De intrekking van verleven. VERRAAD. IVOROL-tandpasta aan de spits Geen maatregelen In België. De interneering van 21 personen. Binnenland Vrijwilligers landstormcorps motordienst en vaartuigendienst behoeven niet op te komen. De Regeering en de internationale toestand. Contingenten-acsoord met België verlengd. Uitbreiding van het lucht net der K.N.I.LM. Centrale voor Werkloozenzorg. Nederl. Christen Vrouwenbond Uit de Provincie MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. vaardjjvloot meer dan 600.000 ton moet bedragen, waarvan de helft of 300.000 ton sinds 1 April verloren is gegaan. Het totale Duitsche verlies door den oorlog vertegenwoordigt ongeveer 15 van de Duitsche tonnage van voor den oorlog. De Belgische bladen publiceeren zon der commentaar de berichten over de door Nederland genomen veiligheids maatregelen. In België heeft het bericht van de plotselinge verhoogde voorzorgsmaatre gelen in Nederland groote verwondering gewekt. De inlichtingen die men hier en daar verkreeg luidden de laatste weken juist veel geruststellender. Men heeft nog geen aanleiding gevonden eveneens bij zondere voorzorgsmaatregelen te nemen. Naar de „Avondpost" verneemt be hoort ook de heer J. H. Ca 11 e n f e 1 s, voormalig directeur van het P.T.T.-kan- toor te Wassenaar tot de 21 geïnter neerde personen. Voorts behoort nog tot de geïnter neerden de heer van Dillen te Arn hem, vertegenwoordiger van een gros siersfirma in rijwielen en auto-onder- deelen, aldus de „Tel." Van D. is lid van de N. S. B. DE OPHEFFING VAN HET PROV. WEGGELD IN N.-BRABANT. Een stimulans voor het interlocaal verkeer. De opheffing van het provinciale weggeld in Noord-Brabant met 1 Mei blijkt reeds thans voor verschillende plaatsen in Noord-Brabant een groot voordeel te zyn. Plaatsen als b.v. Chaam en Baarle- Nassau, zijn vrijwel niet anders te be reiken dan over provinciale wegen, zoo dat deze plaatsjes aan het rijwieltoeris- me geen deel hadden. Dit is thans ver anderd en reeds op Hemelvaartsdag was het in Chaam en Baarle-Nassau opval lend druk met wielrijders. Een nadere toelichting. Om misverstand te voorkomen, wordt nader medegedeeld, dat onder de inge trokken kleine verloven mede zijn begre pen devisscherfl- en scheep vaartverloven van hen, die niet varende zijn, en de aan m ij n - werkers verleende verloven. Voorts is onder de ingetrokken kleine verloven mede begrepen het onbe paald klein verlof verleend aan de dienstplichtigen der landmacht van de lichting 1924 (van de cavalerie bo vendien van de lichtingen 1925 en 1926). Voorts wordt er de aandacht op ge vestigd, dat zj, die in het genot van uit stel van eerste oefening of van uitstel van het onvervuld gedeelte van eerste oefening zijn, of aan wie vrijstelling is verleend, niet behoeven op te komen. De kleine verloven, verleend op grond van een verleende mobilisatie-vrijstel ling, vallen niet onder de kleine ver loven, die zijn ingetrokken. De zeemiliciens van de lichtin gen 1927 en 1928, die in het genot van groot verlof zijn, moeten onverwijld in werkeljken dienst komen. Zij moeten zich daartoe in afwijking met hetgeen vermeld staat in hun zakboekje met hun militaire uitrusting per eerstvolgende reisgelegenheid begeven naar het mari nedepot te Rotterdam met uitzondering van de zeemilicien-kustwachters, die zich moeten melden bij de marine-kazerne te Amsterdam. Op vertoon van de lastge ving welke achterin het zakboekje is ge plakt, kan per spoor worden gereisd. Mocht een lastgeving niet in het zak boekje aanwezig zijn, dan behoort de zee milicien zich ter verkrijging van een ver- voerbewijs te vervoegen bj het bureau voor militaire zaken der gemeente-sec retarie zijner woonplaats. DEN HAAG. In aansluiting op de be richten betreffende de intrekking der verloven maakt het departement van Defensie bekend, dat de vrijwilligers van den Landstorm, corps motordienst en vaartuigendienst, aan wie onbepaald klein verlof is verleend op grond van de omstandigheid dat zij te goeder trouw meenden niet verplicht te zijn tot op komst bij mobilisatie, thans niet behoeven op te komen. Elke vergelijkende proef bewijst dit. In tuben van 60, 40 en 25 cent. VOORZORGSMAATREGELEN EN WAAKZAAMHEID. Het feit, dat de Regeering, zooals kan worden afgeleid uit de intrekking van de verloven, blijk geeft van v e r - scherpte waakzaamheid, wordt zoo meldt het „Alg. Hdbl.", in Haag- sche politieke kringen met instemming begroet. De internationale situatie is de laatste dagen onduidelijker en onzeker der geworden. Dientengevolge is paraat heid naar alle zijden een eisch van ver standig Regeeringsbeleid. In het buitenland zal over Neder lands vasten wil om onze neutraliteit en onafhankelijkheid te handhaven, thans wel geen twijfel meer bestaan. Maar uit het oogpunt van voorzorg kan het steeds weer opnieuw noodig zijn, bij deze neutraliteitshandhaving niets aan het toeval over te laten. Dat daarom, in het bijzonder te midden var. een onzekere internationale situatie, onze defensieve kracht tot in de per fectie wordt opgevoerd, behoeft dan ook geenerlei verwondering te baren. Nederland doet niet anders dan zijn wil tot scherpe neutraliteitshandhaving naar alle zijden duidelijk manifesteeren. NADER OVERLEG OVER TUINBOUWPRODUCTEN. In verband met het bezoek van den Belgischen minister van Economische Zaken en den minister van Landbouw, aan hun collega, den Nederlandschen minister van Economische Zaken, Mr M. P. L. Steenberghe, wordt gemeld, dat het per eind April vervallen contingen- ten-accoord tusschen Nederland en Bel gië zonder belangrijke wijzigingen zal worden verlengd. Wel blijkt er sprake te zijn, dat nog van gedachten zal worden gewisseld over het vaststellen van minimum-prijzen bij den invoer van Nederland- sche tuinbouwproducten in België. In Belgische landbouwkringen worden immers maatregelten gevraagd om te voorkomen, dat op oogenblikken, dat ook sommige Belgische groenten overvloedig voorhanden zijn, de prijzen buitensporig worden gedrukt doordat Nederlandsehe producten dan op de Bel gische markt worden gebracht. Er wordt thans gezocht naar de juis te formule om de belangen van de beide landen te vrijwaren en toch tot nauwere onderlinge economische samenwerking te komen, DE NIEUWE OVEREENKOMST MET HET NEDERLANDSCH-INDISCHE GOUVERNEMENT. Wij vernemen, dat de onderhandelin gen, welke Mr D. Crena de Iongh, pre sident-commissaris van de K.N.I.L.M. namens den raad van bestuur in Ned.- Indië met den directeur van verkeer en waterstaat heeft gevoerd, tot volledige overeenstemming hebben geleid. Deze vastgestelde regeling houdt o.m. in de uitbreiding van den raad van be stuur tot 10 leden, waarvan er 3 in Ne derland en 7 in Ned.-Indië zullen zijn ge vestigd. De begrootingen voor de jaren 1940, resp. 1941 houden rekening met de in stelling per 1 Juli a.s. van twee nieuwe diensten te vliegen van Makassar resp. rond Celebes naar Ambon en via Ambon naar Nieuw-Guinea. Door deze nieuwe diensten zal dus het reeds bestaande luchtnet over Indië be langrijk worden vergroot en verschillen de plaatsen, waarvan het bezoek thans een tijdroovende reis vordert, binnen ge makkelijk bereik van de groote centra worden gebracht. Op 30 April j.l. kwam het Algemeen Bestuur van de Centrale voor Werk loozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsehe Kerken voor practisch Christendom te Utrecht, in vergadering bijeen. Het jaarverslag van den secretaris gaf aanleiding tot uitvoerige gedachtenwisseling. Hoewel, mede ten gevolge van de mo bilisatie, de werkloosheid onder de jeug digen gedurende het laatste halfjaar sterk is afgenomen, besloot het bestuur zijn arbeid, voor zoover daaraan in de naaste toekomst nog behoefte bestaat, voort te zetten. De aftredende bestuursleden W. J. Hemmes, voorzitter; J. Schipper, secre taris; F. P. Fuykschot, penningmeester; Ds F. M. Kooyman en C. Tabak werden herbenoemd. In de plaats van Ds J. A. Kwint werd in het Comité van Bijstand Mr G. H. Slotemaker de Bruïne be noemd. Het voorzichtige financieele beheer maakt het mogelijk om, zonder dat in 1940 een landelijke collecte behoeft te worden gehouden, nog gedurende eeni- gen tijd met het werk, zoowel voor de jongens als voor de meisjes, door te ALGEMEENE VERGADERING AFGELAST. Gisteren en vandaag zou te Groningen de algemeene vergadering worden gehou den van den Ned. Chr. Vrouwenbond. Uit alle deelen van het land waren gistermiddag reeds de afgevaardigden te Groningen gearriveerd, toen bekend werd dat de verloven van de militairen waren ingetrokken en dat vandaag de dienst der spoorwegen zou worden be perkt, wat tengevolge zou hebben, dat verreweg de meeste afgevaardigden na afloop van de Bondsvergadering haar woonplaats niet meer zouden kunnen be reiken. In verband daarmede werd besloten dat de vergaderingen niet zouden door gaan, en werd aan de afgevaardigden, voorzoover bereikbaar, geadviseerd, per eerste gelegenheid uit Groningen te ver trekken. MEER GELD VOOR AFKOOP VAN TOLLEN GEVRAAGD. De K.N.A.C. heeft de ministers van fi nanciën en van waterstaat verzocht per suppletoire begrooting van het Verkeers- fonds voor het dienstjaar 1940 een extra bedrag ter beschikking te willen stellen voor rijksbijdragen in den afkoop van tollen. Blijkens de memorie van toelichting aan de Eerste Kamer by de verkeers- fondsbegrooting 1940 is het op die be grooting voor den afkoop van tollen uit getrokken bedrag voor 1939 geheel be steed, terwijl ook het bedrag voor 1940 reeds geheel is toegezegd. Volgens me- dedeeling van den minister van water staat konden derhalve nieuwe voorstel len door de rijkstollen-commissie niet meer in behandeling worden genomen, omdat voor dit jaar geen geld voor bij dragen meer beschikbaar is. De K.N.A.C. betreurt dezen gang van zaken ten zeerste. Immers werd in voor afgaande jaren veelal nog minder voor dit doel besteed dan de althans in de laatste jaren reeds geringe bedragen, welke daarvoor werden uitgetrokken. DE SPOORWEG-DIENSTREGELING. Volgens de vandaag in werking getre den dienstregeling op de spoorwegen ver trekken dagelijks vier treinen uit Vlis- singen naar Roosendaal enz. en omge keerd. De vertrekuren zijn van: Vlissingen 6.10 8.10 14.10 17.10 Middelburg 6.20 8.20 14.20 17.20 Goes 6.40 8.40 14.40 17.40 Kruiningen 6.52 8.52 14.52 17.52 Roosendaal Kruiningen Goes Middelburg 8.58 9.36 9.48 10.10 10.58 11.36 11.48 12.10 18.58 21.58 19.36 22.36 19.48 22.48 20.10 23.10 De tijdelijke dienstregelingen zijn aan de stations verkrijgbaar. VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Gisteravond kwam de Vereeniging tot bestrijding der t.b.e. in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer L. Onderdyk. De secretaris, de heer J. C. F. van Ka mer, bracht het jaarverslag uit. Een bridgedrive, de Emmabloem-collecte en een verloting werden georganiseerd. Voor propaganda werd de film „Waar een wil is, is een weg" vertoond. Met de zustervereeniging te Vlissingen werd overeenstemming bereikt, waardoor de huisbezoekster per 1 Jan. 1940 in dienst trad van de nieuw opgerichte Centrale Vereen, tot Bestrijding der t.b.c. op Wal cheren. Aan het jaarverslag van de huisbe zoekster, zuster S. van Roo, ontleenen wij het volgende: Het aantal gezinnen en patiënten dat voor huisbezoek in aanmerking kwam, onderging in den loop van 1939 eenige schommeling en vertoont een kleine stij ging, wat de laatste jaren niet is voor gekomen. Op 1 Jan. 1939 waren onder toezicht 107 gezinnen met 120 patiënten en op 31 Dec. j.l. resp. 113 en 134. Er werden 26 gezinnen en 38 patiënten nieuw ingeschreven en 21 gezinnen met 26 patiënten afgeschreven, o.w. 6 pa tiënten die door den dood aan de ver eeniging ontvielen. Het aantal bezoeken in gezinnen en voor maatschappelijke doeleinden bedroeg 1638. Uitgezonden zijn via het Consultatiebureau en de ver eeniging met hulp van verschillende an dere instanties, naar sanatoria 5 patiën ten, naar ziekenhuis of rusthuis 14, waarvan 2 dagpatiënt waren in het Gast huis. Naar „Zonneveld" werden 13 kin deren uitgezonden. De uitzending naar vacantie-kolonie-huizen moest tijdens de mobilisatie worden gestaakt. Vóór Aug. werden 9 kinderen uitgezonden naar ver schillende neutrale- en christelijke kolo niehuizen. Woningverbetering kwam in 2 gezinnen tot stand. In enkele gezinnen is de woningtoestand nog onvoldoende. Huurtoeslag werd gedurende het geheele jaar aan 3 gezinnen gegeven, en een ge zin gedurende 9 maanden. Versterkend voedsel werd aan 17 patiënten gegeven. Middageten werd door verschillende da mes met groote bereidwilligheid voor enkele der patiënten verstrekt. Hulp bij de wasch of in het huishou den genoten 5 patiënten. Van de ligten- ten waren er twee het heele jaar in ge bruik. De rekening van den penningmeester, den heer C. A. Minderhout, wees aan in ontvang en uitgaaf f 4596.27, begonnen met een kwaad slot van f 153.98 en ein digende met een van f 314,28. De voorzitter richtte zich nu tot zus ter van Roo en wees er op, dat haar ver houding tot de Middelburgsche vereeni ging wel veranderd is, nu zy in dienst is gekomen van de Centrale organisatie op Walcheren. Zy heeft nu echter een be tere en vaster positie verkregen en ook de Middelburgsche vereeniging is er be ter mede, omdat zy nu zeker weet de be schikking over een huisbezoekster te be houden. Spr. bracht zuster van Roo har telijk dank voor het vele werk, dat zij deed. DE DISTRIBUTIE, VOORAL OOK DIE VAN BRANDSTOFFEN. Gisteravond hield de vereen. Handels belang een matig bezochte vergadering, waartoe ook niet-leden, inzonderheid brandstoffenhandelaren toegang hadden. De heer H. P. Staal, directeur van het distributiebedrijf, sprak over de distri butiemaatregelen in het bijzonder over de maatregelen ten opzichte van de brandstoffen. De heer Staal becritiseer- de zeer den suikerprijs-oorlog als een zeer onwaardige wijze van handelen. Hy hoopte, dat men niet dezelfde ellende met andere artikelen zal ondervinden. Spr. deed nogmaals een beroep op al ler medewerking. Spr. heeft in Middelburg te maken met niet minder dan 157 detaillisten en 58 instellingen. Daarnaast staat dan nog de extra-voorziening voor zieken en voor militairen. Spr. is niet heelemaal content inzake de inlevering van de opgeplakte bonnen en wyst ook op een paar gevallen van knoeien met bonnen. Spr. komt dan tot de petroleumkaar- ten en is van meening, dat 1 L. per week voor een gezin in vele gevallen laag is. Dit zal zeker wel het zorgenkind van de distributie blijken te zijn, maar spr. ver wacht nog wel aanvullingskaarten als tot distributie wordt overgegaan. Inzake de identiteitsbewijzen voor de benzine distributie zegt spr. dat te Middelburg een derde der autobezitters niet zijn op gekomen en men hun kaarten volgens voorschrift op 4 Mei naar Den Haag op zond. Zy moeten zich nu daar maar ver voegen. Ook de hoeveelheid benzine wordt niet voldoende geacht door velen. Ook ten deze verwacht spr. een aanvul lende regeling. Spr. komt dan tot de brandstoffen en gaf de verzekering dat hij alles wil doen om de détaillisten ter wille te zijn en voor te lichten. Op een groot aantal vragen speciaal van den heer Vos uit Vlissingen, secreta ris van de federatie van kolenhandela- renvereenigingen, heeft spr. nog tal van toelichtingen gegeven. O.a. deelde hij mede, dat de heer Stofkoper als direc teur van de Zeeuwsche Kolenmaatschap pij is opgenomen in de Commissie van advies voor de distributiemaatregelen. Men moet goed voelen, dat men in deze tijden elkaar geen klanten moet afsnoe pen. Daarop zal dan ook goed worden toegezien. In Den Haag kent men nu den omvang en den afzet van iederen han delaar en daarmede zal men rekening houden met den tot September af te le veren voorraad. Men mag nu maar de helft leveren van hetgeen verleden jaar tusschen 1 Mei en 30 Sept. is gekocht door een en denzelfden persoon. Het gaat speciaal om bevoorrading te voorkomen. Bodes en leurders moeten ook zorgen van hen, by wie zij brandstoffen bezor gen, ontvangstbewijzen te krijgen. Ook cokes valt onder deze regeling. Het ver wisselen van leveranciers is niet toege staan. De klant is thans geen koning meer. Hij moet zich schikken naar de re gelingen, die ook in zijn belang worden getroffen. Nieuwbouw Albert Heijn N.V. Hedenmiddag 2 uur opende de N. V. Albert Heijn haar geheel nieuw gebouw de filiaal Lange Delft 20. Kosten noch moeite zijn door de firma gespaard om I de zaak een zoo frisch en hygiënisch mo gelijk aanzien te geven, waarin zij dan ook volkomen geslaagd is. Zoo valt ons op de geheel betegelde wanden en marmeren toonbanken. Het artikel kaas heeft een geheel aparte plaats, daar dit, zooals men ons meedeelde, een teer artikel is waarop alle sterke geuren gemakkelijk inwerken. Ook vleeschwaren zijn op een bijzon dere wijze verzorgd. Men heeft deze op gesteld in een geheel automatisch koe lende electrische vitrine. Hierin blijven de vleeschwaren op de juiste tempera tuur welke proefondervindelijk de beste is voor de kwaliteit. Verder heeft men alle onverpakte ar tikelen zooals grutterswaren, Zuidvruch ten enz. ondergebracht in stofvrije win- kelbakken. Voor iederen kooper is het in deze win kel uiterst gemakkelijk z'n keus te doen, daar alle artikelen netjes op de winkel schoppen geëtaleerd zijn. Er is practisch geen enkel artikel dat niet door het pu bliek gezien kan worden. Ook 's avonds maakt de nieuwe zaak 'n byzonderen indruk met haar 3500 watt lichtsterkte en de prachtige neon-ver- lichting. Deze nieuwbouw, door aanne mer Walraven uitgevoerd, is een aan winst voor Middelburg en vult weer een I gat in de Lange Delft, destijds door den grooten brand ontstaan. Het zal de fa. Albert Heijn in haar nieuwe zaak niet aan belangstelling ontbreken. De slagzin der firma: „Albert Heijn maakt U het leven goedkooper" zal vooral in dezen tyd zyn uitwerking niet missen. ACTIE TEGEN DE QUISLINGS. In verband met het optreden van on vaderlandslievende elementen men zou het gevleugelde woord van dr Colyn „schobbers" zonder gewetensbezwaar op hen kunnen toepassen wyst 't „B a t. N w s b 1." er op dat men ook in Indië geen enkel risico mag nemen: De maatregelen die daartoe thans ge nomen worden zijn alle van afwe- renden aardde tijd schijnt nu geko men voor ac t i e f ingrijpen. Dit zal zich moeten uitstrekken tot alle ver dachte elementen; buitenlanders en Ne derlanders. Het zal niet beperkt kunnen blijven tot Nederland. Het gevaar dat op dit oogenblik ook in Indië reeds een organisatie wordt opgebouwd teneinde in geval van nood een handje te hel pen om het wettig gezag te sabottee- ren, mag niet worden onderschat. Wij hebben tegenover de politiek van het „Nieuws van den Dag" langen tijd zeer critisch gestaanzyn ac tie tegen vreemdelingen en mogelijke candidaten voor landsverraderlyke han delingen onder de Nederlanders hebben wy overdreven geacht. Het „Nieuws" schijnt, helaas, gelijk te krijgen en het ware dwaasheid, vast te houden aan een standpunt dat in de gegeven omstandigheden niet meer houdbaar is. De controle op vreemdelin gen en politiek-gevaarlijke Nederlanders behoort, op zyn minst, zeer aanzienlijk te worden verscherpt, en het toezicht dient over alle vreemdelingen te wor den uitgestrekt. De gemeenschap be hoort in de eerste plaats beschermd te worden tegen de van binnen dreigende gevaren." Tot zoover het Indische blad. Een van de voordeelen van het Noor- sche verraad is, dat nu overal de neu tralen wakker zyn geschud. De Nederlandsehe regeering, het is dezer dagen gebleken, is niet alleen waakzaam maar ook werk zaam. En zy kan zich overtuigd houden, dat het overgroote deel van de burgerij gaarne zal meewerken eventueele aspi rant-Quislings in het oog te houden. Wat dan ook, helaas, noodzakely'k is. Voor heel het volk moet wat dit be treft gelden: monden dicht, maar ooren en oogen open! DE „HAVEN VAN VLISSINGEN" KEERT GEEN DIVIDEND UIT. Ten kantore van de N.V. Haven van Vlissingen is gistermorgen de algemeene vergadering van aandeelhouders gehou den. Besloten werd dit jaar geen dividend uit te keeren. Met algemeene stemmen werden als commissarissen herkozen de heeren J. M. van Bommel van Vloten, ir J. P. Wal- land en burgemeester C. A. van Woel- deren. De opbrengst van de Dinsdag ge houden vlaggetjesdag ten bate van de afd. Goes van 't Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantieko- lonies bedraagt f 345. Duivensport. Goes. De Roode Doffer hield een wed vlucht van Amersfoort waarvan de uit slag is als volgt: 1. 3. 5. 18. 25. Joh. Louwerse; 2. 14. 16. 21. D. Kloosterman; 4. 7. 10. 11. 13. 20. M. H. van Liere; 6. Hundersmark; 8. 23. J. Duinkerke; 9. 12. Koppejan- Schrijver; 15. Schryver-Goedbioed17. 24. P. van Loo; 19. Verhoeven; 22. Gebr. Bakker. Krabbendijke. Functie gemeen tesecretaris en ontvan ger. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de gemeente Krabbendyke wordt aangewe zen als gemeente, waar de bediening van secretaris en die van ontvanger door denzelfden persoon worden bekleed. Baarland. Groene Kruis. Maan dagavond werd alhier een buitengewone ledenvergadering gehouden van het Gr. Kruis. De voorzitter, dhr J. A. Hoog vliet deelde mede, dat van de afd. Kwa- dendamme van het Wit-Gele Kruis een aanvrage is binnen gekomen om subsidie te verleenen in de onkosten, verbonden aan het aanstellen van een wijkverpleeg ster. Tot voor kort, aldus de voorzitter, beschikte het Wit-Gele Kruis over een religieuze zuster, die ook zusterhulp ver leende aan de leden van 't Groene Kruis alhier. Sedert kort heeft echter het Wit- Gele Kruis zelf een zuster moeten benoe men, waardoor de kosten hooger zijn geworden. Het Wit-Gele Kruis is bereid ook deze zuster ter beschikking te stel len van het Groene Kruis alhier. Deze hulp zal volgens den voorzitter meer kosten dan de vorige. De middelen zijn echter niet toereikend een hooger bedrag te verleenen, tenzij de contribu tie verhoogd wordt. Alle aanwezigen waren het er over eens, dat zusterhulp onontbeerlijk is. Art. 1 van het huishoudelijk regle ment werd zoodanig gewijzigd, dat bij lidmaatschap van het gezinshoofd het geheele gezin van de artikelen van het Groene Kruis gebruik kan maken. Daar- 1 na werd besloten de contributie te ver- hoogen van f 1 op f 2. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur voornemens is alle pogingen in het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2