Burgemeester-Installatie te Goes. Ontstemming in Rome over Cham berlain's verklaring. Geruchten over complotten tegengesproken. De spanning in Oost-Pruisen. Uit de Provincie VLISSINGEN. MIDDELBURG. Gisteravond laat ontstond brand in een auto, die ter hoogte van de boom GOES. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. NOORD-BEVELAND. Kerknieuws Geen wijziging in de status quo in de Middellandsche Zee? De Engelsche verliezen in Noorwegen. Finantiëele HAMER HET De strijd iJ luchtalarm fi gen. De watervliegtuigen van dezen vliegdienst, welke gewoonlijk den nacht overblijven op het meer van Bacciano, op 65 km van Rome, als tusschenatation van de route Alexandrië-Londen, heb ben bevel gekregen zich hier voortaan slechts kort op te houden voor het in nemen van brandstof. De vliegtuigen zullen nu des nachts te Athene of wel te Marseille blijven. Van gezaghebbende zijde te Londen verneemt Reuter, dat de maatregelen, welke de Britsche regeering voor de scheepvaart in de Middellandsche Zee heeft getroffen, zuiver en alleen voor zorgsmaatregelen zijn en een defensief karakter dragen. De geringe opluchting, die te Rome Woensdag bestond na verklaringen van Mussolini aan den Amerikaanschen ge zant, volgens welke Italië niet op het punt stond, aan den oorlog deel te ne men, verdween gisteren, aldus Un. Press, toen de aankondiging van Chamberlain in het Lagerhuis om do Britsche vloot in de Middellandsche Zee te versterken, bekend werd. In politieke kringen te Rome heeft Chamberlain's verklaring groote ont stemming gewekt, daar men haar be schouwt als direct tegen Italië te zijn ge richt. Italië kan hierop bezwaarlijk het antwoord schuldig blijven. De Italiaan- sche vloot oefent op dit oogenblik in de Middellandsche Zee en is op volle sterk te, gereed voor iedere eventualiteit. In kringen van het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken te Rome, verklaart men, dat de Italiaansche buitenlandsche politiek door de actie van de Engelsche vloot niet zal worden beïnvloed en dat Italië niet verder zal gaan dan zijn poli tiek van „voorbereiding op allo eventual liteiten". Volgens berichten uit Italiaansche bron zouden in Zuid-Slavië en Roemenië re volutionaire samenzweringen zijn ont dekt. Koning Carol van Roemenië en Prins Paul van Zuid-Slavië zouden el kaar tijdens het Grieksch-Katholieke Paaschfeest in een der grensplaatsen hebben ontmoet om over den toestand te beraadslagen. In Belgrado spreekt men echter deze berichten op de meest stellige wijze te gen. Zij berusten zuiver op fantasie, al dus wordt in officiëele Zuid-Slavische kringen verklaard. GEEN TROEPENTRANSPORTEN MEER. Volgens den correspondent van Afton- biadet te Kaunas wordt uit Memel be richt, dat de militaire voorbereidingen in Memel en andere havens van Oost Prui sen thans gestaakt zijn en dat de Duit- sche troepentransporten, waarover vroe ger is gemeld, thans volledig schijnen te zijn gestaakt. Ook schijnt de spanning, welke in Oost-Pruisen heeft geheerscht, geheel te zijn opgehouden. FRANSCHE TORPEDOJAGER ERNSTIG BESCHADIGD. Uit Parijs wordt gemeld: Bij de laatste operaties op de Noord zee is een onzer torpedobootjagers ern stig beschadigd. Een onzer patrouille vaartuigen liep op een mijn en zonk. Verder heeft een onzer duikbooten een vijandelijke duikboot getorpedeerd. VEREENIGING RIJWIELPAD WALCHEREN. De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den burge meester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen, kwam de Vereeniging Rijwielpad Walcheren Woensdagmiddag in jaarvergadering bijeen te Vlissingen. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer J. P. Louwerse, ontleenen wij, dat een deel van het rij wielpad bjj Groot Valkenisse, dat bij storm veel te lijden heeft van zandver stuiving, ter lengte van 150 M. land waarts in werd verlegd. Het rijwielpad VlissingenOost Sou burgAbeeleMiddelburg levert door de slechte afwatering van den weg nog steeds moeilijkheden op. De toekomstige verbetering van den z.g. Ouden weg door de provincie zal echter tengevolge heb ben dat ook het rijwielpad in goede con ditie komt te verkeeren. De heeren jhr mr A. F. C. de Casem- broot, burgemeester van Westkapelle en J. Bergsma te Zoutelande namen hun herbenoeming tot hoofdbestuurslid aan. De A.N.W.B. schonk wederom een subsidie van f75. Het jaar 1939 sloot met een batig saldo van f 9.34. DE GEMEENTE EN BRITTANNIA. Tegen vanmiddag is de raad bijeenge roepen om te beslissen over een voorstel van B. en W om met 20 prioriteitsaan- deelen van f1000 elk, deel te nemen in het kapitaal der N.V. Grand Hotel Brit- tannia (in oprichting) en tot het goed keuren van de opdracht der erfpachts overeenkomst met de „Zeeland", betref fende de tennisbanen. Hedenmiddag bad de installatie plaats van den heer M r W. C. t e n K a t e, tot nu toe burgemeester van Vollenhove, als burgemeester van Goes. Tegen 'half drie hadden zich in de Raadzaal vereenigd behalve de wethou ders en de Raadsleden, de echtgenooten van de wethouders, raadsleden en vein den secretaris; familieleden van Mr ten Kate, verder de hoofdambtenaren, de burgemeesters van onderscheidene ge meenten, enz. De heer en mevrouw Ten Kate werden te half drie voor de stoep van het Stad huis ontvangen door den wethouder Ver- maire en het Raadslid Reedijk. De Raadsvergadering werd geopend door den waarnemend burgemeester, wethouder A. d e R o o. Deze sprak als volgt: Rede wethouder A. de Roo Mijnheer de Burgemeester, Ik moge aanvangen met U namens de burgerij van Goes geluk te wenschen met Uw benoeming tot Burtgemeester van deze gemeente. Het ia voor onze Gemeente een ge ruststelling In deze moeilijke en kom mervolle tijden, waarin zooveel wordt gevraagd, ook van de bestuurderen van de Gemeenten, weer een Burgemeester te hebben, die zich ten volle aan dit ambt kan wijden. Ik heb getracht, naast mijn andere werkzaamheden, het werk van den Bur gemeester zoo goed mogelijk waar ,te ne men, doch het is begrijpelijk, dat de uit oefening van die taak op een dergelijke wijze gebrekkig moet blijven en ik ben er mij ten sterkste van bewust, dat die uitoefening niet zoodanig geweest is en kon zijn als voor onze gemeente en voor de gemeentenaren wenschelijk was. Het zou dus voor Goes een vreugdedag moe ten zijn en kunnen zjjn, ware het niet, dat wij nog altjjd niet geheel hebben overwonnen het verdriet om het verlies van Uw ambtsvoorganger. Mocht het dus zijn, mijnheer de Burgemeester, dat hetgeen vandaag in Goes gebeurt, een min of meer soberen indruk maakt, en mocht het zijn, dat U niet die feeststem ming aantreft, die U mogelijk zou heb ben verwacht, dan verzeker ik U, dat dit geen reden voor U behoeft te zijn, om U teleurgesteld te gevoelen. Integendeel, het moge voor U het bewijs zijn, dat Uw nieuwe gemeente haar vrienden niet zoo gauw weer vergeet. Het is voor ons een geruststelling, dat gij het ambt van burgemeester geduren de vele jaren reeds hebt uitgeoefend, zij het dan in een plaats die kleiner is dan Goes, een plaats ver van Zeeland verwij derd, een plaats met geheel andere be hoeften, met een geheel andere bevol king. Wij hebben echter de zekerheid, dat het besturen van een gemeente U niet vreemd is, en dat gij met verschillende moeilijkheden daaruit voortvloeiende, be kend zijt. Gjj zijt van verre gekomen om U te geven aan het werk, dat U hier wacht. Wij kennen U niet, en wij kennen Uw gezin niet, wij weten niet of slechts wei nig van Uw bekwaamheid, van Uw ka rakter, van Uw werkkracht en van zoo veel andere dingen, waarvan wij toch zoo gaarne op de hoogte zijn van iemand, die onze eerste burger gaat worden. Evenmin kunt gij veel weten van het leven in onze plaats, van uw toekomsti ge medewerkers, van de Goesche burge rij en de Goesche belangen. En toch, mijnheer de Burgemeester, geloof ik niet, dat gij bevreesd behoeft te zijn, voor toepassing van het spreek woord „Onbekend maakt onbemind". Ik meen de menschen in Goes, de wet houders, de Raad, de ambtenaren met wie U zult moeten werken en de Goesche burgerij voldoende te kennen om U te kunnen verzekeren, dat dit standpunt niet door ons zal worden ingenomen. Toch is het mogelijk, dat Uw positie in meerdere of mindere mate moeilijker zal zijn dan in normale gevallen bij de vervanging van den burgemeester. Wanneer een burgemeester zjjn ge meente verlaat, doordat hij elders be noemd wordt of omdat hij den ambtelij ken dienst vaarwel zegt, dan zijn de om standigheden anders dan in het geval waarin wij verkeeren. Wij hebben onzen vorigen burgemees ter verloren op een leeftijd, waarop wij nog veel van hem mochten verwachten Wij hebben in burgemeester Van Dus- seldorp iemand verloren, van wien wij hielden, dien wij respecteerden, iemand, die zijn beste krachten gaf aan onze ge meente. Hij hield van Goes en stond steeds, wanneer het er op aan kwam, vooraan om de belangen van Goes te verdedigen en er voor te vechten. Burgemeester van Dusseldorp stond hoog aangeschreven bij zijn medewer kers en was populair bjj de Burgerij. En ik kan mij voorstellen, dat er oogenblikken moeten komen, dat deze feiten het U niet altijd even gemakkelijk zullen maken. Ik zeg dit niet om U op eenigerlei wijze af te schrikken of Uw taak te bemoeilijken, integendeel, het is èn voor U èn voor ons allen beter, dit open onder het oog te zien en te besef fen, dat wij allen moeten medewerken om een goede verhouding daar te stellen. Het moge voor U een waarschuwing zjjn om in bepaalde situaties met de uiterste behoedzaamheid te werk te gaan. En wanneer wij dit goed beseffen, dan kan deze wetenschap slechts medewer ken om ons te doordringen van het feit, dat het niet billijk zou zijn tegenover U, om vooral in den eersten tijd steeds ver gelijkingen te maken of te vroeg klaar te staan met critiek. Maar trots dit alles, Mijnheer de Bur gemeester, kan ik U verzekeren, dat wij allen, de Wethouders, de raadsleden, alle hoofdambtenaren en alle ambtenaren, menschen zijn, van wier plichtsbetrach ting en goede menscheljjkhetid U m.i. moogt verwachten, dat zij U met de meest eerlijke onbevangenheid tegemoet zullen treden en U zullen helpen Uw moeilijke werk te verrichten en goed te verrichten. Ook de Goesche burgerij zal U en Uw gezin gaarne in haar midden opnemen. Maar daartegenover meenen wij van U te mogen verwachten, dat gij bereid zijt u in te werken en in te leven in alle werkzaamheden, die van U mogen wor den verlangd, meenen wij er op te mogen rekenen, dat gij wanneer dit noodig mocht zijn, en dat zal zonder twijfel meerdere malen noodig zijn, U zult ge ven met Uw volle energie, met Uw volle werkkracht om de belangen van onze gemeente met voortvarendheid en door zettingsvermogen te behartigen. Wij verwachten van U, dat gij zult trachten Goeschenaar te worden met de Goeschenaren, zoodat na verloop van tijd wij U zonder reserve werkelijk als onzen eersten burger zullen kunnen zien. Wij vertrouwen, dat gij zonder Uw eigen beginselen te verzaken, het door zicht zult hebben om te handelen als een burgemeester, die begrijpt, dat hij aan het hoofd staat van een gemeente, waar in verschillende, over het algemeen in sterkte niet zooveel uiteenloopende groe pen leven, van welke groepen er zijn die een min of meer van Uw inzichten ver schillende levensopvatting zjjn toege daan en die voor zichzelven overtuigd zijn, dat hun levensopvatting even juist is, als gij dat meent van de Uwe. Wij hopen en wij wenschen van gan- scher harte, dat gij de gave moogt be zitten om zooveel mogelijk den juisten weg te vinden. Er ligt nog belangrijk werk in Goes op U te wachten. Wij zullen U gaarne helpen om dat af te werken en wij zijn volgaarne bereid I om U op de hoogte te brengen van alles wat gij behoort te weten van onze ge meente en U de voorlichting te geven, die gij wenscht. Mijnheer de Burgemeester, ik wil be sluiten met den besten wensch, die ik momenteel kan bedenken, een wensch ontleend aan de woorden van ons ambts gebed, een wensch voor U en voor onze goede stad: „Laten wij hopen, dat ons allen, U en ons, de wijsheid, de voorzichtigheid en de kracht worde gegeven om tezamen te dienen de ware belangen van onze ge meente." Daarna verklaarde Spr. Mr Ten Kate geïnstalleerd als Burgemeester van Goes, hing hij hem den ambtsketen om en droeg hij hem de leiding der vergadering over. Rede van den Burgemeester. Daarna sprak de burgemeester als volgt: Wanneer ik het woord 'verkrijg om als burgemeester der gemeente Goes met enkele woorden mijn ambt te aanvaar den, dan wil ik beginnen met een woord van eerbiedigen dank aan H. M. de Ko ningin, dat het Haar heeft mogen beha gen mij te benoemen in deze belangrijke gemeente. Verder spreek ik mijn dank uit aan den heer Minister van Binnenlandsche Zaken en den heer Commissaris der Ko ningin in dit' gewest voor hun voor dracht en verder allen die mede hebben gewerkt aan mjjn benoeming. Eveneens ben ik grooten dank ver schuldigd aan U Mijnheer de Roo voor de wijze waarop U, de gemeente heeft bestuurd na den dood van mijn zeer be kwamen, zeer beminden, en helaas zoo vroeg heengeganen voorganger en te vens voor de vriendelijke wijze, waarop U mij is tegemoet gekomen zoo juist in Uw rede. De eerste kennismaking met het Col lege van Burgemeester en Wethouders blijft mij in aangename herinnering. Ik ben dankbaar als tweede gemeente een dergelijke mooie stad met zooveel perspectieven te mogen hebben. Uit de brieven en berichten, die ik reeds ontving, vernam ik al dat hier een prettige goedwillende bevolking aanwezig is en dat er ook een goede sa menwerking in den Raad en in het Col lege van B. en W. bestaat. Dit geeft mij vertrouwen in de toe komst, vooral ook omdat ik den om vang mijner toekomstige werkzaamhe den in deze zooveel grootere en meer belangrijke gemeente geenszins onder schat. Ik hoop dan ook dat die goede samen werking in mijn ambtsperiode zal blij ven voortduren. Misschien zullen wij het niet altijd eens zijn, maar laten we altijd voor oogen houden, dat we het belang van de gemeente toch allen op het oog hebben. Zeer veel dank ben ik ook reeds ver schuldigd aan U, Mijnheer de Secreta ris, voor al de inlichtingen, die U mij reeds heeft verschaft. Ik hoop, dat onze verhouding zeer aangenaam mag zijn, zooals dat ook in mijn vorige gemeenten het geval was en dat U, die een bekend man zijt op het gebied der gemeente-administratie, mij ook in de toekomst Uw waardevolle ad viezen zult willen blijven geven. Verder doe ik een beroep op de hoof den van dienst en bedrijven, den ge meente-ontvanger, de secretarie-ambte naren, den Inspecteur van Politie en zijn korps, het onderwijzend personeel en al het verdere personeel der gemeen te, waarbij ik beloof, dat ik hun belan gen steeds voor oogen zal houden. Met de nabuurgemeenten en de militaire autoriteiten hoop ik goede betrekkin gen te onderhouden. En zoo ga ik dan mijn ambt aanve gen, jammer genoeg onder zeer ernstige en moeilijke omstandigheden. Niemand van ons weet wat de toekomst ons zal brengen. Daarom zal ik ook niet met plannen of iets dergelijks nu reeds komen. Ik vraag U tijd om in te burgeren en mij in de plaatselijke problemen in te werken, waarbij ik van mjjn kant toezeg nooit partijdig te zullen zijn. Juist de groote voorganger van mijn partij, de heer Lohman, heeft geleerd dat een C.H. ambtsdrager nooit partijdig mag zijn, maar geroepen is het gansche volk te dienen en alle dingen te beka ken naar hun werkelijke waarde. En dan nog zullen teleurstellingen en fouten niet uitblijven en zal de eene lo ven wat de andere afkeurt. Ik hoop, dat U echter overtuigd zult zjjn van mijn goede bedoelingen. Met de bede dat het Gode moge be hagen Nederland bij den vrede te bewa-- ren en ons aller arbeid voor Goes met Zijn onmisbaren zegen te willen bedau wen, aanvaard ik bjj deze mijn ambt. Na de Raadsvergadering maakte de Burgemeester kennis met de Raadsle den en de hoofden van dienst. Daarna werd er receptie gehouden in de trouwzaal, waarvan door vele verte genwoordigers van organisaties en par ticulieren gebruik werd gemaakt. In de slagerjj van den heer Meeuwse aan den Veersche Singel is een der nieuw ste apparaten op het gebied van koelin stallaties geplaatst. Door de fa. Electro- stroom is hier een prachtige „Sigma" Koelinstallatie geleverd, welke niet al leen het interieur van de slagerjj ten goede komt, maar die door de automati sche voorziening het versche vleesch, de fijne vleeschwaren en worstsoorten in de beste conditie houdt, wat ongetwijfeld voor een goede slagerjj een eerste ver- eischte is. Door de plaatsing in zijn zaak van deze moderne koelinrichting toont de heer Meeuwse met zjjn tijd mee te gaan ten gerieve van zijn clientele. Men zie verder de advertentie van slagerij Meeuwse in dit nummer. Muziek frt de stad. Gistermorgen tegen half negen trok Crescendo', vergezeld van verschillende belangstellenden door een deel der stad en verder naar Veere. Toen men na een drie kwartier verpoozen weer wilde ver trekken, liet Veere het korps niet gaan voordat een wandeling met muziek door een groot deel der gemeente was ge maakt. Te ongeveer half 1 was men te Middelburg terug. Gisteravond was 't de signaalafdeeling van Achilles, die de turnsters en tur ners, die hadden deelgenomen aan de aportfeesten te Goes aan het station afhaalde en hen voorging door een deel der stad naar het repetitielokaaL Hedennacht is door vele inwoners van Walchereen zwaar motorgeronk ge hoord. Naar wjj vernamen kwam het geronk van boven zee. Brand In een auto. kweekerij op den Nieuwlandschen weg reed, brand. De automobilist wist het vuur met eigen middelen te blusschen. LANDBOUW-ONTWIKKELINGSDAG. Onder verwijzing naar de advertentie in dit blad wekken wij belangstellenden gaarne op tot een bezoek aan den elfden Zeeuwschen Ontwikkelingsdag op mor gen in de groote zaal van den heer J. C. Krijger, Beestenmarkt. Deze Ontwikke lingsdag gaat uit van de afd. Zeeland van den Boerinnenbond, de Vereeniging van Oudleerlingen (B.V.G. en R.L.W.S.) en de Z. L. M. De 10 vorige ontwikkelingsdagen mochten zich alle in een zeer druk be zoek verbeugen. Ook het programma van dezen Ontwikkelingsdag is zeer be langrijk. Behalve de heer Mr P. Diele- man, die de leiding heeft, zullen in de morgenvergadering spreken de heeren F. de Groene te Wilhelminadorp over „Het bewaren van consumptie-aardappelen in kuilen of hutten" en Ir C. W. C. van Beekom te Middelharnis over „Moeilijk heden bij onze uienbewaring en hoe daaraan tegemoet te komen". Een paar onderwerpen dus, die de belangstelling - van iederen Zeeuwschen boer, vooral van de jongeren onder hen moeten heb ben. In de middagvergadering worden de vrouwen in grooten getale verwacht. Yerseke. Huiszoeking. De gemeente politie, de marechaussee en militairen deden heden bjj een tweetal ingezetenen die verdacht worden van. extremistische neigingen, huiszoeking, die groote be langstelling van de zjjde van het publiek trok. Steun aan oesterkwee kers. Naar wij van een lid der Twee de Kamer vernamen, zal hoogstwaar schijnlijk in het laatst dezer week de minister bekend maken hoeveel steun de oesterkweekers zullen ontvangen voor het uitleggen van hun pannen. Ook de condities waarop die steun zal wor den gegeven. Rilland-Bath. Dinsdagmiddag kreeg tijdens een voetbalwedstrijd een militair een zoodanige trap in de maagstreek, dat overbrenging naar het Gasthuis te Middelburg noodig bleek. Postduiven. Yerseke. Wedvlucht der Postduiven- vereen. de Stormvogels, van Den Bosch. Afstand 86 km. Los 8 uur. 1, 4, 8, M. W. van Haver, 2, 5, Jan Vette, 3 M. Pekaar, 6 D. v. Boven, 7. M. Bom. Eerste duif 8.58 uur. Waarde. Wedvlucht van Zutphen door de P. V. „De Scheldevlieger" alhier. 1, 2, M. Blaauwkamer, 3, W. Krjjn- sen, 4, 8, 12, 13, P. Sonke, 5, 11, 17, A. Kole, 6, 7, 9, 14, 15 M. Krijnsen, 10, Chr. Louisse, 16, K. G. Louisse. Bruinisse. Ernstig ongeluk. Donderdagmiddag werd alhier op de Prov. Straatweg bjj den Kruisweg dhr Joh. Schraver door een auto aangereden en tegen den grond geworpen. Met ver wondingen aan het hoofd en een her senschudding is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Noordgouwe overgebracht Het ongeluk was vermoedeljjk te wij ten aan den rook van de stoomtram, die over den weg sloeg. Wissenkerke. Wegens de werkzaam heden in het vrjje bedrijf ia de steun regeling met ingang van 1 Mei stopge zet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wierden, J. Hovius te Ouddorp. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Rijnsburg, J. C. Maris te Sneek. WASHINGTON. De gezant van Joego slavië Fotitsj heeft een onderhoud gehad met Sumner Welles. Na afloop verklaarde hij, dat het on derhoud zich had bepaald tot een ge- dachtenwisseling over de besprekingen, welke de Amerikaansche ambassadeur te Rome gevoerd heeft met Mussolini. Evenwel wordt uit officiëele bron ver nomen, dat het departement van buiten landsche zaken de officiëele verklaring heeft ontvangen van Italië, dat er voor- loopig geen wijziging zal worden ge bracht in den status-quo betreffende de Middellandsche Zee. VOLGENS EEN DUITSCHE TELLING. BERLIJN. Het Duitsche Nieuwsbu reau deelt mede, dat volgens een parti culiere berekening van een der Duitsche bladen de Britsche vloot bij de actie in Noorwegen 136 schepen heeft verloren. BEURSBERIC Slotkoersen van de Effectenbeurs, ons| door Van Heel Go vorig H. V. A. N. I. Handelsbank Philips Unilever A. K. U. Amst. Ruhber Kon. Olie Kon. Boot Scheepv. Unie Deli Mjj. 3 pet. Ned. '37 3/3Va pet. Ned. '38 4 pet. Ned. '40 H U. S. Steel Anaconda Beth. Ste^l North Am. Cy. N. Am. Aviation Cont. Oil Shell Kennecott Radio Corp. Americ. Enka Car Foundry Tidewater Midpetco Rep. Steel Am. Waterworks Gen. Motors De markt was oc onder invloed landsch nieuws, vo| gingsmarkt was De hoofdaandeelenl laagte-records. Hel H.V.A. van 20 pct.,| viel, had geen invlol In het algemeen wJ van Maatschappijen Engeland te makq de markt. Wisselkoel Amsterdam, Berljjn 75.25—75.7E Londen 6.556.57. Parijs 3.723.74. Brussel 31.6031.6J New-York 1.881.£ Adverteeren doet Adverteert, waar kJ Hamer steeds op 't z] Adverteert, het heil „Smeedt het ijzer a| Zegt het spreekwooij Als ge in Uw lijfbj Gaan Uw zaken va Maak een pakkenda En dan, hamer het| In dit blad Uw ad Geeft vast voorspoJ Hierbij ook getel werden beschadigq vliegtuigen boven geschoten. HET DUTTSCH1 BERLIJN. Het Duitsche leger dee Nadat de laatstel gebied van Andalsl en de stad van diei in Duitsche handen! cificatie snelle vore] In het Westen het Noorsche leger I slechts op enkele p{ sche patrouilles opl de af deelingen, diet algemeenen toestanj In het terrein vijandelijke afdeel Duitsche stellingen! In het SkagerrakJ onderzeeërs vemielj VON PAPEN BElj STAMBOEL. De. deur in Turkije, vl gen hier aangekoirl doorreizen naar b1 PARIJS. VanmoJ geweest in het gel] rijk. Het luchtdoel kihg. Er deden z| voor. PRANSCE OGHÏÏ PARIJS. Het lef) ochtend luidt: Eer] tillerie in het eerst! EEN CHINEES t SIu HANKOU. In he j vincie Honan ten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2