Nationaal-socialistische propaganda van „Neder landers" in Duitschland. Gemengd Nieuws Landbouw Radioprogramma 4* Duitse ri Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Spelling-overleg tussohen Nederland en België. V R IJ D 54e JA Vi b< Iti Naar de Berljjnsche correspondent van „De Courant" meldt, hebben alle in het Duitsche rijk wonende Nederlanders per poet een circulaire toegestuurd gekregen van „De Nationaal-,Socialistische Bond van Nederlanders in Duitschland", voor heen, tot het verboden werd, een af- deeling van de N. S. B. hier te lande. De circulaire draagt, zoo schrijft ge noemde correspondent, het opschrift.: „Nederlanders, ook gij zult kleur moeten bekennen" en luidt: „Aan u, Nederlanders, gij, die met meerdere tienduizenden het gastvrije Duitschland bewoont, zijn deze woorden gericht. Wij vorderen u op, kleur te be kennen. Gij, Nederlanders, die het rijke Hol land hebt moeten verlaten, om in het arme Duitschland een levensonderhoud te kunnen vinden, gij allen, die hier pro fiteert van het nationaal-socialistische bewind, dat de arbeidsloosheid wist uit te roeien, dat ook aan u weer de moge lijkheid gaf als eerlijk mensch te kunnen leven en werken, gj allen, die nog tot de normaal en oprecht denkende menschen gerekend wilt worden, gij moet wel een gevoel van groote dankbaarheid koeste ren voor het nationaal-socialisme, dat hier in Duitschland den noodtoestand van vóór 1933 wist te hervo. men in een opbloeiende maatschappij, waarin zelfs voor tienduizenden vreemdelingen uit het rjjke Holland nog plaats over is aan den eenvoudigen, maar helder gedekten disch. Dat het mogelijk is, dat er nog Neder landers in Duitschland verblijf kunnen houden en nog wel nu in oorlogstijd, die als besliste vijanden van het nationaal- socialisme bekend staan, wjjst er maar al te duidelijk op, welk een grootmoedig heid ons gastland tegenover deze ver dwaasde gasten betoont. Maar wie zegt, dat dit zoo zal blijven? Aan dit geduld kan ten slotte ook een einde komen. Er kan een tjjd komen, dat men hen als on- gewenschte vreemdelingen het land zal uitzetten. Wij geven dezen volksgenooten daar om den welgemeenden raad, liefst zoo spoedig mogelijk naar Nederland terug te keeren, waar zjj dan ongestoord ver der kunnen kankeren en stoken tegen het gastvrije Duitschland, waar zij dan weer van harte kunnen genieten van al de heerlijkheden, die Nederland hun kan bieden: arbeidsloosheid, politieke ver deeldheid, Joodsche overheersching, ka pitalistische uitbuiting en zooveel meer. (Het zijn de Nederlanders wèl, de Nat. Soc, die hier aan het woord zijn.; En aan de onverschilligen, de lauwen onder de hier verblijf houdende Neder landers geven wij den raad, toch eens te bedenken, dat de economische welstand, die in hun gastland thans heerscht, de achting voor den arbeid, de eensgezind heid van het volk, de voorbeeldige soci ale zorg enz. niet van zelf gekomen zijn, maar dat het nationaal-socialisme, dat deze toestanden bracht pas aan de macht kwam en in staat gesteld werd Duitsch land weer gezond te maken, nadat hier voor 14 jaren lang gestreden, geleden en geofferd werd. Als gij dan erkend hebt, hoe ontzaglijk veel hier in uw gastland door het natio naal-socialisme werd gepresteerd, dan bedenk ook, dat in uw vaderland de toe stand thans zoo is als hier in Duitschland voor 1933, dat ook in uw vaderland een nationaal-socialistische beweging strijdt voor het belang van uw volk en vader land, dat ook in Nederland deze strijd niet door onverschilligheid en afwachten kan worden gewonnen, maar alleen door mede-strijden en mede-offeren. Als gj dat begrijpt, volksgenoot, dan werp alle onverschilligheid van u af, wordt dan medestrijder in onzen nationaal-socialis- tischen bond en vecht mede voor de be vrijding van uw volk van democratie en Jodenheerschappij, voor de oprichting van den Nederlandschen nationaal-socia- listischen staat. Wacht geen dag langer, volksgenoot. Beken kleur. Hou zee". De circulaire is gedrukt op oranje kleurig papier. Onder de belangrijke gebeurtenissen dient in de eerste plaats genoemd te worden het besluit om voor 1939 het aan tal verpleegdagen te brengen op 35 en op 1 Januari 1940 op 42. Hiermede is ten volle voldaan aan het verlangen van de leden. Door de tegemoetkomende houding van het bestuur van het Gasthuis te Middelburg werd het mogelijk deze voor stellen te doen. Zonder deze tegemoet komende houding had het bestuur niet verder durven gaan dan tot 35 dagen. Een tweede belangrijk feit was de ver laging van de contributie voor de aan vullende verzekering. Deze belangrijke verlaging was oor zaak, dat de besprekingen met de zuster- vereeniging te Vlissingen nog te vlotter verliepen. Reeds op 1 October kon de klinische kostenverzekering aldaar aanvangen met ruim 700 leden, welk aantal daarop nog steeg. De controleerende arts Dr J. Broek huizen werd benoemd tot schoolarts in Den Haag. De controle werd opgedragen aan Cen traal Beheer te Amsterdam, zoodat het vroegere bestuurslid, Dr W. F .Th. van der Bijl met de controle werd belast. Er wordt met Dr van der Bijl op de meest prettige wijze samengewerkt. Afgezien van het feit, dat men ten opzichte van. de A-verzekering maar krap is uitgekomen met de financiën kan gesproken worden van een goed jaar voor de vereeniging. Het aantal ver pleegdagen was belangrijk hooger. Mede daardoor en desniettegenstaande is de exploitatierekening bijna sluitend. De A - ver zekering had een nadeelig saldo van f 191,51, de B-C -verzekering een voordeelig saldo van f 2541.37. Ware het niet, dat op 1 Januari 1939 een belangrijke afschrijving moest plaats vinden van leden te Westkapelle, dan ware weer een gelijke groei te constatee- ren dan vorig jaar, n.l. met ruim 800 leden. Trots deze afschrijving is toch de winst nog 346 leden en is men de 28000 ge passeerd. De vereen, bleef aangesloten bij de Landelijke Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland. Op 1 Jan. 1940 was het ledental der aan gesloten organisaties in Zeeland 100.961. Het aantal opnamen in 1939 was 826. Hiervan waren uit Middelburg 493, van het platteland 333. Het aantal verpleegdagen was 13306^2 dagen. Het ledental bedroeg op 1 Jan 1940: te Aagtekerke 203, zijnde 28.2 van 't aantal Inwoners; te Amemuiden resp. 2041 en 83.3 te Biggekerke resp. 370 en 37.8 te Domburg resp. 925 en 70.8 te Grijpskerfce resp. 688 en 73.7 te Koudekerke (dorp) resp. plm. 1430 en plm. 70 te Middelburg en omgeving resp. plm. 12845 en plm. 65 te Melis- kerke resp. 225 en 29.4 te Nieuwland resp. 949 en 77.1 O-- en W.-Souburg resp. 3807 en 70 te Oostkapelle resp. 777 en 51 te Ritthem resp. 468 en 69.7 te Serooskerke resp. 893 en 52.1 St Laurens resp. plm. 572 en 41.5 te Veere resp. 533 en 55 te Vrouwen polder resp. 295, te Gapinge resp. 358, samen 61.9 te Westkapelle resp. 45.7 Algemeen totaal 28.011 (59.7 procent) TOCH KERMIS? Naar de Vliss. Crt. van goed ingelich te zijde vernam, heeft 't al of niet door gaan van de aanstaande kermis te Vlissingen dezer dagen een onder werp van bespreking uitgemaakt bij de bevoegde autoriteiten. Van de zijde der militaire autoriteiten zijn eenige wen- schen kenbaar gemaakt in verband met het laten doorgaan van de kermis. Be sloten is dat het sluitingsuur van de ker mis 12 uur zal zijn, ook voor den Zater dagavond. Ten aanzien van de kermis te Mid delburg schijnt nog geen definitieve beslissing genomen te zijn. Naar werd medegedeeld schijnen de kansen omtrent het doorgaan te Middelburg minder gun stig te staan, wijl men in de kringen van het gemeentebestuur de tijdsomstandig heden weinig geschikt acht voor kermis- viering. (Wjj zouden het meer dan wij zeggen kunnen betreuren, indien er gemeente raden en autoriteiten zouden zijn, die in deze ernstige en spannende tijden zouden toestaan, dat de kermissen doorgingen. Red. Z.) MIDDELBURG. GEEN TROTTOIRS IN DE LANGE DELFT. Naar de Miöd. Ct. vernam, zouden Ged. Staten afwijzend staan tegenover den post, die is uitgetrokken voor de be tegeling van de trottoirs in de Lange I Delft. Ook in de schoonheidscommissie werden eenige bezwaren, geopperd, niet bepaald uit een schoonhei dsoogpunt, maar uit een historisch oogpunt. De af wijzende houding van Ged. Staten zou echter de kosten betreffen, welke Ged. St. te hoog achten. VLISSINGEN. 25 Jaar arts. Dinsdag herdacht dokter J. J. Wolters den dag waarop hij voor 25 jaar slaagde voor het arts-examen. Hjj vestigde zich in 1916 als arts te Colijnsplaat. Op 1 Jan. 1924 vertrok dokter Wolters naar Vlissingen. ZUID-BEVELAND. Nisse. De Emma-bloem-collecte heeft opgebracht f 8,59. (Belangeloos bericht.) WALCHEREN. Melkprijs verlaagd. Te Veere is de melkprijs van 12 op 11 ct. gebracht. Amemuiden. Met ingang van 1 Mei a.s. is dhr J. Wenschot, blokwachter bij de Ned. Spoorwegen te Oudenbosch, in gelijke betrekking overgeplaatst naar Arnemuiden. THOLEN EN SINT PHILÏPSLAND. OUD-VOSSEMEER EN THOLEN ééN ONTVANGER. Bij Kon. besluit zijn de gemeenten Üud-Vossemeer en Tholen met ingang van 15 Mei 1940 aangewezen als ge meenten waar de bediening van ontvan ger door denzelfden persoon wordt be kleed. Tholen. Gemeenteraad. Woens dag vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving Weth. Franke. Op advies van het Bui eau voor Verificatie wordt de Beheersverordening Brug gewijzigd, het hoofdpunt wordt evenwel niet gewij zigd. Zoo noodig zal de Kroon hierover laten beslissen. Op verzoek van Ged. Staten hebben eenige wijzigingen in het ambtenaren-re glement plaats. Aan het Centraal ver koopkantoor van Mosselen wordt weer tegen het oude bedrag een stuk grond verhuurd voor kantoor nabij 5e brug. Aan B. en W. wordt een crediet ver leend van f 700 voor den bouw wacht lokaal nabij 5e halte bussen. B. en W. worden tevens gemachtigd tegen de som van f 50 per jaar een stuk van dit lokaal voor kiosk te verhuren voor den tijd van v|jf jaar. Op Zondag mag niet worden verkocht. In verband met een voorgestelde wij ziging haventarieven ontstaat een dis cussie tusschen den voorzitter en de heeren Dijkslag en Bogert. B. en W. stellen voor: de tarieven bo ven de 300 ton te verlagen en de rest te houden op 10 cent per ton en voor sche pen, welke leeg zijn en in de haven wil len vernachten het tarief te brengen op 2 cent per ton. Dhrn Dijkslag en Bogert achten het onbillijk, dat een schip, dat slechts de helft inheeft of op de haven lost het volle havengeld moet betalen, zoodat hij ook betaalt voor wat hij niet in heeft of op andere plaatsen lost. Ge zien de concurrentie per asvervoer en ook onderling tusschen de afnemers van de aangevoerde materialen, was 't nood zakelijk, dat enkel voor den inhoud van het geloste wordt betaald. De voorzitter antwoordt, dat wij niet geroepen zjjn in de concurrentie van anderen in te grij pen. Een groot schip, al of niet vol, neemt de plaats in voor anderen, terwijl deze voorgestelde verlaging reeds f 300 minder inkomsten met zich brengt. De tarieven worden hierna voor 3 jaar vast gesteld, terwijl B. en W. bij andere ge meenten zullen informeeren naar de daar geldende tarieven. Besloten wordt in beroep te gaan bij den Minister van Binnenlandsche Zaken inzake het door Ged. Staten niet goed gekeurde besluit tot vaststelling quotient bedoeld bij art. 16, 2e lid, van het Finan cieel verhoudingsbesluit. Onbewoonbaar worden verklaard de armhuizen der Ned. Herv. Kerk, zijnde vijf huizen aan het Kerkplein. De bewo ners mogen tot hun dood hierin blijven, doch daarna mogen ze niet meer worden bewoond, ook niet na verhuizing. Indien ze hierna worden afgebroken zal de ge meente trachten den grond aan te koo- pen. Daar volgens den distributieraad het salaris veel te hoog is vastgesteld voor de agenten, wordt dit gebracht voor Tho len op: f140, Poortvliet f70, Scherpe- nisse f 80, St Maartensdijk f 100, St An- naland f 140, Stavenisse f 85, Oud-Vos- semeer f 85. Voor het gasbedrijf wordt een leening goedgekeurd groot f 200.000 tegen 4 pet. St. Philipsland. Maandagavond kwam de afdeeling St. Philipsland van den N. C. L. B. in vergadering bijeen, ter be spreking van het loonvoorstel der werk gevers. Van het hoofdbestuur was aanwezig dhr Vingerling. Het voorstel der werkgevers was 26 ct. per uur en voor zwaar werk 30 ct. p. uur. Daartegenover stonden de eischen der werknemers voor de 9 zomermaanden 27 ct., 3 wintermaanden 28 ct. en voor zwaar werk 30 ct. per uur, benevens voor de knechts dezelfde verhooging van het eerste aanbod plus gemiddeld 10 pet. verhooging voor accoordwerk. Met algemeene stemmen werd beslo ten niet van de eischen af te wijken en deze kwestie den Rijksbemiddelaar voor te leggen om in deze een beslissing te nemen, (Z. Nsb.) SCH OUWEN-DUIVEL AND. Zierikzee. Plannen voor een Ziekenhuis. Aan de Z. Nsb, wordt medegedeeld, dat door de Ned. Herv. diaconie aldaar een stichting in het le ven is geroepen, welke zich de oprichting en instandhouding van een ziekenhuis te Zierikzee ten doel stelt. GEVAARLIJKE INBREKER OPGESPOORD. Dertig inbraken in vijf maanden. De Haagsche politie heeft een goe den slag geslagen met de vangst van een 23-jarigen Rotterdammer, den tim merman T. de V., die te zijnen huize in Delfshaven in den nacht van Zater dag op Zondag is gearresteerd. In de avonduren van Donderdag 11 April was ingebroken in een woning aan den Benoordenhoutscheweg te Den Haag, terwijl de bewoners afwezig wa ren. Een collectie juweelen ter waarde van enkele duizenden guldens was ont vreemd. Van de Rotterdamsche politie was be richt ontvangen, dat den laatsten tijd op den Schiedamschedijk en in Katen- drecht een man was gesignaleerd, die buitensporige verteringen maakte. Za terdag nu zijn een inspecteur, een briga dier en een rechercheur van den centra- len opsporingsdienst naar Rotterdam gegaan om den man te vangen. Men was voorbereid op gevaarlijk verzet en daarom had de Rotterdamsche politie het huis van V. omsingeld waarop de Haagsche politie zich in den nacht toe gang verschafte. Voordat de gezochte, die reeds uit bed gesprongen was, zijn revolver uit zjjn jaszak kon grijpen, had de politie hem reeds overmeesterd. Een uitgebreide huiszoeking bracht den geheelen buit van de Huagsche in braak aan het licht; de gestolen vuur wapens waren overal in huis verstopt. Bovendien vond men nog gestolen goed, dat afkomstig was van een inbraak, die de V. den dag vóór zijn arrestatie in Delft had gepleegd. De man werd met den buit van de Haagsche inbraak naar Den Haag over gebracht, waar hij aan een verhoor werd onderworpen. Hij was geen onbe kende van de justitie, daar hij van zijn leven reeds vijf jaren had doorgebracht in opvoedingsgestichten en gevangenis sen. Aanvankelijk bleef hij zwijgen, doch gisteren is hij aan het praten gegaan. Het onderzoek bracht aan het licht, dat De V. sinds einde November, toen hij werkloos werd, zich schuldig heeft ge maakt aan dertig inbraken, waarvan zestien in Hillegersberg, zes in Schie dam, eenige in Overschie en Kralingen, twee in Delft en een in Rijswijk. Naar zijn verklaring had hij tot nu de resi dentie geschuwd, daar hij bang was voor den centralen opsporingsdienst. Deze vrees is niet ongegrond gebleken, want de eerste inbraak, die hij in Den Haag pleegde, is hem noodlottig gewor den. Alle inbraken heeft hij bekend. De totale buit is zeer aanzienlijk ge weest. Het geld heeft hij steeds ver brast in bars en dancings, waarbij hij zeer royaal was. LOONOVEREENKOMST IN DEN LANDBOUW VOOR O.-ZEEUWSCH- VLAANDEREN Door de gezamenlijke landarbeiders bonden is het loonaanbod van de geza menlijke landbouwersbonden aanvaard. Dit houdt in, dat het loon is van 1 Mei 31 Oct. f 2,50 per dagvan 1 Nov.30 April f 2,20zwaardere en oogstwerk- zaamheden f 0,30 per uur. Voor le knechten van 1 Mei31 Oct. f 17van 1 Nov.—30 April f 152e knechten van 1 Mei 31 Oct. f 15van 1 Nov.30 April f 13 per weekvoor ge huwde knechten 100 roeden aardappel land vrij. Voorts is opgenomen een duur- teclau3ule. Dit contract treedt in wer king 1 Mei 1940. De andere bepalingen blijven als omschreven in de uitspraak van Prof. Minderhoud in Juni 1939. Hiermede is na jaren van verplichte ar bitrage in O. Zeeuwsch-Vlaanderen het vrije contract weer tot stand gekomen. April. 25 Middelburg, Huizen, Terpstra. 26 Poortvliet, Boereninspan, v. d. Velde. 26 Biggekerke, Landbouwersinspan, v. d. Harst. 26 Westkapelle, Bouwland, Batten.» 30 Koudekerke, Inspan, Loeff. Mei. 1 Wemeldinge, Landb.-inspan, Kram. 1 Middelburg, Winkelhuis, Hoefer. 3 Rilland-Bath, Stationskoffiehuis, enz., v. Dijke. 3 Schore, Boomgaard, Woonhuis enz., Jonkers. 7 Goes, Hofsteedje, Woonhuizen, v. Dissel. 7 Goes, Huizen enz., Van Dissel. 8 Wolfaartsdjjk, Woonhuis en schuur, v. Dissel. 8 Goes, Vendutie, de Kok. 8 Biggekerke, Hofstede, Loeff. 8 Kapelle, Huls, Kram. 8 Souburg, Woonhuis, Hoefer. 9 Middelburg, Wei- en Bouwl., Hoe fer, 9 Eliewoutsdijk, Woonhuis en inboe del, v. Dissel. 10 Hansweert, Woonhuis, v. Dissel. Middelburg. B. en W. hebben Woens dagmiddag aanbesteed het verrichten van schilder-werken aan gemeente-eigen dommen in 7 perceelea. Inschrijvers wa ren: Perceel 1, Hooge brug: A. van Leer dam f 939J. M. Hujjbregtsen f 890A. J. van Miert f 603Gebr. Gelejjns f 575, J. C. IJssel Zn f 560. Perceel 2, ArbeidsbeursJ. C. IJssel Zn. f 110A. P. Cappon f 109P. J. Barto f 106; J. v. d. Voorde f 103; Gebr. Geleijns f 102J. M. Hujjbregtsen f 99 C. A. v. d. Voorde f 97,50A. J. v. Miert f 92A. v. Leerdam f 80. Perceel 3, Vee- en Vleeschkeurings- dienst: v. d. Koorde f184; IJssel f178; van Miert f 159Barto f 159Huijbregt- sen f159; Cappon f155; v. d. Voorde f 138; v. Leerdam f 138 en Geleijns f 133. Perceel 4, perc. Nieuwstraat 13: v. Leerdam f 600Geleijns f 480v. Miert f446. Perceel 5, perc. Dam 69: Cappon f 219Barto f 212Hujjbregtsen f 187 Geleijns f170; van Miert f 169,50; v. Leerdam f 153, v. d. Voorde f 140. Perceel 6, deel van de Griffioen: Cappon f405; Barto f399; v. d. Voorde f359; IJssel f357; Hujjbregtsen f350; v. d. Koorde f 340Geleijns f 320van Miert f 299v. Leerdam f 267. Perceel 7; tweede deel van de Grif fioen Barto f 420Cappon f 420van Leerdam f 399v. d. Koorde f 389v. MINISTER SOUDAN NAAR ONS LAND. Tjjdens de behandeling van de begroo ting heeft de Belgische minis ter van Onderwjjs, Soudan, o.m. ge sproken over de vereenvoudiging der Nederlandsche spelling. Hjj verklaarde, dat hjj over dit probleem zal conferee- ren met den Nederlandschen minister van Onderwjjs bjj gelegenheid van de reis, die hjj in de eerste helft van Mei naar Nederland zal maken. Tijdens de behandeling van dezelfde begrooting heeft Pierlot, sprekende over de taalsplitsing op het departe ment, waartegenover de liberalen een vjjandige houding blijven aannemen, verklaard„Na de loyale uiteenzettin gen van den minister van Onderwijs verzoek ik u na te denken en uw ver- antwoordeljjkheden voor het land op u te nemen. Goedkeuring van de begrooting, zoo voegde de minister hieraan toe, is de meest klassieke wjjze om vertrouwen in de regeering tot uitdrukking te bren gen." Miert f369; IJssel f360; Geleijns f360; Hujjbregtsen f 360, v. d. Voorde f 357. Kapelle. Ten overstaan van notaris J. C. Kram werden in 't hotel „de Zwaan" voor de Erven van wijlen dhr C. J. Lou- werse, in het openbaar verkocht: Perc. 1 en 2. Een woonhuis met schuur, erf, tuin en boomgaard aan de Djjkwelschestraat, groot 57 A. 85 c.A. aan dhr D. Ganseman q.q. voor f7750; Perc. 3. Boomgaard met schuurtje in Boonhoek, groot 87 A. aan den heer C. J. Louwerse, voor f 1395 per 39 A. 24 c.A. of voor den hoop f 3092,89. Perc. 4. Weiland in Welhoek, groot 1 H.A. 2 A, 60 cA. aan dhr Aug. Slabbe- koorn Hz. voor f 810 per 39 A. 24 c.A. of voor den hoop f 2117,89. Wissenkerke. Door notaris J. J. W. Klop te KorLgcne werd op Woensdag ten verzoeke van den heer L. van Lieren publiek verkocht wegens het beëindigen van zjjn melkerjjbedrjjf, o.a. 13 stuks hoornvee. De prjjzen waren als volgt: 4 melkkoeien f 280, f 265, f 170, f 155, kalf- vaarzen f 180, f 165, f 140, runders f 105, f 75, f 70, f 60, f 44 en f 30. Vrijdag 26 April 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. Alg. Progr., verz. door de KRO. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Bjjb. causerie. 12,00 Ber. 12,15 B. v. Dinteren's orkest. 12.45 Ber. ANP, gram. 1,10 KRO-Orkest. 1.50 Gram. 2.00 Orgel en gram. 3.00 Het Nieuw Rotterd. trio. 3.55 Gram. 4.45 Rococo-octet. 5.15 Gram. 5.30 Musiquet- te. 6.00 Gram. 6,20 KRO-Melod. en so list. 7.00 Ber. 7.15 „Personeelsselectie in de bedrjjven", causerie. 7.35 Repor tage. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-New Style Artists en solist. 9.00 Gram. 9.30 Radiotooneel. 10.05 Gram. 10.10 Frans Steffan en zjjn Ned. orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Gram. 10.45 Frans Wouters' Swing Musicians. 11.1012.00 Gram, HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgen- wjjding. 10.20 Declaim 10.40 Cello en piano. 11.10 Declam. 11.30 Gram. 12.00 De Palladians. 12.45 Ber. ANP., gram. I.00 AVRO-Amusementsorkest en sol. 2.00 Voor de huisvrouw. 2.10 Disco- causerie. 3.00 Piano. 3.30 AVRO-ork. 4.00 Gram. met toel. 4.30 Roslan-Ladies. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 <5.00 De Ramblers. 6.05 Esmeralda.. 6.30 Letterk. ovsrz. 6.50 Zang en orgel. 7,00 Cyclus „Het beginsel progr, der S.D.A.P." 7 18 Ber. ANP. 7.30 Reportage. Hierna: Ber. 7.35 Jeugdhalfuur. 8.00 Zang met pia no. 8.30 Cyclus „God roept tot den mensch". 9.00 Radiotooneel. 9.25 Fragm. uit de operette „Prinses Fati- mah". 10.40 Avondw. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Gram. 11.40—12.00 Orgel. Uitgave: „Luctor et f TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Aanvankeljjk tijdeljjk opklarend, op enkele plaatsen ruist, later weer toene mende bewolking, eenige kans op re gen, iets koeler 's nachts, overdag iets warmer, zwakke tot matige W. tot Z. wind. Stand van hedenmiddag 3 u Bureaux L i Postrckenln Bijkantoor 1 J. J. F A N Directeur - 1 R D Er worden t Noorv ZE WORDEN NOORSCHE Het D. N. dat de Duitsch gen hebben gel gen hebben ge gen door het Os dal. In het Gudbr gens dit berich 50 km voorbjj Dit punt is vai het beheerschei lo". Reuter meldt, Röros hebben g< Röros ligt O] Zuidoosten van schers zouden o; wegknooppunt t klaard wordt, i: Als de Duits hebben, zullen kingen te zendei de strjjd thans DRONTHEI MEEr Uit Berljjn m cessen der Duit den van Dronthf oorlogvoering Door de bezetth ten en terreinpui Steinkjer is het tegen iedere bed uit beveiligd. De gevechtsw die de Duitsche vinden, wordt vc gedane indrukke Zoo kon b.v. een belangrijke stelli negeweren bezel Duitsch detachei liezen worden in Gisteren was loop tusschen de eerden om de bel lingen rondom Drontheim waars slist. Er was geen ros en Zweden mi Ofschoon de den door Steink; geen stilstand g( gelende beweging Drontheim, aldus Aftonbladet uit De Duitschers der kanonnen van twee torpedoboot ste deel van de f j binnen gedrongen Ook hebben versterkingen doo en aan land geze op het schiereilan R geen zone de graven V( te vjj j WAT LOIS Het departemen deelt mede: Er zijn verd in de heim, waar in te c Steinkjer In het Zuiden druk van den dat de rugtrekken tot dusver den vijat troepen de van c L nabij Stand van gistermiddag 3 uur: 754. Licht op voor fietsers: Vrjjdag 7 u. 43 min. het noorsch Het officieele van hedenmorgen Op 24 April het pen onze stellingei van het Gudbranc Onze troepen tr< nieuwe, reeds gem In het Oesterdal nog verder opgeru Duitsche vliegtu

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6