Land- en Tuinbouw Een les te leeren. Radioprogramma Openbare Verkopingen en Verpachtingen De heer Geldof vroeg, wat onder de kom van het dorp verstaan wordl. Hoort hier b.v. ook de Beatrixlaan en Molen weg by? De voorzitter antwoordt, dat Ged. Sta ten vastgesteld hebben hoever de kom reikt, 't Laatste deel van art. 1 wil eeni- ge speling geven. De Beatrixlaan hoort niet by de kom. Het voorstel van den heer Moens, te lezen: in of by de kom, werd door B. en W. overgenomen, waarna de instructie z.h.st. werd goedgekeurd, evenals die voor de ambtenaren ter secretarie. Ook de verordening op het openbaar lager onderwy's werd z.h.st. goedgekeurd, na dat B. en W. art. 45 zoodanig hadden ge- wyzigd, dat de tegenwoordige onderwij zeres op schrifteiyk verzoek tydeiyk ont heffing kan verkrygen van de verplich ting in de kom der gemeente te wonen. De wy'ziging van art. 18 van het amb tenarenreglement en het voorstel tot in trekking van het raadsbesluit van 19 Maart 1940 tot verhuring van gemeen tegrond aan A. Dingemanse, doch hem f 2 per jaar te laten betalen wegens recht van overgang, werden eveneens z. h.st. aangenomen. Het voorstel, premies beschikbaar te stellen voor de verbetering van arbei derswoningen, werd door dhr de Kroo toegejuicht, ofschoon hy er niet veel resultaat van verwacht. Dhr Moens vond deze methode ge- vaariyk en wilde aandringen op het in behooriyken staat brengen van particu liere woningen, doch op eigen kosten. Ook de burgemeester had geen hooge verwachtingen van dezen maatregel, doch er zyn ook andere mogeiykheden, b.v. de subsidieregeling onder hypothe cair verband en de ryksregeling der krot opruiming, die toegepast kunnen worden als dit voorstel niet veel uitwerkt. Moch ten de financieele gevolgen, die niet ge heel te overzien zyn, wèl belangryk wor den, dan biykt dat er nood te lenigen is en kunnen zoo onhygiënische toestanden en bouw van overheidswoningen voorko men worden. Van hoogerhand wordt ook op dezen maatregel aangedrongen. Nadat de heer de Kroo had opgemerkt, dat men wel verplicht is zelf voor zyn eigendom te zorgen, doch beconcurreerd wordt met overheidsgelden, werd het voorstel z.h.s. aangenomen. De vastselling van de vergoeding van de schoonhoudster der nieuwe openbare school werd op f 100 per jaar bepaald. Inzake de subsidie van f 20 per jaar en per leerling aan de Chr. lagere land bouwschool te Middelburg vroeg dhr Lo- rier, hoeveel leerlingen uit Koudekerke er zyn, of het niet beter was de subsidie niet te verleenen voor 30 jaar, maar tot wederopzeggens toe en het bestuur jaar lijks de exploitatierekening te laten over leggen. Overigens juicht spr. het toe, dat het gevraagde maximumbedrag wordt toegestaan. Ook de heer Kammeraad wil de subsi die verleenen tot nadere opzegging. Het aantal leerlingen uit deze gemeen te is volgens den voorzitter niet bekend. Het jaariyksch inzenden van de exploita tierekening zal als voorwaarde gesteld worden. Wat de termijn van 30 jaar be treft, gaat het hier om leerlingen, die, anders dan by het duurdere middelbaar onderwas, in de gertieente biyven. Het is billijk dat we de school dus in alle op zichten tegemoet komen. Dhr Moens noemde de stichting een groote zorg voor het bestuur der school, ook de a.s. bouw van een nieuwe school. Dus is het gewenscht, dat het bestuur eenige zekerheid omtrent de subsidies heeft. Daar het van groote beteekenis is voor onze gemeente en ons eiland, dat de jeugd op landbouwgebied weten- schappeiyk onderlegd wordt, wilde dhr Lorier niet den schijn op zich laden, een schriele houding aan te nemen, doch vond het toch beter zich niet voor zoo'n lange periode te binden. Wat is er op tegen, als de exploitatie niet sluit, de subsidie desnoods te verhoogen. Evenals dhr de Buck vond de voorzit ter 30 jaar royaler. Het voorstel van de heeren Lorier en Kammeraad de subsidie slechts tot we deropzegging toe te verleenen, werd met 2 st. voor verworpen, zoodat het oor- spronkeiyke voorstel was aangenomen. De rekening 1939 van het Burg. Arm bestuur, de wijziging der gemeente-be- grooting voor 1939 en het voorstel f 10.000 kasgeld op te nemen ten be hoeve van de voorschotten voor de kost winnersvergoedingen werden z.h.st. goedgekeurd. By de rondvraag antwoordde de voor zitter den heer Kammeraad omtrent de huisnummers der nieuwe huizen in den Lageweg en het effenen van het pad er voor, dat B. en W. dit zullen onder zoeken en bespreken. In de vacatures by de brandweer door de mobilisatie ontstaan, waarnaar de heer De Kroo informeerde, is voorzien door geoefend reserve-personeel. Hierna ging men in geheime verga dering. Afscheid gemeente-secretaris. Na heropening was er groote belang stelling voor het afscheid van den ge meente-secretaris, den heer P. J. Ter- woert. Aanwezig waren o.a. de burge meesters van Serooskerke, O.- en W.- Souburg en Westkapelle (van den bur gemeester van Arnemuiden was bericht van verhindering ingekomen), de ge meente-secretarissen van Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder en Souburg, de plaatseiyke commandant, de beide predikanten, de hoofden der bijz. en openbare scholen, het personeel der secretarie, eenige oud-raadsleden en vele andere notabelen. De burgemeester heet te allen welkom en richtte zich tot den secretaris, om hem er aan te herinne ren, dat deze op 1 Jan. 1009 zyn ambt aanvaardde, toen Koudekerke veel klei ner was dan nu en nog enkel een lande- l«k karakter droeg. Dus was ook het werk eenvoudig. De uitbreiding en de wijziging van den aard van het werk, de oorlogsjaren 19141918, de vele nieuwe wetten, de voorzieningen op so ciaal gebied gedurende de crisis en deze mobilisatie stelden hooge eischen. Daarby komt de groote uitbreiding, die de gemeente zelf heeft ondergaan. Wat dit alles op administratief gebied mee bracht, kan alleen het archief bewy'zen. Ik kan mij best voorstellen, zeide spr., dat wanneer ge by de aanvaarding van uw ambt dit alles had kunnen bevroeden, ge slechts met groote schuchterheid het secretariaat der gemeente zoudt hebben geambieerd. Ge moet speciale liefde voor uw werk gehad hebben om uw taak tot den laat- sten dag goed te volbrengen. Behoudend van aard is uw aanpassing slechts te verklaren uit plichtsgetrouwheid en groot verantwoordelijkheidsgevoel. In moeiiyke omstandigheden is duide- ïyk gebleken, dat ge enkel het gemeente belang in 'toog hebt gehouden en een stipt eeriyk ambtenaar waart. In de 5 jaren, waarin spr. met den secretaris samenwerkte, is het nooit tot conflicten gekomen, al zouden verschil lende scholing en verschil in leeftyd er aanleiding toe kunnen geven. Leek myn optreden in den aanvang soms wat radicaal, ik meende in 't be lang der gemeente niet anders te mogen handelen en had allerminst de bedoeling u daarmede onaangenaam te zyn. Spr. is gedurende de kantooruren geen „gezellige" chef geweest, doch achtte zich verplicht de kantooruren zoo gezel lig mogeiyk te maken. Maar spr. heeft den secretaris steeds tegenover ieder ge roemd om zyn stipte eerlykheid en trouw en zegde hem hiervoor ook in het open baar dank. Aan het personeel, ging spr. verder, steldet gy hooge eischen, waardoor het werk op de secretarie altyd op een zeer behooriyk peil heeft gestaan. Ge waart een voorvechter van stipte naleving der wetten. Was er echter een oplossing te vinden, dan kwam alles vlot voor elkaar. Voor alles onzen dank. Namens den Raad bood spr. den heer Terwoert nu een schilderij aan van den kunstschilder A. van Dijk, als een bly- vend teeken van waardeering der ge meenschap voor de langdurige en ge waardeerde diensten in haar belang ver richt. Zy het u gegeven, besloot Spr., ge durende een lange reeks van jaren in goede gezondheid van uw welverdiende rust te genieten. Als oudste raadslid sloot weth. Con tant zich bij deze woorden aan en herinnerde er aan dat hy voor 31 jaar aan de benoeming medewerkte. Spr. is de eenige, die nog in functie is en dus den vollen ambtstyd van den secretaris heeft meegeleefd. Het is Spr. een be hoefte te betuigen, dat het optreden van den secretaris zich steeds gekenmerkt heeft door het gemeentebelang boven alles te stellen en door onkreukbare eer lykheid. Ook weth. A. J. Stoppels richtte zich met woorden van dank tot den scheidenden secretaris. Merkbaar aangedaan nam nu de heer Terwoert het woord. Spr. sprak als volgt Was het op 1 Januari 1940 31 jaren ge leden, dat ik werd benoemd tot secreta ris dezer gemeente, heden zal het de laatste dag zijn, dat ik deze functie en het ambt van ambtenaar van den Bur gerlijken Stand bekleed. Dit stemt mij tot weemoed maar ook tot dankbaarheid. Tot weemoed, omdat mijn leeftijd mij heeft genoopt tot ont slag-aanvrage en omdat ik daarmee twee betrekkingen vaarwel zeg, die mij lief waren; tot dankbaarheid, omdat het mij gegeven is, beide betrekkingen te beklee- den tot mijn 65e jaar, den pensioenge rechtigden leeftijd. Van hen, die mij destijds benoemden, is naast u, wethouder Contant, nog de oud-wethouder Kraamer in leven. Na onder burgemeester Gerlach van St. Joos- land tot secretaris te zijn benoemd, mocht ik achtereenvolgens mijn ambt waarne men onder de burgemeesters Jhr van Panhuijs, Baron v. d. Borch tot Ver- wolde, dhr A. Bakker en u, burgemees ter. Tot volontair werd ik toegelaten door den burgemeester W. H. de Bruijn van Meliskerke. Met groote waardeering denk ik aan hen terug. Aan hen allen nog mijn hartelijken dank voor de aangename samenwerking en vriendschap, die ik van hen in zoo ruime mate mocht ondervinden; ik kan niet nalaten, mijn groote waardeering te betuigen aan de ambtenaren ter secre tarie die mijn taak zoozeer hebben ver licht, zoowel aan de tegenwoordige, als aan hen, die reeds eerder hier werkzaam waren. Ook wensch ik hierbij te gedenken mijn beide leermeesters, de beer Hart man, destijds Griffier van de Staten van Zeeland, en mijn vader, die mij in de gemeente-administratie hebben opgeleid; mijn goede vader was mij door zijn goed voorbeeld tot grooten steun. Ving ik mijn arbeid aan zonder hulp, de gemeente telde ruim 2700 zielen bij het aanvaarden van mijn ambt als secre taris, 1800 zielen bij mijn intrede als volontair ter secretarie - al spoedig bleek dit niet meer mogelijk te zijn en werd mij op mijn verzoek een ambtenaar toe gewezen; sindsdien is de gemeente ge groeid tot een zielental van ruim 4500 en het zou thans ook met één ambtenaar niet meer gaan, Toen de mobilisatie in Augustus j.l. werd aangekondigd, brak weer een moei iyke tijd aan, toen drie der ambtenaren in militairen dienst overgingen. Hoewel het toen druk dienstdoen was, liepen de werkzaamheden toch vrij vlot, dank zij vooral de groote hulp en steun, die ik van u, geachte burgemeester, heb onder vonden; ik mocht dan ook volop genie ten van uw groote wetskennis en van uw groote praktische kennis van de gem.- administratie. Ook u, heeren Wethouders en raads leden, mijn bijzondere erkentelijkheid voor de groote waardeering, die ik steeds van u voor mijn werk mocht ondervin den. En al mocht ik in mijn werk daarin al eens gefaald hebben (een mensch is nu eenmaal niet volmaakt), wees er niet temin van verzekerd, dat ik voor de ge meente steeds het beste heb gezocht en het belang van de gemeente steeds op den voorgrond heb gesteld. Zeer zal ik de aangename vergade ringen van uw college en die van B. en W. missen en zal het mij vreemd vallen, mijn werkkring vaarwel te zeggen. Toch hoop ik, zooveel mij mogelijk is, voortdurend kennis te nemen van de be sluiten, die hier zullen worden genomen. Aan u, geachte voorzitter, mijn groote erkentelijkheid voor de zeer waardeeren- de woorden, tot mij gesproken; moge Koudekerke nog vele jaren onder uw lei ding staan en de rijpe vruchten plukken van uw zoo omvangrijken arbeid. Ik beveel mij volgaarne in uw aller vriendschap aan. Mocht ik de gemeente op eenige wijze nog van dienst kunnen zijn, dan stel ik mij volgaarne ter beschikking. Na sluiting der officieele raadszitting nam jhr mr G. W. van der Feltz het woord namens het secretarie-perso neel, om den secretaris te danken voor wat Iuj voor hen geweest is en heeft verricht, ook buiten de ambteiyke sfeer. Spr. bood als blijvend aandenken een rooktafel aan. Namens burgemeesters en secretaris sen van plattelandsgemeenten op Wal cheren voerde Jhr De Casembroot het woord. Spr. noemde den heer Ter woert zeer gezien en dan is afscheid ne men minder plezierig. Door plichtsbe trachting en goede gezondheid sloeg hij geen vergadering over. De heer F. d e R ij k e dankte, spreken de voor de oud-raadsleden, voor allen raad, in- en toelichtingen in den dienst tijd verleend. Spr. hoopte dat ook de heer Terwoert eens zal hooren: Gij goede en getrouwe dienstknecht, ga in in de vreugde uws Heeren. Het hoofd der Geref. School, de heer J. Ruitenbeek, herinnerde aan de nauwe samenwerking van schoolbestu ren en gemeente, sinds de wet-De Visser en dankte voor de hartelijke verstand houding, ook bij het land- en tuinbouw- onderwijs ondervonden. Oud-wethouder J. Kramer dankte den heer Terwoert voor zijn vriendschap en voor alles wat hij van hem heeft ge leerd. Hierna bleef men nog eenigen tyd ge zellig bijeen. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Stavenisse. In de Maandag j.l. gehou den jaarvergadering van de afd. Stave nisse van de Z.L.M. was de opkomst der leden niet groot. Zelfs waren alle be stuursleden, met uitzondering van den voorzitter, absent. De rekening werd in ontvangsten vastgesteld op f 205.511/a en in uitgaven op f 191.37, goed slot alzoo f 14.14. In de vacature-Tazelaar werd gekozen dhr A. J. J. Tazelaar. Het ledental bedraagt thans 49. Dhr L. Wesdorp Az., alhier, is be noemd tot tijdelijk opzichter by den Provincialen Waterstaat in de provincie Zuid-Holland. ONGUNSTIGE STAND DER WINTERGEWASSEN. Het onderstaand bericht betreffende den stand der wintergewassen op 22 April j.l. is onder medewerking der Rijks- landbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspon denten der Directie van den Landbouw en door het K. N. M. I. In verband met het laat beëindigen van den oogst van aardappelen en sui kerbieten, waren by de intrede van de strenge vorstperiode omtrent het mid den van de maand December 1939 nog vele akkers ongeploegd. Als gevolg van het langdurig karakter van de vorst kon den eerst laat in het voorjaar van 1940 de achterstallige werkzaamheden wor den hervat. Gedurende den geheelen win ter en het grootste deel van de maand Maart was het vrywel uitgesloten op het land werkzaamheden te verrichten, zoo dat het klaarmaken van de akkers voor den inzaai der zomergewassen nog nau welijks is begonnen. Evenals in den vo- rigen winter heeft de vorst groote scha de aangericht aan vrijwel alle winterge wassen met uitzondering van de karwy. De intrede van de koude volgde op eeni ge regenrijke dagen, zoodat het gevrees de verschijnsel van het „opvriezen" op vele tarwe- en roggeakkers kon worden geconstateerd. Laaggelegen gronden on dervonden bovendien veel overlast van smeltwater na den dooi en van regens gedurende de maand Maart. Alles by el kaar genomen is de stand der winterge wassen dan ook niet veel beter dan in De voorzitter der Belgische Kamer heeft ten onzent een redevoering gehou den, die, zegt de „Standaard", de moeite der overdenking waard is. Vooral om de les, die hy meent, dat de volken moeten leeren uit bittere ervarin gen. Hy dacht dan aan 't geen na den oorlog moet geschieden. Stellig valt daar nog weinig van te zeggen, maar wy mo gen wel hopen, dat èn nu èn dan goed moge worden onderscheiden tusschen den goeden en den kwaden weg. Wat hebben wy gezien in de jongste twintig jaren, die den kryg van thans voorafgingen De heer Van Cauwelaert wees er op hoe men na den vorigen kryg de zieke maatschappy met zulke kunstmiddelen trachtte te genezen, die zelfs een gezond lichaam niet had kunnen verdragen. Geen enkel verkeerd experiment bleef ongedaan. Geen enkele vergissing werd vermeden. Men zag leening aan voor koopkracht, schuldvordering voor waarachtig bezit, opstapeling van crediet voor vermeerde ring van rykdom, herstelleveringen voor werkelyk herstel. Inflatie, devaluatie, deviezencontrole en vlottende munten zooveel van die middelen meer, die niet anders kon den bewerken dan verergering der kwaal. En die wanorde leidde naar dwang- orde. Men meene niet dat het alleen die eco nomische dwalingen waren, die het leed, dat de wereld opnieuw trof, veroorzaak ten. Maar werd niet terecht op velerlei dwaasheden gewezen, die als hoogste wysheld werden en nog worden aange kondigd Er valt een harde les te leeren. Moge zy worden verstaan. het eerste kwartaal van 1939, toen het oogstbericht zeer ongunstig luidde. Hoe wel de aanvankelyke ontwikkeling ook voor dit jaar dus zeer onbevredigend is, moet toch in aanmerking worden geno men, dat zoowel ten aanzien van het bouwland als van het grasland de toe stand zich in betrekkelyk korten tyd in zeer gunstigen zin kan wyzigen. Er zy in dit verband op gewezen, dat ook in 1939 ten slotte over het algemeen ruime oogsten van goede qualiteit zyn gebor gen. In het noorden des lands is omstreeks 90 pet. van de oppervlakte, met winter tarwe bezet, omgeploegd. Van de per- ceelen, die zyn blyven staan, is de stand hol en deze vertoonde in den laatsten tyd ook weinig neiging tot vooruitgang. In het midden des lands is het uitgevroren percentage lager, terwyi in Zuid- Holland en Zeeland de win tertarwe over het alge meen nog al goed door den winter is heengeko- men. In de laatstgenoem de provincie komt directe vorstschade betrekkelyk weinig voor. De stand van de tarwe is gemiddeld matig. De wintergerst heeft nog meer gele den van de vorst en van wateroverlast dan de tarwe. De stand van de weinige overgebleven perceelen is dan ook matig tot vry slecht. Hetzelfde kan gezegd worden met betrekking tot het koolzaad, waarvan de stand dooreengenomen vry matig is. Uitgesproken gunstig luiden evenwel de berichten omtrent de ontwik keling van de karwy, die zoowel in het noorden als in het zuidwesten van het land een fleurig aanzien heeft. In het noorden des lands is zeer veel klaver door de vorst vernietigd, vooral roode. In het zuiden en midden des lands heeft de klaver den winter wel doorstaan, doch verkeert over het algemeen in een weinig gunstigen toestand. De stand is dooreengenomen matig. De stand van het grasland is voor den tijd van het jaar zeer achterlyk. In ver band met het opraken van het winter- voer is in de laatste dagen toch reeds vry veel melkvee naar de weiden gegaan, hoewel de voedseltoestand op de gras- perceelen nog vry onbevredigend is. Vry veel nieuwe weiden zyn uitgewinterd, doch daarentegen vertoonen de oude wei den een goede zode, die slechts op gun stig weer wacht om snel tot ontwikke ling te komen. Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven cyfers, onder inacht neming der beteelde oppervlakte, het cy- fer af voor het geheele land, dan ver- krygt men het volgende resultaat, waar bij de tusschen haakjes geplaatste cy fers aangeven het gemiddelde van de standcyfers in April van de laatste 10 jaren. 54 (70) 59 (69) 47 (67) 49 (63) 76 (68) 53 (67) roode en witte klaver 53 (64) 61 Doo:r de correspondenten wordt de stand opgegeven in cyfers, waarby 100 uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vry goed, 50 matig, 40 vry slecht, 30 slecht, en 10 mislukt. Donderdag 2 Mei 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.30 Morgew. 9.30 Gram. 10.15 Hoog mis. 11.30 Gram. 12.15 KRO-orkest. 12.45 Ber. ANP., gram. 1,15 KRO-ork, 2.00 Reportage. 3.30 Gram. 4.00 Scho lierenkoren met piano en gram. 4.45 Hollandsch Kamermuz.-ens. en gram. 5.556.55 Gram. 7.00 De Gooilanders, „Molto Cantabile" en gram. 8.00 Ber. ANP., intern, overzicht en herh. SOS- ber. 8.25 Verv. conc. 9.00 Reportage. 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP., act. half uur. 10.30 Toonkunstkoor en het Utr. Sted. orkest (opn.). 11.05 Gram. Ca. 11.50—12.00 Schriftl. HILVERSUM H. 301.5 M. AVRO- Uitzending. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 9.00 Mor- genwyding. 10.00 Omroeporkest en so liste. Ca. 11.00 Declam. 12.00 Gram. 12.45 Ber. ANP., gram, 1.00 Renova- septet. 1.40 „In en om de desa", cause rie. 2.00 Het „Quatuor de Liège" en solist. 2.35 Reportage. 2.55 AVRO-Mu- sette-ens. en solisten (opn.). 4.00 Voor zieken en thuisz. 4.30 Gram. 4.45 „De Sneeuwkoningin", kinderoperette. 5.30 Gelukw. 5.35 AVRO-Amusementsork. en soliste. 6.30 Sportpr. 7.00 Gem. koor en mandoline-ens. „De Speellieden". 7.25 Causerie „Vacantiespreiding". 7.30 Causerie over de provincie Gelderland (met report.). 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 Gram. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Con certgebouworkest, Toonkunstkoor Am sterdam, koor van de Koninklyke Ora- toriumvereen. en solisten. 10.35 AVRO- Musette-ens. en soliste. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Gram. 11.20—12.00 AVRO-ork. Vry dag 3 Mei 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. Alg. progr. verz. door de NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Schriftl., medit. 8,20 Gram. (9.309.45 Gelukw.) 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. (Om 12.30 Ber. ANP). 12.45 Toespraak. 1.00 Melodia en gram. 2.30 Chr. lect. 3.00 Haarl. trio en gram. 4.00 Gram. 4.45 All. Round Sextet en gram. 6.256.55 Tuin- bouwpd. 7.00 Letterk. halfuur. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP, intern, overz. en herh. SOS-ber. 8.25 Orgelconcert. 9.00 Causerie „Wat zal de Meimaand ons brengen?" 9.30 Arnh. orkestver. 10.00 Ber. ANP, act. halfuur. 10.30 Arnh. Or kestver. en solist. 11.15 Gram. Ca. 11.50 12.00 Schriftl. HILVERSUM H. 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPROa 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Orgel 8.45 Gram. 9.30 Keukenpr. 10.00 Morgenw. 10.20 Cy clus „De grondslagen van het democra tisch socialisme" (opn.) 10.40 Orgel en zang. 11.10 Declam. 11.30 Gram. 12.00 De Palladians. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.00 AVRO-Amusementsorkest. 2.00 Voor de huisvr. 2.10 Disco-causerie. 3.00 Cyclus „Vrouwenberoepen in Neder land". 3.30 AVRO-orkest. 4.00 Gram. met toel. 4.30 Piano. 5.00 Voor de kin deren. 5.30 Vara-orkest. 6.30 Causerie over beeldhouwen. 6.50 Fries kinderkoor (opn.) 7.00 Cyclus „Het beginsel der S. D.A.P.". 7.18 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Jeugdhalfuur. 8.00 Piano. 8.30 Herd, van Marnix van St. Aldegonde. 9.00 Radio tooneel. 9.25 De Ramblers. 10.00 Sau- serie „Schuldig of onschuldig?" 10.00 Rosianorkest. 10.40 Avondw. 11.00 Ber. ANP. 11.10 en 11.40—12.00 Gram. Mei. 1 Middelburg, Winkelhuis, Hoefer. 3 Rilland-Bath, Stationskoffiehuis, enz., v. Dyke. 3 Schore, Boomgaard, Woonhuis enz., Jonkers. 7 Goes, Hofsteedje, Woonhuizen, v. Dissel. 7 Goes, Huizen enz., Van Dissel. 8 Wolfaartsdyk, Woonhuis en schuur, v. Dissel. 8 Goes, Vendutie, de Kok. 8 Biggekerke, Hofstede, Loeff. 8 Kapelle, Huis, Kram. 8 Souburg, Woonhuis, Hoefer. 9 Middelburg, Bouwterrein, Batten. 9 Middelburg, Wei- en Bouwl., Hoe fer. 9 Ellewoutsdyk, Woonhuis en inboe del, v. Dissel. 10 Hansweert, Woonhuis, v. Dissel. 10 Westkapelle, Bouwland, v.d. Harst. 11 Westkapelle, Bouwl., v. d. Harst. 14 Goes, Woonhuis, Jonkers. 15 's Gravenpolder, Huis, Inboedel, Oele. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 757. Licht op voor fietsers: Donderdag 7 u. 52 min. Vrydag 7 u. 54 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6