Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Radioprogramma Dg tweede hypotheekregeling voor den bouw van arbeiderswoningen. De kleedingindustrie in Duitschland Onze zeelieden, In gevaar en een zaamheid, zijn dankbaar voor het werk van het A.P C. Comité. Onlahgs z^jn door den heer B o m m e r aan de ministers van Binnenlandsche Za ken en van Financiën vragen gesteld, omtrent een gedane mededeeling, vol gens welke de bestaande regeling betref fende het beschikbaar stellen van voor schotten onder verband van tweede hy potheek voor den bouw van arbeiders woningen door particulieren o.a. aldus zou worden gewijzigd, dat het thans gel dende percentage, dat de gemeenten in een eventueel verlies hebben by te dra gen, aanmerkelijk zou worden vermin derd. De heeren van Boeyen en De Geer heb ben hierop thans geantwoord: Volgens de oude regeling droegen rijk en gemeente in een eventueel verlies in verband met deze voorschotverleening ieder voor de helft bijten einde het gel delijk risico voor de gemeenten te beper ken, is thans bepaald, dat een dergelijk verlies door het rijk en de gemeente zal worden gedragen in de verhouding van 3 tot 1. Als „verlies" worden aangemerkt: le het niet op den hypotheekgever verhaalde restant der hoofdsom2e door den hypotheekgever verschuldigde, doch niet aan de gemeente voldane, renten, tot een maximum van een jaar rente over het schuldrestant der hoofdsom: 3e de kosten van door het gemeentebestuur genomen maatregelen tot beperking van het verlies, voor zoover die maatregelen, hetzij by het voorafgaand overleg, hetzij zonder dat overleg alsnog zijn goedge keurd; Onvoldane gemeentelijke retributies, alsmede onvoldane erfpachtcanons wor den by de berekening van het verlies niet in aanmerking genomen, voor zoo ver zij verschuldigd zijn gedurende het tijdvak, aanvangende zes maanden na den dag, waarop de hypotheekgever voor de eerste maal in eenig opzicht in ge breke is gebleven, behoudens verlenging van dien termijn, indien daarvoor, naar het oordeel van den minister van bin nenlandsche zaken termen zijn. De ministers zijn van oordeel, dat overeenkomstige toepassing op woning wetvoorschotten niet gewenscht is, om dat tusschen beide figuren van over heidssteun geen analogie bestaat. glooiing is zwaar gehavend. Er dreigt geen direct gevaar, maar toch is geleide lijke vernieuwing noodig. Ook de kanten van de leidingen hebben veel geleden en vragen voorziening. Hetzelfde geldt van de wegen. De stormschade aan de steenglooiing is her steld. Het is gebleken, dat de boven- glooiing niet volgens bestek en teeke- ning is opgeleverd. Het electrisch gemaal kon eenigen tijd door te hoogen waterstand in het ka naal niet werken. Begrooting 19401941. Hierna rapporteert de heer Joh. Pi laar namens de commissie van onder zoek over de begrooting 19401941. De begrooting geeft slechts tot en kele opmerkingen aanleiding. Onderhoud steenglooiing is f 2000 hooger geraamd ter herstelling van stormschade. Aanleg steenglooiing is voor f 9600 (vorig jaar „memorie") uit getrokken voor het aanbrengen van plm. 1477 M2 glooiing van zetbasalt ter ver vanging van Vilvoordsche glooiingen aan den Schoorschen zeedijk en onder de gemeente Wemeldinge. Voor waterleidingen, heulen, duikers en sluizen is f 3840 meer uitgetrokken. Voor aanleg, verbetering en onderhoud van wegen en voetpaden is f 6120 meer aangevraagd. Jn het totale bedrag ad f 32.550 is begrepen een bedrag van f 15.630 voor het teren van 33 K.M. hoofdwegen en 8 K.M. nieuwe wegen. Voor exploitatie stoomgemaal is f1350 en voor het electrisch gemaal f 1170 meer uitgetrokken. De post diverse uitgaven is met f 2908,22 verhoogd als gevolg van het opnemen van het Biezelingsche haven tje en een gedeelte van den Willem Annapolder bij het waterschap. Het goed slot van het vorig dienst jaar is geraamd op f 48.000. Dit geeft moed voor een ruimere kaspositie dan over het dienstjaar 193839, waarvan het goed slot slechts bedroeg f 525,82. De commissie stelt voor de begrooting in ontvang en uitgaaf vast te stellen op f212021,57 met een post onvoorzien groot f 30728,40. Dhr P. Oele vraagt, waarom basalt en niet petit graniet wordt gebruikt. Het laatste is goedkooper en ook goed. De heer Dingemanse antwoordt, dat basalt zeer goed bevalt en een lan gen levensduur heeft. Of petit graniet dat ook heeft moet nog blijken. Het prijsverschil is niet groot. Dhr P. Oele informeert nog naar den post uitbetaling aan den Willem Annapolder. Geantwoord wordt, dat deze samen voeging bij het opmaken der begrooting nog geen feit was. Dhr Oele vraagt, waarom vorig jaar geen steenslag, maar gebroken grint is aangeschaft. De voorzitter antwoordt, dat deze grint heel goed is gebleken en niet van de wegen wordt afgeschopt. Dhr Oele drukt zijn spijt uit, dat het Bestuur terugkeert naar de grint wegen. De begrooting wordt goedgekeurd. Het dijkgeschot voor gebouwd en on gebouwd blijft ongewijzigd (f 15,voor schotbare gronden en f 11,voor vro nen, enz.). Het salaris van den machinist Meeuw- se te Kattendijke wordt van f 2300 op f 2400 gebracht en de adjunct-opzichter G. Beenhakker wordt bevorderd tot op zichter. Nu worden drie aanbevelingen opge maakt ter voorziening in de periodieke aftreding van drie gezworenen. Deze aanbevelingen luiden: 1. Mach. in 't Anker, 2. H. Glerum, 3. C. de Vrieze. 1. A. Lindenbergh Pz., 2. Joh. de Groene, 3. P. A. Lindenbergh. 1. M. Nieuwenhuyse, 2. J. J. Mol, 3. G. A. v. d. Meulen. Nu volgt benoeming van een machi nist en van een ambtenaar-werkman. Dhr H. P. Ganseman vestigt er de aandacht op, dat no. 1 van de voor dracht voor ambtenaar-werkman, de heer M. Goedheer zijn goederen te Ka- pelle heeft verkocht en van zijn pacht is ontslagen en reeds in de woning van den polder te Hansweert woont. De voorzitter antwoordt, dat de wo ning aan hem is verhuurd, omdat ze leeg stond. Overigens moet de benoe ming door de ingelanden geschieden, wat hem ook is meegedeeld. Tot machinist voor het gemaal „De Moer" wordt benoemd dhr A. Snoep met 76 van de 85 stemmen en tot amb tenaar-werkman in het 7e kwartier de heer M. Goedheer met 70 van de 84 st. Besloten wordt tot verkoop van 0.03.10 H.A. grond voor f 100 aan D. Nijssen te Yerseke en van 0.04.00 H.A. grond voor f 2750 per H.A. aan S. Wartena te Kat tendijke. Het bestuur vraagt machtiging om een rechtsvordering in te stellen wegens door een schip van den heer Linden bergh aangerichte schade aan de beton- glooiing. De assurantie-mij. meent, dat hier force majeur in 't spel is en het Be stuur is van een andere meening. Het gaat hier om ongeveer f 1500. Dhr Lindenbergh is het met de mee ning van de assurantie-mij. niet eens en zegt het Bestuur alle mogelijke mede werking toe. De gevraagde machtiging wordt ver leend. Aan het Bestuur wordt ook machti ging verleend tot verkoop van overhoe- ken in de Yerseke-Moer. Voorkomende zaken. Een verzoek van den heer Eversdijk om pachtvermindering wordt afgewe zen. De ambtenaren-werklieden vragen we gens de stijging der kosten van levens onderhoud een salarisverhooging. Hun salaris bedraagt thans f800. Op voorstel van het Bestuur wordt besloten een tijdelijke verhooging van 10 pet. toe te kennen ingaande 1 Mei 1940. Dhr Buisrogge gaat er niet mee accoord, dat een verzoek tot verbete ring van een dreef werd afgewezen. De toestand is er onhoudbaar. Er is in den herfst geen doorkomen aan. De produc ten kunnen niet vervoerd worden. Ook een dreef van de ambachtsvrouw is ver hard. De voorzitter antwoordt, dat men een fout niet moet herhalen. Een dreef over particulier terrein mag niet ver hard worden. Dhr Buisrogge verklaart toestem ming te willen verleenen aan anderen om hiervan gebruik te mogen maken. Dhr Joh. Pilaar merkt op, dat er in zulk een geval een zakelijk recht ge vestigd moet worden. Dhr M. in 't Anker wijst op de consekwenties van dit geval. Goedgevonden wordt, dat de heer Buisrogge nog eens een verzoek zal in dienen. Hierna sluiting. ZUID-BEVELAND. Wemeldinge. Het gisteren op de Oos- ter-Schelde opgevischte lijk is door de familie herkend, als te zijn van F. de Roeck, oud 50 jaar, schipper op het in den storm van 19 November 1939 ver gane Belgische sleepschip „Philogone", gedomicilieerd te Steendorp (B.). Maan dag a.s. zal, wanneer alle formaliteiten vervuld zijn, het lijk door de familie de Roeck naar Steendorp (B.) worden ver voerd. Hansweert. Donderdagavond werd in de Openbare Lagere School een ouder avond gehouden. Den ouders werd tus schen het bezichtigen van de werkstuk ken der leerlingen een kopje thee aan geboden. De oudercommissie had voor elke klas 3 prijzen beschikbaar gesteld voor het beste werk. Deze prijzen wer den als volgt toegekend: le klas: le prys Annie van Wattum, 2e pr. Lenie Potter, 3e pr. Jaantje Po- ley. 2e klas: le pr. Carolientje Rykhals, 2e pr. Betty Looy; 3e pr. Nelly Ruys- saard. 3e klas: le pr. Marie Janssen, 2e pr. Johs. Eyke, 3e pr. Adriaan van Boven. 4e klas: le pr. Piet Heynsdijk, 2e pr. Gretha Taillie, 3e pr. Derkje de Visser. 5e klas: le pr. Ymke v. d. Molen, 2e pr. Mies Schipper, 3e pr. Baukje Smith. 6e klasle pr. Adri Weststrate, 2e pr. Jan Weststrate, 3e pr. Adri Wjjnands. 7e klas: le pr. P. Jansen, 2e pr. S. de Rjjder, 3e pr, C. Barbier. DE HONDERD PUNTEN ZIJN VAAK al GEBRUIKT. De kleedingindustrie in ruimen zin genomen, gaat, zooals bekend, in Duitschland op een puntenstelsel. Met het aantal punten op de kaarten ver meld, dient tot November van dit jaar te worden toegekomen. In den beginne en tot voor korten tyd, zoo schrijft de „Msb.", hield het grootste deel van het koopende publiek nauwkeurig en angstvallig rekening met het aantal punten. Er werd gerekend en gerekend, wat menige vrouw een be klemmend oogenblik bezorgde en er werd inderdaad zuinig met de punten- kaarten geleefd. Het was echter meestal ondoenlijk om practisch aan de uiterste krapte-indeeling te beantwoorden, zoo dat het publiek, wat vrijer en ruimer over het opmaken van de nog voorra dige punten is gaan denken. „Wat moet men doen?" zoo hoorden we me nige huisvrouw zeggen met een zucht van mismoedigheid, „men moet toch vooruit en dient toch kleeren te heb ben." En zoo ging het hoe langer hoe verder met het verbruik der punten. Een belangrijke factor daarbij was ook, dat men bekropen werd door den angst tenslotte niet meer te kunnen koo- pen, niet omdat men geen punten meer zou hebben, maar omdat er, ook al had men punten, niet meer te koopen zou zijn. En zoo zijn er heel wat gezinnen, waar men de nog voorhanden punten maar heeft opgesoupeerd. Op hoop van zegen en in de overweging: „Wat je hebt, dat heb je". Men wacht nu maar November af. En dan, het gaat steeds meer naar de zoogenaamde eenheids- stoffen en wil men zien wat er ver der zal worden gedaan. Voor wie bijv. betalen kan, om maar iets te noemen, is nog wel, zy het heel duur, een en ander te krijgen. De ge wone man kan dat echter niet. Met kleeding niet en ook niet met andere zaken. Eenige dagen vóór de viering van het Paaschfeest zond het A.P.C.-comité aan de bemanningen van de kustwachtsche pen een Paaschpakket, inhoudende eeni ge versnaperingen, goede Hollandsche sigaren of tabak en wat lectuur met be trekking tot het Paaschfeit. Deze pakketten zijn met groote vreug de door de manschappen van de ver schillende schepen ontvangen, en het meest opmerkelijke van de vele dank betuigingen, die we ontvingen, is dit, dat de zeelui zich gesterkt voelden door de wetenschap: er zijn mensehen, die aan ons denken! We zijn in onze een zaamheid niet alleen! De Protestant- sche Christenheid, die in de veilige be slotenheid van den huiselijken kring feest viert, leeft met ons mee. Zoo schreef de Commandant van een Bewakings- en Onderzoekingsdienst „Met Paschen ontvingen alle schepelin gen, geplaatst aan boord van de sche pen bij den Bewakings- en Onderzoe kingsdienst Bovenrivieren van U een byzonder aangenaam, verrassend en nuttig Paaschpakket. In naam van hen dank ik U bijzon der voor dit bewijs van meeleven, te vens voor de opwekkende gedachten, daarin aangetroffen, welke ik ter over denking heb aanbevolen." Een sergeant der genie dankt voor „de lichtstraal, geworpen in het een tonige leven van den gemobiliseerde; een luitenant ter zee 2e klasse schrijft: „U had ons niet beter kunnen geden ken" een luitenant ter zee le klasse berichtte: „Uw streven, zooals op de inliggende kaarten vermeld, is in ieder geval op mijn onderhebbenden bo dem bereikt"; terwijl tenslotte een ma chinist in de toezending van het Paasch pakket tevens een aansporing vond, „om onze plicht voor God, Vorstin en Va derland nauwgezet te blijven vervul len" Uit deze dankbetuigingen blijkt, hoe het werk van het Algemeen Prot.-Chr. Comité voor de behartiging van de geestelijk-zedelijke belangen der gemo- biliseerden wordt gewaardeerd. De soldaat van het Nederlandsche le ger moet niet alleen wéten, maar op zijn tijd ook persoonlijk ervaren, dat wij, die thuisbleven, aan hem denken en met hem meeleven. Heeft U al iets gedaan voor het A.P.C.-comité Is er in Uw woonplaats nog geen plaatselijke commissie gevormd? Neem dan zelf het initiatief, en vraag inlichtingen aan het secretariaat, Stad houderslaan 4345 te Utrecht. Ze wor den U gaarne verstrekt. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Ry'wiel- wet en (of) het Motor- en Rywielregl. en (of) andere verkeersverordeningen A. S. te Koudekerke fl of 1 d. h.; C. J. A. L. te Klundert 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. h.W. V. te Zierikzee f 3 of 3 d. h.P. C. te Koudekerke f 0,50 of 1 d. h.; A. A. te Koudekerke f3 of 1 d. h.; J. P. de M. te Goes f 2 of 2 d. h.J. C. K. te O. en W. Souburg f 1 of 1 d. h.C. W. te Serooskerke f 3 of 1 d. h.M. K. te Veere f5 of 3 d. h.; A. de W. te Mid delburg, A. M. te Goes, P. Z. te Vlissin- gen, ieder f 1 of 1 d. h.J. N. J. v. R. te Rotterdam f 3 of 3 d. h.J. W. te Kou dekerke: teruggave aan zyn ouders zon der toepassing van straf; J. G. K. te Vlissingen 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. h. C, H. te O. en W. Souburg f 2 of 2 d. h. J. N. te Middelburg, N. L. B. te Koude kerke, J. V. te Eikerzee, L. B. te Middel burg ieder f 1 of 1 d. h.C. D. te Bergen op Zoom: ontslag van rechtsvervolging; G. P. G. te Middelburg, Th. G. v. A. te Warmond, S. C. te Kruiningen ieder f 1 of 1 d. h.D. B. te Kruiningen f 2 of 2 d. h.I. B. te Koudekerke, W. K. te Dor drecht gedom. ieder f 1 of 1 d. h.C. de K. te Ierseke f 3 of 3 d. h.P. A. B. te 's Gravenpolder, J. V. te Heinkenszand ieder f 1 'of 1 d. h.; M. K. K. te Waarde f 3 of 3 d. h.J. R. te Koudekerke f 2 en f 1 of 2 en 1 d. h.P, B. te Goes f 1 of 1 w. t.sch.; A. L. te Koudekerke f3 of 3 d. h.; D. v. H. te Middelburg f 2 of 2 d. h.A. de W. te Koudekerke f 1 of 1 d. h.M. C. H. te Bergen op Zoom, R. M. te Rotterdam ieder f 3 of 3 d. h.N. J. te O. en W. Souburg, W. W. te Middel burg, C. R. te Middelburg, ieder fl of 1 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: H. S. te Groningen gedom., C. G. te Hoe- dekenskerke ieder f 10 of 10 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zyn loo- pen over eens anders grond, waarvan de toegang is verbodenJ. G. B. te St. Maartensdijk, I. L. de F. te St. Maar tensdijk, C. J. K. te Kruiningen, J. M. K. te Kruiningen ieder f 1 of 1 d. h. Te Middelburg mest anders dan in ge sloten bakken etc. op den openbaren weg plaatsenH. J. H. te Middelburg f 2 of 2 d. h. Overtr. Leerplichtwet: A. de W. te Middelburg f 2 of 2 d. h. Een vuurwapen voorhanden hebben: C. L. B. te Ierseke f 1 of 1 d. h., met ver beurdverklaring van de in beslag geno men buks. Overtr. Arbeidswet: J. A. te Vlissin gen f3 of 1 d. h. Overtr. Regl. op de Wegen en Voetpa den in ZeelandG. P. S. te 's H. Arends- kerke f 3 of 1 d. h. Overtr. Ventverbod te Middelburg: H. A. V. te 's Gravenhage ge(fom. f 1 of 1 d. h. Te Goes zonder vergunning van den Burgemeester op straat het bedrijf van muzikant uitoefenenC. F. P. gedom. te Enschede f 1 of 1 d. h. VERLENGT DEN LEVENSDUUR VAN UW POTTEN EN PANNEN. De Commissie tot voorlichting op huishoudelijk gebied uit de afdeeling Amsterdam van de Nederlandsche Ver- eeniging van Huisvrouwen schryft: Hoe beter de huisvrouw haar kook- en bakmateriaal verzorgt, of laat verzor gen, hoe langer de potten en pannen gaaf, ooglyk en bruikbaar zullen blijven. Om dit te bereiken is het noodig, dat men er voorzichtig mee omgaat; alumi nium pannen krygen bij ruw gebruik deuken; emaille pannen schilferen af. Nooit mag men een pan, zonder dat er water of vet in is, op een vlam of een warme plaat zetten; bij emaille zij men hiermee dubbel voorzichtig. Een nog warme pan van dit materiaal moet men nooit op een steenen aanrecht of een an der koud oppervlak zetten; evenmin mag men koud water in een, nog warme, emaille pan laten loopen. Ook dompelen in koud water is verkeerd. Schoonhouden. De beste methode om pannen schoon te maken is, ze te behandelen met een goed, zoo warm mogelijk, zeepsop en verder met kwast of vaatdoek. Als men de pannen, zoodra ze koud zijn, met wa ter te weeken zet, voorkomt men aan bakken en daardoor het gebruik van pannelap en spons. Korstjes, die niet door gewoon weeken los gaan, moeten in water met wat zout worden behan deld; ook borstelen met water en zout heeft vaak succes. Zout is een onschuldig middel; het weeken in zoutwater voor komt bovendien dat de spijzen een vol genden keer weer aanzetten. Voor een aluminium pan mag men nooit soda gebruiken; bij emaille pan nen alleen, indien het noodzakelijk is: een pannelap of een pannespons. In een emaille pan mag nimmer met een scherp voorwerp geschrapt of gestooten wor den; dit kan gemakkelijk schilferen ver oorzaken. Men kan daarvoor met succes een beenen knoop gebruiken. Is de klem- van een emaille pan niet meer helder, dan kan men haar schoonmaken met een zacht schuurmiddel en een lapje. Voor aluminiumpannen gebruikt men in een dergelyk geval een sponsje van fijne me- taalkrullen en zachte zeep. Aan de bui tenzijde kunnen ze met een poetsmiddel behandeld worden; ze gaan dan glim men. De zwarte aanslag, die soms ontstaat in aluminium pannen, kan door uitkoken met water, waarin een scheutje azijn, verwijderd worden. Kookt men vruchten in de pan, dan verdwynt de aanslag eveneens; dit is niet schadelyk voor de gezondheid. IJzeren pannen moet men bergen op een zoo droog mogelijke plaats en na het wasschen met een ste- vigen doek zorgvuldig drogen. Nikkelen pannen kunnen aan den binnenkant wor den geschuurd, als dat noodig is, en moe ten daarna met veel heet water worden nagespoeld. Blykt afnemen met zeepsop voor den buitenkant niet voldoende, dan kan men dien kant voorzichtig poetsen en daarna met kokend water overgieten. By pannen met een nikkelen buiten- laag dient schuren en poetsen zooveel mogelijk te worden vermeden, daar men gemakkelijk het dunne nikkellaagje kan beschadigen. EEN VOORJAARSSOEP. Met weinig moeite en weinig kosten een voedzame, smakelijke soep bereiden dat is een kunst, die iedereen graag wil verstaan. Toch is deze kunst niet zoo groot, als we maar ruim gebruik maken van onze eigen bodemproducten. Ook aardappelen komen ons goed te pas; we kunnen de soep er lekker gebonden mee maken. In onderstaand recept kan ook een rest aardappelen van den vorigen dag gebruikt worden. Voorjaarsaardappelsoep (6 borden). 1 kg aardappelen, kg spinazie of postelein (of van beide de helft), 60 gr. (3 afgestr. eetlepels) boter, 1 1. water, 1 1. melk, ongeveer 1 eetlepel zout. Kook de aardappelen gaar in de helft van het water (Va 1. dus)stamp ze dan fyn tot een gladde puree en verdun die langzamerhand met den tweeden halven liter water en met de melk. Voeg er het zout by, breng de soep aan de kook en roer er dan de intusschen zeer fyn ge sneden of gehakte groente door. Laat die een oogenblik meekoken (niet langer dan 1015 minuten), giet de soep in de soepterrine en roer er de boter door. Nog enkele recepten. T r o e t. Breng 1 1. melk met 2 thee lepels zout aan de kook. Strooi dan 3 4 ons boekweitmeel daarin, al roerende met een houten stokje of met den steel van een potlepel, tot de massa stijf en gaar is. Op het bord wordt er een kuiltje in gemaakt; hierin komt eerst boter, daar na stroop naar smaak. Door de warmte van de pap smelten boter en stroop sa men tot een smakelijk mengsel. Haagsche bluf. Berekend op 3 personen is voor dit toetje noodig: 1 eiwit, 1 niet te groot theekopje suiker en 1 niet te groot theekopje bessen sap. Men voegt eiwit, suiker en bessensap bij elkaar en klopt alles samen met een goed vertinde garde, tot een dik en schuimig mengsel is verkregen. Dit brengt men over in een vla-schaaltje en presenteert er droge wafeltjes of bis cuits by. (Hbld.) Maandag 29 April 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. NCRV-uitz. 8,00 Ber. ANP. 8,05 Schriftl., medit. 8,20 Gram. 9,309,45 Gelukw. 10,30 Morgend. 11,00 Chr. lect. 11,40 Gram. (12,00—12,15 Ber. Om 12,30 Ber. ANP.) I,00 Amst. Salonorkest en gram. 2,00 Voor scholen. 2,35 Amst. Salonorkest. 3,00 Kookpr. 3,30 Gram. 3,45 Bybell. 4,45 Gram. 5,15—6,15 Voor de kinderen. 6,20 Gram. 6,30 Vragenuurtje. (7,00 7,15 Ber.). 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP, intern, overz., herh. SOS-ber. 8,25 Kon. Milit. kapel (opn.). 9,15 Lezing „Sae- vis tranquillus in undis". 9,35 Mannen koor „Die Haghe Sanghers" en solist, met orgel (opn.). 10,00 Ber. ANP, act. halfuur. 10.30 Cello, piano en gram. II,05 Gram. Ca. 11,50—12,00 Schriftl. HILVERSUM H. 301,5 m. Algem. Progr., verz. door de AVRO. 8.00 Ber. ANP. 8,10 Gram. 10,00 Morgenw. 10,15 Gram." 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Ens. Jetty Cantor (11,0011,10 Causerie „Zijlichten"). 11,55 Gevar. concert (opn.). 12,45 Ber. ANP, gram. 1,00 AVRÓ-Amusementsorkest en solist. 1,45 Lyra-trio. 2,30 Omroeporkest en soliste (3,253,45 „Met oog en oor", causerie). 4,20 Event, herd, van de instelling der Ned. Willemsorde en rede door H. M. de Koningin. 4,45 Discocauserie. 5,45 Twilight Serenaders. 6,35 AVRO-Amu- sementsorkest, solisten en gem. koor. 7.05 Hedend. Ned. muziek (met toel.). 7,40 Causerie over de Belg. Ardennen. 8,00 ANP, meded. 8,15 Concertgebouw orkest. 9,15 Event, herh. van de rede door H. M. de Koningin. 9,30 Declama- torium met muziek. 10,10 Viool, cello, klarinet, orgel en piano. 11,00 Ber. ANP. 11,10 AVRO-orkest. 11,40—12,00 Gram. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 762. Licht op voor fietsers: Zondag 7 u. 46 min. Maandag 7 u. 47 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6