DE ZEEUW BORGEN?? iTSDIJK TWEEDE BLAD OVERBUREN Elfde Zeeuwsche Ontwikkelingsdag ïdrijf de meeste lioen Kilogram en tuinbouw. ewassen vinden i in HANGAR, >t „KLOOS"- de bezitters, jdvies terzijde. slefoon 283. te Rotterdam lburg (raat 42 paar [betering ïoole Tapijten DER HELL, AANBOD ïstbode, IETEN laarsknecht inknecht Koningin Wilhelmina. Schelde-recht in tijd van oorlog. België en de spelling der Neder landsche taal. Leestafel Uit de Provincie GOES. FEUILLETON Wat er deze week voorviel Vrijdags van -3 uur. - Tel. 728 eine gebitjes f 2.— 2 jaar garantie. goed verwijderd. 1 pijnloos behandeld [jaar garantie (zijn Lorult te bespreken. Jasohestr. 13 ;n OP zoom bd onderhoud van ig is. Wjj heb- I stoffeering DEN ÏIGERl i - Agentschap GOES - Tel. 2467 k, die uitsluitend VRIJDAGS en IDAGS tst, worden op- ne advertentiën 6 regels A 0.75 uitbetaling Lf nummer 0.85 r. Adres: Mevrouw |Singelweg 16bov., |00.5 zonder Iedereen vrijbl. „De Onderlinge", 1110, Rotter dam-W. Ritthem. 4TJES, Bloemen- kpuitjes, Bloemen- bnmest, Bloemen- ad. JOUT, Wyngaard- AN WONINGEN. nng wandgedierte hder nadeelige ge fleerd en geheim- W C. DE BESTE, oes. FANOY, Lange Irg, Tel. 28, heeft 5op Kolommenkas- 1 Landbouw ƒ1,56. /oudig boerenkas- I KOOP door milit. |sht stand Middel- ƒ6000. Hyp. be- |ven no. 10 met Boekh. D'HUY, [gd: IIENSTBODE. 3Ü rs, Bathpolder, IsVEREENIGING. f Autotocht naar Zeist k ƒ3,50. lie plaatsen. VAN WALLEN- 78, Middelburg. en Advertenties jiw" worden aan' de verschillende der Posterijen. $r VAN ZATERDAG 4 MEI 1940. Nr 180. In den loop der aanstaande week zal, zoo lezen wij in de „H a a g s c h e Post" Koningin Wilhelmina aan den top van haar dynastie komen te staan, wat rogeerlngsduur betreft. Van do tien Oranjes, die vóór haar over deze gewesten regeerden, hadden slechts twee een regeeringsperiode van veertig jaar bereikt: Prins Maurits en Koning Willem III. Verleden jaar had onze Vorstin haar voorzaat Maurits reeds overtroffen, en toen restte alleen nog haar vader, die ruim 41 jaar aan het bewind is geweest. Welnu, in.de eerste week van Mei. precies uitgerekend, zal Koningin Wil helmina ook boven hem uitkomen. Dan staat zij. bovenaan in de ranglijst der regeerende prinsen en vorsten uit het Huis van Oranje. En zij bereikt deze prestatie (want dit is het in alle op zichten geweest) op een leeftijd, die, naar den mensch gesproken, nog veel doet verwachten. Men weet, dat zij reeds thans onder de levenden de langst regeerende vorstelijke persoon in Europa is, en misschien wel van de geheele wereld. Prof Brugmans, vervolgt het blad, heeft haar regeeringsstijl en regeerings- opvattingen eens met die van de groote Britsche vorstin, Koningin Victoria, ver geleken; zal zij haar ook in regeerings- duur gaan evenaren? Victoria was niet minder dan ruim 63 jaar aan het bewind (1837—1901). Laat ons, besluit de „H. P." voor- loopig onze geliefde Koningin toewen- schen, dat zij haar vaderland veilig uit de stormen van dezen tijd ziet te voor schijn komen en er daarna nog lang over zal regeeren. Vragen van het Belgische Kamerlid Joris. Belga meldt uit Brussel: De liberale afgevaardigde uit Antwerpen, Louis Jo ris, heeft de volgende vragen gesteld aan den Belgischen Minister van Buitenland- sche Zaken: „In Antwerpsche scheepvaartkringen is men ten zeerste ontsteld over het be richt van het Belgische Telegraaf-agent- schap uit 's-Gravenhage, inhoudende, dat de militaire autoriteiten in Zeeland heb ben verordend, dat de aanwezigheid van een loods zou kunnen worden vereischt aan boord van de schepen, welke de Westerschelde binnenkomen en uitvaren. „Krachtens dit nieuwe Nederlandsche voorschrift, moeten de binnenkomende schepen zich begeven naar het controle vaartuig, dat ligplaats heeft genomen voor Vlissingen. „De militaire autoriteiten zouden het recht hebben, tot nader order, de vaart door dien zeearm te verbieden. Met andere woorden, de Nederland sche militaire autoriteiten zouden naar believen de Schelde kunnen sluiten. 1. Zijn er betreffende dit nieuwe voor schrift onderhandelingen gevoerd tus- schen de Regeeringen van België en Ne derland? 2. Is men tot overeenstemming geko men en wat is de draagwijdte van die overeenstemming? 3. Op welke artikelen van vroegere overeenkomsten of verdragen baseert zich de bevoegde Nederlandsche over heid tot rechtvaardiging van de nieuwe maatregelen? 4. In het geval, dat de Belgische re geering niet op de hoogste gesteld zou zijn, en dat geen onderhandelingen zou den zijn gevoerd, acht de Minister het dan niet dringend noodzakelijk stappen te ondernemen om te vermijden, dat de finitief de invoering in het Schelderecht erkend wordt van het begrip „oorlogs scheepvaart" of „staat van oorlog", waar mede de bepalingen van vroegere ver dragen zouden worden afgeschaft en de sluiting van de Schelde inderdaad zou worden toegelaten?" Minister Bolkestein naar Brussel. Minister Bolkestein heeft zich vanmor gen naar Brussel begeven, waar hij he denmiddag een tentoonstelling van he- I dendaagsche, Nederlandsche kunst zal openen. Tijdens zijn verblijf te Brussel zullen de beide ministers van onderwijs het vraagstuk van de vereenvoudi ging van de schlrijfwijze der Nederlandsche taal bespre ken. De bladen herinneren er aan, dat minister Bolkestein bij de bespreking van zijn begrooting heeft gezinspeeld op de hervorming der Nederlandsche spel ling en mededeelde van zijn bezoek aan Brussel gebruik te zullen maken om over dat vraagstuk met zijn Belgischen ambt genoot te confereeren. Het „Laatste Nieuws" schrijft: „Wij drukken de hoop uit, dat onze minister van openbaar onderwijs zijn Nederland- schen collega over de meening, die alge meen gangbaar is in België, zal inlich ten en elke begoocheling zal wegnemen, als zou Vlaamsch-België voor spelling experimenten rijp zijn. Men moet ook de hoop koesteren, dat de Nederlandsche minister van Onderwijs en zijn Belgische ambtgenoot den weg zullen banen, die leidt naar een overleg, waardoor de een heid van spelling tusschen Nederland en Vlaamsch-België op gezonden grondslag kan gevestigd worden." DE HEFFING OP BOTER. Het bedrag van de heffing en steun- uitkeering op boter is, behoudens tus- schentydsche wijziging, voor de week van 2 tot 9 dezer vastgesteld op 75 cent per kg. De Gemeentewet, in het bijzonder voor raadsleden toegelicht, door Mr A. Koel- ma te Alkmaar. Uitgave N. Samson N.V. Alphen a. d. Rijn. De eerste druk van dit werkje, be stemd voor hen, die prijs stellen op eeni- ge vooral op de bestuursprac- t ij k gerichte kennis van de gemeente wet, hebben wij indertijd van harte aan bevolen. Met name aan raadsleden die in vrij kort bestek ons gemeenterecht moe ten kunnen overzien, maar voor hen niet alleen, kan deze toelichting uitnemende diensten bewijzen. Dit geldt ook, maar in versterkte ma te van den thans verschenen tweeden druk. Er was aan een herdruk behoefte, omdat er de laatste jaren, vooral in fi nancieel opzicht, op het gebied van het gemeenterecht veel is gewijzigd. Ver wacht kan dan ook worden dat dit zeer overzichtelijk samengestelde werkje, zich in veler belangstelling zal mogen verheu gen. Een causerie over Zeeland. Binnenkort zal de heer G. Houteka mer, secretaris van de Provinciale Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer voor de leerlingen van het Haagsche Lyceum een causerie houden over Zee land. „Togo" op de seriewedstrijden te Vlissingen. „Togo", de Goesche korfbalclub, heeft het er op de serie wedstrijden weer niet slecht afgebracht. „Togo" speelde teza men met nog zes andere clubs in de tweede afdeellng. De eerste wedstrijd te gen V.K.V. (uit Voore) eindigde in een gelijk spel (00). Maar bij den tweeden wedstrijd kwam „Togo" er eerst In en versloeg P.S.V. (uit Eindhoven) dan ook met 2—0. Na de pauze ging het weer met nieu wen moed tegen Volharding (uit Yer- seke) in den strijd. Ook deze wedstrijd werd door Togo gewonnen (2—1). Daar na volgde nog de laatste en moeilijkste wedstrijd tegen H.B.S. (Middelburg). Deze wedstrijd, die door H.B.S. gewon nen werd (3—1) was meer dan er van de spelers gevergd kon worden. Alzoo kwam Togo met 5 punten van de 8 uit den strijd en dit bracht hen dan ook de verdiende tweede plaats. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Groene Kruis. Woens dag vergaderde de afd. Kloetinge van het Groene Kruis, onder voorzitterschap van den heer J. Straub. Ook de burge meester was aanwezig. De rekening over 1939 werd vastge steld met een nadeelig saldo van f 61.56. Het bezit liep hierdoor terug tot f 1583.17. Uit het verslag over het verplegingsma- teriaal, dat werd uitgebracht door zuster G. Milhous, bleek, dat van November '39 tot Mei 1940 64 maal iets werd uitge leend, terwijl 5 patiënten ip totaal 148 maal de hoogtezon gebruikten. Het aftredende bestuurslid, de heer J. Straub, werd bij acclamatie herkozen. Hansweert. Het Nederlandsche motor schip Actief, geladen op weg naar Ant werpen, heeft gistermorgen op de Wes terschelde machineschade gekregen. De sleepboot Hinde heeft het schip opgepikt en op het kanaal bij de machinefabriek gesleept. lerseke. Op Hemelvaartsdag werd vanwege het District Zeeland van de Ned. Chr. Geheel Onth. Vereen, de 30e jaarvergadering gehouden. Een openbare samenkomst had plaats in den „Hoek van Lieven" waar tegen half drie een talrijk publiek was samen gekomen om iets te hooren over het werk der drankbestrijding. Mej. Crommelin uit Zeist en dhr v. Veen uit Utrecht hadden als onderwerp, resp, „Voorwaarts Christenstrijders" en „Niet versagen". Beide onderwerpen werden met aan dacht gevolgd. Ds Reus, voorz. van het District, sprak een openings- en slotwoord. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Tholen. De besomming van de binnen gekomen botvisschers was deze week beter dan voorgaande. Gemiddeld werd aangevoerd per vaartuig van 3 tot 5 tobben. De kwaliteit der bot begint goed te worden. De prijzen zijn per tob voor de leurders f 10. Door een schipper werd nog een partijtje zalm aangevoerd. De vangsten op de weervisscherij waren weer zoo goed als niets. Ook de kreef- tenvisscherij in korven en met warnet ten was weinig loonend. De prijzen der kreeften zijn opgeloopen tot f4 per kg. De verzending van oesters was gering en de prijzen zeer gedrukt. Tfflfëg doet je door GRACE RICHMOND. 21.) _o_ Hij begon er over tegen Jane, terwijl zij wat phlox afplukte voor Olive, die onder de veranda zat met Ross en Peter. Eindelijk had Olive haar weg gevonden naar Gay Street en ondervonden, dat het haar leven heel wat opvroolijkte. „Ik geloof, dat hij er erg onder lijdt," zei Murray, die de phlox vasthield, ter wijl Jane een paar lelies afplukte om er by te binden. „Ja, dat geloof ik ook." „Hij had er jarenlang op gehoopt, al vanaf het oogenblik, dat hij begreep, dat hij geen zakenman van mij kon maken." „Ja, en ik vrees, dat al komt Forrest na een jaar of drie wat minder eigen zinnig terug, hij toch geen lust zal heb ben om by je vader op het kantoor te komen." „Daar ben ik ook bang voor. Vader zal die hoop op moeten geven, maar het is een ontzettende teleurstelling voor hem." „Het kan my toch zoo spijten voor hem", zei Jane. Daarop volgde een oogenblik van stilzwijgen. Toen keek ze op en zei: „Zou niet iemand anders het hem kunnen vergoeden?" „Iemand anders? Wie?" „Ja, wie?" Jane hield haar adem in. Murray staarde haar aan, verbaasd en ontsteld. Daarop zei hy kortaf en op eenigszins ruwen toon: „Je bedoelt m ij toch niet Jane sloeg haar oogen neer. Zy bloos de diep en beet zich op de lippen. „Het zou je wel zwaar vallen, heel zwaar, is het niet „Zwaar!" barstte hij uit en keerde zich om. Daarop deed hij een stap terug en zei„Je meent het toch niet Hoe be denk je het? Ik een boekenwurm, kreupel Jane keek hem opnieuw aan. Murray leek het, alsof zij in zijn ziel wilde lezen. „En toch," zei ze langzaam, „geloof ik wel, dat je het zou kunnen doen, maar je zult er heldenmoed voor moeten heb ben. Ik geloof echter, dat je het met Gods hulp wel zou kunnen volbrengen." HOOFDSTUK VTH. Murray geeft een antwoord. „Wat Murray scheelt, weet ik niet, zei Olive tegen Jahe Bell. „Toen ik vanmor gen even zijn kamer binnenliep, viel ik bijna over een stapel knotsen en halters en aan den muur hing een heel stel ge wichten. Hy heeft nog nooit aan zoo iets gedaan, en ik ben bang, dat hij er eigen lijk niet sterk genoeg voor is." De meisjes reden samen in het park in het aardige wagentje op hooge wielen, Olive's particulier eigendom. Dit was al de derde keer, dat Olive Jane had mee gevraagd, en hoewel Jane veel liever bui ten dan in de stad zou gereden hebben, stelde ze het zeer op prijs, dat Olive haar vriendschap aan iedereen durfde toonen. Jane moest lachen om het idee, dat Murray niet sterk genoeg was, om te probeeren, wat sterker te worden. Zij wist, dat Peter het hem aangeraden had, toen hy zich eens had uitgesproken en gezegd, dat hij zoo jaloersch van diens gespierdheid was. „Als je dagelijksch werk je geen oefe ning voor je spieren geeft, dan kun je, door met halter, enz. te werken, dat ge makkelijk verhelpen. Dat heb ik ook moeten doen." „Ja, maar jij was, om te beginnen, al sterk en gezond," antwoordde Murray met een zucht. „Als jy' je er maar toe zette, zou je eens zien, wat je in een jaar bereiken kon. In twee jaar was je, wed ik, een athleet." In een tyd vol roering en gisting, waarin de mensch pocht op zijn kunnen, waarin macht boven recht schijnt te gaan gaf God ons het niet genoeg te waar- deeren voorrecht, dat de Christenheid mocht herdenken het feit, dat de ver- heeriy'kte Christus, Wien gegeven is alle macht in hemel en op aarde, inging in den hemel der heeriykheid en gezeten is aan 's Vaders rechterhand. Wat een troost en bemoediging geeft dat geloof in deze donkere en spannende dagen. Groot is ook de zegen, dat de organi saties van onze Christelijke jongelingen deze week weer hun Bondsdagen kon den houden om daar aangevuurd te worden tot den geesteiyken stryd, die nu wel byzonder zwaar is. Hier werd Andere taal gesproken dan do leider der N. S. B.-ers in een interview met een Amerikaansch persbureau bezigde. De staatsgevaariyke houding met ge kruiste armen is niet die van een Chris ten, die zyn roeping op elk levensterrein voorstaat. Jammer was, dat de afgeloopen week opnieuw sty ging van kosten van levens onderhoud (suiker, boter en margarine) bracht. Op deze wyze is aan loons- en salarisverhooging, vooral voor de laagst bezoldigde groepen, niet te ontkomen en worden de economische zorgen en moei- ïykheden voor velen weer vergroot. Toch hebben we, als we zien naar de oorlogvoerende landen en naar die klei ne landen, die tegen hun wil in den oor log gesleept zyn, waar het met de voed selvoorziening belangryk slechter is dan hier, nog veel reden tot dankbaarheid. Ook hiervoor, dat wy Dinsdag, zy het ditmaal zonder veel feestbetoon, den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana mochten vieren. Wat een verschil in po sitie van ons Vorstenhuis, als we gaan vergelijken met Denemarken en Noor wegen. Wij gevoelen diep mede met het lot dezer beide landen en volken. De Duitschers hebben het voordeel van den voorsprong, dat zij door de be zetting van alle belangrijke en toegan kelijke Noorsche havens hadden weten te verwerven, ten uiterste uitgebuit. Practisch is nu zoo goed als geheel Zuid- en Midden-Noorwegen in hun han den en hebben de Engelschen zich moe ten terugtrekken tot het Noordelijk deel van dat land. Het prestige der Engel schen heeft daarmede en dat is wer kelijk bedenkelijk een knak gekregen, al weten wij zeer wel, dat de groote oor log niet in Noorwegen gewonnen of ver loren wordt. Op het oogenblik heeft men nog den indruk, dat de Engelschen vastberaden besloten zyn den stryd ook op het Noor sche front niet op te geven. Noord- Noorwegen, met Narvik, moet in ge allieerde handen blijven om te verhin deren, dat de scheepvaartweg langs de Noorsche kust voor de voor Duitschland bestemde ertslagen stevig en veilig in Duitsch bezit komt. Of dit doel der Engelschen nog zal worden venvezenlykt is de vraag. Zeker, de Duitsche vloot heeft een geduchten knauw gekregen, maar de Duitsche luchtmacht is in Noorwegen verre de meerdere boven de Engelsche, die er geen vaste steunpunten heeft. Chamberlain zinspeelde in zyn ver klaring op de operaties, welke nog aan den gang waren en welke hem verhin derden vryuit te spreken. Aan 't begin van de volgende week kan hy meer zeg gen. Wellicht -wordt hierby gedoeld op het lot van Narvik. Groote aandacht vroeg ook de hou ding van Italië. In Engelsche kringen blykt men steeds meer beducht te wor den voor de Italiaansche houding; de maatregelen, welke voor de omlegging van de Britsche scheepvaart om Kaap de Goede Hoop getroffen worden, leggen daarvan een sprekend getuigenis af. Men heeft nog hoop, dat Italië buiten den oorlog gehouden zal worden. Maar Londen en Parys houden klaarblykelyk reeds met het ergste rekening. Chamberlain zinspeelde er ook in zyn rede op, tot ergernis van Rome. Hy heeft gewezen op de zware ver liezen welke de Duitsche vloot leed, en waartegenover die van de Britsche Ma rine betrekkelyk gering waren. Daar door is het overwicht ter zee van de geallieerden weer zoo veel grooter ge worden. Een herverdeeling van de Britsche vlootkrachten, welke tot dusverre voor een aanmerkelijk deel in de Noordzee aangewend moesten worden, was mo gelijk geworden. Een Britsck-Fransch slageskader bevindt zich reeds in het Oosten van de Middellandsche Zee op weg naar Alexandrië. De geallieerden hebben door nieuw vlootvertoon den Italianen nog eens in willen scherpen dat ze onmiddellijk voor een overmacht ter zee zouden komen te staan. Van belang is intusschen de verkla ring van Mussolini tegenover den Ame- rikaanschen ambassadeur te Rome: Vooralsnog blijft Italië in de rol van niet-oorlogvoerende. Vooralsnog! Voorzichtig en tegelyk dreigend! In de zaal van den heer Krijger te Goes werd heden (Zaterdag) de elfde landbouwontwikkelingsdag gehouden. De vele aanwezigen werden verwelkomd door den voorzitter, den heer Mr P. D i e 1 e m an. Wij gevoelen bij eenig dieper naden ken, aldus de voorzitter, hoe wij in een groote overgangsperiode zijn, op geeste lijk en maatschappelijk gebied. Sprekers gedachten gingen naar den tijd, die on middellijk voorafging aan dien van den volksopstand in de Nederlanden in de 16e eeuw. In veel opzichten is er een pa rallel te trekken met onzen tijd. Overal gisting en kentering. Een nieuwe we reldbeschouwing brak zich baan. Een nieuwe levensopvatting trad op. Men geloofde in de volmaaktheid van den mensch. Onder hen, die de visie op het leven van toen, het best uitdrukten, behoort wel de schilder Pieter Bruegel. Een man, die uitmuntte in godsdienstige verdraagzaamheid. Hij doorzag de te genstrijdigheid tusschen de natuur en de maatschappelijke wereld van zijn dagen. Het dichtst bij de natuur is het kind, inzonderheid als het speelt, en de boer. Daarom schildert Bruegel dikwerf het kind en het boerenleven. Gelijk deze vertegenwoordiger van den overgangstijd in de 16e eeuw, zich geleidelijk aan bevrijd heeft uit wat- „Neen, niet met myn gestel." „Je gestel!" had Peter uitgeroepen. „Wat is gestel? Menschen met aanleg voor t.b.e. zijn wel zoo sterk als reuzen geworden, alleen door altyd in de bui tenlucht te zijn en hout te zagen". Dat was het begin geweest. „Maar hij heeft nooit om iets anders dan om boeken gegeven", zei Olive, toen Jane had geantwoord, dat hij niets be ters had kunnen doen, dan probeeren, om wat sterker te worden. „Het is pas sedert Forrest weg is, dat is nu zes we ken, dat hij dit bedacht heeft." „Je kunt het al aan hem zien," zei Jane. „Hij heeft meer kleur. Gisteren merkte ik het op." „Hij is alleen wat verbrand van de zon", zei Olive. „Hij heeft den heelen middag in de zon liggen lezen. Ik vond het nog al dwaas van hem. Daar is het in Augustus te warm voor." „Hij heeft altijd veel te veel in huis gezeten," hield J'ane aan. „Dat doen ech ter de meeste stadsbewoners. Weet je, wat ik heerlijk vind: een dag doorbren gen op grootvaders boerderij. Het is maar tien mijl hier vandaan, en we heb ben gisteren het plan gemaakt. Zouden jij en Murray en Shirley niet lust heb ben, om een dagje met ons mee te gaan, en een soort van pic-nic houden! By de rivier zyn de beeldigste plekjes, die je Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig, niet van hemzelf was, zoo moeten ook wij trachten geheel ons zelf te zijn, en zelf te zien, en te geven wat ons eigen dom is, ons bezit is. Daarvoor mogen dienen onze ontwik- kelingsdagen. Wij staan voor een nieu wen tijd. Wij moeten vooruit, Dat wil niet zeggen, dat wij alles overboord gooien en wat waarheid is leugen noe men, of deugd en ondeugd verwisselen en tusschen recht en onrecht de grens uitwisschen. Neen! Nog minder dat er in dezen tijd van veel godloosheid, in zonderheid in andere landen, de band met de kerk moet verslapt of gebroken moet met dengodsdienst. Neen! Maar wij moeten opmerken, dat het accent anders moet gelegd en dikwijls reeds is verlegd. Wij moeten de waarheid getrouw zijn en zonder vooroordeel de waarheid zien, anders zien wij die niet. Te midden van dezen tijd staan de ouderen, maar ook de jongeren. Eén zijn op éénzelfden bodem, éen zijn in eenzelfde vaderland, één zijn on der een in de historie geworteld vor stenhuis, één zijn in een levenskrachtige onafhankelijke vrijheidslievende natie, één zijn in aanbidding van God onze kracht vindend. In dat bewustzijn van gen wy dezen Hen ontwikkelingsdag aan. Volgende spreker was de heer F. de Groene te Wilhelminadorp, over: je maar kunt voorstellen, en Peter zegt, dat hij je mee zal nemen om te visschen, als je er lust in hebt." „Ja, dat zou ik dol-gezellig vinden," zei Olive opgewekt. Zij hield van nieu wigheden, en het trok haar erg aan, om met Peter te gaan visschen. Ze begon bepaald respect voor Peter te krygen en hem te bewonderen. „Vergeet vooral de pic-nic niet," was haar laatste woord, toen zij Jane bij haar eigen deur afzette. „Ik zal vast op een geschikten hoed uitgaan." „Als ik er niet aan zou denken," zou Peter het mij wel herinneren, want hy' heeft het plan bedacht," een feit, dat op zichzelf Olive reeds genoegen deed, want ze was er van verzekerd, dat hij het be dacht had, om haar genoegen te doen. Het plan was echter geheel terwille van Murray op touw gezet. „Hij tobt over iets," had Peter gezegd, en dat houdt zijn beterschap tegen. La ten we hem en de meisjes, als je dat zou willen een dagje meenemen naar de boerderij van grootvader Bell. Wat zeg je daarvan Denk je, dat „Hare Ma jesteit" daar lust in zou hebben?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5