Binnenland De heffingen voor het Leeningfonds. Uit de Provincie Niet ongevaarlijk. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Luchtvaartcontröle door de geallieerden. De Zeeuwsche dambond bestaat 15 jaar. MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND Polders en waterschappen. WALCHEREN Melkprijs verlaagd. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND uitgaven 1817 millioen; ontvangsten van inkomens 1049 millioen; opbrenst van leeningen 768 millioen. Simon deelde mede, dat er veel min der behoeft te worden geleend dan werd verwacht. Hij gaf een kort overzicht van de situatie, waarin de nationale schuld verkeert en verklaarde daarbij, dat de schuld gedurende het afgeloopen jaar van 8163 millioen Pond sterl. tot 8931 millioen Pond sterl. was gestegen. Simon kondigde de volgende fiscale voorstellen aan: de standaardvoet der inkomstenbelasting zal worden ge bracht op het reeds aangekondigde verhoogde peil, n.l. 37Vz pet. Het mini mum inkomen, dat surtax zal moeten opbrengen, zal worden verlaagd van 2000 pond op 1500 pond. De belastin gen op bier, tabak, alcohol en lucifers zullen worden verhoogd. Voorts zullen het briefport en de telefoontarieven ver hoogd worden. Een nieuwe belasting zal worden in gevoerd op groothandelstransacties in zekere artikelen. K. L. M. NEEMT DE KWESTIE IN STUDIE. Naar aanleiding van de berichten, dat de Engelsche en Fransche regeeringen maatregelen overwegen om de contra bande-controle op goederen, die voor Duitschland bestemd zijn, ook tot het luchtruim uit te strekken, kan worden medegedeeld, dat hieromtrent by de K. L. M. geen officieel bericht is binnen ge komen. Niettemin heeft die Mij. de kwes tie in studie genomen. De Britsche regeering zou de moge lijkheden bestudeeren om aan de smok kelarij via Lissabon een einde te maken, waarbij dan gezegd wordt, dat de K. L. M.-vliegtuigen, die tot nog toe niet ge controleerd werden, daar deze controle geschiedde bij de Clippers op de Bermu da's, nu dit laatste niet meer het geval is, aan controle moeten worden onder worpen. In luchtvaartkringen staat men hier nogal sceptisch tegenover deze controle. Waar wil men die uitoefenen? De Portu- geesche autoriteiten zullen ongetwijfeld bezwaren hebben tegen controle te Lis sabon, terwijl de Britsche regeering zelf er weinig voor voelt het risico te nemen neutrale passagiersvliegtuigen op de go- wone wijze tot dalen te dwingen. Het is dus niet duidelijk, welke mogelijkheden de Britsche regeering, die volgens haar zeggen methoden in studie heeft, ziet om een doeltreffende controle op den K. L. M.-dienst op Lissabon uit te oefe nen. INVALLEN BIJ LEDEN VAN DE N, S. B. De heer De Marchant et d'Ansem- bourg, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den voorzitter van den Raad van Ministers gevraagd: 1. Is het den Minister bekend, dat tij dens de laatste dagen in Limburg en Noord-Brabant op last van den procu reur-generaal by het gerechtshof te 's-Hertogenbosch meer dan 150 inval len zijn gedaan bij leden van deN.S.B.? 2. Is het den Minister bekend, dat op 18 April 1940 omstreeks 14 uur een afdeeling, bestaande uit ca. 20 mare chaussees en rijksveldwachters de wo ning van steller dezer vragen, het kas teel Aanstenrade, heeft omsingeld en ten aanschouwe van een groote menigte het geheele complex van gebouwen twee uur lang op wapens heeft doorzocht, evenals in de onder 1 genoemde geval len zonder eenig resultaat? 3. Heeft de Minister zich er reken schap van gegeven, dat de bovenbe doelde feiten wijzen op een discrimina tie van de nationaal-socialistische bewe ging, die niet in overeenstemming kan worden geacht met de door hem in September 1.1. en ook later nog herhaal delijk aangegeven richtlijnen voor het algemeene regeeringsbeleid. DEN HAAG GAAT BOONEN EN AARDAPPELEN TELEN. Braakliggende grond benut. B. en W. zijn van meening, dat aan de vermeerdering van de nationale bodem productie ook de gemeente 's-Graven- hage kan medewerken door tijdelijk op verschillende aan den buitenkant der stad braakliggende gemeentelijke bouw terreinen bruine boonen en late aardap pelen te doen telen. De totale oppervlak te van de bedoelde gronden bedraagt on geveer 20 ha, waarvan 15 ha met bruine boonen en 5 ha met late aardappelen be plant kunnen worden. Hierdoor wordt het mogelijk om een aantal personen bij wyze van werkverschaffing te werk te stellen. B. en W. hebben den Raad voorgesteld hiervoor f18.300 beschikbaar te stellen. De opbrengst van de teelt zal worden bestemd voor de gemeentelijke verzor gingshuizen. HONDERDDUIZENDSTE RADIO GESPREK MET INDIë. Het 100.000ste radio-telefoongesprek is gistermorgen aangevraagd en wel door den Houthandel Jongeneel te Utrecht. Het was een gesprek met Bandoeng, dat te 15 u. gistermiddag is afgewikkeld ten kantore van aanvrager. Voor dit ge sprek zal de P. T. T.-dienst geen kosten berekenen. MEMORIE VAN ANTWOORD AAN DE EERSTE KAMER. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende het wets ontwerp tot aanwijzing van heffingen ten behoeve van het Leeningfonds 1940 wordt ontleend: De voorgestelde heffingen zyn toe reikend voor het verkrijgen van even wicht op de begrooting voor den ge wonen dienst van het Leeningfonds voor 1940. De overige belastingvoor stellen, welke in het loopende zitting jaar aan het oordeel der Staten-Gene- raal worden onderworpen, beoogen het evenwicht op den gewonen dienst van de rijksbegrooting voor 1940 tot stand te brengen. Het een met het ander heeft dus gediend om in den nood van de schatkist, voor zoover deze het gevolg zou zyn van het ontbreken van even wicht tussehen de gewone uitgaven en de gewone inkomsten voor het jaar 1940 te voorzien. Nadere mededeeling omtrent de hef fingen, die tegen 1941 ter versterking van het leeningfonds zullen worden voorgesteld, ter dekking van de alsdan op dat fonds rustende verplichtingen, kan op dit oogenblik niet worden ge daan. Voor den normalen dienst zal, naar gehoopt wordt, met de winstbelas ting en de komende herziening der in komstenbelasting tegen 1941 kunnen worden volstaan. De verwachting, door andere leden uitgesproken, dat de oorlogstoestand zoo zware eischen aan de schatkist zal gaan stellen, dat de heffingen, welke by dit ontwerp ten behoeve van het Leenings- fonds zyn gesteld, weldra onvoldoende zullen blijken, berust op goeden grond. Zelfs indien de mobilisatietoestand op dit oogenblik kon worden beëindigd, zou den de thans aanhangige heffingen het volgend jaar ontoereikend zijn om de jaarlyksche uitgaven van het Leening fonds te dekken. Naar aanleiding van de door ettelijke leden geuite bedenking tegen het stelsel van opcenten in het algemeen en tegen dat van tijdelijke opcenten in het bijzon der, merkt de minister op, dat het van de omstandigheden van ieder geval zal afhangen, of verhooging van de op brengst van een bestaande belasting het best door opcentenheffing dan wel door herziening van het tarief kan worden verkregen. Voor een tijdelijke verhoo ging zal in den regel juist een opcenten heffing de voorkeur verdienen. Op 17 April 1925 werd, op initiatief van de Middelburgsche Damclub, beslo ten tot oprichting van den Zeeuwschen Dambond. Deze eerste vergadering werd gepresi deerd door den voorzitter der Middelb. Damclub, dhr H. P. Staal. Aanwezig wa ren op deze vergadering het geheele be stuur van de Middelb. Damclub en dhr L. Goedbloed Jr. als afgevaardigde van de Vlissingsche Damclub. Een afgevaar digde van de vereen. Goes was niet aan wezig. Op deze eerste vergadering werd het voorloopig bestuur van den Z.D.B. sa mengesteld. Dhr Kets de Vries werd tot voorz. benoemd, dhr L. Goedbloed tot secr., terwijl het penningmeesterschap aan de Goesche Damclub zou worden aangeboden. Dit is door de Goesche Dam club aanvaard; dhr J. J. v. d. Meulen Bosma nam deze taak op zich. Op de algemeene jaarvergadering van 20 Mei 1926 te Goes werd dhr L. Goed bloed Jr. als voorzitter gekozen, welke functie hij 12 Va jaar heeft waargenomen. Uit erkentelijkheid is hij bij zijn aftreden benoemd als eerelid. Reeds direct werd na de oprichting overgegaan tot het spelen om het per soonlijk kampioenschap. Dit werd ge wonnen door dhr C. M. van Poelje uit Vlissingen. Hij werd de kampioen van 1926. De volgende kampioenen warenC. de Meijer, J. Boogaard, beiden te Vlissin gen; W. Boogaard, Middelburg (5 maal), J. Strooband, Middelb., (2 maal), J. Roe lans, Middelburg, (1 maal), J. Kaan, Terneuzen (2 maal), M. de Jonge, Kloe- tinge, H. Kotvis, Zuidzande. Waren er niet de buitengewone om standigheden, dan zou de Bond thans 17 aangesloten vereenigingen tellen. De damsport heeft echter door de mobilisa tie te lijden. De Vereenigingen Krabben- dyke, Kruiningen, Nieuwdorp zyn rus tende. Andere vereenigingen hebben ook offers moeten brengen. Vele leden zyn in dienst van het vaderland geroepen. Aan het begin van het seizoen 1939 1940 kon men echter vyf nieuwe vereeni gingen: Koudekerke, Gapinge, St. Lau rens, Veere en Waarde, in de gelederen opnemen. Des te meer was het jammer dat de Vereenigingen Nieuwdorp, Sou burg, Krabbendyke niet aan de compe titie konden deelnemen. Ook de persoonlijke strijd om kam pioenschap 1940 liep eerst niet van een leien dakje, en de inschryvingen waren van dien aard, dat besloten werd zonder voorronden ineens de eindstrijd te doen plaats vinden. Dhr W. Boogaard, Middelburg, wist beslag te leggen op den zoo begeerden titel.Dit beteekende voor hem: gelyktij- dig met het 15-jarig bestaan van den bond voor de 5e maal kampioen te zyn. Het bestuur van den Z.D.B. heeft ge meend het 15-jarig bestaan toch niet on opgemerkt te mogen laten voorby gaan. Op Hemelvaartsdag zal dan ook te Goes (Prins van Oranje) een groote simul- taan-seance worden gegeven. De beken de simultaan-spelers de heeren Stam en Cohen uit Rotterdam zullen dien dag voor de Zeeuwsche damspelers optreden. Reeds hebben een 70-tal Zeeuwsche dammers zich aangemeld en het ziet er naar uit dat dit aantal nog zal groeien. We hopen dan ook, dat het een suc cesvollen dag zal worden. AFSCHEIDSAVOND DER S.D.O.A. Het was gisterenavond een en al uni form in de groote zaal van het Schut tershof; alleen de dames van de officie ren en leden van het kader en enkele sporadisch te zoeken burgers, maakten een uitzondering. Het gold het afscheid van de leerlin gen van de ploeg 1939 II, die aan de S.D.O.A. hun opleiding hebben genoten en heden de school hebben verlaten met als doel het onderdeel van het leger, waarby zy verder zullen dienen. Toen de heeren officieren met hun dames de zaal waren binnengekomen, was het een eerste luitenant, leider van deze feestelijke samenkomst, die verze kerde gaarne deze functie te hebben op zich genomen; het brengt hem nauwer in contact met vele leerlingen en hij brengt dezen reeds by voorbaat dank voor de wijze, waarop zij medewerking verleenden. Spr. wenschte allen een prettigen avond toe. Hierna nam de commandant der school het woord en heette namens allen de aanwezige dames, alsmede verdere be langstellenden welkom. Als uiting van kameraadschap, saamhoorigheidsgevoel, toegenegenheid en mede uit liefde voor de school hebben eenige leerlingen onder leiding van een luitenant hun vrijen tijd en werklust gegeven om eenige vroolijke nummers in te studeeren, daar bij gesteund door het S.D.O.A.-strijkje. Spr. wijst er op, dat het voeren van een behoorlijke compagnies-administra tie of het voeren van het kleedingbeheer eener compagnie, ook een kunst is en niet alleen een weet. De leerlingen wis ten dit niet, toen zij vroegen bij de ad ministratie geplaatst te mogen worden, en zij weten het nog niet. Spr. wil hen een wenk geven hoe zij een goed admi nistrateur, een goed onderofficier kun nen zijn. Hij herinnert de jongelui aan hun aankomst bij de school en de kennis making met hun commandant, die hen wees op den ernst van den toestand en den ernst, die gemaakt moest worden met de opleiding en studie. En er is ernst gemaakt door de leera ren met hun moeite om de onbegrepen stof begrypelyk te maken, door de leer lingen, omdat zij zagen, dat het niet eenvoudig was al die onbekende materie tot hun eigendom te maken. Tenslotte gaf spr. zijn bevinding over deze opleiding. Over het algemeen is men tevreden, tevreden over aller werk lust, ijver en plichtbesef. Over het mili tair begrip zou nog heel wat te zeggen en te gispen zijn, maar het werk by het Veldleger moge nog vele tekortkomin gen verbeteren. Dat er hard gewerkt is moge blijken uit het bijzonder mooi resultaat, dat met het exameii is be reikt. Er is bij examens altijd een uit blinker, ook nu. Van de 386, die aan het examen hebben deelgenomen, heeft één leerling het vermocht voor de 20 vakken, die beoordeeld zijn, een gezamen lijk cijfer-getal van 182 punten te ver werven, dus ruim gemiddeld 9. Deze knaap verdient alle hulde. Spr. noemde nu de namen der 10 jongelui met de hoogste totaalcijfers, n.l. K. de Bruin 170; K. Eskes, N. J. Mak, M. G. Groenenberg, K. J. Koeman, allen 171P. D. Bostelaar 172, J. Hasper 173, G. C. U. van Heusden 174, H. T. Liefting 175 en J. K. Schendelaar 182 p. Spr. richtte zich nog speciaal tot laatstgenoemde en overhandigde hem het polsarmbandhorloge, dat door den minister van defensie beschikbaar is ge steld voor den besten leerling en waar in een inscriptie is aangebracht. Hierop werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het zeer uitge breide en zeer gevariëerde programma (zang, muziek, declamatie, één-actertjes enz.) Kort na de pauze kwam de inspecteur der militaire administratie, oud-comman dant der school, het slot van den avond bijwonen; hij werd door den comman dant welkom geheeten, die verzekerde, dat men zijn komst op hoogen prijs stel de, temeer daar men weet hoe zijn tyd bezet is. Aan het slot van den avond heeft de leerling J. D. Dikken, naméns alle ver- trekkenden woorden van dank gebracht voor het genoten onderwijs en de ver zekering gegeven, dat men den ernst der tijden verstaat en ook weet wat er van hen verwacht wordt. Door den commandant, die een woord van dank sprak, werd er op gewezen, dat de verwachtingen niet te hoog zijn ge spannen geweest. Ook de inspecteur voerde nog het woord en zeide verheugd te zijn weder verschillende bekende gezichten terug te zien. Hij bracht dank voor de woorden van welkom en zeide gaarne meer naar Middelburg te zullen komen als de werk zaamheden dit toelieten. Hij hoopte by zyn inspectiereizen door 't land verschil lende der geslaagden nog wel terug te zien. Spr. verzekerde, dat deze ploeg de beste is, die ooit aan de school is opgeleid; van de bijna 400 leerlingen zakten er slechts 3. Men heeft begrepen, dat men moet werken als men wil slagen. Het is spr. niets liever dan dat de jongens den goeden naam van de schooi willen helpen bevestigen en dit zal hen ook in hun verder leven ten goede komen. Nadat tenslotte een variatie op de woorden van het Wilhelmus ten gehoore was gebracht, hebben alle aanwezigen het eerste couplet uit volle borst mede gezongen en was de zoo goed geslaagde avond ten einde. Hede nwapperde van de Langejan en enkele andere gebouwen de driekleur ter herinnering aan den geboortedag van Prins Willem I, den Vader des Va derlands. DE EXPLOITATIE VAN BRITTANNIA Het bericht uit het Maandagochtend blad over de exploitatie van Hotel Brit- tannia is niet geheel juist. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft zich wel in beginsel er mee vereenigd, dat de gemeente tot de vennootschap toetreedt, doch daarbij het uitdrukkelijk voorbe houd gemaakt, dat de Gemeenteraad en Gedep. Staten hun goedkeuring er aan moeten hechten. In ieder geval: Brittan- nia wordt 8 Mei heropend. De heer N. F. Hartland, directeur van de Arbeidsbeurs en administrateur van den dienst van Sociale Zaken alhier, staat nr 1 op de voordracht van B. en W. van Arnhem voor de functie van direc teur der afd. werkverruiming en steun- verleening aldaar. (VI. Ct.) De luchtbeschermingsdienst. In aansluiting op hetgeen wij gisteren over den luchtbeschermingsdienst schre ven, kunnen wij thans melden, dat gister avond tot nader bericht de dienst op den uitkijk-, telefoon- en radiopost is stop gezet. Benoemd tot ontvanger-griffier van den Goeschen Polder dhr P. Oele te Goes. Bij den Reigersbergschen Polder is benoemd tot ontvanger-griffier in de vacature van wijlen den heer W. Kake- beeke, de heer J. J. van Gorsel te Ril land. Wegens het bereiken van de leeftijds grens door den tegenwoordigen dijk graaf, den heer P. Bruinzeel, is voor be noeming van een nieuwen dijkgraaf de volgende voordracht opgemaakt: 1. W. M. Krijger, 2. J. D. Wouterse, 3. L. J. Bruinzeel, allen te Rilland. lerseke. De drukte met het afsteken van de pannen is nu het grootst. Vele handen zijn bezig met deze werkzaamhe den en daar nu de mosselexport naar Parijs is afgeloopen vinden deze nu in de pannenbranche arbeid. Het afsteken loont evenwel de moeite niet. Van de .meeste pannen komen slechts 1 of 2 oes- tertjes; de rest is dood. Het is gelukkig, dat de regeering voornemens is steun te geven. Hoeveel is nog niet bekend. Dit zal binnen enkele dagen bekend worden gemaakt. Kreeften. De vangst der kreef ten is nog heel gering. Zoo is in 'n week tyds nog geen 100 K.G. gevangen. Daar de import uit Noorwegen nog steeds on mogelijk is en uit Denemarken nog niets komt, is de prijs nog steeds oploopende. Zoo werden op de laatste veiling van 22 April weer hooger prijzen gemaakt en werden prijzen besteed van 3.803,70 gld. per K.G. Te Domburg is de melkprijs ver laagd van 12 tot 11 cent per liter. REGELING ONDERHOUD WATER STAATSWERKEN IN THOLEN. De minister van Waterstaat heeft bij de Tweede Kamer ingediend een wets ontwerp, dat de overbrenging regelt van eenige waterstaatswerken in de gemeen te Tholen in beheer en onderhoud bij die gemeente. De dijk te Tholen met bijbehoorende werken is thans in beheer en onderhoud bij het Rijk. De gemeente Tholen draagt voor een vierde gedeelte in het onderhoud bij. Een ander vierde ge deelte is voor rekening van het water schap „De vrije polders onder Tholen". De bemoeiingen met deze werken liggen meer op den weg van de gemeenten, dan op die van het Rijk. Daarom ver dient het aanbeveling, deze bij haar in beheer en onderhoud over te brengen, evenals het onmiddellijk achter een ge deelte van den dijk gelegen wegvakje. Met de gemeente is omtrent die over brenging overeenstemming vlerkregen. Ook het bestuur van het waterschap „De vrye polders onder Tholen" stemt daarmee in. De Staat zal als afkoopsom een bedrag van f2837,50 voor het onder houd van alle in beheer en onderhoud over te brengen werken moeten beta len. De toestand van den dijk is thans zoodanig, dat herstelling noodig is. De kosten daarvan zijn geraamd op f 16.500. Het moet billijk worden geacht, al dus de minister, dat het Ryk ook daar van nog de helft te zynen laste neemt. De heer Mussert schreef in het week blad van de N.S.B. een artikel waarin hy tracht aan te toonen, dat de strijd van de Noren ter verdediging van hun vrijheid volkomen nutteloos is, daar zy toch niet in staat zullen zijn zich de Duitsche „beschermers" van het lyf te houden. De heer Mussert huldigt blijkbaar het standpunt: liever bloode Jan, dan doode Jan. Het feit dat een volk liever met eere wil vallen dan in schande te leven, spreekt hem naar het schijnt, niet toe. Wij zijn dankbaar dat onze Koningin een ander standpunt huldigt en dat Re geering en volksvertegenwoordigers hierin één lyn trekken. Intusschen tracht de heer Mussert de Regeering bij haar pogen om onze zelfstandigheid te handhaven, een stok tusschen de beenen te steken, door het publiceeren van een aantal Engelsche uitspraken, waaruit zou moeten blijken, dat dit land er op uit zou zijn, Neder land in den oorlog te betrekken. Dergelyk onwaar en in deze spannen de tijden onwaardig geschrijf, het is duidelijk, is niet zonder gevaar, temeer omdat deze man in Duitschland als een soort autoriteit geldt. En voorts, omdat het gepubliceerd werd in de week, waar in in Duitschland eenige opwinding merkbaar was over aan Engeland toe geschreven plannen ten opzichte van ons land. Qualificatie van het optreden van den leider der N.S.B. laten wij gaarne aan onze lezers over. Niet ongevaarlijk schijnt ons al de meest welwillende beoordeeling Ned. Herv. Kerk. Drietal te Vlaardingen (vac. Ds Heijer), T. B. Batelaan te Stavenisse, T. v. d. Hee te Genemuiden en E. G. de Looze te Gouda. Beroepen te Borgwerd, K. Bijl te Em- mer-Compascuum. Bedankt voor 's Gravenhage, G. van Veldhuizen te Rotterdam-Kralingen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Franeker, D. Biesma te Drogeham. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Middelharnis, A. de Blois te Gouda. Gecommitteerden eindexamens Kweekscholen. De Minister van O., K. en W. heeft aangewezen als gecommitteerden enz. bij de in 1940 af te nemen eindexamens der Rijks-, gem.- en bijz. Kweekscholen voor onderwijzers (essen) Groep 9, als gecommitteerden: C. Kuiper, inspecteur L.O. te Goes, voorzitter mede voor handenarbeid) J. H. Heit, oud-leeraar aan een Rijks kweekschool voor onderwijzers (essen) te Zuidzande mevrouw dr G. M. Kooiman, geb. Van Middendorp, leerares bij het M. O. te Middelburg mej. E. M. Risseeuw ,oud-leerares aan een Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen, te Oostburg (uit sluitend voor nuttige handwerken) b. als plaatsvervangende gecommit teerden: ds J. W. Dippel te Middelburg; mej. dr H. C. M. Ghijsen te Domburg; W. 't Hooft, oud-hoofd van een bijzon dere lagere school, te Goes; voor de bijzondere kweekschool en de Rijkskweekschool te Middelburg en de bijzondere kweekschool te Bergen op Zoom. Groep 19, als gecommitteerde: C. Wit, inspecteur L.O. in de inspectie Mid delburg, te Middelburg, voorzitter. VRACHTSCHIP „LIBELLE" DOOR DUITSCH VLIEGTUIG BESCHOTEN. Stuurman licht gewond. In den loop dezer dagen is te Delfzijl' bericht binnen gekomen, dat het 338 bruto ton metende motorvracht schip „Libelle" van de „Delfzijlsche Kust vaartonderneming" op de Noordzee door een Duitsch vliegtuig is aangevallen en beschoten. Een der opvarenden, de stuurman H. Oosterveldt, is door een der kogels licht aan den arm gewond. Hij is in een hos pitaal ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is zeer bevredigend. Aanhouding van N. S. B.-ers in de Rijnstreek. In de Rijnstreek is eenige opschudding veroorzaakt door de aanhouding van een aantal leden van de N.S.B., onder wie het lid van de Prov. Staten van Zuid- Holland, de heer Rijlaarsdam te Bo degraven. Allen zijn na een meer of min der langdurig verhoor door militaire autoriteiten weer op vrije voeten gesteld. In den nacht van Maandag op Dins dag werden de boekhandelaar K. en de propagandist O., twee bekende leden van de N.S.B., door de gemeentepolitie van hun woning gehaald en naar het bureau overgebracht, waar zij gedurende eenige uren aan een streng verhoor door mili- litaire autoriteiten werden onderworpen. Ongeveer tegelijkertijd vervoegden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2