land. Belgische autoriteiten blijven waakzaam. Putsch-pogingen moeten verijdeld. Onderwijs Gemengd Nieuws Laatste Berichten Algemeens vergadering Staatk. Geref. partij. Mobilisatievergoeding wordt gewijzigd. Finantiëele Berichten Telegrammen Duitsch legerbericht. Duitsche vliegtuigen bombardeeren burgerbevolkingen. Burgerlijke Stand Marktberichten Officieele Publicatie van het Departement van Economische Zaken. EBBER in beleg elhebber nd der uitge- t de Op- uik zal et druk- lel bren- en druk- leze het ■neutrale ordening het ver- 0 Noord- jk karak en de die be rken aan rent door gen wor- laar taak hulppre- re plaats dat het zich be- hulppre- itwikkeld port aller- ;even van rel als in pprediker- noden der esloten is. ikerschap, >Ied. Herv. ge bezwa- t de com- 1 die, wel- C.O. alleen lpprediker ere kwali- ïe dienaar er men in p ziet, en Het argu- laat nuttig zich prac- g van een tevens tot commissie, commissie ten verbin- laken, toch didaten en reien is. niet alleen i predikant er gebruik ook in va- m hulppre- 'ijgt om ge- lemen, oor- jynode van lij dat deze vallen zeer ip gewezen waad moet at. voor den Voords mag worden. Er en denken, 3, financieel en daarom ren tijdlang op dat door uitgebreid een candi- meente mag r te nemen, .n die streng ïiervan geen En daarbij worden dat een tijdelijk 3 bij de oefe- jjeval is, een pdienst dus hij zelfs én de gemeente s scherp in dat de hulp en dus ook n heeft, wei dienaar des pprediker is en mag dus lienen, zelfs met machti- cht de com- m hulppredi- tot kerke rheid wat de treft, acht de i voor zijn lorzitterschap sn den hulp- ien vaardige iere vergade- sof hij een eden te wor- haar rapport .ngegeven die behooren te usies heeft zij dat voor de de synode richtlijnen r De Belgische autoriteiten hebben het in verband met allerlei berichten over complotten en spionnage noodig geoor deeld inlichtingen aan de pers te ver schaffen. Het publiek wordt in de eerste plaats gewaarschuwd, alle mogelijke sensatio- neele geruchten niet dadelijk voor zoete koek op te nemen. De „Daily Telegraph" meldt, dat in Oostende en Zeebrugge vijftig Duitsche matrozen waren gearresteerd. Dit be richt is door de militairen tegengespro ken. Het werd overdreven genoemd. Waar is echter, dat paspoortvisa werden aangevraagd voor drie officieren en twintig matrozen van de Duitsche han delsvloot. Deze zeelieden moesten in een Belgische haven overgaan op 'n Duitsch schip, dat vroeger onder Letlandsche vlag had gevaren. Tenslotte zouden de visa niet zijn verleend, zoodat de Duit- schers niet naar België zyn gekomen. Dit wil echter nog niet zeggen, dat de aanwezigheid van buitenlandsche officie ren en matrozen in België onmogelijk is. Voorts is er nog altijd de zaak van de 22.000 paar militaire laarzen, die uit Aken naar Brussel moeten zijn gestuurd aan het adres van een kleinhandelaar in pelzen, die beweert van niets te weten en de laarzen niet besteld heeft. Men fluis tert, dat de laarzen bestemd waren voor „de Quilings". Van hoogerhand wordt meegedeeld, dat het onderzoek wordt voortgezet. In de „Indépendance Beige" wijdt de bekende schrijver over militaire zaken, kolonel Requette, een zeer openhartig artikel aan de „inwendige verdediging". Hij zegt dat de les in Noorwegen voor België net op tijd is gekomen, geeft ver volgens een schema van een Putsch op den hoofdstad, ondernomen door duizend of tweeduizend in Belgische uniformen gestoken waaghalzen, die alle belang rijke gebouwen bezetten, de generaals en ministers gevangen nemen een Quiling- regeering onmiddellijk in functie laten treden, welke orders geeft geen weer stand te bieden, terwijl vliegtuigen op de vliegvelden en tevoren geschikt be vonden terreinen hulptroepen aanvoeren en er valsche orders worden gegeven naar het leger aan de grens, waardoor daar verwarring en wanorde ontstaat... In België zou zooiets thans slechts mo gelijk zijn als de regeering, die gewaar schuwd is, haar plicht verzaakt. Onder de in België aanwezige vreemde lingen acht de schrijver zekere elemen ten aanwezig om zulk een coup te on dernemen en zegt dan verder letterlijk: „De oorlogvoerenden hebben niet alle dienstplichtigen, die in België woonden, opgeroepen. Een bepaalde vertegenwoordiging heeft sedert het begin der vijandelijkheden haar personeel zien toenemen met een honderdtal personen, die wel geen ex territorialiteit genieten, maar die mee- rendeels stevige en vastberaden reserve officieren zijn. Met halve maatregelen kan men zulk een toestand niet het hoofd bieden. Indien werkloozen, doch Belgische staatsburgers, onderworpen kunnen wor den aan een dagelijksche en strenge con trole, waarom zouden dan vreemdelin gen, die in den leeftijd zijn om de wape nen te hanteeren, en wier normale ver blijfplaats niet Brussel is, niet kunnen worden onderworpen aan een even stren ge bewaking Indien hun zulks te onaan genaam mocht zijn, blijft hun steeds de mogelijkheid naar hun land terug te kee- ren." als ze ifaar de „Rot- e zijde ver- Joh. de Heer geruimen tijd lagen minder u hier sprake inking. Oudelande. Tot hoofd van de O. L. school te Ouwerkerk (S.) is benoemd de heer W. Dane, hoofd der O. L. school alhier. HET HOOFDACTE-EXAMEN. Splitsing in twee gedeelten in verband met de huidige omstandigheden. Bij Kon. besluit van 12 dezer is het besluit 10 September 1923, tot rege ling van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als hoofdon- denvijzer, in verband met de huidige buitengewone omstandigheden gewij zigd, zonder dat de exameneischen wor den verlaagd. Het examen wordt in twee gedeelten afgelegd. Het eene gedeelte (A) omvat de vakken: opvoedkunde, Nederland- sche taal en letterkunde en geschiede nis; het andere gedeelte (B) de overige vakken, vermeld in het programma, aan dit besluit gehecht. Bij de aangifte voor het examen ver meldt de adspirant welk gedeelte hij wenscht af te leggen, dan wel of hij zich aan het geheele examen wenscht te onderwerpen. Indien hij in een der drie voorafgaan de kalenderjaren een gedeelte met gun stig gevolg heeft afgelegd, legt hij daarbij het in het vijfde lid genoemde bewijs aan den voorzitter over. BRAND IN EEN DANSLOKAAL. Meer dan tweehonderd negers verbrand. By een brand in een danslokaal te Natchez in den staat Mississipi zy'n meer dan tweehonderd negers om het leven ge komen. De dansgelegenheid was een voorma lige kerk, waarin uiterst brandbare kar tonnen decors waren aangebracht, en die slechts één uitgang had. Na een onderzoek in de uitgebrande danszaal heeft de gerechtelijke lijkschou wer verklaard persoonlijk 203 lijken te hebben geteld. Hij meende, dat het to tale aantal slachtoffers wellicht de 250 te boven zou gaan. De meeste slachtoffers waren door verstikking om het leven gekomen. Er bevonden zich een 400-tal negers, onder wie doctoren, professoren en ad vocaten, in het gebouw. Blijkbaar is het vuur ontstaan door dat het vuur van een sigaret op het droge mos viel, waarmede de muren versierd waren. Een dronken neger zou de sigaret hebben weggeworpen. Het orkest deed een heldhaftige po ging om de paniek te onderdrukken, door tot op het laatst op zijn post te blgven spelen. Alle leden daarvan zijn dan ook omgekomen. DE GEREDDEN VAN DE „BERNISSE". Veilig in Stockholm aangekomen. In de haven van Narvik, zoo meldt men uit Stockholm aan het „Vad.", ste ken thans de masten en schoorsteenen van 27 gezonken schepen boven water uit. Slechts twee Zweedsche schepen drij ven nog, zij het dan met zware slagzij, en vermoedelijk zullen ook zij er aan gaan, want er gaat geen dag voorbij, zonder hevige schotwisselingen tusschen de Duitschers die nog steeds Narvik be zet houden en de Engelschen, die den toegang tot de haven beheerschen. Bij de gezonken schepen is een N e - derlandsch vaartuig, de ertsboot „Bernisse". Geen van de achttien op varenden heeft eenig letsel opgeloopen, hoewel zij eerst Zondag gelegenheid kre gen Narvik te verlaten, en dus twaalf dagen lang tegen wil en dank getuigen zijn geweest van den verbitterden strijd tusschen Duitschers en Engelschen om deze Noorsche haven. Samen met een groot aantal Zweed sche zeelieden zijn de achttien Nederlan ders Dinsdag na een dertig uren lange treinreis, in Stockholm aangekomen. Over hun wedervaren te Narvik willen de Nederlandsche zeelieden evenmin als de Zweedsche veel vertellen. De indruk ken zijn te verschrikkelijk geweest. Bo vendien hebben de zeelieden een groot deel van deze twaalf dagen doorgebracht in een oude tunnel die met een vijftig meter dik granieten gewelf een absoluut veilige schuilplaats bood. Het schijnt, dat de Engelschen zich er toe bepalen de Duitsche posities aan de haven te besto ken. In de woonwijk van Narvik, die hoo- ger tegen de hellingen ligt, zijn maar een enkelen keer granaten of bommen terecht gekomen, en het aantal verwoes te woonhuizen was tot Zondag dan ook niet grooter dan vier. Men zag soms de granaten vliegen, en de bommen fluitend naar omlaag storten. Men zag eenmaal een zware granaat mid scheeps dwars door een Noorsche vracht boot slaan. Een paar schepelingen zijn den twee den dag nog aan boord van hun schip geweest, waar zij wat proviand hebben kunnen meenemen, die goed van pas is gekomen, omdat er in Narvik al vrij spoe dig een nijpend gebrek aan verschillende levensmiddelen is ontstaan. Nadat een week lang de Zweedsche consul telkens weer met -de Duitsche autoriteiten te Narvik onderhandeld had over een gelegenheid om de stad te ver laten, kregen de zeelieden Zondag de boodschap, dat er 's nachts twee uur een trein zou gaan. Hiermede kon gereden worden tot bij de Nordalsbrug, die door de Noren vernield was, maar niet zoo goed, dat de Duitschers haar niet bijna alweer geheel hersteld hebben. Een eind verder waren in een tunnel de rails over grooten afstand opgebroken en in totaal hebben de zeelieden een kilo meter of tien door de meterhooge sneeuw moeten waden tot zij weer in een trein konden stappen, welke hen naar de Zweedsche grens bracht. Daar wachtte een ambulancetrein, die vooral op prijs werd gesteld, omdat de bedden zoo goed waren. Als ambulance behoefde zij ech ter geen dienst te doen, zieken of ge wonden waren er niet. GOES. TER AARDEBESTELLING W. KAKEBEEKE. Onder zeer groote belangstelling heeft hedenmiddag de begrafenis van den heer W. Kakebeeke plaats gehad. Lang voor de lijkstoet op de begraaf plaats aankwam, verzamelde zich een groote schare belangstellenden, welke de laatste eer aan den geëerden doode wil den bewijzen. We merkten op deputaties van ver schillende vereenigingen en organisaties, de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. J. v. Vredenburgh, commissarissen Coöp. Voorschotvereen. en vele anderen. Gisteren is te Rotterdam, onder leiding van Ds G. H. Kersten, de zeer druk be zochte jaarlijksche algemeens vergade ring van de Staatkundig Gereformeerde Party gehouden. In zyn openingsrede stond Ds Kersten stil by de omstandigheden van 't oogen- blik. De uitbarsting van den thans ge- voerden oorlog was te vreezen; de macht hebbers der wereld rekenden niet met God en Zijn Woord. Ook het falen van den Volkenbond is daaraan toe te schrij ven. Aan de eene zijde dreigt de Bond der goddeloozen de wereld te overstroo- men en aan de andere zijde loert Rome op herstel der oude wereldheerschappij. Groote gevaren bedreigen ook ons volk, dat zich steeds verder van God en Zijn dienst vervreemdt en dat door de oor logsomstandigheden in een uiterst moei lijke positie is gebracht. Spr. wilde niet in den breede handelen over de verzekeringswetten, die ons volk zijn opgelegd en waartegen de Staatkun dig Gereformeerden steeds weer hun pro test hebben laten hooren. Zij hebben vah meet af niet alleen principieele, doch ook staatsrechteiyke en financieele bezwaren ingebracht. De grootsch opgezette inva liditeitsverzekering heeft reeds 'n boek houdkundig tekort van 1.144 mil- lioen gulden. Het rapport der Com missie-Verrgn Stuart noopt er wel toe, dat radicaal met het tegen woordige systeem wordt gebroken. Spr. hekelde vervolgens de onderwijswet. Op herziening van de uitkeering aan kloos- terling-onderwyzers is herhaaldelijk aan gedrongen. Met nadruk bepleitte hy hier nogmaals de noodzakelijkheid, dat een Protestant- sche party wordt gevormd op de vaste basis van Gods Woord. Aan H. M. de Koningin werd een tele gram van hulde en aanhankeiykheid ge zonden. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, deelde de heer Van Bommel van Vloten namens de familie mee, dat vol gens den wensch van den overledene al leen gesproken zou worden door vier sprekers daartoe door de familie in de gelegenheid gesteld. Als eerste spreker nam M r P. D i e 1 e- man het woord namens de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij en de Zeeuw sche Polders en Waterschappen. Spr. schetste den rouw, welke in landbouwend Zeeland den dood van W. Kakebeeke veroorzaakt., Inzonderheid de Z.L.M. waarin de overledene een voorname plaats heeft ingenomen. 30 jaar lang was hy lid van het Dag. Bestuur der Z.L.M. en sedert 1916 vice-voorzit- ter. Tot het laatste toe is zijn belang stelling voor allen arbeid levendig ge bleven. Ook namens het personeel van de Z.L.M. wil spreker den overledene roemen als een buitengewoon vriend en den by'zonderen dank voor elk lid van het groote personeel, die in hem veel verliezen. Ook in de besturen van Water schappen en Polders was hy een leiden de figuur. Op zy'n adviezen werd steeds gewacht, zy'n oordeel was dikwyls be slissend, hy was een groote stuwkracht voor de organisatie, waarin hy werkte. Spr. eindigde met woorden van troost tot de familie. De heer Van Moor- s e 1 bracht namens de Coöp. Dintel- oord eerbiedig hulde aan den overleden voorzitter. Spr. schetste de nobele karak tertrekken, de trouwe plichtsbetrach ting, de onkreukbare eerlykheid en zijn voorbeeld voor al zyn ondergeschikten. Spr. roemde het krachtig conservatief financiëel beleid, waardoor onder zyn bestuur de Coöp. Dinteloord financiëel en technisch met de beste in Nederland kan wedyveren. De heer Joh. Pilaar sprak daarna als volgt: Wanneer ik als vriend een kort woord zal spreken, dan durf ik dat tevens te doen namens den grooten vriendenkring, omdat ik weet, dat zy allen den over ledene zoo zullen missen. Wanneer men met hem omging, dan geraakte men onder de bekoring, van zyn persoonlijkheid. Men voelde, dat achter die trouwe oogen een edel, oprecht ge moed huisde. Flink en open was zyn ka rakter, zacht en bescheiden was de uiting daarvan. Hy kon krachtig voor zyn meening uitkomen, dan kon hy in vuur raken, maar dan nog klonken zijn woorden niet hard en vooral niet kwet send voor zyn tegenstander. Hij was een man van den Vrede en juist daarom zoo bemind. By zyn vrienden zal de herinne ring blyven voortleven aan een hoog staande, edelmoedige figuur. Zal hij in den vriendenkring en in al de corporaties waarin hij zitting had, gemist worden, de gemeente Goes zal voelen, dat ook een groot vriend van Goes is heengegaan. Geheel heeft hij zich aan de gemeenschap in onze stad gegeven en daarby vele belangen van Goes bevorderd. Hoeveel instellingen heeft hij niet op de hem eigen stille wyze gesteund? Hoevelen zyn door hem voor den ondergang behoed? Hoevelen zyn niet bij hem gekomen in kommer en ellende? En zij kwamen nooit te ver geefs. Goes staart hem met grooten weemoed en vol dankbaarheid na. Een groote Zeeuw, een trouwe Goes- senaar is heengegaan. Vriend Walter, rust in vrede. Laatste spreker was Jhr J. v. Vre denburgh, die namens de jachtvrien den in Zeeland en in de Ardennen een enkel woord van weemoed over het overlyden en van dankbare herinnering aan de oprechte vriendschap steeds door den overledene betoond, sprak. Als de dagen der jacht weder aanbreken dan zal de ledige plaats welke door dit overlyden ontstaan is steeds de herin nering aan een trouwe vriend levendig houden. Namens de familie dankte Mr J. Ka kebeeke inzonderheid Zyn Exc. den Commissaris der Koningin in Zeeland, de sprekers en de aanwezigen voor de betoonde belangstelling, ook voor de honderden brieven welke de familie mocht ontvangen. Spr. roemde den over leden broeder als het middelpunt van den familiekring, terwijl hij naar bui ten een naastenliefde heeft betoond welke een zegen voor Zeeland is ge weest. VOOR PERSONEEL IN DIENST VAN DE OVERHEID. Naar vernomen wordt, heeft de regee ring sinds eenigen tyd in overweging genomen om de mobilisatievergoedings- beschikking zoodanig te wijzigen, dat het personeel in dienst van publiek rechtelijke lichamen, gemeenten, provin cies, enz. practisch voor toekenning van kostwinnersvergoeding niet in aanmer king kan komen gedurende den tijd, dat het in verplichten militairen dienst is. De plannen hebben reeds vasten vorm aangenomen. Binnen afzienbaren tyd zal de wijziging haar beslag kunnen krijgen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 340 341 Ned. Ind. Handelsbank 96 97 Philips IIOVï 111 Unieliever 83 827/s A. K. U. 3934 40 Amsterd. Rubber 169V2 168 Kon. Olie 205 2061/s Kon. Boot 105Vz 104 Scheepv. Unie 11034 110 Deli Mij. 175 172 3 pet. Nederl. 1937 7534 75 3/3Va pet. Nederl. 1938 813/s 81 4 pet. Nederl. 1940II 90Va 91Vs U. S. Steel 46°/! 4515/ie Anaconda 235/is 23Ve Beth. Steel 623/8 623/i8 North Am. Cy. 17 17 N. Am. Aviation 173/s 1734 Cont. Oil 17 }4 17 Shell 915/ie 9u/i Kennecott 27 26V2 Radio Corp. 4 43/s Americ. Enka 326/s 326/s Car Foundry 2034 1934 Tidewater 9 87/s Midpetco IIV2 1134 Rep. Steel 167/10 1634 Am. Waterworks 7Vï 73/s Gen. Motors 3934 39V2 De ontspanning in den politieken toe stand, blijkende uit het weer verleenen van verloven, had op het lagere niveau der begin-beurs eenige vraag tengevol ge. Overigens bleef het zakelijk gunsti ge nieuws zonder veel uitwerking. De gunstige exportcijfers van Philips en A.K.U., noch het hooge dividend van Java Cultuur en Nievelt gaf veel stimu lans aan de koersen. Voor Scheepvaart Unie was eenig aanbod, doch later over- heerschte den kooplust weer. BERLIJN. Duitsche afdeelingen zyn ten N.O. van Narvik in stryd gewikkeld met vry sterke vijandelijke strijdkrach ten. Narvik is opnieuw door de Engel schen beschoten. Ten Noorden van Drontheim zijn na de bezetting van Steinkjer nieuwe vor deringen gemaakt. In het Skagerrak zyn twee vijandelijke duikbooten vernield. Een flottille patrouillevaartuigen heeft aan den Westelijken uitgang van het Skagerrak den strijd met een sterke groep Fransche torpedojagers aange bonden en den vijand verdreven. Het luchtwapen heeft verkennings vluchten boven het centrale en Noorde lijke deel van de Noordzee tot de Shet- land-eilanden en boven midden-Noorwe- gen gemaakt. Vijandelijke troepenconcentraties enz. zyn onder vuur genomen. Voor de Noorsche kust is een Brit- sche kruiser zwaar getroffen en in brand geraakt. By Aalborg is een Britsch vliegtuig neergeschoten. Twee eigen toestellen worden vermist. Twee Fransche vliegtuigen zyn in het Westen neergehaald. Een eigen toestel is niet teruggekeerd. DE SITUATIE TE NARVIK. STOCKHOLM. Men bevestigt, dat 2500 Duitschers, n.l. 1000 te Narvik en 1500 in het nabijgelegen dal zijn omsin geld. Het gerucht, dat zij zich zouden hebben overgegeven schijnt voorbarig te zyn. Volgens het Noorsche telegraafagent- schap wordt de burgerbevolking in Noor wegen voortdurend meedoogenloos door Duitsche vliegtuigen gebombardeerd. De laatste dagen zjjn veel onbe schermde dorpen en visschershavens aan de Westkust door Duitsche vliegtuigen met brand- en brisantbommen bestookt, waardoor veel huizen in vlammen zijn opgegaan en tal van dorpelingen zijn ge dood. Gisteren zijn bij deze aanvallen min stens 60 personen om het leven geko men. Het Noorsche telegraafagentschap verklaart Het Noorsche volk is één in zijn stryd om het bestaan. De krachtige geallieerde hulp is een aanmoediging geweest en ieder is in den strijd om de vrijheid met een goeden geest bezield. GOES. Gehuwd: Jozeph van der Loo, 24 jr jm. en Johanna Elisabeth Koo- man, 23 jr. jd.Cornelis van de Kreeke, 23 jr. jm. en Jannetje Jacoba Schrijver, 23 jr. jd. Geboren: Johanna, d. v. Jan Knuist en Pieternella Zuijdwegt; Cornelis Ni- colaas, z.v. Andreas Tierie en Catha- rina Annechien Mol. MIDDELBURG. Geboren: Sara Jo hanna d. v. Jacob Bakker en Johanna Wouters. (M. C.) Middelburg, 25 April. Aangevoerd door Walchersche boerin nen boter 73,5 ct„ eieren f 3,40, eend eieren f 3,50, ganseieren f 10, kalkoen eieren f 7. Handelaren: boter 73,5 ct., eieren f 3,40, eendeieren f 2,80, ganseieren f 9. Marktzetter: boter 81 ct., eieren f 4,40, eendeieren f 4.50. Part. prysboter 82,5 ct., eieren f 4,20, poelje-eieren f 3.90, eendeieren f 3,80, ganseieren f 9, kalkoeneieren f 7. Op de veiling waren 40.000 eieren aangevoerd. Prijzen witte kipeieren: 52 —54 kg 3.05, 5456 kg 3.18, 56—58 kg 3,30—3.38, 58—60 kg 3,41—3.44, 60— 62 kg 3.49—3.52, 62—64, kg 3,61, 64— 66 kg 3.66—3,71, 66—68 kg 3.64, 68—70 kg 3.78, 80—82 kg 4.67 gld. Bruine: 52—54 kg 3,07, 54—56 kg 3.27, 56—58 kg 3.39, 58—60 kg 3.42, 60 —62 kg 3.52, 62—64 kg 3.61—3,62, 64— 66 kg 3,73, 66—68 kg 3.70 gld. Eendeieren 2,743, ganseieren 6,60 7.60, kalkoeneieren 6.10 gld. p. 100 stuks. MIDDELBURG, 24 April 1940. Bak- sla 612, Snijsla 612, Spinazie 4—7, Postelein 2226, Zuring 5, Witlof 5—8, Schorseneeren 6, Koolrapen 1.5, Breek- peen 1.5, Andijvie 510, Uien 2—2.5, Kroten 1.5, Roodekool 9—11, Prei 58, alles per kg.Raapstelen 1, Selderie 3 4, Knolselderie 3.5, Rabarber 13, Ra- dys 2.55, alles per bos; Peterselie 20 25 per chip; Kropsla 4—7 per stuk. Bloemen: Primula's 10, Cineraria's 8, per stuk; Narcissen 34 per bos; Bak- kruid 22.5, Violen 12 per stuk; BI. Druifjes 3 per bos; Primosa's 7, Made liefjes 33.5 per stuk. GOES. Veiling van 24 April 1940. Prei 37.50, snysla 314, stoofsla 2530, spinazie 47.50, uien 1, witlof 59.50, bonte aardappels 2,50, drielingen 1 gld. p. 100 kg; rabarber 2.504.50, radijs 2 3,50 gld. p. 100 bos; kropsla 5,90 8,10 gld. p. 100 stuks. Bloemen: Narcissen 14 gld. p. 100 bos; violenplanten 1,401,50 gld. p. 100 stuks. RIJKSBUREAU VOOR GENEES- EN VERBANDMIDDELEN. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat de Di recteur van het Rijksbureau voor Genees- en Verbandmiddelen, ge bruik makende van de bevoegdheid hem gegeven by het vijfde lid van art. 6 van de Geneesmiddelen beschikking 1939 No. 1, in overleg met de Commissie van Bijstand, heeft bepaald, dat levertraan in verpakten toestand niet is een „specialité" als bedoeld in het vierde lid van artikel 6. Levertraan in verpakten toe stand is mitsdien niet uitgezon derd van de algemeene voorschrif ten ten aanzien van den verkoop of de aflevering van geneesmidde len, welke zijn gegeven in genoem de Beschikking. LEIDRAAD INZAKE HET BE TALINGSVERKEER MET DENE MARKEN EN NOORWEGEN. Het Nederlandsch Clearing-in- stituut maakt bekend, dat te zij nen kantore, Anna Paulownastraat 6, 's-Gravenhage, exemplaren ver krijgbaar zijn van Leidraden in zake de Voorloopige maatregelen nopens het betalingsverkeer met Denemarken en met Noorwegen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3