voorzien van kasten, waarin conserven en enkele flesschen wijn wer den opgeborgen. Een kist met verband middelen was niet vergeten en een stel goede gasmaskers lagen er voor de hand. Prima maskers waren het, deskundig onderzocht en van soiled© fabricage met vliegtuigen in Noord-Duitschland niet-militaire doelen aangevallen. Ern stige schade is nergens aangericht. In Zuid-Ho) stein is een vlieger door nacht jagers neergeschoten, In Noord-Frankrijk verloor de vijand drie Fransche, en voor Stavanger een Britsch vliegtuig in den luchtstrjjd. Twee Duitsche vliegtuigen worden ver mist. Het D.N.B. geeft nog een commen taar op dit legerbericht. Na den opperbevelhebber van het ne gende leger, generaal Giraud, is nu ook de opperbevelhebber van het eerste Fransche leger, generaal Prioux, in ge vangenschap geraakt. Zonder vooruit te loopen op het samenvattend overzicht, kan reeds thans gezegd worden, dat het aantal der gevangen Fransche generaals daarmede geenszins Is uitgeput. De laatste tegenstand voor Duinker ken wordt geboden op een smal gebied dat een diepte tot 10 km heeft. Van een corridor naar de kust is in het geheel geen sprake. De weerstoestand, die on gunstig is voor krachtiger optreden van luchtstrijdkrachten, komt den vluchten den Britten ten goede. Dichte nevels in het Kanaal nemen lukraak vluchtende Engelsche soldaten in hun hoede. Het tijdstip is niet ver meer, waarop van Abbeville tot aan de Duitsche grens de Kanaal- en Noordzeekust volledig in Duitsche handen is. De beheersching van deze kuststrook is voor de verdere ontwikkeling van den oorlog van beslis sende beteekenis. VERSTERKING VAN DE KUSTEN. Intusschen stelt de strijd aan de kust veelzijdige militaire eischen. Het optre den van marine-artillerie-regimenten is op het naar het Westen verlengde kust- front geschied. Deze speciale troep van ■de Duitsche marine is opgerukt in de stellingen aan de Nederlandsche, Belgische en Fransche kusten om hier kustbatterijen van allerlei kaliber te be zetten of te versterken met nagezonden en opnieuw opgesteld materiaal. BRITSCHE KRUISER GEZONKEN. Officieel wordt te Londen bevestigd, dat de Britsche kruiser Curlew, groot 4290 ton, tengevolge van een bomaanval eenige dagen geleden aan de Noordkust van Noorwegen is gezonken. De Cur lew is in 1917 van stapel geloopen. WAT DE ENGELSCHE PERS SCHRIJFT. D.N.B. De Londensche correspondent van Stockholms Tidningen meldt, dat men in de Engelsche hoofdstad, wanneer de wind uit het Oosten waait, het kanon gebulder der veldslagen in Noord-Frank rijk en Vlaanderen hoort. Uit de bad plaatsen aan de Engelsche Zuidoostkust valt eiken nacht op den tegenoverliggen- den oever het tooneel van den oorlog te zien, het vuren van de kanonnen en het branden van steden en dorpen. Er valt te Londen, zoo besluit de correspondent, thans een toestand van nerveus afwach ten te constateeren. De geheele Londensche pers staat in het teeken van de gebeurtenissen op het Vlaamsche operatieterrein. Zelfs de Lon densche radio merkt op, dat de Engel sche troepen, die wederom Engelschen bodem hebben bereikt, zeer uitgeput zijn en in den laatsten tijd aanzienlijk onder een gebrek aan levensmiddelen te lijden hebben gehad. De militaire deskundige van de Eve ning Standard noemt de nederlaag in Noordoost-Frankrijk een zwaren slag voor de geallieerden. In het hoofdartikel van de Evening News wordt gezegd, dat het Engelsche volk thans de feiten onder het oog moet zien en die feiten tot in bijzonderheden moet leeren begrijpen. Het grootste deel der troepen is op een smallen landtong bij Duinkerken samengedrongen en levert tegen de heftigste land- en luchtaanval len zware gevechten voor den terugtocht. De weg naar de kust is alleen nog over gebleven. De terugtocht gaat stap voor stap en moet op zee worden voortgezet. Aan alles was gedacht... De oude tuinman stond geleund over de steel van zijn schop toe te zien toen de laatste hand aan dezen burcht gelegd werd. De directeur tikte hem op den schou der en zei: Dat heb ik netjes voor elkaar, hè Willem? Ja, je komt in dezen idioten tijd tot gekke dingen. Maar je moet je voorzorgsmaatregelen nemen. Willem knikte en wist niet goed wat hij zeggen moest. Jij zit ook in een gevaarlijken hoek, baasje, weet je dat wel? Jjj zit ook aan den havenkant, vervolgde de directeur. Willem wist het wel, maar hij had geen gelegenheid om een schuilkelder in te richten aan de stille zijde van de stad. Ik vertrouw maar op den burge meester, ze hebbe in de krante geschre ven as dat we motte afwachte wat de burgemeester zeit, as die het gevaarlek vindt, worde we geëvacueerd, zegge ze. De burgemeester weet er ook niets van, zegt de directeur met een licht schouderophalen, maer enfin, je moét het zelf weten. Heb je geen familie aan deze zjjde van de stad? Willem had heelemaal geen familie in de stad. Ze woonden ver weg in Gel derland en hij kon zijn vrouw, die een zwak hart had, er niet aan wagen in dezen tijd zoo'n reis te maken. Je blijft er nogal kalm onder, ge- j loof ik? zegt de directeur verwonderd. Toen greep do oude Willem moed en 4 Het verlies aan materiaal moet enorm zijn. De militaire medewerker van de Daily Telegraph schrijft, dat de nieuwe Fran sche generale staf thans waarschijnlijk probeeren zal zooveel mogelijk tijd to winnen, teneinde de wapens en troepen volgens de theorie der moderne oorlog voering te reorganiseeren. Het D.N.B. meldt van de Fransche grens: In Frankrijk worden de laatste dagen voortdurend nieuwe soldaten opgeroepen. Het staatsblad publiceert thans een ver ordening van den minister van oorlog, waarbij alle jonge mannen die tusschen 1 October 1919 en 31 Maart 1920 geboren zijn, onder de wapenen worden geroepen. De Parijsche correspondent van de Vreme bericht, dat de jongste berichten van het Noordelijk oorlogstooneel te Pa rijs een paniek hebben veroorzaakt. De bevolking is naar de stations gerend met achterlating van have en goed, teneinde zoodoende sneller naar het binnenland te kunnen komen. De Parijsche corres pondent van de Politika deelt mede, dat al het goud en de geldswaardige papie ren der Belgische banken reeds bij het uitbreken van den oorlog naar Frank rijk zijn gestuurd. Ook de kroon en de edelsteenen van den Belgischen koning zijn in Frankrijk. Aangenomen kan wor den, aldus de correspondent, dat op deze wijze voor een waarde van acht milliard francs uit België is weggebracht. (D.N.B.) D.N.B. De Petit Parisien schrijft naar aanleiding van den slag in Fransch Vlaanderen: Wells, die de vernietigende uitwerking van toekomstige oorlogen be schreven heeft, heeft niets te boek ge steld, wat te vergelijken is met de ge beurtenissen sinds Dinsdag. De gevechten in de lucht, te land en te water vormen een ware heL De Fran sche divisies zijn in een wild handge meen met het Duitsche leger gewikkeld. ROME. De diplomatieke medewerker van „Stefani" schrijft: Het door den Franschen minister-president bevolen onderzoek heeft het échec der geallieer de legers in het Noorden toegeschreven aan de den Fransehen soldaten bijge brachte opvatting, dat de oorlog zonder veldslagen kon worden gewonnen, aan de onvoldoende oorlogsvoorbereiding en aan de onbekwaamheid van het opper bevel. Deze conclusies zijn al dadelijk onvol doende, omdat men daarbij de politieke overtuiging buiten beschouwing laat. De diplomatieke medewerker wijst er dan op, dat in 1914, toen Duitschland aan twee fronten moest vechten, Frankrijk tengevolge van de Italiaansche neutrali- teitsverklaring, al zijn legers voor de verdediging van Parijs kon concentree- ren. DE ERTSSPOORWEG NOG IN DUIT SCHE HANDEN. Ten aanzien van een bewering, dat de Engelschen en Franschen na de bezet ting van Narvik de verbinding met Zwe den over den spoorweg tot Riksgraen- sen hersteld zouden hebben, verneemt het D.N.B. van officieele zijde het vol gende Het spoorwegtraject van Narvik tot aan de Zweedsche grens is ongeveer 50 km lang. De Duitsche troepen hebben het geheele traject, met uitzondering van het kleine deel, dat door de stad Narvik leidt, krachtig in handen en be veiligen ook het terrein rondom dezen spoorweg door ver naar het Noorden en zei eenvoudig: Ik heb ook een schuil plaats, mijnheer... Hij wees met zijn wijsvinger naar boven. Nou geluk daar mee! lachte de directeur, ik zie op 't oogenblik bo ven m'n hoofd meer gevaren dan veilig heid, maar... elk zijn zienswijze! Hij verwijderde zich en inspecteerde, terwijl de werklui bezig waren het ge bruikte gereedschap op een wagen te laden, voor de zooveelste maal zijn schuilkelder. Willem bergde zijn schop in de tuin- schuur en waschte zijn handen, het was avond en tijd om naar huis te gaan. In gepeins liep hij langs den buiten kant van de stad den weg door het park. Zijn gedachten hielden zich bezig met de vraag hoe het mogelijk was, dat hij zonder al de zekerheden van het leven welke zijn patroon had, toch zooveel rustiger de dingen, die komen konden, afwachtte. Wat was daarvan de oor zaak? Zijn patroon had alles gedaan wat menscheljk kunnen vermag om zjn leven zeker te stellen en toch bemerkte Willem, die hem al zoovele jaren ken de, dat er achter al die geposeerde luchthartigheid een angst verholen was, een grauwe angst voor hetgeen kon gebeuren. Was dat een kwestie van geloof en ongeloof? Maar hj wist toch onder zjn vrien den menschen, waarvan hj gelooven Zuiden vooruitgeschoven stellingen, te gen iederen vjandeljken aanval. Een blik op de kaart bewjst, dat door de be zetting van de stad Narvik nog lang geen verbinding met Zweden tot stand is gebracht. De bezetting van Narvik heeft dus geenszins de beteekenis, die men er aan hecht. DE HAVEN VAN LULEA IJSVRIJ. De haven van Lulea is weer jsvrj. Over het algemeen is de haven reeds be gin Mei jsvrj. Wegens den zeer stren gen winter heeft men ditmaal echter vier weken langer moeten wachten. Reeds zijn de eerste vier schepen de ha ven binnengeloopen. Zooals men weet is Lulea in het noorden van de Botnische Golf na Narvik de meest geschikte ha ven om de ertstransporten van Zweden naar Duitschland te onderhouden. De capaciteit van de haven is evenwel veel geringer dan van de haven van Narvik. In een persconferentie heeft minister Huil verklaard, dat de kruisers en de twee torpedojagers, die opdracht heb ben gekregen naar Lissabon te varen ter versterking van het Amerikaansche es kader in Europa, niet voor convoyee- ringsdoeleinden gebruikt zullen worden. Naar aanleiding van den oorlog in Spanje, aldus Huil, zijn de Vereenigde Staten teruggekeerd tot de vroegere practijk, volgens welke in de Europee- sche wateren eenige oorlogsschepen ge- stationneerd worden. Zij hebben sedert dien daar een kruiser en eenige jagers gehouden. De thans gezonden verster king is noodig geworden door de onze kerheid over de verdere ontwikkeling. Het is mogeljk, dat een toestand in treedt, die de bescherming van Ameri kaansche burgers of belangen vereischt. Is het bij den tegenwoordigen toe stand van de vesting en dien van de wa pening mogelijk Gibraltar in te nemen? Tot dusver werd de vraag altijd ont kennend beantwoord. In den loop der eeuwen is herhaaldelijk beproefd de ves ting te bemachtigen. Eens, in 1705, is de aanval van de landzijde geprobeerd, deze aanval kon met infanterie worden afgeweerd. Pogingen van zee uit kon den met artilleristische methoden ver ijdeld worden. Dientengevolge is Gibraltar in den roep van onneembaarheid komen te staan. De „Völkiseher Beobachter" is van meening, dat de moderne wapen techniek den toestand grondig gewij zigd heeft. Een vesting gelijk deze zou thans niet meer gebouwd worden waar mee de schrijver doelt op het onbe weeglijke karakter van de werken. Zelfs met de nieuwste wapenen uitgerust, zou ze als verouderd te boek staan. Maar juist deze zijn niet op de hoogte van den tijd. De stukken staan in kaze matten, die eeuwen geleden in de rots uitgehouwen werden. Het zijn galerijen met geschutspoorten. Het eenig nieuwe zou de luchtafweer zijn; generaal Iron side moet hiervoor zorg gedragen heb ben. Maar de bescherming tegen lucht aanvallen zou tegelijk de Achillespees van Gibraltar blootleggen. Deze stukken moeten in de open lucht staan, waar mee de aandacht wordt gevestigd op alle batterijen, die evenzeer onbedekte plaatsen innemen. Deze kwetsbaarheid komt daaruit voort, dat deze artillerie om alle kanten te kunnen uitschieten op de minst beschutte of hoogste plekken moet staan. Wat de landtong betreft, die de ves ting met het vasteland verbindt, die kan blijkbaar gemakkelijk verdedigd worden. Maar Gibraltar heeft een twee ledige taak te vervullen: aan de Brit sche vloot een steunpunt te bieden en in geval van nood de versperring van de Middellandsehe Zee ten volle aan het doel te laten beantwoorden. Bij het be gin van krijgsverrichtingen in deze mocht, dat ze kinderen Gods waren, die toch ook angst kenden voor den oorlog. Dat is dus geen kwestie van geloof en ongeloof. Van kleingeloof dan misschien? Dat kon, want wie zijn leven in Gods Hand betrouwd heeft, mag toch rustig zijn? Waarin bestond de stille rust van hem en zijn vrouw? Was het de geloo- vige overgave? Hij hoopte het, hij bad er om. Toen opeens schoot als een lichtstraal een andere mogelijkheid door zijn brein, Hij wist, dat hij geen angst had voor de komende dingen, maar die rust vond haar oorzaak niet allereerst hierin, dat hij zekerheid had, dat hem niets over komen kon, maar hierin, dat hij zeker heid had, dat wat er ook gebeuren mocht, zelfs het allerergste, hij en zijn vrouw het aardsche leven verwisselen zouden voor een veel beter leven in eeuwige heerlijkheid. Dat was het. Diè zekerheid gaf hem rust nu het gevaar dreigde. Hij was los van deze wereld. En zijn patroon zat met al de vezelen van zijn bestaan aan deze aarde vast. Nu, duidelijker dan ooit zag hij de heerlijkheid van het kindschap Gods, welke hierin bestaat, dat noch hoogte, noch diepte, noch dood, noch leven, noch iets anders scheiding kan brengen met God. Hij was los gemaakt van deze wereld evenals zjjn vrouw. Het was hun door groote diepten gegaan, kinderen waren In dezen tijd vol onzekerheid op elk gebied, dringt zich ook de vraag naar voren, wat de toekomst van Nederland zal zijn. Met Groen van Prinsterer, in 1863, zouden wij kunnen zeggende som berheid der vooruitzich ten is onbetwistbaar. Maar we kunnen er aan toevoegen wat Groen in hetzelfde verband schreef: „Wat Nederland van 1813 tot 1863 ge worden is, dat zien we. Wat het, op dit spoor worden zal, is, ook zonder onge- meene scherpzinnigheid, te voorzien. Wat bij Christelijken zin, een oot moedig en heilbegeering Nederland zou kunnen worden, dat berekene hij, die de uitgestrektheid van Gods beloften aan natiën die Hem dienen, berekenbaar acht. Gelukkig Nederland, en hier wensch ik ook het Huis van Oranje, nog als van ouds, in den geliefden naam van Neder land te omvatten, indien het behoefte gevoelt om weder te keeren tot den God, Wiens duizendwerf verbeurde gunst mis schien nog voor ons weggelegd is; in dien het, door schuldbesef en aanbid ding, zich het uitzicht opent om, ge spaard en gelouterd, een toonbeeld van Gods genade te zijn, tot in de verste na komelingschap." ruimte kan het niet langer als maritiem steunpunt dienen. De oorlogshaven ligt ongedekt in het bereik van vijandelijke batterijen. Wat de andere taak aangaat, om deze te vervullen zou de betrokken partij de rots zelf in haar macht moe ten krijgen, waartoe de Engelsche strijd krachten te land buiten gevecht gesteld moeten worden. Infanterie zou dit moe ten opknappen, zoo mogelijk in samen werking met andere wapens. Hierbij blijve onbeslist of valscherm- dan wel landingstroepen kunnen worden ingezet. Tot zoover de „Völkiseher Beobach ter". De Rijkscommissaris, dus meldt het „Vaderland", heeft zich omringd met een staf van medewerkers, die dan zelf ook weer, onder leiding natuurlijk van den Rijkscommissaris, die thans met het hoogste gezag bekleed is, zullen samen werken met de secretarissen-generaal der Nederlandsche departementen. Tot dien staf behoort in de eerste plaats Staatsraad Wohltat, die commis saris wordt bij de Nederlandsche Bank en dus in de eerste plaats bevoegd wordt voor de uiterst gecompliceerde financi- eele quaesties. Naast hem zal Dr Hans Fischbèck mede in de leiding komen van ons eco nomisch leven. Dr Fischböck is een Oos tenrijker. Toen Seyss-Inquart op 11 Maart 1938 bondskanselier werd, heeft Dr Bischböck de portefeuille van Han del in dit kabinet van overgang in han den gehad. Hij is steeds een trouw me dewerker geweest van den Rijkscommis saris. Verder behooren nog tot den staf, de staatssecretaris Muhlmann, de Reichs- ambtleiter Schmidt, Brigadeführer Hau- ter en Generaal Schumann. Over de na dere competenties van de vier laatstge noemden kon men ons nog niets mede- deelen. Burgemeesters. Woensdag is de heer R. Dijkstra, se dert 15 Juli 1938 burgemeester der ge meente Staphorst, overleden. hun ontnomen, ziekten en zorgen waren hun niet bespaard, maar het had alles slechts dit gevolg gehad, dat hun leven een wandelen was geworden in den hemel. Dat was hun rust. En het was de on rust van zijn patroon, de mogelijkheid te voorzien, dat hij zijn rijkdommen, zijn aardsche vastigheden zou moeten ver liezen, omdat hij niet anders bezat. Toen hij thuis met zijn „Knelia" het avondbrood gegeten had, haalde ze uit de kast een rol papier. Kijk, dat heb ik vanmiddag effe weze hale, je mot dat is op de rame plakke, ze doen het overal en ze zegge dat het helpt... Met den centimeter uit het naaikistje van zijn vrouw meet hij de regelmatige afstanden op de sponningen; hij doet het nauwkeurig, zooals hij alles nauw keurig doet. En terwijl hij het gegomde papier op de ruiten plakt, moet hij den ken aan den stevigen schuilkelder van zjjn rijken patroon; wat zou diè lachen wanneer hij hem hier die onnoozele pa piertjes op de ruiten zag plakken. We motte toch doen wat we kenne, nietwaar Willem? zegt zjjn vrouw. Natuurlijk, we motte doen wat we kenne, antwoordt hij... Door de beplakte ruiten heen ziet hij in de verte de scherpe contouren der havendokken en der graanelevators. De rossige gloed van de avondlucht maakt er transparanten van. Het is stil over de stad. Willem leest zijn krant en zijn VOOR NAGEL VAN Naar het „V het departeme oogenblik doem voor de toekem nagelaten betre militairen. Wee derlandsche sol ren dienst het spraak doen ge ouders van ges ners waren en a winnersvergoed men eventueel king. Men moet dienen bij het afdeeling m B, tigd is Heerenj hage. Deze afde vraag overwogt ding stellen me de plaats van vrager. Door mi ter zullen de b worden ingelich voor het opmal moeten overleg^ Aan de famil dens den dienst geworden en ini den, wordt de vergoeding gew. zjj niet met gro. en zich dhs eig< dienst bevinden. Militairen, d dienst maar eer; treden ziek zijn niet meer in hu nen voorzien en nen te hebben o zich eveneens m vrage tot het j wenden. Gedep. Staten land hebben aai derbesturen vei nemen toegebra van gemeenten Ook vragen zij ontstaan door v ren. MIDDELBURC DE CENTRALE 1 1 Het mag van noemd worden, de Zuidgroep de groep met een kc stroom heeft gel der P.Z.E.M. te moeten daar nc genomen voor 1 levering, in Vliss mede dank zij vooraanstaande personen geheel Dit heeft ook reeds na 14 dag geregelden half i lijn VlissingenIV het Badhuis tot schen heeft het h een tweede ve Reeds bij het beg Augustus 1939 w de Koepoortstraal Zeeland beslag U naar de zalen bo de Groenmarkt. vrouw ziet hem Wat zegt c stand, man? vra; Hij haalt de sc ten weten al net ander, maar guns dat begrijpt hij ling van ontzag der laatste dagen We motte afi Ja, afwach Bij het lamplic! wen draad in de r bril heen, zien ha bezorgd naar ha; Asse we, b ken, maar same rr de hoofdzaak, ze; Da's net, donkere streep, i toekomst ligt is, alléén achter zou oc De moderne meer den omha oorlogsverklaringe nota's. Men gaat des bed en den vol; vreet het vrees.;] terend groote dee De radio geeft ten, de bulletins zalige nieuws en de vreeseljjke ellei woestend, moorde;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2